BOUWMARKT AGENDA Vuren schroten, Wastafel mdc fandtegels r F1LMNIEIWS Zondagochtend concert 60 Jaar Kerkelijke Fanfare St. Oda Merselo TUinartikekn 9 J'islente! 10x62 mm. werkend, per meter wot maat 07vli 6 Sanitair kleuren fiahama beige, mosgroen en j Meme! Ie verfraaien mei zo'n speels Sierschaarhek, 60 cm. hoog, fQ95 5) 2% meter lang'*1 curry, slechts 7e$eis en plavuizen masR in diverse kleuren, afmeting15x15cm. (8,85perm2) O/)/»/ perstuk Solistenconcours Oostrum Uitslag Paaswed- strijd Winkelcen trum Venray Kollekte Nationaal Rheumafonds Venray Kindermarkt in het winkelcentrum Jan Peeters terug naar de Missie Herpjanting bomen Winkelsluiting op Koninginnedag Taalonderwijs aan Hindoestani Alshet zwierig mag zijn vqn öor$cl|«t njode Uitóiflccym b.v. De 3e Venrayse fietsdriedaagse gaaf door Muziekfeesten van 12 tot 21 mei werpen hun schaduw vooruit Zuidsingel 14. Venray. Zuidsmgei 14 Venray lei 04780-1420 Open maandag t/m vr>|dag 9 00-18 00 uur Zaterdag van 9 00-17 00 uur Ook op koopavonden geopend Men kan ons verwijten dat wij al jijjkelijk vroeg zijn de aandacht te vestigen op de muziekfeesten wel ke in de tweede helft van mei in jjerselo, ter gelegenheid van het dia manten feest van de kerkelijke fan fare St. Oda. zullen plaats vinden. Dat heeft meerdere oorzaken en de eerste en meest belangrijke is. dat het aktieve organisatiecomité heeft kunnen kontrakteren „de Tiooler Spatzen" uit Innsbruck. Voor de liefhebbers van de Egelandermu- ziek is dat een van de beste orkes ten. Daarop werden wij attent ge maakt door een groep uit Bakel die 30 kaarten bestelde toen zij bij ge ruchten vernamen dat dit orkest naar Merselo zou komen Wij hebben ons een verdiept in die Tiroler Spat zen. Een Egelanderorkest bestaande uit 7 personen, welke allen het con servatorium hebben doorlopen. De 7 man bespelen elk minimaal 3 instru menten feilloos en zijn als beroeps musici werkzaam: als lid van de mi litaire kapel, muziekleraar of zanger en treden bij verschillende orkesten als solisten op. Juist de verschillen de beroepen welke ze hebben maakt het vrijwel onmogelijk dat ze in het buitenland kunnen optreden. Nu ze uiteindelijk op toernee gaan door Nederland is hun eerste optre den in. MERSELO. Juist omdat daar nu reeds een grote belangstel ling voor is, wilen wij gaarne het adres opgeven voor entreekaarten: Henk Knol, Straat 3, Merselo. Het optreden vindt plaats op vrij dag 12 mei in een grote tent welke voor die feesten in Merselo zal wor den geplaatst. De tent kan zonodig verwarmd worden en aan alles is gedacht. Trouwens wij hebben de grootste bewondering hoe Merselo die feesten aanpakt. Er is een groot Hoewel het Nederlandse fietsen- ïpark uit ongeveer 8 miljoen exem- >plaren bestaat (wat neerkomt op een '.gemiddelde van ruim twee fietsen •per gezin) kunnen we helaas niet .stellen dat 8 miljoen Nederlanders ^regelmatig op de fiets stappen. Hoe- 'veel het er wel zijn, is niet of nau welijks na te gaan. Wel kunnen we opmerken, dat het aantal regelma- Jtig en voor hun plezier fietsende 'mensen, toeneemt. Dit is een even gelukkige als lo- igische ontwikkeling. Gelukkig, vanuit de reereatiesport- Igedachte gezien, logisch vanuit de •mogelijkheden die de fiets ons biedt. iAan de hand van die mogelijkheden 'kunnen we rustig stellen, dat naast het wandelen, het fietsen de makke lijkst toegankelijke life-time-aktivi- •teit is. Er worden n.l. geen specifie- ü'ke kwaliteiten van de mensen ge- J vraagd. 