VERENIGINGSNTOIWS >NJ PvdA O.J.C. PUREE JUM Merselo MTERPENIEUWS O.J.C. DE BRAK Venray IN Zondagochtend concert Ven rays Mannenkoor Pierotten nieuws jeugdnatuurwacht DERDE ORDE Kath. Vrouwengilde yiongerenkoor J",9vttUn C VVD Schilderij „St. Anna" Antiek- en rommelmarkt Voetbal-interland Bijenmarkt Deurne GezeKligheids- oriëntatierit Nieuws uit Overioon St. Theobaldusgilde Overioon Bungalowpark DE VERS Overioon Verenigingsnieuws nu maandagmorgen inleveren. Donderdag 27 april om 19.30 uur repetitie voor 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zaterdag 29 april optreden te Oos- j trum: om 19.00 opluistering Eucha ristieviering en om 21.00 uur concert in de feestloods. Verzamelen in uni form om 18.45 ur bij de ingang van de kerk aldaar We gaan allen op eigen gelegenheid. Donderdag 4 mei geen repetitie in verband met Hemelvaartsdag. Donderdag 11 mei om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niesenstraat 7, tel. 2687, of Hotel Almonda, tel. 5777. Donderdag 27 april: Generale repetitie harmonieorkest in Prinsenhof om 19.30 uur. 18.30 partij repetitie 2e en 3e kla rinetten in Coninxhof; 19.00 partijrepetitie klein koper in Prinsenhof. Vrijdag 28 april: 20.00 uur concert te Oostrum. Uniform: wit hemd met zwarte vlinderdas. Vertrek etc. wordt donderdagavond medgedeeld. Zondag 30 april: Communicanten. Bijeenkomst om half negen Paterskerk. Daarna Vredeskerk en Petrus Bandenkerk in welke laatste wij de mis muzi kaal blijven opluisteren. Maandag 1 mei: Viering Koninginnedag. Aubade gemeentehuis. Bijeenkomst om 11.00 uur in Prinsenhof. Beige hemd en rode das. Zaterdag 3 juni: Concert in schouwburg met Ven- rays Mannefikoor, koor uit Ahr- weilr en PLEM koor. Na afloop concert feest- en dansavond voor leden en dames van deze vereni gingen. Zondag 11 juni: Intocht jeugdvierdaagse. Afmelden harmonieorkest uitslui tend bij de secretaris tel. 1225 tot donderdag 19.00 uur; daarna Prin senhof tel. 1671. leerlingenopleiding kMaandag 16.30 uur: klarinetten O.I.V. Jo van Els. Maandag 18.00 uur: klarinetten (ri.yi Sip van Goinga en Ben Lucas- sen. Dinsdag 16.30 uur: koper o.l.v. Jan Verstegen. .Maandag en woensdag: individuele repetities o.l.v. Doris van de Broek. Donderdag 18.30 uur: repetitie jeugdorkest o.l.v. Bruno Lucassen. Afmelden leerlingen bij J. Raedts, telefoon 2803. „CAPRICCIO" Donderdag 27 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Vrydag 28 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdag 29 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Zondag 30 april: 12.30 uur vertrek naar Neerpelt. Brood meenemen voor avondeten. Verdere medelingen volgen op de 9 laatste repetitie. „bojema" Vrydag 28 april: Geen repetitie. Vrijdag 5 mei: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 29 april: Geen repetitie. Zaterdag 6 mei: Geen repetitie. Vrijdag 28 april: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 30 april: 9.15 verzamelen bij de Paterskerk voor het opluisteren van de H. Mi^~ voor de le communicanten. Aan sluitend wordt de Hoogmis ver zorgd. Beide vieringen worden ge zongen in uniform door het hele koor. Maandag 1 mei: Geen repetitie i.v.m. de feestelijk heden van Koninginnedag. Vanwege deze feestweek is er geen repetitie op dinsdag, woensdag en donderdag. Maar vrijdag 5 mei is de repetitie noodzakelijk i.v.m. het repertoire voor Wenen. Vrijdag 5 mei: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.30 Repetitie voor de tenoren en bassen. Dinsdag 2 mei a.s. om 19.30 uur aanwezig in het ziekenhuis, waar we om ongeveer 20.15 uur een concert verzorgen, in de Verpleegstersflat. In uniform. Woensdag om 20.00 uur repetitie voor het hele