VOLOP BOUWAKTIVITEIT IN VENRAY ITIENSTRA IENRAY KEET OM EEN KEET Kandidaten voor de gemeenteraad nu vrijwel allemaal bekend Ysselsteynse Fanfare in nieuwe uniformen „GOED ONDER DAK" MET AMAK POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen Pauselijke onder scheidingen te Oostrum VRUDAG 14 APRIL 1978 Nr. 15 NEGEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG ra PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 25 et par mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING Sinds de ingebruikname van de nieuwe LOM-school aan het Groene- woldsepad, is het houten noodlokaal nabij de Wetteling ongebruikt en on beheerd een sta-in-de-weg gewor den voor de gemeente, die nabij die Sporthal nog een aantal parkeer plaatsen moet realiseren. In eerste instantie werd dit hou ten gebouw desgevraagd aangeboden aan een van de Venrayse postdui venverenigingen. Voor een appel er. een ei kon deze club het gebouw overnemen. Wel moest men dan zelf zorgen voor sloop en het opnieuw opbouwen op 'n perceel aan de Henri Dunantstraat, t.o. het Bru'kske. Van zelfsprekend moesten de duivenmel kers ook zelf zorgen voor electrici- teit. water en zonodig gas; terwijl de riolering en andere bijkomende kos ten eveneens geheel voor hun reke ning zouden komen. De postduiven vereniging heeft de zaak uitvoerig bekeken en begroot, maar vond uit eindelijk de exploitatie van dit ge bouw dermate onrendabel dat men van het gemeentelijke aanbod geen gebruik kon maken. De gemeente, die met alle geweld van dit noodlokaal verlost wil zijn, bood het gebouw derhalve bij in schrijving te koop aan. Vrijwel tege lijkertijd kreeg het Venrays Man nenkoor kennis van de kondities welke aan de Postduivenvereniging waren gesteld, en men vroeg aan de gemeente of zij op dezelfde kondities het gebouw alsnog konden overne men. B. en W. waren daartoe met ongenegen, en na ampele besprekin gen werd men het eens; met als nieuwe standplaats de Plataanstraat. Bij het gemeentebestuur speelde daarbij ook een rol, dat behalve het Mannenkoor ook de Zangers van St. Frans onder dak gebracht konden worden. Hun huisvesting is momen teel alles behalve gunstig. Achteraf bleek dat van de onge veer 100 leden van het Mannenkoor bijna de helft niet zo heel gelukkig was met de voorgestelde aankoop van dit noodlokaal. Bij hen speelde de gedachte dat men nu qua repe titielokaal niet zo slecht zit, en men vindt het helemaal niet prettig dat hun spaarcentjes vergaard met het ophalen van oud papier én als voordelig resultaat van het paalzit- ten nu in een klap besteed wor den aan een eigen clubgebouw. De bekende muzikale reisjes naar bin nen- en buitenland zagen ze al in rook vervliegen. De contraverse binnen het Man nenkoor speelde ook dinsdagavond toen na een informatieve raadsver gadering de heren raadsleden nog even vrijwel onvoorbereid met deze transactie geconfronteerd wer den. Het was vooral mevr. Poels- Peters die sprak van een wellicht overhaast besluit van het bestuur van het Mannenkoor. Zij voelde er erg veel voor deze zaak te verdagen, zodat men in de vereniging zelf als nog een definitief standpunt kon be palen. Maar dat was in feite niet mogelijk, omdat aan de inschrijvers beloofd was binnen een week na de inschrijving mededeling te doen of zij al dan niet koper waren. Gaat men die termijn verlengen dan zijn de inschrijvers niet meer verplicht hun bod gestand te doen. De WD, bij monde van de heer Thijssen, was tegen de verkoop aan het Mannenkoor. Het in dit club lokaal houden van een drankgele genheid, zagen zij als een oneerlijke concurrentie ten opzichte van de Ho reca. De heer G. Janssen wilde met alle geweld van die houten noodgebou wen af, en verwees zowel het Man nenkoor als de Zangers van St. Frans naar het oude Lyceum, waar ruimte genoeg is om als repetitie