STIENSTRA VENRAYS Nog te veel verkeersonveiligheid in Venray Centrumplan cq Rose Ylek ,GOED ONDER DAK" MET AMAK WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Gedachten bij 'n uitvoering van de Mattheus Passion PSP dreigt zaak aanhangig te maken bij de minister UWMAKi Auto- intelligent. OPEN DAGEN tuincultures Ruilverkaveling „Overloon-Merselo" Rechercheur Dc Bruin 40 jaar in overheidsdienst 29 Maart Provinciale Staten-verkiezingCDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters VRIJDAG 17 MAART 1978 Nr. 11 NEGEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN UITGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 25 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10 UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING We hebben het al een paar keer in dit weekblad kunnen lezen: Op Palmzondag wordt dit jaar de Mat- theus-Passion uitgevoerd. Zo'n mede deling roept onwillekeurig herinne ringen op aan vroeger tijden. Weet U nog? Op Palmzondag 's morgens in de Hoogmis die prachtige melo dieën: Pueri Haebreorum en Gloria Laus en 's middags over de radio de Mattheus Passie met Jo Vincent. Zelfs Han Hollander met zijn ver slagen over voetbalwedstrijden moest er voor wijken Er is een tijd geweest dat elk zich zelf respecterend koor minstens toch een keer die Mattheus-Passie moest uitvoeren, zodat ieder jaar dit werk meerdere malen in verschillende ste den werd uitgevoerd. Weet U het nog? Amsterdam, Naarden, Den Haag, Hilversum, Nijmegen, Venlo, Roermond, Maastricht? Venray 10 jaar geleden? Ineens was het afge lopenAlleen de radio nog: Naar den. En nu, in 1978, zo maar weer in Venray? Nou ja, zomaar De uitvoering van de M?ttheus- Passion vraagt nog al wat voorberei ding. Het instuderen van het onge veer drie uur durende werk is een geweldige opgave voor vocalisten en instrumentalisten. De organisatoren van een dergelijke uitvoering nemen een enorme financiële last op hun schouders en moeten een berg voor bereidend werk verzetten. Ik was bij een werkbespreking van het organi serend comité (het is U bekend: VW en Zangers van Sint Frans) met de dirigent van het Domchor uit Lim burg an der Lahn. Ik geef U weer wat er op het programma stond: po dium in de kerk. verwarming in de kerk, stoelen en banken voor de zan gers. stoelen voor de heren musici, stoelen voor de solisten, verhoging voor de dirigent, waar plaatsen we het extra orgel en het clavecimbel, hoe lang duurt de pauze, koorleden komen om een uur aan, tot twee uur repetitie er moet toch minstens koffie aangeboden worden, waar doe je dat. de koorleden moeten zich toch kunnen omkleden, waar? Waar blijven de solisten? De orkestleden? Na de uitvoering kunnen die men sen toch niet zo maar teruggestuurd worden naar Limburg an der Lahn. Er moet toch iets gegeten worden. Misschien denkt U, dat er alleen maar aan de uitvoerenden is ge dacht. O, neen. In die vergadering is ook gesproken over: Monitoren in de zijbeuken, kapstokken voor als het 'ns mooi weer zou zijn en voor natte jassen als het 'ns lelijk weer zou zijn, koffie tijdens de pauze en als U er allen bent zou dat beteke nen ongeveer 800 koppen koffie in korte tijd, achter in 'n kerk. Je zou denken, dat dit alles niet mogelijk zou-zijn. maar: het is geregeld; toilet- wagen(s), je moet overal aan den ken! Er is nog veel meer gesproken over allerlei zaken, teveel om op te noemen. Wat kost dat niet allemaal? Eerlijk gezegd: het is haast niet op te brengen. Dat wij nu in Venray toch tot die uitvoering van de Mat- theus-Passion komen hebben we voor een belangrijk deel te danken aan de „industrie zoals we dat hier noemen, zij hebben een flinke duit in het zakje gedaan. Verschillende organisaties en verscheidene parti culieren hebben eens diep in de beurs getast. En nu kan de Mattheus Passie uitgevoerd worden. Waarom ook nu nog in 1978? Voor