AGENDA Gezamenlijk voorlichtingscentrum van PLEM Limagas en Waterleiding Voorlopig nog geen scholensluiting Puntjes op de raad MUZIEKFEEST OOSTRUM PEEL EN MAAS uw weekblad KANTOORMEUBELEN NOUD VAN DEN EIJNDE OUDE SCHOOL AFBREKEN OF RENOVEREN Poging tot doodslag Dat aan de heer Stoks geen bouwvergunning wordt ver leend om een sere aan zijn aan de Vogezenlaan staande woning te kunnen bouwen, bracht de heer A. den Brok op lelijke gedachtenHij veronderstelde, dat er in het gemeentehuis ambtenaren han denwrijvend en grinnikend rondliepen wanneer zij weer eens een burger goed hadden kunnen dwarszitten. De burgemeester pikte deze beschuldiging aan het adres van zijn ambtenaren niet. Hij probeerde duidelijk te maken, dat in dit geval de ambtena ren van de betrokken afdeling niets meer en niets minder hadden gedaan, dan het han teren van door de raad vast gestelde bepalingen bij een be stemmingsplan. Dat ambtena ren met opzet de burgers dwarszitten bestreed hij fel. Op dat moment voelde de heer Grootjans directeur gemeentewerken zich ge noodzaakt de burgemeester iets in zijn oor te fliusteren. „Daar heb je er al een, die 'm begint te knijpen", gniffel de de heer Den Brok Burgemeester Defesche ver gist zich nog al eens tussen de namen van de heer v. d. Locht en van de heer Den Brok. „U kunt het toch maar niet laten", zei de heer Den Brok, toen burgemeester hem weer eens met meneer v. d. Locht aansprak-. „Het mag als bekend wor den verondersteld, dat het hele Spreidingsmodel een nagel aan onze doodskist is", zei de WD fraktievoorzitter Mr. G. Thijs- sen. Nadat het gelach over was, verduidelijkte hij: „Ik bedoel de doodskist van onze fractie'*. En wat hij daarmee, zo vlak voor de gemeenteraadsverkie zingen. bedoelde werd niet duidelijk Dat de gemeente op 1 mei niet de rode vlag naast de na tionale driekleur laat wappe ren leverde tijdens de raads vergadering geen discussie punt meer op. Het moet de PvdA-fraktievoorzitter, dhr. J Konings, daarom wel deugd hebben gedaan te vernemen, dat de fietspaden langs de nieuwe Henri Dunantstraat rood van kleur zullen worden. Althans, wethouder J. Loonen opperde deze veronderstelling. De gemeenteraad stelde een krediet beschikbaar om de tweede fase van het verbouw de klooster Jerusalem te kun nen inrichten als gemeente huis. Op het lijstje van aan te schaffen meubilair stonden twee „paternosterkasten". De heer Thijssen vroeg zich af, wat dat voor meubelstuk ken mochten zijn. De weten schap, dat deze kasten be stemd waren voor de afdeling sociale zaken en interne za ken deed hem vermoeden, dat in de ene kast het „Onze Va der" en in de andere kast „ons dagelijks brood' zou worden opgeslagen. Twaalfhonderd jongelui hebben j.l. zondag deel genomen aan de Judowedstrijden in sporthal ,,De Wetteling". Door deze grote deelname, de ruime belangstelling en het fraaie voorjaarsweer was de temperatuur in de hal aan de hoge kant. Mede daardoor en door de zenuwen die enkele jongelui parten speelden, sneuvelden enkele jonge judo ka's al voor ze aan hun wedstrijd toe waren. Het geheel was ook organisatorisch voor de judosport een alleszins goede reclame. Deze week heeft Vissers Wegenbouw met groot materieel de Oostsingel en de Zuidsingel voor zien van een laatste deklaag. Tegelijkertijd werd de aansluiting op de Leunseweg via het voor malige pand van Leuken in orde gemaakt. Het verkeer dient er rekening mee te houden dat de wegmarkeringen gele/witte strepen nog ont breken. Uiterste voorzichtigheid bij het oprijden en verlaten van beide singels is dus geboden. installateurs, architecten, aanne mers etc. Een van de hoofdthema's is het doelmatig gebruik van energie en water. Ook de veiligheid-in-huis, de keuken, verlichting, kranen etc. krij gen op bijzondere illustratieve wijze aandacht. En natuurlijk worden ook de ach tergronden belicht zoals winning, produktie en distributie met de daar aan verbonden problemen. Info-3 is zowel voor de eenling als in groepsverband gratis toeganke lijk. Het Save (samenwerkingsverband) waarin is opgenomen