VERENIGINGSNIEUWS disco Itum Was u al bij POELS in HORST? Doorlopend meubelshow EllTERPENIEUWS Ven rays Mannenkoor Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Jongerenkoor Vredeskerk Straatbijeenkomst Brukske Pierotten nieuws SKATEBOARD Vrouwenkontakt Veltum jfcVOEDINGS BONDEN FNV jeugdnatuurwacht C.D.A.-jongeren Partij van de Arbeid P.S.P. St. Theobaldusgilde Overloon De Zonnebloem Overloon Sportarts in Holthees Vereiiigiiigsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. 6 toonzalen! Wij brengen in onze slaapkamer-afdeling: 26 stuks van de nieuwste slaapkamers noo*0 OüS* stf® Ook voor U A-s. donderdag 16 maart: 18.30 uur partijrepetitie saxofoons in Prinsenhof. 18.30 uur partijrepetitie 2e en 3e klarinetten in Coninxhof. 19.30 uur gezamenlijke repetitie in Prinsenhof. 21.30 uur partijrepetitie soloklari netten en dwarsfluiten in Prinsen hof. Donderdag 23 maart: partijrepettiies volgens afspraak. 19.30 uur gezamenlijke repetitie. 23 en 30 april: Communicanten. 28 aprli: Concert te Oostrum. I mei: Aubade koninginnedag. II juni: Jeugdvierdaagse, Bij kampioenschap SVV intocht van de spelers. Mededelingen hier over volgen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 21 maart, 20.00 uur Alge mene ledenvergadering in zaal „In den Engel". Poststraat. Dinsdag 28 maart, 19.30 uur repe titie voor de alten en tenoren, om 20 00 uur voor het hele koor in de Essel. Ursulastraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. Zaterdag 18 maart a.s. zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk meerstemmige liede ren, vanwege Palmzondag. Woensdag 22 maart oih 19.45 uur partij-repetitie voor de mezzo-so pranen en de alten. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor. Wilt U, als U bent verhinderd, zich afmelden bij Mevrouw v. d. Beke- rom. tel. 3332, of bij Mevrouw Schrooten, tel. 309. Donderdag 16 maart om 19.30 uur repetitie voor le tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Donderdag 23 maart om 19.30 uur repetitie voor de 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Dinsdag 28 maart bestuursverga dering in Almonda, aanvang 20.00 u. Dinsdag 30 maart jaarvergadering in Almonda, aanvang 20.00 uur. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, te 1. 2687 of Hotel Almon da tel. 5777. Vrydag 17 maart: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 19 maart: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk in uniform. Voor de verdere aktiviteiten van deze dag i.v.m. de Mattheus Pas sion worden vrijdag 17 maart nog nadere mededelingen gedaan. Maandag 20 maart: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 21 maart: 18.30-19.15 u. Repetitie voor de as piranten. 19.15-20.00 Repetitie voor de alten. Woensdag 22 maart: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 23 maart: 18 30 Repetitie voor de aspiranten. Voor de verdere aktiviteiten van wege de Goede Week en Pasen wor den op de repetitie van 17 maart nog nadere mededelingen gedaan. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. W. Buys, tel. 1091. Maandag 20 maart a.s. om 20.00 u. dia-lezing in de foyer van het Cul tureel Centrum, Henseniusplein te Venray. De dia-lezing wordt ver zorgd door drs. W. Th. M. Hendriks, stadsarchivaris te Venlo, over het onderwerp: „Onder de Franse ade laar (1794-1814)" De inleider zal in zijn lezing die handelt over Noord-Limburg tij dens de Franse overheersing spe ciale aandacht besteden aan de plaatsen Venlo en Venray. Ook niet-leden zijn uiteraard van harte welkom. Paaszaterdag, 25 maart om 19.00 u. verlenen we weer medewerking aan de Jongerenmis. Het thema van deze viering is: Pasen. Het koor staat on der leiding van Jo van Els, evenals het bekende orkest. Iedereen wordt dan om 18.00 uur in het zaaltje van de Vredeskerk verwacht voor een korte repetitie. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Jongeren, jongens en meisjes, die de basisschool verlaten hebben kunnen zich aanmelden, of kom eens nader informeren op onze wekelijkse repetitieavond. We willen de leden er op wijzen, dat we graag op tijd beginnen met de repetities en wel om half zeven. Afmeldingen: Anita Beerkens, Noordsingel II, tel. 04780-3428, tus sen 5 en 6 uur. „CAPRICCIO" Zondag 19 maart: 11.30 gez. repetitie. Maandag 20 maart: 19.30 sopranen en alten; 20.00 bassen en tenoren. Donderdag 2 3maart: 19.00 gez. repetitie. Zaterdag 25 maart: 16.00 gez. repetitie kapel Servaas. 19.30 aanwezig in kapel; 20.00 u. Paasviering, daarna gezellige sa menzijn. „BOJEMA" Vrjjdag 17 maart: 19.00 Slagwerkavond voor 't hele orkest. Vrijdag 24 maart: Geen repetitie. „SALTARELLO" Rectificatie: Zaterdag 18 maart WEL repetitie en wel van 18.45 - 19.45 uur. Zaterdagmiddag 16.00 uur gez. re petitie in kapel Servaas. 19.30 uur aanwezig in kapel; 20.00 uur Paas viering waarna gezellig samenzijn. Afmelden koor: Ralph Reynders, tel. 1327; orkest: Pater Falco, tel. 5558. Koorleden denkt aan de nieuwe maatregel die 't bestuur getroffen heeft!!! Dinsdag 21 maart a.s. om 20.00 uur zal er weer een straatbijeenkomst worden gehouden in het Brukske voor de Fagotstraat, Harpstraat en Gitaarstraat in de Flierefluit. Hebt u de bijeenkomst verleden jaar, bedoeld voor uw straat, gemist, geen nood, u bent dan van harte welkom op deze avond. Het doel van deze avond is het bevorderen van het kontakt tussen wijkraad en bewoners, tevens tussen de bewoners onderling. De inhoud van deze avond is als volgt: De wijkraad en de aktieve groepen vertellen wat zij zoal doen. Daarna een film over het Brukske en tenslotte komt u als bewoner aan de beurt om ideeën en wensen naar vo ren te brengen. Koffie en drank zijn aanwezig. Tot dan, wij rekenen op Repetities dinsdag 21 maart '78: Junioren: 19.00 - 20.30 uur; Senioren 20.15 - 21.30 uur. Repetitie woensdag 22 maart '78: Senioren 19.00 - 20.00 uur. Ongetwijfeld heeft U al het een en ander vernomen over de skate board-sport, maar ahijd in het nega tieve vlak! Ik ben een echt skateboard-fan en heb er alles voor overHet is een opwindende sport. Je rijdt bijv. een stijle hoogte op en boven aangeko men maakt je een draai van 180 gra den en dan op dat preciese moment sta je héél even stil en ben je ge wichtloos! Natuurlijk moet je veel oefenen en in goede konditie zijn. Je groeit van een kleinere goedkope naar een grotere en duurdei'e plank. Je maakt steeds meer ingewikkelder toeren... Je kunt het vergelijken met wind surfing, maar dan op straat. Maar het is natuurlijk reuze ge vaarlijk om de straat voor deze sport te gebruiken en daarom ging ik naar wethouder van Oers en stelde hem voor een skateboardbaan op te laten zetten en zodoende de jeugd een mogelijkheid tot het be oefenen van deze uitzonderlijke sport te bezorgen. Zo'n baan kost niet veel geld, je hebt alleen een stukje grond nodig en wat cement. Maar wethouders van Oers ver telde mij dat Venray aan „zo iets'' nog lang niet toe is! Waarom moet Venray altijd achter zijn het is toch niet zo gek als zij een primeur heeft op dit gebied? (In Amerika en Engeland sprin gen deze banen als paddestoelen uit de grond). Deze