VERENIGINGSNIEUWS <3^ 09 CDA PvdA GAB - -ja- JUM Merselo disco tum Zondagochtend concert SCHOUWBIRG- NIE11WS Venrays Mannenkoor Peuterspeelzaal „Centrum" Kath. Vrouwengilde Huisvrouwen- kontakt Brukske Wijkraad Veltum Mededeling N.K.V. Centrale Scouting Jeanne d'Arc Schutterij St. Anna De Zonnebloem Bejaarden Verenigingen Venray „Stop de Neutronen bom" Venray Toneelvereniging „Comedia" Leunen Politieke Partij Democraten'66 Nieuws uit Overloon Donderdag 2 maart om 19.30 repe titie voor baritons en om 20.00 voor 't gehele koor. Donderdag 9 maart: om 19.30 re petitie voor de bassen en om 20.00 voor 't gehele koor. A.s. zaterdag 4 maart halfvasten- bal in Prinsenhof, georganiseerd door onze vereniging. Alle leden met de dames worden natuurlijk ver wacht. Op deze avond is tevens de onechte echtscheiding van 't Boeren bruidspaar 1978. Oud papier verzamelen zoals be kend nu in de container op 't ter rein van Autobusbedrijf van Ham aan de Maasheseweg. Ingang door de week aan de Bosweg en op zaterdag tussen fam. Nelipak en fa. van Ham. Let op de borden! Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommnas, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Vrüdag 3 jnaart: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 5 maart: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 6 maart: 18.30-19.30 Repetitie voor de so pranen en alten. Dinsdag 7 maart: 18.30-19.00 u. Repetitie voor de as piranten. 19.00-20.0 Extra repetitie voor het hele koor i.v.m. de Matthaüs Pas sion op Palmzondag. Woensdag 8 maart: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Bij deze wekelijkse spelavond zijn de aspiranten natuurlijk ook van harte welkom. Donderdag 9 maart: 18.30-19.15 Repetitie voor de aspi ranten. Vrydag 10 maart; 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij" dhr. Buys, tel. 1091. De kaartverkoop van de Matthaüs Passion is al in volle gang. Als U nog een kaart wilt bemachtigen, wacht dan niet te lang. De kaartver koop is aan de kassa van de schouw burg. Euterpe-nieuws Met ingang van donderdag 2 maart a.s. is het aanvangstijdstip van de repetities van het harmonieorkest in verband met het groot aantal jeug digen om 19.30 uur. Afmelding uitsluitend tot 19.00 uur bij de secretaris, telefoon 1225 na 19.00 uur in Prinsenhof, tel. 1671. Donderdag 9 maart: 19.30 uur re petitie harmonieorkest Prinsenhof. Zendag 23 en 30 april: communi canten. Vrijdag 28 april: concert te Oos trum. Zaterdag 3 juni: concert met man nenkoor in schouwburg. Zondag 24 sept.: concours te Neer beek. I3V HET JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondag 5 maart: 11.30 Gezamenlijke repetitie. Maandag 6 maart: 19.30 Sopranen en alten. 20.00 Tenoren en bassen. Donderdag 9 maart: 19.00 Gezamenlijke repetitie. HET JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrjjdag 3 maart: 19.00 Dwarsfluiten en klarinetten. 