VERENIGINGSNIEÜWS O.J.C. PUREE JUM Merselo FILMNIEUWS Politierechter EUTERPEMEUWS Zondagochtend concert Musical'tKelderke Ven rays Mannenkoor Jongerenkoor Vredeskerk V erenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. /CXjeugdklubs yry veltum Jongerenparlij Jeugdcentrum De Springplank Sozen besteden aandacht aan gemeenteraads verkiezingen K.V.V. Venray Surinaamse- Antilliaanse Vereniging Venray Werkgroep Homofilie Venray SCHUTTERSNIEUWS Vereniging Het Groene Kruis Venray Holthese vendeliers op t.v. CDA HIELD BIJEENKOMST Nieuws uit Overloon Donderdag 23 maart om 19.30 uur repetitie voor de 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Donderdag 30 maart: jaarvergade ring in Almonda, aanvang 20.00 uur. Donderdag 6 april om 19.30 uur repetitie voor de baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zaterdag 29 april: optreden te Oostrum. Zaterdag 27 mei zal Venrays Man nenkoor naar Heeswijk reizen voor de opname van Tibur, welk nummer op de L.P. van 't Koninklijk Ned. Zangersverbond komt. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Donderdag 23 maart a.s.: 18.30 partijrepetitie klein koper in Prinsenhof. 19.30 gezamenlijke repetitie Prin senhof. Donderdag 30 maart: 18.30 partij repetitie saxofoons, tu ba's en baritons in Prinsenhof. 19.30 gezamenlijke repetitie. Voorlopig programma: Zondag 23 en 30 april: communican ten. Vrijdag 28 april: concert te Oostrum. Maandag 1 mei: viering Koninginne dag - aubade. Zaterdag 3 juni: concert in schouw burg met Venrays Mannenkoor e.a. Zondag 11 juni: intocht jeugdvier- daagse. Donderdag 23 maart: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. 19.15 Opluisteren van de boete viering ter gelegenheid van Witte Donderdag in de Paterskerk voor het hele koor. Vrydag 24 maart: 19.15 Opluisterèri van de boete viering i.v.m. Goede Vrijdag in de Paterskerk door het hele koor. Aansluitend repetitie in de kerk voor de feestelijkheden van Pasen. Zaterdag 25 maart: 19.15 Paaswake en avondmis, in uniform voor het hele koor in de Paterskerk. Zondag 26 maart: 9.45 Inzingen in de Galmhut voor het hele koor, waarna om 10.15 u. de hoogmis verzorgd wordt, in uniform. Afmeldingen uitsluitend bij dhr, Buys, tel. 1091. Zondag 2 april: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Dinsdag 4 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Woensdag 5 april: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 6 april: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 7 april: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Allemaal een prettige Paasvakantie. A.s. zaterdag (Paaszaterdag) 25 maart, is er om 7 uur 's avonds weer leen jongerenmis in de Vredeskerk. Samen met het bekende orkest, ho pen we er weer een fijne viering van te maken, waarvoor we gaarne allen uitnodigen, in het bijzonder de jon geren. De koorleden worden verzocht om 18.00 uur in het parochiezaaltje aan wezig te zijn voor een korte repetitie. Wie belangstelling heeft om bij het jongerenkoor te komen zingen, is van harte welkom. De repetities zijn elke woensdagavond om half 7 in het parochiezaaltje van de Vre deskerk aan de Whistlerstraat. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 28 maart 19.30 uur repe titie voor de alten en tenoren; om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 4 april, 20.00 uur repetitie in de Grote Kerk, Markt. Tevens wordt die avond een groepsfoto ge maakt. Gaarne officiële kleding. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Ruim 100 medewerkers van St. Anna en St. Servatius gaan ook dit jaar weer een wervelende show presenteren. Uitvoeringen vinden plaats in de schouwburg van Den Kerkdijk, psy chiatrisch centrum St. Servatius, op: Donderdag 30 maart 19.30: verpl. en pers. St. AnnaSt. Servatius. Zondag 2 april 14.30 u.: fam. ver pl., bej. +pers. St. Servatius. Zondag 9 april 14.30 u.: fam. verpl., bej. pers. St Servatius. Woensdag 12 april 19.30 u. verpl:. St. Anna, St. Vincentiushuis en Bed Burg Hau. Zondag 16 april 1430 u.: Kinderen pers. St. Anna/St. Servatius. Woensdag 19 april 1430 u.: Bejaar den St. Anna/St. Servatius. Zaterdag 2 april 19.30 u.: Bejaar den Venray en omgeving en belang stellenden. Woensdag 29 maart a.s. om 19.45 uur partij-repetitie voor de sopra nen. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Volgende week vergadert ook de commissie van planning, i.v.m. de programma-keuze voor de komende concerten. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332, of aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309. Zaterdag 25 maart: 16.00 gen. repetitie in kapel van Servaas. Zondag 26 maart: Geen repetitie. Maandag 27 maart: 9.00 aanwezig zijn in kapel St. Anna; 9.30 eucharistieviering. Donderdag 30 maart: 19.00 gez. repetitie. „BOJEMA" Vrydag 24 maart: Geen repetitie. Vrijdag 31 maart: Oriëntatietocht, vertrek 19.00 uur vanaf het Boschveldcollege. Vrijdag 8 april: 19.00 gez. repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 25 maart: 16.00 gen. repetitie in kapel van Servaas; 19.30 inspelen; 20.00 paas viering. Maandag 27 maart: 9.00 aanwezig zijn in kapel van St. Anna; 9.30 eucharistieviering. Zaterdag 1 april: 9.30 geen repetitie. Afmeldingen: Koor Ralph Reyn- ders 1327; orkest: Pater Falco 5855. Handenarbeid- en spelklubs De kinderen hebben vakantie van zaterdag 25 maart t.m. 1 april. Op Paaszaterdag is er dus géén klub. We beginnen weer op maandag 3 april. Vrijdag a.s. draaien we weer met onze disko-instuif van 7.00 tot 9.30 uur. Jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar zijn dan weer welkom. Zij die nog geen ledenkaart hebben, kunnen die op die avond krijgen. Bijdrage voor die avond 75 ct. On ze D.J.'s Hans en Glen draaien weer de nieuwste plaatjes. Laat je inschrijven als lid, want als we binnenkort starten met onze speciale programa-avonden hebben de ingeschreven leden voorrang. Tot ziens, in onze disko-instuif, iedere vrijdagavond. Op 4 april 1978 om 20.00 uur in het Vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg te Venray, wil een groep jongeren uit Venray een jongeren- partij oprichten, welke zich ten doel stelt om, door en met jongeren zelf, de belangen van de jongeren te be hartigen. Voor eventuele reakties, ideeën of inlichtingen kan men zich wenden tot: Yvonne Jeuken, Chopinstraat 47, Venray, tel. 3773. Sjaak Coenen, Vivaldistraat 17, Venray. Jack Schuurmans, Fagotstraat 58, Venray, tel. 6286. O.J.C. Puree organiseert op vrij dag 24 maart 1978 een thema-avond over: werkloosheid. Hierbij wordt tevens een film ge draaid over werkloosheid. Daarna is er gelegenheid tot discussie. Aan vang van de avond: 8 uur. Zaterdag 25 maart wordt door de leden en 'leiding de huis-aan-huis- kollekte gehouden, zoals reeds in de gemeentelijke kollektekalender is gemeld. Wij vragen dan ook om de jeugd die bij U aan de deur komt met een paasgave te gedenken. Door uw steun is het mogelijk om de jeugd een