koor, in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Bij verhindering uw afmelding graag uitsluitend aan Mevr. Schroo- ten, tel. 3309, of aan Mevr. v. d. Be- kerom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 2 mei geen repetitie. Maandag 8 mei: 20.00 uur repetitie in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 9 mei geen repetitie. Dinsdag 16 en 23 mei repetitie te Tegelen in de Haandert met het Te gels Symphonie Orkest. Dinsdag 30 mei, 20.15 uur generale repetitie in de Grote Kerk, Markt. Donderdag 1 juni: 20.15 uur Lus trumviering in de Grote Kerk. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af-te melden bij: dhr J. Steijlen, Koikweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers. Oranjestraat 7, tel. 6159. Repetities dinsdag 2 mei '78: Junioren 19.00 - 20.30 uur. Senioren 20.15 - 21.3 Ouur. Woensdag 3 mei: Senioren 18.45 - 19.45 uur. A.s. weekend staat de Brak in het teken van kleuren oranje en rood. Zondag 30 april is het oranje. Dit in verband met de verjaardag van onze koningin. De Brak zal dan met oranje versierd zijn en 's middags is er om 3 uur een kindermiddag met poppenkast en een verrassing. 's Avond is er een film om plm. 7 uur. Maandag 1 mei: Dag van de Ar beid. Deze dag is de Brak gehuld in rood. 's Avonds is er een optreden van de engelse band Ssene-Stealer, een van de nieuwe veelbelovende engel se bands. Aanvang optreden plm. 21.00 uur. Vrijdag 28 april: Hallo jongens en meisjes, van avond hebben we weer een groot diskobal. Achter de bar staan Puk en Coen; achter de entree Hans; aan de disko Harry; algemeen Melanie. Groetjes en tot vrijdag. Zaterdag 29 april: Hallo jeugd vanaf 15 jaar, daar zijn we weer. We hopen dat jullie vanavond weer allemaal komen en nog meer vrienden en vriendinnen meebrengen dan de vorige week. Vanavond staan achter de bar Willy en Helma; entree: Paul; dis ko: Puk en Guus; algemeen Mary. Programma: Dinsdag 2 mei: Ouderavond. Woensdag 3 mei: Bestuursverga dering en leiding. Donderdag 4 mei: geopend vanaf 15 jaar. Open: 20.00 - 24.00 uur. Vrijdag 5 mei en zaterdag 6 mei: open. OUDERAVOND Geachte ouders van leden van JUM en belangstellenden. Hierbij no digt de leiding en bestuur van JUM Merselo U uit voor een ouderavond (geen jeugd). Op deze avond willen wij, behalve informatie geven over het kamp, ook samen met u praten over de gang van zaken binnen JUM en de houding t a v. JUM. Heel graag zien wij U op 2 mei in JUM. Leiding en bestuur. Wegens een verkeerde afspraak konden jullie de vorige week het be loofde plantje en de 5 zonnepitten nog niet in ontvangst nemen. Maar wij hopen dat alle leden vóór vrij dagmiddag het Vlijtig Liesje en de Zonnepitten, met een begeleidend schrijven erbij, wel gekregen heb ben Wij wensen alle leden veel ple zier en veel sukses bij deze twee akties. Denken de leden, die het toevoeg- raadsel dat op blz. 11 van ,,De Na tuurvriend" stond afgedrukt, nog willen opsturen of zelf in de bus wil len deponeren, eraan dit vóór 1 mei te doen! We verwachten zeker nog een aantal oplossingen, maar dan wel vóór 1 mei. junioren Toernooi geslaagd Op de terreinen van Jong Neder land Venray aan de Westsingel zijn afgelopen weekeinde geslaagde dis trictswedstrijden voor juniorenteams (6-8 jongens of meisjes van 12 t.m. 14 jaar) gehouden. Ongeveer 250 jon gens en meisjes hebben van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zon dag een sportieve strijd geleverd tijdens tochten, sportwedstrijden en kreatieve evenementen. De organi satie, die in handen lag van een groep leiders en leidsters van het district Utopia, daarin bijgestaan door een gedeelte van de Jong Ne derland staf uit Venray kon na af loop van