Joto dom melskens Ontwikkelen en afdrukken in 2 dagen bekeken. Natuurlijk bij ASAHI PENTAX DOM-PRIJS 835.- Opnieuw stijging van het aantal werklozen Storm rukt daken van flats af Gemeenteraad Vierlingsbeek Gemeenteraad Meerlo-Wanssum foto dom melskens BOLEX FLECTALUX PRAKTICA LIESEGANG RICOH tmhm gs, foto dom melskens PALLAS EUMIG FUJICA BELL AND HOWELL BAUER KONICA KIJKERS Asahi Pentax ME Terwijl in de meeste rayons van Limburg de werkloosheid eind fe bruari gelijk was aan eind januari, kon men in Venray opnieuw een duidelijke stijging signaleren. Met een toename van 31 werklozen werd Venray alleen nog maar overtroffen door het bureau Gennep dat ook onder Venray ressorteert waar in verband met de inschrijving van ex- pendelaars 75 werklozen weer ge noteerd werden. Ten opzichte van februari vorig jaar is de Venrayse stijging wel ge ring, slechts 10 werklozen meer, maar de langzame daling vorig jaar is in de twee eerste maanden van dit jaar wel geheel teniet gedaan. In feite is er dus in een jaar tijds wei nig of niets ten goede veranderd. De stijging met 31 werklozen moet ditmaal uitsluitend gezocht worden bij de bouwvakkers, waar 40 man nen zonder werk kwamen te zitten. De andere beroepen bleven vrijwel konstant met hier en daar een kleine daling. Het aantal vrouwelijke werklozen daalde slechts met 3, tot 363, maar tegenover februari vorig jaar zijn er toch 70 meef, Provinciaal gezien was er in februari een vrij grote da ling 498), maar desondanks blijft de arbeidsmarktsituatie voor vrou wen bijzonder moeilijk. Hoewel in de komende maanden de seizoenmatige verbetering van de arbeidsmarktsituatie voor mannen en vrouwen te verwachten is, zijn er geen aanwijzigingen voor een wer kelijk krachtig herstel. Inbraak Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur ontdekte een krantenbezorger dat de etalageruit van juwelier J. v. d. W. aan de Henseniusstraat vernield was. De krantenbezorger vond zelfs op het trottoir een horloge. Uit het door de recherche ingestelde onderzoek bleek dat met een straatklinker de etalageruit was ingegooid. De scha de ontstaan door de straatklinker was groter dan het ontvreemde. P. K. deed aangifte van diefstal uit zijn niet afgesloten personenauto geparkeerd op het tegelpad langs zijn woning. Ontvreemd werden sleutels, wegenkaart en een tech nisch instructieboekje van de auto. Veel stormen hadden de daken van enkele flats aan de Doorman straat en Rooseveltstraat in de loop der jaren weten te doorstaan, maar donderdag sloeg het noodlot toe. Een gedeelte van de daken van twee flats werden als een stukje speelgoed op getild en tientalen meters verder in het grasveld neergesmakt. Lichte schade liep een flat en een woning van de rondwaaiende stukken op. De wind kreeg vrij spel onder het 30 centimeter uitstekende dak. Enkele jaren geleden heeft een soortgelijk geval zich voorgedaan in Weert en toen werden diverse daken opnieuw verankerd. Men had die verankering ook toegepast aan deze flats, maar alleen aan de hoeken. Volgens deskundigen had de kracht van de wind de daken niet kunnen optillen als die verankering op meer dere plaatsen was gebeurd. Venrays brandweerlieden, perso neel van de firma Verhoeven en anderen werden direkt ingezet om de daken af te dekken en te bescher men tegen de regen. Ook werd daar bij materieel van de firma van Rat tingen ingezet. Er was vrijwel geen schade aan meubilair en de bewoners konden in hun vertrekken rustig blijven wonen. Voor zover thans bekend is zal de schade meer dan 100.000,bedra gen. Nadat donderdag en vrijdag de daken met zeilen en ander materiaal provesorisch dicht