de een zal het misschien weer een opnieuw beleven zijn van zijn herinneringen aan vroeger, voor de ander is het wellicht een intens meeleven met de gebeurtenissen van de goede week, weer een ander wil genieten van die onsterfelijke muziek van Bach. Zeker is echter dat het hele uitvoerende gezelschap, onge veer 206 mensen, alle inwoners van Venray wil laten weten dat ook nu nog het meemaken van een uitvoe ring van de Mattheus-Passion alle inspanningen volledig waard zijn. 45 jongens van Venray uit het koor de „Zangers van Sint Frans" zingen de twee door Bach voorge schreven koren voor jongensstem men, terwijl de jongemannen van dit 'koor er een eer in stellen met de tenoren en bassen van het koor Lim burg an der Lahn verdere koorwer ken van deze passion mee te zingen. Het grootste deel van de koorzan gers bestaat uit jonge mensen. Is het niet prachtig dat al die geboden hulp door industrie, particulieren en or ganisatoren deze jonge mensen in staat stelt de Mattheus-Passion uit te voeren en zo te bewaren voor de toekomst? De Hoogeerwaarde Heer Deken heeft zijn prachtige kerk ter beschik king gesteld en daar kunnen geluk kig veel mensen een plaats vinden, De PSP (Pacifistische Socialis tische Partij) is een van de lande lijke politieke partijen die (nog) niet in Venrays gemeenteraad vertegen woordigd zijn. Maar desondanks timmeren ze regelmatig aan de weg, door al dan niet vermeende gebre ken in het gemeentelijk, provinciaal, of landelijk bestuur aan de grote klok te hangen. We hoeven slechts te wijzen op de geluidshinder van het vliegveld Volkel en De Peel; op het gebrek aan tandartsen in Lim burg en Venray en de kwestie van de dode koeien van Van Dijck, om er maar enkelen te noemen. Ook nu weer heeft de afdeling Venray zich tot het college van b. en w. en tot de gemeenteraad gewend, met als doel de verkeersonveiligheid in onze gemeente te verbeteren. Een ingestelde werkgroep kreeg tot taak om in de gehele gemeente Venray een onderzoek in te stellen naar de verkeersonveiligheid van met name de voetgangers en de fietsers. Dit mede omdat bij de PSP de indruk bestaat dat er meer voor het gemotoriseerde verkeer gedaan wordt, dan voor de voetgangers en fietsers. Deze werkgroep trof met name in de wijk Veltum, maar ook op ver schillende andere plaatsen, vele on houdbare "situaties aan met betrek king tot de genoemde categorieën van weggebruikers. In dit schrijven geeft men enige verkeerssituaties aan, die volgens deze partij de mees te voorrang genieten om verbeterd te worden. Dat zijn dan de volgende: Vanuit het centrum naar de wijk Veltum is geen enkele beveili ging voor fietsers en voetgangers er is geen enkel zebrapad over de Westsingel. De werkgroep konsta- teerde dat op de Westsingel door auto's met snelheden van over de 100 km. per uur wordt gereden. Het kruispunt Kempweg-West- singel (dus bij Hubenhof) heeft drin gend een zebrapad nodig temeer om dat daar een peuterspeelplaats ligt. Ook ontbreekt er op de Kemp- weg minstens één zebrapad om van uit Veltum het zwembad het recrea- tiebos de tennisbanen of het Vlak- Kruising WestsingelVelt. Kleffen water te bereiken. Ook op deze weg werden snelheden gekonstateerd van boven de 100 km. De kruising WestsingelVel- tumse Kleffen vindt men helemaal een onhoudbare situatie; deze krui sing die tevens als invalsweg naar de gehele wijk gebruikt wordt, kent geen enkele beveiliging; aan de ene kant ligt een kleuterschool en aan de andere kant het gebouw van de Gezinszorg; verder is dit de weg naar de Vredeskerk. De werkgroep meent dat zeker op dit punt ver keerslichten en oversteekplaatsen moeten komen. De splitsing Veltumse Kleffen- Haammakerstraat-Dakdekkerstraat vindt men als ongelijke kruising ge heel onoverzichtelijk; verschillende personen en instanties hebben hier over in het verleden al bij de ge meente geageerd, maar