zinvolle tijdsbesteding te geven onder leiding van een staf van vrijwillige jeugdleiders. Handen arbeid- en spelmateriaal, alsmede buiten, kosten nu eenmaal geld. Uw goede geld is voor hun levensvreugd en wat is het mooier om de jeugd plezierig bezig te zien. De opbrengst van deze kollekte helpt daarbij. De sozen van Noord Limburg zul len, in samenwerking met het Re gionaal Jeugdcentrum (R.J.C.) en het Vormingscentrum Jonge Vol wassenen (V.J.V.) de komende tijd aandacht besteden aan de gemeente raadsverkiezingen. De eerste voorbereidingen zijn al getroffen. Binnenkort zullen de ver tegenwoordigers van de verschillen de politieke groeperingen uitgenodigd worden om tijdens een bijeenkomst te horen wat de bedoeling van dit projekt is. Vrijdag 24 maart: Beste jongens en meisjes. Van avond hebben we een fantastische rock-disco en miraculeuze Top 10. Bij de entree kunnen jullie Jan zien zitten, terwijl Guus en Gerrie voor de drank zorgen. Puk draait de plaatjes en Wil heeft algemene dienst. Dus tot vanavond en veel ple zier. Zaterdag 25 maart: Beste mensen, ook vanavond zijn wij weer paraat met een gezellig muziekje en een koel pilsje. Verge ten jullie niet dat we tegenwoordig ook cassis, tonic en chocomel in onze drankvoorraad hebben. Als je 15 jr. of ouder bent, dan ben je zaterdag vanaf 20.00 uur van harte welkom. Mary en Melanie zorgen voor de drank. Harrie en Henk draaien de plaatjes. Hans zit achter de entree en Jos is er voor algemene zaken. Groetjes en tot zaterdag, de leiding. OPTREDEN VAN BARRELHOUSE IN FREE WHEELIN OP 26 MAART Een opvalend kenmerk van de blues-rcck formatie Barrelhouse is, dat er nooit te hard gespeeld wordt. De groep gaat er vanuit dat niet het geluidsvolume, maar de kwaliteit van de muziek de sfeer en de be trokkenheid van het publiek moet bepalen. De juistheid van deze opvatting is inmiddels ruimschoots gebleken: de band kwam even makkelijk tot zijn recht in de enorme ruimte van een sporthal als de intimiteit van een kleine club. Barrelhouse is in 1974 opgericht en heeft een aanzienlijke reputatie op gebouwd onder de Nederlandse pop liefhebbers. Toen na een jaar, voorjaar 1975, de eerste elpee „Barrelhouse" uit kwam, sprak de pers over de zang van Tineke Schoemaker als de ont dekking van het jaar. Dit was reden genoeg om in mei 1976 met een twee de elpee „Who's missing" op de markt te komen. Momenteel wordt er hard gewerkt aan de derd elpee, die eind dit jaar uit komt. Het repertoire bestaat uit: stevig swingende pop met duidelijke blues- achtergronden, waarbij de goed ge oliede stampers afgewisseld worden door ingetogen ballade-achtige lyri sche nummers. Aanvang 21.00 uur. De entree is vier gulden. OPTREDEN VAN MICHAEL BROWN OP 24 MAART Michael Brown is een Amerikaan se popzanger. Na een „bewogen" carrière als o.a. acteur, nachtclub zanger, belichtingsman en organisa tor van folk-festivals, werd hij in Frankrijk leadsinger van de fameu ze groep „Gong". Rusteloos als hij is, had hij hier na enige tijd ook al weer genoeg van en ging als solo-zanger optreden in koffiehuizen, scholen, jongerencentra en concertgebouwen door heel Euro pa. Nu, in Holland aangekomen, is hij al voor de t.v. geweest met Martine Bijl en voor de radio met het Wim Overgaauw Trio en Ron Brandste- der. Zijn programma is een menge ling van country, blues en ballads en tevens probeert hij zijn publiek zo veel mogelijk bij zijn optredens te betrekken. Hij komt in Free Wheelin met een basgitarist. Het optreden begint om 21.00 uur en de entree hiervoor is maar een gulden en vijftig cent. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dames, woensdag 29 maart vieren we Moederdag. Om 7 uur H. Mis in de Paterskerk daarna gezellig sa menzijn, alwaar Zuster Josepha de avond zal verzorgen. Het bestuur verwacht een grote opkomst. Beste vrienden. Op zaterdag 25 maart vieren wij onze Phagwa feest in Venray. Aan vang 12 uur 's middags in het wijk- gebouw Noord-West, Ursulastraat 2, met medewerking van een Chawtal- Band uit Boxmeer. Iedereen is wel kom! Toegang gratis! Een vrijwillige bijdrage is welkom. De Werkgroep organiseert op woensdag 29 maart a.s. weer een huiskamerbijeenkomst, met ditmaal als gespreksonderwerp: „Gedragen homofielen zich anders?" Belangstellenden zijn welkom, maar worden verzocht eerst kontakt op te nemen met tel. 5197. Op zaterdag 20 mei a.s. houdt de Werkgroep in Venray een grote ma nifestatie om de Venrayse bevolking op een positieve wijze te konfron- teren met homofilie. In dit kader zal er o.a. 's avonds in de foyer van de schouwburg een tweetal kabaret- voorstellingen worden gehouden. Voor inlichtingen en het reserve ren van kaarten kan men terecht op Kruisstraat 8 of bellen naar tel. 5197. GROTE ANTIEKMARKT Grote Antiekmarkt na de geslaag de paaseierenaktie, waar U de uit slag van de loterij elders in dit blad vindt, staat nu de geweldige antiek verkoop op het programma van de schutterij en wel op 2e Paasdag. 27 maart a.s., in het Gildehuis, Zaal Vollberg, Henseniusstraat 20, Ven- eray. Hier kunt U alles vinden, wat er momenteel aan antiek te vinden is. Deze aktie, zo snel op de eieren- aktie is nodig, omdat de uitrusting van de koning, bijlemannen, tam- boermaitre en officieren zijn besteld, zodat de uitmonsteringen van de groep er het komende seizoen, weer mooier en beter uit zal zien. Hopenlij'k zal deze grote antiek markt er ook toé bijdragen, om dat doel te bereiken. Door bijna alle schutters wordt ook hard gewerkt om goed te kun nen lopen, daartoe jzijn er elke maandag exercitïeoefeningen. De tamboers werken ook hard aan hun marsen zodat er ook daarvan zoveel mogelijk gespeeld kunnen worden, de fluiters proberen ook driftig onder bekwame leiding, tonen uit hun fluiten te krijgen, om zo snel als kan op straat mee te kunnen. U ziet wel na jaren van rust, is er weer volop leven in de brouwerij. Leden, let op dinsdag 28 maart a.s. jaarvergadering. Laat u ook nu van de goede kant zien en komt ook en hoort wat er allemaal op het pro gramma staat voor de nabije toe komst. Ook wordt er elke zaterdag om 19.30 uur gekiend om mooie prijzen. jeugdnatuurwacht NESTKASTJES-AKTIES Afgelopen vrijdag hebben jullie allemaal een bouwpakket voor een nestkastje ontvangen. We verwach ten dat iedereen zijn nestkastje zon der problemen heeft vervaardigd en al op een daarvoor geschikte plaats heeft opgehangen. We hebben na tuurlijk géén spijkers in de boom geslagen, maar met een stuk draad of iets dergelijks gewerkt, zoals op de tekening van de „De Natuur vriend" is te zien. En nou maar af wachten of je nestkastje ook inder daad bewoond gaat worden! EXCURSIE Zoals op pagina 2 van „de Natuur vriend" is aangekondigd, houden we op Paasmaandag 27 maart onze eer ste excursie van dit jaar. Om 9 uur beginnen we. Het vertrekpunt is bij de Ballonzuil. Afhankelijk van het aantal lief hebbers, zullen er meerdere kleine groepjes gevormd worden. Speciale aandacht zal