GEMEENTEPRAAT Kerkelijke diensten VAKATURE- BANK Gemeenschaps viering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum KANTOORMEUBELEN NOUD VAN DEN EIJNDE Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Nieuwe hobby cursussen voor werkzoekenden Rectoraat Smakt Rectoraat Heide Rectoraat Veulen De nieuwe gemeenteraad bepaalt voor de komende vier jaar bet gezicht van de gemeente Tijn dat iKJiets in tfcnraii TWEEDE FIETS DRIEDAAGSE VENRAY PEEL EN MAAS van 7 fot en met 13 mei Aanstaande zondag 7 mei is er om 10.30 uur in de aula van de Levens school aan de Bevrijdingsweg weer een eucharistische tafelviering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Voorganger B. van Bronkhorst. Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis, int. Henricus Poels, Catharina Poels-Kellenaers en Mechtilda Poels overl. fam. van de Berg-Munning- hof Constant Pij ls. Zondag, 7e zondag na pasen. 8.00 leesmis overl. fam. Bovee- Cuijpers en zoon Sef tot zekere in tentie; 9.30 greg. hoogmis, int. Wil helmus Janssen moeder van Elsen- Clephas; 11.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor) int. Henri Camps. Maandag 9.00 Gertruda Oudenho ven voor de gelovige zielen; 19.00 Gertruda van Meijel-Truijen Teng Manders Maria Wolke-Greefkens vwg. de buurt. Dinsdag 9.00 Antoon van Osch Maria Ponjé-Huijbers; 19.00 Con stant Pijls vwg. vrienden Br. Wim Wijnhoven ouders van Es en Dick. Woensdag 9.00 Notaris Linssen Gerardus van Bracht; 14.00 40-jarig huwelijksfeest Jeuken - Schreven; 19.00 overl. ouders Duykers-Philip- sen en zoon Piet Maria Wismans- Geelen. Donderdag 9.00 Maria Kleuskens- Achten, Vrijdag 9.00 Gerard Manders, Lam- bertus en ouders W. Broers, echt- gen. en overl. kinderen; 19.00 ouders van Pelt-Stumpe Petronella van Uden-v. d. Broek vwg. de buurt. Zaterdag, H. Servatius: 9.00 Har- rie Messemaeckere Johanna van Eisen vwg. buurtver. St. Jozef; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam./ overl. ouders Maatman-Overmans Henk Goumans. Mededelingen; Kindercrèche zondag 11.00 uur: Resy van Hooren en Liesbeth van Geenen. De week voor Pinksteren wordt bijzondere aandacht gevraagd voor de nederlandse missionarissen. In de kollekte op le Pinksterdag wordt 'n bijdrage gevraagd voor de missiona rissen op vakantie. Akolieten Zaterdag 6 mei: T. Huggers en L. Truijen. Zondag 7 mei: 8.00 André Janssen enHans van Gerven; 9.30 Wim Kre- mer en Boudewijn van Grinsven; 11 M. van Pelt en W. Bistervels. Misdienaars: Maandag, dinsdag 19.00 Maurice Frankefort en Loes Houben. Woensdag, vrijdag 19.00 Marcel v. Klink en Leon Nelissen. Woensdag: 14 uur Geert Goumans en Paul Flinsenberg. Zondag 7 mei, H. Missen om 7.30 9.00 11.45; de hoogmis om 10.15 ge zongen door Crescendo; 18 u. avond mis. Dinsdag: 5e dinsdag van de no veen van St. Antonius; 19 uur de avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19 uur avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag5 uur gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling De kinderen van de 6e klas van de basisschool worden op zondag 18 juni in de mis van 11.45 u gevormd door Mgr. Janssen Misintenties Zaterdag .18.30 overl. fam. Wynen- Wynhoven. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9 u Piet Stcks; 10.15 overl. ouders Lin- ders-Woldenberg; 11.45 Elisab. Wyn- hoven-Roelofs en uit dankbaarheid voor goede gezinnen; 18 u t.e.v. H. Gerardus. Maandag: 8 uur Clarita Romijn- Snijders; 19 uur tot zek. intentie. Dinsdag: 8 uur A. Esser-Esser; 19 Petrus Comelissen. Woensdag: 8 uur overl. fam. Ver- meulen-Dij kmans en Boeren-van Wees; 19 uur Harry Lens sen. Donderdag: 8 uur Wijkzuster Alei- da Janssen; 19 uur overl. ouders Lu- cassen-Maassen en Pater Florentius Vrijdag: 8 uur voor vader en kin deren waarvan moeder is overleden; 19 uur gezinsmis, Lambert de Lauw en zoon Peter. Zaterdag: 8 uur Lei Arts en Har Magataux. Misdienaars en akolieten: Zaterdag 18.30 Leo Janssen en Henk Janssen. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Jos Claessens; 9 uur Jeroen Comelissen en Peter Schoenmakers; 10.15 Tony Scholten en Wim v.d. Heide; 11.45 Johnny Smits en Eric Arts; 18 Ar- noud Verhaeg en Edgar Janssen. Maandag, woensdag en vrijdag 8 uur Eric Arts en Pieter Hendriks; 19 uur Hans Kerstjens en Marcel Philipsen. Dinsdag, donderdag en zaterdag 8 uur Johnny Philipsen en Willy v. d. Bekerom; 19 uur Geert Claes en Jacques Smetsers. Zaterdag 6 mei eucharistieviering om 19 uur; geen kindercrèche, inten- ite Gerardus Kemmelings en Wil- helmina Engels. Zondag 7 mei: eucharistieviering om 11 uur, kindercrèche aanwezig; misintentie: overl. famil. Lucassen- Arts. Woensdag 10 mei: eucharistievie ring om 19 uur. Misintentie familie Lemmen. Deze euch.viering wordt verzorgd door de pastor en zusters. Allen zijn van harte welkom. Zevende zondag van pasen Zaterdag: 19 uur avondmis voor overl. fam. Rouvroy-Ritzen. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8 uur lm voor overl. M. Aerts; 9 uur lm voor overl. Gerrit van Dijck (geen zang); 10 uur h mis voor overl. ouders Wilmsen-Pelzer en zoon Piet en voor Guus Siebers en familie. Nederlandse gezangen met het kerk. zangkoor. 11.30 u. lm voor overl. Piet Arts (NCB); 18.30 avondmis voor overl. ouders Jans- Gerits en overl. familieleden. Maandag: H.H. Wiro en Plechel- mus, bisschoppen en H. Otger, dia ken; 8 uur lm voor overl. fam. Wil- lems-Poels; 19 uur avondmis overl. Harry Linssen en overl. fam. Dinsdag: 8 uur lm voor overl. Piet Lamme; 19 uur avondmis v. overl. Antoon Creemers. Woensdag: 8 uur lm voor overl. Maria Tillemans-La Fleur, echtgen. en familie; 19 uur avondmis overl. fam. Jansen-Manders. Donderdag: 8 uur lm overl. ouders Giezen-Biestervelts en dochter Mia; 19 uur avondmis overl. Hub Emans (fam. Vullings). Vrijdag: 8 uur lm voor het ver krijgen van een zalige dood; 15 uur plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij 25 jarig huwelijks feest ouders Philipsen-Helwegen. 19 uur avondmis overl. ouders Hen- driks-Seijkens, Zaterdag: H. Servatius, bisschop van Maastricht; 8 uur lm overl. ou ders Siebers - Dielemans en zoon Theo; 19 uur avondmis ter ere van O.L.Vrouw voor de fam. v. Tilburg- Muijsers. Zang van het Jongeren koor met begeleiding van orkest. Mededelingen. 1 De week vóór Pinksteren wordt ieder jaar „de week voor de Ned. Missionarissen" gehouden. Er zyn nog altijd ongeveer 6000 missiona rissen die in deze .week vragen om uw gebed voor hun werk. 2 A.s. zondag onder de mis van halftwaalf kleutercrêche in de kleu terschool vlak bü de kerk. Leidster Maria van Osch. Misdienaars en akolieten Zondag: 8 uur J. Ingenpas en Ron v.d. Heuvel; 9 uur F. Linskens en H. Geerkens; 10 uur J. Jacobs, R Beerkens en H. Kusters; 11.30 B. Franssen en F. de Groot; 18.30 H. Willemse en S. Fijneman. Maandag, dinsdag en woensdag 8 uur T. Lucassen en M. Willemse; 19 uur C. Lankveld en M. van den Heuvel. Donderdag, vrijdag en zaterdag 8 uur M. Cavis en M. Kruijsen; 19 uur R. Slagter en V. van Kuijck. Zondagmorgen 10 uur kerkdienst in de aula van Den Hoebert. Predi kant is ds. Heine. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De extra- kollekte is bestemd voor een diako- naatsprojekt. Daarna gezamenlijk koffiedrinken in de koffiekamer. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag: 19 u Mathilda Custers- Peeters (dameskoor; gest. jrd. ovel. fam. Siebers-Camps en Nijssen. Zondag: 8.30 Theo Camps en An na Verhoeven; 10 u Gerarda Camps -Vermeulen en Thei (herenkoor). Maandag: 9 uur Martinus Hendrix en Anna Gertr. Janssen. Dinsdag 9 uur gest. jaard. Marti nus Reijnders. Woensdag 9 uur gest. jaard. Ge rardus v. d. Voort en echtgenote. Donderdag 9 uur Hendr. Derckx; 20 uur L.V.B. kring Venray. Vrijdag 9 uur Toon van Cuijck en overleden ouders. Zaterdag 19 uur Pierre Jacobs (Jongerenkoor). Misdienaars: Zaterdag 19 uur Frank Clephas, Jan Peeters, Hans Mulder, Pieter Verhagen. Zondag 8.30 uur Antoine Janssen, Marcel Derks, Marcel Janssen. Eric Jeuken; 10 uur Nico Versteegen, Berry Oudenhoven, Davy Moorrees, Frank Drabbels. Donderdag 20 uur Marcel Lins- kens, Antoine Pelzer. VOOR AL UW NAAR FIRMA MOLENSTRAAT 1 DEURNE telefoon 04930 - 2561 telex 51388 Zaterdag 18.45 uur Rozenkransge bed; 19 uur gez. h. mis jaard. Peter Baten en maandd. Jozef Basten. Zondag 8.30 uur gez. h. mis mndd. Teng Steeghs; 10 uur hoogmis mndd. Anna Gertruda Hesen-Heijligers en jaard. Driek de Mulder. Maandag 8 uur h. mis. Dinsdag 8 uur h. mis; 19 uur Ma- rialof. Woensdag 19 uur h. mis Jozef Di- reks namens kaartclub. Donderdag 8 uur h. mis. Vrijdag 19 uur h. mis Jan Lins- kens, Elisabeth Heijligers. Michael, Jan Takken, Petronella van Domme len, Hendrik Theunissen en Riek. Zaterdag 18.45 Rozenkranslof; 19 uur gez. h. mis mndd. Simon Claes sens en jaard. Sofia Verdellen. Zevende zondag van Pasen. Misdienaars: Peter en Roger Weijs; Johny Reijnders en Mark Donders; ho:ogmis William Steeghs en Jan Vollenberg, Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid. Zondag: 8.00 bijz. int. P. 10 uur overl. fam. Tielen - Tielen - Smits. Vandaag eerste zondag van de mnd. Bijzondere collekte voor eigen kerk. Maandag: 8 uur overl. fam. Duy- kers-Reyntjes. Dinsdag: 8 uur overl. fam. Am. Janssen-Ph il ipsen. Woensdag 8 uur gezinsmis int. offeraars. Donderdag: 8 uur uit dankbaarhe. Vrijdag: 8 u overl. fam. Vullings- Dinghs; 14 uur uit dankbaarheid bij 40 jarig huwelijk Kunen-Hermans. Zaterdag: 19 uur Jan Swinkels. N.B. Gedurende deze week noveen als voorbereiding op Pinksteren. Zaterdag: 19 uur lm voor Gerrit Bouten en overl. fam. Zondag: 8 uur lm voor Sjeng Phi lipsen; 10 uur hoogmis voor Elisa beth Janssen-Jenneskens; 11.15 lm voor Piet van de Meer. Maandag: 18.30 weekd. voor Ber tha Peeters-Martens; 18.30 lm voor Harry Cuppen en Petronella Vogel- sangs-Smits; 19 uur lm voor Jozef Litjens-Lucassen. Dinsdag: 18.30 maandd. voor Pa ter Loenen; 19 uur lm t.e.v. O.L.Vr. van Altijdd. Bijstand (M); 19.30 lm voor Sjeng Philipsen (vw de buurt). Woensdag: 18.30 maandd. voor H. van Leipzig; 19 uur lm voor Antoon Verheijen (vw de jeugdcommissie); 19.30 