ka/f^ D /rui JHMARKT jan linden PAK 250 6RAM Baatbelasting in Merselo Geen „woonerf" in Kulut I Verkoop industriegrond Grondtransactie voor doortrekking Oost- en Noordsingel NEDERLANDSE HARTWEEK 3-9april Inzamelingsakties gedragen kleding Speelvergunning voor circussen Riolering en bestrating Litsenbergweg Parkeerstroken Mgr. Hanssenstraat Beleid gelegenheidsventen DOUWE E6BERTS 2506RAM Tl_ 4006RAM' gekookte KI10 VERSE 8006R. GESNEDEN ua* zo pmJ^L LITER AWtO-* 59 PpegJOTj LiTircïÏMN 45 pgRPÖT STATIONSWEG 3Q Het ligt in de bedoeling van het college van b. en w. aan de raad voor te stellen een verordening op de heffing en invordering van een baatbelasting i.v.m. de aanleg van de riolering in Merselo vast te stel len. Eerst zal hierover echter het ad vies van de commissie voor finan ciën worden gevraagd. De bedoeling is, dat 600,per gebouwd eigendom, dat op de rio lering kan worden aangesloten, als baatbelasting wordt geheven. In de ze belasting zullen in totaal 114 eigendommen worden aangeslagen. De duur van de belastingheffing wordt gesteld op dertig jaar. Deze termijn is ook aangehouden t.a.v. de baatbelasting Pater Tulpstraat in Ysselsteyn. Rekening houdend met een rente van 8l/*% per jaar wordt de jaarlijkse aanslag per object ge steld op 56,Het staat echter iedereen vrij de belasting in ééns af te kopen. Het trottoir in de kom van Mer selo vanaf de pastorie langs de kerk en het kerkhof tot en met het daar naast gelegen perceel en het trottoir aan de andere kant van het jeugd huis op het door de afbraak van de oude school ontstane pleintje en voor twee particuliere panden, wor den buiten de baatbelasting gehou den. Een groot gedeelte wordt n.l. zodanig aangelegd, dat het als par keerplaats kan dienen voor bezoe kers van de kerk, begraafplaats etc. In het begin van vorig jaar heb ben enkele bewoners van het woon gebied Kulut I van het bestem mingsplan Veltum II gevraagd naar de mogelijkheid om van dit woonge bied een z.g. .Woonerf" te maken. Het gaat hier om het gebied, dat begrensd wordt door de Kulutweg, Weg in den Berg, Langstraat en de Deurneseweg. Met name werd door de bewoners op de volgens hen on veilige verkeerssituatie op de' Adel- bertweg/Eligiusweg gewezen. Reeds eerder was ten gemeente huize de problematiek rond de aan leg van woonerven in het algemeen onderzocht. Geconcludeerd werd, dat gezien de vele wettelijke eisen waaraan moet worden voldaan een woongebied niet zonder meer tot „woonerf" kan worden omgebouwd. Het inrichten van Kulut I tot woonerf zou vrij grote ingrepen met zich brengen, welke veel geld zouden gaan kosten. Bovendien bleek, dat in verband met de stedebouwkun- dige opzet van het plan het inrichten van een „woonerf' zeker niet nood zakelijk is. In een gesprek met de bewoners dit meegedeeld. Men bleef echter wel de mening toegedaan, dat er wat moet worden gedaan aan de ver keersveiligheid van de Adelbertweg/ Eligiusweg. Bij deze verkeersonveiligheid wordt door het gemeentebestuur echter wel wat vraagtekens gezet omdat het ge motoriseerde verkeer op deze slin gerende weg niet hard kén rijden. In verband met de nabijgelegen pa- rallellopende Kulutweg wordt van de Adelbertweg/Eligiusweg alleen maar gebruik gemaakt door de eigen bewoners. Wanneer wat extra voorzieningen zouden moeten worden aangebracht, valt volgens b. en w. te denken aan de doorgaande en aanliggende wan del- c.q. parkeermogelijkheden, wel ke thans direct deel uitmaken