GEMEENTEPRAAT Spel van naturel. dÏÏoóaRuis Robijnen politieman De Bruin ZOMER- POSTZEGELS Verbouwing van te Overloon Feestweek op Madeleine Dinsdag a.s. vergadering informatieve van de raad Oproep voor kandidaat- brandweerlieden Nieuws uit Overloon NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte. Bureau Voorlichting Een wat ongewone combinatie, l maar toch een heel boeiende serie 1 vormen de nieuwe Zomerpostzegels: 'SCHEPPINGEN VAN HOOFD EN »HAND. Twee geleerde vrouwen uit ••vroeger eeuwen, die hun tijd ver ^vooruit waren, en twee toonbeelden -van Nederlands aardewerk. Een cul turele serie in bijzonder mooie uit- voering. Anna Maria van Schuurman, die driehonderd jaar geleden in Wieu- Twcrd is gestorven, werd tijdens haar leven door bekende geleerden en kunstenaars hooggeacht om haar kennis en ideeën. Zij wordt herdacht met de Zomerzegel van 40 20) ct, - Van 21 april tct 21 mei wordt in het museum Coopmanshüs in Franeker >een tentoonstelling aan haar gewijd "en op 14 mei zendt de NCRV een xdocumentaire van deze bijzondere vrouw uit. I A Belle van Zuylen leefde een eeuw tater en werd ook internationaal be- -schouwd als een van de grootste 'schrijfsters van haar tijd. In haar -correspondentie met beroemde tijd- "genoten gaf zij uiting aan opvaitin- -gen die van onze tijd zouden kun- ,'nen zijn. De Zomerpostzegel van 45 <*f 20) cent toont een uitspraak van Haar: „Lezen en schrijven verandert —werkelijk het bestaan van de mens". De Porccleijne Fles bestaat 325 jaar. Wie kent niet de beroemde aardewerkfabriek van Delfts Blauw? Een oud Delfts Blauw bord is afge beeld op de Zomerpostzegel van 55 (-f 20) cent voor gewone briefpost. Makkums aardewerk is evenals Delfts Blauw ook wereldberoemd. Duizenden buitenlanders nemen een bezoek aan de aardewerkfabriek Ti chelaar in Makkum in hun reisplan op. Een Makkumse schotel uit de 17e eeuw siert de Zomerpostzegel van 75 25) cent. WAAROM ZOMERZEGELS? De kleine bedragen die hierboven tussen haakjes achter het frankeer- bedrag staan vormen samen de op brengst van de Zomerzegelaktie. waaruit het Comité voor de Zomer postzegels elk jaar een groot aan tal sociale en culturele projecten kan steunen, die anders niet verwe zenlijkt zouden worden. Met een paar extra stuivers en dubbeltjes kan iedereen, die brieven of kaarten ver zendt, hulp verlenen waar nog steeds hulp nodig is. Het Comité geeft elk jaar de opbrengst in zijn geheel uit aan zulke projecten; vorig jaar was dat bijna anderhalf miljoen gulden. VOGELS VAN HET VRIJE VELD Behalve postzegels verkoopt het Comité ook corespondentiekaarten: dubbele kaarten met kleurige repro- dukties van aquarellen door Piers Hayman. Ze tonen acht verschillende vogels in hun natuurlijke leefmilieu, vogels die bescherming verdienen maar nog niet alle op de officiële lijst van beschermde vogels staan. Een beschrijving van elke vogel van de hand van de bekende bioloog Piet van Zalinge maakt deze correspon- dentiekaarten tot iets bijzonders. Een serie van acht kaarten in een mapje kost 4, VERKOOPADRES In uw omgeving kunt u de zegels „Scheppingen van hoofd en hand" en de kaarten „Vogels van het vrije veld" bestellen bij de stand in het Postkantoor te Venray. Zomerzegels brengen levensvreug de .Ieder die Zomerzegels en Vogel- kaarten koopt draagt aan die levens vreugde bij. Het plaatselijke Zomcr- zegel-comité zal uw bestelling graag uitvoeren! Vorig jaar had Venray een omzet van 6000, Openstelling vanaf 11 april t.m. 14 april en 17 april van 9.30 - 