sport wordt er door jong cn oud beoefend. Er zijn zelfs plannen om deze sport in de Olympische Spe len op te nemen! Ik heb mij laten vertellen dat er in het sportpark de Wieën best nog wel een stukje giond is waar zo'n park opgezet kan worden. Graag zal ik mij voor de verwezenlijking van zo'n park inzetten. Richard Dullaart Nederlands Skateboard Team Vrijdagavond a.s. discoavond voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Aan vang 7.00 uur einde 9.30 uur. Op de ze avond kan men zich meteen laten inschrijven als lid. Hoewel de jeugd uit Veltum voorrang heeft, kan men gerust vriend of vriendin van een andere wijk meebrengen. Ook die wordt dan ingeschreven als lid. De bedoeling van het lidmaat schap is om als we bijzondere pro gramma's gaan bieden naast de dis- co-a'ktiviteiten de leden in ieder ge val van dienst te kunnen zijn. Als we het hebben over bijzonde re programma's dan denken we aan bepaalde muziekgroepen of klein kunstenaars, speciale films en ande re programa's door de leden ge wenst. Kom vrijdagavond a.s. Laat je in schrijven als lid. Bijdrage per avond zoals vanouds 75 ct. Goede muziek wordt je geboden door onze D.J.'s Hans en Glen! En als je zelf plaat jes mee wil brengen om die te laten draaien, dan kan dat ook. Donderdag 23 maart a.s. club avond op Oude Oostrumseweg 19 te Venray. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond maken we kennis met Johan Rongen, een wereldreizi ger, die onlangs Zuid-Oost-Azië be zocht. Hij toont ons een collectie uit de vele dia's die hij op deze zwerf tocht maakte. Mogen we op deze avond belangstellenden en cursisten van harte welkom heten. Willen diegenen die foto's hebben, voor de bondsfotowedstrijd, deze meenemen zodat we op deze club avond in staat zijn een collectie sa men te stellen. De foto's dienen na melijk voor 1 april in bezit te zijn van de bond. Verder maken wij U nog attent op de volgende data: 26 maart t.m. 16 april: Expositie D'Erp, fotoclub Blerick, plaats: Baar- lo - kasteel. Geopend zaterdag en zondagen alsmede paasmaandag van 14.00 - 17.00 uur. 7 april t.m. 1 mei: World Press Photo, De Wiege (gemeentemuseum) Deurne. Dinsdag 21 maart a.s. bent u in de gelegenheid om stekjes van ka merplanten te ruilen. Heeft u vragen over kamerplanten, dan kunnen de ze ook beantwoord worden. U bent allen welkom van 10.00 - 11.30 uur in het voorlopig Wijkcen trum, Gratenstraat 6, Veltum. 'T IfnUITIIOFJE De vlag is gehesen! De kleinste leerling van de St. Luciaschool heeft deze gebeurtenis mogen uitvoeren en daarmee het sein gegeven dat de werkzaamheden een aanvang nemen. Zeer snel heeft daarna de gemeen te de spade in de grond gezet en daarmee onze werkgroep een enorm stuk werk in de handen gegeven. Werkzaamheden waaraan de buurt bewoners graag willen beginnen, gezien het enthousiasme waarmee j.l. maandagavond de werkgroepen gevormd zijn. Iedereen wil zijn steentje hieraan bijdragen om dit mooie projekt als buurt te realiseren. A.s. zaterdag gaan de diverse werkgroepen aan de slag en we vra gen de gehele buurt vanaf nu het gehele propekt gezamenlijk te verwe zenlijken, maar ook gezamenlijk goed en mooi te houden. Daarvoor hebben we alle steun van ouders en de jeugd trouwens ook, nodig. Hou den zo!! AFD. VENRAY De afd. Venray van de Voedings bonden F.N.V. houdt zijn jaarver gadering op maandag 20 maart a.s. in café Veerhuis, Henseniusstraat 13 te Venray, aanvang 20.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Enige algemene zaken toegelicht door J. Leuven. 3. Jaarverslag. 