VEREMGSNIEUWS EITERPENIEUWS Zoveel mensen, zoveel wensen, zoveel spaarvormen. Vandaar die goede raad. O.J.C. PUREE ^NJ Venray N Boek van de Maan* april 1978 SPELEN* MET PUZZELS Rabobank Q ^^2tLiöL" Venrays Mannenkoor Jaarvergadering Venrays Mannenkoor Genealogie iongerenkoor 5 maan oen sparen voor 'n wasdroger jaartje voor een werp hengel?; Ijmr sparen voor een, overwintering- in de zon? idisco \eltum K.V.V. Venray niet sparen? O.J.C. IDUNA WERKGROEP ALLEENSTAANDEN VENRAY Straat bijeenkomsten Brukske Huisvrouwen- kontakt Brukske Boekhandel vd Munckhof bv DERDE ORDE jeugdnatuurwacht Pierotten nieuws Mini-voetbalbaan in Leunen Schutterij „St. Anna" PEEL EN MAAS uw weekblad Donderdag 13 april om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Donderdag 20 april om 19.30 uur repetitie voor de le tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, tel. 2687 of Hotel Almon- da, tel. 5777. Op de j.l. gehouden jaarvergade ring van Venrays Mannenkoor in Hotel Almonda, kon president Th. v. Dijk in zijn openingswoord konsta teren dat 't koor weer een zeer ak- tief jaar achter de rug heeft. Dit bleek ook uit het zeer uitgebreide jaarverslag van sekretaris W. Smits, die de talrijke aktiviteiten van hel afgelopen jaar nog eens de revue liet passeren. Op deze druk bezochte ver gadering was ook de beschermheer, Burgemeester Defesche aanwezig. Penningmeester C. van Baarsen kreeg de toezegging dat alle kontri- butiegelden voortaan automatisch per bank of giro binnen zouden ko men. Het thans 100 zangers tellende koor gaat onder bezielende leiding van direkteur Frans Verhofstad aan het nieuwe seizoen beginnen met o.a. op 29 april 2 concerten te Oostrum; op zaterdag 27 mei een bandopname voor de L.P. van 't Koninklijk Ned. Zangersverbond te Heeswijk in de Abdij Beme. Op zaterdag 3 juni een feestconcert in de schouwburg, sa men met 't koor van de PLEM, Har monie Euterpe uit Venray en Manner Gesangverein Ahrweiler uit Duits land. De vakantie is van 20 juli - 3 aug. Over de voorgenomen concertreis naar Engeland met optredens in de Westminster en Canterburry Kathe draal zal men zich op een van de eerstvolgende repetities nog beraden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden H. Schulz, S. van Baarsen en J. Nooyen met grote meerderheid van stem men herkozen. Als zeer voornaam punt kwam tot slot op de agenda: 't stichten van een eigen clubgebouw. Na stemming besloot de vergade ring in te schrijven op de houten school gelegen bij de Wettteling en deze na verplaatsing in te richten als clubgebouw, om hierbij tevens de Zangers van St .Frans onderdak te kunnen verschaffen. De sektie Genealogie van het L.G.O.G. te Venray houdt op dinsdag 18 april in het restaurant de Burg graaf een bijeenkomst. De heer G. van Asch houdt een korte lezing over zijn ervaringen op gedaan bij het klapperen van de doop-, trouw- en begraafboeken van Venray waarna de heer J. Poels een samenvatting geeft van de stam boom van de familie Poels. Na afloop is er gelegenheid voor het uitwisslen van genalogische we derwaardigheden. Aanvang 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Aj. donderdag 13 april: 19.00 uur partijrepetitie hoorns in Prinsenhof; 19.30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Donderdag 20 april: Partij repetities volgens mededelin gen donderdag 13 april. 