GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Over het terrein van Jerusalem afsluiting pad tussen Heuvelstraat en Maasheseweg FREE WHEELIN Jaarvergadering Kath. Invalidenbond Het college van burgemeester en wethouders heeft zich genood zaakt gezien om met ingang van maandag 17 april de doorgang over het Jerusalemcomplex tussen de Heuvelstraat en de Maas- heseweg als doorgaande verbinding af te sluiten. Deze maatre gel heeft het college met pijn in het hart moeten nemen als ge volg van de gedragingen van degenen, die van deze doorverbin ding gebruik te maken. Het voetpad door de voormalige klooster tuin werd niet alleen gebruikt door de schooljeugd als kortste verbinding tussen huis en school, maar ook door volwassenen. Het voetpad werd bovendien gebruikt door fietsers en bromfiet sers, waardoor dikwijls gevaarlijke situaties zijn ontstaan. Boven dien werden regelmatig in de voormalige kloostertuin vernielin gen aan bomen, planten en opstallen aangericht. Door het college wordt erop gewe zen, dat de afsluiting van deze door verbinding door het sluiten van de poort tussen het Freulekeshuus en de kleuterschool „Jerusalem" geen groot bezwaar behoeft te zijn. Als doorver binding tussen de Heuvelstraat/Eind- straat en de Maasheseweg kunnen de voetgangers en wielrijders gebruikma ken van het bestaande Kerkpad tussen het voormalige kerkhof en de „kloos- I termuur". I Als bekènd mag worden veronder steld, dat door de Landschapsarchitect ir. Wil Thijsen uit Lith voor het gebied tusen de Grote Kerk en het nieuwe ge meentehuis een plantsoenplan is ont worpen. De bedoeling is om van het tussen beide grote gebouwen gelegen terrein een plantsoengebied aan te leggen, dat weliswaar voor iedereen toegan kelijk is, maar zeker niet bestemd is voor fietsers en bromfietsers. Nu het plant- en zaaiseizoen voor de deur staat kan de dienst van gemeen tewerken binnenkort beginnen met de aanzet voor dit plantsoengebied. Gevreesd wordt, dat zonder afslui ting van dit gebied er weinig terecht zal komen van enige groei en bloei van het groen. Overigens blijft het Jerusalemterrein wel vrij toegankelijk voor het wande lend publiek, mits men maar op de paden blijft. PARKEERRUIMTE Intussen zijn voor het gemeentehuis - aan de zijde van de Maasheseweg - de ommuurde en verharde parkeer plaatsen klaargekomen. Deze parkeer plaatsen zijn in eerste instantie be doeld voor de bezoekers van het ge meentehuis. Er zijn slechts enkele ge reserveerde plaatsen waaronder een tweetal voor gehandicapten. Voor het terrein vóór het gemeen tehuis geldt een parkeerverbod. Het is derhalve verboden hier auto's neer te zetten. Alleen wanneer men moet laden of lossen wordt een uitzonde ring gemaakt. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk wordt opnieuw samengesteld Wanneer op 31 mei a.s. de bevol king van Venray een nieuwe ge meenteraad heeft gekozen, zal deze op de eerste dinsdag van september officieel worden geïnstalleerd. De nieuwe gemeenteraad zal dan uit zijn midden vier wethouders benoemen, waarna ook de diverse raadscom missies opnieuw moeten worden be mand. Ook de enige bestuurscommissie (ex art. 61 van de gemeentewet) welke Venray kent, de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongeren werk, zal conform de verordening op deze bestuurscommissie opnieuw moeten worden samengesteld. In de eerste plaats zal de voorzit ter van de commissie moeten worden benoemd door het nieuwe college van b. en w. en twee raadsleden uit de nieuw samengestelde gemeente raad. Maximaal zes zitting hebbende leden mogen worden herbenoemd. Vervolgens worden er vier kandida ten benoemd, afkomstig uit de jeugd- en sportorganisaties en twee kandi daten, die op persoonlijke titel won den benoemd. Kandidaten, die op persoonlijke titel deel willen uitmaken van de be stuurscommissie kunnen zich hier voor vóór 1 mei a.s. (laten) opgeven