VIER GOUDEN BRUIDSPAREN in Venray, Oostrum, Leunen, Veulen VAMOS A VER VAKATURE- BANK Kerkelijke diensten Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Smakt Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Nieuws uit Overloon Gemeenschapsviering Venray Ook dit jaar heeft Venray weer verschillende gouden bruidsparen in zijn midden, en zoals ons weekblad gteeds aandacht schonk aan het be reiken van die mijlpaal, hebben wij ook nu weer vier gouden bruidspa ren opgezocht, om uit hun mond het wel en wee te vernemen. Op verzoek van deze gouden pa ren zullen wij hun levensloop so ber houden; onopgesmukt wisten ze hun verhaal te vertellen, maar uit alles sprak de vele zorgen en pro blemen welke ze hadden op te los sen in al die magere jaren. CLEPHAS-RUTTEN De rij van vier gouden paren wordt geopend als heden vrijdag de klokken van de Peelkathedraal fees telijk zullen luiden voor het gouden paar BERT CLEPHAS (72) en MA RIE RUTTEN (73) welke aan de Eindstraat, tegenover de kerk, ge nieten van een welverdiende levens avond. De gouden bruidegom is een geboren en getogen Venrayer, want aan de Overloonseweg stond zijn wieg. Daar groeide hij op en toen hij de schoolbanken verlaten had, pakte I hij alles aan waar wat mee te ver- j dienen was, totdat hij in 1926 de pe- troleumkar van „de Automaat" kon I overnemen. Die petroleum en dat venten kreeg een speciale betekenis in zijn leven want immers aan die kar leerde hij zijn latere bruid ken nen. I Dikwijls langs onbegaanbare we gen ventte hij in het Peelland. Zijn komst kondigde hij aan met een be kende bel en ook nu nog vindt hij die bel een kostbaar bezit. Het wa ren goede dagen als hij 600 liter pe troleum kon verkopen. Met de komst van de electriciteit tot in de uithoeken van Venray, wer den de verkopen minder. Geen nood want hij durfde wel wat aan. en op de Beekweg werd een van de eerste kuikenbroedmachines geïnstalleerd. De verkoop van die kuikens ver zorgde hij zelf, en op de fiets naar het noordelijkste deel van Oost Bra bant-was geen zeldzaamheid. Oorlog en bezetting maakte alles moeilijker, maar dat de gouden bruidegom ook voor anderen iets over had, bewees zijn aktiviteit in de Luchtbescher mingsdienst en zijn inzet tijdens het bombardement van Venray voor de bevrijding van onder het puin ge raakte medemensen Het Nederland se Rode Kruis erkende die inzet en verleende hem een onderscheiding. In 1960 verkocht hij zijn inmiddels uitgebreide kuikenbroederij en ging het rustiger aandoen. Hij verhuisde naar de Eindstraat en vandaar uit maakt hij zich nog verdienstelijk bij vele Venrayers. De laatste daad van burgemeester M. Custers in zijn Venrayse ambts periode, blijft hem nog lang heugen. Clephas had op de Breehei een klein buitenverblijf waar- hij zijn vrije tijd kon doorbrengen en waar hij zijn bijenvolken had staan. Bur gemeester Custers gelastte dat dit i bouwsel moest worden afgebroken omdat het niet aan de gestelde eisen Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 4 april 1978 werden 1126 vakatures opgenomen in de vakaturebank; op 5 april 1978 was in 618 vakatures voorzien, zodat er thans nog 508 plaatsen vakant zijn, waarvan 298 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, stucadoors, timmerlie den, opperlieden, grondwerkers, leerling dakdekker, schilder, (hulp)uitvoerders, woninginrich ter/stoffeerder, bouwkundig cal culator, kostprijsdeskundige, pro- jektleider, commercieel rayon manager, organisatie-assistent. in de metaalsektor: gereedschapmaker .arganarc las sers, plaatwerker/spuiter, (leerl.) automonteurs, slijper/polijster, draaiers, frezers, hoorders, profiel- walser, machinebedienden, mon tagemedewerkers, richter, indus- trielakspuiters, spuiter. in de dienstensektor: administratief medewerksters, se cretaresse, ponstypiste, hoofd al gemene zaken, werkenadministra- teurs .assistent accountants, aan komend assistent boékhoud(st)er, commercieel medewerker/ster, leerling bankemployé, medewerk ster