Mr. Janssen werd burgemeester van Venray VAMOS A VER Kerkelijke diensten Veertig jaar geleden Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt ZAL CDA IN VENRAY NIET MEE DOEN AAN RAADSVERKIEZINGEN? Oud-burgemeester mr. A. H. M. Janssen is het gegeven om on danks het feit. dat hij achttien jaar geleden met pensioen is gegaan telkens nog even terug te keren in het nieuws. Dat was b v. bij de gelegenheid van zijn 75e en 80e verjaardag en nu weer, nu het op 1 februari j.l. veertig jaar geleden was. dat hij tot burgemeester van Venray werd benoemd. Sinds oud-burgemeester Janssen op 31 december 1960 zijn ambt heeft neergelegd, is hij Venray trouw gebleven. Als ambteloos burger heeft hij meegemaakt hoe burgemeester mr. M. M. L. G. M. Custers de gemeentelijke touwtjes in handen hield. Daarna heeft hij burge meester drs F. G. L. L. Schols meegemaakt en thans kan hij nog er varen hoe zijn 3e opvolger mr. H. J. M. Defesche Venray ..regeert". van 12 tot en met 18 februari Wanneer oud-burgemeester mr. A. Jansen door Venray loopt zal hij on getwijfeld dikwijls terugdenken aan de dagen van weleer. Bij zijn benoeming op 1 februari 1938 telde de gemeente Venray nog „Slechts" 12.000 inwoners; bij zijn afscheid op 31 december 1960 waren het er al 21.345 en thans is men hard cp weg naar de 33.000. Na eerst 5 jaar burgemeester te zijn geweest in Nieuwenhagen, werd mr. A. Janssen benoemd tot opvol ger van burgemeester O. v. d. Loo. Het Venray van toen. met zijn lan delijke grindwegen in de kom en zijn nog veelal onontgonnen uitge strekte Peelvlakten. eiste zijn vol ledige aandacht op. Maar alles wat hij in alle ijver hier wilde ondernemen, werd hem en zijn medebestuurders volkomen uit de hand geslagen door de oorlog. Na de oorlog vond hij Venray terug als een verlaten slagveld, met ver woeste huizen en door tanks verniel de wegen en landerijen. De nalaten schap van het oorlogsgeweld was voor hem troosteloos: 853 verwoeste en zwaar beschadigde woningen, waaronder 150 boerderijen en 983 licht beschadigde woningen. De be volking was geevacueerd geweest en Venray was voor driekwart leegge stolen. De wederopbouw van zijn gemeen te was zijn eerste zorg. maar tege lijk moest aan de toekomst worden gedacht. De wederopbouw ging met een modernisering gepaard aan we gen .scholen, huizen, winkelpanden en de bouw van nieuwe wijken in 't Desselke en Vcnray-oost en rond de Henseniusschool. Maar ook de groeiende bevolking stelde haar problemen want de be hoefte aan werk in eigen omgeving atHdc Venray voor problemen. Bij zijn komst in Venray had bur gemeester Janssen al het Peelplan Zuid kunnen entameren. 350 Ha-wa ren al ontgonnen, maar nog meer Op de laatste bijeenkomst van het CDA afdeling Venray is in tegen stelling tot wat vele CDA-leden had den gehoopt, besloten niet als CDA aan de komende verkiezingen voor de gemeenteraad deel te nemen. De CDA-leden krijgen ruime kans bij de fraktic Samenwerking en Kerk- dorpenlijst. Wol werd besloten dat indien de meerderheid van de kandi daten V de lijsten u't CDA-le den I 'ip' het bestuur van 't CDA een rtemadvies zal uitbrengen. Ook werd besloten dat binnen een Jaar na de raadsverkiezingen, be sprekingen moeten plaats vinden voor de vorming van een CDA-frak- tie binnen de Venrayse raad. maar dan wel voor de periode na 1982. CDA-voorzitter H. Philipsen gaf voor het begin van de bijeenkomst een uiteenzetting over de stand van zaken verband houdende met de vor ming van een CDA-lijst binnen de Venrayse raadsverkiezingen. Met hem was het grootste gedeelte van het bestuur van het CDA van me ning dat de voorbereidingstijd om met Samenwerking en de Kerkdor- penfraktie met één lijst uit te ko men te kort was. Een minderheid binnen dat be stuur was er desondanks voor, om met een CDA-lijst uit te komen, los van beide bestaande groeperingen als Samenwerking cn Kerkdorpen- fraktie. Dce