lm voor Elly Loonen en Elly van Berlo. Donderdag: 7 30 lm voor Mathijs Litjens en echtgenote; 8 uur gest. jrd. voor Antoon Meijers en echtgen Vrijdag: 18.30 lm voor Antoon Ver heijen; 19 uur lm voor overl. ou- dres Reintjes-Heesen; 19 30 lm voor Antoon en Bern Loonen. beide echt genoten en Johanna Verheijen-Loo- nen. Zaterdag lm voor Gerard Thijssen- Misdienaars: 18.30 R. Duijkers; 19 uur Th. van Kempen; 19.30 Tj. Jenniskens. Akolythen: 8 uur H. van Rhee; 10 uur P. Ver stappen, A. Reintjes en G. Voer- mans; 11.15 H. en R. Comelissen. Van 7 - 14 mei is de WEEK VAN DE NED. MISSIONARISSEN die op vakantie komen. In het weekend van Pinksteren zal voor hen kerk- deur-kollekte gehouden worden. Wereldmissiedag der kinderen De opbrengst hiervan was 431,17 Heel hartelijk bedankt. 7e Zondag van Pasen. Zondag: 8.30 uur H. Mis v. overl. ouders; 10 uur hoogmis gest. jgt. v. Matthias van Asten en Petronella Pouwels; 11.30 uur h. mis v. bijz. in tentie. Maandag 8 uur lsm. v. d. overl. fam. Aerts-Barten. Dinsdag 8 uur maandd. v. Maria Vergeldt-Burgers. Woensdag 8 uur maandd. v. Gerrit Thoone. Donderdag 8 uur maandd. v. Wil helm Lemmens. Vrijdag 8 uur jaarg. v. Jan Jas pers. Zaterdag 14 uur h. mis uit dankb. bij het 25 jarig hunwelijk v. van Dijck-Janssen; 19 uur h. mis v. Ma ria van Soest-Swinkels, overl. oud. Smedts-Dinghs en Elisabeth en Theo Misdienaars: Zaterdag 19 uur Henk Stiphout en Eugene Linders. Zondag 8.30 uur John Michels en Willy Hendriks; 10 uur Peter en Leo van Soest: 11.30 uur Richard Wis- mans en Henny Michels. 7e zondag van Pasen Eerste zondag van de maand bijzonders kollekte voor onze kerk Zaterdag: 19 uur hoogmis voor de overleden ouders Noyen-Arts. Zondag: 8.30 gest. lm voor Jaco bus Poels e.a.; 10 uur pl. hoogmis opgedragen door E.P. Wim v. Mey- el b.g.v. zijn terugkeer uit de mis sie in Merselo voor een welverdien de vakantie. Intentie v Maria Arts- Emonts; 11.30 u h. mis voor Pierre Zwitserlöod. Maandag 8 uur gest. jrg. voor Ni- colaas van Tilburg en echtgenote. Dinsdag: 8 uur gez. h. mis voor Michel Janssen. Woensdag: 8 ur gez. h. mis voor Bernard Gielen en Martien Baltus- sen. Donderdag: 14.30 pl. huwelijksmis voor het bruidspaar Arts-Poels. Vrijdag 11 uur pl. hoogmis tot dankzegging bij viering v. zilveren huwelijksfeest fam. Muyzers-Eyssen Zaterdag: 19 uur hoogmis voor o. fam. van Duuren-Willems. Misdienaars: Zondag 8.30 en door de week: T. Janssen en M. Kessels; 10 uur T. Engels en J. Eyssen; 11.30 P. Jacobs en P. Kessels. Kollektanten zaterdag: Emonts; zondag 8.30 van Cuyck; 10 uur M. v. Hoof; 11.30 Arts. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliütte. Bureau Voorlichting Met ingang van maandag 8 mei a.s. organiseert de gemeente weer een serie hobby-cursussen voor werkzoekenden. Deze cur sussen kunnen kosteloos worden bezocht door dames en heren, die een uitkering WW. WWV, RWW, AAW en AOW ontvangen. Ook de echtgenoten kunnen aan deze cursussus deelnemen. De deelnemers moeten woonachtig zijn in de regio Venray, wel de gemeenten Horst, Broekhuizen, Grubbenvorst. Sevenum en Meerlo-Wanssum omvat. Een cursusblok duurt tien weken en wordt begeleid door een deskun dige vakdocent. De tijden zijn van 14 tot 17 uur. Het materiaal, dat no dig is voor de instructie, wordt ter beschikking gesteld. Wil men werkstukken maken voor eigen gebruik, dan wordt een