boekhandel, kassières, verko pers, verkoop-inspekteur, inkoper 3e kok, serveerster, gastdocenten, kinderverzorgster, verpleegkun- dige-B, anesthesie-assistent(e), rij-instrukteur/trice, heftruck chauffeur, taxi-chauffeur, inter nationaal chauffeur. overigen: leidster afdelingskeuken, huis houdelijke assistentes, produktie- medewerkers, schoonmaaksters, pluimveeverzorger, kweektech- nisch medewerker, medewerkster compostonderzoek, verstelnaaister De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag, 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. inzake het bestemmingsplan vol deed. Na twee jaar vechten kreeg hij toch vergunning voor hetzelfde bouwsel op dezelfde plaats. Ook nu nog verzorgt hij daar te midden van de ongerepte natuur 8 bijenvolken. Natuurlijk willen wij nog vermel den dat hij gewerkt heeft aan de we deropbouw van Venray en bij de we genbouw. De gouden bruid is geboren en ge togen aan de rand van Venray net over de grens van Brabant en Lim burg, in Maashees. Voor haar trouw heeft ze zich verdienstelijk gemaakt als boerendienstbode en zoals wij al schreven, aan de petroleumkar heeft met 10 kleinkinderen zullen hun gou- nen. Ze begon als boerendienstbode voor een jaargeld van.35 gulden. Ze heeft, en dat moeten we zeker vermelden, in haar huwelijk hard gewerkt om de touwtjes aan elkaar te knopen en mede door haar inzet hebben hun kinderen een goed be roep kunnen kiezen. Die 4 kinderen met 10 kleinkindren zullen hun gou den feest moBnaken. Heden vrijïlag om 11 uur zal de plechtige eucharistieviering plaats vinden. Dan verplaatst men zich naar restaurant Vlakwater waar de verdere dag zal worden doorgebracht en waar iedereen van half zes tot zeven uur de gelegenheid krijgt het gouden paar geluk te wensen. Wat moeten wij van dit gelukkige vitale gouden paar nog zeggen: dat ze twee keer een vakantiereis heb ben gemaakt naar Canada, dat ze graag kaarten en dat ze regelmatig hun kinderen bezoeken waar ze ook in ons land wonen, want hun auto die kunnen ze niet missen VAN SOEST-VAN VEGCHEL De gouden bruidegom LEI VAN SOEST (73) te Oostrum is eveneens een rasechte Venrayer. Geboren en getogen aan de Nachtegaal, moest hij na de lagere school zich verhuren als boerenknecht, totdat hij werk kon krijgen bij 't ontginningsbedrijf Jaeger op het Veulen. Daar was het hard werken. Dat heeft hij nog twee jaar na zijn huwelijk gedaan. Toen kon hij werk krijgen aan de strohul- zenfabriek in Oostrum, wat tevens korter bij huis was. Na de bevrijding kreeg hij werk bij het aannemersbe drijf Jan Raedts te Oostrum. Na 2 jaar als opperman werkzaam te zijn geweest, werd hij tot metselaar be vorderd.- Bij die firma bleef hij tot aan zijn pensionering. 33 jaar van hun huwelijk woon den ze aan de Meerlosedijk en toen bouwde de nu gouden bruidegom 's avonds en zaterdags met zoons en schoonzoons aan de Geysterseweg een nieuwe woning. Na de bevrijding stond hij aan de wieg van de oprichting van de KAB en KVP in Oostrum; had zitting in het stichtingsbestuur van het paro chiehuis in Oostrum en maakte hij zich op meerdere terrein voor die Oostrumse gemeenschap verdienste lijk. De gouden bruid ANNA VAN VEGCHEL is geboren en getogen in Meerlo en moest zoals dat toen ge bruikelijk was, al vroeg mee gaan verdienen; ze werd gedienstige o.a. bij burgemeester Ten Haeff in Meer lo. Na enkele jaren ruilde ze die plaats, om in een café-restaurant in Tienray te gaan werken en vandaar- uit trouwde ze. Ook dit gouden paar heeft veel zorgen gekend maar ook veel vreug de. Al waren er geen sociale voor zieningen, als kinderbijslag, zieken fonds etc., mede door de goede geld- beheersing van de gouden bruid kon den de touwtjes aan elkaar blijven. Trouwens van ziekten bleven ze ge spaard. Er kwamen 7 kinderen en deze zullen met 20 kleinkinderen hun gouden feest meemaken, dat op maandag 17 april zal worden gevierd. Om 2 uur zal hun neef Pater Hoex de plechtige eucharistieviering op dragen in de parochiekerk van Oos