VERENIGINGSNIEUWS Rabobank Q éi Vastelaovend 1977-1978 JUM Merselo Kinderoptocht Carnavalistische Zondagochtend concerten A.P.K.-Plak Boerebruiloft Carnavalskrant „De Piëlhaas" Plaarzek Subsidie voor de Jeugdcarnaval Grootse carnavals optocht in Venray K.R.O.-verkiezingen Nieuwe boekhandel Winkelpand in Schoutenstraatje Verhoging van presentiegelden Nieuw sanitair voor school te Heide Mannenkoor Jongerenkoor Vredeskerk C.D.A. C.D.A. Overloon Limb. Vrouwen beweging Huisvrouwen- kontakt Brukske mensen, wensen, zoveel spaarvormen. Vandaar die goede raad. A.B.V.A. Limburgse Katholieke INVALIDENBOND We gaan nu de laatste week in voor de feitelijke vastenavondvie ring. Op nieuw is er dit weekend weer in kom en kerkdorpen van al les te doen. En zoals uit de agenda blijkt evenals uit de advertenties elders in dit blad hebben de Alde- wieverbals de overhand. In Venray- kom wordt het Vorstenhal gehou den. Intussen wordt links en rechts de laatste hand gelegd aan het maken van carnavalswagens en het forme ren van groepen. Zijn we goed in gelicht dan belooft de vastelaoves- optocht dit jaar weer bijzonder goed uit de bus te komen. Aanmelding tot deelname blijft ook nu nog moge lijk. AGENDA Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Castenray. Vrijdag 27 jan. 1978: Jeugdprinsen bal Oostrum. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Veulen. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Ysselsteyn. Zaterdag 28 jan. 1978: Vorstenhal Venray. Zaterdag 28 jan. 1978: Receptie Prins Oostrum. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Merselo. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Leunen. Zaterdag 4 febr. 1978: Hofbal Ven ray. Zaterdag 4 febr. 1978: Jeugdcarnaval Castenray. Zaterdag 4 febr. 1978: Prinsenpro- klamatie Leunen. Zaterdag 4 febr. Karnavalsbal 20.11 uur. Heide, Gelderkoel. Zondag 5 febr. Jeugdoptocht Heide, 14.11 uur. Zondag 5 febr. Jeugdkarnavalsbal Heide van 18.00-22.30 uur, Gelder- koel. Maandag 6 febr. Karnavalsbal Heide aanvang 20.11 uur. Dinsdag 7 febr. gekostumeerd voet ballen om 14.11 uur op nieuw ter rein aan de Groenenweg achter be jaardenwoningen Heide. De kinderoptocht in Venray-kom te houden op carnavals-zondag, vraagt ook weer de nodige voorbe reiding. Deelnemers kunnen zich op zondag 29 januari opgeven in de Soos, Hoenderstraat 10, van 11.30 tot 12.30 uur. Aan de opgave tot deelname zijn geen kosten verbonden. Men kan er zelfs leuke ideeën krijgen voor een leuke groep of iets dergelijks. De organisatoren achten het mogelijk dat dit jaar zo'n kleine 3000 kinde ren aan de optocht meedoen. Met het oog daarop hebben ze veel leu ke prijzen beschikbaar gesteld Natuurlijk is er voor elke deelne mer een herinneringsplaatje. De organisatie is in handen van de „Grieze Hazekeutel". A.s. zondag 29 januari en Carna valszondag 5 februari, worden de bijna traditionele carnavalistische zondagochtend concerten gegeven door de Hofkapel o.l.v. Herman Ste vens en het Hofkoor o.l.v. Fr. Ver hofstad. Naast een potpourri van oude succesnummers staat ook het repertoire uit het onlangs gehouden Circus Mök op het programma (zie foto) Op beide uitvoeringen zullen de Prins met gevolg en Raad van Elf aanwezig zijn. De entree is gratis, terwijl programmaboekjes met vol ledige tekst ter beschikking worden gesteld. De aanvang is 11.30 uur voor a.s. zondag. Volgende week zondag aanvang 12.00 uur. Tijdens het a.s. zondag te houden carnavalsconcert zal de A.P.K.