15 en 16 april a.s. i J Ieder jaar wordt onder auspiciën van de gemeentelijke federatie van 'muziekgezelschappen in de gemeen- te Venray een solistenconcours ge- houden. Vanwege het 60-jarig bestaan van ^Oostrums harmonie is de organisa tie van dat concours voor 1978 in 'handen van de harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum. Op zaterdag 15 en zondag 16 april a.s. zullen de diverse solisten in het "parochiehuis Oostrum kunnen laten «horen tot welke hoogte amateur- J muziek ook in staat is. Ruim 90 muzikanten uit de diverse muziekgezelschappen in deze ge- meente zullen er aan deelnemen. Op zaterdag wordt het concours 'begonnen om twee uur 's middags en op zondag begint het om drie uur 's middags. In de bij het parochiehuis gelegen houten lokalen is er gelegenheid de inwendige mens wat te versterken. Belegde broodjes e.d. zijn daar ver krijgbaar. Niemand behoeft dus van het concours meer te missen dan no dig is. Beide dagen is omstreeks acht uur de prijsuitreiking. Vele muziekliefhebbers zullen in het komende weekend weer kunnen luisteren naar de prestaties van hun eigen muzikanten. Als jurylid zal voor de beoordeling zorgen de heer Verhoef uit Overloon. Ook de beide voorgaande concour sen in Merselo en Ysselsteyn werden gejureerd door de heer Verhoef. Maria Jacobs. Arkstraat 11, Venray Monique Michiels, Kruitweg 25 Evelien Hendriks, Helfrichstraat 9 Trudi Hendriks, Helfrichstraat 9 Yoroo Canli, Montgomerystraat 7 Karin Pelzer, Beekweg 45 Marina Canli, Montgomerystraat 7 Robby Berden, Deken Berdstr. 6 Günther Drabbels, Giegstraat 19 Gertie Bosch, Velt. Kleffen 34 Wendy Janssen, Hubertusstraat 10 Harriet de Mulder, v. Megenstraat 14 Leunen Mariëlle Arts, Marktstraat 4 Jeroen Appels, Pettenmakerstraat 22 Koen Schaeffers. Pr. Hendrikstr. Camiel Martens, Bongerdstraat 3a Frank ter Beek, Rochusstraat 26 Cecile ter Beek, Rochusstraat 26 Hanneke Schoenmakers, Esdoornstr. De prijswinaars krijgen nog deze maand hun prijs toegestuurd. draaiboek gemaakt en 140 personen zullen zich tijdens die feesten op vrijwililge basis geheel belangeloos inzetten. Er is in die week van alles te doen. Op zaterdag 13 mei is voor de lief hebbers de Veronica's Drive-In- Show. Zondag 14 mei zal het jubileum worden herdacht met een plechtige Eucharistieviering en deze wordt ge houden in de feesttent met aanslui tend de receptie. Verder is er die morgen Früshoppen. Om 8 uur 's avonds is er weer receptie want dan kan men de „Fidelen Rosentha- ler" gelukwensen met hun 10-jarig bestaan (hierop komen we nog na der terug). Aansluitend is dan ka- pellenshow met medewerking van „Die Muhltaler Musikanten" uit Horst en ..De Freunde Echo" uit Overloon. Spectaculair is hun geza menlijk optreden. Maandag 15 mei zal om 2 uur het drumbandfestival aanvangen en om 8 uur komen de harmonieliefhebbers aan hun trekken. Niemand minder dan de Kon. harmonie „Sofia" uit Loon op Zand zal het galaconcert verzorgen en de harmonieliefhebbers weten wat deze muzikanten in hun mars hebben. Woensdag 17 mei worden de kin deren niet vergeten want dan is het optreden van „Pommetje Horlepiep Donderdag 18 mei showavond met medewerking van de „Kermisklan ten" en vrijdagavond dans- en show avond m.m.v. „The Walkers". Op het Peeltoernooi op zaterdag 20 en zondag 21 mei komen wij eveneens nog nader terug. De enige voorwaarden waaraan men moet voldoen, zijn: het kunnen fietsen en een redelijke kennis van de verkeersregels. Voegen we aan de geringe voor waarden de onderstaande voordelen toe, dan mogen we