19.45 Hele orkest. Vrjjdag 10 maart: 19.00 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 4 maart: 19.00 Repetitie. Zaterdag 11 maart: Geen repetitie. Zondag 5 maart a.s. zondagoch tendconcert in de Schouwburg. Gaar ne rond 11.00 uur aanwezig, in uni form. Woensdag 8 maart jaarvergade ring, in ons repetitielokaal, in de „Essel" aan de Ursulastraat. Als U bent verhinderd, wilt U zich dan afmelden bij Mevrouw Schroo- ten, tel. 3309, of bij Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 7 maart, 19.30 uur repe titie voor de alten en bassen, om 20.00 uur voor het hele koor. in de Essel, Ursulastraat. Dinsdag 21 maart, 20.00 uur Alge mene Ledenvergadering in zaal „In den Engel", Poststraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel. 6159. FOTOCLUB - VENRAY Er was veel belangstelling voor de diavoordracht van dhr. en mw. Huy- gen. Op een boeiende wijze wisten zij hun ervaringen, opgedaan tijdens een verblijf in Tanzania, over te brengen. De eerstvolgende clubavond wordt gehouden op donderdag 9 maart a.s. op Oude Oostrumseweg 19 te Ven ray, aanvang 20.00 uur. Uitgangspunt op deze avond is het opbouwen van een volstrekt eigen mening en visie op de wereld om ons heen. We laten de fototechniek eens buiten beschouwing en we proberen de aanwezige kreativiteit verder te ontwikkelen, door bepaalde objecten of aspecten fotografisch te onder zoeken. Het belangrijkste doel van deze avond ligt in de accentuering van de begrippen: Waar heb ik het over, en waarom, en hoe geef ik dat vorm en voor wie? Voor de benodigde fotografische materialen wordt gezorgd. Ook bespreken we op deze avond meegebrachte foto's. Belangstellenden zijn natuurlijk van harte welkom. De leden en cursisten die interes se hebben om een grootse dia-show van Cannon en Kodak te Maastricht, te bezoeken, dienen zo spoedig mo gelijk kontakt op te nemen met de sekretaris: tel. 6973, na 19.00 uur. Vrjjdag 4 maart 1978: Hallo allemaal. Vanavond is er weer een grandioos diskobal. Kom met z'n allen, breng vrienden en vriendinnen mee en de leiding swingt ook lekker mee. Vrjjdag 11 maart hebben we een groots opgezette dropping gepland. We hebben voor de ouders al een plaatsje in de bus, want we kunnen de jeugd niet alleen op pad sturen, aangezien er niet genoeg leiding aan wezig is met de dropping. We hopen dat u allemaal komt. Groetjes, de leiding. Zaterdag 5 maart 1978: Hallo mensen, we hebben vorige week alweer ons 100e lid kunnen in schrijven. Een teken dat JUM toch een ontzettend (nou ontzettend) ge zellig centrum is. En het sfeertje stijgt ook nog steeds. Prachtig, tot ziens. Disco Veltum is voortaan 's zondags GESLOTEN. De diskoinstuif wordt verzet naar de vrijdagavond. Maar deze avond zal alleen voor leden toegankelijk zijn. Jongens en meisjes van 12 - 17 jaar kunnen zich laten inschrijven op vrijdagavond 10 maart a.s. tus sen 7 en 9 uur. Het bestuur zal bij een te groot aantal aanmeldingen jongens en meisjes uit de wijk Veltum voor la ten gaan. Inschrijving dus vooral op vrijdag 10 maart in het Trefcentrum Goud smidstraat 9. Pierotten nieuws A~s. zaterdag 4 maart 1978: Alle leden van de Garde om 13.30 uur aanwezig zijn in „Den Kerk dijk". A.s. zondag 5 maart: om 13.00 uur vertrek vanaf „Den Kerkdijk'' naar de Europese kam pioenschappen in Kericrade. Nieuwe leden in de leeftijd van 6 tot 10 jaar kunnen zich tot 15 maart 1978 aanmelden bij de secr. Pierot ten: dhr. C. Weijers, St. Ursulastraat 36, Venray. Kolkweg 29 - Venray Opgave van peuters i.v.m. het nieuwe schooljaar graag vóór 15 april bij de sekretaresse: Mevr. Ze- gers-Coppus, Dr. Poelsstraat 14. secr.: N. de Graaf-W(jnen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Vrüdag 3 maart: Wereldgebeds dag. De Katholieke Vrouwen Ver eniging Venray organiseert dit jaar deze