-plak 1978 worden uitgereikt aan Mevr. H. Poels-Peeters, voor haar vele vetv diensten voor de Ven ray se gemeen schap. Mevr. Poels is daarmee de eerste vrouw die deze jaarlijkse hoge on derscheiding te beurt valt, in opvol ging van Karei Wijnen, Toon Kor- tooms, Harry Notenboom, Wim van den Munckhof, Dick van Bommel, Jan Ruyten, Frans v. d. Voort, Lam bert Laurensse en Piet Muis. Het Venray bceicbruiloftspaar voor de komende vastenavend, Char- ly Ewalts en Lidwine Hermus, zul len op het zondagochtendconcert van 5 februari a.s. op carnavalistische wijze in de ondertrouw gaan. Zoals bekend is dit jaar de organisatie van de boerebruiloft in handen van de Personeelsvereniging van Hermus b.v., in nauwe samenwerking met S.V. Venray. De commissie Pers en Propagan da van de Venrayse vastelaovesver- eniging De Piëlhaas heeft dit jaar kosten noch moeite gespaard om een werkelijk bijzondere carnavalskrant samen te stellen. Rijkelijk met foto's geïllustreerd en met goede teksten, zowel in dialect als gewoon neder- lands, is een produkl van de persen gekomen welke alle kritiek kan doorstaan en elk vergelijk met uit gaven van andere Limburgse plaat sen zal winnen. Voor zover „De Piëlhaas" niet bij U aan huis te koop wordt aange boden, is deze krant verkrijgbaar in boekhandel van den Munckhof. Gezien de grote omvang van deze uitgave is de verkoopprijs gesteld op 1.50. Het nog niet zo lang geleden op gerichte muziekgezelschap De Plaar zek heeft besloten om tijdens de car navalsdagen hun „muzikale" mede werking te verlenen aan de Venray se Vasteltovesviering. Naast de be kende harmonieën en fanfares mag men in de optocht dus ook dit illus tere gezelschap verwachten. Op het programma staat dan ook nog een z.g. kroegentocht. In januari 1973 werd door de ge meenteraad besloten de jeugdcarna val te subsidiëren met een bedrag van f 700,voor Venray-kom en 200,voor ieder kerkdorp. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat deze subsidie moet worden aangepast, zowel wat de hoogte betreft als de omvang. Het college acht het rechtvaardig dat ook de jeugdcarnavalsaktivitei- ten in de wijken (b.v. Brukske) ge subsidieerd worden, en stelt daarom aan de raad voor de volgende be dragen beschikbaar te stellen: voor Venray-kom 850, voor elke wijk 500, voor elk kerkdorp 250, De gemeenteraad zal over dit voorstel a.s. dinsdag beslissen. Honderden Piëlhazen en Piëlha- zinnen zijn druk bezig van de carna valsoptocht 1978 in Venray weer een groots festijn te maken. Plotseling of aarzelend geboren ideeën worden in koortsachtige ijver uitgewerkt. Telkenjare is de optocht één van de hoogtepunten van de vastelaovend en niet alleen voor de inwoners van „Rooy" maar ook van ver daarbui ten. De voorbereidingen voor de op tocht zijn in handen gelegd van de optocht kommissie van de Vastel- aovesvereniging De Piëlhaas. Dat er veel werk verzet moet worden, kun nen de zeventien leden van de kom missie vertellen. Zij weten zich daar bij gesteund door een jarenlange er varing; de meeste leden maken al meer dan zes jaar deel uit van de 'kommissie. Tijdens een drietal zittingen in Hotel De Burgraaf heeft men zich voor deelname aan de optocht kun nen opgeven. Er is nog een laatste mogelijkheid op zondag 29 januari van 11.30 - 13.00 uur. In de verschillende kategorieën zijn ook prijzen te winnen, maar het belangrijkste blijft toch het deelne men aan de optocht. Waar Iet de jury bij het beoor delen van wagens, groepen en indi viduele deelnemers zoal op? Op veel zaken zoals: hoe ziet het geheel er uit. hoe zijn vorm en uitvoering, verdient het idee als zodanig een hoge of lage waardering. De jury leden hebben vooral oog voer het carnavaleske en het kontakt dat bij voorbeeld een groep heeft met het publiek op straat. De orde-kommis- sarissen van de optochtkommissie Op de kandidatenlijst in het werk gebied „bisdom Roermond" voor de KRO verkiezingen, in maart a.s., staan o.m. twee Venrayse