VERENIGINGSNIEUWS 60 JAAR FANFARE ST. ODA TE MERSELO Wandelsport Jazz-café FIN AT .F, NCRV SPRINGTROFEE 10 jr. Fidelen Rosentaler JEUGDKOLLEKTE Vrouwenkontakt Brukske Venrays Mannenkoor iüüHÉÊ K.V.V. Venray In vier uitzendingen, met ieder 2 wedstrijdonderdelen, hebben twee en dertig amazones en ruiters gestre den om een plaats in de finale van de NCRV Lustrum Springtrofee '78. Per poule van acht konden zich 2 combinaties kwalificeren voor deze finale. Achtereenvolgens waren dat: Henk v. d. Bergmortel met Sparta uit Helmond en Martin de Vries met Orfeus uit Dordrecht, uit poule A met 15 en 14 punten; Johan Jonker met Alpenkoning uit Hatem en Mar- tien Verschuuren met Grey Fellow uit Venray, uit poule B, beiden met 13 punten; Piet-Hein Leenen met Jelca uit Asten en Gerrit Veeneman met Radjah uit Loenen, uit poule C, met 16 en 12 punten; Ans Teel en met Con Dios uit Blerick en Hubert Alker met Flamingo D uit Enschede uit poule D, met 14 en 13 punten. Deze combinaties starten nu in de finale die de NCRV vrijdag 5 mei om 21.00 uur uitzendt op Nederland 1. De deelnemers beginnen met een schone lei. de punten uit de poule wedstrijden tellen niet mee. De fi nale is overigens een pittige opgave. Er moeten drie onderdelen worden verreden: een jadhtsprringconcours'k een klassiek springconcours en een type puissance. Bij 't jachtspringen gaat het om snelheid (fouten straf fen zich dan vanzelf in tijd), in het klassiek concours geldt een vastge stelde tijd en krijgt men strafpunten voor de fouten. Zo ook in het type puissance, maar hier stelt het par cours weer andere (zwaardere) eisen. Over de drie wedstrijden gerekend kan een combinatie 24 punten ver dienen, 8 per onderdeel. Het wordt een boeiende uitzending met een winnaar die eerst na het laatste on derdeel bekend is. De voorzitter van de NCRV, mr. dr. J. Ozinga reikt de NCRV spring trofee uit. daarbij geassisteerd door Tanja Koen. Het commentaar bij de wedstrijden wordt weer gegeven door Ben Arts en Giel Kunst. Op de foto Martien Verschuuren met Grey Fellow in aktie tijdens de kwalificatiewedstrijd. Stropers wisten te ontkomen Vrijdagmorgen ontdekten de man schappen van de jachtbrigade dat in de bossen van de Mortel op grof wild werd gestroopt vanuit een per sonenauto. Het door de politieman nen gegeven stopteken werd gene geerd en met grote snelheid ver dween de auto in de richting van Vredepeel. De politiemannen losten een schot en de achterband werd geraakt maar dat was voor de be stuurder geen beletsel, en met on verminderde vaart werd verder ge reden, waardoor de politie de auto niet kon inhalen. Die auto werd later in de bossen van het Rozendaal onder Merselo gevonden. Van de bestuurder en mo gelijke inzittenden geen spoor. In de kofferruimte werd een pasge- schoten reebok aangetroffen. De auto en de jachtbuit werden in beslag genomen. Er wordt de laatste tijd op erger lijke wijze op drachtige reegeiten gestroopt. Het gaat de stropers er in hoofdzaak om, het ongeboren kalfje want dat wordt tegen duur geld ver kocht om te worden opgezet. Inbraak Via het dak en het inslaan van 'n ruit hebben onbevoegden toegang verkregen tot de Lagere Technische School. De onbevoegden hebben op een schadalige wijze huisgehouden en vernielingen aangericht. De hou ten trap was met een scherp voor werp vernield, in de leraarkamer waren boeken en