lokaal te dienen. Mocht de huur daar boven hun budget gaan, dan was daar nog altijd over te praten. Een standpunt dat ook door de WD ge steund werd. De heer Den Brok had helemaal geen moeilijkheden met deze ver koop. Met onenigheden tussen de le den van het Mannenkoor heeft de raad niets van doen, men verkoopt uiteindelijk aan het bestuur. De zaak werd er ondanks de beste bedoelingen niet duidelijker op toen de voorzitter de publieke tribune de kans gaf een en ander nader toe te lichten. Als eerste sprak de voorzitter van de Zangers van St. Frans, vervolgens de voorzitter van het Mannenkoor, toen de heer L. Oudenhoven als lid van het Mannen koor en kennelijk een afgevaardigde van de tegenstanders in die vereni ging. Van hem kwam het woord „keet" in plaats van nood- of club lokaal. Tenslotte kregen ook nog het woord directeur W. Buys en de heer De Jong als inspecteur van de Ho reca. Het was uiteindelijk wethouder Loonen die een Salomons-voorstel lanceerde dat ook door de voorzitter werd overgenomen. Dat kwam er op neer dat de gemeente het gebouw verkoopt aan het Mannenkoor onder Ondanks de vele (her)openingen welke dit'jaar reeds plaats vonden bij gelegenheid van verbouwingen en nieuwbouw in Venray-centrum, duurt de bouwaktiviteit nog steeds onverminderd voort. Met een va riant op het bekende gezegde: „de boer ploegt voort" zou men hier kun nen spreken van „de middenstand bouwt voort". Bekend zijn intussen de grootse bouwwerken van Ebberink en het complex aan de Grote Markt, Markt straat en Schoolstraat. Duidelijk be gint hier al tekening te komen in datgene wat gebouwd gaat worden. Van de firma Ebberink mogen we aannemen dat binnen niet al te lange tijd het pand gereed zal komen, ter wijl voor de andere nieuwbouw ge pland is, omstreeks april volgend jaar door de aannemer. Gebr. Jans sen, te worden opgeleverd. Op de Grote Markt zijn opnieuw bouwaktiviteiten ontplooid. Na nieuwbouw en verbouw van Livera, Sigarenmagazijn Jansen en Bakkerij Pijpers, is nu aan die kant van de markt de oude kosterswoning met de grond gelijk gemaakt. Hier op zal nieuwbouw gepleegd worden in de vorm van een winkelpand. De firma Wigree, thans nog gevestigd op het Henseniusplein, zal daar een nieuwe zaak openen. Het winkel pand aan het Henseniusplein komt daarmee t.z.t. vrij voor een nieuwe huurder of koper, of wordt door de eigenaars zelf in exploitatie geno men. Het pand Zeegers aan de School straat is inmiddels van eigenaar ver anderd. Het ligt in de bedoeling hier een meubelzaak te vestigen van de firma Berden uit Blerick. Het pand zou daartoe geheel gesloopt moeten worden. Als men van de gemeente op korte termijn de nodige vergun ningen krijgt, wil men dit jaar nog gaan bouwen. In het Schoutenstraatje zijn de werkzaamheden begonnen voor de bouw van een galerij, waarachter een zestal winkels gevestigd worden. Wij hebben daar twee maanden geleden al uitvoerig over bericht. Naast een uitbreiding van de bestaande tapij tenzaak en een aansluitende winkel met Supertex in de Schoolstraat, komt hier o.a. een goudsmid, terwijl met andere gegadigden nog onder handelingen gevoerd worden. In de Poststraat is de heer Jac. van den Munchof begonnen met een onderkelderde nieuwbouw. Hier gaat aannemersbedrijf Dinghs een win kelpand met twee bovenwoningen bouwen. Winkel en kelder zijn elk 160 m2 groot. De bedoeling is dat op de begane grond één, eventueel twee winkels gevestigd worden. Voor de kelderverdieping zijn nu al liefheb bers om daar een bistro te vestigen. Men heeft met die mogelijkheid reeds rekening gehouden door die voorzieningen aan te brengen welke de Horeca- en Drankwet heden ten dage voorschrijven. Uiteraard komt er voor het winkelpand als voor de kelderverdieping een aparte ingang. Met deze bouw verliest Venray wel een behoorlijke parkeerruimte. Voor