het toernooi onder een stralende hemel, voldaan en tevre den de uitslag bekend maken. Bij de jongens gingen de bekers naar teams uit Sevenum, Meterik en Kronen berg. Voor de Venrayse deelnemers was een 12e plaats weggelegd. Bij de meisjes waren teams uit Kronenberg en 2 keer Sevenum het sterkst. Venray haalde hier een 10e plaats. Al met al weer een promo tion voor Jong Nederland, dat helaas in Venray nog een te geringe belang stelling geniet. Zo, hier nog even een krabbel voor de mensen die niet naar 't Hemka gaan. Ten eerste: zondag Is er een ekskursie naar de Grote Peel (voor de „thuisblijvers" dus). Er wordt gestart om 7.00 uur v.m. bij de schouwburg en je moet genoeg brood en koffie (of thee of sjok) meenemen, want je bent pas laat weer thuis. E.L. is Jan. Ten tweede: Ook deze week moe ten de nestkasten weer gekontro- leerd worden. Willen de vrijwilli gers hiervoor zich vrijdag melden bij Boena; en graag opstellen in roten van drie. Dus Henkie en Twan, je weet 't, er wordt (o.a.) op jullie ge wacht. Ten derde: Als er nog mensen zijn weggeweest afgelopen weekend, wil len die dan a.u.b. bij Vincent Faes- sen, (adres zie Jeneverbes) verslagen en/of soorten lijsten met gegevens (plaats, datum, weer, tijd) inleveren. Hij zit te springen om gegevens voor 't basislogboek. Eventueel kun je je verslagen ook kwijt bij Jan, zondag op ekskursie. Hoi, Henk Op 9 mei houden wij onze jaar lijks Maria-bedevaart. Dit jaar naar Kapel „In 't Zand" in Roermond. We vertrekken om een uur van af Zuid Ooster-station en zijn ca. 6 uur weer thuis. Kosten bedragen 8,-. Opgaven bij het bestuur zo spoe dig mogelijk). sccr.: N. de Graaf-Wynen Mastbos 2. Venray Tel. 04780-2879 Dinsdag 9 mei gaat ons jaarlijks uitstapje plaats vinden. Dit jaar gaan we naar Gelderland met zijn won dermooie Veluwe. Vertrek bij het busstation van de Zuid-Ooster om 8.30 uur. U kunt zich voor deelname aan dit uitstapje opgeven tot 30 april a.s. bij: mevr. A. Bekkers, Nassauplein 13 en mevr. H. Darmstadt Veltumse Kleffen 14. U gelieve bij aanmelding tevens de kosten te voldoen. Fietsen: 2 mei a.s.; bijeenkomst om 13.30 uur bij de schouwburg. Discussie-ochtend: in mei zal er geen discussie-ochtend zijn i.v.m. het overladen programma deze maand. We starten hiermee weer in 't nieu we seizoen. Lourdescomité afd. Venray We hebben reeds eerder in deze rubriek bekend gemaakt dat op 8 juni a.s. 20 zieken met de Limburg se Bedevaart naar Lourdes gaan. Daarmee was wel de pot verteerd. Kortgeleden hebben we op verzoek van doktoren en geestelijkheid nog twee zieken ingeschreven, zodat het totaal op 22 is gekomen. Een record overigens. Dit heeft voor het Lourdes-comité afd. Venray wel financiële konse- kwenties. We hebben hierboven reeds aangehaald dat de koek ver deeld was. De direktie van de Lim burgse Bedevaart naar Lourdes, heeft de Venrayse afdeling ruim 1100,krediet gegeven, waarvoor we erg dankbaar zijn. Maar het is wel zaak dat we moeten proberen zo spcedig mogelijk in Maastricht uit het rood te geraken. Een vriendelijk verzoek dan ook aan allen die het Lourdes Liefde werk waarderen om een kleine bij drage te storten op ons banknr. 