schriften over de vloergegooid en waren stoelzittingen kapotgasneden. Bloembakken wer den omver gegooid. Aanranding In verband- met aanranding van een 18 jarige Venrayse jongedame werd alhier aangehouden de 25 ja rige L. R. uit Overloon. De man is werd dinsdag voorgeleid aan de offi- in verzekèrde bewaring gesteld en cier van justitie te Roermond Vechtpartij In de nacht van zondag op maan dag had in de Leeuwstraat een vechtpartij plaats waarbij betrok ken waren Th. G. 20 jaar en M. J. 21 jaar uit Venray (beiden dienst plichtige militairen), de 19 jarige P. H. uit Venray en A. C. uit Mcer- lo. Het slachtoffer bleek te zijn de 26 jarige H. O. uit Venray die ge wond werd aan zijn neus en enkele sneden aan zijn hals. Vermoedelijk is het slachtoffer met een stiletto bewerkt. Nadat de vechtenden waren gescheiden en Venrays politiemannen de rust had den hersteld werd afhandeling van het onderzoek in handen gesteld aan de Kon. Marechaussee van de bri gade Venray. Het slachtoffer moest zich onder medische behandeling la ten stellen. Omtrent de motieven tast men nog in het duister. Gestolen auto weer terecht Vanuit Amsterdam werd van de politie aldaar bericht ontvangen dat de einde maand in Venray gestolen personenauto van mevr. G. v.d. B. er onbeheerd was aangetroffen. De radio was uit de auto ont vreemd. Desondanks was de eige naresse blij haar wagen terug te hebben. Dronken achter het stuur Een 27-jarige Horstenaar werd door de politie aangehouden en kreeg een procesverbaal aangezegd voor het onder invloed van alcohol besturen van zijn auto. Onder invloed in sloot beland De 16 jarige autobestuurder C. G. uit Venray was zonder toestemming van de eigenaar met zijn auto gaan toeren, maar toen hij op de Over- loonseweg rechts wilde afslaan, kwam de door hem bestuurde auto in een langs de weg gelegen sloot terecht. De 16 jarige bleek onder invloed van alcohol te verkeren. Na pijpje blazen werd de bloedproef af genomen. Hij kreeg naast een proces verbaal wegens het onder invloed besturen van een auto. nog andere verbalen, o.a. voor het wegnemen van de auto plus het rijden onder de leeftijd van 18 jaar en het niet in bezit hebben van een rijbewijs. Blikseminslag Donderdagmiddag omstreek 15.20 uur sloeg tijdens een kort maar he vig onweer boven Venray, de" blik sem in het dak van de woning van de fam. O. de B. aan de Landweert- weg. Er onstond een gat in het dak, en dakpannen kwamen in de slaap kamers terecht. Op een der kamers was waterschade te bespeuren. Er ontstond kortsluiting, waardoor ook in vele belendende percelen de elek triciteit uitviel. Ook de telefoonver binding werd gestoord. Zoals wij reeds eerder schreven zal op zondag 14 mei het hoogtepunt worden gevierd van het diamanten bestaan van de kerkelijke fanfare St. Oda te Merselo. Wij hebben toen beloofd, de geschiedenis van deze fanfare in een extra artikel nader toe te lichten. Daarbij hebben wij de onmisbare medewerking verkre gen van de heren Teng Emonts en Piet Janssen. Uit die geschiedenis blijkt dat het kerkbestuur er steeds een wezenlij ke rol in heeft vervuld, al is het de laatste jaren niet meer zó, dat het kerkbestuur de dienst bij de fanfare uitmaakt. Op 17 september 1918 werd de fanfare opgericht en het eerste be stuur bestond uit Rector Janssen en de kerkbestuursleden J. Michels, J. van Osch, Martien Arts en P. Pub ben. In de beginfase heeft men veel medewerking gekregen van de fan fare Euterpe uit Venray en van het lid Piet Schols. 