minderheid was van oor deel dat dat de enigste manier was om het CDA in Venray gestalte te geven. De meerderheid was van oordeel dat het programs van Samenwerking en de Kerkdorpen]ijst niet in strijd is met het CDA-raadsprogramma. Die verklaring wil het bestuur ech ter niet geven omdat beide program ma's nog te vaag zijn. De op deze bijeenkomst aanwezige raadsleden van beide fraktics gin gen akkoord, maar dat betekent niet de opheffing van beide groeperingen Er zal echter de komende weken nog duidelijkheid moeten komen of de nu te volgen lijn bij de raadsver kiezingen verwezenlijkt kan wor den. óf dat er toch nog een aparte CDA-lijst voor de gemeenteraads verkiezingen zal uitkomen. Volgens de heer van der Sterren, voorzitter van de Kerkdorpenfraktie. zou. als het CDA aan- de raadsverkiezingen deelneemt het CDA wel eens een gevoelige klap kunnen krijgen. Het zal in ieder geval moeilijk blijven en veel stuurmanskunst zal nodig zijn om de beide f ra kti es zó bijeen te krijgen dat ze zullen op gaan In het CDA. In de „wandelgan gen" wordt wel eens beweerd dat Peelontginningen wachtten op uit voering. Peelplan Zuid kwam met 500 ha gereed, de Vredepeel met 600 ha nieuwe cultuurgrond en de Meersel- se Peel met 230 ha. Reeds voor de oorlog had de ma gistraat voorzien, dat in Venray ge ïndustrialiseerd moest worden. Na de oorlog werd deze noodzaak nog dringender. Onder zijn stuwende leiding en diens medewerkers werd de indus trialisatie ter hand genomen en toen hij afscheid nam als burgemeester kon worden gezegd, dat Venray wel het sterkst geïndustrialiseerde dorp van Noord Limburg was geworden, Er kwam een technische school en industrie met industriehallen. Ven rayse bedrijven kwamen tot ont plooiing en nieuwe belangrijke in dustrieën kwamen zich vestigen, veelal gespecialiseerde metaalbedrij ven en textielfabrieken. Wegen werden aangeleed, er kwa men riolering en verlichting en ook op het gebied van het onderwijs is veel tot stand gebracht. Achttien jaar na zijn vertrek als burgemees ter mag dit alles nog wel eens even in de herinnering worden terugge roepen. Want al wandelt de oud-burge meester nog graag eens door zijn Venray en kan hij als tweeëntachtig jarige nog kennisnemen van de vele veranderingen die in de laatste ja ren hebben plaatsgevonden, voor ve len is hij toch een onbekende. Alleen de oudere Venrayers zullen hem nog groeten, en alleen zij weten, wat hij allemaal voor het mooie Venray heeft gedaan. Daarom, bij gelegenheid van het bereiken van de datum, waarop hij veertig jaren geleden in Venray is gekomen, willen we aan dit alles nog even herinneren, opdat hij we- te, dat Peel en Maas hem nog niet vergeten is. iedereen te vinden is voor welke fraktie dan ook of het CDA dan wel Samenwerking of Kerkdorpenlijst is. als het maar op een verkiesbare plaats is. Die verkiesbare plaats is op een CDA-lijst een nog onzekere faktor. waar mogelijk offers ge bracht moeten worden. Of zittende raadsleden dat offer willen brengen werd in de zelfde „wandelgangen" betwijfeld. Frans Andriessen naar Venray Minister Frans Andriessen van fi- nancieën zal op 14 maart in Venray een spreekbeurt houden in het kader van de op 29 maart te houden Sta tenverkiezingen. Voorzitter H. Philipsen kon die mededeling doen tijdens de bijeen komst van het CDA afdeling Ven ray. Op die bijeenkomst had de afde ling Venray de eer het kersverse Noord Limburgse Kamerlid Harrie Seyben uit Belfeld als gast te hebben die voor de CDA-leden een inleiding kon houden over aktuele politieke gebeurtenissen. Het kamerlid, geen onbekende in de politiek trad reeds meerdere malen in Noord Limburg op tijdens verkiezingsbijeenkomsten maar in Venray voor het eerst als kamerlid van de Tweede Kamer. Beleidslijnen kleine kernen Door de afdeling onderzoek en planning is de nota „Beleidslijnen voor de kleine kernen in de gemeen