VAKATURE- BANK GEMEENTEPRAAT VENRAY POELS 30 jaar geleden Meubelen Voortbestaan kleuterschool Veulen Ontgronding in Veulen Visstandplaatsen op de kerkdorpen Adviezen Welstands commissie in 1977 Uitbreiding leerkrachten „De Flierefluit" Maatregelen i.v.m. nieuwbouw De Keg Dagelijks bestuur dorpsraad Leunen Regionalisatie van ambulancevervoer en brandweer 50 jaar Dekens Pijls Voor wandafwerking zonder onderhoud nu korting F. Janssen Zonen bv Was U al bij in Horst In verband met het geringe aan tal kleuters heeft het bestuur van de kleuterschool Veulen de minister verzocht te mogen blijven bestaan. De minister heeft dat verzoek tot 1 'januari 1979 ingewilligd. Om lan ger te kunnen voortbestaan is het noodzakelijk dat over 1978 gemid deld 20 kleuters de school bezoeken. Berekend is, dat, gelet op het aan tal kleuters in Veulen, dit aantal in 1978 gesteld mag worden op gemid deld 20 1/3. De kleuterschool is daar door gered tot 1 januari 1980. Gelet op de ontwikkelingen binnen het ministerie van onderwijs heeft het gemeentebestuur goede hoop, dat de minister bereid is om de Veulense kleuterschool tot het einde van het schooljaar 1980 zal laten voortbe staan. De heer H. H. M. Maessen te Ysselsteyn heeft bij de provincie toestemming gevraagd om ca. 3 ha grond, gelegen te Veulen tussen Eijkenhof en Steegbroek te mogen ontgronden. De bedoeling is deze grond tot een diepte van 50/100 cm. te ontgraven. Noch de commissie voor ruimtelijke ordening noch het college van b. en w. heeft tegen de ze ontgronding bezwaar. In het z.g. Peel en Maasmodel heeft dit terrein de kwalificatie agra risch gebied vrije vestiging. Dit be tekent, dat het agrarisch aspect in waardering duidelijk domineert over de zodanig toe te kennen landschap pelijke waarde aan dit terrein. Materiële schade Op de Leunseweg lette de 22- jarige autobestuurder B. B. uit Am sterdam, toen hij de inrit van de Maasvallei wilde inrijden, onvol doende op het verkeer over het rij wielpad. Hij verleende nu geen vrije doorgang aan de bromfietsers de 17- jarife E.' j; uit Sevenum en de 17- jarige G. B. uit Horst. Bij de botsing viel het achteraf toch nog mee, naast lichte verwondingen van de brom fietsbestuurders bleef het. bij mate riële schade. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray Van 1 januari 1978 tot en met 28 februari 1978 werden 856 vakatures opgen~men in de vakaturebank; op 1 maart 1978 was in 478 vakatures voorzien, zodat er thans nog 378 plaatsen vakant zijn,, waarvan 240 buiten het rayon Venray. Hier volgt een greep uit de vaka tures in het rayon Venray: in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, stucadoors, timmer lieden. leerling dakdekker, wo ninginrichter/stoffeerder. uitvoer der, aankomend tekenaar, teke- naar/konstrukteur, bouwkundig calculator, kostprijsdeskundige, technisch-commercieel medewer ker, projektleider, betoncontro- leur. in de metaalsektor gereedschapsmaker, plaatbank werker, fijnbankwerker, lassers (elektrisch), plaatwerker/spuiter, (leerling) automonteurs, monteur landbouwmachines, (hulp) elek- tro-monteurs, onderhoudsmon teur, slijper/polijster, draaiers, frezers, persers, boorders, pro fielwalser, machinebedienden, in- dustrielakspuiter, tekenaar/kon- strukteur. in de dienstensektor: administratief medewerk(st)er, secretaresse, assistent accoun tants .commercieel medewerk(st)- er, assistent boekhouder, leerling bankemployé, medewerker ruim telijke ordening, verkopers, ver- koop-inspekteur, 3e kok, serveer ster, (leerling) kelner, verpleeg kundige B. bejaardenverzorgster/ ziekenverzorgster, anesthesie- assistent(e), rij-instrukteur/trice, heftrucchauffeur, taxi-chauffeur. overigen: huishoudelijke assistentes, leid ster afdelingskeuken, schoon maaksters, magazijnbediende, prod uk tiemed werkers, nertsen- verzorger. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds voorzien zijn. Kom U daarom zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iedere werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en 's middags van 13.45 tot 17.00 uur. Aan de vishandelaar J. A. M. Buijs uit Volendam is vergunning ver leend voor het innemen van een standplaats voor de verkoop van vis in OOSTRUM. naast de Rabobank in de Watermolenstraat op donderdag van 9 tot 13 uur. Dezelfde vishandelaar zal in YS SELSTEYN mogen staan tegenover de Rabobank aan het Lovinckplein op donderdag van 15 tot 18 uur. De vishandelaar Sier uit Volen dam heeft vergunning gekregen voor visverkoop in Castenray, Oirlo en Leunen. In CASTENRAY zal hij staan na bij café Hesen aan de Horsterweg op donderdag van 9 tot 11 uur; in OIRLO op donderdag van 11 tot 13 uur voor de kerk (Hoek Hoofdstraat/ Deputé Petersstraat) en in LEUNEN op donderdag van 14 tot 18 uur na bij het gemeenschapshuis aan de Al- bionstraat. Uit het jaarverslag van de Ven- rayse Welstandscommissie blijkt, dat de commissie in het afgelopen jaar over totaal 772 bouwplannen advies heeft uitgebracht. Hieronder bevon den zich 118 z.g. kleine gevallen. Een direct gunstig advies werd gegeven in 514 (67*/#) gevallen, ter wijl 235 bouwplannen (30°o) na wij ziging van een gunstig advies wer den voorzien. Een afwijzend advies werd in 23 (3%) gevallen gegeven. Het aantal adviezen inzake andere objecten (re clames e.d.) bedroeg 61. Er werd het afgelopen jaar 25 maal vergaderd door de welstandscom missie. Zeventien maal werd de ge hele dag vergaderd. Het aantal agendapunten bedroeg 1040. Het kostenbedrag van het Wel standstoezicht bedroeg 0.42 Rer 1000,bouwkosten. Op dit ogenblik bedraagt het aan tal leerlingen, dat de openbare basis school „De Flierefluit" bezoekt 118. Met ingang van het nieuwe school jaar 1978-1979 zal dit aantal ten minste 133 bedragen. Dit aantal is berekend op basis van de thans aan wezige leerlingen en de groep oud ste kleuters. In verband daarmee hebben b. en w. de minister verzocht het aantal leerkrachten te mogen uitbreiden en te brengen op vijf leerkrachten (incl. hoofd) en 1 leerkracht voor vijf schooltijden. Tevens is aan de minister ge vraagd om in het kader van de taak realisatie het aantal schooltijden tot twee uit te breiden voor het school jaar 1978/1979. SCHOOLOKALEN WORDEN GERUILD/VERPLAATST In verband met de nieuwbouw van de openbare kleuter- en basis school „De Keg" aan de Blauwver verstraat, zal de huidige kleuter school elders onderdak moeten wor den gebracht. De lokalen moeten verplaatst worden omdat zij voor de bouw in de weg staan. B. en W. menen, dat deze lokalen Flierefluit" in Brukske kunnen wor den geplaatst voor de opvang van 't groeiend aantal leerlingen in de na bije en verre toekomst. Omdat deze school die lokalen in april zeker nog niet allemaal nodig heeft, kunnen er voorlopig twee van de drie in gebruik worden gegeven aan de wijkraad Brukske. Zodra 't Brukske 'n nieuw wijkgebouw heeft kunnen de lokalen aan de school in gebruik worden gegeven. Om de kleuters van „De Keg" te huisvesten, is contact geweest met het opleidingsinstituut „De Hoebert" Zodra de LOM-school „De Hoebert" verlaat .kunnen de vrijgekomen lo kalen voor „De Keg" worden ge- Intussen heeft overleg