1739.06.958 bij de Rabobank te Ven ray. U helpt hiermee onze schuld te vereffenen en we hoeven onze wachtlijst niet in te krimpen. Elke financiële bijdrage wordt in dank aanvaard. Ja, het is min of meer een nood kreet, want krijgen we dat geld niet bij elkaar, dan /.ouden we óf twee zieken, die reeds eerder waren in geschreven, moeten laten vervallen, maar dal zal niemand van ons ver wachten. Een andere mogelijkheid zou zijn dat er volgend jaar twee zieken minder naar ^Lourdes gaan. En wie zou dat willch? Wij hopen op uw steun te mogen re kenen, dan kan alles gewoon door gaan. Rabobbank Venray nr. 1739.06.958. Op maandag 1 mei zal optreden in O.J.C Puree: THE BOOZE HOIS- TER FOLK GROUP. De aanvang is omstreeks half negen. De entree be draagt 2.50. BOOZE HOISTER is een electri- sche folkgroep ontstaan in het begin van 1976, na het uiteenvallen van de bekende/beruchte Second Hand Ho me Made Jug and Blues Band. De groep die al meteen in goede aarde viel bij het publiek, beleefde datzelfde jaar zijn hoogtepunt op het popfestival van Veghel, waar het 'n tweeduizend koppig publiek in „no-time" tot een swingende massa werd omgetoverd. Hun live suksessen werden in het voorjaar van 1977 op de plaat gezet, wat resulteerde in de LP. The more you booze, the double you see. De laatste planen van de groep zijn om in juni/juli van dit jaar hun tweede elpee op te gaan nemen. VREDESKERK VENRAY Woensdag 3 mei is er geen repe titie vanwege de vakantie. Wie van de jongens in Venray of omstreken komt eens meezingen met ons jongerenkoor om de baspartijen te versterken? Qhbbhbbbb Handenarbeid en spelklubs Wij houden vakantie van 1 mei tot en met 5 mei. Op zaterdag 29 april is er dus wel klub. Op zaterdag 6 mei houden wij een open speldag en kontaktdag. Het is de bedoeling dat de kinde ren van alle groepen op deze dag van 10-1 uur mee kunnen doen aan allerlei verschillende spelen met prijsjes voor de winnaars. Dit is be doeld om de groepen op een andere manier in kontakt te laten brengen met elkaar, zodat ze zien dat er ook nog anderen zijn als alleen hun groep. Ze hoeven niet van 10 - 1 te ko men. Het is niet aan die vaste tijd gebonden. Ze kunnen binnen lopen en gaan wanneer ze willen. Op deze tijd is er gelegenheid voor de ouders en andere belang stellenden om vrijblijvend te kijken naar de handenarbeidstukjes die de groepen in de loop van het jaar ge maakt hebben, of om eens mee te maken hoe de kinderen spelen in deze ruimte. Graag tot ziens op 6 mei. afd. Venray Het maandelijkse borreluurtje is ditmaal gepland op a.s. dinsdag om 18.00 uur in café Hulsman .Hense- niusplein. Als gaste is aanwezig me vrouw Erica Verkerk-Terpstra, lid van de Tweede Kamer van de WD. Tijdens deze gezellige bijeenkomst wordt namens de Venrayse afdeling aan het bestuur van SVV een bal aangeboden, i.v.m. het behaalde kampioenschap van het eerste elftal. De Venrayse afdeling van de Par tij van de Arbeid gaat in haar ver kiezingscampagne duidelijk mikken op tenminste vijf raadszetels. De vijf hoogst geplaatsten op de kandidaten lijst zullen aan de Venrayse bevol king gepresenteerd worden als een team dat van alle markten thuis is, t.w. Jan Konings, ruimtelijke orde ning, verkeer en woningbouw; Henk Willems, maatschappelijk welzijn en dienstverlening; Eisso Woltjer, land bouw, milieu en onderwijs; Karla Klerk, huisvrouw en wijkaktiviste, en tenslotte Bert Kersten, econoom en onderwijs. Er wordt nog gewerkt aan bezig heden rond de komst van een lan delijk bekende PvdA-er, maar en kele aktiviteiten staan nu al vast; Donderdag 27 april: ledenvergade ring in het Vormingscentrum om 8 uur *s avonds waarin alle plan nen met betrekking tot de gemeen teraadsverkiezingen besproken wor den. Woensdag 17 mei: deelname aan forumavond in Free Wheelin'. Donderdag 18 mei: weer ledenver gadering ditmaal over partij-politie ke zaken. Dinsdag 23 mei: Forumavond In den Engel met lijsttrekker Jan Ko nings. Zaterdag 27 mei: Bij In den En gel en in de Grotestraat worden weer folders, stickers, balonnen enz. uitgedeeld. Woensdag 31 mei: verkiezingen. Voor inlichtingen over lidmaat schap en/of reklamemateriaal kunt u terecht op het sekretariaat: La- mersveld 4, tel. 3655. Nu