vertegenwoor digers van besturen, ouders en on derwijsgevenden, van de 3 in Ven- ray samenwerkende stichtingen voor bijzonder onderwijs heeft de eigen alternatieven besproken, die zijn sa mengesteld naar aanleiding van het door de gemeente Venray samenge stelde rapport „Alternatieven voor een saneringsplan voor de katholie ke kleuter- en basisscholen in Ven- ray-kom". Na kennisname van de eigen alternatieven besproken, die zijn samengesteld naar aanleiding van het door de gemeente Venray samengestelde rapport „Alternatie ven voor een saneringsplan voor de katholieke kleuter- en basisscholen in Venray-kom" Na kennisname van de eigen alternatieven en de voor radige (bijgewerkte) cijfers van de gemeente Venray is het Save tot de konklusie gekomen, dat: In het komende schooljaar zal niet tot sluiting van een of meerdere scholen in het zogenaamde singelge- bied worden overgegaan. Mocht het in de toekomst noodzakelijk blijken dit beleid voor een of meerdere scho len te wijzigen dan zal dit door het Same aan alle betrokkenen, met na me in overleg met de vertegenwoor digers van ouders en onderwijs gevenden, tijdig worden medege deeld. Het Save acht het wenselijk een nieuwe prognose over Landweert sa men te stellen in verband met de overloop uit Brukske en Veltum. In deze buurt worden in 1985 1500 nieuwbouwwoningen verwacht. Uit gaand evan een gemiddelde woning bezetting van 3 kan op een leerlin gen potentieel van 450 gerekend 28,29 en 30 april Zoals wij reeds in ons weekblad van vorige week vermeldden zal op 28, 29 en 30 april a.s. Oostrums har monie haar 60-jarig bestaansfeest af sluiten met een muziekfeest dat voor velen een fijn feest kan zijn. Men kan genieten van een concert van allure door onze Koninklijke Harmonie Euterpe op vrijdagavond om 8 uur in de tuinbouwloods aan de Stationsweg. Het programma van de uit te voeren werken hebben wij reeds in ons nummer van vorige week vermeld. Na afloop van het concert zal door de Rooyse hofkapel van de zelfde harmonie nog voor stemmingsmuziek gezorgd worden. Op zaterdagavond zal de Eucha ristieviering om 7 uur 's avonds op geluisterd worden door de Mühltaler Musikanten uit Horst en ons Ven- rays Mannenkoor. Om acht uur begint dan het mu ziekfestival in de tuinbouwloods. Daaraan zullen medewerken: Oos trums harmonie, de Musikverein Altrich uit Duitsland, het Venrays Mannenkoor en de Mühltaler Musi kanten uit Horst. Tenslotte zal op zondagmorgen nog een frühshoppenconcert in de tuinbouwloods worden gegeven na de Hoogmis. Daaraan werken mee het Jacht hoorn-, Trompetten- en Majoretten- korps uit Venray, de Meulebeker Musikanten uit Wanssum en de gas ten van de Musikverein Altrich uit Duitsland. Alles bij elkaar een programma dat de moeite waard is en voor vele muziek- en zangliefhebbers zeker aanleiding om te komen luisteren. worden. Een overloop van het voe- dingsgebied Landweert naar de Pe trus Bandenschool is dan zeer wel mogelijk. (Zoals bekend is zal de huidige Ursulaschool verplaatst wor den naar Landweert). De cijfers waarover het Save thans beschikt, zijn beschikbaar gesteld door de gemeente. De vergadering acht deze cijfers onvoldoende gepre ciseerd. Om Venray wat zijn scho lentoekomst uit te zetten in ruimte, tijd en kwantiteit zullen de huidige gebieden in kleine eenheden ver deeld moeten worden. Het Save zal zich beraden op een her-vaststelling van de voedingsge- bieden van de huidige scholen. Zo als bekend is worden de huidige pa rochiegrenzen nog als grenzen van de voedingsgebieden genomen. In dien dit voor een periode van 5 a 7 jaar zou kunnen gebeuren, kan be zien worden of in hoeverre de scho len levensvatbaar zijn of niet. Het Save zal zich nader beraden over het te voeren beleid t.o.v. de gewenste schoolgrootte van alle scholen in de toekomst. Uitslaande brand in duplex woning aan Bevrijdingsweg Zondagavond omstreeks half 12 werd groot alarm gegeven voor een uitslaande brand in de benedenver dieping van een duplexwoning aan de Bevrijdingsweg. De woning waar in de brand was ontstaan