Vastelaovend Prinsenhof ZONDAG VASTELAOVESBAL HOFBAL j MAONDAG VASTELAOVESBAL DINSDAG BOEREBRULLEFT VRIJ ENTREE Rabobank Q Of dat't now raegent of sneejt, mit straole de sterre wer vier daag bovve 't begint op zaoterdag 4 fibbrewari mit't 5 (d'n entree f 3,- is vur „De Piëlhaas) kunde vreej ien en uut loëpe (as ge teminste 18 jaor of al der ziet!) j De meziek (natuurlik wer John Lou mit zien stel uut Venlo) begint iederen aovend urn aacht uur te speuleü BRUG IN WELL Vervanging materieel gemeentewerken Proefprojekt Open School N.W.-Limburg nu op 8 plaatsen van de grond Subsidiëring R.K. Vereniging „Hef Groene Kruis" Venray Uitbreiding verlich ting Brukske Om geen ander te worden moet je eens per jaar jezelf zijn. De Rabobank wenstueen geweldige Carnaval! In het jaarverslag van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noord Limburg wordt nog eens be vestigd dat de huidige baileybrug te Welil niet meer in gebruik zal wor den gesteld voor het zware vracht verkeer. Dit verkeer zal van het pontveer gebruik moeten maken. Naar verwachting, zal begin dit jaar begonnen worden met de bouw van een nieuwe brug over de Maas bij Well. Deze brug wordt 900 meter lang en overbrugt met drie pijlers op de Wellse en 17 pijlers op de Wanssumse oever de gehele winter- bedding van de Maas. De nieuwe brug zal op de Wans sumse oever langs het bestaande kleine bailey bruggetje komen te liggen, om vlak voor de weg naar Blitterswijck aan te sluiten op de provinciale weg Wanssum-Venray. De nieuwe brug wordt met twee rijbanen (4 rijstroken) uitgerust; een hoofdrijbaan voor het doorgaande verkeer en daarnaast, gescheiden door een vangrail, een parallelweg voor het langzame verkeer. Deze komt aan de zuidkant en sluit op de Wellse oever met een afslag onder de brug door, op het bestaande wegen net aan. Aan de comdssie voor openbare werken en verkeer zal door het col lege van burgemeester en wethou ders advies worden gevraagd over het aanschaffen van materieel voor de dienst van gemeentewerken. In de eerste plaats zal een krediet nodig zijn van 14.628,voor het vervangen van de „total loss" gere den bestelwagen van de meetdienst. Een krediet van 17.600,zal no dig zijn voor de aankoop van een nieuwe zand-zoutstrooier ter ver vanging van de oude Teivfloite zal een van de tractoren van de maaiploeg moeten worden vervangen, omdat deze niet meer te repareren is. Hiervoor zal een krediet van f 69300,moeten worden verleend. Wanneer de commissie voor open bare werken en verkeer hierover gunstig geadviseert zullen desbe treffende voorstellen aan de ge meenteraad worden gedaan. Wegens plaatsgebrek konden wij vorige week geen aandacht besteden aan een te Leunen door de 8e klas van de basisschool gehouden ten toonstelling over stripverhalen. In een lokaal van „de Meent" waren onder leiding van „meester" v Eek, Langzamerhand begint de Open School in N.W. Limburg vaste vor men aan te nemen. Voorzover dat tenminste mogelijk is in een proef. Begin januari zijn weer drie nieu we groepen deelnemers van start gegaan. Eerder was begonnen in de kom van Venray; in de kom van Horst; in Meerlo-Wanssum; Yssel- steyn (Merselo) en Lottum (Broek huizen - Grubbenvorst). Nu is daar bij gekomen: Sevenum, Veulen Leu nen en America-Griendtsveen. In Sevenum bestaat de groep uit 6 mannen en 7 vrouwen. De Open School heeft er onderdak gevonden in de huishoudschool. In America komt de groep, be staande uit 13 vrouwen en 3 man nen, bijeen in de basisschool. Er zijn hier 5 deelnemers uit Griendtsveen. In Veulen tenslotte telt de Open School-groep 11 vrouwen en 6 man nen. De basisschool aldaar heeft zijn deuren wijd opengezet. Vier deelne mers hier komen uit Leunen. Te verwachten valt dat medio fe bruari een negende groep in Horst gaat beginnen. In principe zijn de deelnemers daar al bekend. In to taal zullen er dan zo'n 135 mensen deelnemen aan de Open School, al thans binnen het gebied N.W. Lim burg. Interessant om te vermelden is, dat ook op andere punten de Open School gezicht begint te krijgen. De radio- en t.v.