ons misschien wel terecht afvragen, waarom de toename die net werd opgemerkt, niet groter is. Fietsen is lekker ontspannend en dus plezierig. Iedereen kan fietsen op zijn eigen niveau. Fietsen gaat sneller dan lopen, men kan dus verder komen. Fietsen gaat langzamer dan auto rijden. men kan dus zien wat er zich afspeelt. Fietsen bevordert het kontakt mens-natuur. Fietsen kan onder alle weersom standigheden. Een fiets is makkelijk te stallen. Een fiets is niet zo duur. Het Nederlandse wegennet bevat veel fietspaden. Fietsen is gezond. Er wordt vaak gezegd: Men komt er niet toe. dus de mens heeftde behoefte niet De konklusie is ons veel te voorbarig. We durven zelfs te stellen, dat fietsen een latente be hoefte is. De entamering van het fietsen vindt dit jaar wederom zijn weerslag in een driedaagse recrea tieve fietstocht en wel op 3, 5 en 6 mei a.s. De start is iedere avond tussen 18.30 en 20.00 uur vanaf sporthal De Wetteling. Iedere avond krijgen de deelne mers een tocht van 30 km. Toch ten ,die zich erg goed lenen voor een ontspannend l'/t uur op de fiets met het hele gezin. De kosten zijn erg laag gehouden, n.l. 5,voor de gehele driedaagse of 2,per avond. Inschrijving is niet nodig. De organisatie is in handen van het Comité Recreatiesport Venray en de Tour- en Wielerclub Oostrum. De in de week van 13 t.m. 18 maart gehouden kollekte heeft in Venray het prachtige bedrag opgebracht van 10.393,56 t.w.: Castenray 286,10 Heide 257,05 Leunen 383,74 Merselo 532.83 Oirlo 530.75 Oostrum 830.92 Smakt 70.— Veulen 270,— Vredepeel 140 Ysselsteyn 245.53 Brukske 1574.77 Venray-kom 5271,87 Graag brengt het plaatselijk co- mité dank aan alle gevers, koliek- tanten en kollektrices welke zich ook dit jaar weer (ondanks het slech te weer) volledig hebben ingezet. Aan allen hartelijk dank! Wegens het succes in de voorgaan de jaren, is besloten om op 5 mei we derom een kindermarkt in het win kelcentrum te organiseren. De jeugd kan op die vrijdag met haar te ver kopen spullen terecht van 1 tot 5 uur. Op 13 april ga ik weer terug naar de Missie in West Irian (het vroegere Ned. Nieuw Guinea). Hier heb ik genoten van een fijne vakantie. Daaraan hebt u veel bijgedragen door uw hartelijk meeleven, gebed, geld, kleren en nog veel meer gaven. Dat geeft me de kracht en de vreug de van het besef: ik ploeter daar bij die arme Papoea-mensen niet alleen, u staat aether me. Daarom wil ik u allen, ook de goede gevers, die on bekend willen blijven, en degenen onder u die ik bij gebrek aan tijd niet meer kan ontmoeten, ten af scheid graag zeggen ieder van u voor alles mijn heel hartelijke dank. Over vier jaar hoop ik u allen te rug te zien in goede gezondheid. Geve de Heer ons dat. Blijven we voor elkaar bidden. Met hartelijke groeten, Missie-adres: Jan Peeters ofm. Modio d/a Misi Katolik Enarotali Irian-Jaya. Indonesia. Adres moeder thuis: Beekweg 53. Venray, Tel. 04780-1535 Verschillende van de het vorig jaar in de Grotestraat geplante bo men, zijn slachtoffer geworden van de vernielzucht van de opschieten de jeugd. Vermoedelijk nog deze week zullen de armtierige restanten worden verwijderd en worden ver vangen door nieuwe bomen. Het is te hopen dat deze een langer leven beschoren zijn. Koninginnedag (30 april) wordt zo als bekend, dit jaar op 1 mei ge vierd. Aangezien de Venrayse markt normaal doorgaal, hebben de mid denstanders van het Winkelcentrum Venray besloten op die maandag hun zaken tot 12.30 uur geopend te hou den. Zes inbraken in Venray