van de zeven meter brede weg. Overeenkomstig het verzoek van i bewoners van Kulut I zal nu een werkgroepje worden geformeerd. Hierin zullen zitting hebben 3 ver tegenwoordigers uit de wijk en twee vertegenwoordigers van de gemeen te. Dit werkgroepje zal bekijken wel ke voorzieningen zullen moeten worden getroffen. Om te voorkomen dat zaken worden aangepakt en uit gewerkt, welke financieel niet haal baar zijn, wordt de werkgroep ge bonden aan een maximaal budget van 25.000, Ten behoeve van de bouw van een bedrijfsruimte met kantoor voor haar schilderbedrijf heeft Reynders Schilderwerken, Hoenderstraat te Venray verzocht in aanmerking te komen voor de aankoop van een perceel grond in het bestemmings plan „De Brier". B. en W. hebben, na hierover de commissie voor openbare werken en verkeer te hebben gehoord, het be drijf ca. 1295 m.2 grond, gelegen aan de Plataanstraat, te koop aangebo den. Ten behoeve van de doortrekking van de Oost- en Noordsingel dient de gemeente over te gaan tot aan koop van grond in dit gebied. Aan gekocht zullen worden: 0.3560 ha grond van de le Fun datie O.L. Vrouw te Venray; 0.07.90 ha grond van de Erven Pelzer; 07.00 ha grond van het r.k. kerkbestuur St. Petrus-Banden en 460 m2 grond van Ingenieurs- en Architecten bureau Ir, J. van Bergen te Gennep. Nu de commissie voor openbare werken en verkeer hierover het col lege gunstig heeft geadviseerd, kan een voorstel tot grondaankoop aan de raad worden gedaan. Over de pachtontbinding zal in een later sta dium een voorstel worden gedaan. Van 29 maart tot 4 april is er weer de jaarlijkse kollekte voor de Ne derlandse Hartstichting. We konden een heel verhaal schrijven over de duizende Neder landers ,die ook dit jaar weer door een beroerte zullen worden getrof fen of tengevolge van 'n hartziekte zullen overlijden. Maar we kennen allen in eigen kring mensen, die van de ene dag op de andere weggerukt werden uit hun familie en vrienden en waar hartziekte de oorzaak was van dat plotselinge en dikwijls zo pijnlijke afscheid. We hoeven daarvoor niet ver te gaan, want voorbeelden daarvan kennen we in eigen familie, in eigen straat, in eigen wijk. We voelen ons dan zo machteloos, zo hulpeloos en vragen ons, soms in woede af: moet dat nu? Ja,dat moet, als niet met man en macht gewerkt wordt aan de afweer en de verdelging van deze volks vijand nr. 1: de hart- en vaatziekte. Wij, ieder van ons, kunnen daar ons belangrijk steentje aan bijdra gen door minder vet te eten, minder of geen sigaretten te roken, meer li chaamsbeweging te nemen, psychi sche spanningen op te (laten) rui men. Dat zijn positieve bijdragen, welke we zelf in deze strijd kunnen leveren. Maar daarnaast kunnen we hen helpen, die steeds opnieuw op wetenschappelijk terrein vechten: doktoren, instituten. Die kosten nu eenmaal geld en dat geld moet van iedere van*ons komen. Als we den ken aan al dat leed. wat we zelf juist door hartziekten ervaren hebben, dan weten we dat onze gift leven voor anderen betekenen kan. Voor deze aktie zijn nog verschil lende kollektanten nodig. Ook dat is een positieve bijdrage voor deze belangrijke strijd. Die kunnen zich opgeven bij Mevr. H. Poels-Peters, Leunseweg 14, tel. 1782. Ingevolge het beleid van b. en w. mag jaarlijks in de gemeente een beperkt aantal inzamelingsacties van gedragen kleding etc. worden ge houden. In januari jl.. heeft de Stichting Hulpactie in Nood te Vught een grote aktie in Venray gehouden. Het