er weer 2 zondagen om het kampioenschap tussen de dames en de heren van Schutterij St. Anna ge schoten is, is de stand als volgt. Heren: punten 1 M. Hendriks 11 P. v. d. Broek 11 H. Rongen 11 4 A. v. d. Broek 9 W. Rongen 9 B. Barends 9 7 G. Mulder 7 J. Willems 7 M. Siroo 7 10 M. Joosten 6 J. Beckers 6 G .Stiphout 6 13 W. Janssen 5 J. Jansen 5 15 Th. Zagwijn 3 G. Peeters 3 17 J. Peeters 2 Dames: 1 Mej. A. Camps 10 2 Mej. W. Linders 7 Mej. N. Malta 7 Mw. M. Rongen 7 5 Mw. C. Zagwijn 6 6 Mw. J. Vermeulen 5, Mw. L. Peeters 5 8 Mw. N. Willems 3 Maandag 1 mei a.s. wordt t.b.v. het Jachthoornkorps St. Petrus Ban den een grote antiek- en rommel markt gehouden op de binnenplaats van de LTS. Overloonseweg, Venray. Aanvang 14.00 uur tot 18.00 uur. Er is voor elk wat wils en iedereen is van harte welkom. Programma zondagochtendconcert op 30 april 1978 in de schouwburg te Venray. Het eerste gedeelte zal worden ver zorgd door Drum- en Showband Venray en zal het volgende pro gramma brengen: 1 Openingsmars uit verwisselmar- sen no. 1 van A. v. Vluwen. 2 Jochems Drumparade van J. H. W. Beurskens. 3 Beat of Drum van K. Smits. 4 American Post van S. Egberts. 5 Thunder Birds van J. A. Jochem. 6 Majorettenshow 1976. 7 Komische mars van S. Egberts. 8 Jeugdfestival van S. Egberts. 9 Triomf door Ritmiek van S. Eg berts. 10 Margos in Jumping five van W. Laros. 11 Slotshow van majorettes met „Show 1977". Na de pauze vervolgt de Kon. Harmonie Horst het programma met 1 Air uit „New Baroque Suite" van Huggens. 2 Aïda hymne, mars en dans), Verdi, arr. Stalmeier 3 Tweede Orkestsuite (3 delen) Moerenhout 4 Zingaresca Steinbeck 5 Banda Cucre (mars) Orsomando De Kon. Harmonie Horst staat on der leiding van A. van Acht en telt 72 muzikanten. De amateur voetbalinterland Ne derlandEngeland, die a.s. dinsdag 2 mei om 19.00 uur gespeeld zal wor den op sportpark De Wieën te Ven ray. staat onder leiding van scheids rechter J. W. A. G. Klinkers uit Beek (L.). HU zal geassisteerd wor den door de grensrechters J. Boss uit Eygelshoven en J. Wcijcrs uit Schaesberg. Het Jachthoorn- en Trom petten- korps St. Petrus Banden zal voor de muzikale omlijsting zorgen. zaterdag 29 april In Deurne wordt zaterdag 29 april de jaarlijkse bijenmarkt gehouden en wel bij het clubhuis van de Deurnese imkers, hotel Van Baars (op de hoek van de Stationstraat en de Spoorstraat). Ze begint "s morgens om half 9. Er kunnen bijenvolken, in korven zowel als in kasten worden aange voerd en verder allerlei imkers artikelen. Er zal trouwens ook weer een verkoopstand zijn van de ho- ningzemerij van Boxtel. Twee Deur- nees imkers, de heren P. Janssen en Frans Louwers, zullen laten zien hoe bijenkorven worden gevlochten. De laatste jaren is de belangstelling voor korven weer toegenomen. In verband met de mijtziekte ver wachten de organisatoren, dat de bijenvolken voorzien zijn van een gezondheidsverklaring. De markt duurt tot 1 uur. Er wordt veel be langstelling verwacht. Op zondagmiddag 30 april organi seert Carnavalsvereniging „De Vus- kes" een auto-gezelligheidsrit voor oud en jong en de hele familie. Het traject, circa 40 km lang, voert U door de prachtige omgeving van de gemeente Meerlo-Wanssum. De ge- zelligheidsrit is een combinatie van rustig autorijden en ontspannen na denken over de opgaven, die U aan de start meekrijgt. Onder auspiciën van M.A.C. Rooy, heeft dhr. Huls man uit Venray een gezellige rit uitgezet. Voor 11,11 per auto of motor, incl. verzekering, kunt U vanaf 13.11 uur starten vanaf Dorpsplein Meer- lo (achter het gemeentehuis), eerst melden en laten inschrijven in café Coenders. Niet alleen een gezellige middag hebben wij U te bieden, maar ook