12.30 Inbraak Tijdens de paasvakantie was er in gebroken in de noodschool van de MAVO aan de Oostsingel. Ontvreemd werd een bandrecorder met boxen en een diaprojector. Vernieling De 55-jarige mej. J. C. uit Venray deed aangifte van vernieling van een glas in lood ruitje in haar slaap kamer. Dat ruitje is vermoedelijk met een kogeltje uit een windbuks stuk geschoten. I Onlangs heeft het bestuur van de stichting bejaardenzorg in Overloon de gevraagde verklaring van „geen bezwaar" ontvangen G.S. van Noord Brabant ten aanzien van het plan tot renovatie van „Huize Loon". Het ministerie van CRM had aan Ged. Staten d.d. 8 februari 1978 toestem ming gegeven tot afgifte van deze verklaring. Dit betekent dat nu begonnen kan worden met het moderniseren en het in ieder geval op de wettelijk --voorgeschreven standaard brengen van het bejaardenhuis. Dit impli- ceert o.a. grotere kamers en daar het aantal gasten gelijk zal moeten •- blijven, is dus vergroting van het f thans bestaande gebouw noodzake lijk. Hoewel in het verleden door be- stuur en directie al enige voorberei- dende planning werd gedaan zal dit nog veel werk vergen. Veel zal af- J hangen van de mogelijkheid om de gasten en personeel tijdens de reno vatie tijdelijk ergens anders onder te brengen. Er wordt naar gestreeft om over 9 a 10 maanden met de daad werkelijke verbouwing te beginnen. 8 en 9 april 's middags van 2 tot 5 uur zal 't verpleegtehuis „Made leine" in Boxmeer feest vieren, waarbij iedereen in de wijde omge ving wordt uitgenodigd. De afdeling Bezigheidstherapie verzorgt weer haar jaarlijkse ten toonstelling. Tegelijkertijd organise ren „de Vriendinnen van Madeleine" een uitgebreide fancy-fair. Ook zul len er dia's vertoond worden die han delen over 't dagelijkse leven van de bewoners op „Madeleine". De heer van Bree, hoofd van de fysiotherapie zal hierbij uitleg geven. Bovengenoemde aktiviteiten tentoonstelling en fancy-fair vin den plaats door 't hele huis. In de hal zal worden aangegeven waar welke aktiviteiten plaats vinden. De opbrengst van de fancy-fair zal geheel ten goede komen aan de ont spanning van de bewoners van Ma deleine en derhalve geschonken wor den aan de Stichting „Vrienden van Madeleine". Drankgebruik Venrays politie hield de 30-ja- rige Venrayer J. K. aan terwijl hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde. Pijpje blazen en bloed proef volgde. Met aanzegging dat procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Onder-zodanige invloed van al cohol verkeerde een bromfietsbe stuurder uit Venray dat hij ter ont nuchtering moest worden ingesloten. Uiteraard volgden pijpje blazen en de bloedproef. Een 27-jarige Venrayer werd aangehouden in staat van dronken schap en ook hij moest zijn roes uit slapen in de daarvoor bestemde ruimte. Na ontnuchtering werd hij ender aanzegging van procesverbaal huiswaarts gezonden. Een 43-jarige autobestuurder uit Venlo kreeg een rijverbod opgelegd; hij bleek voor een bloedproef net te weinig te hebben gedronken. [•.I ,,U hebt mottenballen gegeten?" vroeg de politierechter verbaasd aan de exotisch uitziende en neurotisch instemmende vrouw met velerlei draperieën. „Moeten eten", sprak de ingewik kelde dame. „Hoezo? op doktersrecept?" „Nee, door hém daar. Ik had mot" „Motten", verbeterde de magistraat in de richting van de griffier. „Nee, mót. Toen zei hij: dan mot je motteballe vrete. En hij propte me een paar van die krenge in me snuf- fert." ,,In uw neus dus", begreep de rechter. „Nee, in mijn