de eigen gasten van zaal „In den Engel" en de huurders van de nieuw bouw blijft echter achter het pand een parkeerruimte voor ca. 14 auto's beschikbaar, te bereiken vanaf de Poststraat. Op deze doorgang mondt ook de nooduitgang van zaal „Ir. den Engel" uit. In diezelfde Poststraat is de heer H. Fontein begonnen met achter zijn pand een flinke uitbreiding te reali- Was U al bij in Horst seren, waarin o.m. een verruiming van zijn winkelpand is opgenomen. Met de hier onderhanden zijnde nieuwbouw wordt dus de Poststraat nog meer als winkelstraat bij het centrum betrokken. In de Grotestraat is Poels Rijwiel handel inmiddels ook begonnen an een rigoreuse uitbreiding. Momen teel wordt op een oppervlakte van ruim 100 m2 een nieuwe werkplaats gebouwd, met op de verdieping een magazijn. Na gereedkomen volgt verbouw van de winkel. De huidige werkplaats met kantoor wordt dan bij de winkel getrokken terwijl in het bedrijfsstraatje nog etalages worden aangebracht. De voormalige corsetterie/lingerie Pijls in de Grotestraat ook van eigenaar veranderd wordt ver bouwd. Nog deze week zou de pui onderhanden genomen worden, en wat daar zo allemaal bij komt. De firma Lichteveld uit Deurne zal hier t.z.t. een konfektiezaak openen. Voor de Henseniusstraat zijn ook al grote bouwplannen in voorberei ding. Het betreft hier het gedeelte van Amos tot en met v.h. Slagerij Wijnhoven/Henseniusslager met bij behorende tuin aan de Langstraat. Naast nieuwbouw van het winkel pand Amos waardoor een beter „bochtenwerk" vanaf de Leeuwatraat bereikt kan worden wordt hier gedacht aan het bouwen van woon eenheden. Een eerste plan is reeds bij de gemeente c.q. welstandscom missie ingediend. Tegenover Amos is intussen een groot pand gereed gekomen, ge bouwd door het Makelaarskantoor Amak. Hier zijn tweeeërlei mogelijk heden voor geïnteresseerden, n.l. winkel met kantooruimten woon ruimten of het hele pand als kan toorruimte benutten. Tot zover ons bekend de bouw aktiviteiten op winkelgebied. Zijn we goed ingelicht dan zijn er nog plannen c.q. aanvragen ingediend voor uitbreiding en/of nieuwbouw van zo'n 1500 m2 winkelruimte in de onmiddellijke nabijheid van het winkelcentrum. Zonder daarop ver der in te gaan vragen we ons in ge- moede af hoe dat nu te rijmen valt met de bouwplannen in de rose vlek, en de voorgenomen verordening om winkel nieuwbouw buiten het direk- te centrum te weren. Het lijkt ons, gezien de huidige ontwikkeling, dat in het winkelcentrum behalve de Schoolstraat ook de Henseniusstraat en de Patersstraat dienen opgenomen te worden. Behalve bovengenoemde winkel bouw liggen er op zakelijk gebied ook nog andere bouwaktiviteiten. Op de Langstraat is de heer A. v. d. Beuken bijna klaar met een nieuwgebouwde dubbele kegelbaan in het sousterrain en een restaurant annex dansgelegenheid op de begane grond. Deze gezellige zeer modern en luxueus ingerichte horeca-aan- winst zal op woensdag 3 mei a.s. ge opend worden, en is gevestigd ach ter de Calimerobar. Het is de bedoe ling dat de ingang tot deze gelegen heid komt aan het te maken parkeer terrein achter de Gouden Leeuw. Daartoe is een zeer fraaie entree met garderobe en kassa verwezenlijkt, maar jammer genoeg kan deze nog niet als zodanig gebruikt worden, omdat de realisering van bedoeld parkeerterrein nog op zich laat wachten. Dat is erg jammer omdat daardoor een goede bedrijfsvoering zeer bemoeilijkt wordt. Voorlopig zal men van dezelfde ingang als van de Calimerobar gebruik moeten maken. Vooral voor kleine gezelschappen is dit een ideale gelegenheid, die men bij de opening zeer zeker moet gaan bewonderen. Wij komen daarop bin nenkort nog nader terug. Een deur verder, achter snackbar J. van Leuken, is men intussen ook begonnen aan de bouw van een 160 m2 grote dancing en ruimte voor vergaderingen