bij het secretariaat van de bestuurs commissie ten gemeentehuize. De bestuurscommissie voor sport zaken, jeugd- en jongerenwerk startte eind 1974 met haar werkzaamheden als opvolger van de Jeugdraad, de sport raad en de commissie voor advies en bijstand aan B. en W. TAAK VAN BESTUURSCOMMISSIE Als taken werden gesteld: Besturen van het sportgebeuren en het jeugd- en jongerenwerk; het al of niet gevraagd geven van adviezen over deze werkterreinen aan het gemeentebestuur en aan de orga nisaties; stimuleren en waar mogelijk in over leg te coördineren en eventueel nieuwe initiatieven mogelijk maken; uitvoeren van door gemeentebestuur genomen besluiten, zoals verordenin gen, reglementen enz. OPROEP Wie voelt zich geroepen om op persoonlijke titel deel uit te maken van de Bestuurscommissie voor Sportzaken, jeugd- en jongerenwerk? Gelijk met het in funktie treden van de nieuwe gemeente raad en het college van b. en w. in september a.s. moet de bestuurscommissie voor Sportzaken, jeugd- en jongeren werk opnieuw vdor de duur van vier jaar worden samenge steld. Door de huidige bestuurscommissie wordt grote waarde gehecht aan overleg en inspraak ten aanzien van allerlei kwesties, welke de commissie aangaan. Daarom krijgen de bevolking en de direkt betrokken orga nisaties de gelegenheid zoveel mogelijk invloed te kunnen uitoefenen op de toekomstige samenstelling van de Be stuurscommissie. Met name wordt ruimte gelaten voor kandidaten op per soonlijke titel. Wie zich eventueel kandidaat wil stellen voor het lidmaat schap van de bestuurscommissie kan vóór 1 mei a.s. kon- takt opnemen met het sekretariaat van de kommissie ten ge meentehuize: de heer R. Zeelen, kamer 221, tel. 3838, toe stel 243. Glascontainers Op het parkeerterrein tusen Henk Smits en het voormalige pand van Dom Melskens aan de Jan Hensenstraat is een glascontainer geplaatst en maan dag j.l. is een dergelijke container neergezet op het parkeerterrein nabij het winkelcentrum Brukske (Kiosk). Deze glascontainer staat nabij de voor malige boerderij Jenniskens, in ge bruik als wijkcentrum voor de wijk. Gehoopt wordt, dat van deze glas containers goed gebruik gemaakt zal worden In het Winkelcentrum Veltum is met goed resultaat een proef geno men met een glascontainer. Gehoopt wordt, dat men een goed gebruik van deze glascontainers zal maken en dat men de omgeving hier van ook schoon houdt. De containers zijn ALLEEN bestemd voor glas. Kur ken en afsluitdoppen behoren uiter aard evenmin als andere spullen niet in thuis. Het in de containers geworpen glas gaat naar de glasfabrieken om na smelting weer te worden gebruikt. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend dat een openbare vergadering van de Gewestraad Noord-Limburg zal worden gehouden op donderdag 18 mei 1978, te 14.30 uur in Gemeen schapshuis DE STAAY, Witherenstraat 68 te Venlo-Blerick. Venray. 7 april 1978 De burgemeester van Venray mr. H. J, M. Defesche Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethou ders van Venray voornemens zijn, met toepassing van de artikelen 50, lid 8, van de Woningwet en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vooruit lopend op een in voorbereding zijnde planherziening, aan Wilma-Weert de bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een zestigtal woningen in de premie- en vrije sector op gronden gelegen in het bestemmingsplan De Wieën, ten noorden van de Zuidsingel tussen de Langstraat en de Kruisstraat. Bouw- en situatietekeningen liggen ingaande 17 april a.s. gedurende 14 dagen voor iedereen ter inzage ter ge meentesecretarie. afdeling ruimtelijke ordening, kamer 204. Gedurende voornoemde termijn kun nen belanghebbenden schriftelijk be zwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Venray, 14 april 1978 De burgemeester van Venray mr. H. J. M. Defesche Röntgenologisch borstonderzoek Van