GEMEENTEPRAAT HOUTEN BARAK NA DE MATTHEUS PASSIE NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Sehütte, Bureau Voorlichting Bouw politiebureau De Welstandscommissie heeft geen bezwaren van wezenlijke aard ge maakt tegen het ontwerp voor de bouw van het politiebureau aan de Leunseweg. Architect Colsen heeft nu de opdracht gekregen het projekt bestekklaar te maken. Geruchten als zouden de aanwezi ge bomen moeten sneuvelen voor de bouw en als zou het politiebureau 20 meter dichter naar de Leunseweg worden geplaatst, werden pertinent tegengesproken. Het is nog niet bekend waarneer de minister gelden zal bestemmen om deze bouw te realiseren. Ook is niet te zeggen of het mogelijk is dat de gemeente Venray de bouwkosten zal voorfinancieren. Wel is iedereen, ook het ministerie, er van overtuigd dat er snel een beslissing zal moe ten worden genomen, gezien de on houdbare toestand. 10-jarige fietser tegen busje op Met zware verwondingen, o.a. aan zijn hoofd, moest de lOjarige L. P. uit Venray naar het ziekenhuis ver voerd worden. De jongen fietse op de Meterikseweg toen hem een busje naderde. Hij ging in de wegberm rij den maar is toen vermoedelijk de macht over het stuur verloren. Toen het busje hem passeerde viel hij te gen de zijkant, waarbij hij genoem de verwondingen opliep. De gealarmeerde ambulance nam op de Lollebeekweg de verkeerde afslag en kon toen eerst via een omweg het slachtofertje bereiken. Aan been gewond De 77-jarige G.W. stond met zijn fiets aan de hand op de rijbaan van de Maasheseweg met een ander per soon te praten. Hij werd waarschijn lijk te laat, of helemaal niet, opge merkt door de 62-jarige bestuurder van een personenauto, J.R. uit Ven ray. De auto raakte namelijk de fiets terwijl de bestuurder gewoon door reed. G.W. liep door deze aanrijding een beenwond op, maar kon na be handeling in het ziekenhuis naar huis worden vervoerd. De getuige van het ongeval kon zowel de kleur, het merk en het kentekennummer van de auto doorgeven. Voor de po litie was het toen een kleine klus de bestuurder te achterhalen. Deze ont kent iets van de aanrijding gemerkt te hebben. Procesverbaal werd op gemaakt. Drank in de vrouw Vënrays politie hield een perso nenauto aan. met aan het stuur een 48-jarige dame. De politiemannen konstateerden alcoholgebruik en het werd voor de dames pijpje blazen en het ondergaan van de bloedproef. Procesverbaal werd aangezegd. Onder invloed en verboden wapenbezit Wegens het in bezit hebben en bij ./zich dragen van een stiletto, werd - tegen de 3rftja^igg Venrayer V. Y. proces verbaal''opgemaakt. Toen de politie daarbij konstateerde dat hij onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde, leverde dat ook nog een procesverbaal op. Vernieling Vandalen hebben de telefooncel nabij de schouwburg onklaar ge maakt. De kiesschijf werd vernield aangetroffen, waardoor de telefoon niet meer te gebruiken was. De vraag dringt zich op: „Wat heeft Bach met zijn Mattheus-passie nu eigenlijk bedoeld?" Heeft hij al leen maar een enorm kunstwerk ge schapen, waar men in lengte van jaren van zou kunnen genieten, of heeft Bach met dit werk de toehoor der, door middel van zijn muzikale beschouwingen 'n gelegenheid wil len schenken het verhaalde in het evangelie van Mattheus nader te overwegen? Het is in ieder geval zo, dat men jaren en jarenlang bij uit voeringen van die Passie liever de klemtoon legde op het meditatieve aspect van dit werk. Door de prach tige melodieën van koren en orkest was het de toehoorder niet moeilijk een duidelijk verband te leggen tus sen zijn opstelling ten opzichte van de muziek en zijn opstelling ten op zichte van de teksten. Men heeft vroeger wel eens wat te veel