19 30 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Zondag 23 en zondag 30 april: Communicanten. Bijeenkomsten telkens om: 8.30 u. Paterskerk; 9.00 Thielen Vredes kerk; 9.30 u. Petrus Bandenkerk in welke laatste kerk wij de H. Mis muzikaal opluisteren. Vrijdag 28 april: Concert te Oostrum - wit hemd zwarte vlinderdas. Maandag 1 mei: Viering Koninginnedag - aubade gemeentehuis. Zaterdag 3 juni: Concert in schouwburg met Ven rays Mannenkoor, PLEM-koor en koor uit Ahrweiler. Zondag 11 juni: Intocht jeugdvierdaagse Komend weekend, zaterdag en zon dag 15 en 16 april: Solistenconcours te Oostrum. Afmeldingen harmonieorkest uit sluitend bij de secretaris tel. 1225 tot donderdag 19.00 uur, daarna Prinsenhof 1671. LEERLINGENOPLEIDING Maandag 16.30 uur: klarinetten o.l.v. Jo van Els. Maandag 18.00 uur: klarinetten o.l.v. Sip van Goinga en Ben Lucas- sen. Dinsdag 16 30 uur: koper o.l.v. Jan Verstegen. Maandag en woensdag: individuele repetities o.l.v. Doris van de Broek. Donderdag 18.30 uur: repetitie jeugdorkest. Afmelden leerlingen bij J. Raedts, telefoon 2803. VREDESKERK VENRAY A.s. zondag 16 april verlenen koor en orkest medewerking aan de eucharistieviering om 10 uur in Het Schuttersveld. De koorleden worden verzocht uiterlijk kwart vóór tien in Het Schuttersveld aanwezig te zijn. Op zaterdag 22 april is er weer een jongerenmis in de Vredeskerk om 19.00 uur. De koorleden worden dan om 18.00 uur in het parochiezaaltje verwacht. We hopen dat alle koorleden de repetities zullen bijwonen. Mocht men verhinderd zijn, meld je dan even af: 's woensdags tussen 5 en 6 uur bij Anita Beerkens, Noordsin gel 11, tel. 04780-3428. De repetities beginnen om half 7 precies. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 18 april. 19.30 uur stem test enkele nieuwe leden; 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Maandag 24 april en dinsdag 25 april als op 18 april. De repetitie van 2 mei komt te vervallen, terwijl de repetitie van 9 mei wordt verplaatst naar maan dag 8 mei. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Vrüdag 14 april: 18.30 Repetitie in de Galmhut voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Maandag 17 april: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 18 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. 19.15 Extra repetitie voor de so pranen. Woensdag 19 april: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 20 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 21 april: 18.30 Repetitie voor de sopranen er alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 23 april: Opluisteren van de le Communie- mis in de Paterskerk, waarna aan sluitend de Hoogmis om 10.15 uur. Aanvangstijd wordt op vrijdag bekend gemaakt .Beide H. Missen worden uitgevoerd in uniform. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. Buys. „CAPRICCIO" Zondag 16 april: 11.30 Gezamenlijke repetitie. Maandag 17 april: 19.30 Gezamenlijke repetitie. Donderdag 20 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. 20.30 Vergadering voor bestuur en ouderadviescommissie bij dhr. v.d. Oord. Zaterdag 22 april: 19.00 Generale repetitie voor het hele koor. „BOJEMA" Vrijdag 14 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Vrijdag 21 april: 19.00 Generale repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 15 april: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Afmelden koor Ralph Reynders 1327; orkest: Pater Falco 5855. Zaterdag 15* april zingen we tijdens de avondmis van 19.00 uur in de Vredeskerk enkele meerstem mige liederen. Boven bij het orgel. Woensdag 19 april om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopranen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Voor dames die graag willen zin gen is het nu een geschikte gelegen heid om zich bij ons koor aan te melden. In 1977 hebben we 12 uit voeringen verzorgd, in Venray's Schouwburg en op diverse andere plaatsen. Bovendien zingen we een enkele keer in de Vredeskerk, hoe wel we beslist geen kerkkoor zijn. Mocht U belangstelling hebben voor ons koor, komt U dan eens vrijblijvend kijken op een van de repetitie-avonden: elke woensdag avond in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Vooral alten zijn van harte welkom. Vrijdag 14 april 1978: Vanavond hebben wc 2 dingen, al lereerst een kwis met daarop aan sluitend