woensdag 26 april tot en met vrijdag 19 mei a.s. zal er in de gemeente Venray weer een bevolkingsonderzoek op longziekten worden gehouden. WAAR EN WANNEER Het onderzoek wordt gehouden op de navolgende plaatsen en tijden: MERSELO Standplaats. Haag Woensdag 26 april van 17.00 - 20.00 uur HEIDE Standplaats: Spiekert Hoek. Heidseweg Donderdag 27 april van 18.00 - 19.30 uur VREDEPEEL Standplaats: Twistweg nabij nr. 4 Vrijdag 28 april van 15.00 - 16.00 uur VEULEN Standplaats: bij de kerk. Veulenseweg Vrijdag 28 april van 17.30 - 19.30 uur LEUNEN Standplaats: St. Catharinastraat/Albionstraat Dinsdag 2 rnéi van 13.00 - 20.00 uur OOSTRUM Standplaats: Gemeenschapshuis, Watermolenstraat Woensdag 3 mei van 13.00 - 20.00 uur CASTENRAY Standplaats: bij de kerk, Matthiasstraat Vrijdag 5 mei van 17.30 - 20.00 uur OIRLO Standplaats: bij de kerk. Dep. Petersstraat Maandag 8 mei van 17.00 - 20.00 uur SMAKT Standplaats: Kerk, St. Jozeflaan Dinsdag 9 mei van 18 00 - 19.00 uur YSSELSTEYN Standplaats: Kerkweg Woensdag 10 mei van 13.00 - 20.00 uur CENTRUM Standplaats: Schouwburg. Jan Hensenstraat/Merseloseweg Donderdag 11 mei van 9.00 - 20.00 uur Vrijdag 12 mei van 9.00 - 20.00 uur Dinsdag 16 mei van 9.00 - 20.00 uur Woensdag 17 mei van 9.00 - 20.00 uur Donderdag 18 mei van 9.00 - 20.00 uur Vrijdag 19 mei van 9.00 - 20.00 uur Het doel van het röntgenologisch borstonderzoek waarvoor alle personen boven 25 jaar zullen worden opgeroepen is het opsporen van tuberculose en andere borst- en longafwijkingen. Voor een goed verloop van het onderzoek is het belangrijk dat iedereen zich houdt aan de in de oproep vermelde tijd. Indien men echter om een belangrijke reden niet op het vermelde tijdstip kan komen, is het mogelijk toch aan het onderzoek deel te nemen op andere dagen en tijden, zowel in de eigen als in een andere wijk (zie tijdschema). Invaliden en hulpbehoevenden zullen indien mogelijk worden afgehaald. Een schriftelijk verzoek hiervoor dient ten minste twee dagen vóór de deelname te worden bezorgd bij de afdeling bevolking, gemeentehuis, Maashesweg 1. Ven ray. KOSTEN De kosten van het onderzoek bedragen 4,per persoon, te voldoen in de on derzoekwagen. Ophalen van huisvuil Het mag als bekend worden veron dersteld, dat de plastic vuilniszakken aan een bepaald gewicht zijn gebon den. Zakken die zwaarder zijn dan 25 kilo worden door de mannen van de vuilnisophaaldienst niet meegenomen. Nu de lente in het land is en de werkzaamheden in de tuin weer zijn toegenomen, komt het voor, dat men graspollen compleet met kluiten aar de in de vuilniszakken doet. Bij het optillen van deze zakken is de kans groot dat de zak dan gaat scheuren. Men wordt daarom vriendelijk ver zocht het tuinafval eerst zoveel mo gelijk van aarde te ontdoen en de zak ken, om scheuren te voorkomen, slechts voor ongeveer een kwart te vullen. Verkiezing gem. raad Zitting hoofdstembureau De voorzitter van het hoofdstem bureau voor de verkiezing van de le den van de gemeenteraad brengt ter openbare kennis dat dit hoofdstembureau op vrijdag, 21 april a.s. te 12.00 uur in het ge meentehuis (kamer 004) alhier in een voor de kiezers toegankelijk zitting zal beslissen over de geldigheid van de lijsten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voorkomei^ de kandidaten. Venray, 13 april 1978. De voorzitter voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche. Militaire oefening Op 20 april a s. zal er door het 11e Verkenningseskadron Schaarsbergen in de gemeente Venray een militaire oefening worden gehouden. Bij de oefening, die gehouden wordt in de omgeving van het Delen- siekanaal van 06.00 tot 17.00 uur zijn ongeveer 60 manschappen en 25 voertuigen betrokken. Verkiezing gem. raad Kandidatenlijsten De voorzitter van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de le den van de gemeenteraad van Ven ray brengt ter openbare kennis, dat