oecumenische gebedsdienst, die wordt gehouden in de kapel van het St. Josephklooster, Overloonse- weg 2. Aanvang 19.00 uur. De liturgie van dienst is sa mengesteld door vrouwen uit Cana da. Als thema is gekozen: Gemeen schapszin in onze dagen. De op brengst van de kollekte wordt be stemd voor de bestrijding van het alkoholisme onder de Indianen in Canada. Maandags 6 maart: Demonstratie- avond Conimex Heineken in de foyer van de schouwburg, aanvang 20.00 uur. Voor de pauze: causerie met vertoning van dia's. Na de pauze wordt er een mihoen-maaltijd klaar gemaakt. Op deze avond zijn ook in- troducé's welkom. Dinsdag 7 maart: Fietsen. Bijeen komst om 13.30 uur bij de schouw burg. Woensdag 15 maart: Discussie ochtend. Om 9.00 uur H. Mis in de Grote Kerk. Daarna samenkomst in het zaaltje onder de kerk. Thema: Werkloosheid. We hebben de heer H. Willems van de Stuurgroep Jeugdwerkloosheid (STUW) bereid gevonden op deze ochtend aanwezig te zijn. Hij zal ons informeren om trent de werkzaamheden van de Stuw. Woensdag 8 maart om 20.00 uur houden we onze „Snack en hapjes avond" in de Flierefluit. Deze avond wordt verzorgd door het Genoot schap voor Vlees. Ook de dames die onze „morgens" niet bezoeken, zijn van harte welkom. Voor de rommelmarkt die in het voorjaar gehouden wordt, kunnen we weer heel wat „spullen" gebrui ken. Bewaart u ze ook? Het dagelijks bestuur van de wijk raad wordt per 15 februari 1978 ge vormd door: M. Schapendonk, voorzitter; Mevr. v. d. Heuvele, penningm.; P. Halmans, sekretaris. Het nieuwe korrespondentie-adres luidt: Wijkraad Veltum, p.a. Adelbertweg 25, 5801 jp Venray 'tel. 04780-3806. AFD. JURIDISCH- EN BIJSTAND- WERK Op dinsdag 14 maart en woensdag 22 maart a.s. kunnen de leden van het N.K.V. weer hun aangiftebiljet voor inkomstenbelasting laten in vullen en wel tussen 14.00 en 18.00 uur ten kantore Burg. v. d. Loostraat 2B tegen overlegging van hun lid— maatschapsbewijs. Optreden van de Limburgse groep PARTNER op 3 maart Partner heeft tot aan de naams verandering (november '77) zo'n kleine vijf jaar als „Windmill" in vooral Limburg en Brabant gewerkt. Windmill stond bekend als een so lide Top 40 band, die vooral het betere Top 40 werk bracht De laatste twee jaar werkte Wind mill als fulltime profband. Men leg de zich vooral toe op het schrijven van eigen materiaal. In augustus 1977 kwam Windmill in kontakt met Phonogram. Na het beluisteren van de demo's, besloot Phonogram om Windmill de kans te geven het eigen materiaal op te ne men. Voor Windmill brak er een nieuwe periode aan. De naamverandering gaf terecht wat problemen met de, in vier jaar tijd tot enkele duizenden fans uitge groeide clubvolgelingen, maar na de release van „Kayuta hill" werden alle problemen eensklaps overwon nen. Windmill werd PARTNER en de fans bleven behouden. Aanvnag: 21.00 uur. De entree prijs is 4, De scoutinggroep heeft kabouters, 8-11 jr. en gidsen 11-14 jr. De groep wil uitbreiden met Sher pa's (14-17 jaar). We starten met 14- en 15-jarigen. Wie denkt dat verkennen wel iets voor haar is, kan inlichtingen inwin nen en zich opgeven bij: Jacqueline Clephas, Patersstraat 7, tel. 1265 of bij Mevr. Wismans, Oude Oostrumseweg 5, tel. 2725. Bij de kabouters hebben we drin gend leiders of leidsters nodig. Wie interesse heeft kan zich in verbin ding stellen met: John