be scheiden eigen bijdrage gevraagd. Consumpties zijn gratis, en bij 't overbruggen van een reisafstand van meer dan 5 kilometer ontvangt men een reiskostenvergoeding van 10 ct per kilometer. VERSCHILLENDE CURSUSSEN Cursus handvaardigheid: (boetseren, potenbakken, schilde ren, tekenen, sieraden maken) maandag van 14 tot 17 uur in de Vrije Akademie (oud ziekenhuis) aan de Merselosew. Docent: Joop Wismans, vakfotograaf. Lassen: (elektrisch, autogeen, solderen en hard solderen) maandag van 14 tot 17 uur in de voormalige agrarische school aan de Eikenlaan 76. Docent: Jan Koopmans, bedrijfsleermeester. Stofversieren: (weven, knopen, macramé, batik ken en andere technieken) donderdag van 14 tot 17 uur in de Vrije Akademie (oud ziekenhuis) aan de Merseloseweg. Docente is: Marga van Bommel, lerares. Elektrotechniek-elektronica: (zeefprintjes maken, schakelingen maken en bouwen, fouten opspo ren, reparaties uitvoer) donderdag van 14 tot 17 uur in de aan de Merseloseweg. Docent: Pe ter Minkenberg, elektronicus. Au to/motor techniek: (het verhelpen van kleine storin gen, werking en onderhoud van motoren, elektrische uitrusting, rijden in het buitenland met cara van etc.) vrijdagmidag van 14 tot 17 uur in de voormalige agrarische school, Eikenlaan 76. Düpent: Henk van Roon, wegenwacnler. Koken: (iedere week een compleet menu Zaterdag: 19 uur avondviering v. Jan Logtens. Zondag: 8.30 h. mis te Holthees, voor bijzondere intentie; 10 uur de hoogmis voor overl. ouders Geurts en uit dankbaarheid. Maandag: 8 45 h. mis voor de over ledenen van de Karmel en voor Pa ter Paulus. Dinsdag: 8.45 h. mis voor overle den fam. Tuel en voor overleden ou ders van Els en Dick. Woensdag: 8.45 h. mis in de Jozef kapel ter ere van de H. Jozef uit dankbaarheid en voor bijzondere int. Donderdag: 8.45 h. mis voor Felix Peters en voor fam. Hoogveld. Vrijdag: 8.45 h. mis tot zekere int. en voor fam. Brouwes-Zelen. Zevende zondag van Pasen Week voor de Ned. Missionaris Zondag: 8 u h. mis uit dankbaar heid t.e.v. Maria; 10 uur hoogmis, jaarget. voor overl. ouders Engelb. Nellen en Helena Rutten. Akolieten Harrie Maas en Jan Gielens. Misdienaars van de week: Rudi Michels en Mark Koonings. KERKDEURCOLLECTE t.b.v. het Astmafonds Maandag 8 uur H. Mis t.i.v. En- gelbertus Poels. Dinsdag 8 ur H. Mis voor de over leden familieleden Loonen-Baltus- sen_ Woensdag 8 uur H. Mis t.e.v. O.C. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Donderdag 8 uur H. Mis t.b.i. Vrijdag 8 uur H. Mis t.b.i. Zaterdag H. Servatius, bisschop. 8 uur H. Mis; 19.30 u. avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand en O.L. Vrouw Behoudenis der Zieken. Zevende zondag van Pasen Zaterdagavond 7 ur hoogmis, jaarg. voor overl. fam. Muysers-Smits. Zondag: 8.30 lm tot bijz. intentie; 10 u hoogmis overl. fam. v Bracht- Hendriks; 11.30 lm voor geestelijk en tijdelijk welzijn parochie. Maandag: 8 uur lm tot bijz. int. ter ere van St. Antonius. Dinsdag: 8 uur lm jaarg. v. Tina Groetelaars-Stroeckcn. Woensdag: 8 uur lm tot bijz. int. ter ere van St. Jozef. Donderdag: 8 uur lm zal. Theodo- rus Jacobs en zoon Leo. Vrijdag: 8 uur lm tot bijz. intentie ter ere van de H. Maagd. Zaterdagavond: 7 u hoogmis, zal. Lamb, van Ooi en overl. fam. en zal. Joh. Geurts en overl. familie. Accolieten voor 7 mei: Jan This- sen. Joh Fleurkens en