plaats ge vonden met de bewoners van de Niessenstraat, in verband met de voorgenomen scholenbouw achter hun woningen. Overeenkomstig de verlangens van de bewoners is be sloten in de huidige beplantings- strook een groen blijvende beplan ting te doen opnemen, waardoor de privacy van de bewoners wordt ge waarborgd. Burgemeester en wethouders vin den het geen probleem, dat 't raam van lokaal 6 naar de westzijde van het gebouw wordt verplaatst. Ove rigens zal dit lokaal eerst worden gebouwd, als de groei van de school dit noodzakelijk maakt. Nu schapen gestolen Moesten wij enkele weken lang melding maken van diefstallen van kalveren, nu kwam bij de politie een aangifte binnen van diefstal van schapen. A. R. miste uit een weide aan de Merseloseweg drie schapen: een zwart schaap, een Texels schaap en een Engels schaap. Venrays poli tie houdt zich aanbevolen voor tips die mogelijk tot opsporing van de daders, c.q. terugvinden van de scha pen kunnen leiden. De onlangs door de bevolking ge kozen dorpsraad Leunen heeft maan dagavond een dagelijks bestuur ge kozen .Hierin hebben zitting: de he ren J. Reintjes (de Hoef) voorzitter en G. Weijs, vice-voo' tter. Mevr. Deliën-Lansman werd benoemd tot secretaresse, terwijl mevr. v. d. Bee- le-v. d. Kroon als tweede secretares se zal optreden. De penningen zullen worden beheerd door de heer P. Phi- lipsen. Tijdens deze eerste bijeenkomst van de nieuwe dorpsraad werd dank gebracht aan degenen, die als tijde lijke wijkraad zijn opgetreden. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld over te gaan tot het re gionaliseren van het ambulancever voer en de brnndwee-. Wat betreft het ambulancevervoer gaat het hier met name om het in stellen en instandhouden van een centrale post vooi dit vervoer. Van uit deze post, welke wordt gecombi neerd met de rzgionale Lrandwetr- centrale (bij de brandweer in Ven- lo), zal het ambuiancevenoer in het gewest worden gedirigeerd. Bij 't regionaliseren vat: de brand weer, heeft net inrichten van een regionale branJweeraiarmcentrale - onder te brengen bij de brandwer te Venlo - de hoogste prioriteit. Geslaagd Aan de Katholieke Universiteit van Nijmegen is Dorothé Heijns- broek geslaagd voor het doctoraal examen Tandheelkunde. Marsilius van Gelder Heer van Ar- cen tot Velden, erkende in 1640 het St. Nicolaas- of Koopliedengilde van Venray. Vanaf 1640 manifesteert dit Gilde in Venray. De Gildeketen, welke bij de St. Nicolaas-intocht door de de ken van het gilde gedragen wordt, dateert ook van 1640. In 1978 heeft het gildebestuur be sloten de Gildeketen op 9 februari haar plotseling overleden deken Con stant Pijls te laten begeleiden naar zijn laatste rustplaats. De Gilde keten waar Con zo trots op was, zijn gilde waar Con zo trots op was en zovele anderen waren getuigen bij Con z'n laatste reis. Mogen wij als gildebestuur nog even blijven stilstaan bij het zo plot seling heengaan van onze deken. Slaan wij het gildeboek na, dan komen wij vanaf 1924 de naam Vin cent Pijls tegen, 20 jaar lang, ieder jaar weer, behalve de oorlogsjaren, organiseerde Con's vader als voor zitter-deken het St, Nicolaasgebeu- ren in Venray. Vanaf 1939 tekent ook Constant Pijls het gildeboek als gildelid tot 1947, toen Constant Pijls door het toenmalige bestuur als voorzitter- deken wordt benoemd. Con Pijls .heeft het gilde precies 30 jaar mogen leiden en wie had ge dacht. dat toen Con op de jaarver gadering 1977 vertelde, dat hij bij de St. Nicolaas-optocht niet aanwezig kon zijn, dit zijn laatste jaarverga dering na 30 jaar