Weijers. Ur sulastraat 36, tel 3827 of met Mevr. Wismans. Op dinsdag 7 maart a.s. is er weer een ledenvergadering voor schutterij St. Anna. Deze zal. zoals gewoon lijk. gehouden worden in het Gilde- huis om 8 uur. Agenda van de vergadering: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Rondvraag. Verwacht wordt, dat alle leden op deze vergadering aanwezig zullen zijn. Beste Zonnebloemers. Hierbij nodigen wij U uit tot het bijwonen van onze ledenvergadering die wordt gehouden op maandag 6 maart a.s. in de beioekzaal van het hoofdgebouw van het Psych. Cen trum St. Servatius te Venray. 's avonds om 8 uur. Parkeergelegen heid: ingang laan tegenover,garage Gommans aan de Stationsweg. Het Bestuur. Op maandag 6 maart wordt er in „Den Kerkdijk" van Sint Servatius een blijspel „BOERENBEDROG" op gevoerd door de toneelvereniging „De Kerkdijkers". Op maandag voor de bejaarden van de kerkdorpen. Toegang 1, De zaal is om 19.30 uur open en het spel begint om 20.00 uur en is om ongeveer 10.30 ur afgelopen. Op dinsdag 7 maart wordt het zelfde toneelstuk voor de leden van Venray-kom gespeeld. De tijden zijn boven vermeld? Toegang gratis. Het wordt beslist een fijne avond, die U beslist niet mag missen. Het is lachen geblazen. Ook het Venrays dialect speelt in dit stuk een grote rol. Komt dit zien en horen. Schrijfavond Amnesty International n.a.v. ZUID-AFRKA-AKTIE In het kader van de Zuid-Afrika aktie, die Amnesty International van 18 januari tot 21 maart voert, zal er op woensdagavond 8 maart vanaf 8 uur een Schrüfavond gehouden worden in het Vormingscentrum, Bevrijdingsweg 2a. Op deze ayond kunt U n.a.v. voorbeeldbrieven brie ven schrijven aan de Zuid-Afrikaan se autoriteiten. Postpapier en post zegels zijn aanwezig. Ook kunt U op deze avond langs komen om meer informatie over Zuid-Afrika en Amnesty International te krijgen. Iedereen is van harte welkom! Voor meer informalie over Amnes ty International kunt U ook terecht bij de kontaktpersonen van de werk groep Venray: Ariëtte Hennemann, Mambostraat 45, Venray, tel. 6389. Lourdescomitê afd. Venray Op de onlangs gehouden jaarlijk se bijeenkomst van de Lourdes- medewerkers van de gemeente Ven ray zijn diverse belangrijke agenda punten besproken. Het voorlopige bestuur werd door de aanwezigen definitief gekozen voor de duur van twee jaar. Geestelijk adviseur van de afd. Venray is Pastoor W. Gee- rits. Het bestuur wordt gevormd door: H. Theeuwen, voorzitter: H. Beerkens, sekretaris; L. Heidens, penningmeester; mevr. H. Bonants- Janssen en G. Philipsen, leden. Er bleek door de medewerkers weer hard gewerkt te zijn aan de kolportage van Lourdes-kaarten. Het eindresultaat was dat enkele andere akties meegeteld 20 zieken uit ons rayon en gratis Lourdes-reis kon worden aangeboden. Een rekord! Maar ieder jaar opnieuw blijkt, dat het aantal medewerkers veel te klein is. We zijn niet meegegaan met de groei van Venray en dat is erg jammer. We zullen in de toekomst dan ook nog regelmatig een beroep doen op mensen die het Lourdes Liefdewerk een warm hart toedra gen. om zich daadwerkelijk te wil len inzetten voor de zieke medemens. De bedevaart is dit jaar van 8-18 juni. Hoewel we nog enkele maan den van die datum verwijderd zijn, kunnen we nu reeds zeggen, dat er weer een grote deelname uit Venray zal zijn. Momenteel zijn we reeds verzekerd van zo'n 50 deelnemers. Men kan zich nog blijven opgeven bij L. Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. Wil men echter nog onder gebracht worden in Fr. d'Assise dan is spoedige aanmelding gewenst. Voordat we naar Lourdes gaan, zullen allen, die zich hebben opge- gegeven, nog een persoonlijke uit nodiging krijgen om op maandag 20 mei naar het zaaltje van de Vredes- kerk te komen, waar een voorlich tingsavond wordt gegeven. Men hoopt hiermede in een behoefte te voorzien. Tot slot dank aan allen, die ons fi nancieel hebben gesteund: al die mensen die een kaart kochten; zij die een bijdrage gestort hebben op onze bankrekening en allen, die op welke wijze dan ook, voor ons een steun geweest zijn. In juni hopen we weer onze jaar lijkse bloemenaktie te houden, maar hierover de komende weken meer gegevens. O.J.C. IDUNA OOSTRUM A.s. zaterdag 4 maart zal in het Open Jongeren Centrum Iduna te Oostrum de Arts Se Sikkcns Band optreden. De aanvang van dit optre den is 20.30 uur. Ook in Venray is sinds enige tijd een werkgroep „Stop de Neutronen bom" aktief. Een kleine groep en thousiaste mensen probeert enige voorlichting over dit afschuwelijke wapen te geven en tevens handteke ningen tc verzamelen. De mogelijk heid om in Venray aan de 10.000 handtekeningen te komen is zeer rc- eel aanwezig. Toch kunnen zich nog enthousias te mensen bij ons aansluiten, die ak tief meedenken en -doen. Kom eens naar een van onze vergaderingen! Ook kunt U ons financieel steunen om onze kosten enigszins te dekken. Onze rekening bij de Rabobank in Venray is: 1739.17.178 t.n.v. Werk groep ..Stop de Neutronenbom". Op 10 maart zal de toneelgroep Proloog in jongerencentrum ZOPO in Horst een speciaal tegen de neu tronenbom geschreven stuk opvoe ren. Aanvang 20.00 u. Entree 2.50. Voor meer inlichtingen kunt U te recht bij: Geert Philipsen, Pr. Bea- trixstraat 14, tel. 2956. De jaarvergadering van de Indus triebond N.K.V. zal gehouden wor den op maandag 6 maart a.s. in de zaal van café Veerhuis, Hensenius- straat 13 te Venray. De heer Hub Reinders zal dan 5 personen huldigen met hun 25-jarig lidmaatschap. De heer Reinders zal dan ook spreken over de economi sche toestand en de werkgelegenheid in Limburg én de regio Venray. Aangezien een en ander niet zo rooskleurig is en vele werknemers daarmee geconfronteerd worden mag men verwachten dat velen hierin ge ïnteresseerd zijn; want ook in Ven ray zijn vele werklozen. Het bestuur hoopt dan ook dat vele leden deze vergadering zullen bijwonen. D heer Reinders is districtsvoor zitter van Limburg en is derhalve dan ook goed met de problematiek van Limburg op de hoogte. Met diep leedwezen vernamen wij vrijdag j.l. dat plotseling van ons was heen gegaan A. Verheyen. Toon Verheyen of Pietjes Toon, zo als iedereen hem kende, was een man die niet weg te denken was in onze gemeenschap. Hij was bijna 27 jaar secretaris-penningmeester van onze vereniging. Wij, als bestuur en leden, hebben hem leren kennen als een plichtsge trouw persoon. Altijd stond hij klaar voor „zijn" Comedia. want 't was een stuk van zijn leven. Hoe mooi stond t elkp week in „De Ruuper": nog zoveel dagen en Co media presenteert U: „Een huis vol verrassingen". Hij was de persoon die onze „sla pende" vereniging weer tot bloei heeft gebracht. Dag en nacht werkte hij