Sj. Classens. Misdienaars om 11.30: van Dongen, Jacobs. Fleurkens en Timmermans. klaarmaken èn opeten) vrijdagmiddag van 14 tot 17 uur in de Levensschool, Bevrijdings- weg. Docente: Tiny van Bever, le- Geinteresseerden. dames of heren, zijn van harte welkom op een of meerdere cursussen. Wanneer men nadere inlichtingen wenst kan men dat doen door een telefoontje naar. of een bezoek aan het gemeentehuis. De heer H. Hein tjes (kamer 132, telefoon 04780-3838 toestel 237 kan hierover alle inlich tingen geven. Bovendien kan men informeel bij deze doe - het - zelf hobbymidagen binnen stappen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A-J.M Classens, Veulensewaterweg nr. 23 te Veulen-Venray. om vergun ning tot het uitbreiden van een var kensfokkerij en varkensmesterij. al waar mest en meststoffen worden bewaard, op het adres Veulensewa terweg 23. Veulen, kadastraal gem. Venray, sectie O nr. 350. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 24 mei 1978, om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 5 mei 1978. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. REINIGINGSRECHTEN en computer perikelen Dezer dagen zijn de aanslagen rei nigingsrechten 1978 verzonden. Het is de eerste keer, dat in Venray een belasting geheel via een computer is verwerkt. Ondanks 'n intensieve controle blijken er toch nog fouten ingeslopen te zijn. Men wordt daar om verzocht, wanneer onjuistheden worden geconstateerd daarvan liefst schriftelijk mededeling te doen aan de afdeling belastingen, gemeente huis. Maasheseweg 1, Venray. Deze afdeling is eventueel ook telefonisch bereikbaar via 04780 - 3838 toestel 249 of 250. In alle (Nederlandse gemeenten zyn de voorbereidingen voor de gemeenteraadsverkiezingen op woensdag 31 mei as. in volle gang. Politieke partyen en belangen groeperingen hebben intussen hun lijsten met namen van hun kan didaten officieel ten gemeentehui ze gedeponeerd. Binnenkort zal dan de stryd om de raadszetels in volle hevigheid losbarsten. Vanaf de gemeentelyke plakbor den zullen de lysttrekkcrs met hun allervriendeiykste gezicht de kiezers aankyken om hen aan te sporen toch vooral hun stem uit te brengen op de party of de groe pering, welke zy mogen aanvoe ren. In Venray zal men kunnen kiezen uit niet minder dan TIEN lijsten met in totaal 127 kandidaten voor 23 zetels in de gemeenteraad. Lijst „Samenweking", uitkomend onder de naam „G. H. Schols" heeft 20 gegadigden voor een zetel. Als grootste fraktie in de thans zittende raad heeft zy lijst 1 gekregen. Op „Samenwerking" volgt de kerkdorpenlijst in orde van grootte en heeft derhalve met wethouder J. Loonen als lijsttrekker, lyst 2 toe gewezen gekregen. Op de kerkdorpenlijst komen even eens twintig namen voor. Lijst 3 is voor de heer G. Beterams. Behalve de namen van drie zittende raadsleden, telt de lyst 14 namen. De WD. thans in de gemeente raad met twee leden vertegenwoor- Oj 3, 5 en 6 mei a.s. organiseert het Comité Recreatiesport Venray in samenwerking met de Tour- en Wie lerclub Oostrum de tweede fiets driedaagse in Venray. Deelname is voor iedereen mogelijk, met dien verstande dat jongeren dan 12 jaar onder begeleiding dienen te zijn. Inschrijving en start is bij sport hal De Wetteling, telkens van 18.30 tot 20.00 uur. De inschrijfkosten be dragen 2,per dag of 5.voor 3 dagen. Elke deelnemer ontvangt een