mond." „U leeft in echtscheiding, is die nog niet uitgesproken?" „Nee, hij weigert permanent." Ze was blijkbaar nog diezelfde ochtend bij de kapper geweest, anders had ze wel pertinent gezegd. „En nou leeft u dus als kat en hond samen." „Zegt u maar: als mens en insect. Hij wil me gewoon verdelgen. Hij riep nog: „die motte motte kapot." „Maar als ik zo het dossier lees, hebt u hem gestoken als een wesp." „Maggik, assik motteballe te vrete krijg!" „Nee. dat mag u niet. De oorzaak van deze echtscheiding is de drank, als ik het goed begrepen heb uit de doktersverklaring?" „Jawel, edele achtbare. Dan is hij niet te harden." „Dat kan ik begrijpen, dan pakt hij u de fles af." „Eén fles? Zeg maar alle flessen. Hij ontdekte zelfs de koetsier die ik in m'n bed verstopt had. „U bedoelt toch de drank en niet een échte koetsier, hè?" „Die fles, ja. En de whisky die in een limonadefles achter het zout stond. En de likeur in de sla-oiie- flessen." „Waren het dan wel mottenballen, die hij u gaf? Zouden het geen me dicijnen tegen de drank geweekt kunnen zijn?" „Weet ik veelHij zei: jij mot motteballe vrete. Hij hebt niet ge zegd: zal ik nou 's een lekker medi- cijntje voor je klaarmake, lieve?" De echtgenoot kwam getuigen en bevestigde, dat tr sprake was ge weest van haar medicijn tegen de drankzucht. Hij kon zelfs het recept overleggen, met een verklaring van de dokter en van de apotheek. Het was de week ervoor klaargemaakt en door hem afgehaald. „Waarom sprak u dan van motten ballen" wilde de politierechter we ten. „Omdat ze er niet aan wou. Toen maakte ik me nogal kwaad want ze had kennelijk weer naar de f'.es ge grepen, ook al had ik alles wegge haald wat ik vond. Ik had ze ook al in een gehaktbal verstopt, maar daar had zij ze in gevonden." „En toen greep zij een mes?" „Een aardapelmesje, ja. Ze wilde me in mn arm steken, maar ik weer de haar arm af en toen schampte het mes langs m'n hand." „Drinkt u zelf ook?" „Ik heb wel gedronken, maar ik ben d'r vanaf. Al jaren." „U bent wel eens veroordeeld we gens rijden onder invloed. „Sindsdien heb ik geen drup meer gedronken, edelachtbare. Maar m'n vrouw kon ik niet zo ver krijgen. Nou is 't geen leven meer. Ik heb de kinderen bij familie moeten on derbrengen. Als ze limonade wilden pakken, zat er wodka of zoiets in die fles. En in plaats van snoep kregen rhumbonen." De officier sprak van een echtelijk drama met mogelijk wederzijds handgemeen. Hij overwoog gevange nisstraf, maar gezien de medische begeleiding wilde hij het laten bij een boete van 500,of dertig da gen, waarvan 200,of twintig da gen voorwaardelijk, met een proef tijd van twee jaar. „Dan moet ik dat zeker betalen", schrok de getuigende e'chtgenoot. Op dinsdag 11 april a.s. 's avonds om zeven uur komt de raad in- openhare informatiev vergadering bijeen om nader te worden inge licht over een tweetal interessante zaken. Als eerste punt staat op het programma een informatie over de herziene schets wijziging bestem mingsplan Sint Antoniusweg/Lcun- seweg. Zoals bekend is het de be doeling in dit gebied behalve het politiebureau ook een aantal be jaardenwoningen en woningen voor alleenstaanden te bouwen. De tweede informatie gaat over de aanleg en exploitatie van ka beltelevisie in Venray. Beide on derwerpen zullen met dia's wor den toegelicht. Iedereen, die voor deze onderwerpen belangstelling heeft, is welkom. KABELTELEVISIE In de begrotingsbehandeling 1977 werd de raad meegedeeld, dat in sa menwerking met de woningbouwver