w iw J-MARKT jan linders Gemeenteraad Vierlingsbeek gs ~R&Ü> Spie. êe^te 'É&oaéL-éecé ié* feise £ctoucki fel KOT&LETTL m/tt, iMe. et» m. kist ■iebfleinü"{ K iJ&nJcas Nederlands Astma Fonds VERVOLG KERKBERICHTEN Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn -lh; Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Zesde zondag van Pasen. In de H. Mis op zondag 30 april om tien uur zijn de eerste banken in de nieuwe kerk gereserveerd voor de OUDERS der kinderen die in de- xe H. Mis de eerste H. Communie doen. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Antoon iVoremans en Sjeng Philipsen. Zondag: 8.00 Ism. v. Bertha Pee- ters-Martens (vanw. de buurt); 10.00 |g. Mis van de eerste H. Communi canten en int. Johannes Verheijen- Köonen (jaard.); 11.15 lsm. als jrd. v. Martin Michels Maandag: 7.30 lsm. v. fam. Loo- nen-van Rens; 8.00 gest. jrd. voor Martinus Claessens, Johanna Gussen en zoon Gerard Dinsdag: 18.30 lsm. v. overl. fam. Heldens-v .d. Sterren; 19.00 lsm. v. pverl fac. v. d Berg-Jacobs; 19.30 lsm. v. Henri Direks. Woensdag: 7.30 lsm v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loo- pen; 8.00 leesmis voor Jozef Croij- mans. echtgenote en Martin Croij- jnans; 19.00 lsm. v. Otto Stevens. Donderdag: Feest van 's Heren Hemelvaart. 8.00 weekd. v. Bertha Peeters-Martens; 10.00 hgm. v. Ma- thieu Vervuurt en overl. fam.; 11.15 lsm. v. Antoon Verheijen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. pastoor de Bot; 19.00 lsm. voor Leo Loonen. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Gerrit Bouten en overl. fam. Misdienaars: 7.30 óf 18.30 J. Jans sen. 8 00 óf 19.00 Al Janssen. Akolieten: zaterdag 19.00 H. van Rhee en G. Voermans. Zondag: 8.00 A. Reitjes; 10.00 A. Janssen en J. Janssen; 11.15 H. en R. Cornelissen. Donderdag 4 mei: 8.00 F. van Ba- vel; 10.00 J. Loenen, J. Duijkers en H. Manders; 11.15 H. en R. Corne lissen. De kerkdeur-kollekte voor de Oosterse kerken bracht op 245,73. Alle gevers hartelijk dank! 6e zondag van Pasen. Zondag: 8 30 weekdienst voor Wim In 't Hulst; 10-00 Hoogmis: jaarg. v. Lamberdina Lemmens-Poels11.30 H. Mis uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 lsm. v. d. overl. ouders Gommers-Peeters. Dinsdag: 8 0 lsm. v. d. overl. fam. v. d. Pas-Custers. Woensdag: 19.00 lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand uit dankbaarheid. Donderdag: Hoogfeest van 's He ren Hemelvaart. 8.30 H. Mis voor overl. ouders; 10.00 Hoogmis: jaarg. v. Wilhelm Spreeuwenberg; 11.30 H. Mis voor bijzondere intentie. Vrijdag: 7.)4 leesmis v. d. overl. fam. Verheyen-Versteegen. Zaterdag: 19.00 Hoogmis: gesticht Wat doet het Astmafonds en waar om is die jaarlijkse kollekte hard ïodig? Het doel van het Nederlands Astma Fonds is de CARA-bestrij- ding. We proberen CARA de wereld uit te helpen. Als we het woord CARA gebrui ken, hebben we het over astma, looikoorts is hier weer familie van), ironchitis en longemfyseem. De ziekten zijn aan elkaar ver want: het. zijn alle drie langdurige aandoeningen van ons ademhalings orgaan en bij alle drie hebben we te maken met ademnood, een tekort aan adem dus gedurende een korte re of langere tijd. CARA is geen opvallende ziekte, zoals kanker en hart- en vaatziek ten, waarmee iedereen rekening dient te houden. CARA zou een zwijgende ziekte genoemd kunnen worden. Soms vallen verschijnselen die op de ziekte kunnen wijzen wél op, bijvoorbeeld hoesten, verkoud heid, kortademigheid en dergelijke, maar wie denkt er nu aan, dat daar meer achter kan zitten. Het zijn toch van die gewone dingen in ons gure landje Volgens ons is CARA volksvijand nummer 1. Weet u waarom wij dit zeggen? Kijkt u eens naar de volgende ge tallen. In Nederland lijden ruim een miljoen mensen aan