leuke prijzen, welke om 17.30 uur door onze Prins en Narr na een carnavaleske toelichting o;> do opgaven, zullen worden uitgereikt In café Coenders. drive-in discotheek Vrijdag 28 april komt in Overioon de drivc-in discotheek NEW BLACK POWER. De avond wordt gehouden in de Smurf bij de kerk. aanvang half 8. Je mag komen als je twaalf bent of ouder. De entree bedraagt slechts 2 kwartjes. Tot dan. kien verenig ing Vrijdag 28 april zal de kicnver- eniging „Overioon" wederom kienen voor de Overloonse verenigingen in het gemeenschapshuis, aanvang 2000 uur. papier aktie De volgende papieraktic van het St. Theobaldusgilde zal zijn op 20 mei a.s. Nogmaals het verzoek: doe er geen huisvuil by. Vodden kunnen mee gegeven worden, mits ze apart verpakt zijn. drumbandfestival Maandag 1 mei a.s. zal de drum band deelnemen aan het drumband festival dat in Vierlingsbeek zal worden gehouden, v.w. de muziek feesten aldaar. Het optreden van do drumbands uit de gemeente zal plaats vinden tussen 5 uur en 7 uur op het Vrijthofplein. Dit concours is tevens het ge meentelijk drumbandconcours Ver trek bij het Gildehuis om half 5. oud ijzer-aktie Diegene die oud ijzer hebben en het weg willen doen kunnen dit brengen bij A. Verschuren, Zand straat 6. Wel van te voren even een berichtje aan A. Verschuren. nieuwe oproep aan alle jongens en meisjes van 10 jaar en ouder Voor de opleiding van klaroen blazer en drummer kan men zich thans weer opgeven in het Gilde- huis. Dit kan gebeuren op donder dagsavonds en zondagsmorgens. Al leen diegenen die 10 jaar en ouder zijn. Op de camping De Vers te Over ioon, zullen, direct na het kampeer- seizoen. nieuwe wegen worden aan gelegd en 09 nieuwe rekreatiehuis- jes worden gebouwd. De bestaande oude huisjes worden gesloopt. Om de nieuwe bungalows te kun nen bouwen heeft men een terrein nodig dat nu door stacaravans bezet is. De bezitters van deze stacaravans (42 in totaal) hebben inmiddels be richt ontvangen dat zij per 1 juli a.s. moeten verdwijnen. Als alternatief is hun een plaats aangeboden op de Venrayse camping De Oude Barrier aan de Maasheseweg. Mochten er zich bij het verplaatsen moeilijkhe den voordoen, dan is de directie van De Vers bereid de helpende hand uit te steken. Een aantal bezitters van stacara vans heeft nog een kontrakt lopen tot einde dit jaar, maar ook voor hen is het dan „inrukken geblazen". Het is niet uitgesloten, dat na de voor genomen renovatie nog een beperkt aantal plaatsen voor stacaravans be schikbaar blijft. 'sWoensdags-, zaterdags- en zondagsmiddags is het op nieuwe oefenterrein voor motorcrossers, een drukte van belang. Dit terrein, gesitueerd aan de Bakelsedijk nabij 't vliegveld, werd door de motorverenigingen in samenwer king met de gemeente gerealiseerd. Niet alleen de meer ervaren motorrijder komt hier trainen, doch ook de jeugd doet al aardig mee. Spectaculair in het aangelegde par cours is de z.g. springschans (zie foto) waar men enkele meters door de lucht zweeft. Naast het daverende lawaai van de motoren, waait er een alles overheersende stof wolk, opgeworpen door de feldraaiende wielen in deze losse peelgrond. Het is voor ons een vraag hoe het par cours er zal uitzien na enkele flinke regenbuien. Van een geëgaliseerd terrein is nu al geen sprake meer, gezien de diepe sporen die de slippende motoren door het mulle zand trekken. Hoewel de motorrijders publieke belangstel ling niet afweren, vraagt men toch de uiterste behoed zaamheid van de toeschouwers. Vooral de jeugd Is gauw geneigd het parcours „even" over te steken. Dat kan le vensgevaarlijk zijn. Blijf dus op de verhogingen staan I

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9