college heeft besloten nog twee instellingen dit jaar toestem ming te geven voor het houden van een inzamelingsaktie van kleding. De Salvatoriaanse Hulpaktie voor Ont wikkelingsgebieden van de paters Salvatorianen te Borgharen mag haar actie houden op 29, 30 en 31 maart en 3 april terwijl de Max Tail leurstichting op 14 juni a.s. een in zamelingsaktie mag houden. Burgemeester en wethouders heb ben een keuze moet enmaken uit een negental verzoeken voor een speel vergunning voor een circus, twee voor een openluchtshow van stunt werk en twee voor een openlucht expositie van een geprepareerde wal vis. Het college geeft de voorkeur aan circussen boven openluchtshows van stuntwerk, terwijl in het verleden is gebleken, dat een „walvisshow" in Venray tot de weinig interessante attraktie behoort. Omdat ingevolge het beleid van het college niet meer dan twee ver gunningen voor „circusachtige" eve nementen per jaar worden afgege ven, hebben Circus Charivari en Circus Renz een speelvergunning gekregen. Charivari mag 1 dag in het najaar in Ysselsteyn optreden en Circus Renz twee dagen in het najaar in Venray-centrum, waarbij gedacht wordt aan het aanwijzen van het Gouden Leeuwterrein als kermister rein. In verband met de voorgenomen plannen tot aanleg van riolering en bestrating van de Litsenbergweg in Ysselsteyn zal het advies worden gevraagd van de commissie voor openbare werken en verkeer, alsme de van de commissie voor financiën. In overleg met de dorpsraad van Ysselsteyn is gekozen voor een uit werking van een plan, dat alleen voor fietsers en bromfietsers een doorgaande verbinding tussen de Litsenbergweg en Middenpeelweg biedt. Auto's zullen moeten keren in de aan te leggen „zwaaikom", wel ke binnen de aanwezige bomen is gesitueerd. Om de doodlopende van ondergeschikt karakter zijnde Lit senbergweg te benadrukken, zal de aansluiting op de Pater Tulpstraat als in-/uitrit worden uitgevoerd. De verharding zal bestaan uit beton- klinkers. Inclusief goten krijgt de weg een breedte van 4.70 m'. De aan wezige bomen kunnen dan gehand haafd blijven. De kosten van de werkzaamheden zijn begroot op 196.500,Met na me de commissie van financiën zal het college moeten adviseren over de wijze van te verdelen of te ver halen kosten waarbij gekozen kan worden tussen een bouwgrondbelas ting of een baatbelasting. Met Ysselsteyn zal overigens nog nader overleg worden gevoerd in verband met het kostenverhaal op particuliere terreinen. Het college van b. en w. zal de raad voorstellen een krediet van 27.000,beschikbaar te stellen ten behoeve van de aanleg van parkeer stroken aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum. De commissie voor openbare wer ken en verkeer heeft reeds op 7 no vember j.l. het college hierover gun stig geadviseerd. Zowel door de dorpsraad Oostrum als door de bewoners van de Mgr. Hanssenstraat is diverse malen ver zocht om aan de Mgr. Hanssenstraat tussen Vlasakker en Hoefslag parkeer stroken aan te leggen. Hier ontstaan n.l. regelmatig gevaarlijke verkeers situaties voor het parkeren van auto's in de in dit weggedeelte ge legen bocht. Deze gevaarlijke verkeerssituatie wordt door b. en w. onderschreven. Hierbij wordt tevens opgemerkt, dat ter plaatse ook regelmatig in de aan grenzende zachte berm wordt ge parkeerd, met alle gevolgen van dien. Bij de uitwerking van bestem mingsplannen in de gemeente wordt reeds geruime tijd 1 tot 1,5 parkeer plaats per