4. Verslag kascontrolecommissie. 5. Bestuursverkiezing, aftreden zijn: P. Koonings (herkiesbaar) en M. Bennenbrcek (niet herkiesbaar). 6. Wat er ter tafel komt. 7. Rondvraag. 8. Sluiting om 22 30 uur. Vertrouwende op Uw komst, het bestuur: A. Evers, Grootdorp 10, Merselo. P. Smits, Ravelstraat 2, Venray.è H. Minten, Overloonsew. 51, Venray. P. Koonings, Gussenstr. 33, Leunen. M Bennenbroek, St. Jorisstraat 2, Maashees. BOOMPLANTDAG Zoals wellicht bekend, was woens dag 15 maart j.l. de 22e nationale boomplantdag. Indachtig de leuze: „Bomen planten is werken aan de toekomst" hebben op woensdag 15 maart en donderdag 16 maart 82 kin deren 120 bomen geplant en wel in de Venrayse wijk Kulut II. We ho pen dat de zesde klassers van de school Coninxhof met gepaste trots blijven opkijken naar de door fien geplante bomen. NESTKAST-AKTIE Eind deze week hebben alle Jeugd natuurwachters een bouwpakket voor een nestkastje ontvangen. In het tegelijk op de scholen be zorgde lentenummer van ons eigen blad „De Natuurvriend" is deze ak- tie nader toegelicht. Zo zijn er twee werktekeningen opgenomen, omdat er dit jaar gekozen is voor twee ty pen nestkast. We veronderstellen dat het maken van de nestkast geen problemen zal opleveren. Met grote vreugde kan het bestuur van de Jeugdnatuurwacht afdeling Venray meedelen, dat dit jaar zowel het 2000ste als het 2500ste nestkastje wordt uitgereikt. In twee bouwpakketten bevindt zich een briefje met de vermelding: „Dit is het 2000ste nestkastje" of: „Dit is het 2500ste nestkastje". Willen de twee leden, die een der gelijk bouwpakket met deze brief ontvangen hebben zich vóór vrijdag avond 7 uur melden bij de heer Jan sen (tel. 04780-2772). Het ligt name lijk in de bedoeling om op zaterdag het 2000ste en 2500ste nestkastje symbolisch te overhandigen aan onze Ópper-Jeugdnatuurwachter, burge meester Defesche. Aan welke twee leden zal deze eer te beurt vallen? Voor alle leden hopen we dat zo veel mogelijk gevleugelde vriendjes gebruik gaan maken van de gemaak te nestkastjes. Tot slot nog een mededeling voor de vijf prijswinnaars van de puzzel uit de vorige uitgave van ..De Na tuurvriend". Deze vijf prijswinnaars kunnen een mooi boekje in ontvangst nemen op het genoemde adres en wel cp zaterdag 18 maart en dan graag tussen 3 en 4 uur 's middags! De oplossing en de prijswinnaars van de puzzel (die tien verborgen groenten) staan vermeld in het op school ontvangen lentenummer van „De Natuurvriend". Nederlandse Jeugd bond voor natuur studie in Venray De nederlandse jeugdbond voor natuurstudie (N.J.N.) is een organi satie met ongeveer 1700 leden tussen 12 en 23 jaar, die als gezamenlijke hebby aan natuurstudie en waar mogelijk aan natuurbescherming deen. Sinds de oprichting in 1920 zijn er ongeveer 60 afdelingen ont staan die verdeeld zijn ever 14 dis- trikten. Het naturhistorisch pijl ligt vrij hoog en het is daardoor niet ver bazend, dat vele mensen die naam gemaakt hebben op het gebied der natuur oud-leden van de N.J.N. zijn. Misschien krijgt u de indruk dat dit een clubje is van allemaal prik- kebenen die de hele dag achter vlin dertjes aanhollen en met Latijnse namen gooien. Dit is beslist niet het geval. De lol en de gezelligheid spe len gelukkig een niet ondergeschik te rol in het N.J.N. gebeuren. De N.J.N. organiseert excursies, kamp jes en lezingen. Zo hebben we een paar weken geleden een zeer inte ressante lezing over kikkers en pad den te horen gekregen, die door een expert op dit gebied gehouden is. Vrijwel ieder schoolvakantie wordt er een