Vastelaovend 1977-1978 Bijstand VENRAY Rabobank Q 30 jaar geleden TYPISTE Eerder met pensioen GEMEENTEPRAAT Personalia Ministerie stelt keurlonen vast w-a Zomervakantie Benidorm, Paar da< op de Donau, Rusland reize Wijndrinken De stranden op Rhodos, worden, Gem Rijden,Vlieg Want vakani Bruin worden in ilma, Deinen icapulco, naar latjes van Split, i, Wegwezen! isse, Relaxen tetië verliefd Gothenburg, ig het maar, eigen manier! De eerste week van januari is nog niet voorbij, maar breken de publie ke carnavalsaktiviteiten toch voor goed los. Links en rechts heeft men al een voorproefje kunnen smaken, maar met name dit weekend is er wel overal iets te doen. Men behoeft onderstaande agenda maar even te bekijken. Naast de diverse bals zijn ongetwijfeld de toppers van «lit weekend de Prinseproklemasie in Venray; de receptie van de carna valsvereniging in Castenray en de zittingsavond in Merselo. Wat die receptie van de carnavalsvereniging te Castenray, bij het 22-jarig jubi leum, betreft deze is zaterdag feite lijk bedoeld voor de Castenrayse ge meenschap en enkele genodigden. Een meer publieke receptie, waar o.m. de andere Venrays carnavals verenigingen en belangstellenden aanwezig zullen zijn. wordt op vrij dag 13 januari, dus volgende week, gehouden. Tot slot: wie a.s. zaterdag getuige wil zijn van de installatie van de nieuwe Prins van de Piëlhazen, kan nog een entreekaartje krijgen aan de kassa van de schouwburg. AGENDA Zaterdag 7 jan. 1978 Prinsenprokla- matie Venray Zaterdag 7 jan. 1978 Prinsenbal Ys- selsteyn. Zaterdag 7 jan. 1978: Prinsenbal Oostrum. Zaterdag 7 jan. 1978: Prinsenbal Castenray. Zondag 8 jan. 1978: Receptie 22 jaar Castenray. Maandag 9 jan. 1978: Zittingsavond Merselo. Dinsdag 10 jan. 1978: Jeugdvorsten- bal Leunen. Woensdag 11 jan. 1978: Vorstenhal Leunen. Vrijdag 13 jan. 1978: Circus Mök Venray. Vrijdag 13 jan. 1978: Prinsenbal Veulen. Vrijdag 13 jan. 1978: Receptie van de carnavalsvereniging Castenray. Zaterdag 14 jan. 1978: Circus Mök Venray. Zaterdag 14 jan. 1978: Prinsenbal, te Oirlo. Zaterdag 14 jan. 1978: Bonte Avond Ysselsteyn. Zaterdag 14 jan. 1978: Ziting Leu nen. Zaterdag 14 jan. 1978: Jeugdvorsten- bal Castenray. Zaterdag 15 jan. 1978: Jeugdbal Veu len. Woensdag 18 jan. 1978: Zitting Cas tenray. Donderdag 19 jan. 1978: Bejaarden bal Merselo. Donderdag 19 jan. 1978: Zitting Cas tenray. Vrijdag 20 jan. 1978: Jeugdzitting Venray. Vrijdag 20 jan. 1978: Jeugdprinsen- bal Leunen. Zaterdag 21 jan. 1978: Aide Wiever bal Oirlo. Zaterdag 21 jan. 1978: Circus Mök Venray. Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenpro- klamatie Venray (Brukske). Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenbal Merselo. Zaterdag 21 jan. 1978: Prinsenbal Leunen. Zaterdag 21 jan. 1978: Aide Wiever bal Oostrum. Zaterdag 21 jan. 1978: Oude cama- valsleden feestavond Castenray. Zaterdag 21 jan. Aldewieverbal, 20.11 uur Heide, Gelderkoel. Zondag 22 jan. 1978: Boerenbruiloft Ysselsteyn. Zondag 22 jan. 1978: Receptie Prins Veulen. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Castenray. Vrijdag 27 jan. 1978: Jeugdprinsen bal Oostrum. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Veulen. Vrijdag 27 jan. 1978: Aide Wiever bal Ysselsteyn. Zaterdag 28 jan. 1978: Vorstenhal Venray. Zaterdag 28 jan. 1978: Receptie Prins Oostrum. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Merselo. Zaterdag 28 jan. 1978: Aide Wiever bal Leunen. Zaterdag 4 febr. 1978: Hofbal Ven ray. Zaterdag 4 febr. 1978: Jeugdcarnaval Castenray. Zaterdag 4 febr. 1978: Prinsenpro- klamatie Leunen. Zaterdag 4 febr. Karnavalsbal 20.11 uur. Heide, Gelderkoel. Zondag 5 febr. Jeugdoptocht Heide, 14.11 uur. Zondag 5 febr. Jeugdkarnavalsbal Heide van 18.00-22.30 uur, Gelder koel. Maandag 6 febr. Kamavalsbal Heide aanvang 20.11 uur. Dinsdag 7 febr. gekostumeerd voet ballen om 14.11 uur op nieuw ter rein aan de Groenenweg achter be