-ondersteuning geven de Open School steeds meer be kendheid. Dat betreft dan program ma's als „leren, hoe doe je dat?", „wonen", en een serie uitzendingen met betrekking tot geschiedenis en biologie, waar ook de niet-deelne- mers aan het experiment op in kan tekenen. Verder kan binnen de Open School proefprojekten nu ook gewerkt wor den aan de vakken nederlands, de vreemde talen, aardrijkslkunde en geschiedenis, natuurkunde en biolo gie, rekenen-wiskunde en handels wetenschappen Het nieuw ontwor pen, lesmateriaal, afgestemd op zelf standig gebruik door volwassen, be gint af te komen. Dat wil overigens niet zeggen dat men zich de Open School moet voor stellen als een school met deelne mers die alleen bezig zijn met de traditionele leervaken, zoals op een Mavo voor volwassenen. Uitgangs tientallen stripverhalen samenge bracht en onderverdeeld in diverse groepen, zoals: humoristische, avon turen, superhelden; sciensfiction en griezelstrips Ook werd onderscheid gemaakt in strips met en zonder tekst, en met tekst of verhaal. punt blijft het onderwijs- en vor mingsplan een nieuw leerplan waarin het thematisch werken cen traal staat. Dat wil zeggen dat de deelnemers als groep zelf gekozen onderwerpen uitdiepen en uitwer ken, b.v. wonen. Daarin liggen dan aanzetten tot het bezig zijn met b.v. Nederlands of bedrijfsrekenen. Zoveel mogelijk, maar dat gaat uiteraard niet altijd, wordt gestreefd naar een versmelting van thematisch en vakgericht werken. Een vak als Nederlands beoefent men dus niet in de eerste plaats om der wille van het vak tenzij uit kennis-gierig heid of leer-gierigheid maar voor al in dienst van het eigen functio neren; Nederlands is dan geen doel in zich maar een middel dat iemand in staat stelt zichzelf beter te red den. Of dit ideaal haalbaar is zal moe ten blijken. Daar zal eerst duidelijk heid over ontstaan als de deelnemers zich in 1979 gaan uitspreken over hun ervaringen. In haar openbare vergadering van woensdag 1 februari heeft de com missie voor financiën zich onder meer bezig gehouden met 'n discussie over een gedachte van het college van burgemeester en wethouders in zake subsidiëring van „Het Groene Kruis" Venray Gebleken is dat subsidiëring van Het Groene Kruis op basis van „kop- pengeld" niet langer meer als een goede subsidiebasis kan worden ge zien en niet meer relevant voorkomt. Bij hantering van dat systeem kun nen namelijk exploitatietekorten c.q. -overschotten ontstaan. Vandaar, dat burgemeester en wethouders menen, dat het beter is deze vereniging te jsubsidiëren op exploitatiebasis. In dat geval kan er geen sprake meer zijn van tekorten noch overschotten. Wanneer de commissie het met het college eens is, dan zal aan de ge meenteraad worden voorgesteld het Groene Kruis met ingang van 1 ja nuari 1977 te gaan subsidiëren op exploitatiebasis. Dit betekent evenwel ook, dat het totaal van de tekorten over de ja ren 1974, 1975 en 1976 zullen moeten worden weggewerkt. Ook daarbij zal de gemeente de helpende hand moeten bieden, ge zien het feit, dat sprake is van een aanzienlijk opgelopen tekort. Hoofdatractie was ongetwijfeld 't feit dat vele leerlingen zelf een strip verhaal hadden samengesteld en uit gebeeld Het geheel gaf 'n goed ver zorgde indruk en kreeg terecht veel belangstelling van de ouders der leerlingen. Aan de raad zal het verzoek worden gedaan om een krediet te verlenen