27 Blaasinstrumenten, een grote en kleine trom werden besteld, en de rekening welke de firma Kessels presenteerde bedroeg 1677.95. De analen vermelden dat de instrumen ten per spoor naar Venray werden vervoerd en in Oostrum werden deze met paard en wagen afgehaald en naar Merselo gebracht. Het eerste gebruik werd geleerd door de eer der genoemde Piet Schols. Maar op 26 november werd de eerste direc teur aangesteld, de heer Welting, voor een bedrag van 200 gulden per jaar. De eerste jaren werd alleen deel genomen aan z.g.-muzickfestivals in de buurt en ter opluistering van de Merselose feesten en processies. In 1926 werd de dirigent opgevolgd door de heer M. van Opbergen uit Overloon. Drie jaar later werd deze toen opgcvoLgd door de 19 jarige Mat. Arts uit Venray, en hij zou dat 40 jaar lang blijven. Inmiddels had men behoefte aan een lossere binding met het kerkbe stuur, om zo ook bestuursleden te benoemen welke geen lid waren van het kerkbestuur. Een grote vinger in dat bestuur bleef toch het kerk bestuur behouden. In 1938 werd voor het eerst deel- Pierotten nieuws Repetities Dinsdag 9 mei: junioren 19.00 tot 20.30 uur, senioren 20.15 tot 21.30 u. Woensdag 10 mei: senioren 18.45 tot 19.45 uur. Het eerste na-oorlogse bestuur zag er als volgt uit: Piet Pubben voorzitter. H. van Mcyel, Joh. van Osch. P. J. Miehels, M. v. d. Venne, Jan Janssen en Jan Arts. Een van de eerste taken van het bestuur was vernieuwing en herstel van het instrumentarium en aan sluiting bij de Katholieke Bond van Muziekgezelschappen. Aan het door die Bond in Echt gehouden concours werd een tweede prijs behaald in de derde afdeling. Niet ontmoedigd ging men verder, en in 1959 promo veerde men reeds naar de tweede afdeling: in 1960 naar de eerste af deling en in 1964 naar dc afdeling uitmuntendheid. In die afdeling zit men nu nog. Aquariumvereniging AVEO VENRAY Zondag 7 mei om 10 uur bakken- bezoek bij Janzing, Kempweg 115 in Venray. Dinsdag 16 mei om 20 uur con tactavond in café Vermeulen, Oos trum. Op deze avond zullen dia's vertoond worden van de aquaria die aan de districtskeuring hebben mee gedaan. Verzamelaars vereniging „Venrode" Zondag 7 mei a.s. heeft er in de zaal van Hotel 'De Burggraaf' een ruilbeurs plaats. Iedereen is er van harte welkom en kan er zijn keus maken of zelf aanbieden, alles wat men tegenwoordig zoal verzameld opstzegels, munten, lucifermerken, stickers, sigarenbandjes, prent- en ansichtkaarten. De toegang is gratis en de ruilbeurs duurt van 10 tot 13 uur. Zaterdag 22 april hebben we met groot succes de Rommelmarkt ge houden. De opbrengst hiervan is be stemd voor het nieuwe wijkcentrum. Graag willen we langs deze weg nog eens de vrijwilligers hartelijk bedanken voor hun volledige inzet. We willen nog eens benadrukken, dat er voor 't welslagen van dit ge beuren heel wat energie verlangd wordt. Ons laatste programmapunt van dit seizoen is een gezellige morgen, met o.a. een partij sjoelen, op 9 en 11 mei. Hemelvaartsdag geen repetitie. A.s. donderdag 11 mei om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20 uur voor het gehele koor. Donderdag 18 mei om 19 30 uur repetitie voor de bassen en om 20 u. voor het gehele koor. Afmelden uitsluitend bij de heer H. Gammans, Niessenstraat 7 telef. 