een diskobal. Vanavond zor gen voor jullie: Coen en Jan: bar; entree: Gerrie; disko: Jos; algemeen: Guus. Zaterdag 15 april 1978: Vanavond hebben we zoals altijd weer een swingende avond voor iedereen. Allen van harte welkom. Achter de bar: Melanie en Paul; en tree: Hans; disko: Puk; algemeen: Helma. T-SHIRTS Op het prikbord hangt een formu lier waarop men kan intekenen voor T-shirt van Jum; kosten hiervan 15,-. Vanaf vrijdag a.s. zal D J. BUDDY weer bij ons draaien. Voorlopig zal hij samen met onze bekende D J.'s Hans en Glen het programma voor zijn rekening nemen. Wat er in de toekomst gaat gebeuren zal van de opkomst afhangen. Iedereen is welkom bij onze disco- instuif, iedere vrijdagavond van half acht tot tien uur. Jongens en meisjes van 12 tot 17 jaar die nog geen deel nemerskaart ofwel pasje hebben kunnen zich iedere vrijdagavond meteen laten inschrijven. We wensen jullie alvast heel veel plezier met de muziek die Hans, Glen en Buddy voor jullie brengen. Tot ziens op onze discoinstuif Vel- tum. De leiding. OPTREDEN VAN DE GROEP CAKE in Free Wheelin op 14 april Hoeveel rivieren moeten we nog oversteken eer we de berg Zion be reiken? Dit is een vaak gehoorde kreet op Jamaica, waarmee men zoveel wil zeggen als: hoeveel hindernissen moeten we nog nemen voor we uit ons armzalig bestaan verlost worden, op weg naar een beter leven. Het schijnt dat de reggae, ontstaan in de sloppen van Trench Town, op Jamaica, ook heel wat rivieren op haar weg naar erkenning is tegen gekomen. De oudste beschikbare opnamen van deze reggae dateren van 1961 en nu pas na vijftien jaar is het zover dat Nederland ook over een eigen groep beschikt die uitsluitend en al leen reggae speelt: CAKE. CAKE bestaat uït een viertal mu sici uit Haarlem en omgeving, die hebben ingezien dat het langzamer hand tijd werd voor een definitieve doorbraak van de z.g. „Hoeketakke- muziek" in ons land. Het geheel begint om 21.00 uur en de entree is vier gulden. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 19 april kienen in zaal In den Engel, aanvang 8 uur. Omdat dit onze laatste bijeenkomst is. maken wij er een extra gezellige kienavond van met prijzen en weg- geefprijzen. Ook kan men zich opgeven voor bedevaart Ommel. Dan nog een paar mededelingen, o.a. reis, winterprogramma. Het bestuur verwachte en grote opkomst: Uw Rabobank ziet 't zo: bij elk spaardoel hoort een per soonlijk spaaradvies. We kun nen de hele krant wel volzetten met percentages, opzegtermij nen, voorwaarden, voordelen en voorbeelden, maar dan zul je zien dat we nou net üw vragen niet beantwoorden. En dat willen we zo graag wèl. Kom daarom even langs. Dat is de beste start voor de meest ideale, persoonlijke spaarafspraak. Met 3100 vestigingen is er altijd een Rabobank in de buurt. En goede raad kost niets. Welkom bij de Rabobank. getd en goede raad O.J.C. Puree uit Leunen organi seert op zondag 16 april het optr^r- den van de Slingel Land Band. Aan vang 20.30 uur, entree 2.50. OOSTRUM A.s. vrijdag 14 april zal in het Open Jongeren Centrum Iduna te Oostrum de Amsterdamse forinatie Ganster optreden. De groep bestaat uit de vroegere drummer van Wa ter. twee personen van het vroegere Melody en een uit Sure '66. De muziek van de groep bestaat uit een ruim repertoir van twee maal drie kwartier waarin de show niet vergeten zal worden. De stijl van de muziek valt te omschrijven als New Wave, wat dus wil zeggen dat het er deze avond hard aan toe zal gaan. De organisatie van dit optreden verwacht dat dit een druk bezocht koncert zal worden, daarom willen zij de mensen erop wijzen dat er maar een bepaald aantal mensen toegelaten kan worden. De nieuwe single van de groep die binnenkort uit zal komen heet ove rigens Run for police. Het optreden zal om 20.30 uur beginnen in het gebouw de Oude Watermolen. De Werkgroep Alleenstaanden