In de nacht van vrijdag op za terdag word er ingebroken in de le vensmiddelenzaak van T. Toegang werd verschaft door het uitnemen van een glazen ruit uit het dak. De daders hebben de gehele winkel en kantoorruimte doorzocht. Het is nog niet te zeggen hoe groot de buit is, want er moet een inventaris worden opgemaakt. In die nacht werd ook een be zoek gebracht aan de school de Foe- kepot. De daders waren binnen ge komen via een gedeeltelijk open staand klapraam. In het gebouw is het alarm overgegaan. De daders zijn kennelijk door dat alarm ge stoord en hebben de school via een ander raam weer verlaten. Er wordt niets vermist Ook werd een inbraak ontdekt in de kantine van het sportcomplex Den Boggerd. Een ruit van de zij gevel werd gelicht. Ontvreemd wer den een versterker, een tuner, cas setterecorder, microfoon en boxen. Een ongewenst bezoek werd ge bracht aan het zwembad aan de Hoopweg. Door het inslaan van een ruit was toegang verkregen tot het kantoor waar normaal de kassier is gezeteld. Uit dat kantoor werd ont vreemd een telefoontoestel een z.g, moedertoestel en een microfoon. De toestellen konden worden ontvreemd nadat de aansluitsnoeren waren doorgeknipt. Onbevoegden hebben zich ver moedelijk door een ondeugdelijk af gesloten raam. toegang verschaft tot de school „De Hommel" aan de Oude Oostrumseweg. In dat gebouw werd een grote ravage aangericht. Een te lefoontoestel was vernield, een klok van de muur gehaald en diverse bureaus opengebroken. Tevens werd een gedeelte van de inventaris her en der verspreid over het gehele ge bouw. Ontvreemd werd waarschijn lijk alleen geld uit een tweetal zen dingsbusjes. De grootte van het be drag is niet bekend maar de schade door vernielingen is veel groter. Bij het onderzoek werd tevens ont dekt dat er ook was ingebroken in de lokalen van de school voor het Mavo-onderwijs welke naast de Hommel liggen. Hier bleek niets te worden vermist. Er werd een poging tot inbraak geconstateerd in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat. Hier had men getracht toegang te verkrijgen door een raam open te breken, maar de sluitingen bleken van goede kwa liteit te zijn óf de daders zijn in hun werk gestoord. De koninkrijkszaal bleek verschoond te zijn van bezoe kers welke daar niet thuis horen. Gebleken is, dat het voor de in Venray woonachtige Hindoestani (18 uit Suriname afkomstige gezinnen) uiterst moeilijk is een plaats te vin den in het arbeidsproces. Tot nu toe is dit dan ook slechts enkele van hen gelukt. Taalmoeilijkheden blijken hierbij een van de voornaamste hin dernissen te vormen. Met medewerking van het gemeen tebestuur en het ministerie van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk dat voor deze problemen een subsidieregeling kent zal ge tracht worden door middel van een taalcursus de taalachterstand zoveel mogelijk te reduceren. Inmiddels is reeds iemand gevon den die bereid is de taalcursus voor zijn rekening te nemen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Von zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor d« patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lonkveld, von Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisortsen Beckers, Corver, Vorcauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende weck vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage telefoon 1255 ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Ven ra v-Me»r I o-w» nssum Zr. REINILDA telefoon 04780 - 1269 AUTO-HULPDIENST