eniging „Noord Limburg" een amb telijke werkgroep zou worden gefor meerd. Deze zou tot taak hebben na te gaan hoe in de komende jaren uitvoering kan worden gegeven aan het realiseren van één gemeentelijke antenne-inrichting (voor radio en t.v.) in Venray en de kerkdorpen. De werkgroep heeft inmiddels het voorbereidende werk voltooid. Een van dc- conclusies is, dat het gezien de huidige situatie aanbeveling ver dient in de komende jaren te stre ven naar één gemeentelijke antenne inrichting voor Venray Een eerste aanzet zou zich moeten richten op het oudere gedeelte de kom van Venray met ca. 1500 woningen en de komende ontwikkeling in Land- weert Momenteel zijn al drie grote centrale antenne-inrichtingen in werking, n.l. in Brukske, Veltum en Desselke. Deze drie inrichtingen zouden ge koppeld kunnen worden, waarna met medewerking van de bewoners ook andere wijken kunnen wor den aangesloten. Hoewel men op dit ogenblik nog geen enkel inzicht in de kosten heeft, zal binnenkort een voorstel aan de raad worden gedaan om een krediet beschikbaar te stellen voor het hou den van een integraal oriënterend onderzoek met betrekking tot nadere fasegewijze aanpak van kabeltele visie in de gemeente Venray. A.s. dinsdagavond zullen deskun digen van het Adviesbureau ATEL nadere inlichtingen geven over de kabeltelevisie. Jongetje gewond Een fietsend jongetje stak plotse ling de Albionstraat over, juist op het moment dat de personenauto, bestuurd door de 22-jarige H. G. uit Horst naderde. Deze kon de jongen niet meer ontwijken. Bij de botsing bekwam de jongen dusdanige ver wondingen dat hij naar het zieken huis moest worden vervoerd. Diefstallen Mevr. v. d. H. uit Venray deed monnaie van haar dochtertje met 'n aangifte dat onbekenden een porte- inhoud van 20 gulden hadden ont vreemd in sporthal „De Wctteling' van 4 kanaries uit de volière welke v. B. deed aangifte van diefstal achter zijn woning staat. Het betrof kweekkanaries en de waarde be draagt 150 gulden. M. D. uil Blerick deed aangifte van diefstal van een autoradio-cas setterecorder uit de Electriciteits- zaak v. E. te Venray. Waarde 500,-. Mevr. F. v. d D. uil.Venray deed aangifte van diefstal, van haar personenauto voor haar woning in de Past. v. d. Gaetstraat. Mishandeling De 21-jarige J. T. uit Venray deed aangifte dat hij door zijn plaatsge noot mishandeld was en dat hij een verdikking aan zijn hoofd bij die vechtpartij had opgelopen Tevens werd zijn jas vernield. Procerverbaal werd opgemaakt. Wapens en klandestiene zendapparaten In samenwerking met de opspo ringsdienst van de PTT vond Ven rays politie in een woning aan de Langstraat 3 zendapparaturen in eigendom zijnde van de 32-jarige W. C. Ook vonden de politiemannen een gummistok welke tevens gebruikt kan worden voor verspreiding van bepaalde gassen. De 32-jferigo had verder nog bij zich een gaspistool terwijl in zijn auto nog werden aan getroffen een ploertendoder en een zelfde boven omschreven gummislok. Wapens en zendapparatuur werden in beslag genomen. Na onderzoek, verhoor en aanzegging van proces verbaal werd de Venrayer huis waarts gezonden. Bij de gemeentelijke vrijwillige brandweer Venray is nog plaats voor enkele brandweerlieden. Gegadigden moeten een technische vooropleiding van tenminste LTS- niveau hebben en bereid zijn om door het volgen van brandweercur sussen (duur ten minste 2 tot 3 jaar. gedurende najaar en wintermaan den) de vereiste brandweervakken nis te verwerven. Van hen wordt voorts verwacht dat ze