gevestigd worden op de vogels, die nu volop bezig zijn. Ook bij de jonge planten, die we onder weg zullen kunnen zien, houden we halt om daar het een en ander over te vertellen. We verwachten een groot aantal natuurliefhebbers bij deze excursie in onze mooie bossen rond de Ballon zuil. Denk wel aan een aangepaste kleding, zoals: stevige dichte schoe nen of eventueel laarzen! Tot maan dagmorgen om negen uur bij de Bal lonzuil. Repetitie dinsdag 28 maart 1978: Junioren: 19.00 - 20 30 uur; Senioren: 20.15 - 21.30 uur. Woensdag 29 maart 1978: Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Jaarvergadering Vereniging Het Groene Kruis, te houden op maan dag 3 april 1978 te 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Agenda: Opening. Ingekomen stukken en medede lingen. Notulen algemene vergadering d.d. 10 februari 1977. Financiële aangelegenheden. Spreekbeurt Dr. J. Wiezer, neu roloog en discussie. Rondvraag en sluiting. De op deze vergadering betrekking hebben de stukken zijn voor de le den ter inzage op 29, 30 en 31 maart a.s. op de administratie van Het Groene Kruis in de Clockert tussen 8.30 en 12.00 uur en tussen 13.00 en 17.00 uur. Het bestuur van de Vereniging Het Groene Kruis Venray rekent op een grote belangstelling. Lourdescomité afd. Venray Nog steeds komen aanmeldingen binnen om op 8 juni a.s. als pelgrim mee te gaan naar Lourdes. Het aan tal Venrayers dat deze bedevaart zal meemaken (zieken en gezonden) is de 50 weer ruimschoots gepasseerd. Hotel Fr. d'Assise zal dan ook weer voor een groot deelt „bevolkt" wor den door mensen uit deze streek. BLOEMEN AKTIE Op zaterdag 3 juni a.s. houden wij onze bloemenaktie. We komen nog enkele verkopers(sters) tekort. Jon gens of meisjes, mannen of vrou wen, die ons een handje willen hel pen, kunnen zich opgeven bij G, Phi- lipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 3575 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428. BIJEENKOMST LOURDES -REIZIGERS Op maandag 22 mei a.s. verwach ten wij al diegenen die zich hebben opgegeven om 8 juni a.s. mee naar Lourdes te gaan in het zaaltje van de Vredeskerk aan de Whistlerstraat. Ook huisgenoten kunnen zieken ver vangen of begeleiden. Het is de be doeling dat men op deze avond een gedegen informatie krijgt over het reizen, verblijf in Lourdes enz. In het verleden is gebleken dat de meeste pelgrims te weinig waren ge ïnformeerd. Vandaar deze bijeen komst. Men krijgt hiervoor nog een schriftelijke uitnodiging. KOLPORTEURS (TRICES) GEVRAAGD Zoals we reeds eerder schreven in deze rubriek hebben we een schrijnend tekort aan kolporteurs en kolportrices voor de verkoop van donateurskaarten voor het Lourdes Liefdewerk, Gelukkig hebben we enkele nieuwe medewerksters mo gen inschrijven. Wie volgt? Het is de bedoeling dat men in de tweede helft van augustus enige dagen (al naar gelang U tijd hebt) medewer king verleent bij de verkoop van de ze donateurskaarten. U kunt hierover inlichtingen ver krijgen bij L Heidens, Nieuwland- straat 28, tel. 2364 of H. Beerkens, Noordsingel 11, tel. 3428. OP 2e PAASDAG Een wel bijzonder zondagochtend concert wordt op 2e Paasdag gege ven door Studenten van het Maas trichtse Conservatorium. Guus Gijsen, Cécile van Hoof en Joop Celis spelen respectievelijk viool, cello en piano. De werken die uitgevoerd worden zijn: het Dumky Trio opus 90 van Dvorak en het Pianotrio in bes gr. opus 99 van Schubert. Op verzoek van de AVRO zullen de vendeliers