zou zijn. Wij, gildebestuur, zullen hem no de missen. Als „de improviserende organiseerder Deken Con" zullen wij hem gedachtig blijven. Vijftig jaar geleden in 1928 besloot het gildebestuur, wegens het over lijden van de voorzitter-deken Hub. Janssen, Vincent Pijls tot voorzitter- déken te benoemen; na 20 jaar volg de Con Pijls om na 30 jaar 50 jaar Pijls vol te maken. Het gildebestuur is van zin in de toekomst iedere maand een stukje kopij aan Peel en Maas te geven, om zodoende Venrays publiek te la ten „meeblikken" in het gildeboek. waarvan het eerste nog bestaande dateert uit 1762. Op de laatst gehouden vergade ring werd met algemene stemmen als deken van het gilde benoemd Koos van Haren, welke benoeming hij graag aanvaardde. Volgende maand hopen wij op 't zelfde plekje weer iets over Uw St. Nicolaasgilde te mogen schrijven. Namens 't bestuur. Koos van Haren. NOTITIES EN MEDEDELINGEN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütle. Bureau Noorlieliiing Nieuwe samenstelling van de Bestuurscommissie Sportzaken c.a. Sinds eind 1974 functioneert in de gemeente Venray de bestuurscom missie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk. Deze bestuurscom missie werd destijds in het leven geroepen ter vervanging van de tot die tijd bestaande gemeentelijke Sportraad en Jeugdraad en de commissie voor jeugd- en sport zaken, welke het college van b. en w. van advies moest dienen. De (nieuwe) bestuurscommissie func tioneert thans vier jaar. Omdat de zittingsperiode van deze commissie samenvalt met die van de gemeen teraad, zal per september van dit jaar de samenstelling van de be stuurscommissie vernieuwd en aangepast moeten worden. Dit zal gebeuren in nauwe samenspraak met de verschillende organisaties, welke op het gebied van het jeugd- en sportgebeuren werkzaam zijn. Door de thans zitting hebbende bestuurscommissieleden is na overleg met het college van b. en w. een voorstel uitgewerkt over het hoe de samenstelling van de nieuwe com missie in haar werk zal moeten gaan. Hierbij is men er van uitge gaan .dat de sportverenigingen en de jeugd- en jongerenwerkorganisa ties de nodige inspraak zouden moe ten kunnen leveren. Ter voorbereiding daarvan zal op maandag 6 maart a.s. om 19.30 uur in het gemeentehuis een eerste ge sprek plaatsvinden met de organi saties op het gebied van de buiten sport. Op 20 maart zal worden ge sproken met vertegenwoordigers van de binnensportorganisaties, waarna op een nader te bepalen datum de jeugd- en jongerenwerkorganisaties aan de beurt komen. DISCUSSIES In het overleg met deze organisa ties zullen diverse onderwerpen aan de orde worden gesteld om gezamen lijk besproken te worden. Op de eerste plaats zal worden ge probeerd het antwoord te krijgen op de vraag wat de ervaringen van de organisaties zijn met de thans func tionerende bestuurscommissie. Vervolgens is het belangrijk om van de organisaties te horen welke ideeën en wensen er leven ten aan zien van de toekomstige samenstel ling van de bestuurscommissie. Een tenslotte wil men graag weten wel ke afspraken, c.q. werkzaamheden hiervoor dienen te worden gemaakt en verricht. Als-aanzet voor deze komende be sprekingen hebben de organisaties intussen een korte nota ontvangen over de wijze waarop de huidige be stuurscommissie functioneert en de globale ideeën, welke er leven ten aanzien van de opvolgingsprocedure. De huidige bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en Jongerenwerk verwacht, dat voor de geplande bij eenkomsten alle uitgenodigde orga nisaties met maximaal