CARA, sommi gen heel erg, anderen in mindere mate. Dit betekent, dat vrijwel ieder een wel eens in aanraking komt met CARA-patiënten. Want behalve de gezinsleden en de omgeving zijn er natuurlijk via scholen en bedrijven ook kontakten. Verder weten we, dat 20% van alle ziekenhuisopna men voor rekening van CARA komt. Het invaliditeitscijfer is ook niet mis: 13% van het totaal moet op re kening van CARA worden geschre ven. Op de eerste plaats besteden we daarom veel geld aan wetenschap pelijk onderzoek. Dit zouden we een investering kunnen noemen voor de toekomstige patiënt. Zouden we dit niet doen, dan blijven we steeds maar bezig met het kwaad (namelijk CARA) aan te pakken, als het eigen lijk al te laat is. Zonder wetenschappelijk onderzoek is echt preventief werken dus zor gen dat de ziekte niet meer voor komt onmogelijk. Bovendien zal het hierdoor misschien mogelijk wor den patiënten te genezen in plaats van zoals nu gebeurt zijn klachten te behandelen. Natuurlijk laten we de patiënt- van-nu zeker niet in de kou staan. Er worden verschillende sociaal- medische begeleidingsprojekten uit gevoerd en natuurlijk is er de voor lichting over CARA. Het is belang rijk, dat iedereen weet hoe het met CARA staat. Bovenaan onze lijst staat de pa tiënt zelf, die via voorlichting te weten kan komen, wat hij in zijn si tuatie allemaal kan doen. Ook een belangrijke aktiviteit van het NAF is het organiseren van de Therapeuti sche Zomerkampen voor jongeren met CARA. Voor de gezinnen die liever samen op vakantie gaan, is er sinds kort beperkt de mogelijkheid aanwezig via het NAF op vakantie te gaan. Dan is nog wat we noemen de in dividuele hulpverlening aan patiën ten of ouders van patiëntjes. Vaak ontstaan door CARA extra kosten die niet door een verzekering of via een wettelijke regeling worden ver goed. In zo'n geval kan het NAF dan ,een bijdrage verstrekken. Uit de raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek noteerden wij de volgende punten: De stofproblematiek rond de Havens bedrijven in Maashees is nog niet opgelost. De resultaten van het onderzoek worden op schrift ge steld. Elk bedrijf kan voor omwo nenden in meer of mindere mate on gemak bezorgen. Het is alleen de vraag of de overlast in Maashees toelaatbaar is. Volgens het raadslid Litjens wordt de zaak door enkelen overtrokken. Wel zal worden nage gaan in hoeverre een gesprek met die omwonenden zinvol is. De raad zal op de hoogte worden gehouden. Het parkeerverbod in de Gen. Hasbroucklaan te Overloon werd opgeheven, De raad had geen bezwaar te gen votering van 22.000,voor stoffering van de gemeentesecreta rie en van 11.792,voor de aan leg van een voetpad langs de Gen. Whistlerlaan te Overloon, om daar door deze laan voor de jeugd vei liger te maken. Een nieuw dekzeil voor de mu- ziekkiosk gaat een bedrag vergen van 8.024,Al wordt het kiosk niet meer voor muziekuitvoeringen of concerten gebruikt, het blijkt nog wel nodig te zijn voor andere festi viteiten. Een gedeelte van de Helderweg te Overloon kan worden verbeterd en daarvoor stelde de raad een be drag van 44.855,beschikbaar. De aanleg van parkeerruimte voor het bejaardentehuis van Over loon, waarvoor een bedrag van 9.224,nodig was, ondervond geen bezwaar bij de raadsleden. De laatste fase van het sport park De Raay te Overloon is ge start en er is reeds begonnen met d.e afwerking van de kleedlokalen. De raad had geen moeite met beschik baarstelling van 25.047,voor ver harding van de Raayweg naar het sportpark. Al was men reeds begonnen met de inzaai van het sportveld te Vortum-Mullem, de raad zag geen aanleiding het benodigde krediet van 5.000,niet goed te keuren. Het college kreeg zelfs de dank te incas seren voor hun snelle beslissing. De