te Venray", de z.g. „elfde nota" in ontwerp aangeboden aan het college van burgemeester en wethouders. Deze nota is ontworpen in zeer nauwe* samenwerking met alle af delingen van het gemeentehuis die met de verschillende aspecten van het beleid ten aanzien van de doi- pen te maken hebben. Het college heeft deze nota in studie genomen. Het uiteindelijke resultaat van de studie door het college zal in de nota worden verwerkt, die dan voor inspraak kan worden voorgelegd aan de dorpsraden en de rayoncom missie en vervolgens aan enkele raadscommissies. De daaruit naar voren komende opmerkingen zullen tenslotte leiden tot een herziening. Na behandeling van deze herziene versie door het college zal zij de raad ter vaststelling worden aange boden. MUZIEKFEESTEN IN MERSELO Van vrijdag 12 mei tot en met zon dag 21 mei a.s. zullen er in Merselo Muziekfeesten worden gehouden. Deze muziekfeesten vinden plaats bij gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de fanfare St. Oda, het 10-jarig bestaan van de drumband en het 10- jarig bestaan van de kapel Die Fi- delcn Rozentaler. Voor de organisatie van deze mu ziekfeesten is een speciaal hiervoor in hel leven geroepen comité al en kele maanden geleden begonnen. Gedurende een tiental dagen zal er een scala van verschillende soor ten aktiviteiten georganiseerd wor den. die de belangstelling zullen trekken van de verschillende groe pen muziekliefhebbers, niet alleen uit Merselo of uit de gemeente Ven ray ,maar zeker ook uit de regio. Voor deze gelegenheid zal er dan ook op het dorpsplein, dat gaat komen op de plaats van de afgebroken school, een speciale muziektent wor den geplaatst, die ruimte zal geven aan 1000 belangstellenden. Het gehele programma zal deze maand definitief gereed zijn. Enkele onderdelen zijn nu reeds bekend; Op vrijdag 12 mei zal er een op treden zijn van de Originele Tiroler Spatzen, een semi-professionele ka pel, die met dit optreden hun toer- nee door Nederland gedurende de Pinksterweek zullen beginnen. Op eerste Pinksterdag zal na de Hoog mis fanfare St. Oda recipiëren. In de loop van de avond zal er een re ceptiebij een komst worden gehouden voor de kapel. Op tweede pinksterdag zal er in de namiddag een drumbandfestival worden gehouden. De festiviteiten zullen in ieder geval worden afge sloten met het Peeltournooi, dat op zaterdag 20 en zondag 21 mei dit jaar in Merselo wordt gehouden. Werkgroep Educatief Plan Vanuit de twee-wekelijkse verga dering van de werkgroep ter voor bereiding van het Educatief Plan van woensdag 25 januari j.l. vallen de volgende belangrijke zaken te melden. Gezien de stand van zaken rond de inventarisatie en de verwerking, mag verwacht worden dat tijdens de openbare werkgroepvergadering van woensdag 8 februari de eerste re sultaten en konklusies door de werk groepen besproken worden. Vrij uitvoerig werd gediscussi eerd ever de uitgangspunten t.a.v. de doeistellingsncta beleidsrich ting gemeente). Uiteindelijk werd gekozen voor een zo pragmatisch mogelijke aanpak. Op basis van de bespreken uitgangspunten zoals in ventarisatie en conclusies, sociale kaart, tct nu toe geveerde beleid, voorschriften CRM enz., zal getracht worden voor de vergadering van 22 februari a.s. een concept-doelstel lingsnota gereed te maken, die tij dens deze openbare werkgroep-ver gadering besproken kan worden. Gestreefd wordt om in maart/ begin april de inventarisatie en de doelstellingennota doorgesproken te hebben in mondelinge gesprekken met de organisaties en instellingen. Gedurende deze periode zal eveneens getracht worden te komen tot een concept-subsidieverordening en inspraakverordening. Deze zullen in een later stadium met het „werk groepen besproken werden. Zeker is in ieder geval, dat er alles aan gedaan zal worden om vóór juli het concept-plan gereed te heb ben. zoda'. de verdere formele af werking in