tot op heden zijn ..er geen maatregelen genomen; naast een overzichtelijk kruispunt acht de werkgroep ook hier ver keerslichten en zebra's dringend noodzakelijk. Van en naar het winkelcen trum en de daarachter liggende flats is er ook voor het langzame verkeer geen enkele beveiliging; de werk groep konstateert dat langs het Groe ne Hart zelfs geen trottoir is aange legd. Dagelijks moeten enige honder den kinderen oversteken naar Co- ninxhof, maar ook voor hen is er geen enkele oversteekbeveiliging. Tot zover de klachten en wensen met betrekking tot Veltum, maar ook op nadere punten in Venray heeft men gebreken of tekortkomingen gekonstateerd, wij noemen daarvan: Bij de T-splitsing Stationsweg- Maasheseweg (bij de Burggraaf) moe ten, als de fabrieken uit zijn. de mensen op de Stationsweg vaak 10 minuten of langer dacht; ook hier acht men stoplichten bittere nood zaak. Door gebrek aan een zebrapad biedt de Stationsweg bij de bushalte t.o. St. Servatius geen enkele bevei liging. Op de Pr. Bernhardstraat is er geen oversteekplaats naar de bus haltes van de Zuid-Ooster. A 9 f Stienstra Venray BV. Stationsweg 11, tel.04780-4438 Makelaars in onroerende goederen Wij verzorgen voor u: koop en verkoop huur en verhuur - taxatiej bouwproiektenontwikkeling hypotheken verzekeringen - beheer Nu al zou bekeken moeten wor den of er op de toekomstige kruising Stationsweg bij de oude Landbouw school (de Brak) geen stoplichten en oversteekplaatsen moeten komen. Door het aanbrengen van z.g. fietsenstroken (zoals dat in het Brukske gebeurd is) zou men op de grotere wegen een extra beveiliging kunnen scheppen voor de fietsers. De in en nabij het centrum ge legen zebrapaden verkeren over het algemeen in een slechte staat, over schilderen is geen overbodige luxe. Los van de hierboven genoemde punten, wil de afdeling er bij de ge meente Venray op aandringen dc gehele situatie met betrekking tot de verkeersveiligheid op zéér korte termijn aan een gedegen onderzoek te onderwerpen, en daar waar nood zakelijk verbeteringen aan te bren gen. De geplande verbeteringen in het Brukske (het aanbrengen van ver- keersdorpels en het maken van uit en inritten) worden in dank aan vaard. Los daarvan acht men de ge noemde verkeersonveilige situaties van een dusdanig belang, dat men van het gemeentebestuur verwacht dat deze binnen de kortste keren op gelost worden. Zou de gemeente na laten om aan deze situaties iets te doen, dan ziet meri zich genood zaakt om door middel van de le en 2e kamerfracties deze zaak aanhangig te maken bij de minster van verkeer en waterstaat. Reeds enkele jaren sinds het vaststellen door de gemeente raad van het ..Bestemmingsplan Centrum" wordt in Venray ge sproken over „het invullen van de Rose Vlek". Het gebied, om sloten door de Schoolstraat, Jan Hensenstraat, Deken Thielen- straat en Hoenderstraat, heeft deze naam gekregen vanwege de rose kleur waarmee het als een verder oningevulde vlek op de plankaart is aangegeven. Over die „Rose Vlek" is al het een en ander te doen geweest. Er zijn diverse rapporten van verschillende instanties verschenen over het Venrayse winkel-apparaat. Deze zouden als basis moe ten dienen voor het verder invullen van deze vlek met grote en kleine winkels, al dan niet aangevuld met gebouwen voor sociaal- culturele aktiviteiten. De rapporten brachten verschillende uit komsten, waar het ging over de behoefte aan winkels in Venray. Werd binnenskamers gerekend en gemeten om een toekomstige behoefte aan winkels op papier te krijgen, de Venrayse zaken lieden zaten beslist niet stil. Wellicht om zich te wapenen tegen de vestiging van een geheel nieuw winkelcentrum in de onmidde- lijke nabijheid van de bestaande winkelstraten, demonstreerden de winkeliers in het „oude gebied" een gewéldige bouw-aktiviteit. Er zijn op dit moment in de Grotestraat, Grote