van het oude O.L. Vrouwe Gilde uit Holthees zaterdag middag 25 maart tussen half 5 en half 6 in een rechtstreeks uitzending optreden in het programma „Stuif es in" te Susteren. Dat programma wordt gepresenteerd door Ria Bre mer. Dit succes is te danken aan de leiders van het Gilde en de instruc teurs die al vele avonden hiervoor hebben opgeofferd. Deze vendel- groep zal zaterdagmiddag onder lei ding staan van hoofdvendelier A. de Groot. Ook de koning met het kostbare zilver om en de schildknaap van het oude O.L. Vrouwe Gilde uit Holt hees zullen hierbij aanwezig zijn. Deze vendelgroep bestaat uit acht jongens van 10 tot 14 jaar, die van af oktober 1977 aan de opleiding zijn begonnen en nu dit resultaat hebben bereikt. Dit is de grootste jeugd- vendelgroep van Oost-Brabant en Noord-Limburg en dan uit een ge meenschap van 380 inwoners die dan ook allen trots zijn. Wij wensen de vendeliers hierbij veel succes toe. Deze uitzending zal worden uitge zonden via Nederland I. Ondanks het feit dat niet Frans Andriessen. minister van financiën, en niet mevr. Gardenlers-Berend- sen, minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, maar de staatssecretaris voor volkshuisves ting en ruimtelijke ordening, voor lichting zou geven aan kader en be langstellenden op de door de afde ling Venray van het CDA belegde vergadering in zaal In den Engel, was er toch een redelijke opkomst. De vier eerste kandidaten voor het CDA in de Statenkring Horst, te weten Chr. v. d. Broek Gennep; me vrouw H. Poels-Peters Venray; me vrouw van Soest-Jansbeken Arcen en P. Hilhorst uit Sevenum werden voorgesteld. Het was mevr. Poels- Peters die iets mocht vertellen over het werk in de Staten van Limburg Guus Brockx staatssecretaris, gaf een overzicht van de stand van za ken, sinds de formering van het ka binet van Agt. Hij behandelde de problematiek van de kleine kernen; de aanleg van Rijksweg 73, en de voorgestelde verdediging van de pro vincie Limburg. Het was een leuk intermezzo toen twee Zangertjes van St. Frans aan staatssecretaris Guus Brockx een vrijkaart kwamen aanbieden voor de uitvoering van de Mattheus Pas sion en een bestemd voor minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk, mevr. Gardeniers. Maart roert zijn staart. April doet wat hij wil. Dat zeggen ze wel eens. Dat heeft dan betrekking op het weer. Gelukkig zijn we niet van hef weer afhankelijk voor wat betreft onze discoavonden. Nog altijd zitten we lekker binnen, tja en de gezel ligheid daar zorgen we natuurlijk zelf voor. Zaterdag is het de laatste disco in maart en tevens een Paas- disco. Als begeleiders zullen zater dag aanwezig zijn: Fien, Huub, Leo, Jan, Mien, Bert en Bert. Bram, Corrie en Wiel zorgen voor de presentatie en niet te vergeten onze beheerder Toon. FILMS MET PASEN VERDWENEN IN DE BERMUDA DRIEHOEK is een zeer spannende en spektakulaire film over een vlieg tuigramp met een Boeing 747. Het toestel raakt in moeilijkheden en stort in de Caraibische zee neer. Hoe de ontsnapping van de passagiers te werk gaat is zo adembenemd dat het publiek deze film uitgeroepen heeft tot een van de spannendste films van het jaar. De film heeft een grote sterbezetting en verdient Uw volle aandacht. Voor de jeugd en voor mensen die eens gezellig willen lachen is er HERBIE GAAT NAAR MONTE CARLO. Een film over een volks wagentje dat de gekste toeren uit haalt omdat het verliefd geworden is op een racewagen. Het autootje gedraagt zich