herinnering. De tochten zijn dagelijks ongeveer 25 km lang en leiden door een bos rijke omgeving. Voor degenen die iets meer willen dan alleen fietsen, bestaat de mogelijkheid de tochten te rijden als resp. een foto-puzzel route; een letter-woord-combinatie- route. Onder degenen die na 3 toch ten de meeste punten hebben be haald, zullen enkele kleine prijzen verloot worden. Deelnemers rijden op eigen risico, en worden verzocht zelf te zorgen voor een fiets die in degelijke staat verkeert, en voor geschikte kleding. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 25 april 1978 werden 1322 vakatures in de vakaturebank opgenomen; op 26 april 1978 was in 803 vakatures al voorzien, zodat er thans nog 5 19 plaatsen vakant zijn, waarvan 265 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwante sektoren: (leerling)metselaars; stucadoors; (leerling)timmerlieden; opperlieden; grondwerkers; (leerling)dakdekkere; (leerling)schilders; (hulp/leerling- uitvoerders; woninginrichter/stof feerder; bouwkundig calculator; kostprijsdeskundige; organisatie- assistent; projektleider; in de metaalsektor: gereedschapmaker; argonarc lassers; autogeen/elektrisch pijplassers; plaatwerker/spuiter; (leerling auto monteurs; (leerling) telefoonkabel monteurscv-monteurs; monteur legbatterijen; slijper/polijster; draaiers; frezers; boorders; profiel walsers; machinebedienden; monta ge-medewerkers; operators; richter; industrielakspuiters; spuitere; in de dienstensector: administratief medewerk(st)er; se cretaresse; assistent accountant; aankomend assistent boekhoud(st)er; receptionist; commerciëel mede- werk(st)er; medewerkster boekhan del; kassières; verkoopsters; ver kopers; verkoop-ins pek teur; ser veersters; gastdocenten; onderwij- zer(es); verpleegkundige-Banes- thesie-assistent(e)bezigheidsthera peute/begeleidster; leidster gezins verzorging; hulp badmeester; rij- instrukteur/trice; heftruckchauf feur; chauffeur ziekenvervoer; overigen: huishoudelijke assistentes; huis houdkundige; schoonmaakster; pro- duktiemedewerkers; magazijnbe diende; pluimveeverzorger; mede werker boomkwekerij; verstel- naaister; beheerder. De vakatures worden snel bezet. Een vakature van vandaag kan mor gen reeds bezet zyn. Komt u daarom zelf op de hoogte stellen van de in houd van het va kat urebes tand. De vakaturebank is geopend, elke werkdag, 'smorgens van 8.15 uur tot 12.30 uur en 'smiddags van 13.45 uur tot 17.00 uur. uw Venrays weekblad digd, heeft lyst 4 waarop de namen van 20 kandidaten. Lijst 5 is voor de PvdA. waarop fraktievoorzitter J. Konings nog 17 kandidaten trekt. Dan volgt lijst 6 voor de PPR met de heer H. v. d. Locht als lysttrek- ker gevolgd door vijf andere namen. De heer K. Achten uit Oirlo komt met lyst 7 met in totaal 6 kandida ten- De achtste lijst is voor een partij, welke nog niet in de gemeenteraad vertegenwoordigd is. Het is de PSP met de heer L. Neyenhuis als lijst aanvoerder. De nieuwe partij GAB. welke let ters staan voor Gecombineerde Ar beiders en Bejaardenpartij. heeft nr. 9 gekregen. Hierop staat de heer J. J. H. Wolf als lijsttrekker vermeld. En tenslotte is er dan D'66. die eveneens als nieuwe partij bij ge meenteraadsverkiezingen. met lijst 10, waarop 8 kandidaten voorkomen de verkiezingen ingaat. BELANGRIJK GEBEUREN Wat de kiesgerechtigde inwoners van Venray op woensdag 31 mei