Markt, Marktstraat en Henseniusplein maar weinig winkels, die in de afgelopen jaren geen belangrijke uitbreidingen hebben ondergaan Waarmee dan meteen al het gecijfer binnenskamers weer op losse schroeven kwam te staan Maar ondanks alle bouwaktiviteit buiten de Rose Vlek, bleef de toe komstige ontwikkeling van dit ge bied toch centraal staan sinds de ge meenteraad op 27 april 1976 besloot een samenwerking aan te gaan met het Projectontwikkelingsbureau Am- ro-Westland'Utrecht inzake de ont wikkeling van plannen voor de Rose Vlek in het centrum van Venray. Ingevolge die samenwerkingsover eenkomst werd een overlegorgaan ingesteld. Als taak kreeg dit over legorgaan: de coördinatie, integratie en begeleiding van alle aktiviteiten welke gericht zijn op de totstandko ming en bezetting van de centrum- voorzieningen in de Rose Vlek. Het overlegorgaan en de door dit orgaan ingestelde werkgroepen heb ben vanaf hun oprichting diverse aktiviteiten verricht. De resultaten daarvan zijn thans openbaar gewor den door het verschijnen van een rapport „CENTRUM-VENRAY-ont- wikkeling Rose Vlek". Dit rapport zal komende maandag 20 maart in een openbare vergadering van de Centrumplancommissie ten ge meentehuize worden behandeld. De commissie zal het college van b. en w. van advies moeten dienen om trent de in dit rapport vervatte voor stellen ter invulling van de rose vlek. Hiervoor is door een combinatie van architectenbureaus, t.w. het archi tectenbureau Arno Nicolai te Em- men/Enschede en de Samenwerken de Architecten Venray (in het bij zonder de architecten J. Schepers en H. Lerou) een schetsplan opgesteld, geïnspecteerd en gerevideer U koopt zekerheid en betrouwbaarheid U krijgt dat zwart op wit op 'n garantie bewijs. Auto-intelligent zodat deze uitvoering niet alleen voorbehouden blijft aan een of an der gezelschap, maar toegankelijk is voor iedereen. De traditie wil dat men na een uit voering van de Mattheus-Passion niet aplaudiseert. Laten we het tra ditionele „Veel plezier" vervangen door „Goede Devotie". Ons nieuw tuincentrum is nu helemaal klaar Wij houden van zaterdag 18 maart tot en met zaterdag 25 maart Tijdens deze dagen 10% korting op elke aankoop. Tevens een leuke verrassing voor iedere bezoeker. Lorbaan 12A, Veulen-Venray, 04780-4181 dat als basis voor het gesprek zal dienen (zie afbeelding). Het is in Venray een bekend feit, dat de vestiging van een Vendet (Vroom Dreesmann) een belang rijke rol speelt bij de toekomstige ontwikkeling van de Rose Vlek. Het is bekend, dat V D. eigenaresse is van het terrein, waarop vroeger De Gouden Leeuw heeft gestaan (parkeerterrein Henseniusplein naast café Hulsman). Ook is het bekend, dat V. D. er niet afwijzend tegen over staat om zich in de Rose Vlek te vestigen, uiteraard onder bepaal de voorwaarden. Daarbij heeft men rekening te hou den met eventuele plannen van Al- bert Heijn om zich in dit gebied te vestigen, alsmede met de nieuw- bouwplannen van de Nederlandse Middenstandsbank en Postkantoor. KLEINER VAN OPZET Uit het verschenen rapport blijkt, dat het overlegorgaan voorstander is en blijft van het ontwikkelen van de Rose Vlek met de vestiging van de Vendet in dit gebied ofschoon men de totale oppervlakte verkoop vloeroppervlak van het nieuwe win kelcentrum wel heeft teruggeschroefd van 6000 naar 5000 m2. De gemeente zal de vestiging van nieuwe winkels buiten de bestaande winkelstraten (in het centrum) moeten beperken. Daarbij heeft de werkgroep winkel planning geadviseerd om geen su permarkt in de Rose Vlek op te ne men. Een uitzondering zou gemaakt kunnen worden als het gaat om ver vangende m2 vloeroppervlak. DE INVULLING Nadat uitvoerig de verschillende alternatieven zijn bestudeerd, waar bij V. D. zowel aan het Hense niusplein, aan de Schoolstraat als in de Rose Vlek werd gedacht, is men uiteindelijk gekomen tot