woning geprojecteerd. Hoewel de zuidzijde van de Mgr. Hanssenstraat binnen het bestem mingsplan Oostrum-Zuid valt. is ver zuimd ter plaatse met deze in formele norm rekening te hou den. Naar aanleiding van de wens van de dorpsraad en de geconsta teerde gevaarlijke verkeerssituatie is alsnog een plan uitgewerkt, dat voorziet in de aanleg van parkeer stroken en enkele inritten op de aangrenzende noordelijke berm van de Mgr. Hanssenstraat. Voor wat betreft de geprojecteer de inritten stelt het college, dat deze normaliter voor rekening komen van de belanghebbenden. In dit geval zal de aanleg evenwel voor rekening van de gemeente komen, omdat hier slechts sprake is van een opvulling van de berm tussen de weg en het rijwielpad. Het komt nog wel eens voor, dat verenigingen een vergunning aan vragen om met een of ander artikel langs de huizen te venten ten bate van een goed doel. De een wil erw tensoep of oliebollen verkopen, de ander snijbloemen, ballpoints etc. Omdat hierbij de belangen van de erkende handel ,de belangen van de aanvragers en de verenigingsbelan- gen in de kerkdorpen door elkaar heen lopen, hebben b. en w. hun be leid met betrekking tot het gelegen heidsventen bepaald. Zo zal het af geven van vergunningen voor gele genheidsventen met bloemen voor een goed doel tot een minimum worden beperkt. In Venray kom zal het venten met bloemen alleen aan de erkende handel moeten blijven. Het venten met bloemen in een van de kerkdorpen zal kunnen worden toegestaan aan een aan dat kerk dorp gerelateerde vereniging. Voor het gelegenheidsventen met erwtensoep, oliebollen etc. zullen de verenigingsbelangen in de kerkdor pen worden beschermd door het ventgebied te beperken; ofwel tdt Venray, met uitsluiting van de kerk dorpen, ofwel tot een kerkdorp voor een vereniging uit dat kerkdorp. Omdat het Lourdes-comité afd. Venray een ventactie met snijbloe men al ver heeft voorbereid, hebben b. en w. dit comité als laatste vereniging vergunning verleend voor een actie op 3 juni in Venray-kom. Verkoop in een kerkdorp wordt dus niet toegestaan. De Drum- en Showband Venray heeft een ventvergunning gekregen voor haar erwtensoepactie op woens dag 29 en donderdag 30 maart a.s. Zij mag alleen venten in Venray en niet in de kerkdorpen. Aanrijdingen De 72-jarige bestuurder van een personenauto, v. E. uit Bergen, ver leende op de kruising Langeweg Merseloseweg geen voorrang aan de over de Langeweg rijdende perso nenauto, bestuurd door de 33-jarige K. uit Helden. De 28-jarige bestuurder van een personenauto, W. C. uit Venray, kreeg op de kruising Helfrichstraat- Kempweg geen voorrang van de 33- jarige bestuurder van een personen auto S. I. uit Venray. Deze laatste maakte bezwaar tegen de wijze waarop de andere de kruising zou zijn opgereden. Deze zou de nodige voorzichtigheid niet in acht hebben genomen. Het te klein nemen van de bocht Mgr. HanssenstraatGeyster- seweg door de 32-jarige autobestuur ster mevr. M. C.-L. uit Venray, was oorzaak dat ze met de door haar be stuurde auto in botsing kwam met de personenauto, bestuurd door de 20-jarige M. A. uit Venray. De 31-jarige bestuurder van een vrachtauto F. J. verleende op de kruising LovinckpleinTimmer- mannsweg te Ysselsteyn geen voor rang aan de van rechts komende vrachtauto, bestuurd door de 45-ja rige A. R. uit Venray. In alle boven vermelde botsin gen bleef het bij mbateriële schade.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 5