en partijen, eventueel met twee aparte gedeelten, met in de kelderruimte een z.g. engelse pup. Deze nieuwbouw hoopt men met Venrayse kermis te hebben verwe zenlijkt. Ook hier is de ingang ge pland aan het parkeerterrein achter de Gouden Leeuw. Wellicht dat de gemeente, met het oog op de beide nieuwe vestigingen, nu enige spoed kan betrachten met de aanleg van dat parkeerterrein, of een mogelijk heid schept deze toegangen te berei ken. zodat deze zaken onbelemmerd tot volle ontplooiing kunnen .komen. Wat betreft de bouw van een bow lingbaan-complex in Oostrum, i.o.v. de heer W. Michiels; daarmee wordt vandaag of morgen gestart. Aanne mingsbedrijf Verhoeven gaat daar 8 bowlingbanen met een bistro en bar realiseren. Verwacht wordt dat ein de november de opening kan plaats vinden. Al met al een aardige waslijst van bouwaktiviteiten, waaruit duidelijk blijkt, dat de Venrayse zakenmensen vooruitstrevend genoeg zijn om van onze gemeente een echt regionsal centrum te maken. Maar niet alleen de zakenmensen hebben bouwplannen. Ook de ge meente doet haar best om de bouw van woningen welke in Ventay momenteel op een klein pitje staat weer op gang te brengen. In een deze week gehouden infor matieve raadsvergadering werd me dedeling gedaan van de voorgeno men bouw van 80 woningen aan de Antoniusstraat, voor bejaarden en alleenstaanden c.q. kleine gezinnen. Mag men het al over de situering ter plaatse eens zijn; de architekt moet de plannen nog uitwerken en het zal een meevaller zijn als men dit jaar nog aan het bouwen kan gaan. te meer omdat de Antohiusstraat ter plaatse verlegd gaat worden. Verder zijn b. en w. voornemens aan Wilma Weert bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een zestigtal woningen in de premie- en vrije sector op gronden gelegen ten noorden van de nieuwe Zuidsingel tussen Kruisstraat en Langstraat. voorwaarde dat deze binnen een week beslist of zij met die koop ak koord gaat; zo niet dan wordt ver kocht aan de hoogste inschrijver. Voor het zover echter was, moest de voorzitter de informatieve verga dering sluiten, om na 5 minuten pau zeren, met de ambtsketen om, een officiële vergadering te openen. Al direct bleek dat mevr. Poels- Peters bleef bij haar standpunt om deze transactie te verdagen. Zij werd daarbij gesteund door de fractie Sa menwerking. Toen dit voorstel in stemming werd gebracht waren er 8 voorstemmers en 10 tegenstemmers. Zo kon dan de voorzitter het voor stel van b. en w.'in stemming bren gen en dat werd met 10 voor en 8 tegen goedgekeurd. Venrays Man nenkoor zal zich dus intern nog kun nen beraden of men nu een eigen clublokaal wil of niet met alle gevolgen en konsekwenties van dien. En dat standpunt moet binnen een week ter kennis gebracht zijn van burgemeester en wethouders. Zaterdagavond zorgde een select gezelschap met in hun midden de H.E.H. Deken A. Theunissen, loco burgemeester Schols, pastoor de Ceuster en em. pastoor Thomassen, met leden van het kerkbestuur en kollektanten, dat twee persoonlijk heden van Oostrum de verrassing van hun leven kregen. Als ooit be wezen is dat vrouwen hun mondje kunnen houden, dan werd dat zater dagavond bewaarheid. Totaal ver rast was eerst Lei Janssen aan de Geysterseweg toen hij dat grote ge zelschap binnen zag komen. Hij vond het vreemd dat zij allen hem kwamen feliciteren aan de voor avond van zijn 68ste verjaardag. RIDDER IN DE ORDE VAN ST. SILVESTER Pastoor de Ceuster liet Lei Jans sen niet lang in onzekerheid wat het gezelschap kwam doen, 25 jaar secretaris-penningmeester van het kerkbestuur, lid van het stichtings bestuur van het gemeenschapshuis en, om het in één noemer te vermel den: betrokken geweest bij alle mo gelijke Oostrumse verenigingen. Om dat hij daarvoor vele avonden weg moest, werd aan mevr. Janssen ge vraagd hem de hoge