trum en dan zal in het parochiehuis verder feest worden gevierd. Ieder een krijgt de gelegenheid dit paar geluk te wensen van half zeven tot half acht. Wij willen verder nog vermelden dat hun oude buurt van de Geyster seweg de versiering voor haar reke ning zal nemen, want sinds korte tijd genieten ze van een welverdien de rust in een bejaardenwoning aan de Gildestraat. Interessant is te vermelden dat de naaste buren van het gouden paar aan een kant oude buren zijn waar mee ze 33 jaar aan de Meerlosedijk hebben gewoond, aan de ander kant wonen de buren waar ze 17 jaar mee aan de Geysterseweg hebben gewoond. Zo ziet men dat het ook in Oostrum klein kan zijn. HELDENS-SMTIS Op 18 april zullen de kerkklokken van Leunen feestelijk luiden ter ere van het gouden paar HELDENS SMITS uit de St Catharinastraat. Dit gouden paar trad destijds in de Petrus Bandenkerk in Venray in het huwelijk, gelijk met 8 andere pa ren. In zoverre ze hebben kunnen nagaan vieren van die 8 nog 3 hun gouden feest. Dat trouwen gebeur de in die dagen met verschillende paren tegelijk, want ook die paren welke in de rectoraten van Venray woonden, moesten in de Grote Kerk getrouwd worden. De bediening van dat Sacrament was alleen voorbe houden aan de pastoor. Een rector mocht dat niet Men trouwde dan in de Grote Kerk, ging koffiedrinken bij een winkelier in Venray en dan ging men naar de rectoraatskerk waar de plechtige huwelijksmis werd opgedragen. De gouden bruidegom WIM HEL- DENS (75) is geboren en getogen in Horst, maar op 13-jarige leeftijd moest hij met paard en wagen al meehelpen te verhuizen van Horst naar het Schoor, waar zijn ouders een grotere boerderij hadden ge kocht. Op dat bedrijf werkte hij mee en het was op een sacramentsdag dat hij op Leunse kermis zijn latere bruid leerde kennen; dat is eigenlijk niet juist, hij kende ze al langer, maar toen vroeg hij haar voor het eerst naar huis te mogen brengen. Toen ze trouwden kon men het be drijf van zijn schoonmoeder voort zetten. Op dat bedrijf op het Over- broek is hard gewerkt want in die dagen toen 'n varken maar 18 cent per kilo opbracht kon het geen vet pot zijn. Omdat ze een van de eer sten in de regio waren welke kui kens gingen opfokken, een hobby van de gouden bruid, werd het iets beter. Sociale voorzieningen waren er niet in de eerste huwelijksjaren. Toen hun huisarts dr. Bloemen het nodig oordeelde dat vrouw Heidens naar het Venlose ziekenhuis moest worden overgebracht, ging men daar eerst tot opname over nadat eerst voor een week het geld vooruit be taald was. Dat is op vandaag toch wel ondenkbaar. De gouden bruid DRIKA SMITS (70) is steeds werkzaam geweest op de ouderlijke boerderij totdat ze trouwde en het bedrijf van haar moeder kon overnemen. Zorgen ble ven ook haar niet bespaard, maar ze denkt toch zonder wrok terug aan die goede oude tijd, welke ook zijn bekoringen kon hebben. Van hun 10 kinderen bleven er 8 in leven, die allen trouwden en welke met 21 kleinkinderen het feest meemaken. Het feest wordt begonnen in de parochiekerk van St. Catharina in Leunen, om 11 uur, de verdere dag zal in zaal Martens worden doorge bracht. Van half zes tot zeven uur krijgt iedereen gelegenheid het gou den paar geluk te wensen. Wat moeten wij van dit gelukkige gouden paar nog zeggen: dat 3 zoons 's Konings wapenrok moesten dra gen, een offer dat eigenlijk voor ieder gezin te groot was. terwijl an deren vrijstelling kregen. Terecht profiteren ze van hun oude dag en zijn blij als ze met hun auto kunnen toeren door het land; als ze bezoe ken brengen aan hun elders wonen de kinderen. SPEEUWENBERG-PHILIPSEN Op dinsdag 25 april zullen de be woners van het Veulen wederom een gouden bruidspaar in hun midden hebben en ook daar brachten wij een bezoek. Weliswaar zijn zij het oud- Zondag a.s., 16 april, is er om half elf weer een thematische tafelvie ring voor jongeren van 16 jaar en ouder, in de aula van de Levens school, Bev rij dings weg 2a. Voorgan ger: b. v. Bronkhorst. JONGERENVIERING Zaterdag a.s., 15 april, is er om ze ven uur weer een thematische vie ring voor jongeren van 12 tot 16 jaar, in de aula van de Levensschool, Be- vrijdingsweg 2a. Thema: „Meelopers of Mee-denkers". Voorganger: B. v. Bronkhorst. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Albertus Martens, Anna Maria Muis en Maria Smits overl. ouders Maatman-Overmars Con stant Pijls. Zondag: Roepingen-zondag. 8.00 u. leesmis int. voor de gelovige zielen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wil helmus Janssen Martien Weijmans Johannes J. Thomassen; 11.00 ne derlandse hoogmis (kinderkoor) int. Jac. Reijnders. Den Bosch Huber- tus v. d. Putten en Jacobus van Diessen overl. fam. Clephas-Rut- ten. Maandag: 9.00 Pastoor Pascal Schmeits en ouders t.e.v. H. Gerar- dus en Maria van Altijddurende Bij stand; 19.00 Maria Wismans-Geelen Maria Beerens. Dinsdag: 9.00 Henri Camps ouders van Kessel en zoon Jan Theodor Creemers; 19.0 Toos Bouten Johan na v. Eisen vwg. buurtver. St. Jozef. Woensdag: 9.00 Gertruda Ouden hoven Harrie Martens Hein van Son; 19.00 Gertruda van Meijel- Truyen tot zekere inttenie (V.). Donderdag: 9.0 Antoon van Osch Harrie Verhofstad. Vrijdag: 9.0 Martin Cornelissen en Antoinetta Wijnhoven Wilhelmina Thijssen; 19.00 Piet Janssen en overl. fam. Wim Stiphout. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 Henri Camps Constant Pijls Jan Kusters vwg. de hand boogschutterij St. Oda. Mededelingen: Crèche zondag 11 00 uur Lisette Weijers en Riet v. d. Steeg. Zondag 23 april en zondag 30 april is de mis van 9.30 uur een half uur later vanwege de viering van de eerste comume. Tevens is op die zondagen de mis van 11.00 uur een kwartier later. Akolieten: Zaterdag 15 april: 19.00 uur Jac queline Clephas en L. Truijen. Zondag 16 april 8.00 André Jans sen en Berend Kroft; 9.30 Wim Kre- ste van het viertal, maar ook zij ge nieten nog dagelijks van een wel verzorgde oude dag omringd door een schaar van kinderen en klein kinderen. De gouden bruidegom is geboren als boerenzoon op de ouderlijke boerderij „Op de Riet" aan het Schoor en bleef daar tot zijn trou wen. Na eerst nog een boerderij gerund te hebben aan de Deurneseweg, werd •^in 1932 ingetrokken op de ouderlijke boerderij van de bruid. Een boerde rij, welke kon worden uitgebreid tot 18 ha en wat dan genoemd werd een gemengr bedrijf met varkens, koeien en kippen. Een deel van hun grond werd af gestaan om de bouw van de Recto raatskerk mogelijk te maken. De bruidegom is met zijn bijna 83 jaar nog zeer vitaal en dat komt waarschijnlijk omdat hij zich fit weet te houden door te fietsen. Men kan hem overal in het Peelland te gen komen en een tocht naar zijn dochter in St. Anthonis wordt bij goed weer dikwijls gemaakt. De gouden bruid MARIA PHI- LIPSEN (79) geboren en getogen op het Veulen is dat Venrayse kerkdorp, behalve de eerste vier jaar in haar huwelijk, steeds trouw gebleven. Zij moest al vrij jong mee aanpakken op de ouderlijke boerderij. Uit hun huwelijk kwamen 7 kin deren voort, en deze, welke allen trouwden, maken met 18 kleinkin deren het gouden feest mee. Dc.t zal begonnen worden met een plechtige Eucharistieviering in de Rectoraats kerk van het Veulen om half twee en daarna zal de verdere dag wor den doorgebracht in zaal ,,'t Veule" en van zes tot zeven uur zal iedere- een gelegenheid krijgen dit gouden paar geluk te wensen. Omringd door de goede zorgen van kinderen en kleinkinderen moes ten wij vooral vertellen hoe goed ze het hebben bij hun dochter, waar ze extra verwend worden. Vanuit hun zitkamer hebben ze nog een blik op hun boerderij waar ze het grootste deel van hun huwelijksleven hebben doorgebracht. Terugblikkend op die periode zijn ze meer dan tevreden, ze hebben er geen spijt van en als ze het over zouden kunnen doen. zou den ze het weer zo doen. Wij willen het verhaal van 4 Ven rayse gouden paren besluiten met hen bij voorhand al proficiat te wen sen en te hopen dat wij hun over 10 jaar weer mogen bezoeken, in volle gezondheid. Maandag, dinsdag: 19 uur Mau rice Frankefort en Eric van Gerven. Woensdag, vrijdag: 19 uur Marcel van Klink en Mariëlle van Hoof. Zondag 16 april: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo. Om 18.00 Avondmis. Dinsdag: 2e dinsdag van de Anto- niusnoveen. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de huisgezin nen. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Zondag 23 april Eerste Communie voor de kinderen vande Claraschool in de mis van 9.00 uur. oZndag 30 april Eerste Communie voor de kinderen van de Franciscus- school in de Mis van 9.00 uur. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 fam. Dechnar-Sij- bers-Vermeulen-Dijkmans. Zondag: 7.30 levende en overl. fam. Janssen; 9.00 Theodora Veldhuizen; 10.15 Gerardus Aarts en Maria Mar tens; 11.45 Christina van Mourik; 18.00 Jan Kusters (v.w. Marijkestr.). Maandag: 8.00 overl. fam. Nijland en voor de parochie; 19.00 Petronel- la Ron gen-Bui jssen. Dinsdag: 8.00 levende en overl. leden van de Stille Omgang; 19.00 Wim van den Munckhof en Gerar dus Wismans. Woensdag: 8.0 Johanna v. d. El- zen-Clephas (v.w. KW); 19.00 Jacq. van Rhee (van broers, zussen en pe tekinderen). Donderdag: 8.00 Antoon Wilhel mus van Wijk; 19.00 Johan Janssen en zoon Martien. Vrijdag: 8.00 Wijkzuster Aleida Janssen; 19.00 gezinsmis, Mechelina Cleven-Maessen en Riet Stevens- Min. Zaterdag: 8.00 tot zekere intentie. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Leo Jansen en Re- né van Hooren. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Jos Claessens; 9.00 Tony Scholten en Wim v. d. Heide; 10.15 Jeroen Cor nelissen en Peter Schoenmakers; 11.45 Henk Jansen en Johnny Smits; 18.00 Amoud Verhaeg en Edgar Janssen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Willy v. d. Bekerom en Johnny Phi- lipsen; 19.00 Marcel Philipsen en Hans Kerstjens. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Geert Claes en Jacques Smetsers; 19.00 Alfons en Gerard Pirlo - Schoenmakers. Zaterdag 15 april: Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. In tentie: voor de Hr. Op 't Veld - Uit dankbaarheid. Zondag 16 april: Euch. viering om 11.00 uur voor Martinus Meyer. Kin dercrèche. Woensdag 19 april: Euch. viering om 19.00. Intentie Nelly Maessen, Grada Wezendonck. Deze dienst wordt verzorgd door de zusters en pastors. Iedereen is van harte wel kom. Vierde zondag van Pasen. Roepin genzondag. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Antoon Dijkmans. Gezangen worden verzorgd door 't dameskoor Venrode. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Wilmsen; 9.00 leesmis voor overl. Anna van den Heuvel-Dom- meck (fam. van den Heuvel); 10.00 hoogmis voor overl. Gerrit Flinsen- berg. Latqn - Gregoriaanse gezan gen door het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Peter Oomens. Liederen gezongen door het kinderkoor De Vredesklokjes. 18.30 avondmis voor overl. familie van Rooy-Hurenkamp. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie Verheijen-v. d. Voort; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen. Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (v. d. W 19.00 avondmis voor overl. ouders Vullings-Martens. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. Antoon van Mill. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Custers (fam. A.);; 19.00 uur avondmis voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Tillemans-Lafleur en echtge noot en familie; 19.00 avondmis voor overl. Hubert Emans (fam. V.). Zaterdag: 8.0 leesmis voor overl. Piet Vos; 1400 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid bij gele genheid van het 25-jarig huwelijks feest van de ouders Janssen-Loonen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Sie- bers en Teng de Bruyni. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêchc in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidsters: Hen- riëtte Jacobs en Mientje Custers. 