over dreven, men neigde naar: ,,'n roman tische uitvoering". Men gaf uiting aan zijn religieuze beroering door alle mogelijke muzikale trucjes als, overdreven crescendo's, lange fermaten enz. En als men dan zo op gegaan was in Bach's Mattheus-pas sie dan applaudiseerde men niet na afloop. Of die uitvoering nu was in een kerk of in een zaal, men deed het gewoon niet, dat hoorde niet De uitvoering die wij op Palmzon dag in de Grote Kerk mochten be leven was niet zo'n „romantische" vertolking van het werk, de dirigent wist echter wel op het juiste mo ment het hele koor en orkest de juis te sfeer te treffen, een voorwaar niet geringe opgave met zoveel „jeugd" onder de uitvoerenden. En dan te be denken dat dit het gewone kerkkoor is, verbonden aan de kathedraal van Limburg a/d Lahn! Over orkest en solisten eigenlijk niets dan goeds. De ene violist is nu eenmaal beter dan de ander, de ene solist heeft nu eenmaal meer volume dan de ander! Het is toch zo. durven wij te stel len, dat allen die tegenwoordig ge weest zijn bij deze uitvoering vol daan naar huis zijn gegaan. Venray had de gelegenheid een uitvoering van de Passie te realise ren; Venray heeft deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Het heeft ons goed gedaan te midden van deze uitvoerenden een Venray's koor te vinden. Dank aan allen die heben meege werkt dit in ons Venray tot stand te brengen. Oriëntatieloop en sportinstuif als sportieve recreatie De atletiekvereniging Venray Re gio organiseert samen met het co mité Recreatiesport Venray op twee de Paasdag een oriëntatieloop voor iedereen, die wat meer beweging wil hebben. Deze oriëntatieloop is een soort bosloop, waarbij deelnemers, hetzij individueel hetzij in groepjes (b.v. gezin) naar eigen inzicht en in eigen tempo een aantal controlepos ten aandoen, welke op een kaart van een bepaald gebied staan aangege ven. Iedereen bepaalt dus zelf in wel ke volgorde en langs welke route hij/zij alle controleposten zal afleg gen. De recreatielopers moeten een af stand afleggen van 5 a 6 km, afhan kelijk van de gekozen route. Op de controlepunten moeten opdrachten worden uitgevoerd, waarbij kan wor den gelachen, maar waarbij ook denkwerk te pas komt. De tijd is niet belangrijk. De route kan wandelend worden afgelegd. De wedstrijdlopers leggen een af stand van minimaal 9 km af, even eens afhankelijk van de gekozen route. Deelname is mogelijk vanaf 12 jaar. Het is de bedoeling, de con trolepunten in zo kort mogelijk tijd af te leggen. Inzicht in kaartlezen is wel gewenst. Voor de winnaar zijn enkele prijzen beschikbaar. De start vindt plaats vanaf camping „De Ou de Barrier" aan de Maasheseweg 93. Men kan zelf bepalen hoe laat men wil starten tussen 11 en 13.30 uur. De route is uitgezet in het prachtige natuurgebied Boschhuizen en het landgoed Geysteren. De kosten be dragen 2,per persoon. Degenen, die de oriëntatieloop volbrengen worden getrakteerd op erwtensoep. SPORTINSTUIF Op vrijdag 31 maart wordt in het kader van de actie „Limburg be weegt" in de sporthal „De Wette- ling" een sportinstuif gehouden van 9.30 tot 15.30 uur met een pauze tus sen 12.00 en 13.00 uur. De leeftijden van 7 t.m. 12 jaar kunnen onder des kundige leiding gratis deelnemen aan de volgende sport- en spelonder- delen: trampolinespringen, judo, voetbal, volleybal, basketbal, tafel tennis etc. Dinsdag houdt de gemeenteraad zijn maandelijkse vergadering Op dinsdag 28 maart a.s. 