aan de heroprichting van onze vereniging, want zijn devies luidde: „Toneel hoort bij 't leven" en „Toneel hoort bij Leunen". Hij was geregeld op on ze repetities aanwezig om de sfeer te proeven en tussendoor nog even iets te regelen of te helpen als dit nodig was. Hij ging dan weer vol daan naar huis in de overtuiging dat de eerste uitvoering na de herop richting en groot feest zou worden. Alles was door hem tot in de punt jes verzorgd, er kon bijna niets meer mis gaan. En dan plotseling wordt deze man uit ons midden gehaald, waardoor een leegte ontstaat in onze vreni- ging die niet gauw opgevuld zal kunnen worden. Graag hadden we Toon willen zien stralen van voldoening als t „kar wei" geklaard was, zoals hij 't zelf noemde. Helaas hij heeft de come back van „zijn' 'Comedia niet meer mogen beleven. We zullen Toon missen, maar zijn ervan overtuigd dat wij aan Come dia moeten voortbouwen zoals hij 't had willen doen. Onze gedachten gaan ook uit naar zijn vrouw en kinderen in deze droe ve dagen. Wij wensen hen veel sterk te en hopen dat ze de kracht zullen vinden om dit verlies te dragen. In overleg met Mm. Verheyen hebben we besloten om de uitvoe ring op zaterdag 4 en zondag 5 maart a.s. normaal te laten doorgaan. Wij zijn er van overtuigd dat Toon ook niet anders gewild zou hebben. Namens het bestuur, G. Zegers. voorzitter openbare bibliotheek LQ venray Schoolstraat 33 - Tel. 1970 Keuzelüst aanwinsten jeugdbiblio theek: Beckmann, Th. Vertel eens een ver haaltje. Biege!, P. De rover Hoepsika. Bloemen. A. Is Juultje soms een wonderkind. Christopher. J. De wachters. Dulieu, J. De zeven wonderdaden van Kevertje Plop. Ferguson, R. Jill op ponytrektocht. Nöstlinger, Chr. Diederik uit het blik. Roos. H. de Lang leven de kemaleon. Salgari, E Sandokan snelt te hulp. Waechter, F. K. De monster-spelers. Mevr. Gardeniers komt naar Venray Over e«n maand zijn er staten verkiezingen. We gaan dan weer stemmen op een beleid waarvan we kunnen zeggen, dat is een goed be leid. afgestemd op het welzijn van allemaal. De slogan ..JE GELD OF JE LE VEN" zou voor veel mensen meer stof tot nadenken moeten geven! Waar kies Je voor? Geld is belang rijk. maar leven en welzijn nog be langrijker. Daarom is het CDA-ver kiezingsprogram "77-'8l genoemd „niet bij brood alleen". Eerder berichtten wij. dat mr. Frans Andriesscn naar Venray zou komen. Dit kan helaas niet zo zijn. omdat hij in Den Haag drukke werkzaamheden heeft i.v.m. de be grotingsbehandelingen van fmancièn. Maar daarom niet getreurd, een uit stekende vervanging hebben wij ge vonden in mevrouw T. Gardeniers- Berendsen, minister VU C R M Zij komt op dinsdag 14 maart 1978 een spreekbeurt houden in Zaal „In den Engel" om 20.00 uur. Wij zijn ervan overtuigd, dat zij u erg zal boeien, een minister waar we trots op mo gen zijn. Houdt u daarom deze avond vrij, het zal u beslist niet spijten. CDA VENRAY KANDIDATEN GEMEENTERAAD BEKEND Tijdens de onlangs gehouden le denvergadering van de Venrayse af deling van de Partij van de Arbeid werd de kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. Konings. J. J. (Jan) Vullings straat 8. Leunen, geb. 30-1-37; 2. Willems. H. P. Th. M (Henk). - Castenrayseweg 12, Oirlo. geb. 5-1-47; 3. Woltjer, E. P. (Eisso), Berg- kwartier 10. Venray. geb. 9-1-42; 4. Klerk geb Jans, K. (Karla). Etudestraat 