meer dan 400 leden tellende tennisvereniging te Vierlingsbeek zal de raad dankbaar zijn voor de snelle beslissing, een bedrag van 116 000 beschikbaar te stellen voor de aan leg van 4 tennisbanen te Vierlings beek. Had de raad aanvankelijk ge dacht dat met de aanleg van de ten nisbanen in Overloon voldoende ruimte zou zijn voor alle tennislief- hebbers in de gemeente Viérlings- beek, de opkomst van die sport was ook tot Vieiflingsbeek doorgedron gen en men vond de afstand naar Overloon voor velen bezwaarlijk. Voorlopig zal nog gebruik kunnen worden gemaakt van de kleedloka len van de voetbalvereniging Vol harding. Of de vereniging zal uitko men met de door de raad vastge stelde huur van 14.240,per jaar werd door de voorzitter, gezien de besprekingen met het bestuur van de tennsiclub, bevestigd. Een krediet van 8.732,stel de de raad beschikbaar voor afraste ring van het Smits van Hattem- plantsoen te Vierlingsbeek. Het college zal al het mogelijke doen om vergunning te krijgen voor een buurtbus. Vooral Overloon heeft er grote beohefte aan, want er is met één bus per dag op en neer geen sprake van openbaar vervoer. De Zuid Ooster concessiehoudster in de gemeente staat volledig achter het verzoek van de Minister. Vernielingen in Overloon met name bij de aanplant hebben de aan dacht van het gemeentebestuur. Overigens was het college van oor deel dat de boomplantdagen sukses- sen kunnen worden genoemd. Die bomen worden kennelijk door de jeugd beschermd. Wateroverlast in Holthees is geen zaak van de gemeente, maar van de projektontwikkelaar. Het wa ter is tot stilstand gekomen en ver oorzaakt stank. De projektontwik kelaar kan wel zeggen dat de ge meente aansprakelijk is, maar op brieven van het gemeentebestuur wordt geen antwoord gekregen. Het gemeentebestuur wil nogmaals de projektontwikkelaar op zijn ver plichtingen wijzen, maar op verbete ring van die zijde heeft men weinig vertrouwen, temeer daar geen ont wikkelaar binnen de gemeente Vier lingsbeek nog kans op een projekt zal krijgen. jgt. v. Hendrikus Hellegers en Ma ria Crmers. We maken U er opmerkzaam op dat vrijdag de H. Mis om half acht is. Misdienaars: zaterdag 19.00 Robert Stevens en Francis v. d. Hof. Zondag: 8.30 Henk Stiphout en Eugene Linders; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 John Michels en Willy Hendriks. Zaterdag 29 april: 19.30 avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand namens fam. Peeters-Jans- sen. Zesde zondag van Pasen: 10 uur hoogmis tot int. van Paus en Bis schop. Maandag: 's morgens geen H. Mis; 20 u. Kruisprocessie en H. Mis voor de noden van Kerk en wereld en voor de vruchten der aarde. Dinsdag: 's morgens geen H. Mis; 20.00 Kruisprocessie en H. Mis voor Kerk en wereld en de vruchten der aarde. Woensdag: 19.30 avondmis v. He melvaart tot int, van de fam. v. d. Heuvel-Pejers. GEEN processie. Donderdag: HEMELVAART van de HEER: 10 u. EERSTE COMMU NIE onder pl. Mis tot int. van de communicantjes. (Ouders met com municantjes om 9.45 op schoolplein). Vrijdag: 's morgens geen H. Mis. 2 u. pl. Mis tot int. van fam. van Tilburg-Glaudemans t.g.v. zilveren huwelijksfeest. Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. fam. Marcellis-Dinghs. Zondag 30 april, 6e zondag van Pasen. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. uit dankbaarheid fam. Fleurkens. Zondag om 8.30 lsm. overl. fam. Kunen-van Rens; om kwart over 10 worden de communicanten door de fanfare afgehaald bij zaal Dirkx; om half 11 pl. Hgm. intentie voor de communicanten en zal. Jan van den Aker en overl. fam; om ill.30 uur geen H. Mis. Maandag: 8 uur lsm. overl. fam. Drabbeis-Klaassen- v. Meyel. Dinsdag: 3e dinsdag ter ere van H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius, int. offer blok. Woensdag: 's morgens geen H. Mis. Voor 't feest Hemelvaart van de Heer om 7 uur avondmis Hgm. voor zal. Gerardus Houben en echtg. Donderdag: 8.30 lsm. uit dank fam. W. H.; 10 uur Hgm. voor zal. Lena van Dongen; om 11.30 voor geeste lijk en tijdelijk welzijn parochie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd H. Hart. Om 8 u. bijz. H. Mis ter ere van H. Hart; om 3 uur pl. Hgm. en inzegening huwe lijk bruidspaar Ger van Ooi en Ger- rie van de Heuvel. Zaterdag: Priesterzaterdag. Om 8 uur H. Mis voor Priesterstudenten; 's avonds om 7 uur Hgm. jgt. overl. fam. Muysers-Smits. Misdienaars: Geurts, van der Ligt. Zesde zondag van Pasen. 3 Oapril. Zondag: 8 uur H. Mis voor Maria Michels en dochter Truus; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Peter Paul Janssen. Akolieten: Jan Nab- ben en Karei Arts. Misdienaars van de week: Bennie Rongen en Geert Janssen. Kerkdeurkollekte voor de Ooster se Kerken. Maandag: 8 ur processie voor de vruchten der aarde, waarna H. Mis voor Sjef Willems. Dinsdag: H. Athanasius, bisschop en kerkleraar. 8 uur processie voor de vruchten der aarde, waarna H. Mis voor Harrie Muijsers. Woensdag: H.H. Filippus en Jaco bus, apostelen. 8 uur processie voor de vruchten der aarde, waarna H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. DONDERDAG: Hemelvaart van de Heer. Hoogfeest. 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fluren; 10 uur Hoogmis voor de overleden ouders Pocls-Ml- chels. Misdienaars van de Hoogmis: Wim Manders. Patrick Vollenberg, Hans van Well, Nico Jakobs, Ed ward Gielcns en Wim Janssen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 uur H. Mis tot int. van de familie Camps. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 19.30 uur Avondmis voor Annie Janssen-van Osch. Zaterdag 29 april: 19.00 Avondvie ring tot int. moeder Kersten-Geurts. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees tot zeker intentie; 10.00 Hoogmis voor de eerse kommunikanten; 12.00 H. Mis voor bedevaart Amsterdam. Maandag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. en t.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor over ledenen. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel ter ere varr de H. Jozef uit dankbaarheid en voor bijz. intentie. Donderdag: Hemelvaart. 830 H. Mis te Holthees; 10.00 Hoogmis voor overleden ouders Ruten-Koopmans. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel ter ere van het Heilig Hart. Eerste vrijdag ziekenkommunie. VA MOS A VER NOTICIAS RELÏGIOSAS El domingo próximo a las once y cuarto en nuestra capilla, Overloon- seweg 2. Misa con canto6 y plètica cn Catsellano; este Misa se ofrecertk por el descanso eterno por la alma del Sr. D. Juan José Ramirez Villa- real en el primer aniversario de su muerte: el domingo pasado hemos celebrado la Misa por el descanso etemo del Padre de la Josefa y el suegro de Antonio Ruiz Caballero que ha fallecido el viernes pasado en Cordoba en el 75. arto de su edad: rogemos también por la salud de su Senora que todavia estè muy seria. Después de la Misa reunion con un cafelito. Hasta la vista. En la sala del convento siempre estan bastan- tes revistas y alli el Padre Juan estè todos los dias a su disposición entre medio dia y la una; también cn su ca sa en Geysteren después de un aviso previo telefónico (04784- 253). NOTICIAS CULTURALES El dia 29 de abril en el centro pelicula espanoia „Toro bravo"; pre- cio de entrada: 2 florines. El domin go pasado el Padre Juan ha visitado a todos los padres que tienen hijos que han hecho la primera com union. Siguen el consultorio social y la en- senanza bicultural como de costum- bre. lm»

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13