kampje georganiseerd. Op de excursies die in de omgeving van Venray zijn gehouden zijn de vol gende leuke zaken gezien. Op floris- tisch gebied werd het vleesetende plantje, de zonnedauw waargeno men. Dit is een zeldzaam en daarom beschermd plantje, evenals de klok jesgentiaan die we ook op een van onze tochten gevonden hebben. In de Venrayse bossen troffen we een van de meest giftigste nederlandse paddestoelen, de groene knolamme- niet aan. De volgende soorten amfi bieën zagen we op onze excursies: de groene kikker, de bruine kikker, de pad, de rugstreeppad en de le- vendbarende hagedis. Op vrijwel iedere excursie worden vogels als buizerden en sperwers gezien, en kele andere zeldzame waargenomen vogelsoorten zijn de grote zaagbek (een soort eend), de rode wouw (een roofvogel), de ijsvogel en de appel- vink. De komst van de N.J.N. in Venray komt niet bepaald ongelegen uit, omdat er nu een opvang is gecre- eerd voor de Jeugdnatuurwachters, die bij het verlaten van de basis school aan hun lot overgelaten wer den. De jeugdnatuurwacht was dan ook blij met de komst van de N.J.N. in Venray. We hopen tot een vrucht bare samenwerking met deze ver eniging te komen. Voor geïnteresseerden wordt op zondag 19 maart een algemene ex cursie georganiseerd. Voor deze dag hebben we excursieleiders van de afdelingen Helmond en Eindhoven uitgenodigd, die dan iets van de boeiende natuur in de omgeving van Castenray laten zien. Deelnemers aan deze excursie worden om 8 uur verwacht bij de schouwburg, we zul len dan per fiets naar Castenray gaan. De gelukige bezitters van een verrekijker worden aangeraden om deze mee te nemen. We hopen op een massale opkomst! Nadere inlichtingen bij: Jan Ken- gen, Maasheseweg 67, Venray, tel. 04780-2128. Tot op 19 maart! Hoi Boena Vrijdag 17 maart is er een bijeen komst van de CDJA-Jongeren Nrd. Limburg in Venray een De Burg graaf. Stationsweg 1, De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Thema: de christendemocraten van rechtsstaat naar verzorgingsstaat. Spreker is mr. Hans Gualthène van Weezei. een jong tweede kamerlid voor het CDA. Leden en alle geïnteresseerden zijn welkom. In het kader van de komende ver kiezingen voor de Provinciale Staten, komen er heden vrijdag enige PvdA- politici naar Venray en Meerlo- Wanssum. Het zijn de kandidaten S. Huys en J. Verheijen, alsmede het tweede kamerlid mevr. G. Schaap man en het gewestelijk bestuurslid S. Engelen. Behalve deze vier men sen zullen er in deze verkiezings karavaan ook nog leden van de Ven rayse afdeling meegaan in de dor pen o.a. oud-pastoor Jean Slots uit Wanssum. De karavaan start 's morgens om 10 uur in Swolgen en bezoekt ver volgens Tienray, Meerlo en Wans sum. Na de middag komt men in het Venrayse Desselke, om later stand plaats te nemen in het centrum. Spreek de mensen gerust aan, daar komen ze voor. Op paaszaterdag zal de PvdA af deling Venray in de Grotestraat, aan de kant van het Henseniusplein, een stand bouwen voor inlichtingen en u wijzen waarom het zo belangrijk is te gaan stemmen, De afdeling Venray van de Partij van de Arbeid werkt hard aan de voorbereiding van de komende pro vinciale en gemeentelijke verkiezin gen. Een speciaal opgerichte pro grammakommissie heeft een pro gramma voor de gemeenteraad ge produceerd van zo'n 23 bladzijden. Dat programma is nu nog als voor stel alleen bestemd voor intern ge bruik en zal binnenkort besproken worden door de leden op dinsdag 21 en indien nodig ook 23 maart in het Vormingscentrum, 20.00 uur? De kampanjekemmissie heeft