's avonds om zeven uur houdt de ge meenteraad in de kantine van het gemeentehuis zijn maande lijkse openbare vergadering. Zoals gewoonlijk wordt na afloop van de vergadering het publiek in de gelegenheid gesteld met het college van b. en w. en de raadsleden te discussiëren over de behandelde agendapunten. De volgende voorstellen zullen in deze vergadering aan de orde wor den gesteld: het verlenen van medewerking voor de modernisering van de toiletten van de Sint Jozefschool te Castenray; het verlenen van medewerking voor het aanscahffen van leer- en hulpmiddelen van de basis school St. Franciscus; idem voor het aanschaffen van een nieuwe rekenmethode ten be hoeve van de basisschool Coninx- hof; idem voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen t.b.v. de zelfde school; het beschikbaar stellen van gel den voor het verplaatsen van de Jarinolokalen van De Keg naar De Flierefluit. Zoals bekend zullen twee van de drie lokalen tijdelijk als onderdak dienen voor de wijkraad Brukske, zodat de huisvesting van de wijk raad tijdens de bouw van een nieuw wijkcentrum verzekerd is. het beschikbaarstellen van een krediet van 2.350t.b.v. ver vanging van de c.v. ketel in het jeugdonderkomen van De Spring plank; bespreking van het gemeentelijk bibliotheekplan 1978; het beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de afwerking van het Lovinckplein in Ysselsteyn; verkoop bouwgrond aan de Kiek- weg aan de heer M. M. Broeren; verkoop kavel bouwgrond in Oos trum aan de heer E. H. M. Camps; aankoop van grond ten behoeve van de doortrekking van de Oost en Noordsingel; verkoop kavel bouwgrond in Ys selsteyn aan de heer J. H. H. M. Maessen; verkoop industriegrond aan Reyn- ders Schilderwerken b.v.; ruiling van grond aan de Nieuw- huisweg t.b.v. aanpassing en ver harding van het bedrijfsterrein van Building Equipment Europe, v/h Custers; ontbinding zakelijk recht met be trekking tot pand Leunseweg 33 en huur en verhuur van pand Eikenlaan 25. Gemeentehuis gesloten Heden vrijdag (Goede Vrijdag) is het gemeentehuis de gehele dag ge sloten. Op woensdag 29 maart a.s., de dag waarop de verkiezingen voor Provin ciale Staten worden gehouden, is het gemeentehuis alleen geopend voor het aangeven van geboorten en over lijden van 11 tot 12 uur. Hiervoor kan men terecht op de afdeling be volkingszaken. Alle andere afdelingen zijn op die dag voor het publiek gesloten. Ophalen van huisvuil Op Goede Vrijdag zal in de ge meente het huisvuil normaal worden opgehaald. Op Tweede Paasdag wordt er uiteraard geen huisvuil op gehaald. De bewoners van de kerk dorpen, die aangesloten zijn op de vuilnisophaaldienst zullen het huis vuil dus een weekje langer moeten bewaren. Zwembad gesloten 2e Paasdag Op Tweede Paasdag zal het ge meentelijk overdekt zwembad geslo ten zijn. Gedurende de Paasvakan tie van de scholen zal men tijdens de schooluren vrij kunnen zwemmen in het overdekte zwembad. De gemeente heeft een regeling getroffen voor de bewoonster van het pand, dat gesloopt moet worden i.v.m. de reconstructie van het kruis punt Leunenseweg/Zuidsingel. De bewoonster doet onherroepelijk af stand van haar zakelijk recht tot het levenslang mogen bewonen van deze woning. Op haar beurt geeft de ge meente haar een bejaardenwoning aan de Eikenlaan zonder haar te verplichten de huur te betalen. het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van par- keerstroken aan de Mgr. Hans- senstraat te Oostrum; voorstel tot toepassing te verkla ren van de Regeling Huisvesting Peuterspeelzalen op het Kinder dagverblijf „Duimelot"; beantwoording van de door de P.v.d.A. raadslid J. Konings ge stelde vragen (zie hiervoor elders in dit blad). AANVULLENDE AGENDA Op de aanvullende agenda zullen nog de volgende voorstellen voorko men: subsidieverzoek van de Stichting Gezinszorg Noord Limburg inza ke de huisvestingskosten van het nog in te richten centrum voor gezinsverzorging in de wijk Brukske; het beschikbaarstellen van een krediet ten behoeve van de aan leg van riolering en reconstructie- werkzaamheden in Castenray en aanleg riolering in Oirlo. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: N.V. Provinciale Limburgse Elektriciteits-Maatschappij, Prins Bisschopsingel 2, Maastricht, om ver gunning tot het uitbreiden en wijzi gen van een hoogspanningsschakel- station (150/10 kV). Adres inrichting Smakterveldweg, kadastraal gemeen te Venray sectie A nr. 2477. Hermus Beheer b.v., Stations weg 74, Venray om vergunning tot het uitbreiden van een produktiehal voor het bewerken van plaat waar bij electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Stationsweg 74, Venray, sectie T nr. 263. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 12 april 1978 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 24 maart 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. STEMMING ter verkiezing van de leden van Provinciale Staten GEMEENTE VENRAY Venray, 21 maart 1978 De burgemeester brengt ter open bare kennis, dat op 29 maart 1978 de stemming zal plaatsvinden ter ver kiezing van de leden van Provinciale Staten van Limburg. De stemming vangt aan om 8 uur v.m. en duurt to 7 uur n.m. Hij maakt tevens de inhoud van artikel 128 van het wetboek van strafrecht bekend: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan de krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoog ste een jaar. De burgemeester, get. H. J. Defesche. Uitoefening van het kiesrecht door werknemers Venray, 21 maart 1978 De burgemeester herinnert eraan, dat iedere werkgever VERPLICHT is zijn kiesgerechtigde werknemers in de gelegenheid te stellen aan de verkiezingen deel te nemen wanneer zij niet buiten diensttijd kunnen stemmen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van kiezers, die buiten hun woonplaats werken om aan de stemming deel te nemen lan ger dan gedurende twee achtereen volgende uren afwezig zouden zijn. Het niet nakomen van de verplich ting is strafbaar. De burgemeester, get. H. J. Defesche VERKIEZING GEMEENTERAAD Kandidaatstelling gemeente Venray Venray, 21 maart 1978 De burgemeester brengt ter open bare kennis, dat op dinsdag 18 april 1978 zal plaatshebben de kandidaat stelling voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad. Op die dag, van des voormiddags NEGEN uur tot des namiddags VIJF uur, kunnen bij de voorzitter(s) van het hoofdstembureau of bij het door deze aan te wijzen lid van het stem bureau van deze gemeente LIJSTEN VAN KANDIDATEN, als bedoeld in artikel G 5 van de Kieswet, worden ingeleverd. Ondertekenaars Elke lijst moet worden onderte kend door ten minste 25 personen, die binnen de kieskring, waarvoor de lijst geldt, kiesgerechtigd zijn. Een kiezer mag niet meer dan één lijst ondertekenen. Kandidaten Op dezelfde lijst mogen de namen van ten hoogste 20 kandidaten wor den geplaatst. Op een lijst, welke door tenminste 10 leden van de raad voor een voor keurnummer wordt aanbevolen, mo gen de namen van ten hoogste 40 kandidaten worden geplaatst. De namen van de kandidaten wor den op de lijsten geplaatst in de volg orde, waarin de ondertekenaars aan hen de voorkeur geven. De naam van een kandidaat mag niet voor komen op meer dan één van de lijs ten. welke bij de voorzitter van een zelfde hoofdstembureau zijn ingele verd. Bü dc lüst worden overgelegd: 1. een schriftelijke verklaring van iedere daarop voorkomende kan didaat ,dat hij bewilligt in zijn kandidaatstelling op deze lijst. In dien de kandidaat zich buiten het Rijk in Europa bevindt, is de ver klaring niet aan enig formulier gebonden en kan zij ook telegra fisch geschieden; 2. bij plaatsing van een naam of aanduiding boven de lijst: a. de machtiging van het te de zen bevoegde orgaan van de politieke groepering; Inlevering De inlevering van de lijst moet geschieden persoonlijk door een kie zer, bevoegd tot deelneming aan de verkiezing binnen de kieskring, waarin de lijst wordt ingeleverd. De kandidaten kunnen bij de inle vering tegenwoordig zijn. Van de inlevering wordt een be- TE KOOP: verplaatsbaar en in goede staat verkerend; inclusief electrische lichtinstallatie en gasgestookte c.v.