kandida ten genoteerd. Het zijn de heer J. Aidenzee, Akkerweg 8 en mevmuw M. Jansen-Koppcn. Dc H< im. )i»vk Wederom werd in Venrays win kelcentrum een nieuw /.akenpand geopend. Het betreft de boekhandel Messemaeckcrs - Martin Cuypeis b.v. in de Passage. Het in opdracht van de heer Arlaens door Aannemingsbedrijf G. v. d. Voorn gebouwde pand biedt aan deze nieuwe boekhandel een ruim en overzichtelijk onderkomen. In het ..oude" pand Grotestraat blijft de specifieke kantoorboekhandel ge vestigd. Het muziekkorps „De Olympia Ve teranen" uit Blerick, bracht op de openingsdag een serenade, gevolgd door een muzikale wandeling door het winkelcentrum. Het Adviesbureau Oudenhoven bv en Tapijthandel J. H. Meurs bv zijn beide voornemens aan het Schou tenstraatje een winkelpand te bou wen. Als completering van de daar reeds in hun bezit zijnde grond hebben beiden nog een stukje ge meentegrond nodig, ter grootte van ca. 6 resp. 11 m2. B. en W. hebben tegen verkoop "geen bezwaar en stellen de raad voor hiervoor toestemming te willen verlenen. De grondprijs is 300, per m2. Bij beschikking van de minister van binnenlandse zaken kan de ver goeding voor werkzaamheden van de leden van de Venrayse gemeente raad verhoogd worden tot 9906,- (thans 9153,-) en de tegemoetko ming in de kosten op 1605,- (thans 1523,-) Het presentiegeld voor het bijwo nen van commissae-Jergaderingen door leden die geen lid zijn van de raad kan worden vastgesteld op 78,- (thans 72,-) per vergadering. Dinsdag a.s. zal de raad over deze verhogingen een besluit nemen. De gemeente is voornmens om 22.597,beschikbaar te stellen voor de wijziging van het sanitair van de basisschool „St. Bemadette" te Heide De huidige voorziening is totaal verouderd en erg onhygiënisch. Zo beschikken de urinoirs niet over een spoeling en zijn de muren zo ruw gestucadoort dat schoonmaken nau welijks mogelijk is. In verband hier mee is modernisering een dringende noodzaak. Gelet op het dringende karakter van de te treffen voorzieningen, konden b. en w. dit voorstel niet tij dig in de commissie ter discussie stellen, maar zal de raad er a.s. dins dag rechtstreeks over beslissen. letten op veiligheid en betrouwbaar heid. Tijdens de keuring, die op za terdag vóór de optocht plaats vindt, besteedt men aan deze zaken al aan dacht. Vanzelfsprekend beoordeelt men ook of de groepen en wagens een idee uitbeelden, dat redelijker wijs niet kwetsend is. 't Moet ge woon leuk blijven. Alkoholmisbmik werkt de orde- kommissarissen als een rode lap op een stier. Niet doen dus. Dit jaar ontvangt de winnende prinsenwagen een splinternieuwe wisseltrofee, 't Is uiteraard een haas. Deze keer uit koper gedreven, met de poten in de lucht en op een hou ten voetstuk. Kunstenaar R. Evers uit Maashees maakte het kunst werk. Naast geldprijzen ontvangen de winnaars dit jaar tevens een prach tig vaantje, dat langer als herinne ring kan dienen dan de pegulanten. Voor de invalide Venraynaars is er een mooi plaatsje gereserveerd bij de Eindstraat/Bontekoestraat. Vrien delijk verzoek aan degenen, die goed ter been zijn; ga niet voor uw inva lide medeburgers staan. Woensdag 25 jan. om 20.00 uur Hofkoor repetitie in Almonda. Donderdag 26 jan. om 19.30 repe titie voor le tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondag 29 jan. zondagochtendcon cert Hofkoor en Hofkapel in de. fo yer van de schouwburg, aanvang 11.30 uur. Donderdag 2 febr. om 19.30 repe titie voor 2e tenoren en om ?0.00 u. voor 't gehele koor. Zondag 5 febr. (carnavalszondag) herhaling zondagochtendconcert van 29 jan. Aanvang is niet om 11.30 u., maar om 12.00 uur. Verdere optredens van 't Hofkoor zijn op dinsdag 31 jan. in Servatius en woensdag 1 febr. in Spraeland. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel 5777. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 31 januari 19.30 uur repe titie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ur- sulastraat. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Pierotten nieuws Vrydag 27 jan.: Carnavalszitting St. Anna. Junioren 18.45 u. aanwezig; senio ren 20.0 uur aanwezig zijn in Schouwburg St. Anna. Zaterdag 28 jan: Boerenbal „Den Kerkdijk". Aspi ranten, junioren en senioren om 18.30 u. aanwezig zijn in „Den Kerkdijk". Maandag 30 jan.: Repetitie alleen «voor junioren van 19.00 - 20.00 uur. Dinsdag 31 jan.: Bejaarden carnaval „Den Kerk dijk". Aspiranten en junioren om 14.00 uur in „Den Kerkdijk". Se nioren direkt na schooltijd. Dinsdag 31 jan.: Zitting in „Den Kerkdijk". Aspi ranten en junioren 19.00 uur aan wezig zijn. Senioren 20.15 uur aan wezig zijn in „Den Kerkdijk". Woensdag 1 febr.: Carnaval Bejaarden „Kerkdijk". Aspiranten en junioren 1400 uur aanwezig zijn. Senioren direct na schooltijd. Woensdag 1 febr.: Carnavalszitting Nieuw Spraeland. Aspiranten, junioren en senioren om 18.45 uur aanwezig zijn in „Den Kerkdijk". Vrijdag 27 jan.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zaterdag 28 jan.: 18.30 Carnavalsavond bij café „Halfweg". Zondag 29 jan.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 30 jan.: 18^30 Repetitie voor de sopranen en alten. Dinsdag 31 jan.: 18.30-19.15 Repetitie voor de aspi ranten. 19.15-20.00 Repetitie voor de alten. Woensdag 1 febr.: 18.30 Spelavond in de Galmhut. Donderdag 2 febr.: 18.30 Repetitie voor de aspiran ten. Vrijdag 3 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en- bassen. Tijdens de carnaval zijn er geen Tepetities. De eerstvolgende repe titie is op: Donderdag 9 febr.: 18.30 Repetitie voor de aspiranten. Vrijdag 10 febr.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 1915 Repetitie voor de tenoren en bassen. Zondag 12 febr.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. OPROEP VOOR ASPIRANT LEDEN! Wanneer jongens van 7, 8 of 9 jaar graag in het koor willen zingen, kun nen zij zich opgeven bij dhr. A. Kunkeler. tel. 5088 of stuur even een briefje naar Postbus 215 in Venray. De repetities voor de aspirant zangers zijn wekelijks op dinsdag en donderdagavond, uitgezonderd carnavalsdinsdag. A.s. woensdag 1 febr. repetitie om 18.30 uur in het zaaltje van de Vre deskerk. Bij verhindering afmelden bij José van Kempen, Past. Ruttenstraat, tel. 5131. Woensdag om 19.45 uur partij-re- petitie voor de mezzo-sopranen en de alten. Aansluitend om ongeveer 20.15 uur repetitie voor 't hele koor. Bij dringende verhindering graag uw afmelding aan mevr. Schrooten, tel. 3309, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 3332. CAPRICCIO Zondagmorgen 29 januari: 11.30 Gezamenlijke repetitie. Maandagavond 30 januari: 19.30 Repetitie alten en sopranen. 20.00 Repetitie tenoren en bassen. Donderdagavond 2 rfebruari: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdagavond 4 februari: 19.45 Generale repetitie in Grote Kerk. Zondagmorgen 5 februari: 10.30 in Grote Kerk aanwezig zijn voor Carnavalsmis. BOJEMA De repetities worden weer hervat op vrijdag 10 februari. SALTARELLO Zaterdagavond 28 januari: 19.00 Gezamenlijke repetitie. Zaterdagavond 4 februari: 19.45 Generale repetitie Grote Kerk. Zodagmorgen 5 februari: 10.30 in Grote Kerk aanwezig zijn. JONGEREN Enige tijd geleden is er een werk groep CDA-jongeren Noord-Lim burg van start gegaan. Het werk gebied beslaat heel Noord Limburg tot en met Reuver en Kessel. Zij houdt zich bezig met het kritisch volgen van het CDA en de politieke vorming en scholing van jongeren. In dat