raamaffiches en folders in allerlei maten verspreid over drie adressen waar belangstellenden ze kunnen af halen. Die adressen zijn: Juliana- singel 50, Langeweg 11 en Lamers- veld 4. Als er problemen zijn met dat af halen kan men even bellen naar de sekretaris, telefoon 3655. Op woensdag 22 maart a.s. orga niseert de PSP afdeling Venray e.o. een openbare avond in het kader van de provinciale statenverkiezingen van 29 maart a.s. Op deze avond zal gesproken worden door Rob Stein- buch, PSP-statenlid in de provincie Utrecht en lid van het partijbestuur van de PSP. Pieter-Jan Hendriks, PSP-kandi- daat voor de provinciale staten van Limburg uit Venlo, verder lid van het gewestelijk bestuur van de PSP in Limburg. Thema: „De sociaal-ekonomische toestanden in met name Noord-Lim burg". „Wat wil en wat doet de PSP in Noord-Limburg". Jan Muytjens, lijsttrekker PSP- Limburg voor de provinciale staten verkiezingen uit Maastricht. Na de toespraken is er ruime ge legenheid tot discussie met de in leiders, de avonds wordt voorgezeten door de voorzitter van de PSP afde ling Venray e.o. Jan Hendriks. De avond wordt gehouden „In den En gel" en begint om 20.00 uur. UNIFORMENFONDS Zo rond de 40.000,is nodig om het St. Theobaldusgilde in nieuwe uniformen te steken. Nu is reeds 31.000.bijeen. Het ontbrekende restant hoopt men met een grootse aktie in 2 of 3 zaterdagen bij elkaar te brengen. Het ligt in de bedoeling om in de eerste helft van april met de drumband geheel Overloon af te gaan en huis aan huis te koliekteren. Als dat lukt heeft het Gilde straks uniformen waarvan men kan zeg gen dat de centen goed besteed zijn. OUD-PAPIERAKTIE Op 18 maart zal het St. Theobal dusgilde haar rondgang weer houden voor oud-papier. U doet deze keer toch ook weer mee? Dan graag op tijd langs de weg. De volgende pa- pieraktie zal zijn op 15 april. KIENEN Elke zaterdag is er in het Gilde- huis kienen t.b.v. het St Theobaldus gilde. Zaal open om 19.00 uur. Aan vang 20.15 uur. Prachtige prijzen. Zaterdag 18 en zondag 19 maart a.s. is er te Overloon een grote hand werk 'handenarbeidtentoonstelling in „Huize Loon". De tentoongestelde werkstukken zijn vervaardigd door zieken en bejaarden en daarnaast door verschillende bewoners van Huize Loon. De werkstukken zullen worden verkocht en daarnaast zijn er diver se attrakties, waarbij prachtige prij- ben te winnen zijn. De tentoonstelling zal op zaterdag 18 maart om 15.00 uur worden ge opend door de heer M. Willems, projektleider bejaardenwerk Land van Cuyk en open blijven tot 21.00 u. Zondag 19 maart geopend van 11 tot 12 uur en van 14.00 tot 18.00 uur waarna de gekochte stukken kunnen worden afgehaald. U steunt dit werk door een bezoek en natuurlijk ook door het kopen van de handwerken, waardoor het weer mogelijk wordt nieuw mate riaal te kopen. Er wordt een grote belangstelling verwacht in „Huize Loon". Op uitnodiging van de voetbalver eniging Holthees komt ip maandag avond 20 maart om half 8 precies de sportarts H. van Opstal uit Breda spreken over: „Sportgeneeskunde en Sporthygiëne". Het verduidelijkt zijn lezing met lichtbeelden. Plaats: zaal „Beatrix" in Holthees, Gildestraat. Toegang 1.50. Iedereen is welkom. de Voor complete inrichtingen speciale prijzen Financiering mogelijk Inruil mogelijk Wij hebben een enorme keuze in: Bankstellen Tafels Kasten lethoeken Kleinmeubelen Fabriek van moderne en klassieke bankstellen in kwaliteitsuitveering Horst, Industriestraat 13, telefoon 04709-3229

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9