onderscheiding op de revers te spelden en vanaf dat moment had Oostrum een ridder in de orde van St. Silvester in hun mid den. Dankbaar en ontroerd dankte hij voor die hoge onderscheiding; dank te hij allen die hem bij Z.H. de Paus hadden voorgedragen. Wat hij in Oostrum had kunnen doen, was al leen mogelijk geweest door de mede werking van velen. Hij kondigde aan plaats te maken voor jongeren, op 1 november zal hij afscheid nemen van het schoolbestuur en op 1 fe bruari van het stichtingsbestuur ge meenschapshuis. Tot zijn 70ste ver jaardag wil hij lid blijven van het kerkbestuur. PRO ECCLESIA ET PONTIFICE Ben Valkx was juist aan het kij ken naar „Wie van de Drie" toen er gebeld werd en hij verschillende mensen aan de voordeur zag staan. Hij dacht aan een overval, maar die gedachte verdween toen hij pastoor De Ceuster in het gezelschap zag staan. Ook hier liet pastoor de Ceus ter Ben Valkx niet lang in het on zekere: 40 jaar kollektant; steeds klaar staande als een beroep op hem wordt gedaan; in stilte helpende; steunpilaar van Oostrum, en dat niet alleen in de financiële kommissie. Ook aan Ben zijn vrouw vroeg pastoor de Ceuster de Pauselijke on derscheiding Pro ecclesia et ponti- fice op de revers te spelden. Ben Valkx dankte ontroerd maar Hebben we de afgelopen weken de nodige aandacht besteed aan de pro blematiek van „Samenwerking" voor de komende gemeenteraadsverkie zingen, uiteindelijk konden we toch de definitieve lijst van de kandida ten publiceren. Nu heeft ook „Kerkdorpen" in zijn vergadering van vorige week woens dag de "definitieve lijst bekend ge maakt. Zoals te verwachten wa:, werd de heer J. Loonen (wethouder) weer lijsttrekker, met op de tweede plaats de heer J. van Oers (eveneens wethouder). Ook de andere zittende raadsleden staan weer op de eerste plaatsen, t.w. J. Reintjes, Leunen; W. Claessens, Ysselsteyn; M. Fleur- kens, Oostrum; J. van Keysteren, Merselo; M. van der Sterren, Oirlo; H. Pingen, Castenrav, H. van den Berg. Smakt; Th, Willemsen, Leu nen; H. Philipsen. Ysselsteyn. De fraktie „Kerkdorpen" rekent weer op zeven zetels in de nieuwe gemeenteraad, en dat zou betekenen dat Smakt en Castenray geen ver tegenwoordiger zullen krijgen. Als kleine kerkdorpen hebben ze Heide en Veulen voor moeten laten gaan omdat daar de beide wethouders woonachtig zijn. De heren J. Loonen en M. van der Sterren hebben te kennen gegeven over 4 jaar hun politieke loopbaan te willen beëindigen. Het zittende raadslid K. Achten zal ook nu weer met een onafhanke lijke lijst proberen in de gemeente raad terug te keren. Mede-kandida ten op zijn lijst zijn de heren P. van Bree, Dep. Petersstraat, Oirlo; Theo Jacobs, Koepas 8, Oirlo; Antoon Steeghs. Lollebeekweg, Castenray; Wiel Smits, Lollebeekweg, Casten ray. Zoals reeds eerder bericht komt ook de heer Beterams met de heer van Valkengoed op een aparte lijst uit. Met beide heren staat tot op he den nog op deze lijst mevr. Strijbos- Norbruis, Langstraat. Meerdere kan didaten worden eind deze week be kend gemaakt. De kandidatenlijst van de VVD hebben wij enkele weken geleden reeds gepubliceerd, en mag als be kend worden aangenomen. Een klei ne wijziging vanwege het verhuizen van een der kandidaten, zit er wel De Partij van de Arbeid heeft op haar kandidatenlijst een 20-tal na men verzameld. Wij volstaan hier met het noemen van de eerste tien, t.w. Jan Konings, Leunen; Henk Willems. Oirlo; Eisso Woltjer, Berg- kwartier; Carlo Klerk-Jans, Etude- straat; Bert Kersten, Ouverturestr.; Pieter van den Boogaart, Lamers- veld; Alwine Koens-Hardus, Vivaldi- straat; Humphry Karsters, Tinnegie terstraat; Rita van den Bogaard- Boerdijk, Lamersveld; Tom Koens, Vivaldistraat. De PPR heeft het zittende raads lid Harry v. d. Locht. Broekweg, weer als lijsttrekker gekozen. Verder staan op hun