-installatie, eventueel met ke tel, staande bij de Sporthal „De Wetteling" aan de Zuidsingel. Afmeting: 11,80 bij 34,30 m. Als voorwaarde zal onder meer gelden de verplichting van de koper om de barak vóór 25 april 1978 weg te nemen; voor her plaatsing is bouwvergunning vereist, Verkoop vindt plaats bij inschrijving. Inschrijvingsbiljetten en verkoopvoorwaarden zijn verkrijgbaar op het gemeentehuis, Maasheseweg 1 (tel. 04780-3838). Gegadigden kunnen zich onder het doen van een bod middels genoemde inschrijvingsbiljetten bij burgemeester en wethouders van Venray melden tot uiterlijk dinsdag 4 april 1978 om 14.00 uur. Bezichtiging van de barak kan plaats vinden na telefonische af spraak met de afdeling civieltechnische werken (tel. 04780-3838 toestel 329). wijs van ontvangst ter hand gesteld aan degene, die de lijst inlevert. Formulieren De tot invulling bestemde formu lieren voor de kandidatenlijsten, voor de verklaring van bewilliging en voor de machtiging van de poli tieke groepering zijn kosteloos ver krijgbaar ter gemeentesecretarie ge durende drie weken vóór en op de dag van de kandidaatstelling. (Van 28 maart t.m. 18 april). In herinnering wordt nog gebracht artikel X 6 van de Kieswet, luidende als volgt: 1. Hij. die een lijst, als bedoeld in artikel G 5 inlevert, wetende dat zij voorzien is van handtekenin gen van personen, die niet be voegd zijn tot deelneming aan de verkiezing, waarvoor de inleve ring geschiedt, terwijl zonder die handtekeningen geen voldoend aantal voor een geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden of een geldboete van ten hoogste honderd twintig gulden. 2. Met gelijke straf hij die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deel neming aan de verkiezing, een voor die inlevering bestemd lijst, als bedoeld in art. G 5. heeft on dertekend. „Problematiek van de Molukse minderheid" De minister van Binnenlandse Za ken heeft onlangs een nota laten verschijnen over de problematiek van de Molukse minderheid in Ne derland. Hierin wordt de situatie ge schilderd rond het verblijf van de Molukkers in Nederland vanaf 1951 tot heden. Daarnaast bevat de nota een aan tal beleidsvoornemens van de rege ring. De aspecten, waarop die be leidsvoornemens betrekking hebben zijn o.a. sociaal-cultureel werk, huis vesting, onderwijs, werkgelegenheid, openbare orde en inspraak. Van de nota is een samenvatting gemaakt in het Moluks ten behoeve van de Molukse bevolkingsgroep. Deze samenvatting in het Moluks is voor iedere geïnteresseerde gratis verkrijgbaar. Ze kan worden afge haald bij de receptie in de hal van het gemeentehuis of op verzoek wor den toegezonden. Uitslag Statenverkiezingen Zoals te doen gebruikelijk zal de uitslag van de Provinciale Staten verkiezing in de gemeente Venray a.s. woensdag via bulletins in onze etalages (Grotestraat 28) worden be kend gemaakt. Wij hopen de eerste uitslag voor half aclit binnen te hebben. Zodra een volgende uitslag bekend is. zal deze onmidelijk daar na worden gepubliceerd. Dringend verzoek In verband met de kortere werk week verzoeken wij adverteerders en correspondenten hun kopij zo vroeg mogelijk in te leveren. Bij voorkeur uiterlijk dinsdagmorgen.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3