de nummering van de lijsten van kan didaten voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad zal plaats hebben in een openbare zitting op donderdag, 20 april a.s., te 12.00 uur in het gemeentehuis (kamer 004). Venray, 13 april 1978 De voorzitter voornoemd, Mr. H. J. M. Defesche. Vliegaktiviteiten van Vliegbasis „De Peel" In de periode van 8 mei tot 1 juni 1978 zal de basis „De Peel" zijn be- troken in een gecombineerde vliegoe- fening door vliegtuigen van Volkel en Eindhoven. De oefening wordt gehou den in het kader van voorbereiding aan een internationale vliegoefening in W- Duitsland. Het is mogelijk dat in deze periode ook het 306e squadron van Volkel voor een aantal dagen op „De Peel" gesta tioneerd zal worden. Inrichting voormalige kapel tot raadzaal In de informele openbare raadsver gadering van dinsdag 9 mei a.s. zal informatie worden gegeven over de voorgenomen inrichting van de voor- lige kapel van ..Jerusalem" tot raad zaal. De binnenhuis architect v. d. Klugt uit Berg en Dal zal de raad inlichten over de door hem ontwikkelde ge dachte ten aanzien van de inrichting van deze kapel. Ook architect Colsen zal daarbij aanwezig zijn. Zoals bekend ligt het in de bedoe ling om de kapel geschikt te maken voor raadzaal annex burgerzaal (ruimte voor ontvangsten e.d.). Voor de architecten is dit een bij zonder moeilijke opgave omdat ge tracht moet worden van een sacrale ruimte met glas-in-lood ramen, ver hoogd priesterkoor, kruiswegstaties, ho ge gewelven etc. een ruimte te schep pen, die geschikt is voor raadzaal en burgerzaal, zonder te veel afbreuk te doen aan het bestaande. Belangstellenden zijn bij deze verga dering uiteraard welkom. Vervroegde toelating tot de lagere school In het Koninklijk Besluit van 17 maart 1951. is de leeftijd van toelating ge regeld voor kinderen die de school voor gewoon lager onderwijs gaan be zoeken De regeling komt er op neer dat wanneer een klas in de tweede helft van het kalenderjaar (gewoonlijk augustus) begint, de kinderen die daar in worden toegelaten, vóór 1 oktober van dat kalenderjaar zes jaar moeten zijn. Het genoemde besluit is onlangs ge wijzigd in die zin, dat kinderen die vóór 1 oktober de zes-jarige leeftijd nog niet bereikt hebben, op grond van bijzondere omstandigheden .toch tot de lagere school kunnen worden toe- gelalen. In deze gevallen gaat het om kinde ren die op grond van een uitzonderlijke l chamelijke of geestelijke ontwikke ling kennelijk meer geschaad dan ge baat zijn met het verder volgen van kleuteronderwijs. Bij de toepasing hiervan die op slechts zeer beperkte schaal kan plaats vinden wordt vooral gedacht aan kinderen die de leeftijd van 6 jaar be reiken tussen 1 en 15 oktober. Voor het aanvragen van vervroegde toelating geldt de volgende procedure: Ouders, voogden of verzorgers, die menen dat hun kind voor vervroegde toelating in aanmerking komt, dienen voor 1 mei a.s. een verzoek in te die nen bij het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, direktie Kleuter- en Lager Onderwijs, afdeling Bijzondere Taken, Postbus 20551, 2500 EN 's Gra- venhage Behalve de volledige voornamen, achternaam, geboortedatum en adres van het kind dienen in het verzoek te vens de volledige adressen te worden vermeld van de kleuterschool die het kind bezoekt en van de lagere schoot waarvoor toelating gewenst is. In het verzoek dient te worden aangegeven, dat het kind voorafgaand aan de da tum van de gewenste toelating, ten minste één jaar. een kleuterschoot heeft bezocht. Over de ontvangen verzoeken zal ad vies worden ingewonnen bij de hoofd leidster van de betrokken kleuter school. Gem. buitenbad open op 2 mei a.s. Op dinsdag 2 mei a.s. zal het ge meentelijk buitenbad weer worden gëópënd. Liefhebbers van de zwem- sport kunnen dan weer tot 1 septem ber onder hopelijk zonnige weers omstandigheden zwemmen in de gezonde