jaardenwoningen Heide. Als er gesproken wordt over de sterke toename van de sociale uit gaven, moet men niet alleen den ken aan de sociale verzekeringswet ten zoals AOW, WW, WAO en AAW, maar ook aan de Algemene Bij standswet. De bijstand heeft ten doel te voorzien in de noodzakelijke kos ten van het bestaan indien de nor male bestaansvoorzieningen niet of ontoereikend functioneren. De bij stand is het sluitstuk van het sociale voorzieningenpakket. Na de bijstand is er geen voorziening meer. Blijk baar is het aantal Nederlanders, dat niet in de noodzakelijke kosten van zijn bestaan kan voorzien, en niet op een andere manier aan de „kost" kan komen, nog altijd zeer groot, want de bijstandsuitgaven bedroegen in 1977 vele miljarden guldens, een gi gantisch bedrag. Trouwens de be dragen in Venray liegen er ook niet om, liefst llVs miljoen gulden staan onder het hoofdstuk „Verlening van bijstand" op de begroting genoteerd. BIJSTANDTREKKER GING ER CIRCA 25% OP VOORUIT Hoe sterk de bijstandsuitgaven de DAT GAAT WEL MILJOENEN KOSTEN! Een van de mooiste dromen van een niet onaanzienlijk deel van de werkende bevolking van Nederland is vervroegd pensioen, bijvoorbeeld met 60-jarige leeftijd. Het is ook een mooie droom van sommige econo men, die menen dat je op die manier ook iets concreets kan doen aan het werkloosheidsprobleem, omdat im mers de opengevallen arbeidsplaat sen kunnen worden opgevuld door jongere arbeidskrachten. Het Centraal Planbureau heeft kortelings deze droom op wrede wij ze verstoord, eenvoudig door maar eens uit te rekenen wat dit allemaal zou gaan kosten. Wel, als alle 60 plussers hun baan vaarwel zouden zeggen, dat kost rond 5,4 miljard gulden aan overbruggingakosten. Dat kunnen we dus so wie so wel vergeten. Goedkoper komen we uit als vervroegde pensionering op ba sis van vrijwilligheid zou geschie den. Maar ook in dat geval gaan de kosten nog in de vele miljoenen lo pen. REKENING CENTRAAL PLAN BUREAU EEN GOK Verlaging van de pensioengerech tigde l<eeftyd tot 60 jaar zou dus 5,4 miljard per jaar gaan kosten, aldus de berekening van 't Centraal Plan bureau. Dat bedrag kan de Neder lands volkshuishouding so wie so niet opbrengen, tenzij er op andere sociale uitgaven zéér drastisch zou worden besnceid, waarvoor in het Nederlandse parlement beslist geen meerderheid te vinden zal zijn. Maar hoe hoog komen we uit met de kosten, als er alleen van „ver vroegde uittreding" van 60 plussers sprake zou zijn en dit dan op vrij willige basis. Het Centraal Planbu reau gaat er van uit dat als de groep 60 tot en met 64 jaar voor een kwart zou deelnemen aan een regeling van vervroegd uittreden en de vervang ing van uitgetredenen bij de over heid volledig zou zijn en in het be drijfsleven eenderde, de kosten 820 miljoen gulden zouden bedragen. laatste jaren zijn gestegen, blijkt bijvoorbeeld uit de definitieve cij fers van 1973 en 1976. In 1973 be droegen de bijstandsuitgaven 1,9 miljard gulden tegen 4 miljard in 1976. Kortom meer dan 'een ver dubbeling in enkele jaren tijds. Als voornaamste oorzaken kunnen worden genoemd: prijsstijgingen, toeneming van het aantal bij standscliënten alsmede een aan zienlijke verhoging van de bij standsuitkeringen. Over ide prijs stijgingen is nadere toelichting vrijwel overbodig. De inflatie heeft zich de laatste jaren krachtig door gezet, in het bijzonder in de jaren 1973, 1974 en 1975, en dat heeft uiteraard een opwaartse druk op de lonen ten gevolge gehad en dientengevolge ook op de hoogte van de bijstand. De toeneming van het aantal bij standscliënten deed zich voor bij al le categorieën, o.m. bij in tehuizen wonende bejaarden en verlaten en gescheiden vrouwen. Belangrijk voor de ontwikkeling van de bij standsuitgaven is natuurlijk ook de toegenomen werkloosheid. Het aan tal werklozen, dat geen recht meer heeft op WW of WWV en dus is aan gewezen op een uitkering krachtens de rijksgroepsregeling voor