wordt be woond door de familie J. De man, welke alleen thuis was, had op de divan geslapen en was, naar hij meende, wakker geworden omdat het rondom zeer warm werd. De wo ning brandde geheel uit, terwijl ae woning van buurman C. veel schade opliep, zowel aan de woning als de inboedel. De buurvrouw had de brand ontdekt en luidkeels alarm geslagen. De woningen zijn eigendom van de woningbouwvereniging Noord Lim burg. Of het juist is dat de brand ontstaan is door een brandende siga ret kon ons niet worden bevestigd. Zowel de bewoners als de woning bouwvereniging zijn tegen brand verzekerd. De schade bedraagt meer dan 100.000 gulden. Venrays brandweerlieden zijn tot ver over het middernachtelijk uur bezig gebleven met nablussen. De brand trok een enorm aantal kijk- lustigen uit de woningrijke buurt. Bij de belangstellenden merkten wij o.m. op burgemeester mr. H. Defesche en de korpschef van Ven rays politie de heer de Bruyn. De deskundigen van de brandweer en politie trachten de juiste oorzaak van de brand op te sporen. Brand in laboratorium van Servatius Waarschijnlijk is een defect in de koelkast van het laboratorium van het psychiatrisch ziekenhuis St. Ser vatius oorzaak geweest dat er brand uitbrak. Het was een geluk dat de brand vrij snel werd ontdekt en de Venrayse brandweermannen in re cordtijd ter plaatse waren, zodat uit breiding van de brand kon worden voorkomen. Nu bleef de schade be perkt bij de koelkast en een labora toriumtafel. Met de schade van rook etc. in het laboratorium wordt deze nog geschat op 100.000, ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zcterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 op maandag 1 mei houden alle dok toren van deze groep zelf spreekuur van 10 - 11 en van 17 - 18 uur. op donderdag 4 mei (hemelvaart) TH. LANKVELD. arte Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 op maandag 1 mei J. BECKERS, arts Julianasingel 11. tel. 3700 op donderdag 4 mei (hemelvaart) P. CORVER, arts Oostsingel 6 telefoon 1393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 Op 1 mei openstellingsuren als op zondag. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUI8 Venrav-Meerlo-Wqnssum MEJ. ZR. J. DRABBELS telefoon 04780 - 1269 op donderdag 4 mei (hemelvaart) ZR. N. DE HAAN telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 1600 tot 16.30 uur. In het weekend alleen voor de spoedgevallen bij de zuster van do zondagsdienst. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 OPEN BEJAARDEN WERK Dagelijks van 9.00—10.00 uur. Telefoon 2996. MasltUden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 0 tnt 10 uur VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tlggeloven-Kuljpcrs Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Vrouw gewond De 58-jarige mevr. v. M., echtge note van W. liep met haar man te wandelen in de berm van de Kiek- weg. Uit tegenovergestelde richting naderde de ruiter H. v. Y., 23 jaar. uit Heyen. Zijn paard begon te stei geren en trapte met een van zijn voorbenen naar genoemde mevrouw die daarop ten val kwam. Zij werd bij die val aan een van haar knieën gewond terwijl haar schoenen en kleding schade opliepen. Inbraak Door het uitnemen van een ruit was toegang verkregen tot de ten- nishal „De Schaapskooi". Ontvreemd werden een radioversterker, een bandrecorder. 10 tennisrackets, 2 do zen tennisballen en snoepgoed. De totale waarde van het gestolene be draagt rond de 3.000,—. VOOR AL UW NAAR FIRMA MOLENSTRAAT 1 DEURNE telefoon 04930 - 2561 telex 51388 Vernieling Jager L. P. uit Venray deed aangifte van vernieling van een z.g. „hoogzit" in zijn jachtterrein. Deze was van zijn fundament losgemaakt en in een sloot gegooid. V. d. V. deed aangifte dat zijn geparkeerde auto op de Blauwver verstraat vernield was, rechterbui- tcnspiegel en antenne waren ont vreemd c.q. vernield. 15-jarige reed op bromfiets De 15-jarige bestuurder van een bromfiets P. de B. reed vanaf het Brukske in de richting van de Zuid singel, evenals de personenauto, be stuurd door de 35-jarige J. P. De bromfietsbestuurder draaide het stuur naar links op het moment dat de personenauto hem voorbij wilde rijden. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. De jongen kreeg een extra procesverbaal omdat hij de leeftijd om een bromfiets te be sturen nog niet had bereikt en om dat de bromfiets niet verzekerd was. Openbare dronken schap Een 35-jarige inwoner van Ven ray werd ter ontnuchtering ingeslo ten en kreeg een procesverbaal aan gezegd wegens openbare dronken schap. Volksstemming in Oirlo De drie nutsbedrijven: Limburgse Maatschappij voor Gasdistributie NV; NV Provinciale Limburgse Elek- triciteits-Maatschappij; NV Water leiding Maatschappij Limburg, heb ben te Venray een gezamenlijk in formatiecentrum in gebruik geno men. De officiële opening geschiedde op 25 april j.l. door dr. J. Kremers, com missaris van de koningin in Lim burg. Het is voor het eerst dat in Ne derland zelfstandige provincialè nutsbedrijven hun voorlichting op deze wijze niet alleen coördineren, maar ook verregaand integreren. Tijdens een proefperiode van ten minste 5 jaar willen de drie bedrij ven hun informatiestroom gebun deld op de verbruiker richten. Voor de verbruiker ontstaat dank zij deze zogenaamde ééndeurs-opzet de ideale situatie, dat hij op iedere vraag op zowel energie- als water- voorzien ingsgebied direct antwoord kan krijgen Dat geldt niet alleen voor de con sument. maar ook voor andere be langhebbenden, zoals het onderwijs, Dinsdagavond, omstreeks 20.00 uur werd op een eenzame bosweg te Venray, een 10-jarig meisje, door een 22-jarige Venraynaar, van haar fietsje gerukt en meegenomen in het bos. In het bos drukte de man de keel van het meisje toe, waardoor het meisje bewusteloos raakte. Daar na is de man per fiets naar de kom van Venray gereden en werd kort daarna, om 20.40 uur, door de politie aangehouden. Het meisje werd gewond aan de keel en is onder doktersbehandeling gesteld. De dader, genaamd W. H. P. werd terzake poging tot doodslag in gesloten en zal op vrijdag 28 april 1978 voorgeleid worden voor de Of ficier van Justitie te Roermond. Naar de beweegredenen van het optreden van de dader wordt een na der onderzoek ingesteld. Sinds september 1975 spelen ge meenschapsvoorzieningen in Oirlo 'n belangrijke rol. Wij hebben daarover destijds uitvoerig mededeling ge daan. Had men aanvankelijk gedacht door verbetering van het Jeugdhuis (kosten 28.000,de jeugd aan een goed onderkomen te hebben gehol pen; en door de bouw van een aula bij de nieuwe school een oplossing te hebben gevonden voor andere gemeenschapsvoorzieningen, aldra bleek dat een groep Oirlonaren van plan was om de oude lagere school te gaan gebruiken voor gemeen schapsruimten. Er werd destijds een werkgroep geformeerd welke o.m. de gebruiks mogelijkheden zou bestuderen. Ook werd er een enquête gehouden on der de verenigingen waarin de in teresse voor de oude school zou moe ten blijken. Een van de prblemen was echter dat de gemeente Venray geen cent wilde uitgeven voor een eventuele verbouwing van deze school. Des tijds werden al kostenramingen ge maakt van 250.000,De gemeen te heeft behalve 28.000,voor de verbetering van het Jeugdhuis ook nog eens 150.000,gestoken in de aula die als gemeenschapsruimte zou moeten gaan dienen, evenals een schoollokaal dat binnen afzienbare tijd leeg zou komen. De ontwikke lingen in het onderwijs duiden er echter op dat het lokaal later vrij komt dan aanvankelijk de bedoeling was. Het rapport van de werkgroep is aan de dorpsraad ter hand gesteld, die op zijn beurt twee adviseurs in schakelde. Een van deze adviseurs heeft een verbouwing van het oude pand afgeraden. Hij ziet meer heil in een uitbreiding van het bestaande jeugdgebouw. Het wachten is nu op het stand punt van een Venrayse architect. Is dat binnen dan zal de dorpsraad een advies uitbrengen aan de bewoners van Oirlo. waarna deze zelf op 25 mei a.s. zich kunnen uitspreken over de vraag of de oude dorpsschool moet blijven staan of niet.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3