buitenlucht. Een persoonlijk abonnement voor het buitenbad kost 45.voor per sonen boven 16 jaar. Voor personen beneden de 16 jaar bedragen de kos ten 29,—. Ook zijn er gezinsabonnementen verkrijgbaar. De kosten hiervan be dragen 95,Dit abonnement is gel dig voor het gezinshoofd, echtgenote en overige gezinsleden tot 21 jaar. Aanvraagformulieren voor de abon nementen zijn verkrijgbaar aan de kas sa van het gemeentelijk zwembad, Parkweg, Venray. Aanrijdingen Een nog onbekende bestuurder van een personenauto reed tegen leen langs de Albionstraat staande licthmast. De mast werd beschadigd en de politie zoekt de bestuurder. Een personenauto bestuurd door de 55-jarige J. M. uit Venray reed over de Helfrichstraat. Bij de krui sing met de Kempweg bemerkte hij te laat de van rechts over de Kemp- weg naderende personenauto, be stuurd door de 56-jarige G. K. uit Venray. Bij de botsing bleef het bij materiële schade. Reegeit gedood De personenauto bestuurd door A. v. d. H. uit Roermond reed over de Venloseweg. Een plotseling overste kende reegeit kon door de bestuur der niet meer ontweken worden. Bij de botsing werd de reegeit dusdanig gewond dat deze ter plaatse moest worden afgemaakt. De auto liep schade op. Drankgebruik Venrays poliite legde wegens gekonstateerd gebruik van sterke drank een rijverbod op aan een 16- jarige Venrayse bromfietser. Een 21-jarige bromfietser uit Geysteren kreeg wegens drankmis bruik procesverbaal aangezegd. Pijp je blazen en bloedproef waren het bekende recept. Twee Venrayers, respectieve lijk 24 en 21 jaar, moesten wegens openbare dronkenschap worden in gesloten. Na ontnuchtering werden beiden huiswaarts gezonden met de aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt. Diefstal R. wonende aan de Overloonse- weg deed aangifte van diefstal van een schrikapparaat staande in een kippenhok achter de woning. A. aan de Ravelstraat deed aan gifte van diefstal van 3 lakens, han gende aan de waslijn achter zijn wo ning. Oorlogstuig Tijdens werkzaamheden op een bouwland op het Zwart water kwam een z.g. verschoten 10,5 cm. brisant- granaat van Duitse makelij naar bo ven. Dit niet ontplofte projektiel is zeer gevaarlijk. Op de Breevennenweg werd een staartstuk van een 4,2 inch mortier granaat op een bouwland gevonden. De mannen van de E.O.D. zullen zich weer over het oorlogstuig ont fermen. Materiële schade Een personenauto bestuurd door de 67-jarige C. T. uit Sevenum reed achteruit van de Dempseystraat de Merseloseweg op en botste daar te gen een over de Merseloseweg rij dende personenauto bestuurd door de 47-jarige H. G. uit Venray. Een personenauto bestuurd door de 49-jarige J. H. uit Uden reed over de Ripseweg in de richting Rips. Voor hem reed in dezelfde richting een auto bestuurd door de 45-jarige E. L. uit Krimpen aan de IJssel. De ze bestuurder was voornemens links af de vliegbasis op te rijden. De Udense bestuurder zag dat niet door opspattend water van tegemoet komend verkeer en botste tegen de auto op. Door het te ruim nemen van een bocht naar een inrit in de Eiken laan ramde de personenauto be stuurd door H. E. de geparkeerd staande personenauto van W. D, Het bleef bij materiële schade. Ter hoogte van Rank Xerox op de Maasheseweg wilde de 37-jarige bestuurder P. T. uit Venray de voor hem rijdende personenauto, bestuurd door de 47-jarige G. N. uit Boxmeer inhalen maar tijdens die manoeuvre kwamen beide auto's met elkaar in botsing maar ook hier alleen mate riële schade. De personenauto bestuurd door de 34-jarige F. S. stond bij het Ken- seniusplein stil om voorrang te ver lenen, toen zijn stilstaande auto werd aangereden door de personen auto bestuurd door de 56-jarige N. D. uit Amsterdam. Die bestuurder had bloemen gekocht en wilde ach teruit rijden om weer aan het ver keer te gaan deelnemen en lette toen onvoldoende op. Ook hier lichte schade. Vernieling