werk loze werknemers, is sterk toegeno men en dat heeft naturlijk konse kwenties voor de ontwikkeling van de bijstandsuitgaven gehad. Een der de factor die heeft bijgedragen tot de spectaculaire groei van de bij standsuitgaven, vormt het feit, dat de bijstandsuitkering de laatste ja ren flink zijn opgetrokken. INKOMENSVERBETERING In de vorige kabinetsperiode is de vaststelling van de noodzakelijke al gemene bestaanskosten geplaatst in het geheel van het inkomensbeleid. In die periode is het minimumloon enige malen aanzienlijk verhoogd en aangezien de hoogte van de bij standsuitkering gerelateerd is aan het minimumloon, ging die uitkering ook fors omhoog. Dat hield in dat in die periode 1 januari 1973 - 1 januari 1977 voor een echtpaar in de bijstand een werkelijke inkomensverbetering van circa 25°/o gerealiseerd werd. Een onvolledig gezin ging er zelfs 28°/o op vooruit. Ter vergelijking: in dezelfde periode is het reëele inko men van de modale werknemer met 6,8% gestegen. De bijstandswet heeft dus de af gelopen jaren een belangrijke funk- tie verveuld in het kader van het streven naar een rechtvaardiger in komensspreiding, maar de financiële konsekwenties voor de schatkist zijn niet gering. ZELFSTANDIGEN In de afgelopen vier jaar zijn in het kader van de Algemene Bij standswet ook andere verbeteringen aangebracht ten behoeve van groe pen, die tot dan toe in een ongun stige positie zaten. We denken hier in de eerste plaats aan de Rijks groepsregeling Oudere Zelfstandigen. Een post waar de gemeente Venray (nog) slechts 15.000 gulden voor dis ponibel heeft. Zij treft aanvullende bijstandsuit kering aan oudere zelfstandigen, die naar verwachting duurzaam on voldoende inkomen uit bedrijf of be roep kunnen behalen, maaa- voor wie sluiting van hun bedrijf mede ge zien hun leeftijd geen haalbare kaart meer is. Aan deze zelfstandigheid wordt via de groepsregeling een mi nimuminkomen gegarandeerd. Van belang is ook de invoering van een rijksgroepsregeling vrijla ting oudedagsvoorziening. Zij is van toepassing op ex-zelfstandigen en langdurige werklozen van 50 tot 65 jaar, die zijn aangewezen op bij stand. Zij mogen boven het vrijge laten „bescheiden" vermogen een extra bedrag voor de oude dag be waren. Een bedrag dat varieert van 15.000,(op 50-jarige leeftijd) tot 40.000,— (64-jarige leeftijd). Nog altijd een fikse som, maar in ie der geval heel wat beter op te breng en dan de eerder genoemde 5,4 mil jard, die zou moeten worden opge bracht bij verplichte uittreding van alle 60 plussers. Alleen: op grond waarvan mag verwacht worden dat bij vrijwillige uittreding slechts een kwart van de werknemers zo'n mogelijkheid zou aangrijpen? Stel je voor, dat de helft of meer wil uittreden, dan klopt het met de berekende kosten al helemaal niet meer. Je zou dit natuurlijk met een enquete kunnen onderzoeken, maar daarmee peil je alleen de me ning van degenen, die binnenkort „aan de beurt" zijn om 60 jaar te worden. Niemand kan bekijken of een volgende generatie werknemers, voor wie de vervroegde uittreding op grond van hun huidige loef lijd nog niet opportuun is, in veel grote re getale vervroegd met pensioen wil gaan, zodat we in een verdere toekomst toch met toenemende kos ten rekening moeten houden. 64-JARIGEN Zou aan 64-jarigen de mogelijk heid van vervroegde uittreding op vrijwillige basis worden geboden, dan liggen de kosten uiteraard een stuk lager. Die kosten worden dan beraamd op 110 miljoen gulden, maar ook hierbij geldt de uitgangs stelling dat maar een kwart van de 64-pIussers van genoemde mogelijk heid gebruik maken. Wee.' onze vraag: Stel je voor dat het percen tage uittredende 64-pIussers eens veel hoger uitvalt, hoe hoog zjjn dan de kosten? Nogmaals: het ligt in de lijn der verwachting dat de belangstelling voor vervroegde uittreding zal toe nemen naarmate zo'n verschijnsel meer algemeen' wordt. Het is dus he lemaal niet zo gek