30. Venray, geb. 20- 10-25; 5 Kersten, H. M. (Bert). Ouverture- straat 21. Venray. geb. 21-10-50; 6. van den Boogaart. P. A. L (Pie- ter), Lamersveld 4, Venray, geb. 31-3-43 7. Koens geb. Hardus, A. A. C, M. (Alwine). Vivaldistraat 27, Ven ray. geb. 17-1-47 8. Karstens. J. H. (Huhphrey), Tin negieterstraat 33, Venray, geb. 21-3-42; 9. van den Boogaart. geb. Boerdijk R. E. M. (Rita), Lamersveld 4, Venray. geb. 20-10-45; 10. Koens. A C. P. (Ton). Vivaldi straat 27, Venray, geb. 12-7-49; 11. de Loos geb. Klerk. J. (Hansje). St. Jozeflaan 22. Smakt. geb. 9-3-52; 12. Renirie. F. H. (Fred), Bergkwar- tier 28, Venray, geb. 13-8-39; 13. Wiggers echt. van J. Karsters, M. A. (Marianne). Tinnegieter straat 33. Venray. geb. 15-5-46; 14. Konings geb. Elie. G. (Ger). Vul lingsstraat 8, Leunen, geb. 11-12- 38; 15. Kroft, P. W. (Piet). Wilhelmina- straat 18, Venray. geb. 13-2-44; 16. Schols geb. Biesterbos. C. H. G. Th. (To), Julianasingel 50, Ven ray, geb. 31-1-13; 17. Kanters. E. M. J. (Well). Ouver turestraat 20, Venray. geb. 19-1- 47; 18. Traudes. mw. A. Th. M. (Attie), Serenadestraat 28, Venray, geb. 8-6-45. D'66 zal uitkomen bij de volgende gemeenteraadsverkiezingen te Ven ray, op 31 mei 1978, met de volgen de lijst van kandidaten: 1. John Marks (34), Sambastraat 5, buschauffeur; 2. Truus van den Eerenbeemt (32), Etudestraat 44. groepswerkster I maatschappelijk werkster. 3. Lodi Dullaart (38), Marimbastraat 23. medewerkster technische dienst. 4. Frits de Jong (54), Nevadahof 2, manager testlaboratorium. 5. Ine Clarke-van den Munckhof (28), Foxtrotstraat 12, verpleeg kundige. 6. Marijke Spigt-Wagenaar (36). St. Catharinastraat 20, Leunen, psy chotherapeute. 7. Anton Kroft (53). Oosts:ngcl 22, psychiater, geneesheer-direkteur. 8. Marije Verploegen (26), Spurkter- dijk 7, verpleegkundige. NIEUWE POLITIEKE PARTIJ IN VENRAY BIJ RAADSVERKIEZINGEN? Naar verluidt zal zich een nieu we politieke partij aandienen bij de komende strijd om de raadszetels in de gemeente Venray. Het is de Ge combineerde Arbeiders-Bejaarden partij, welke zegt de belangen te be hartigen va nde laagstbetaalde groe peringen. Men noemt zich een landelijke partij .die opkomt voor bejaarden, invaldien, gehandicapten, alleen staanden. de gewone werkman en mensen die buiten hun schuld op de sociale dienst zijn aangewezen. Naar wij vernemen bestaat er in Venray een bestuur van de G.A.B. dat in mei a s. zal deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. STILLE OMGANG 1978 In de nacht van 11 op 12 maart wordt dit Jaar de SUlle Omgang naar Amsterdam gehouden. De deel nemers uil Noord-Limburg worden met bussen in hun woonplaats afge haald .Rustpauze op de heen- en terugweg in Motel Nuland. Verza meld wordt in Gennep of Venray voor een kort lof om half elf. Intentie: „Vernieuwing van de sa menleving door de Eucharistie". De Eucharistie leert ons, dat de grondhouding van openheid en be scheidenheid vruchtbaar is. Dat we ten goede veranderen, indien we iet* van anderen willen aanvaarden, ais we ons niet te goed achten om tel kens weer te luisteren Het :s steeds een vreugdevolle ervaring aan tafel door anderen niet vergeten te wor den. Ook dat is in de Eucharistie te beleven. In alle kerkportalen hangt een affiche met informatie. Buskosten dit jaar 21.