L. uit Venray deed aangifte van vernieling van een ruit van zijn wo ning aan de Veltumse Kleffen. Bij onderzoek bleek dat de ruit (200 x 160 cm) was ingegooid met een steen die vermoedelijk afkomstig was uit de voortuin van zijn woning. Psychiatrie Wanneer iemand zegt, dat de psy chiatrie op het moment in beweging is, dan drukt deze zich nog zeer voorzichtig uit Langzamerhand wordt door elk medium iets van de vroegere geheimzinnigheid rondom de psychiatrie weggehaald. Boeken van Foudraine en Maas om er maar een paar te noemen, worden door veel mensen gelezen, vele honderd duizenden hebben de film: „Famely life" en „Kind van de zon" gezien. Miljoenen kijken thuis naar pro- grammas over therapeutische centra of naar programa's over stress en zelfmoord. Ook in de kranten en weekbladen kun je regelmatig lezen over dingen uit de psychiatrie. Zeer diverse onderwerpen komen op deze wijze ter sprake: psychiatrie en anti psychiatrie, de opleiding van B-ver pleegkundigen, psychologen en psy chiaters, het voor en tegen van me- dicijnengebruik, therapieën, de rech teloosheid en diskrimi natie van (ex) psychiatrische patiënten enz. De eerstvolgende drie weken orga niseert OJC Free Wheelin drie avonden over de psychiatrie. De eerste was op 12 april, toen psychiater Dhr. Marlet 'kwam praten over wonen en werken in een psy chiatrische inrichting. Een week later 19 april draaien we „Kind van de zon"; ze ker de moeite waard om te zien. De film wordt ingeleid door iemand van de werkgroep Pandora, die daarna ook wel op vragen wil ingaan. De laatste avond woensdag 26 april wilden we mensen uitnodi gen die kritisch staan tegenover de huidige psychiatrie, b.v. kliënten- bond, gekkenkrant. om hen eens te laten vertellen over hun ervaringen met de psychiatrie. Als je meer te weten wilt komen over psychiatrie, of eens van gedachten wilt wisselen met de sprekers. Kom dan gervut langs. Elke avond begint om 20 uur. Diefstal uit auto Zondag werd aangifte gedaan van diefstal uit een afgesloten auto wel ke parkeerd stond langs de Beekweg. Bij terugkeer bij zijn auto bemerkte F. M. dat door onbekende de rechter zijruit was ingeslagen. De in de auto aanwezige tas was ontvreemd en in die tas zaten diverse bescheiden w.o. rijbewijs, kentekenbewijs en een 20- tal betaalcheques en betaalpasje. Op zaterdag 14 april a.s. zullen de leden van de Dekenale afdeling van de Kath. Invalidenbond weer de di verse verslagen ter goedkeuring krij gen aangeboden tijdens de jaarver gadering welke om half acht in zaal Veerhuis zal worden gehouden. Die verslagen bevatten weer een rijke schakering van de bruisende aktivi- teit van deze vereniging, vooral op het gebied van de sport. Als er een sportvereniging uit Venray de naam van Venray op een waardige wijze hoog houdt, dan zijn het wel deze leden, die gehandicapt zijnde, toch tot opmerkelijke prestaties weten te komen. Bij de bestuursverkiezing zien wij het afrieden van de voorzitter E. Bartels, die zich niet meer herkies baar heeft gesteld. Er zal dus af scheid worden genomen van een der oprichters die door zijn inzet een speciale stempel heeft gedrukt op de Venrayse afdeling. Dat zal a.s. vrij dag nog eens uitdrukkelijk worden onderstreept. Theo Gerrats is eveneens aftre dend maar herkiesbaar, trouwens wij zouden de dekenale afdeling van de Kath. Invalidenbond niet kunnen indenken zonder dhr. Gerrats, die zich meer dan wie ook verdienste lijk heeft gemaakt. Er is een nieuwe kandidaat inge diend en wel J. v. d. Biggelaar, maar er kunnen nog andere kandidaten voor de vakature worden ingediend. Uit het bestuur zullen de leden dan tevens de nieuwe voorzitter kiezen. Na het officiële afscheid van voor zitter E. Bartels zal er weer worden gekiend en wij verklappen geen ge heim, dat ook dit keer pastoor Pot hof kienmaster zal zijn.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13