gemaakt waren, is begin deze week gestart met de reparatie. Het is nog niet bekend of de daken in hun oude toestand wor den teruggebracht, of dat er nu plat te daken komen. De dakverankering van de andere flats wordt nu onder zocht en zonodig verbeterd. lS-jarige Venrayer was het thuis moe Moeilijkheden thuis waren oor zaak dat een 15-jarige jongeman de ouderlijke woning per fiets verliet, met de bedoeling naar Assen te gaan. Maar in Nijmegen was zijn reislust over en had hij het zo koud gekre gen dat hij troost zocht bij de Nij meegse politie. Deze stelde zich in verbindingen met hun Venrayse col lega's, die op hun beurt de ouders van de aankomst in Nijmegen op de hoogte stelden. De ouders hebben de jongeman in Nijmegen opgehaald. Overlast Bewoners van de Langstraat bel den de politie op dat zij ontzettend overlast hadden van een stilstaande personenauto waarvan de motor aan het warm draaien was. De bestuur der deed tijdens dat warm draaien een „tukje". Bij onderzoek bleek het een 32-jarige automobilist te zijn welke het nodige aan „Bachus" had geofferd. Hij weigerde medewerking aan het blazen in het bekende pijpje. De automobilist werd naar het bu reau overgebracht en daar ter ont nuchtering ingesloten. Na ontnuch terd te zijn werd hij huiswaarts ge zonden met de aanzegging dat tegen hem procesverbaal zal worden op- In 5 jaar tijds heeft de Venrayse Jeugdnatuurwacht 2500 nestkastjes uitgereikt aan de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de 23 basisscholen in onze gemeente. Dat feit moest een officieel tintje krijgen en daarom mochten Danielle Cra mers van Coninxhof en Dinny Fries- sen uit Castenray zaterdag j.l. aan burgemeester Defesche, elk een nestkastje aanbieden. Deze nestkastjes worden als bouw pakket verstrekt en zijn van oud hout gemaakt door de gemeentelijke bosarbeiders, op tijden dat men niet in de bossen kon werken. Mevr. Poels-Peters, als voorzitster van de gemaakt terzake het veroorzaken van geluidshinder en het weigeren van medewerking aan het onderzoek c.q. blazen en bloedproef. 4-jarige jongen stak de weg over De 4-jarige J. H. stak plotseling de Noordsingel over juist op het mo ment dat een personenauto naderde. De 27-jarige bestuurster mevr. B. kon het overstekend kind niet meer ontwijken. Bij de botsing liep het kind dusdanige verwondingen op dat het naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd en aldaar moest wor den opgenomen. Jeugdnatuurwacht, was daar zeer erkentelijk voor. Alleen op deze wij ze was het mogelijk een zo'n uniek groot aantal nestkastjes uit te delen. In 2 bouwpakketten had men een briefje gestopt met de mededeling dat de gelukkige ontvangers als de legatie mochten optreden bij de bur gemeester - opper jeugdnatuurwach ter. Met vereende krachten werden de twee nestkastjes aan bomen op de Notarisberg bevestigd. Naast het conventionele model was er nu ook een nieuw zweeds model met de toegang opzij. Mussen e.d. schijnen van deze neslkastjes geen gebruik te maken. Ere wie ere toekomt In ons artikel over het 40-jarig ambtsjubileum van de hoofdagent rechercheur G. de Bruin vermeldden wij de goede samenwerking met bri gadier A .Vervoort. Dat was een penneslip, immers het is ons vol doende bekend dat Toon Vervoort de rang van adjudant van Venrays politie met ere vervult. Graag onze excuses. Omgevallen bouwkraan Personeel van de firma Demonie uit Weert ontdekte dat op haar bouwwerk aan de Smakterveldweg een 25 meter hoge bouwkraan door de sterke wind was omgewaaid. Des kundigen vermoeden dat de kraan door de harde wind is gaan „lopen" en toen tegen het stortblok is geslo ten en