GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting ufifL.v Ingrijpende verkeersmaatregelen op komst voor de nieuwe Langeweg Collectekalender voor april In de afgelopen maanden is de Langeweg in belangrijke mate ge reconstrueerd tussen de Frans MI- chelsstraat en de Langstraat. De bedoeling van deze ingrijpende re-, constructie was om een vlotte af wikkeling en doorstroming van het verkeer via een ringwegen stelsel te bereiken. Om de Lange weg inderdaad bet karakter te'ge- ven van een onderdeel van het ringwegcnstelsel (de eerste ring rond het centrum) zullen binnen kort ingrijpende verkeersmaatre gelen voor dit weggedeelte tussen de Frans Michelsstraat en de Lang straat van kracht gaan worden. Ter verkrijging van een goed beeld van de toekomstige situatie is het goed er aan te herinneren, dat de naam Pastoor Ruttenstraat is ver vallen en dat dit gedeelte thans ook Langeweg heet. Het voormalige tracé van de Lan geweg (vanaf de kruising met de voormalige Pastoor Ruttenstraat) heeft de naam Kennedystraat gekre gen. Het is de bedoeling, dat alle krui singen van de Langeweg1 als voor rangskruising worden aangeduid voor het verkeer op de Langeweg; dat. het verkeer op de Langeweg voorrang krijgt op het verkeer van de Langstraat; dat de kruising Langeweg/Kenne- dystraat voorrangskruising wordt ten behoeve van het verkeer op de Langeweg; dat ter verzekering van de vrije doorgang op het verkeer op de Langeweg het parkeren in de na bijheid van de kruisingen verbo den zal worden; dat als gevolg van de wijziging van de aansluiting van de Kenne dystraat op de Langeweg de hui dige voorrangsregeling nabij de kruisingen van de Kennedystraat bij het Kennedyplein en de Whist- lerstraat komt te vervallen; dat in verband met de aanleg van een parkeerhaven aan de Kemp- weg voor het gedeelte gelegen tussen de Helfrichstraat en de Langeweg het aldaar geldende parkeerverbod komt te vervallen. In de maand apnl mogen in de ge meente Venray de volgende collectes worden gehouden: 3 t.m. 8 april: Nederlandse Hart stichting (landeiijke aactie). 17 t.m. 22 april: Nationale collecte Kinderbescherming (Sakor) voor de volgende vijf kerkdorpen: Castenray, Leunen, Merselo, Smakt en Yssel- steyn. Alleen voor bovengenoemde acties is door het gemeentebestuur een collectevergunning gegeven. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan terwijl an dere organisaties en instellingen in de maand april geen collecte mogen houden. Kulutweg tijdelijk afgesloten Het gedeelte van de Kulutweg tus sen de Weg in den Berg en de Har- deweg wordt vanaf woensdag 29 maart tot en met 30 april voor alle verkeer behalve voor voetgangers afgesloten. HINDERWET Openbare kennisgeving van een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet Op de secretarie van de gemeente Deurne, afdeling Ruimtelijke Orde ning en Milieuzaken, kamer 31, ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: G. Nooijen, Kanveldweg 5, Deurne, o mvergunning tot het op richten. in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij. waar mest en meststoffen worden bewaard. Datum verzoek: 19 december 1S77, adres inrichting: Kanveldweg 5. ka dastraal bekend gemeente Deurne, sectie H nr. 5625. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur. De ingekomen bezwaarschriften werden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenieder persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, welke gehouden wordt op 30 maart 1978 om 10.00 uur in het gemeente huis van Deurnè. Beroep tegen'de later te nemen beschikking kan ingesteld worden door: 1. aanvrager; "ld S 1U' Ondanks dat Peel en Maas vori ge week met ,j2Q pagina's uit kwam. hadden wemog te weinig plaatsruimte om aandacht te be steden aan drv'ers'ê gebeurtenis sen. Verschillende fotos moes ten daardoor^ blijven liggten, maar we wHlöftrlze',U deze week toch nieGórltftoü'dèn. nev Jfinn: De vernieuwing?van de door de storm vernielde daken van en kele flats ih Vtenfciy-West werd doorAann eming sbpdrijfVerhoe- ven met voortvarendheid ter hand genomen, -nadat in eerste instantie voor noodherstel ge- izörgcT was. Mocht mén" aT'höÖg' jen droog" op de daken van, de ze flats werken, de .straffé wind maakte- deze karjvei ler,-niet ge- maKKCTjRer op. Inqt In de Grotestraat veranderde Bambino in Cloffy