kader wordt op 24 februari een avond voor geïnteresseerde jon geren gehouden, waarop met het CDA 2e kamerlid drs. Harrie Noo- tenboom gepraat wordt over wat christendemocratische politiek eigen lijk is. De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats op Mgr. Boer mansstraat 8, Venlo. Inlichtingen bij H. Waterborg jr. 077-13775. Op donderdag 26 jan. a.s. zal er een oprichtingsvergadering worden gehouden, om te komen tot een afd. van het C.D.A. Deze vergadering wordt gehouden in café Jo Voesten, aanvang 20.00 uur. Op deze bijeen komst zal aanwezig zijn de heer J. Braks uit Langeboom, lid van de 2e Kamer. Woensdag 1 februari is er een bij eenkomst voor de leden van de L.V.B. afdeling Venray in het ge meentehuis te Venray. waar de heer Schütte zal spreken over: ,/nrais- raken in gemeentezaken". Aanvang 8 uur. Na een geslaagde start met de schoonheidsspecialiste mevr. Beer- kens, hebben we onze aktiviteiten voortgezet met een gezellige mor gen, waar we een ontmoeting had den met een aantal Surinaamse da mes uit de wijk. Er werden o.a. Ne derlandse en Surinaamse recepten (uitgedeeüd Een toelichting en de monstratie van de gerechten maak te het geheel aantrekkelijk. Ons verdere programma ziet er als volgt uit: Aktiviteiten: 14 - 16 febr. Praatje over kinderboeken. 28 febr.. 2 maart: Kind in het verkeer. 14-16 maart: Excursie tapijtfabriek. 4-6 april: Lezing verzorgd door Oudheidkun dige Kring Venray. 18 - 20 april: Op bezoek bij Info. 9-11 mei: Slui ting met partij sjoelen. Koffiemorgens: 19 jan., 9 en 23 febr.; 9 maart, 13 en 27 april, 8 mei. Avondprogramma: Snack- en hap jesavond. Gespreksgroep: 31 jan. 's morgens; 13 febr. 19.30 uur; 21 febr. 's mor gens; 27 febr. 19.30 uur. A.s. zaterdag 28 januari is er een grote rock and roll-avond. Naast bekende oude rock and roll-platen zal de film „De London Rock and Roll-show" vertoond worden. Dt is een muziekfilm met o.a. Jerry Lee Lewis, Chuck Berry, Bill Healy and Little Richard. Woensdag 1 febr. is er een swing avond met goede muziek. Na de carnaval zal er gestart wor den met een aantal nieuwe aktivi teiten zoals: een cursus Jazz-ballet; Werkgroep Fotografie en een Krea- tieve werkgroep. Heb je belangstel ling, laat dit dan even horen: tel. 3293. Free Wheelin' is geopend: woens dag- donderdag- en vrijdagmiddag van 12.00 - 17.00 uur; 's avonds: dinsdag t.m. donderdag van 19.30 - 24.00 uur; vrijdag, zaterdag: van 19.30-01.00 uur; zondag van 19.30- 12.00 uur. Vrijdag 27 jan. 1978: Hallo jeugd, daar zijn we weer. Vanavond hebben we een Prinsen bal onder in het Jeugdhuis. Wie wordt er dit jaar Prins van JUM? De entree voor leden is gratis; voor niet-leden 1, Vanavond staan er achter de bar: Marij en Melanie; achter de entree: Hans; achter de disco: Pukkie en onze speciale gast Hans en als alge meen verwachten wij Bul. En ouders, jullie verwachten wij ook bij het leven. De Raad en de Prins van Merselo komen ons la ter op de avond ook bezoeken. Dus tot vrijdag. De leiding. P.S. Jongens en meisjes denkt aan de danseurs us; breng de for mulieren mee Heb je er geen meer, dan liggen er nog in JUM of anders maak je zelf een formuliertje met daaroop je naam, geboortedatum en adres en de handtekening van je ouders. PlREKT" willen oPNEMEM OM PAT C£ VLAHHtH VERADEREN? 