2687 of bij Hotel Almonda tel. 5777. WERKGROEP ALLEENSTAANDEN VENRAY De werkgroep alleenstaanden or ganiseert in Venray weer een kon- taktavond op woensdag 10 mei a.s. in Taverne ,De open Haard", Kiosk 16-18 in het Brukske te Venray, Er is op deze avond geen speciaal programma. Wel zijn er allerlei mogelijkheden voor informeel kontakt. Ook zal er weer allerlei informatiemateriaal be schikbaar zijn. Aanvang 21 uur. Toegang vrij. Zaterdag 6 mei is er de jaarlijkse kollekte voor SV Venray Jeugd. Met zijn 425 jeugdleden en zijn 30 elf tallen kan SV Venray Jeugd uw bij drage goed gebruiken. Er zal gekol- lekteerd worden op deze zaterdag van 17.00 u. tot ongeveer 20.00 u. Als legitimatiebewijs dienen de jon gens hun contributiekaart bij zich te hebben, Daar kunt u dus altijd naar vragen. Indien uw bijdrage dit jaar ook weer zo gul mag zijn als in de voorgaande jaren denk hierbij aan de inflatie dan kan SV Ven ray Jeugd 'n financieel gezond jaar afsluiten. Bij voorbaat dank voor uw gave. De kollektanten dienen uiterlijk 16.45 uur bij het clubgebouw te zijn. CAPRICCIO Maandagavond 8 mei om 19.30 uur gezamelijke repetitie. Donderdagavond 11 mei 19 u ge zamelijke repetitie. Zondagmorgen 14 mei geen repe titie. BOJEMA Vrijdagavond 5 mei geen repeti tie. Vrijdagavond 12 mei om 19 uur gezamelijke repetitie. SALTARELLO Zaterdagvaond 6 mei 19 uur geza melijke repetitie. Zaterdagavond 13 mei 19 uur ge zamelijke repetitie. genomen aan een muziekconcours in het Brabantse Boekei en daar werd alles behaald wat er te behalen was en kreeg zelfs dirigent Mat. Arts de prijs voor de beste dirigent. De oorlogs- en bezettingstragbdie ging ook in Merselo niet onopge merkt voorbij, en men deed de in strumenten maar opbergen om ze niet in handen te laten komen van de bezetters. Toen Merselo op 16 oktober 1944 werd bevrijd maakten de leden zich weer op om de fanfare in zijn oude luister te herstellen. Men had ze al die jaren erg gemist, Op 22 novem ber werden ze weer. zij het geha vend, gebruikt om een van hun ver dienstelijke leden, voorzitter J. M. Michels. naar zijn laatste rustplaats te begeleiden. dikaat ere-voorzitter mee, als er kenning en dank voor het vele wat hij had gedaan. Bij een feest horen mooie kleren, en Merselo zou Merselo niet zijn als ze hun muzikanten in hun hemd lie ten staan. De hele dorpengemeen schap (Merselo en Vredepeel) heb ben 't weer geklaard; de leden wor den in nieuwe aangepaste kleding gestoken. Merselo waardig. De fanfare St. Oda telt nu twee gouden leden, en wel dc heren Piet Janssen en Johan van Osch; zes ro bijnen leden en wel de heren Mart. Hoensclaar, Michel Janssen, Sjang en Huub Janssen, Antoon Pools cn Teng Arts; en zes zilveren leden, tw Harry Kessels, Wim van Dijck. Ger rit en Piet van Meijel. Jan Pubbcn en Harry van der Zanden. Wij vermelden verder nog dat de vier Janssens broeTs van elkaar zijn wat een apart cachet zal geven aan de huldiging van de jubilarissen Tien maal nam de fanfare deel aan het z.g. Pceltoernooi cn 5 maal behaalde men 't predikaat zeer goed en 5 maal goed Omdat men binnen 5 jaar driemaal het predikaat zeer goed behaalde, kreeg men de wim pel in het bezit. Voorzitter Piet Pubben kwam in Venray bij een verkeersongeval om met leven, in 1963. Hij werd toen als voorzitter opgevolgd door mees ter M, v.d. Venne. In