zich in teamverband enthou siast inzetten voor de vervulling van de aan de brandweer opgedragen taken, te weten: brandbestrijding en technische hulpverlening anderszins. Degenen die aan het vorenstaande kunnen, c.q. willen voldoen, dienen hun sollicitatie binnen drie weken na het verschijnen van dit blad te richten aan burgemeester en wethou ders van Venray, postbus 500, 5800 AM VENRAY. onder vermelding van personalia, opleiding en werkkring. Voor eventuele nadere inlichtingen gen k^n men zich telefonisch wen den tot de afdeling openbare orde en veiligheid van het gemeentehuis, te lefoon 3838 toestel 156. Bekendmaking De burgemeester van Venray maakt bekend, dat burgemeester en wethouders van Venray voornemens zijn, met toepassing van de artikelen 50, lid 8. van de Woningwet en 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, aan Centraal Beheer te Apel doorn bouwvergunning te verlenen voor de bouw van 59 eengezinshui zen in deel I (westelijk gedeelte) van het in opdracht van de gemeenteraad uit te werken plandeel Kulut II van het bestemmingsplan Veltum II, ge legen tussen de Kulutweg en de Deurneseweg. Bouw- en situatietekeningen lig gen ingaande 10 april a.s. geduren de 14 dagen voor iedereen ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, kamer 204. Gedurende voornoemde termijn kunnen belanghebbenden schrifte lijk bezwaren indienen bij burge meester en wethouders. Venray, 7 april 1978 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Spreekuur van wethouder Rutten Wethouder Mevr. A. P, Rutten- Tielen houdt op de woensdagen 12 en 19 april geen spreekuur. Commissievergadering Soc. Zaken uitgesteld De aanvankelijk voor vrijdag 6 april a.s .uitgeschreven vergadering van de commissie voor Sociale Za ken is uitgesteld tot 27 april a.s. om 17 uur. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Peeters, Vredeweg 19. Vredepeel om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting Vredeweg 19 Vredepeel, kadastraal gemeente Ven ray, sectie K nr. 7. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 26 april 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 7 april 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. df\ Wijd is de belijning en naturel zijn de kleuren, 'n Verrukkelijk modebeeld, dit voorjaar. Links een bourette zijden jurk, wijd vanaf de (geplooide) schouders, in de kleuren ecru en gepoederd rose. Maten 36 t/m 42 f 189,-. Rechts: een zomerse combinatie van geweven stof. n Blousende blouse met wijde mouw en een wijde rok, in de kleur grège. Maten 36 t/m 42 f 149,-. Bij ons kunt u het spel volop meespelen. Grotestraat 17a Venray 04780 - 2881 J Vrijdagmiddag was de kantine van het gemeentehuis een trefpunt van de Venrayse politie. Dit ter gelegen heid van het robijnen jubileum van hoofdagent/rechercheur De Bruin. Dc jubilaris, vergezeld van zijn echt genote. kinderen en kleinkinderen, was nu het middelpunt. Burgemeester mr. Defesche. hoofd van de plaatselijke politie, was de eerste die zijn waardering tot uit drukking wilde brengen, want het is zeldzaam bij de politie dal een 4ü- jarig jubileum kan worden gevierd. Na de levensloop te hebben geschetst ging burgemeester Defesche Jiepcr in op de mens de Bruin, die een enorme kennis van de Venrayse mensen heeft, niet bang is uitgeval len en weliswaar een nors uiterlijk heeft, maar met een goed hart is uitgerust. „Het werk is de jubilaris op zijn hart geschreven, een man waarmede te praten valt. Een ombudsman, de vraagbaak in