vervolgens is omgevallen De firma is tegen die schade verzekerd. Haas over de weg De bestuurder van een personen auto, de 18-jarige H. G. uit Venray, wilde een overstekende haas ontwij ken, maar botste daarbij tegen en kele verkeerspaaltjes op. De haas werd toch nog aangereden en ge dood. maar de bestuurder zit met de brokken. Gestolen bromfiets was terecht en weer weg Venrays politie kreeg een melding binnen van het vinden van een Puch bromfiets in de buurt van de Laag- heidseweg. Het bleek een enkele we ken gestolen bromfiets van een Ven rayse dame. De politie ging kijken en dacht niet anders: laat maar lig gen. De eigenaresse werd van de vondst in kennis gesteld en toen de politiemannen met dë eigenaresse gingen kijken was de bromfiets ver dwenen. Later bleek dat een bewo ner van de Laagheidseweg de brom fiets had gevonden en hem mee naar huis had genomen. Hij had wel de politie van zijn vondst op de hoogte gesteld. Zo kon de eigenaresse na twee keer de politie op bezoek te hebben gehad haar bromfiets op halen. Deze had behoorlijke water schade, want hij was uit een beek gevist. Enkele belangrijke punten noteer den wij uit de gehouden raadsver gadering van de gemeente Vierlings beek: Het krediet van 280.000. bestemd voor de bouw van kleed lokalen en een kantine bij het sport park te Overloon, werd op voorstel van Gedeputeerde Staten met 15.000,verlaagd. Het gevolg hiervan is, dat ook de huurprijs kan worden teruggebracht op 11.635, per jaar. Een prioriteitenlijst van uit te voeren werken tot 1981 werd samen gesteld. Hierop staan o.m. vermeld nieuwe tennisbanen in Vierlings beek; sportaccommodaties te Holt- hees en Overloon; reconstructie van de Rondweg te Overloon en de aan leg van riolering in Holthees. Bewoners van Maashees maken zich ongerust over mogelijke over last bij een voorgenomen uitbreiding van de firma Havens. Er is echter nog geen vergunning tot uitbreiding gegeven, in afwachting van een rap port van de inspektie voor de volks gezondheid. Of en in hoeverre de burgemeester een bemiddelende rol kan spelen in een te arangeren ge sprek tussen bewoners en de direk- tie van Havens, zal nader worden bekeken. Aanhouding volgens het boekje Venrays politie kreeg van de Hors ter rijkspolitie het verzoek om assis tentie bij de aanhouding van een auto welke door de Horster patrouil le werd achtervolgd, maar die snel ler reed dan de auto van de rijks politie Op de afslag Horsterweg Maasheseweg kon de auto worden aangehouden en de bestuurder werd „volgens het boekje" uit de auto ge haald; de handen op het dak van de auto en in de boeien geslagen. Toen die operatie ten einde was, kwamen de Horster politiemannen met hun auto aanrijden en deze na men voor verder onderzoek de be stuurder over. De automobilist was op het Horster industrieterrein ge zien en dat was aanleiding geweest voor een nader onderzoek en daar had men de hulp van Venrays politie voor nodig. Uit de agenda van de deze raads vergadering noteerden wij het vol gende. Het Schoolbestuur van Meerlo zal een behoorlijke bijdrage moeten betalen wegens achterstallig onder houd aan de vrijgekomen school. Het raadslid Belgers. die in een der vorige raadsvergaderingen het zo opnam voor dat schoolbestur en het college verwijten maakte, zweeg nu in alle talen. Zonder hoofdelijke stemming aanvaardde de raad het voorstel vaststelling bestemmingsplan Meerlo Burgveld I. In dit plan zullen 63 wo ningen kunnen worden gebouwd. Er zullen primair ingezetenen van de gemeente in aanmerking komen voor een bouwkavel Degenen welke de laatste 10 jaar in aanmerking zijn gekomen voor een bouwpremie zul