a.s. moeten gaan doen. is geen kleinig heid. Zij zullen uit een totaal van 127 kandidaten, verdeeld over tien lijs ten moeten kiezen wie de komende vier jaar zal deel uitmaken van het algemeen bestuur van de gemeente. Van dit algemeen bestuur wordt in de Grondwet uitdrukkelijk gesteld, dat het aan het hoofd staat van de gemeente. De te kiezen gemeenteraad is der halve in de gemeente het hoogste bestuurscollege. Uit hun midden kiezen de 23 ge kozen raadsleden op hun beurt weer vier wethouders, die met de burge meester voor de komende vier jaar het college van b. en w. (het dage lijkse bestuur van de gemeente) uit maken. MOEILIJKE TAAK Op het raadslid is zeer de spreuk van Vondel van toepassing: „Indien het gemeen U roept, besorght het als Uw eigen". Het is beslist geen kleinigheid om een goed raadslid te zijn. Bij het be gin van zijn raadslidmaatschap legt hij de eed of belofte af. dat hij'zij „de belangen van de gemeente met al zijn/haar vermogen zal voorstaan en bevorderen". De belangen van de gemeente zijn er zeer vele, het komt uiteindelijk allemaal neer op de zorg voor het welzijn van de Venrayse mensen. Om dit in de praktijk te kunnen brengen moet men er bijv. voor zor gen. dat de inwoners van de ge meente goed kunnen wonen. Er moeten bestemmingsplannen zijn, waarin precies staat aangegeven waar en welke huizen er kunnen worden gebouwd, waar fabrieken kunnen komen, waar het groen moet blijven, waar de boer kan blijven werken, waar de inwoners zich kun- n enrecreëren en waar wegen zullen moeten komen. De gemeenteraad beslist welke voorzieningen in Venray en in de kerkdorpen moeten worden getrof fen. Maar het is ook de gemeenteraad die bepaalt hoe lang de sprongen zijn. die met de financiële polsstok gemaakt kunnen worden. Eens per jaar stelt de raad de ge meentebegroting vast en geeft daar in aan hoe in de loop van dat jaar de omvang van inkomsten en uitga ven kan zijn. Daarnaast stelt de raad nog een meerjarenplan op. In dit financiële boekwerk wordt aan gegeven wat in een komende reeks van jaren noodzakelijk moet worden gerealiseerd. Een raadslid zal veel tijd moeten besteden aan studie en oriëntatie, aan het bijwonen van raadsverga deringen. commissievergaderingen en andere bijeenkomsten. Het raadslid zal midden in de be volking moeten staan, veel luisteren ook naar de verlangens van zijn ge meentenaren. Nauwe kontakten zul len moeten worden onderhouden met de groepering, die hem afvaar- Zodra het raadslid echter voor be slissingen komt te staan, zal hij zijn stem dienen uit te brengen „zonder last of ruggespraak met wie dan ook". Naar eer en geweten zal dan door hem/haar een keuze moeten worden gemaakt en zal een standpunt moe ten worden bepaald. In een gemeente denkt men vrij gemakkelijk mee met de plaatselijke problemen. Aan dat meedenken heeft ook een gemeenteraad grote behoefte. Hoe beter een raadslid ge ïnformeerd ls over hetgeen bij de burgers leeft, hoe beter hij ook zijn werk zal kunnen doen. Informatie en inspraak is dan ook bejangrijk, zowel voor de burger als voor het raadslid. Uit het bovenstaande mag duide lijk blijken, dat het kiezen van de raadsleden een zeer belangrijke zaak is. De 23 te kiezen gemeenteraadsle den zullen immers voor de komende vier jaren het gezicht van de ge meente bepalen.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13