bijna menselijk en haalt de gekste toeren uit. Voor de gen die willen lachen is dat koren op de molen. Aanbevolen. DE MANTEL DER LIEFDE is een nieuwe Nederlandse sex kleurenfilm in het genre van „Keetje Tippel" en „Turks Fruit". In het Amsterdamse Tuschinski theater worden records gebroken door deze persiflage op de 10 geboden. Alles wat naam heeft in Nederland rit zowat in deze film o.a. Willeke van Ammelrooy, Sylvia de Leur, twee van de drie dikkerts die U onlangs in TV Privé van Henk van der Meyden kon zien, n.l. Mimi Kok en Yanaika, Siem Vroom, Hans en Jules Croiset, Rijk de Gooyer e.v.a. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten volwasenen afdeling: Calder, N. Sleutel tot het heelal. Emmel, Th. C. Spectrum vlinderboek Geen gratis toegang; sociale integra tie voor gehandicapten. Gorter, C. Planetenloop en mensen lot Harrison, C. Elseviers broedvogel- gids. Jaffé, A. Jung; beelden uit mijn le ven. Het mishandelde kind; herkenning hulpverlening-preventie. Pen, J., en J. Tinbergen. Naar een rechtvaardiger inkomensverde ling. Weiser, E. Biologische raadsels. Wonderwereld onder de zeespiegel. KATH. BOND VAN BEJAARDEN Donderdag 16 maart hield de Bond van Bejaarden haar algemene jaar vergadering in Hotel Beukema, on der leiding van Mevr. Janssen-v. d. Voort Uit het keurig verzorgde jaar- en financieel verslag door de sekr.- penningmeester M. van Osch kon den diverse aktiviteiten nog eens de revue passeren. Het financiële ge deelte sloot met een klein batig sal do. Uit de bestuursverkiezing bleek, dat dhr. Jan Verhoeven zich niet meer herkiesbaar stelde; hij wordt opgevolgd door Th. Franssen. ter wijl het aftredende lid Johan Ewalts bij acclamatie werd herkozen. Daarna trad de gymclub op met enkele demonstraties en vervolgens het bejaardenkoor dat enkele zang nummers ten gehore bracht, waar onder het zeer in de smaak vallende Overloonse volkslied. Dit alles onder leiding van dirigent Grad Klassen. Pastoor v. d. Velden uit Tilburg verzorgde een spreekbeurt. Tot slot werd aangezeten aan een goed ver zorgde koffietafel, waaraan ruim 150 leden deelnamen. Aan het slot van deze vergadering werd nog een kollekte gehouden voor de bewoners van het Verzorgings huis „Madeleine" te Boxmeer. Op deze manier wil men de bewoners in de gelegenheid stellen eens een paar dagen met vakantie te kunnen gaan. Deze kollekte bracht ruim 300 op. waarvoor de voorzitster de gulle gevers namens ..Madeleine" hartelijk dankte. DE ZONNEBLOEM De Overloonse „Zonnebloem" han- denarbeid/handwerktentoonstelling van afgelopen weekend is een gewel dig succes geworden. Praktisch alle werkstukken zijn verkocht en de vele honderden bezoekers maakten er een waar feest van door de diver se attrakties te steunen, waardoor de „welfare" de zo noodzakelijke finan ciën verkreeg. De materialen wa ren bijna op en nu kunnen de zieken en bejaarden weer volop aan de slag. Namens hen allen bijzonder hartelijk dank. Hierbij de uitslagen van de ver schillende verlotingen: Het gewicht van de bonte sprei bedroeg 2750 gram. Na loting viel deze ten deel aan Mevr. Weerts, Irenestraat 13, Overloon. De naam van het dier was „Zoef de haas". Na loting gewonnen door Mevr. Jacobs, Dorpshei, Overloon. Het „Smurfenschilderij" is geval len op lot nr. 464 geel. De witte sprei is gevallen op lot nr. 487 groen. De nog niet afgehaalde stukken kunnen deze week nog worden af gehaald bij Huize Loon, Engelseweg. Het „Smurfenschilderij" bij