—. Voor inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij Sigaren magazijn 't Hofke, Julianasingel 1, J. H. Raemakers. Langstraat 30. Zondag om half twaalf wordt er weer een van de gezellige ochtend- concerten gegeven in de schouwburg. Uitvoerende verenigingen zijn dit maal het Venrayse Dameskoor Ven- rode o.I.v. Jean van den Tillaart. Het koor wordt aan de piano begeleid door Guido van den Tillaart. Het tweede deel van dit concert wordt verzorgd door fanfare Vrien denkring uit Overloon. o.I.v. Freek Schorer. Beide gezelschappen brengen een 8-tal nummers ten gehore, van een zeer gevarieerd gehalte, waardoor iedereen aan zijn muzikale trekken komt. FORMIDABELE OPERA „LA BOHèME" IN DE VENRAYSE SCHOUWBURG Donderdag 2 maart om 20.15 uur wordt in de Venrayse Schouwburg de opera „La Bohème" van Puccini gebracht. De uitvoering, die een de zer dagen in première ging is der mate goed. dat zelfs tijdens de pauze minutenlang ovaties werden gegÊ» ven. Wij willen deze geweldige ope- ra-produktie, die tot stand kwam in samenwerking met de Contactraad Limburgse Schouwburgen en het Limburgs Symphonic Orkest dan _ook graag wider uw aandacht bren- J gen en achten het bijzonder raad zaam dat opera-liefhebbers deze voorstelling niet voorbij laten gaan. Er zijn nog een twintigtal plaatsen j beschikbaar. GEWAPENDE OVERVAL OP POSTKANTOOR TE YSSELSTEYN Donderdagavond omstreeks half 6 heeft er een gewapende overval plaats gehad op het hulppostkantoor te Ysselsteyn. Op het moment dat de beheerder bezig was met het opma ken van de dagbalans, vervoegden zich twee Jongemannen, van naar schatting 20 - 25 Jaar, op het kan toortje. Een van hen. met een don kere gelaatskleur, richtte een pistool op de kantoorhouder en verklaarde in niet accentloos nederlands, dat dit een overval was en dat er geld op de proppen moest komen De an dere persoon griste van de kantoor houder wat geld weg. naar later bleek circa 1600 gulden. Daarop nam het tweetal de benen en reden mei een in de van Beurdenstraat gereed staand grijze auto in de richting Peelplan Zuid. Het door de echtgenote van de kan toorhouder in werking gestelde stil alarm, dat doorverbonden was met de plaatselijke Rabobank, had geen sukses omdat op dat moment het bankpersoneel al naar huis was. Een door de politie ingesteld buurt onderzoek leverde niets op. Niemand had wat van de overval gemerkt. Geslaagd Op het in Rotterdam gehouden examen voor costumière slaagde Mevr. Kemper uit Venray. Zij genoot haar opleiding bij Mevr. M Tijssen- Flinsenberg. Coppelenberg 11. Mer selo. OUD PA PIER-AK TIF. ST. THEOBALDUSGILDE Zoals misschien wel bekend, is het oud papier helaas niet veel meer waard. Maar we zijn er mee begon nen toen het nog redelijk was, en wij willen nu ook niet direct stoppen nu het haast niets meer waard is. Het begint nu lekker te lopen, velen bewaren het voor ons. netjes inge pakt en op tijd langs de weg. We hopen dat het toch beter gaat worden, zo niet en er moet geld bij dan zijn we genoodzaakt om te slop-) pen. Maar dit hoort men tijdig van ons. Op 18 maart komen we het weer ophalen, als U het tijdig langs da weg zet. UNIFORMENFONDS Wilt U eventueel nog een bijdrage storten voor het Uniformenfonds, U weet het. het kan nog. Dit kan ge beuren op giro nr. 37.68.905 of op de Rabobank te Overloon onder nr. 14.14.02.326 t nv. Uniformenaktie

Peel en Maas | 1978 | | pagina 9