september en oktober kan plaats vinden. Tenslote is vermeldenswaard, dat op dinsdagavond 14 februari a.s. om 19.00 uur een informele openbare Raadsvergadering wordt gehouden. Hierin komt a.a. de stand van zaken rond het Educatief Plan aan de orde. Concept „Rijwiel padenplan Venray" gereed Op initiatief van een aantal par ticulieren werd begin 1976 een werk groep opgericht, welke zich ten doel stelt de veiligheid van de fietser in Venray te bevorderen. In april van dat jaar werd een discussienota over te maken fietsvoorzieningen aan de gemeente aangeboden Naar aanlei ding daarvan werd de commissie ge formeerd waarin zowel vertegen woordigers van de gemeente als le den-van de werkgroep zitting heb ben. Deze commisie moest verbete ringen van fiets- en bromfietsvoor zieningen onderzoeken en een fiets padenplan voorbereiden. Aan de af deling civieltechnische werken van de gemeente werd de opdracht ge geven om een ontwerptekst te ma ken. Dit ontwerp is thans gereed. Hierin wordt een beeld geschetst van de te nemen maatregelen in de ko mende jareh om de positie van de fietser in het verkeer te verbeteren en te verduidelijken. Op donderdag 23 februari verga dert de werkgroep onder meer om over dit eonceptrijwielpadenplan te discussiëren. Subsidiëring mediaal/sociale school Na hierover eerst het advies te hebben ingewonnen van de commis sie voor onderwijs, cultuur en re creatie ligt het in de bedoeling dat burgemeester en wethouders de raad voorstellen een subsidie te verlenen in de kosten van de mediaal/sociale school van het N.K.V. Het gaat hier om een bedrag van 488, De mediaal/sociale school is een vervolg op de basisopleiding van de sociale school, die dit jaar geen cursus organiseert cn jaarlijks een subsidie kreeg %'an 200.—. Burgemeester en wethouders vin den het logisch het vervolg van de cursus van de sociale school te sub sidiëren. Zondag 12 februari a.s. is er om 10.30 uur in de aula van de Levens school aan de Bevrijdingsweg 2a een thematische viering voor jongeren van 16 jaar en ouder. Thema: „Moe ten of mogen?" Voorganger: J. Ver- donschot. Voor jongeren van 12 t.m. 16 jaar is er a.s. zaterdagavond om 7 uur in Bevrijdingsweg een jongerenviering de aula van de Levensschool aan de met als thema; „Verhalen van ver re". Voorganger: Fr. Meyer. Eerste zondag in de veertigdagen tijd. Thema; De weg tot leven: zon de werp terug op het eigen kleine ik, vrij-zijn van zonde opent naar anderen toe. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, (kinderkoor) int. Annie v. d. Heuvel-Kropmans vwg. de Oranje straat overl. ouders Geurtjens-Ver- mazeren Math Goumans uit dank baarheid bij 't 12'/t jarig huwelijks jubileum Beerkens-Bardoel. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. voor de overledenen van de parochie (allerz. koll.); 9.30 gregoriaanse hoogmis, int Anna en Sjan Zeegers Johan Wijnhoven en overl. fam. Piet Janssen en overl. fam.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. overl. fam. Franssen-v. d. Moosdijk Els Kel ders overl. ouders Maatman-Over- mans, 18.00 gelezen mis, int. Anna van Hoorn. Maandag: 8.00 Johannes H. P. Janssen, en echtg. als sticht.; 9.00 Henri Camps; 19.00 Harrie Pijpers vwg. nichten en neven. Dinsdag: 8.00 overledenen van de parochie (allerz. koll.); 9.00 Theodo- rus Pcuwels als sticht. Maria Pon- jée-Huybers; 19.00 Theo Lucassen. Woensdag: 8.00 overledenen van de parochie (allerz. koll.); 9.00 Ger truda Oudenhoven Harrie Martens; 19.00 Toos Bouten Arnoldus Theuws vwg. de buurt. Donderdag: 8.00 overledenen van de parochie (allerz. koll.); 9.00 Miet Vcrst-Ummels vwg. de buurt. Vrijdag: 8.00 tot zekere int.; 9.00 overledenen v. d. parochie (allerz. koll.); 19.00 Lena van Dongen overl. ouders Jans-Beken-Haan enen zoon Arnold. Zaterdag: 8.00 tot zekere int.; 9.00 Gerardus Gooren Jos C. M. Neete- son; 19.00 Chris Jacobs Gertruda Kupers-Weegels Lei Geurtjens vw. de buurt Jan Schwachöfer als jgt. THEMATISCHE ADVENTSDIENSTEN Ter voorbereiding op Pasen zullen tijdens de veertigdagentijd 6 op el kaar aansluitende thematische diens ten worden gehouden. De bijbellezin gen in deze veertigdagentijd hebben all te maken met „leven": óns leven, en zij hebben daar telkens iets over te zeggen. Voor de komende zonda gen venden wij daarom de volgende thema's: le zondag: de weg tot leven. 