2. A.s. zondag is het Roepingenzon dag. Meer dan ooit Is het nu no dig dat wij bidden om priester roepingen en wy vragen u ook om een bijdrage te geven om de priesteropleiding te bekostigen. Akolieten- en Misdienaarslyst voor de week van 16 april: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, Ron v. d. Heuvel; 9.00 F. Linskens, H. Geer- kens; 10.0 J. Jacobs, R. Beerkens, H. Kusters; 11.30 R. Slagter, V. van Kuijck; 18.30 H. Willemse. C. Kelle- naars. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 C. v. d. Brand, A. Schwachöfer; 19.00 T. Houwen, T. Urselman. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 J. Vervoort, S. Fijneman; 19.00 C. Lnakveld, M. Kruijsen. Zondagmorgen tien uur jeugd dienst in de aula van Den Hoebert, predikant Ds. Heine. Tijdens de kerkdienst kinder oppas. De extra-kollékte is bestemd voor het plaatselijk jeugdwerk. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. 15-23 april Zaterdag: 19.00 Hendricus Derkx (vanw. de naaste buurt), Jongeren koor. Zondag: 8.30 overl. fam. Janssen- Tacken; 10.00 gest. jaard. Antoon Fleurkens en Hendrina Broeks (He renkoor). Maandag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders; 14.00 uit dankbaarheid bij 50-jarig huwelijk van van Soest- van Veghel (Dameskoor). Dinsdag: 9.00 Hubertus Linskens. Woensdag: 9.00 Hendricus Derkx (vanw. de Bejaardenvereniging). Donderdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Vrijdag: 9.00 Uit darfkbaarheid (fam. Verheijen-Michels). Zaterdag: 16.00 Uit dankbaarheid (fam. Verheijen-Michels); 19.00 Ma- thilde Custers-Peeters; Wim Emons. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Leon Derks, Mar cel Linskens, Frank Drabbels, An- toine Pelzer. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Janssen, Marcel Derks, Pie- ter Verhagen; 10.00 Nico Versteegen, Alouis Martens, Eric Jeuken, Frank Clephas. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Simon Claessens. Zondag: 8.30 H. Mis; 10.00 Hoog mis Jozef Versleijen en voor Johan nes Janssen en Johanna Cöp. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 3.00 H. Mis st. overleden familie Loonen-Feijen. Zaterdag: 15.00 pl. gez. H. Mis bij gel. van 25-jarig huwelijksfeest van Janssen-Jenniskens; 19.00 gez. H. Mis maandd. Wilhelmina Michels- van Osch. Vierde zondag van Pasen. Misdienaars: William Steeghs. Jan Vollenberg; Peter en Roger Weys; Hoogmis: Eric "ITuelen en René Duy- kers. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Strij- bos-Friezcn. Zondag: 8.00 Jan Willems; 10,00 overl. fam. Weys-Cox en Weys-van Lipzig. Maandag: 8.0 Jacoba Dinghs-v. d. Beukon (kaartclub). Dinsdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Jansson. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8 00 Maria Strijbos. Vrijdag 8.00 uit dankbaarheid P. Zaterdag: 19.00 overl. fam Duy- kers-Reyntjcs. Vierde zondag van Pasen. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Anna Maria E. do Bruijni-Nellen. Zondag: 8.00 lsm. v. Sjeng Philip sen (vanw. Opa en Oma Wellerlooi); 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Pet. Joh. van Rons en Gertruda van Rens- Litjens; 11.15 lsm. v. Jean Locnen- Lemmen. Maandag: 18.30 lsm. v. overl. fam. Verkoeijen-Jansen; 19.00 lsm. v. overl. fam. Heldens-SmiU. Dinsdag: 11.00 50-jarig huwelijk Holdens-Smits; 18.30 gest. jrd. voor overl. fam. Janssen-de Mulder; 19.00 lsm. voor Sjeng Philipsen (vanw. be jaarden). Woensdag: 18.30 lsm. v. Antoon Verheijen; 19.00 lsm. v. Maria Ach- ten-van Dijck en overl. ouders; 19.30 lsm. v. Eduard en Stans Dietz. Donderdag: 7.30 lsm. v. fam. Loo- nen-van Rens; 8.00 lsm. v. Mathijs Litjens en echtgenote; 11.00 huwe lijk Mertens-Smits- Vrijdag: 18.30 lsm. v. Nella en Do- ra Emons; 19.00 lsm. voor een over ledene (B.). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Johanna v. Kempen-Lochtens waaronder toe diening van het H. Vormsel aan de schoolverlaters. Misdienaars: 18.30 Tj. Jenniskens; 19.00 Th. v. Kempen. Akolieten: 8 00 H. v. Rhee; 10.00 J. Loenen. J. Duijkers en H. Man- ders; 11.15 F. v. Bavel en A. Hein tjes. Huwelyksafk.: Fons Mertens (Gal- der) en Jeanne Smits. Gedoopt: Loenen Daan. 4e zondag van Pasen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Wim In 't Hulst best. door de Nieuwstad; 10.00 Hoogmis: gest. jgt. voor An toon Swinkels en Johanna v. Doorn; 11.30 H. Mis voor Willem Vollenberg. Maandag: 8.00 leesmis voor Maria Wismans-van Vegchcl. Dinsdag: 8.00 leesmis voor Louis. Harry en Jacob Arts. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Wim In 't Hulst. Donderdag: 8.00 leesmis voor Mar tin Hendriks. Vrijdag: 8.0 leesmis v. Jacob Arts. Zaterdag: 19.00 Hoogmis: gestichte H. Mis ter ere van O.L. Vrouw v. d. dames Mulders. Misdienaars: zaterdag 19.00 Wil- bert Arts en Rob Koonings. Zondag: 8.30 Robert van Ass en Richard Ju- wett; 10.00 Peter en beo van Soes»; 11.30 Robert Stevens en Francis v.d. Hof. 4e zondag na Pasen. 16 april '78. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot dank zegging tot int. fam. van Hoof. Zondag: 8.30 H. Mis voor Marga- retha Emonts; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Hendrix-Pluk; 11,30 H. Mis voor Antoon Egelmeers. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor Petronella Zanders. Dinsdag: 8.00 gez, II. Mis voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Martinus Aerts vw. Bejaardenver eniging. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor An- tonius v. d. Hoogenhof, Anna Ma ria Drabbels en dochter Wilhelmina. Vrijdag: 8.30 Schoolmis, gest. jgt. voor Jan Mathijs Michels en Chris tina v. d. Hoven. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor overl. fam. Bardoel-Poels, Misdienaars: zondag 8.30 en door de week P. Jacobs - P. Kessels; 10.00 I. van Helden - M. Michels; 11.30 J. Hendriks - P. v. d. Pas. Kollektanten: zaterdag: Hendrix; zondag 8.30 v. Cuijck; 10.00 Ewals; II.30 J. van Hoof. Zaterdag 15 april: 19.30 avondmis uit dankbaarheid. Vierde zondag van Pasen - Roepin genzondag met kolekte voor de pries teropleiding te Rolduc. 10 u. hoogmis voor goede priesterroepingen. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. overleden ouders Duij- kers-Philipsen en zoon Pieter. Dinsdag: v. overleden ouders Vul- lings-v. d. Broek. Woensdag: v. d. overledenen van fam. Weerts-Nellissen. Donderdag: voor overleden ouders van fam. Bots-van Eijck. Vrijdag: v. d. zlelerust van G. Janssen. Zaterdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. Huijs-van Enckevort. Zaterdag 15 april 19.00 Avondvie ring voor Jan Lqgtens. Zondag: 8:30 H. Mis te Holthecs uit dankbaarheid: 10 00 Hoogmis tot int. van moeder Verstegen voor wel slagen van examen en voor bede vaart Berg aan de Maas. Maandag 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef v.b.z.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis tot zekere int en voor toekomst van de kinde ren. Woensdag: 8 45 H. Mis in de Jozef- kapel t.e.v. de H. Jozef voor bijz. Int. Donderdag: 8.45 H. Mis Le.v. de H. Jozef voor bijz. int, Zaterdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. PEEL EN MAAS uw krant Zondag 16 april, 4e zondag van Pasen. Roepingenzondag. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Lamb, van Ooi en overl. fam. en voor zal. Joh. Geurts en overl. fam. Zondag: om 8.30 lsm. tot bijz. in tentie fam. W. H,: 10 uur Hgm. gest. jgt. zal. Joh. Burgers en eehtg. en zoon Hubert; 1130 lsm. voor gees telijk en tijdelijk welzijn parochie. Maandag: 8 uur lsm. uit dank fam. Nijssen-Coolcn. Dinsdag: le dinsdag ter ere van de H. Antonius van Padua. 8 uur lsm. ter ere van H. Antonius int. offer blok. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere H. Jozef int. offerblok. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dank fam. Geurts-Ambrosius. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. H. Geelcr. en broer Leo. Zaterdag om 7 uur Hgm. voor overL fam. Janssen-Derrix. Akolieten voor 16 april: Hans Ku- nen. Alb. Weys en Peter Fleurkens. Misdienaars: van Dongen, Timmer mans; om 1130 Fleurkens, Classens. De kollokte voor de Nederlandse Hartweek heeft opgebracht 252.50. Namens Hartstichting hartelijk dank. Vierde zondag van Pasen. 16 april. Roepingenzondag. Zondag: 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en overleden familieleden Janssen-Gielen; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor Petronella v. Dijck- Wismans en Graad Wismans. Akolie ten: Jan Janssen van de Heidseweg en Peter Spee. Misdienaars van de week: Jan v. Dijck en Twanny Poels. Vandaag is roepingenzondag, schaaikollekte voor het groot seminarie van Roiduc. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Jansen-Doumen. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden vader Jeu Vousten. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Droesen. Donderdag: 8 uur H. Mis t-b.i. Vrijdag 8 uur H. Mis voor de over leden ouders Pocls-Michels. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 19.30 uur Avondmis t.e.v. O.L. Vrouw van Al tijddurende Bijstand en O.L. Vrouw Behoudenis der zieken. NOTICIAS RF.LIGIOSAS El domingo próximo. el dia 18. de abril. a las once y media Misa con cantos y plètica en Castellano en nuestra capilla, Overloonseweg 2. Después de la Misa reunion con ca- felito en la salita del convento; alli estan a su disposición bastantes re- vistas, diarios y informaciones. Alli estèn también formularios para pedir becas; deben scr rellenados canto antes. Hasta Ia vista. NOTICIAS CULTURALES Peliculas y Kienavond segün las informaciones de la LIS. Escuela bicultural y consultorio social como -.siemprc. El Padre Juan puede ser consultado todos los dias entre las doce y la una en el convento, Over loonseweg 2, don de estè almorzando y en su casa en Geysteren segün aviso previo (04784-253). Hasta la vista! UNIFORMENFONDS Het Theobaldusgilde en de drum band van Overloon hebben op één zaterdag met een grootscheepse kol- lekte 2.174,86 bij elkaar weten te krijgen ter versteviging van hun uniformenfonds. De oude uniformen nu 15 jaar in gebruik zijn aan een dringen de vernieuwing toe. Het totaal ge plande bedrag is nog wel niet hele maal compleet, maar men heeft nog enkele bedragen toegezegd gekregen. Bovendien gaat de papieraktie ook nog door. De eerstvolgende ophaal- datum is a.s. zaterdag 15 april. De nieuwe uniformen worden zaterdag 27 mei a.s. aangeboden. KIENEN In het Gildehuis is er weer kienen op zaterdag 15 en 22 april, terwijl een extra kienavond op 29 april is ingelast t.b.v. de aktie van Madeleine te Boxmeer. WERKGROEP OVERLOONSE JONGEREN Woensdag 19 april zal er in het ge meenschapshuis in Overloon een BEATLES-AVOND gehouden wor den. Er wordt o.a. een film gedraaid. In deze film worden John, Paul, George en Ringo naar Pepperland gehaald om daar de muziekminnen- de bevolking te bevrijden van hun anti muzikale bezetters, zij ontmoe ten daar fantasie figuren zoals Lucy in the sky with diamonds en Now here man. Verder zal er muziek van de Beat les gedraaid worden en er zullen boekjes te koop zijn. Dit alles begint om 8 uur en de entree is 2,Kortom een veel belovende avond. KANDIDATENLIJST GEMEENTE RADS VERKIEZINGEN In Overloon werd op 1 april een groslijststemming gehouden onder de bevolking van Overloon. en een gedeelte van Stevensbeek en Wester beek. deze laatste twee genoemde plaatsen behoren bij het dorp Over loon. Deze gros lij sts temming had tot doe! de volgorde voor de kandida tenlijst voor de komende gemeente raadsverkiezingen vast te stellen. De uitslag was als volgt: punten 1 Drs. L. v. d. Berg 7250 2 A. v. d. Pas 7017 3 Mevr M. J. Monnée-Shiis 5310 4 Th. Cremers 3703 5 W. Keunen 3275 6 Mevr. N. v. Duinhoven 2606 7 M. Baltussen 1577 8 H. Crooymans 1551 9 A. Janssen 1493 10 R. Tijmensen 1102 11 J. Arts 866 12 Mevr. D. Willems-Stappers 861 van 16 tot en met 22 april mer en Boudewijn van Grinsven; 11.00 uur T. Huggers en Rutger Jans sen. Misdienaars:

Peel en Maas | 1978 | | pagina 11