om te veronder stellen dat als bijvoorbeeld volgend jaar slechts een kwart van de be trokken werknemers vrijwillig zou uittreden, dit over vijf jaar wel eens de helft van deze categorie zou kun nen zijn en in de toekomst nog meer. Koitom de rekenarij van het Cen traal Planbureau is wel aardig, maar ze is allerminst een betrouwbare teëkomstpregnose. Wel zou de finan ciële last van de overbrugging min der zwaar drukken, als vroegtijdige uittreding een gunstig effect op de werkgelegenheid heeft. M.a.w. als de opengevallen arbeidsplaatsen door nieuwe krachten worden ingenomen. Maar daarover is geen zekerheid. WERKGELEGENHEID Al met al mag gesteld worden dat vervroegd pensioen ofwel vervroegde uittreding geduchte financiële kon sekwenties zal hebben. Aan verplich te pensionering vanaf 60 behoeven we so wie so niet meer te,denken, maar ook uittreding op vrijwillige basis kan tot zware financiële lasten aanleding geven, die dan uiteraard door de gemeenschap moeten wor den opgebracht. Of vervroegde uittreding een gun stig effect op de werkgelegenheid heeft, is bovendien helemaal niet ze ker. Het is de vraag of dit een goed middel is om het werkloosheidspro bleem te bestrijden. Wij geloven eer der in een eerlijker verdeling van het werk, in die zin, dat de werk week korter wordt en hetzelfde werk dan door meer arbeidskrachten ver richt moet worden. Maar zo'n verde ling van het werk moet dan wel fi nanciële konsekwenties hebben, in zoverre tegenover de verkorting van de werkweek een dienovereenkom stige vermindering van het inkomen plaats heeft. Helaas is de aan zijn welvaart ge hechte Nederlander op dergelijke oplossingen niet gebrand. Vandaar 't ietwat krampachtig gezoek naar an dere oplossingen voor het werkloos heidsprobleem (zoals vervroegde pensionering), oplossingen waarvan bij voorbaat vaststaat dat ze hon derden miljoenen zullen kosten zon der dat bewezen is dat ze het werk loosheidsprobleem wezenlijk kunnen verbeteren. UIT PEEL EN MAAS: VAN DONDERDAG 1 JAN. 1948 Vermoedelijk i.v.m. de jaarwisse ling werden twee extra vleesbonnen aangewezen, elk goed voor 50 gram vlees. Hel feest van de H, Familie werd in Venray ingezet met een Triduum waarbij de opening verricht werd door dc bekende oud-Venrayse pater Dr. Voesten. Het winterprogramma van de Ge zamenlijke Jeugd-standsorganisaties in Venray moest op het laatste nip pertje worden afgelast omdat de ge- resreveerde zaal niet werd vrijge geven. Meer dan ooit blijkt hieruit de noodzaak van een eigen jeugd huis. Oostrums Harmonie behaalde op het Nationaal Muziekconcours te Horn drie eerste prijzen en een tweede prijs. Het waren Jan Ver stegen, Pierre Vandevenne. Jan Derks en Theo Vandevenne die de prijzen in de wacht sleepten. Op de Kerstveiling van C.V.V. te Venlo behaalde Marl. Classens uit Oirlo met zijn inzending Boskoop appelen een eerste prijs. Dit fruit bracht 56,per 100 kg op. De vereniging Ontwikkeling en Ontspanning organiseert voor vrij dag 9 januari een lezing met kleu renfilm, getiteld: Zwerftochten tus sen Afrika's keerkringen. Gastspre ker is mr. drs. Th. Regout. Toneelgroep Hioob presenteert zondag 4 januari de laatste opvoe ring van de 3e grote Venrayse revue „Dat dénk tenminste". Van den Hout uit Aarle-Rixtel biedt zich aan als wichelroedeloper voor hel onderzoeken van uw wo ning. Dinsdag 6 januari is er in café Schaeffcrs, Schoolstraat, een biljart- demonstratie door de bekende bil jarter Mascini. Er wordt o.m. kunst stoten gedemonstreerd, waaronder een carambole over 60 banden. Hel ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting maakt bekend, dat meting van kavels kan worden aangevraagd aan het Distributie- bureau Venray. De kosten bedragen 25,per kavel. In de gemeenteraad van 30 decem ber werd lang en breed gediscus sieerd over een voorstel van Gede puteerde Staten om de leden van de Woningcommissie 2.50 presentie geld te geven, per persoon en per