vreemdelingen-zaken met een juiste sociale instelling Burgemeester Defesche dankte ook nog mevr. de Bruin, want de politie vrouwen zijn de steunpilaren voor de politiemannen. Ook korpschef de Bruyn was blij hulde te mogen brengen aan zijn naamgenoot en sprak van de vele vergissingen welke door die naam zijn ontstaan. Iedereen kent de Bruin van Venrays politie en als men hem dan aan de telefoon krijgt, dan staan de mensen er versle.d van dat er nog een tweede de Bruyn bij het Venrayse korps is. Met Toon Vervoort is rechercheur de Bruin de pionier geweest van Venrays recherche. Bijzonder prees de korpschef zijn sociale instelling en zijn betrokkenheid met de met de politie in aanraking komende per sonen. Hij zal altijd in zijn proces- senverbaal nog verzachtende om standigheden naar voren brengen. Juist zijn betere achtergrond-infor matie zijn kenmerkend voor een goed rechercheur. Het is eigenaardig maar vooral de vreemdelingen zullen na 1 oktober de jubilaris missen. Het is wonderbaarlijk dat die vreem delingen hem allemaal verstaan, ter wijl hij die taal niet spreekt. Velen willen alleen door de jubilaris wor den geholpen. Dat is iets waarmee de naam van Venrays politie een goede klank heeft gekregen bij de vreemdelingen. De oplossing van de moordzaak Sjang Zeegers was mede het werk van deze jubilaris. Ook hij dankte mevr. de Bruin voor de on dersteuning welke zij haar man steeds had gegeven en waardoor zij een juiste politievrouw was geweest. Na het officiële gedeelte kregen de collega's en de kleine staf van het Venrayse ambtenarenkorps, de leden van de afdeling openbare orde en veiligheid de kans de jubilaris en zijn familie geluk te wensen. Onder de aanwezigen merkten wij o.m op wethouder Loonen. Tijdens de later op de avond ge houden receptie in restaurant Vlak water bleek overduidelijk welke plaats hoofdagent'rechercheur de Bruin in Venray heeft weten in te nemen. Diefstallen De 16-jarige E v. d. H. deed aangifte van diefstal van een porte- monnaie uit een der kleedlokalen van sporthal De Wetteling. De 64-jarige G R. deed aangif te van diefstal van een buiten staan de brievenbus. J. C. uit Venray deed aangifte van diefstal van twee siervelgen van zijn auto die hij op de parkeerplaats voor het oude ziekenhuis had ge plaatst. openbare bibliotheek venray Schoolstraat 32 - Tel. 1970 Jeugdafdeling Keuze uit de aanwinsten: Biegel, P. De brieven van de gene raal. Bonsels. W. Maja de bij. Camp, G. van. Sikkelstraat 12. Damman, A. De mooiste sagen uit de nieuwe wereld. Ende, M. Stientje Stapper de onver moeibare schildpad. Lear, E. De Pobbel wiens tenen ver dwenen. Laan. D. Pinkeltje op zoek naar de vurige ogen. Maar. P. Zeven dagen zaterdag. Reynolds, P. Wie ben jij. Monday. Rutgers van der Loeff - Basenau, A. Amerikaans avontuur. VASTEN AKTIE De Vastenaktie heeft in onze pa rochie de mooie som opgebracht van bijna 6.000,—. K.V.O. OVERLOON Op maandag 10 april is de vervolg cursus gymnastiek. Spoedige opgave bij de sekretaresse. Mevr. Visser- Boerstal. Gaarne bij de eerste les betalen. Op donderdag 13 april een excursie en studiedag in Veghel bij de C.H.V. We vertrekken om 9 uur vanaf het 14-Oktoberplein en zijn om 16.45 uur weer thuis. Geeft U spoe dig op, de plaatsen zijn beperkt. KAMPIOENSCHAP SSS '18 Al junioren hebben afge lopen zaterdag het kampioenschap behaald. Doordat naaste concurrent VIOS Al op die dag haar wedstrijd verloor, was SSS '16 Al onbereik baar geworden.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 13