dat jaar kon dan, dank zij de gulheid van de Merselose en Vredepeelse bevolking, de leden van de fanfare worden aan gekleed. In 1965 kreeg de fanfare ook een tamboerkorps, o.l.v, A. van Opber gen uit Overloon. In 1977 nam dit korps deel aan de Jordaanfeesten te Amsterdam, en behaalde daar van alle deelnemende korpsen het hoog ste aantal punten. In 1968 vierde de gemeenschappen Merselo en Vredepeel op grootse wijze het gouden bestaansfeest en in dat jaar werd drs Adriaansens tot beschermheer benoemd. In 1969 be dankte de heer Arts als dirigent na die funktie meer dan 40 jaar te heb ben vervuld. Hij werd opgevolgd door de huidige dirigent de heer P. Joris. In 1976 moest voorzitter M. v. d. Venne wegens gezondheidsredenen bedanken en hij werd opgevolgd door M. Hoenselaar. De heer v. d. Venne kreeg van de leden het pre- Tien jaar geleden stichtten 14 le den van de fanfare uit Merselo een nieuwe groep, naast de toenmalige hofkapel. Jan van Osch werd de lei der van de groep, die al snel uit breide tot 17 personen. Muziekstuk ken werden besteld en na veel repe teren begon men met optredens. Naast het verzorgen van clubavon den werd al meteen intensief deel genomen aan concoursen en festi vals. Het peil steeg zodanig, dat men 't aandurfde om hele beierse avon den te gaan verzorgen. Op de diverse concoursen en wed strijden werden een 50 a 60-tal be kers bij elkaar geblazen. Toen durf den de leden het aan om eens aan de landskampioenschappen te gaan deelnemen. Na één keer een vierde en tweemaal een tweede plaats op deze kampioenschappen bereikt te hebben werd in 1973 hun doorzetten bekroond met het landskampioen schap. Hierop volgden veel optredens in binnen- en buitenland. Na het behalen van de landstitel werd door de kapel deelgenomen aan de wedstrijd om de NCRV-tro- fee in 1976. Men bereikte de finale, waaraan een optreden voor de tele visie en opname van een langspeel plaat verbonden was. Ook dit jaar werd door de kapel deelgenomen aan de landskampi oenschappen. Naast de reservetitel, veroverde men hier de publieksprijs. Momenteel telt de kapel 21 leden. Op één na zijn alle oprichters van 10 jaar geleden nog lid. Door de vele optredens is de kapel Die Fidelen Rosentaler ook een be grip geworden in de wijde omge ving. Het tien-jarig bestaan is aan leiding om zondag 14 mei 'savonds om 8 uur een receptie te houden en samen met de kapellen Die Mühlta- ler Musikanten uit Horst en Freun- de Echo uit Overloon een kapellen- show te verzorgen. Laatst genoemde kapellen hebben eveneens een grote reputatie opgebouwd. Een speciale attraktie voor het publiek zal zijn 't gezamenlijk optreden van de drie kapellen na de pauze. Iedere kapel afzonderlijk verzorgt vele optredens gedurende het jaar. Het is dan ook uniek om de drie kapellen op één avond bij elkaar te hebben en zeker is het uniek om ze samen te zien op treden. Vanwege het recepierende karak ter van de avond is de toegang gra tis. Zondag 7 mei wordt er gewandeld in Beek en Donk. De start is om 12 uur vanuit het ontmoetingscentrum aan de Otterweg. De bus voor WSV De Natuur vrienden vertrekt om 10 30 uur bij de Boerenbond te Merselo. De bus voor WSV Het Molenplein vertrekt om 10.45 uur vanaf het Kennedyplein. De bus voor WSV De Bejaarden vertrekt om 11.00 uur vanaf Het Schuttersveld. Veel plezier in Beek en Donk! jeugdnatuurwacht Heden vijdag 