twee be stuursleden zullen worden afgevaar digd .om een vruchtbaar gesprek en een zinvolle discussie mogelijk te maken. Op 2 maart vergadert Commissie Sociale Zaken Dc openbare vergadering van de commissie voor sociale zaken, volksgezondheid en maatschappe lijk werk wordt op donderdag 2 maart om 17.00 uur in het gemeen tehuis gehouden. De agenda vermeldt: het advies van de commissie over het Provinciale plan over kinderdag verblijven en gezinsvervangende te huizen voor dubbel gehandicapten in de provincie Limburg. Bovendien wordt het advies van de commissie gevraagd inzake het verzoek van het kinderdagverblijf ..Duimelot" om in aanmerking te komen voor toepas sing van de regeling Huisvesting Peuterspeelzalen- Collectekalender voor de maand maart In de maand maart mogen twee collectes worden gehouden. Van 13 t.m. 18 maart mag gecollecteerd worden ten bate van de landelijke actie voor rheumabestrijding en op 25 maart mag een geldinzamelings actie worden gehouden door het Jeugdcentrum „De Springplank" in het kader van de plaatselijke actie van het jeugdcollectewezen. Alleen voor deze acties is een col lectevergunning verleend. Collecte ren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Jachtacten Formulieren voor het verkrijgen van een jachtacte voor het seizoen 1978/1979 zijn vanaf heden weer te krijgen op de afdeling Openbare or de en veiligheid ten gemeentehuize (Kamer 119). intussen een korte nota ontvangen (Kamer 119). In juni tweede ronde van het onder zoek op baarmoederhalskanker to In 40 gevallen is een pril stadium van k In de week van maandag 19 t/m vrijdag 23 juni a.s. zal in de ge meente Venray de tweede ronde van het onderzoek op baarmoederhals kanker worden gehouden. Deze keer zijn aan de beurt de dames, die in de jaren 1925, 1928, 1931, 1934, 1937,1940 en 1943 zijn geboren. De aan dit onderzoek verbonden kos ten bedragen f 5,-. Het bevolkingsonderzoek op baarmoeder halskanker wordt in drie ronden gehouden. Tijdens de vorig jaar gehouden eerste ronde zijn de dames onderzocht, welk een jaar eerder dan dc bovengenoemde jaartallen zijn geboren. Het volgend jaar komen de dames aan dc beurt, die een jaar later dan deze jaar tallen zijn geboren. Na afloop van het onderzoek, volgend jaar. hebben alle dames, die geboren zijn tussen 1924 en 1944, de gelegenheid gehad om zkh te laten onderzoeken. Het onderzoek wordt gehouden door het Centraal Bureau voor Keuringen op me- disch-hygiCnisch gebied te 's Gravcnhage. lste ronde Tijdens de eerste ronde van dit onderzoek, dat gehouden werd in 48 gemeenten in het gebied tussen Nijmegen, Venlo en Oss, is de gemiddelde opkomst 70 procent geweest. Het grote bcAng van het onderzoek op baarmoederhalskanker is gebleken uit de re sultaten. Op een bepaald ogenblik waren er 17.000 vrouwen onderzocht. In 2 gevallen werd een aanwijzing gevonden voor de aanwezigheid van kanker. In 40 gevallen is een pril stadium van kanker gevonden. Deze was volledig te gene/en door een kleine ingreep. Dit prille stadium is eigenlijk de vorm, welke men met het bevolkingsonderzoek hoopt te ontdekken, opdat erger wordt voorkomen. In 22 gevallen is vastgesteld, dat, dat de kans op het ontstaan van een begin van kanker aanwezig is. Deze vrouwen hebben het advies gekregen om het onderzoek na een maand te laten herhalen. Bevredigend Het verloop en de resultaten van het eerste onderzoek jaar kunnen bevredigend worden genoemd. Over dc waarde van het onderzoek als be volkingsonderzoek valt op dit moment nog niets met zekerheid te zeggen. Het gaat daarbij