een globale opzet voor de invuling van de Rose Vlek. Een aanvulling van het winkel- apparaat in het rose vlekgebied zal volgens het plan leiden tot een ver sterking van het bestaande kern- winkelapparaat tussen de Markt en het Henseniusplein. Voorts zal deze ontwikkeling bijdragen aan een uit stedebouwkundig oogpunt wenselijke „verdikking'' van 't centrumgebied. Teneinde een aantrekkelijk loop circuit te krijgen, is in de rose vlek een loopgebied van 150 meter lengte gecreëerd dat aansluit op de toekomstige doorbraak (passage) vanaf de Markt en op het pleintje achter de schouwburg. In het nieu we loopgebied ligt een pleintje (stadspatio), waaran winkels, Vendet en bibliotheek c.a. gelegen zullen zijn. Omdat de te maken passage aan de Markt naar de Schoolstraat een zekere barrière zal zijn in het loop circuit zal het daarachter gelegen gebied een zodanige belevenings- waarde dienen te hebben dat het voor het winkelend publiek aantrek kelijk is om van de Markt te gaan naar het loopgebied door de rose vlek. Voor een werkelijk aantrekke lijk loopgebied in de rose vlek is naast de Vendet zo'n 2800 m2 vloer oppervlak winkels nodig, waarvan ongeveer de helft zou kunnen ont staan door verdere ontwikkeling van reeds aanwezige vestigingen. De nieuwe winkels zullen qua branche patroon de nodige aantrekkelijkheid en variatie moeten bieden aan de bezoekers. Naast de reeds genoemde funkties zal het wonen een belang rijk onderdeel vormen van de in vulling van de rose vlek. De woningen zijn gedacht aan de noordzijde (Hoenderstraat) en boven de winkels. Het parkeren is voornamelijk geprojekteerd achter en onder de Vendet op een schuin aflopend plateau Via een trappen huis zal de stadspatio een recht streekse verbinding hebben met het parkeren onder de Vendet. De aan- en afvoer zal zoveel mo gelijk geschieden via de parkeer ruimten welke aan de westzijde zijn geprojekteerd en overigens via de Schoolstraat op een gelijke wijze als thans het geval is in de Grotestraat. Door haar ligging in het centrum van het spanningsveld tussen Gro testraat en rose vlek zal de School straat een geheel eigen funktie gaan vervullen en een eigen sfeer krijgen, omdat de ontwikkelingen in deze straat verschillend van karakter zijn. Reeds nu vooruitlopend op de ont wikkeling van de rose vlek is duidelijk waarneembaar een zeer po sitieve wijziging van de funktie en het karakter van de Schoolstraat; het vertrouwen in deze ontwikkeling blijkt ook uit reeds in uitvoering ge nomen particuliere winkelbouwplan nen en uit plannen die in voorberei ding zijn. Bovendien kan een zo snel moge lijke omvorming van de School straat tot een verkeersluwe straat, waarin de voetganger duidelijk voor rang krijgt, de eerste stap betekenen tot een nog duidelijker integratie van de Schoolstraat in het totale hoofdwïnkelgebeuren. Hierbij wordt nog opgemerkt, dat de Schoolstraat onderdeel gaat uitmaken van de noord-zuid gerichte fietsroute, het geen een positieve uitwerking kan hebben op het aanliggend winkel areaal. De Plaatselijke Commissie brengt U onder de aandacht, dat het plan van voorzieningen (wegen en water lopen) op enkele punten zal worden gewijzigd. Vanaf 8 maart j.l. liggen de hier op betrekking hebbende stukken kosteloos ter inzage op de gemeente secretarieën van Boxmeer, Oploo, Venray en Vierlingsbeek. Bezwaren tegen bovenbedoelde wijzigingen kunnen worden inge diend binnen 30 dagen na bovenge noemde datum (vóór 6 april a.s.), bij het College van Gedeputeerde Sta ten van Noord-Brabant. Brabantlaan 1, 's-Hertogenbosch. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (04780) 34S6 Het gebeurt niet elke dag dat iemand 40 jaar in overheidsdienst is, en daarom willen wij wat extra aan dacht besteden aan het feit dat Ge rard de Bruin, rechercheur en hoofd agent van de Venrayse politie dit jubileum gaat vieren. Hoewel hij persoonlijk helemaal geen ophef wil maken van deze 40 jaar, zal hij er niet aan ontkomen dat hij nu eens in de bloemetjes wordt gezet. Rechercheur de Bruin werd ge boren te Hoofdorp. Tijdens de mo bilisatie diende hij bij de grensbewa king en werd daar tijdens de oor logshandelingen krijgsgevangen ge maakt. Dat duurde gelukkig slechts 7 weken, waarna hij terecht kwam bij de Koninklijke Marechaussee le Maastricht welke later in de oor log Staatspolitie werd. Via Simpel- veld en Hoensbroek kwam hij na de bevrijding in Voerendaal terecht, waar een kamp was ingericht voor politieke delinquenten. De Bruin werd er benoemd tot kampcomman dant. De Canadezen waren erg in hem geïnteresseerd en boden hem een dienstverband aan, maar dat weigerde hij en ging over naar de Rijkspolitie bij de post Meijel. Meijel heer Jansen als groepscommandant ressorteerde onder de groep rijks politie Nederweert, waar destijds de fungeerde. Beide politiefunktionaris- sen konden het goed met elkaar vin den, en toen de heer Janssen naar Bergen werd overgeplaatst, duurde het niet lang of de Bruin volgde hem. Dat gebeurde ook toen Jansen als groepscommandant naar Venray werd geroepen. Met nog 20 uit te werken processenverbaal uit het Bergense land, kwam de Bruin in dienst van de Venrayse politie. Dat is nu 20 jaar geleden en dat betekent dus dat hij de helft van zijn dienst tijd in Venray heeft doorgebracht. In het begin van de jaren zestig, toen Venray nog door de rijkspolitie bediend werd, heeft de Bruin, in samenwerking met de nu brigadier zijnde Toon Vervoort ontzettend veel werk verzet. De Venrayse politie kampte toen met een onderbezetting van 40"i'o en het was vooral de rou tine en de kennis van zaken van de Venrayse gemeenschap die er voor zorgden dat desondanks vele mis drijven werden opgelost. Gerouti neerd als men was. kon men in die eerste jaren dikwijls al bij een aan gifte zeggen: die en die zal dat wel gedaan hebben. Wie mocht verwachten dat recher cheur de Bruin eens heerlijk lang uit aan het vertellen zou gaan over datgene wat hij hier in 20 jaar be leefde en welke successen er behaald werden, komt bedrogen uit. Hij vindt dat het allemaal teamwerk is ge weest en dat hij daarvan niet de eer kan opstrijken. Maar dat zal wei an ders blijken als hij op vrijdag 31 maart in de kantine van het gemeen tehuis gehuldigd wordt, en zowel de burgemeester als de korpschef zijn „doopceel" zullen lichten. Deze hul diging vindt plaats ten overstaan van een aantal genodigden, maar iedereen zal in de gelegenheid zijn de jubilaris te feliciteren op diezelf de avond, var. half acht tot negen uur in Restaurant Vlakwater. Ongetwijfeld zullen op die recep tie ook vele gastarbeiders De Bruin een hand komen geven, want in de loop der jaien is hij voor hen een ware vraagbaak gewerden en een behulpzame hand bij net invullen van de vele formulieren waarmee men als vreemdeling te n aken krijgt. Maar ook de „zondaars" zul len niet achterblijven, want ondanks zijn stoere en wat barse uiterlijk gaat achter deze rechercheur een eenvoudige politieman schuil, waar oest mee te praten valt en waaraan men het liefst zijn bekentenis toe vertrouwd Als rechercheur de Bruin per 1 oktober de dicr-st gaat veria len, kar. hij op een welbesteed politie-leven terug zien. Met veel menselijk leed en trieste gevallen heeft hij in de loop der jaren te maken gekregen. Op zijn eigen wijzo heeft hij gepaogd daar sociaal-maatschappelijk de hel pende hand le bieden: dat heeft hem veel vertrouwen geschonken; en al leen daarom al is een felicitatie na deze 40 jaren meer dan verdiend. CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA l !'st 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst J nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters CDA Lijst 1 nr. 2 H. Poels-Peters

Peel en Maas | 1978 | | pagina 1