vergadering. Diverse raadsleden vonden dat niet nodig, mede met het oog op de armzalige financiële toe stand van de gemeente. Er werd im mers zo'n 2 tot 3 keer per week ver gaderd en dat zou veel te duur wor den. Men had het trouwens al twee jaar voor niks gedaan. Uiteindelijk werd men het eens dat tijdens de vergaderingen de commissieleden 'n kop koffie en een sigaar kregen aon- geboden. NOTITIES EN MEDEDELINGEN \N DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Scliütle. Bureau oorlit lilini; Vanaf 1 januari 1978 worden de keurlonen niet meer door het gemeente bestuur, maar door het ministerie van volksgezondheid en milieuhygiëne vastgesteld. De nieuwe tarieven welke thans van kracht zijn geworden, zien er als volgt uit: a. voor een rund met een geslacht gewicht van meer dan 175 kg.: voor de eerste 500 dieren 50,per dier; voor de volgende 4.500 dieren 41,00 per dier; voor boven de 5.000 dieren 22,00 per dier; b. voor een rund met geslacht gewicht van 35 kg tot en met 175 kg.: voor de eerste 1.000 dieren f 17,25 per dier; voor boven de 1.000 dieren 6.30 per dier; c. voor een rund met een geslacht gewicht van minder dan 35 kg.: voor de eerste 1.000 dieren 6,40 per dier; voor boven de 1.000 dieren 2,60 per dier; d. voor een varkens met een geslacht gewicht van meer dan 35 kg.: voor de eerste 10.000 dieren 14.85 per dier; voor de volgende 15.000 dieren 6,25 per dier; voor boven de 25.000 dieren 4,45 per dier; voor een eenhoevig dier met een geslacht gewicht van meer dan 175 kg.: voor de eerste 500 dieren 50,00 per dier; voor de volgende 4.500 dieren 41,00 per dier; voor boven de 5.000 dieren 22,00 per dier; voor een eenhoevig dier met een geslacht gewicht van 175 kg of min der: voor de eerste voor boven de voor een schaap ongeacht het gewicht: voor de eerste voor boven de voor een geit ongeacht het gewicht: voor de eerste voor boven de f. g- 1.000 dieren 17,25 per dier; 1.000 dieren 6,30 per dier; 1.000 dieren 6,40 per dier; 1.000 dieren 2,60 per dier; 1.000 dieren 6,40 per dier; 1.000 dieren 2.60 per dier; Voor vergoeding van autokosten wordt bovendien nog een voorrijtarief van 25,in rekening gebracht .Dit laatste is vooral van belang voor de z.g. huisslachtingen. Hierbij moet nog uitdrukkelijk opgtrmerkt worden, dat dit voorrij tarief ook verschuldigd is indien een keuring is aange vraagd, terwijl pas ter plaatse van de keuring blijkt, dat die niet door kan gaan. Voor keuringen buiten de normale uren wordt daarenboven nog 25,per half uur of gedeelte daarvan in rökening gebracht. E- ..in ia il GEMEENTE VENRAY Voor het onderdeel typekamer van de afdeling interne zaken worden kandidaten gevraagd voor het vervullen van de lunktie (VOOR HALVE DAGEN) Betrokkene zal worden belast met alle voorkomende typewerk en het kollationeren daarvan. Op de typekamer zijn zes dames werkzaam, waarvan 5 part-time. De keuze van de werktijden (vóór- of namiddag) kan in onder ling overleg tot stand komen. Voor het vervullen van deze funktie is. naast het type-diploma een opleiding op MAVO-niveau vereist. Aan en goede kennis van de nederlandse taal wordt grote waarde gehecht. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt maximaal 909,bruto per maand. Sollicitaties kunnen worden ingezonden aan het kollege van bur gemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 AM VENRAY, bin nen 10 dagen na het verschijnen van dit blad en onder vermel ding van het vakaturenummer PZ-128. De reisprogramma's liggen voor u klaar Haal nü de reisprogramma's bij de Rabobank Als u nü komt boeken, garanderen wij u in juli of augustus de beste plekjes! De Rabobank is de grootste reisbcmiddclaar van Nederland en verkoopt verzorgde reizen van 16 bekende reisorganisaties. Zij biedt een keuze uit duizend-en één mogelijkheden en geeft daarbij een service zoals u die van dc Rabobank mag verwachten, persoonlijk, betrouwbaar en zeer deskundig. U kunt bovendien meteen de reis verzekering. de Internationale Reis- en Krediet brief, reischeques en buitenlands geld laten verzorgen. Bij ruim 3100 Rabobanken. dus nooit ver uit de buurt! Arke Reizen Ebatours Van Fraassen Franse Toeristen Service G.T.W.