Venray organiseert weer een kon- taktavond en wel op woensdag 19 april 1978 in Taverne „De Open Haard", Kiosk 16-17-18 in het Bruks- ke (Venray). Voor deze avond is er geen spe ciaal programma vastgesteld. In de nieuwe en aantrekkelijke Taverne is er dus volop gelegenheid voor het leggen of voortzetten van informeel kontakt in een gezellige sfeer. Dinsdag 18 april a.s. is er voor de bewoners van de Menuetstraat, Mo deratostraat, Allegrostraat. Andante straat en Largostraat weer een zgn. „straatbijeenkomst" georganiseerd om 20.00 uur in de Flierefluit, De bedoeling van deze avond is de aanwezigen te informeren over de aktiviteiten van de wijkraad. Daarnaast zal men de gelegenheid krijgen om ideeën .vragen en wen sen naar voren te brengen. Ook zal er de film over de wijk Brukske ver toond worden. De koffie is gratis en u bent van harte welkom. De dia-lezing, uitstekend verzorgd door de heer H. F. J. G. Linskens, was zeer interessant. Vooral omdat het hier om een modedracht ging die hier in Noord-Limburg veel voor kwam. De heer Linskens gaf ook voorbeelden van mutsen in andere streken van ons land. Het was een boeiend geheel. Wat ons verdere programma be treft: 18 en 20 april gaan we op be zoek bij Info voor een demonstratie „bakken in de oven". De laatste koffiemorgens van dit seizoen zijn 13 en 27 april. De gespreksgroep draait nog tot en met eind juni. Eind deze maand en wel 22 april houden we van 10 - 15 uur weer een rommelmarkt. De opbrengst hiervan is bestemd voor het nieuwe wijkge- bouw. Heeft u nog spulletjes in de kast, schuur of op zolder staan, dan halen wij die graag 15 april 's mor gens vanaf 9 uur op. Wilt u de „rommel" buiten neerzetten. Wij re kenen op u! a 0 WIJKRAAD VENRAY NOORD WEST A.s. zaterdag 15 april houden wij weer onze maandelijkse gezellige ontspanningsavond in het wijkge- bouw ,Den Hoender" aan de Ursu lastraat. Deze keer dus op zaterdag; in tegenstelling tot andere keren. Maandag 17 april de maandelijkse openbare wijkraadsvergadering, die gehouden zal worden in de Clockert aan de Bergweg om 20.00 uur. Afgelopen zondag hebben we weer een excursie gehad. Ondanks de grote opkomst zijn er toch weer leu ke waarnemingen gedaan. De zeld zame blauwborst en de evenzo zeld zame klapekster kruisten ons pad. A.s. zaterdag 15 april is er weer een excursie. Verder is er voor een beperkt aantal mensen (5) gelegen heid tot het uitvoeren van nestkast- kontroles. We hopen in de loop van volgen de week het eerste nummer van ons afdelingsblad „De Jeneverbes" te verspreiden. Als er nog mensen zijn die hierin nog graag iets willen schrijven, dan kunnen zij hun stukje zaterdag meebrengen. Tot op de excursie. V I I I I I geuBwipiazcü Air. 1000 aLo cpiMsrgen accnn^xasejs. coosin>ct«puzz«s door Pieter van Delft Jack Boleimans GROTESTRAAT 28 VENRAY TELEFOON 2727 Op 19 april maandvergadering. Na de Eucharistieviering zal P.v.Bronk- horst dia's vertonen over Israël, waarheen hij meermalen groepen mocht begeleiden. Ook niet-leden zijn welkom. Het ligt in de bedoeling om op 9 mei ter bedevaart te gaan naar de kapel „In 't Zand" in Roermond. U kunt zich hiervoor reeds opge ven bij een der bestuursleden. EXCURSIE Zoals in „De Natuurvriend" is aangekondigd, houden we a.s. zon dag 16 april een excursie door het Buitengebied van het Brukske. We vertrekken om 9 uur vanaf het via duct vporby het Station-Oostrum. We raden iedereen wel aan laarzen aan te trekken! Alleen als het flink regent gaat deze excursie niet door. Maar laten we hopen dat het mooi weer is a.s. zondagmorgen. Het be stuur verwacht weer veel natuur liefhebbers op deze .excursie. Vlijtig Liesje en Zonnebloemaktie Vanwege het slechte weer hebben we nog even gewacht met het be zorgen van de zonnepitten. Aange zien het Vlijtig Liesje en de zonne pitten tegelijk op de scholen bezorgd zullen