om de openbare verlichting van het centrale middenpad in Brukske te verlichten. De bedoeling is om langs dit pad een negentiental lichtmasten te plaatsen. Afhankelijk van de goedkeuring van het krediet door de raad en ge deputeerde staten kunnen de licht masten waarschijnlijk half april a.s. worden geplaatst. BRUTALE DIEFSTAL 3 DADERS GEPAKT BUIT REEDS VERKOCHT Een zeer brutale, maar ook onge wone diefstal vond plaats op het terrein van de supermarkt Torro. Juist had een leverancier pakken koffie afgeleverd, welke nog op een pallet stonden, om raar het maga zijn te worden gebracht, toen een personenauto stepte, waaruit twee jongemannen stapten, die zich in een ommezien meester maakten van 3 pakken koffie, in totaal 72 pakjes koffie. Na deze diefstal ging het duo en de in de auto zittende bestuur der er met een rot vaart vandoor. Een tweetal getuigen had het auto nummer genoteerd en dat doorge geven aan de Venrayse recherche ln samenwerking met de Deurnese ge meentepolitie kon later op de dag het drietal, inwoners van Helmond, worden aangehouden. De koffie was reeds aan een in woner van Liessel verkocht. Deze had ter goeder trouw de koffie ge kocht, niet wetende dat deze van diefstal afkomstig was. De koffie werd in beslag genomen, het drietal kreeg enkele dagen gratis logies en kon na mededeling uat tegen hen procesverbaal zal worden opge maakt, later naar huis worden ge zonden. Auto gestolen en weer teruggevonden De 22-jarige Venrayer A. C. deed aangifte van diefstal van zijn per sonenauto merk Austin-mini. Voor de Venrayer was het een vreugde volle mededeling van de Deurnese politie dat de auto daar was aange troffen. Van de dader ontbreekt rog ieder spoor, maar de politie neemt aan dat het een geval van joyriding is Inbraak De dames H.. J., B. en K., wonen de op de Etudestraat hebben aan gifte gedaan dat onbevoegde(n) zich door openschuiving van een raam, toegang tot de door haar bewoonde woning hebben verschaft. Vermist wordt een bedrag van 287.aan geld, benevens enkele bankpasjes. Poging inbraak R. uit Venray deed aangifte dat onbevoegden zien toegang hadden proberen te verschaffen tot zijn wo ning. Men had getracht zich toe gang te verschaffen door verbreking van de buitendeur en een schuif raam. De schade welke werd aange bracht wordt op 1100 gulden ge schat. Van waarde wordt er mets vermist. Diefstal F. uit Venray deed aangifte van diefstal van de voorruit van zijn auto. Bij het door de politie ingestel de onderzoek werd de ruit tegen de gevel van de woning teruggevonden, onbeschadigd. Uit de auto bleek de brandblusser verdwenen te zijn. Bestuurder lette niet op In strijd met de parkeervoorschrif- ten had de 18-jarige bestuurder van een personenauto zijn auto op het trottoir langs de Kruitweg gepar keerd. Toen zijn 10-jarige passagier W. v. d. V. het rechterautoportier opende kwam juist de personen auto, bestuurd door de 19-jarige J. A. aanrijden. Die auto botste nu te gen het juist geopende portier. Het bleef bij materiële schade. Paarden liepen op de Beekweg Vier paarden van J de H. uit Ven ray waren uit de weide gebroken en liepen de Beekweg op. De 25-jarige bestuurder van een personenauto L. v. K. uit Maasdriel kon een der paarden niet ontwijken. De door hem bestuurde auto botste tegen een der achterbenen van het paard en dat been werd op enkele plaatsen gebroken. Dr. Kremer konstateerde dat het paard moest worden afge maakt. Venrays politie en andere personen hebben veel werk moeten verzetten om de paarden weer in een weide te krijgen. Vernieling Met een trottoir tegel werd een ruit van de gymnastiekzaal aan de Langeweg stuk gegooid. Geen visite kaartje werd achtergelaten. Dronken bestuurder Venrays politie moest weer