Ook voor uw kantoor en administratie boekhandel van den Munckhof Grotestraat MeteenAdler schrijfbol-machine kanjevol-automatisch klrrigeren, korrigeren. 494,exc'- bfw in grijs of bruin-ivoor Type-stoel vanaf 115,— excl. btw Archiefkasten 350.-- exc' Renovatie jeugdhuis „De Koel" te Ysselsteyn Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan de raad voor te Stellen een krediet van 65.652, beschikbaar te stellen voor de reno vatie van het jeugdhuis „De Koel" in Ysselsteyn. De commissie voor openbare wer ken en verkeer heeft hierover al een gunstig advies uitgebracht. Het ad vies van de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk moet nog worden gegeven. Maar het was juist deze bestuurs commissie. die deze zaak aanhangig heeft gemaakt. Tijdens een vergade ring van deze commisie in dit ge- bruw werd men namelijk letterlijk en lijfelijk geconfronteerd met een aantal gebreken aan deze accommo datie. Er kan zelfs worden gespro ken van een gevaarlijke situatie. Uit het overleg tussen het stich-' tingsbestuur en de gemeente kwam naar voren, dat de gebreken in ieder geval moeten worden verholpen, maar dat het tevens verstandig zou zijn om eventuele andere wensen mee te realiseren. Als noodzakelijke verbeteringen worden aangemerkt: het herstel van do pui aan de west- en oostzijde en het herstel van de entree, gardero be. toiletruimte, deuren, etc. Als verbeteringen in de accommo datie wordt gedacht aan: verlaging van het plafond, het aanbrengen van een vouwwand in de grote zaal en het herstel van een gedeelte van de vloer In de zaal. Er wordt van uitgegaan, dat de stichting een eigen bijdrage kan le veren van 28.598,— in de onder delen, welke als verbeteringen kun nen worden aangemerkt. De eigen inbreng kan dan bestaan uit zelf werkzaamheid en bekostiging van de nodige materialen. In het beschikbaar te stellen kre diet is tevens opgenomen een be drag van 2.000,voor de recon structie van het aangrenzende trap veldje en het aanbrengen van een vangnet ter bescherming van de ruiten van het jeugdgebouw. Bevorderd In verband met uitbreiding kader rangen is met ingang van 1 oktober 1977 bij de gemeentepolitie te Ven ray hoofdagent van der Zee bevor derd tot brigadier. Diefstal Op Nieuwjaasnacht werd de 24- jarige N. M. uit Venray aangehou den terzake een kort tevoren ge pleegde diefstal van een portemon- naie uit een café aan de Langstraat met een inhoud van ongeveer 200 gulden. De portemonnaie had de jongeman reeds wegegooid, maar het geld was nog in zijn bezit. Ook had hij bij de aanhouding nog twee bier glazen bij zich welke hij in hetzelfde café had meegenomen. Bij huiszoe king trof de politie nog aan een he renfiets en 3 buitenspiegels van auto's. De autospiegels had hij een poos geleden van in het centrum ge parkeerde auto's afgehaald. De fiets had hij een dag eerder weggehaald. Gedupeerde eigenaars van de auto spiegels kunnen zich met de politie in verbinding stellen, want de da der weet niet van welke auto's hij de spiegels heeft afgehaald. Oudejaarsdag bemerkte v. H. uit Merselo dat uit zijn varkensstal een heteluchtkachel ontvreemd was. De diefstal is vermoedelijk gepleegd door twee personen die vanaf het kapelletje op de Haag over het bouwland naar de varkensstal zijn gelopen. Mej. P. uit Venray deed aan gifte van diefstal van haar loden wintermantel maat 38 uit de Penta- gonbar aan de Hofstraat. Licht gewond De 43-jarige bestuurder van een personenauto C. M. uit Venray reed over de Teeuwenhofweg en op de kruising met de Veulenseweg kreeg hij geen voorrang van de bestuurder van de personenauto V. uit Venray. Bij deze botsing werd de eerste be stuurder lichtg ewond. Verder viel er bij die botsing materiële schade te noteren. Varken op rijbaan Op de Rouwkuilenweg stak plot seling voor de personenauto, be stuurd door de 26-jarige H. A. uit Venray een varken de weg op. De bestuurder kon het varken niet meer ontwijken. Hij bleef met deuken in zijn auto achter, het varken ver dween in de duisternis en is tol op heden nog niet achterhaald kunnen worden. Gaarne zou de poliite de identiteit van de eigenaar bekend zijn. want dat is ook voor de gedu peerde autobestuurder van belang. Schoorsteenbrand Buurtbewoners ontdekten dat za terdagavond veel rook uit de schoor steen kwam van het pand Zegers aan de Schoolstraat, terwijl ze wisten dat niemand in het pand aanwezig was. Het bleek dat een kolenkachel gebrand had waardoor brand was ontstaan