o.a. om een afwegen van de kosten tegen behaalde resultaten. Wél kan worden gezegd, dat elke vrouw, die een oproep krijgt en in het afgelopen jaar niet elders is onderzocht, warm wordt aanbe volen aan het onderzoek deel te nemen. Gang van zaken De dames, die voor het onderzoek in aan merking komen, zullen door de afdeling be volkingszaken van het gemeentehuis worden opgeroepen. Van hen wordt een bijdrage van f 5,- in het onderzoek gevraagd. In de op verschillende plaatsen in de gemeente ge plaatste onderzoekwagen wordt een uitstrijk- jc gemaakt. Deze "operatie" is geheel pijn loos. Het uitstrijkje wordt in het laborato rium van het Radboud ziekenhuis in Nij megen onderzocht. Indien het uitstrijkje mislukt krijgen de dames een oproep voor een gratis nieuw on derzoek. UTT PEEL EN MAAS VAN: ZATERDAG 28 FEBRUARI 1948 De Klokkeluier bijnaam van Pater Adriaan Loofs ofm kwam een week preken voor de jonge man nen van 17 - 30 jaar van Venray. De bouwvakkers hadden op hun jaarvergadering ook geen volle zaal, hoewel het aantal leden 433 bedroeg. Blijkens het verslag van de pen ningmeester had het 30-jarig be staan van de bond en het 20-jarig bestaan van de afdeling grote hap pen uit de kas genomen. Volgens de heer W. Peeters waren er op de LTS genoeg leerling timmerlieden en metaalbewerkers, maar slechts 4 schilders en metselaars. De jaarvergadering van de Ven- rayse middenstand trok wel vol doende leden, maar daar was ook een feestavond aan gekoppeld. Ken nelijk was de belangstelling voor de gewone vergadering ook niet groot, want de secretaris hield daar een klaagzang over. Het gemeentebestuur van Deume besloot over te gaan tot ontginning van 42 ha afgeweerde grond, gele gen ten zijde van de weg Deume Griendtsveen. Ontginningskosten per ha. f 3700,- waarop het rijk 2500,- subsidie gaf. De ruiters J. Wismans en J. Phi- Upsen wisten bij een vossenjacht op het Hoogriebroek enkele vossen te verschalken. Het St. Jozefkapelletje aan de Leunseweg zal spoedig van zijn oor logsschade hersteld wonden. In Horst-Sevenum werden ruim 100 kinderen van Nederlandse ou ders. in een kamp ondergebracht. Ze waren afkomstig uit de Russische bezettingszone van Duitsland. Het Heidebloempje te Heide kon digde voor halfvasten een concert en toneeluitvoering aan. Opgevoerd wordt het humoristische blijspel: „Zand of klei". Commissie Onderwijs vergadert dinsdag De commissie voor onderwijs, cul tuur en recreatie houdt op dins dagmiddag om 16.30 uur een open bare vergadering In het gemeente huis om een aantal onderwijnaken af tr handelen. Tevens sal in dexe vergadering het Bibliotherkplan 1978 voor de ge meente Venray ter bespreking aan de orde worden gesteld. Degenen, die belangstelling heb ben voor de te behandelen onder werpen *ijn van harte welkom. Desgewenst mogen x(j ook met toestemming van de voorzitter hun mening kenbaar maken. Behalve de bespreking van het bibliotheckplan vermeldt de agenda dc volgende onderwerpen: Bespreking van het ontwerp- raadsvoorstel inzake het verlenen van medewerking voor het aanschaf fen van een nieuwe rekenmethode ten behoeve van de basisschool Co- ninxhof; idem inzake het verlenen van me dewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van dezelfde school; idem inzake het verlenen van me dewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de basisschool St. Franciscus; idem inzake het verlenen van me dewerking voor het moderniseren van de toiletgroepen van de St. Jo zefschool in Castenray; idem inzake het beschikbaar stel len van gelden voor het verplaatsen van