2e zondag: de levenslijn. 3e zondag: het water ten leven. 4e zondag: het levenslicht. 5e zondag: de geest van leven. 6e zondag: de levensboom. Crèche 11.00 uur: Lidwien van Trier en Berna Broe ders. Akolieten: Zaterdag 11 febr 19.00 Jacqueline Clephas en Paul v. d. Heuvel. Zondag 12 febr.: 8.00 Inge v. d. Zwaan en John van Bers; 9.30 Be rend Kroft en André Janssen; 11-00 M. v. Pelt en Rutger Janssen. Misdienaars: Zondag: 18.00 Marcel Jeuken en Bernadette Corzilius. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Marcel van Klmk en Mandy Franke- fort. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 Nard Kronenberg en Hans Arts. Maandag, dinsdag: 19.00 Bernadet te Corzilius en Marcel Jeuken. Woensdag, vrijdag: 19.00 Paul Flin- senberg en Mare Linskens. Zondag 12 febr.: H. Missen 7.30, 9.00. 11.45; 10.15 Hoogmis, gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.30 gezongen H. Mis bij gelegenheid van het huwelijk Maas- Bens; 19.00 avondmis voor de gezin nen van de parochie. Zaterdag: 5.00 gelegenheid om te biechten, 18.30 avondmis als zondag viering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Francien Coop- mans-Custers en overl. fam. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. Karei Wijnen. 10.15 Jan Jen- neskens; 11.45 Piet Stoks; 18.00 Har ry Dechnar. Maandag: 8.00 voor een ernstige zieke; 19.00 Jan Jenneskens. Dinsdag: 8.00 Selida Virginia Rojer en Constant Rojer; 19.00 t.e.v. St. Antonius. Woensdag: 8.00 tot zekere intentie; 19 00 Mechelina Cleven-Maassen. Donderdag: 8.00 tot bijzondere in tentie; 19.00 overl. ouders Lucassen- Maassen en P. Florentius en overl. ouders Martens-Fleurkens. Vrijdag: 8.00 Antoinetta Rammel- man-Elsevier en Wilhelmina Rojer; 14.30 Huwelijksmis voor bruidspaar Maas-Bens; 19.00 Gezinsmis, Karei Wijnen. Zaterdag: 8.00 fam. Arts-Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Henk Jansen en Johnny Smits. Zondag: 7.30 Tony Scholten en Wim v. d. Heide; 9.00 Ricky Douwes en Jos Claessens; 10.15 Jeroen Cor- nelissen en Peter Schoenmakers; 11.45 Leo Jansen en René van Hoo- ren; 18.00 Amoud Verhaeg en Edgar Janssen. Maandag woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Edgar Janssen; 19.00 Hans Kerstjens en Marcel Philipsen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Eric Arts en Marcel Philipsen; 19.00 Willy v. d. Bekerom en Johnny Phi lipsen. Zaterdag 11 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: voor Mevrouw van de Heuvel-Dommeck van de Bejaarden Wiekslag. Zondag 12 febr.: Euch. viering om 11.00 uur. Kindercrèche is aanwezig. Misintentie: tot intentie van de fam. Kodoatie. Woensdag 15 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Wordt verzorgd door de Pastores en de Zusters. Iedereen is van harte welkom Misintentie: voor de overleden fam. van Megen- Koppes. Eerste zondag in de Veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.C0 avondmis voor overl. Nout Cremers. Samen zingen we nederlandse liederen van de vas tentijd. Zendag: 8.00 leesmis voor de le vende en overleden familieleden van. familie de Haart-Creemers; 9.00 uur leesmis vcor overl. Wim Jeuken en dochter Jo; 10.00 hoogmis als jaar getijde voor overl. ouders Daniëis- Jaccbs. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis mis veer cverl. Leo Ccx als jaar getijde. Het kinderkoor „De Vredes- ldokjes" zingt enkele liederen; 18-30 avondmis vcor cverl. Anna v. d. Heuvel-Dommeck (fam. v. d. Heu- vel). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie Cuppen-Pingen en Bernard v. d. Berg; 19.00 avondmis voor overl. ouders Vullings-Martens. Dinsdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (fam. L.); 19.00 avondmis voor overl. fam. Jacobs-Janssen en Lee Stiphout. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Lenssen-Peeters, Sjang Lens- sen en Anna Jacobs-Lenssen; 19.00 avondmis voor overl. Hubertus Ze- gers. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. fam. Custers-Cuppen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Giezen-Biestervelts en doch ter Mia; 14.30 plechtige huwelijks inzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Thomassen- Versehuuren; 19.00 avondmis voor de familie Willemsen-Weijs. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Gertruda Madou-Klaassen( fam. Noy); 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass. Mededelingen: 1. A.s. zondag onder de mis van half twaalf: kleutercrêche in de kleu terschool vlak bü de kerk. Leid sters mej. Jacobs en mej. Cus ters. 2. Nu de Vastentijd, een tijd van be zinning, gekomen is, vragen wij allen zo mogelijk eens op een dag door de week een H. Mis bij te wonen. 3. Deze of de volgende week krijgt u de vastenzakjes thuis bezorgd. Denk er nu reeds aan om te spa ren voor hulp aan de projekten van de Vastenaktie! De zakjes kunt u inleveren in de kisten ach ter in de kerk en aan de zij-in gang. 4. De kollckte voor de MEMISA heeft het mooie bedrag van 2552,11 opgebracht. Akolieten- en Misdienaarslijst voor de week van 12 febr.: Zondag: 8.C0 J. Ingenpas, Ron v. d. Heuvel; 9.00 T. Lucassen, A. Millen; 10.00 J. Jacobs, R. Beerkens, H. Kus- ters; 11.30 M. v. d. Heuvel, H. Geer- kens; 18.30 H. Wi'llemse, C. Kelle- naars. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 P. Maas. F. Fiers; 19.00 T. Houwen, T. Urselman. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. Kruijsen, A. Schwachöfer; 19.00 L. Janssen, M. Willemse. Zondag Invocabit eerste zondag van de veertigdagentijd. Gezins- dienst om tien uur in de aula van Den Hoebert met de kinderen van de kindernevendienst. Predikant is Ds. Heine. De eerste kollekt is bestemd voor het diakonaatsprojekt, de tweede voor diakonie en kerk. In Blitterswijck geen dienst. 11-19 febr. Zaterdag: 19.00 Pierre Jacobs, Jan Hulsman. Martien Moorrees Jan Haegens (vanw. de buurt) gest. jrd. overl. fam. van Heijster (Dameskoor). Zondag: 8.30 Theo Camps en An na Verhoeven; 10.00 gest. jaard. Leo Hendnx (Dameskoor). Maandag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Dinsdag: 9.00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren. Woensdag: 9.00 Sjeng Potten. Donderdag: 9.00 Theo Camps en Anna Verhoeven. Vrijdag: 9 00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Zaterdag: 19 00 Anna van Gerven en ouders Mathijs Claessens (Kin derkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Hans Mulder, Ber ry Oudenhoven, Pi eter Verhagen, Marcel Janssen. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Marcel Linskens, Frank Clephas; 10.00 Leon Derks, Nico Versteegen, Eric Jeuken, Davy Moorrees. Feest H. Gertrudis van Nijvel, Pa trones van de Kerk en Parochie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Willem Michels en Wilhelmina van Osch, jaard. Henricus Maassen en Cath. Rongen. Zondag: 8.30 H. Mis; 10.00 Hoog mis Marlines Classens en Gertruda Wismans; jaardienst Jozef Versleijen en voor overleden familie Janssen- Jenniskens. Maandag: 19.00 gez. H. Mis Joseph en Henrica Verstappen. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mndd. Simon Classens en jaard. Joh. Wil lem van Dijk. Eerste zondag in de Veertigdagen tijd. Misdienaars: Johny Reynders en Mark Donders; Caro Versteegen en René Rambags; Hoogmis: Peter en Roger Weys. Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid A. Zondag: 8.00 Leon. Geurts en Wilh. Linders; 10.00 jrd. Willem Classens- Rcngen. Bijz. kollekte voor onze eigen kerk. Maandag: 8.0 Jacoba Dinghs-v. d. Beuken (vriendenkring). Dinsdag: 8.00 Jan Swinkels. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8.00 Maria Strijbos. Vrijdag: 8.00 jrd. Jacob Heidens- Schouten. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Tac- ker.-Haegens. Eerste zendag van de veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 Ism. uit dankbaar heid (D.). Zondag: 8.00 ism. v. Mathijs Lit- jens en echtgenote; 10.00 hgm. als jrd. v. Jan Loenen-Maas; 11.15 Ism. v. Petronella van Bavel-Potters. Maandag: 18.30 gest. jrd. v. Pe tronella Litjens; 19.00 Ism. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgenotes en Johanna Verheijen-Loonen. Dinsdag: 18.30 Ism. v. Maria Pee- ters; 19.00 Ism. v. Henricus Bomm, echtgenote en Johanna Beclet. Woensdag: 18.30 Ism. v. Teng Man- ders en overl. fam.; 19.00 Ism. v. Antoon van Dijck. Donderdag: 18.30 maandd. v. Wil helmina LoenenVerschuuren; 19.00 maandd. v. Jan Reintjes. Vrijdag: 18.00 Ism .v. overl. fam. Voermans-Rooijakkers; 18.30 Ism. v. overl. fam. Michels-v. d. Voort; 19.00 Ism. v. Eduard en Stans Dietz. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Johanna v. Kempen-Lochtens. Misdienaars: 18.30 R. David; 19.00 J. Janssen. Akolieten: 8.00 G. Voermans; 10.00 J. Duijkers, J. Lcenen en H. Man- ders; 11.15 F. van Bavel en A. Rein tjes. Parochievergadering: Deze zal ge houden worden op maandag 13 maart in het gemeenschapshuis om 20.00 uur. Vastenaktie: De bussen, waarin U uw gift kunt deponeren, staan achter in de oude en nieuwe kerk. Help de mensen in de onderontwikkelde ge bieden!!! Zondag 12 febr. le zondag in de Veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. overl. fam. Mulders-Maessen, spec. Christien. Zondag: 8.30 Ism. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand, fam. T.; 10 uur Hgm. zal. Ant. Arts en Truus Hagens; 11.30 Ism. overl. fam. Classens-Swinkels. Maandag: 8 uur Ism. ter ere van H. Gerardus voor goede uitkomst. Dinsdag: 8 uur Ism. uit dankbaar heid fam. R. T. Woensdag: 8 uur Ism. overl. ouders Michels-van de Voort. Donderdag: 8 uur Ism. voor zal. Hans Toebast. Vrijdag: 8 uur Ism. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bij stand fam. v. W. Zaterdagavond: 7 uur Hgm. tot bijz. int. ter ere van H. Gerardus, fam. Derkx. Akolieten voor 12 febr.: Mat Jans sen Joh. Fleurkens en Henk Jacobs. Misdienaars: Geurts - Classens; 11.30 Jacoba van der Ligt. Eerste zondag in de Veertigdagen tijd, 12 februari 1978. Zondag: 8 uur H. Mis voor Lam- bertus Pouwels en Anna Derks; 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Betje Ewals-Fleuren. Akolieten: Maurice Willems en Peter Vollenberg. Misdienaars van de week: Paul Janssen en Twanny Swinkels. Vandaag op de eerste zondag van de Veertigdagentijd is de eerste in zameling van de Vastenaktie. Maandag: 8 uur H. Mis tot bijz. int. van El P. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Willems- Janssen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Mi chels en Josephine Kersten. Donderdag: 8 uur H. Mis t.b.i. van de familie Camps. Vrijdag: 8 uur H. Mis tot bijz. int. Zaterdag: 8 ur H. Mis; 19.30 uur Avondmis uit dankbaarheid. Eerste zondag van de Veertigdagen tijd. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl ouders; 10.00 Hoogmis v. Wilhelm Lemmens best. door de buurt.; 1130 I maandd. v. Gerit Thoone. Maandag: 8.00 maandd. v. Maria Vergeldt-Burgers. Dinsdag: 8.00 weekd. v. Wilhelm Lemmens. Woensdag: 8.00 leesmis v. d. overl. fam. Aerts-Barten. Donderdag: 8 00 leesmis voor Ja cob Arts; 13.30 huw. mis voor het bruidspaar Peeters-Vergeldt. Vrijdag: 8.00 jaarg. v. Willem Ja cobs en overl. fam. Zaterdag: 19.00 gesticht jgt. voor Wilhelmina Claessens-Michels en Gertruda Claessens-Michels. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Henk Stiphout en Eugene Linders. Zondag: 8.30 John Michels en Wil ly Hendriks; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Richard Wismans en Henny Michels. Eerste zondag van de Veertigdagen tijd. 12 febr. '78. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Jo hanna van Osch-Janssen. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis tot dankzegging fam. van Osch-van Vegchel; 11.30 H. Mis voor Antoon Verhaag en overl. fam. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Wilms-Claes. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis voor Wiel de Rijck. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Peter Math. Gielen (Beckers). Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Handrie Arts. Vrijdag: 8.30 Schoolmis voor overl. fam. v. d. Venne-L'Ortye. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor Cor nells Pluk v.w. buurt. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: I. v. Helden - M. Michels; 10.00 J. Hendriks - P. v. d. Pas; 11.30 M. Kessels - Tw Stiphout. Kollektanten: zaterdag: Emonts; zondag: 8.30 v. Cuijck; 10.00 M. van Hoof; 11.30 Arts. Zaterdag 11 febr.: 19.30 avondmis v. d. zielerust van G. Janssen. Maandelijkse bijzondere KOLLEK TE. Zondag: eerste zondag v. d. Vas tentijd. 10 u. hoogmis tot int. van Bisschop J. M. Gijsen. Maandag: tot int. van fam. Mar- cellis-Dinghs. Dinsdag en woensdag: GEIEN H. Mis. Donderdag: v. d. overledenen van fam. van Kasteren-Jacobs. Vrijdag: v. d. overledenen van fam. Claessens-v. d. Weijer. Zatrdag: 19.30 avondmis tot int. van fam. Botden-Classens. Zaterdag 11 febr. 19.0 Avondvie ring voor Henrica Bastiaans-Huygen en voor fam. Philipsen-Verpoort. Zondag: 9.00 H. Mis te Holthees voor de levende en overleden leden van het O.L. Vrouw Gilde; 10.00 u. Hoogmis voor Pierre Koopmans en fam. J. Bonants t.z.i. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor genezing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef- ka pel t.e.v. de H. Jozef voor Peter Antoon Koenen. Vijfde van de negen Donderdag: 8.45 H. Mis voor Pas woensdagen voor St. Jozef, toor Spolders. Vrijdag:! 8.45 H. Mis voor Barones se van Hugenpoth. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el primer domingo del Cuaresma. A las once y cuarto en nuestra capilla, Over- loonseweg 2, Misa con cantos y breve meditación sobre la Passión de Nuestro Senor. Después de la Misa reunion con cafelito en la salita del convento donde estan a su disposi- ción bastantes diarios y revistas. Hasta las vista. NOTICIAS CULTURALES Escuela bicultural y consultorio social en los dias y horas conocidas. Pelicula y Kienavcnd segün el tabu- lario en nuestro centro. No se olvide del forumario de la Enquesta de La Region. Hasta la vista! Vals geld waarschuwing Naar aanleiding van het recente lijk op diverse plaatsen in den lan den opduiken van valse bankbiljet ten van 100,wordt het volgende bekend gemaakt: De valse biljetten zijn van echte te onderscheiden aan: 1. Het gebruikte papier is te wit en mist zijn klank. 2. Het watermerk is geimiteerd aan beide zijden. 3. De strafwettekst op de achterzij de van het falsificaat is minder duidelijk. 4. De vofelstip (blindenstip) is door een indruk nagebootst (bij echte bankbiljetten is op de achterzijde een ruitvorm zichtbaar (wieber- tjesvorm)) bij valse bankbiljetten op achterzijde rechthoekige vorm. 5. De druk is in zijn geheel wat fletser. Toch kan gesproken worden van een goed nagemaakt bankbiljet. Indien men denkt te maken te heb ben met 'n vals bankbiljet wordt u verzocht de politie in uw woonplaats in kennis te stellen. Tevens moge in deze er nog op gewezen worden, dat indien men een ontvangen bank biljet dat naderhand vals blijkt te zijn, opnieuw uitgeeft, men zich ook schuldig maakt aan een strafbaar feit.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 6