en werd het kledin'g-assörtit^éjituitgebreid tot 14 jaar. bé'putj^e.ke belang stelling op de openingsdag was dermate grootv-dab-de bijna ver dubbelde winkelruimte haast weer te klein w^s, /Het zeer mo derne winkelinterieur kreeg alle lof toegezwaaid. nel "TESi tjil)- Groente- en fruithandel Linssen vernieuwde evehéens pui en in terieur en girïcf het 'assortiment uitbreiden met. '/een kaashoek. Zowel deze vernieuwing als uit breiding is weer eten aanwinst voor 't Venrays winkelcentrum. De Mattheus Passion, uitge voerd in de Gróte Kerk, onder auspiciën van VVV, mocht zich gelukkig in een grote belang stelling verheugen. Circa 500 bezoekers hebben genoten van deze prachtige uitvoering, waar aan de Venraysë Zangers van St. Frans hun waardevolle me dewerking verleenden. -8- De parkeerproblemen nabij het St. Elisabeth, ziekenhuis werden enigermate opgelost door uit breiding van het aantal parkeer plaatgen op het terrein tegen over het oude ziekenhuis. Met ruim 70 parkeerplaatsen méér, mag men aannemen dat ieder een zijn auto tijdens de spits uren kwijt kan. Uitwijkmogelijk heden zijn er nóg altijd aan de linkerkant van de Hoopweg en het parkeerterrein bij het zwem bad. Dat betekent dan wel een kleine wandeling, maar dat is nog altijd goedkoper dan 'n bon netje wegens fout-parkeren. Tenslotte opende op het Kenne dyplein Mini Tex, als vijfde ves tiging van deze firma, een tex tielzaak in dames-, heren- en kinderkleding.. Ook voor deze nieuwe zaak bestond grote be langstelling, niet in het minst door de reklame - aanbieding, welke met deze opening ge paard ging. 2. degenen, die in persoon of bij ge machtigde op de openbare zitting zijn verschenen; 3. degenen, die binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend en indien zij woon achtig zijn in de gemeente(n) waar deze' bekendmaking heeft plaats gehad, op de openbare zit ting zijn verschenen. Deurne, 10 maart 1978 Burgemeester en wethouders van Deurne, drs. A, A. J. M. van Genabeek, burgemeester. mr. J. W. M. J. van Roosmalen, secretaris. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. J. Mater, St. Antoniusstraat 4, Venray om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een machinale houtbewerkinginrichting annex meu belmakerij. Adres inrichting Indus trieterrein De Hulst, kadastraal ge meente Venray, sectie E, nr. 3893 (ged). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 19 april 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 maart 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mi*. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Commissie van onderwijs c.a. vergadert a.s. dinsdag Dinsdag 4 april, 's middags om 16.30 uur komt de commissie voor onderwys, cultuur en recreatie in openbare vergadering in het ge meentehuis bijeen. De commissie zal in deze vergade ring het college van b. en w. advies moeten uitbrengen over een aantal zaken waarover tenslotte de ge meenteraad zal moeten beslissen. In de eerste plaats is er het voor nemen om de gemeenteraad te ver zoeken een bedrag van 1.391.460, beschikbaar te stellen voor de bouw van de nieuwe openbare kleuter- en basisschool ,De Kegop de hoek van de Blauwververstraat en de Vollen bergstraat. Dan is er een raadsvoorstel tot het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van diverse leer- en hulpmiddelen en het veranderen van de inrichting ten behoeve van de Basisschool „De Meent" te Leu nen. Ook hierover zal de commissie het college van b. en w. moeten ad viseren. Het derde advies heeft betrekking op het plan van b. en w, om de raad medewerking te vragen voor het aanschaffen van leer- en hulpmid delen ten behoeve van de basisschool „De Foekepot". Na deze adviezen te hebben uitge bracht zal de commisie de behande ling van het gemeentelijk biblio theekplan 1978 verder voortzetten. Smakterweg tijdelijk open vanaf Maasheseweg In verband met de reconstructie- en rioleringswerkzaamheden aan de kruising Smakterweg/Bosweg zal men van woensdag 29 maart tot en met 20 april a.s. tijdelijk de Smak terweg vanaf de Maasheseweg mo gen inrijden. Door het tydeljjk opheffen van een eenrichtingsverkeer op de Smakter weg en de Bosweg zal men dus in die periode dit weggedeelte in beide richtingen mogen berijden.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 10