de Jarinolokalen van „De Keg" naar de Flierefluit in Brukske. De vergadering wordt met de tra ditionele rondvraag besloten. Spreekuur wethouders Op maandag 6 maart zullen de wethouders G. Schol* cn J. Loonrn geen spreekuur houden Tarieven voor storten op gemeentelijke stortplaats Door het ministerie van Economi sche Zaken i» goedgekeurd, dat de taneven voor het storten van vuil op de gemeentelijke stortplaats Ven rays Broek met ingang van 1 maart 1978 worden verhoogd. Vanaf die datum zullen de volgende tarieven van kracht zijn: Indien het storten geschiedt door middel van: a. een vrachtauto met aan hanger 1 29.73 b. een vrachtauto met een laad vermogen van 3 ton of meer. al dan niet met container 16.23 c. een vrachtauto met een laad vermogen tot 3 ton 11,23 d. een tractor met aanhang wagen 11.25 e. een paard met kar of wagen 11.23 f. een bestelwagen of een per sonenauto met aanhang wagen 6,75 g. een personenauto 2.— De hiervoor onder de letter* a tot en met f vermelde tarieven zijn 2,— lager indien ze vooraf bij de kassier van de afdeling bevolkings zaken (Maashcseweg 1. kamer 021) zijn voldaan. Commissie vergaderingen Op donderdag 9 maart a.s wordt een openbare vergadering gehouden van de Bestuurscommissie voor Sportzaken, jeugd- en Jongeren werk. De aanvankelijk voor donderdag 2 maart a.s- geplande commissiever gadering voor ruimtelijke ordening wordt gehouden op 16 maart a.s. Op donderdag 9 maart wordt een vergadering gehouden door de Stuur groep Huisvesting. Lesgeldregeling Muziekschool 1978 Het college van b. en w is akkoord gegaan met de lesgeldregeling 1978 van de Venrayse muziekschool. De nieuwe regeling houdt ten opzichte van 1977 een ver hoging in van 11%. Thans zullen de volgende bedragen gaan gelden: Tot 21 jaar Vanaf 21 jaar Buiten school verband j$ 920 1221.— Voorbereidend onderwijs w I.V M./voortgezet onderwijs A.M.V. M.l -7- instrumentaal of vokaal onderwijs B-afdeling (incl. ensemblespel) 1 268 536.— Instrumentaal of vokaal onderwijs C-afdeling (incl. ensemblespel) 422.— 843 HAFA-opleiding voor landelijke examens 177.- 354.— Ensembles, orkesten, koren voor niet- leerlingen (leerlingen gratis) 107 Voorbereidingsklas conservatorium 107.— BEKENDMAKING De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat bij Koninklijk Besluit van 27 januari 1978, nr 18. onge grond is verklaard het beroep ingesteld tegen de goedkeuring van het bestemmingsplan „Centrum Het plan is thans onherroepelijk, met uitzondering van enkele gedeelten van de bijbehorende gebruiksvoorschriften, waaraan ambtshalve goedkeuring is onthouden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeente-secretarie, afdeling ruim telijke ordening, kamer 204, voor een ieder ter inzage Venray. 3 maart 1978 De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Tot 1 april a.s. geven wij op het aanbrengen en uw bestellingen van DE wandafwerking zonder onderhoud voor keukens, w.c., trappenhal. overloop, e.d. 5% winterkorting Granietpleisters grof-fijn in 30 kleuren, re< i, reeds vanaf f 23,50 per m2 Als decoratieve wandafwerking voor b.v. open haard, woonkamer, traphuis e.d. bevelen wij u aan Granol, antiek-, ruw-, rollpleisters reeds vanaf f 18,75 per m2 (prijzen incl. b.t.w. en het leveren en aanbrengen). Ook voor het uitsluitend leveren van sierpleisters tegen fabrieksprijzen (geen korting) b v GRANIETPLEISTER GRANOL e.d. vanaf f 34.50 per 15 kg vanaf f 22.50 per 17 kg STUCADOORSBEDRIJF Weverstraat 2 VENRAY telefoon 04780 - 3334 - 2578

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3