Alarm nr. tel. 04780 - 4571 Opening Jazzcafé zeer geslaagd Afgelopen vrijdag werd aan de Hoenderstraat 10 het eerste Venray se jazzcafé geopend. Dit is een van de aktiviteiten van OJC Free Wheel- in. waarbij men zich richt op het iets oudere publiek. Deze avond was al meteen zeer geslaagd te noemen. Een kleine hon derd jazzliefhebbers konden genie ten van muziek, gespeeld door de Weertse Dixielandgroep „The Rays- tabbing Jazzband". De heren brachten alle klassiekers van „Icecream" tot „Tinroof blues" ten gehore, met als enig origineel aspect enige door hen gearrangeerde karnavalshitjes uit Weert. Echte virtuozen waren het niet. De solo's, van met name de trombonist, waren soms ronduit zwak. Maar ze blonken uit in het inspelen op het aanwezige publiek en wisten een sfeer te scheppen, die velen deed uitzien naar een volgende aktiviteit in het jazzcafé. Deze volgende avond zal zijn op 21 april a.s., wanneer een van de enthousiaste bezoekers een avond lang zijn kollektie oude stijl jazz platen ten gehore zal brengen. Op 5 mei mogen we weer een op treden van een jazzoricest verwach ten. Deze week vertoont het LUXOR THEATER in première voor Noord Limburg de beroemde film DOKTER VLIMMEN. Deze nieuwste Neder landse film is bezig alle records te breken en in de zeven weken, dat de film in roulatie is hebben bijna een miljoen Nederlanders de film gezien. Zeker in deze streek zal de film nog een extra onthaal vinden, omdat vooral de boerenbevolking heel veel herkenningspunten in de film zal aantreffen. Velen zullen zeggen: in derdaad zo was het op het platteland in de tijd vlak voor de tweede we reldoorlog. Een film derhalve die we van har te kunnen aanbevelen. Het zondagochtendconcert op zon dag 16 april a.s. zal worden verzorgd door het Jeugdorkest B.M.V. (Broek huizen - Maashees - Vierlingsbeek) en Fanfare St. Cecilia uit Maashees. Jeugdorkest B.M.V. Dirigent: Jos Rij ken. 1. Floral-dance van Katie Moss. 2. Little suite van Jack Harvey. 3. Beetje Beethoven van Jos Rijken 4. Hava nagila. arr. W. Hautvast Fanfare St. Cecilia Maashees: dirigent Jos Rijken. 1. Marching notes, mars van Wim Laseroms. 2. Oud-Hollandse suite van Cor Kee. 3. Around the world van Kees Vlak. 4. Two Russian folksongs van Kees Vlak. 5. Music h la carte van Willy Haut vast. 6. Dancing-party van Hans Hart- wig. Zondagochtendconcert 23 april 11.30 uur in de schouwburg. Het jongerenkoor „Capriccio": 1. Come let's be merry. 2. La Matinale 3. Metronoom canon 4. Daar was er eens een grote reus 5. Al die willen te kap'ren varen. 6. Daar kwam ene boer uit Zwitser land. 7. De vastenavond komt an. 8. 'k Heb mijn wagen vol geladen. 9. „Ecce Gratum" uit Carmina Bu- rana van C. Orff. 10. Hey Jude. Intermezzo - dans en expressie. 1 Het Jongerenorkest „Bojema": 1. Intro. 2. „Prommenade" uit de schilde rijententoonstelling van M. Mus sorgsky. 3. „Song without words" van P. Tchaykovsky. 4. a. A policeman's lot b. With Cat-like Tread uit de suite „The Pirates of Penzan ce van W. S. Gilbert en A. Sullivan. Dat is het fijne van voor jaar en zomer: je voelt je een stukje vrolijker Blijer En kijk: je vindt het terug in de nieuwe regenmantel. Met zo 'n leuke witte lakjas als links. Ofzo'n wijde mantel in het nieuwe zijde zachte materiaal. De capu chon is afknoopbaar. Of in de modische blouson sportief, makkelijk en erg leuk. Xiet meer weg te denken! Kies ook voor zwierig. Grotesiraat 25a V VENRAY BOXMEER DEURNE CUYK

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3