een autobestuurder laten blazen en daar na een bloedproef doen ondergaan wegens het rijden onder invloed van alcohol. Een tweede persoon kon nog van geluk spreken; hij had net te weinig gedronken voor de bloed proef, maar kreeg wel een rijverbod opgelegd. Bromfietser kwam ten val De 23-jarige bestuurder van een bromfiets A. C. uit Venray kwam te vallen toen in een flauwe bocht van de Hoenderstraat zijn bromfiets in aanraking kwam met de trottoir band. De verwondingen bleken zo ernstig te zijn dat hij naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. Drie gewonden bi] botsing Zaterdagavond even voor twaalf uur liepen rechts van de Lollebeek- weg te Castenray de twee vriendin nen, de 15-jarige G. D .en de 16-ja- rige M. B. De 17-jarige bromfietser W. Th. naderde de jongedames in dezelfde richting. Bij het naderen van de bromfiets gingen de jonge dames in de berm van de weg lo pen, maar werden ondanks toch van achteren aangereden De bromfiets bestuurder kwam te vallen en moest evenals de jongedames naar het zie kenhuis worden vervoerd Het ergst was de bromfietser er aan toe. In eerste instantie werd zijn toestand levensgevaarlijk genoemd. Materiële schade Op de kruising Schoolstraat- Hoenderstraat raakte de personen auto, bestuurd door de 33-jarige J. D. uit Beuningen het rechterbeen van de juist passerende bromfietser, de 16-jarige W. II. uit Overloon. De bromfietser liep geen noemenswaar dig letsel op. Op de Al'oionstraat te Leunen wilde de bromfietser F. H. uit Ven ray de voor hem rijdende bromfiets, bestuurd door O. K. uit Sevenum inhalen. De sturen kwamen met el kaar in aanraking en de bromfietsers kwamen ten val. Ook hier vielen de verwondingen mee en konden bei den na behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. Op de Stationsweg wilde de be stuurder van een personenauto, de 63-jarige J. S. uit Grubbenvorst, na eerst op de weg te hebben stilge staan, een inrit inrijden. Hij gaf echter geen richting aan en het ge volg was dat de bestuurder van een naderende personenauto, de 47-jari- ge J. W. uit Venray een botsing niet meer kon voorkomen. Het bleef bij behoorlijke materiële schade. Op de Zandhoek te Oirlo wilde de 31-jarige bestuurder van een vrachtauto met aanhangwagen voor zijn woning parkeren, maar de auto raakte in de wegberm en ramde d3ar enkele bermpaaltjes welke schade Op de Stationsweg wilde do 28-jarige bestuurder van een perso nenauto H. V. uit Venray een dubbel geparkeerd staande autobus inhalen en kwam toen in aanraking met een hem tegemoetkomend personenauto bestuurd door de 25 jarige A. D. uit Bergen. De peronenauto bestuurd door de 31 jarige A. S. uit Venray reed over de Oude Oostrumseweg. achter hem reed de personenauto bestuurd door de 21 jarige A. H. uit Venray. Beide bestuurders wilden linksaf de Julianasingel oprijden. De eerste bestuurder moest stoppen om recht- doorgaand verkeer voorrang te ver lenen. Dat stoppen bemerkte de 2e bestuurder te laat waardoor hij te gen de stoppende auto opbotste. De 22-jarige bestuurder van een personenauto R K. uit Venray reed over de Westsingel en verleende op de kruising met de Langstraat geen voorrang aan de personenauto be stuurd door H. D. uit Venray waar door een botsing ontstond. De 20 jarige besturder van een personenauto reed al pratend met 'n collego vanaf de uitrit van ,Het Spraeland" de Wanssumseweg op en kwam daar in botsing met da personenauto bestuurd door de 31 jarige mevr. A.-D. uit Blitterswijck. Op de Leunseweg vond door onopletendheid een botsing plaats tussen de personenauto's bestuurd door W. K. uit Venray en zijn plaats genoot H. K. „PEEL EN MAAS" UW KRANT VfO er goede -a aa

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3