kandidatenlijst: Henk Flapper, Morenahof; Jettie van Zut- phen. Haamakerstraat; Ines Krijthe- Dupuis, Lagostraat; Ans van Duijne- Vestjens, Broekweg en Rop van Duij- ne, Broekweg. Als nieuwe partij die in de Ven rayse gemeenteraad voet aan wal zal proberen te krijgen, komt de PSP met de volgende kandidatenlijst: Leo Neyenhuis, Gratenstraat; Jan Hen driks .Vivaldistraat; Sonja van der Steen, Gratenstraat; Edje Stevens, Vivaldistraat; Paula Timmermans, Kruisstraat; W. Romijn, Mambo- straat. Van deze laatste kan gezegd worden dat hij zeer waarschijnlijk met zijn 70 jaren de oudste kandi daat voor de Venrayse gemeenteraad is. Voor zijn pensionering was hij werkzaam als redakteur van „Het Volk". Dr66 welke eveneens nog niet in de Venrayse gemeenteraad was op genomen maar gezien het aantal stemmen dat voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten op deze partij werd uitgebracht, daar nu alle kans voor heeft, komt met de vol gende kandidatenlijst: John Marks. Sambastraat; Truus v. d. Eerenbeemt, Etudestraat; Lodi Dullaart-van Unnik, Marimbastraat; Frits de Jong. Nevadahof; Ine Clar ke- v .d. Munckhof, Foxtrotstraat; Marijke Spigt-Wagenaar, Catharina- straat. Leunen; Anton Kroft. Oost- singel; Marye Verploegen, Spurkter- dijk, Oostrum. Daarmee hebben we voor zover ons bekend de deelnemende groepe ringen aan de Venrayse gemeente raad. voldoende geïntroduceerd. De officiële kandidaatstelling heeft dins dag a.s. ten gemeentehuize plaats, waarna b. en w. de ingediende lijs ten op hun geldigheid zullen onder zoeken en een lijstnummer toebede len. Slebornweg 11. Iel 047SO44M W.| wn m onroerende goederen -J rgen voor u hoop en verhoop huur en «erhuur ngen beheer wimpelde de eer af met te zeggen: wat ik heb gekregen moest eigenlijk de gehele staf hebben gekregen, want in teamverband hebben wij voor de Oostrumse gemeenschap dat kunnen bereiken. De eer deel ik dan met de gehele parochie. Vermelden wij nog dat wethouder Schols woorden van gelukwens na mens het gemeentebestuur uitsprak. Afgelopen weekend hield de fan fare „De Peelklank" te Ysselsteyn haar jaarlijkse „Lentefestijn". Nadat op vrijdagavond werd be gonnen met een goed geslaagde kienavond, was op zaterdagmiddag de jeugd aan bod. Ongeveer 70 len testukjes werden door de jury beoor deeld en gebleken is dat vele kinde ren erg veel werk aan de opmaak hadden gedaan om goed voor de dag te komen. Zaterdagavond was er een gewel dige sfeer tijdens de korenavond, terwijl op zondagavond de fanfares aan bod kwamen met tot slot een grandioos slotconcert door de Ko ninklijke fanfare „Wilhelmina" uit Vlierden, welke uitkomt in de vaan delafdeling van de Kon. Ned. Fede ratie. Het hoogtepunt van dit Lentefes tijn was evenwel de presentatie van de nieuwe uniformen van de fanfa re. Dank zij een kollekte. vorig jaar herfst, met een opbrengst van ruim 6.000,een eigen inbreng van de muzikanten, hulp van sponsors en medewerking van de gemeente Ven ray, kon j.l. zaterdag fanfare De Peelklank in Ysselsteyn zich den volke presenteren in gloednieuwe uniformen. Na 16 jaar de oude. tot op de draad versleten pakken, ge dragen te hebben, was het een fleu rig gezicht de muzikanten, in het nieuw gestoken, te bewonderen, in hun zwarte jasje en beige broek. Voorzitter Jenniskens was dan ook best tevreden, vooral omdat het grootste gedeelte van de benodigde 14.000,uit eigen plaats was bij eengebracht. Minder tevreden was hij over het C.R.M. en de Federatie van Neder landse Muziekgezelschappen. „Die zien een eenvoudig peelboerke niet staan". De muziekverenigingen krij gen slechts de beschikking over een paar duizend gulden, terwijl b v. sportverenigingen met veel grotere bedragen gesubsidieerd worden. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 1» VENRAY (04T80) MS»

Peel en Maas | 1978 | | pagina 1