1JAAR-~ LANCE-TfftM^N STAREN VOOR-Vj 'PPODÊ i Voor BE.DORST? STAREN vboREEN ov£RW/Nra.iNQ- INDEZBN? Uw Rabobank ziet 't zo: bij elk spaar- doel hoort een persoonlijk spaaradvies. We kunnen de hele krant wel volzetten met percentages, opzegtermijnen, voorwaarden, voordelen en voorbeelden, maar dan zul je zien dat we nou net üw vragen niet beant woorden. En dat willen we zo graag wèl. Kom daarom even langs. Dat is de beste start voor de meest ideale, persoon lijke spaarafspraak. Met 3100 vestigingen is er altijd een Rabobank in de buurt. En goede raad kost niets. Welkom bij de Rabobank. geld en goede raad De vakgroep volksgezondheid van de A.B.V.A. organiseert op maan dag 30 januari a.s. om 20.00 uur in „Het Pumpke Straelseweg 166 te Venlo een leden%-ergadering om de volgende zaken te bespreken: 5 apr. a.s. organiseert de A.B.V.A. haar landelijke groepscongres voor de groep volksgezondheid. Dan wordt o.a. het aktieprogram- ma vastgesteld. letjere afdeling moet haar punten voor dit pro gramma voor 8 febr. ingediend hebben in Den Haag. De afdeling moet afgevaardigden kiezen en eventuele kandidaten aanwijzen voor het hoofdbestuur. Ook zullen de laatste ontwikke lingen rond de C.A.O. besproken worden en zal onze afgevaardig de naar de vergadering van 10 januari j.l. verslag doen. jeugdnatuurwacht Dnken jullie eraan, dat jullie' tot 1 februari de oplossing van de puz zel uit „de Natuurvriend" kunt op sturen of in de brievenbus stoppen! Ook vragen van jullie blijven wel kom. Denken jullie ook nog steeds aan jullie hyacint? ALAAF ALAAF Dissels en disselinnekes en ideriën den wat um kameval gift. Zaoterdag aovend 28 jan. is er wir zonne knots gekke karnevalsaovend in ut Des- seHce. Ge wet onderhand wel waor ut ge zellig is, dus daor hoeve weej niks mer ovver te zegge. Alliën zun weej ow an wille raoje om ow vriendje of vriendinneke mit te brenge. maar wèl verkleejd. Dus weej zien ow zaoterdag wel in ut Trefcentrum van jeugdklup Den Dissel an de Ur- sulastraot 2 te Rooy. Weej beginne um 19.30 tot 22.00 uur en ut is vur alle leeftiejen. Entree 0,50 Carnavalsvereniging „Den Dreu- mel" uit Horst organiseerde voor de eerste keer met sukses een car navalsavond voor de afdelingen Horst en Venray. Deze avond werd gevuld door diverse artiesten, zo traden o.a. op „De Horster Dansma- rietjes" welke internationaal bekend zijn. Zij voerden een tweetal dansen uit, welke op grandioze wijze wer den gebracht. Ook de zusjes Gertie en Irma Zanders met hun solo op treden, zorgden voor een grote ver rassing. Hun optreden werd door alle aan wezigen zeer gewaardeerd. Verdere medewerking uit Horst van Frans Coenders als „Temkc" en Martien Wismans als „de Koster". De blaaskapel „De Merlo Frcun- de" uit Merselo zorgden voor vlotte carnavalsmuziek. en Verdienden hiermede wel een ere-saluut. Verder werkten mee de „Slager zangers" (6 pers) en mevr. Verlin den met zang. Door „Den Dreumel" en ,,'t Knöl- leke" werden er over en weer onder scheidingen uitgereikt. Alsmede door de Invaiidenbond werden verscheiden en met ere-te kenen omhangen. De dames van de raad van elf van Leunen zorgden voor de gebruike lijke loterij, ter bestrijding van de onkosten. Namens bestuur en leden dankten dhr. Camps als voorzitter van Horst en dhr. Bartels namens Venray „Den Dreumel" en ,,'t Knclleke" voor de voortreffelijke organisatie, alsmede allen die hebben meegewerkt deze avond te doen slagen, zo ook het Ro de Kruis. De feeststemming was er nog volop aanwezig toen door het sluitingsuur een einde werd gemaakt aan deze avond. openbare bibliotheek j A venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten volkassenen- afdeling: Biesheuvel, J. M. A. De weg naar het licht, (verh) Fichte, H. Versuch über die PubertSt (psych) Gault, C. Tu es servie, madame. Guimard, P. Le mauvais temps (psych) Meyrink, Gustav. Das Wildschweia Veronika (verh) Niven. L., and J. Poumelle. Infema (griez) Rathbone, J. Ca mi val! (thril) Rhys, J. Sleep it off lady (verh) Selinko, A. Ich war ein hassliches Madchen. Wahlöö, P. De vrachtwagen (thril). boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3