in de vuile schoorsteen. Venrays brandweerlieden wisten de brand te blussen en de eigenaar heeft nu een geveegde schoorsteen. Koplampen van auto gestolen In de nacht van 1 op 2 januari zag een politiepatrouille in de kom een „eend" rijden, zonder dat de kop lampen brandende waren. De be stuurster van de auto mej. P. v. d. B. uit Helmond had zulks nog niet in de gaten. Ze had wel de verlich- tingshandel overgehaald, maar zo wist niet, dat er in het geheel geen koplampen meer op de auto waren. Zij had haar auto langs de Juliana- singel geparkeerd en bij terugkomst had ze niet gezien dat de lampen verdwenen waren. Dat bleek eerst toen de politie haar aanhield. Zonder auto is zij naar Helmond moeten gaan. Het is niet onmogelijk dat er ge tuigen zijn geweest van deze brutale diefstal. We hopen met de Helmond- se dame, dat het de politie zal mo gen lukken de daders aan te hou den. Liedjesavond te Overloon Op zaterdag 7 jan. a.s. organiseert de fanfare een liedjesavond in het gemeenschapshuis, aanvang 20.00 u. Op deze avond zal ter afwisseling de bekende buutreedner Timpke uit Helmond optreden. Negen deelne mers zullen onderling de strijd aan- biden om het beste „Huibuukelied" 1978 ten gehore te brengen. De jury is het publiek in zaal dat met een stembriefje z'n eigen stem kan uit brengen cp het liedje dat hij of zij het mooiste vindt. Er wordt maar één stembriefje per persoon uitge reikt. Reklame- verlichting vernield Voor een 4-wielige vrachtauto met aanhangwagen, bestuurd door P. H. uit Schijndel, was de bocht van het Schoutenstraatje naar de School straat kennelijk te krap. want bij het nemen van die bocht sneuvelde een reclameverlichting. Vernielingen In de Nieuwjaarsnacht heeft de jeugd het kennelijk leuk gevon den om in de telefooncel op het St. Jorispark vuurwerk af te steken. 3 telefoonboeken werden vernield aan getroffen. Een vijftal knapen van rond de 24 jaar waren bezig zich uit te ku ren op langs de Patersstraat gestal de fietsen. Een getuige wist de poli tie van die vernielingen in kennis te stellen en deze kon het vijftal aan houden en naar het bureau over brengen. Zij hadden een fiets mee genomen en deze vervolgens ver hield. Onder de mededeling dat tegen hen procesverbaal wordt opgemaakt werden ze huiswaarts gezonden. Zondagmorgen werd ontdekt dat vandalen hun lusten had bot gevierd door een tiental ruiten aan de achterzijde van de huishoudschool Marianum kapot te gooien. Dat ka pot gooien was met bakstenen ge beurd. De schade bedraagt meer dan 1.000,—. Vanaf de kruising Deurneseweg tot de grens met de provincie Noord Brabant hadden onbekenden berm paaltjes uit de grond getrokken en deze paaltjes op de rijweg gegooid. Een automobilist die de paaltjes op de weg zag liggen, heeft deze daar van verwijderd en de politie op de hoogte gesteld. In Leunen schijnen een stel van dalen bezig te zijn geweest en ze hebben ergerlijk huisgehouden. Put deksels werden gelicht en elders neergegooid, zich niet realiserend, welk gevaar dat voor voetgangers kan betekenen, Aan de Leunseweg- Albionstraat-Horsterweg, Briens- hoekweg-van Berlostraat werden o.a. verkeersborden, bermpaaltjes, brie venbussen, schrikhekken etc. be schadigd dan wel uit de grond ge trokken. Nabij de kerk te Leunen werd een aanhangwagentje en een groot grijs anker aangetroffen en niemand wist de politie te vertellen waar dat thuis hoorde. Op de basis school „de Meent" te Leunen was een ruit ingegooid met een bevroren kip. Het is niet onmogelijk dat er getuigen zijn geweest van boven staande vernielingen welke de po litie waardevolle inlichtingen kun nen geven omtrent de identiteit van de daders. De jaarlijkse kerstboomverbran ding stond j.l. woensdag wederom in een grote belangstelling van de jeugd. Reeds 's morgens vroeg zag men de jongens en meisjes de wo ningen afgaan om een kerstboom op te halen, en voor zover die nog niet van zijn versieringen ontdaan was, kwam men later op de dag daarvoor gaarne terug. Omstreeks vijf uur ging op drie verzamelplaatsen de vlam er in en kreeg de jeugd voor elke aange brachte kerstboom een lot waarop aardige prijzen te winnen waren. Maar los van die prijsjes vond men het gorte vuur al een alternatief op zichzelf. STALEN BUREAU uitgevoerd met teak-print of linoblad Afm. 150x75 cm, incl. centrale sluitingen. Vraag ons om een demonstratie en win en passant 2 weken gratis wintersport.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 6