len nu geen kans krijgen. Het bibliotheekplan werd aan genomen. Vóór 1983 zal er geen openbare bibliotheek in de gemeen te komen. Verschillende raadsleden voer den het woord in het voorstel tot verbouw van de oude lagere school in Meerlo, maar eer dat het zover is zal een projektcommissie nog een rapport maken. Die commissie zal kunnen worden aangevuld met an dere personen. Het gebouw zal in ieder geval gehandhaafd kunnen worden. Daarover spraken zich 11 raadsleden uit. De fraktic van 8 uit die raad trok haar ingediend voor stel in omdat nu die projektcommis sie zal bekijken wat er precies in dat schoolgebouw na verbouwing zal passen. Natuurlijk zal de raad inspraak krijgen over het tracé van Rijksweg 73. Als het zover is zal de raad vol ledig op de hoogte worden gesteld. 3,7 inch granaat gevonden Tijdens werkzaamheden op een bouwland te Ysselsteyn kwam een 3,7 ineh brisantgranaat naar boven. Deskundigen stelden vast dat het ging om een zwaar gevaarlijk oor- logssouvenier, daar dit een verscho ten granaat was. Deze zijn veel ge vaarlijker dan een niet verschoten granaat. boxmeer/venray/deurne Mwwa* a Canon Qollei CdTflBO ElLe-How£u Nikon Nizo s>,^"rmMinoho ©D «W1 Ricoh os" icm lï*l LEI TZ l&jj BAUEB boxmeer/venray/deurne Liesegang Volautomatische diaprojektor met 24 V 150 W halogeenlamp. Voor universeel magazijn. DOM-PRIJS 219.- Ricoh 35 ZF Automatische kleinheeldkamera met zelf instelbare sluitertijd tlm 1/500 sek. DOMPRIJS 169.- Ricoh 500 G DOMPRIJS 199.- Wij ruilen uw oude kamera in Grote voorraad okkasions foto- tegen redelijke prijzen. en filmapparatuur. Geheel vernieuwde Ricoh-kamera van topklasse met K-Pentax bajonetvatting. Dit zwarte wonder moet n gewoon gezien en in uw handen gehad hebben, als n van plan bent een reflexkamera aan te schoffelt. DOM PRIJS 625.- Kenners zeggen: Een wonder van kompaktheid Superieure techniek op de vierkante centimeter Filminleg gemakkelijker dan ooit Optimale betrouwbaarheid Voor de man of vrouw die van probleemloos fotograferen houdt Dom Melskens zijn prijs is te ,,laag" en geeft nog service ook. Bell and Howell 1223 Geluidskameravolautomatische belichting. 3-voudige zoomlens. Focusmatic scherpte-instelling. Slechts 1300 gram inklusief mikrofoon DOM-PRIJS 595.- DOM-PRIJS 950.- DOM-PRIJS 79.- DOM-PRIJS 379.- DOM-PRIJS 650.- Kijkers DOM-PRIJS 85.- Ricoh XR 1 Kwaliteitsstatieven vanaf DOM-PRIJS 59.- Bolex SP 8E Geluidsprojektor 12 V 100 W koudlichtspiegellampTransistor versterker 6 watt. Lichtsterkte I ;6 17-30 mm zoomlens. Met Pentacon me 1,8 50 mm lens. Lichtmeting door de lens. De lens is instelbaar vanaf 33 cm tot oneindig en multicoated. Pallas Soundprojektor model P 511 Technische gegevens: lamp 12 V 100 W koudlichtspiegellamp; volledig automatisch van spoel tot spoel. Uitgang 4 watt met externe speaker. Sound on sound mengmethode, geheel kompleet met stof kap. 795.- DOM-PRIJS 689.- Bauer S 40 DOM-PRIJS 875.- DOM-PRIJS 225.- Praktica LTL 3 Fujica ST 605 Spiegelreflexkamera met P-draad. Fjuinon 1:2,2/55 mm lens 680- DOM-PRIJS 495.- Eumig R 2000 insta-projektion Voor super 8 en dubbel 8: 12 V 100 W koudlichtspiegellamp. 3-6-9-12 en 18 heelden per sekonde. Enkelbeeld- en terugprojektie. Ook als normale projektor te gebruiken. 799.- Geluidskamera met 4 x zoom. XL voor filmen met weinig licht, aktion light. Groene golf voor eenvoudig filmen. 1095.- Volautomatische kleinheeldkamera met ingebouwde elektronenflitser. Vereenvoudigd Jilminleg-systeem boxmeer venray deurne steenstraat 150 - tel 08855-1471 schoolstraat 15 - lel 04780-3467 stationsstraat 26 - tel 04930-5088

Peel en Maas | 1978 | | pagina 7