5 mei zal er weer 'n optreden zijn in het vorige maand geopende Jazz Café. De overweldi gende belangstelling heeft ons doen besluiten om ook deze keer weer te kiezen voor een bekende jazz groep die oude stijl jazz speelt. Wc zijn dan ook zeor verheugd, dat we de Venlose groep „Valuas City Jazz- Band" konden kontrakteren. Vele jazz-liefhebbers zullen deze groep al kennen van optredens in de omgeving en van concerten in de Venlose binnenstad. We zijn er dan ook van overtuigd, dat er net als de vorige keer een prima sfeer zal zijn in het nieuwe Jazz Café, als deze band zal komen optreden. Aanvang dinsdag 5 mei 21 uur. Plaats: Hoenderstraat 10. Excursie Na een week vakantie kunnen de leden van de Jeugdnatuurwacht af deling Venray, a.s. zondag 7 mei al vroeg uit de veren voor een excur sie door de bossen rond de ballon zuil. Deze bossen liggen, komende uit de richting Venray, aan de rechter kant van de Beekweg. Denken julie aan aangepaste kle ding, zoals laarzen! We hopen op mooi weer en een mooie natuurwandeling. Tot zondagmorgen om 9 uur bij de Ballönzuil. Woensdag 3 mei geen repetitie. Woensdag 10 mei: 19.45 uur partij repetitie voorde sopranen. Om ong. 20.15 repetitie voor gehele koor. Als u bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309 of aan mevr. v.d. Bekerom, tel. 3332. GEMEENTERAADSVERKIEZING Weet jij 't... Weet ik 't... Onder deze titel organiseren wij op woensdag 10 mei in Free Wheel in Hoenderstraat 10 een avond rond de gemeenteraadsverkiezingen. We gaan op deze avond ons voor bereiden op de grote forum-avond die een week later gehouden zal worden en waarvoor alle partijen zijn gevraagd. Om een beter beeld te krijgen van wat de gemeenteraad en zijn wet houders nu eigenlijk doen, welke macht zij hebben; hoe de democratie werkt in een gemeente als Venray en hoe bijv. de inspraak van bur gers geregeld is; zal de heer Schutte voorlichtingsman van de gemeente, een inleiding houden over dit soort onderwerpen. Daarna zullen we pra ten over verschillende onderwerpen waar jongeren belang bij hebben, b. v. het huisvestingsbeleid voor jon geren; de aanpak van de jeugdwer keloosheid; het onderwijs voor jon geren; de politie en de jongeren. We bekijken samen met mensen die de situatie in Venray goed ken nen, wat de gemeente de laatste lijd aan deze zaken heeft gedaan en wat er volgens jullie zou moeten gebeu ren. Laat dus nu je stem horen Kom op woensdag 10 mei naar Free Wheelin KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, dinsdag 9 mei afsluiting van het winterprogramma met wan delen (bij goed weer) en om 6 uur een H. Mis in Ommel. We vertrek ken om half twee bij de Zuid Oos- ter. Er zijn nog plaatsen vrij. Vrijdag 5 mei 18.30 uur repetitie van de sopranen en alten; 19.15 uur repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 8 mei 18.30 uur repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 9 mei 18.30 uur repetitie voor de aspiranten; 19.15 uur repe titie voor de alten. Woensdag 10 mei 18.30 uur spel- avond in de Galmhut. Donderdag 11 mei 18.30 uur re petitie voor de aspiranten. Vrijdag 12 mei 18.30 repetitie voor de sopranen en alten; 19.15 uur re petitie voor de tenoren cn bassen. Zondag 14 mei le Pinksterdag: 10.15 uur Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor; in uniform.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11