worden, zullen jullie nog even geduld moeten hebben. We hopen echter dat over twee weken zowel het Vlijtig Liesje alsook de zonne pitten aan ieder lid zal zijn uitge reikt! Zodat deze twee akties vóór 28 april 'kunnen starten. Denken jullie ook nog aan de puz zel uit „De Natuurvriend". Er zijn nog maar ongeveer twintig oplossin gen binnen. En tot slot: Hoe gaat het met de nestkastjes. Is dat van jou ook al bewoond? We zijn benieuwd! Tot zondagmorgen bij onze excur- Repetities dinsdag 18 april 1978: Junioren 19.00 - 20.30 uur; Senioren 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 19 april 1978: Senioren 18.45 - 19.45 uur. Zoals reeds eerder werd aange kondigd zal a.s. vrijdag en zaterdag op het sportpark in Leunen de mini- voetbalbaan worden opengesteld. Daarnaast is er gelegenheid voor verschillende andere voetbalaktivi- teiten. De bedoeling is hiermee op de eerste plaats niet-voetballer te be reiken, dus deze banen zijn voor iederen toegankelijk. Natuurlijk zul len ook voetballers hun kunnen wil len tonen. De baan is opengesteld: vrijdag 14 april van 16.00 tot 20.00 uur; zater dag 15 april van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16 00 uur. Voor alle duidelijkheid: er zijn geen kosten aan verbonden. S.V. Leu nen heet iedereen welkom! Er is een heel jaar voorbij en nu het weer een beetje zonniger wordt, beginnen we weer met het kam- pioenschieten. Er is besloten, zon dag 16 april voor de eerste keer weer wedstrijd te schieten. Acht zondagen zal er gestreden worden om het kam pioenschap van Schutterij St. Anna. In geval van regen gaat het zondag natuurlijk niet door en wordt het verzet naar de volgende zondag. Willen de leden er rekening mee houden dat voor het kampioenschie- ten een nieuw reglement opgemaakt is! De aanvang is om 10.30 uur en een schutter die na 11.45 uur komt, mag voor die geldige zondag niet meer kampioen schieten. Een schutter, die een wedstrijd achter is, kan over de totale wedstrijd maar één wedstrijd inhalen. Wij wensen elke schutter veel sukses en een sportieve titel strijd toe. Het jaarlijkse meiboom zetten staat ook weer voor de deur. Op 30 april om 8 uur is het zover dat de boom opgebouwd en overeind gezet zal worden. Wij hopen dat alle le den aanwezig zullen zijn om dit fees telijk gebeuren bij te wonen. De eerstvolgende clubavond valt op donderdag 20 april a.s., aanvang 20.00 uur en wordt gehouden op Oude Oostrumseweg 19 te Venray. Op het programa voor deze avond staat een demonstratie kleurafdruk- ken, verzorgd door Fotohandel Dom Melskens. Er w;ordt U getoond hoe U op een eenvoudige manier en zon der al te grote kosten zelf Uw kleu renfoto's kunt afwerken. Mits er voldoende tijd beschikbaar is, zullen we tevens de foto's be spreken welke tijdens de vorige club/ werkavond gemaakt zijn. Via deze weg willen we Leo nog bedanken voor het beschikbaar stellen van de werkruimte. Verder wil ik U nog attent maken op een expositie van de Fotoclub Spectrum Roermond. Deze expo seert in de Oranjerie Roermond van 15 april tot en met 15 mei 1978. Openingstijden: werkdagen 10.00- 15.00 uur; zaterdag-, zon- en feest dagen: 14.00-17.00 uur. openbare bibliotheek LQ venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Afdeling voor volwassenen Keuze uit de aanwinsten1 D. Brode. The films of the fifties; Sunset boulevard to On the beach. S. Cullen. Astra en Flondrix (sf) A. McLeay. De wereld van de One- din Line. Ischa Meijer. Een rabbijn in de tro pen. (psych) H. Redeker. Kees van Bohemen. D. E. H. Russell en N. van de Ven. Misdaden tegen de vrouw; tribu naal Brussel 1876. M. Scheff en D. Spector. Airport '77; verdwenen in de Bermula-drie hoek. (av.) L. Ullmann. Veranderen. I. Wolffers. Medicijnen; een handlei ding voor de consument. Chr. Wood. The spy who loved me. (spion)

Peel en Maas | 1978 | | pagina 12