rr.evr. M. Alders, Museumlaan 20. KIENVERENIGING De „Kienvereniging Overloon" zal vrijdag 24 maart wederom kienen in het gemeenschapshuis t.b.v. de Over loonse verenigingen. Aanvang 20.00 Dat het tussen deze buren niet boterde was voor iedereen in de rechtzaal duidelijk zichtbaar. Zij wierpen elkander boze blikken toe; als blikken hadden künnen doden, had men op hetzelfde moment twee burenlijken zien liggen. Desondanks kwamen deze lieden voor de groene tafel omdat zij op een gegeven ogenblik een onuitblus baar verlangen naar elkander heb ben gehad. Hoe zou men het anders moeten verklaren, dat de een dwars door de muur heen bij de arder probeerde te komen? Dit alles is ge schied op de avond van de verjaar dag van buurman links. Natuurlijk woonden zij samen in hetzelfde huis. Als er geen samenwoning was zou de politierechter geen werk hebben, uur. Nu geviel het dat buurman links zijn verjaardag vierde. De bakker had een taart gebakken met drie zwaantjes en allerlei barokke ver sieringen. De buurt werd genodigd het festijn mee te beleven. De gla zen stonden op- tafel en met behulp van geestrijke vochten was de ge zellige stemming ontstaan die de Ne derlandse verjaarspartijtjes ken merkt. Maar buurman rechts was niet op het feest genodigd. Met een gezicht, niet ongelijk aan het onvriendelijke uiterlijk van de bison in de dieren tuin, stond hij in de gang van zijn woning op een afstand het opge wekt gesnap van de feestvierders aan te horen .Hij begon te roepen dat men zich stil diende te houden omdat hij niet kon slapen. Niemand hoorde daar iets van in het feeste lijk tumult. De verjaardagsvierders gingen voort met kwinkslagen, drinkglazen, danspassen en grapjas sen. Nu begon buurman rechts zich langzaam maar zeker verder op te winden. In zijn schuur had hij een tweedehands dwarsligger van de spoorwegen liggen. Die sleepte hij naar rijn gang. Vervolgens j-ekwi- deerde hij zijn echtgenote. Samen beurden zij de dwarsligger op. En enkele seconden later stokte plotse ling de opgewekte kout van de ver jaardagsvisite. Een doffe dreun had de woning doen sidderen, en enige kalk dwarrelde van de zoldering neer in de borrelglazen. Nog was de gedachtenwisseling niet hervat, toen een tweede dreun de ramen deed rinkelen. Wat hier geschiedde was duidelijk: buurman rechts had het nuttige instrument van de spoorwegen gebruikt, zoals men dat in de middeleeuwen met een stormram placht te doen. Zoals de middeleeuwers de muren van de belegerde veste rameiden, zo ging hij het houten tussenschot in de gang te lijf. Hij deed dat met overleg en gro te kracht. Toen de geschrokken feestgangers de gang in, vlogen de splinters om de oren, en tegelijk zagen zij dwars door de muur de dwarsligger op verjaarsdagsvisite komen .Even later probeerde buur man rechts zich een weg te banen door stofwolken en versplinterde planken. De schade bedroeg bijna 500 gul den en die zal de woeste buurman rechts aan de huisbaas moeten ver goeden, hoewel hij beweerde dat de jarige buurman links regelmatig voorwerpen door de ruiten werpt. Bovendien kregen buurman rechts èn buurvrouw rechts elk een week voorwaardelijk als verzekering in geval van een volgend verjaarspar- tijtje, en honderd gulden boete om het af te leren. „Ik begrijp niet", zei de officier, „hoe iemand zó verlangend kan rijn naar de verjaardag van rijn buur man. dat hij dwars door de muur gaat om er te komen."

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9