-Reizen Holland International Hotelplan Internationale Reisorganisatie Rederij ketel N.S. vakantiereizen Rentahome Scandinavian Arctic Sunwav Snel Reizen Stoomvaartmij. Zeeland (Big Ben Tours) Tor Line Vernu Reizen Vrij Uit autovakantiereizen geld en goede raad HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Broekmans Patisserie b.v.. van Leeuwenhoekstraat 1. Venlo om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen in werking houden van een inrichting (patisserie met tearoom en keuken) waar electromo- toren worden gebruikt met een ge zamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Patersstraat 10, kadastraal gemeente Venray sec tie C nr. 6861. A. Koonings. Spiekert 14, Ven ray om verguning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Spiekert 14. kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 307. P. Koning. Veulenseweg 61, Veulen, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een geitenfok kerij en een propaangasinstallatie ten behoeve van huishoudlijk ge bruik Adres inrichting Veulenseweg 61, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie O nr 396 F. A. M. Gommers, Peelweg 29. Ysselsteyn. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Steegse Peelweg-Pottevenweg, ka dastraal gemeente Venray sectie N nr. 98. F. de Groot, Drabbelsweg la. Veulen om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een propaan gasinstallatie voor huishoudelijk ge bruik. Adres inrichting Drabbelsweg la, Veulen, kadastraal gemeente Venray sectie F nr. 450. Polygas b.v. Kamperstraat 24, Deventer om vergunning tot het op richten, in werking stellen en in werking houden ten behoeve van de opslag en overslag van vloeibare koolwaterstoffen (handelsnamen bu taan, en propaan en/«>f mengsels van beiden). Adres inriehling De Wille Vennen, kadastraal gemeente Ven ray sectie S nis. 183 (g«nl) 1H4 (ged) 372 (g.sl) 373 (ged). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeen tel lesluur, waar dit verzoek Ier inzage ligt. I)e ingekomen bezwaarschriften win den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder (>ersoonlijk of bij g<inaehtigdc inbrengen op een openbare zillmg te houden up woensdag 2f> januari l!>78 om 15 00 uur in hel genieeiitChuis, MaasheSeweg 1. Beroep legen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde t>p dc bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk) bezwaren heeft inge bracht. Venray, 6 januari 1978 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. - Drankgebruik De politie hield een jeugdige bromfietser uit Venray aan, die en dat bleek uit de blaas- en bloed proef te veel had gedronken. Het gevolg was dat hem een procesver baal werd aangezegd. Een autobestuurder had net te weinig gedronken voor de bloed-» proef, hij kon zijn auto achterlaten met de mededeling dat hem een rij verbod was opgelegd. Velen van onze lezers zullen zich van vroeger de wekelijkse „burger lijke stand" in ons weekblad herin neren. Een steeds terugkerende op gave \-an geboorten, overlijden en huwelijken, waarvoor uiteraard bij de lezers altijd interesse bestond. Enige jaren geleden stopten de ge meentebesturen met het verstrekken van die gegevens, omdat zij dit in feite een inbreuk op de privacy van de betreffende personen of families vonden. We kunnen dit standpunt ook nu nog huldigen, al worden we regelmatig gevraagd om een derge lijke rubriek weer in ons blad op te nemen. In navolging van enkele andere weekbladen willen we met ingang van heden wekelijks een opgave verstrekken van geboorten, overlij den en jubilea, waarvan de betref fende families ons zelf de gegevens verschaffen. Wil daarom iemand een van genoemde gebeurtenissen in de ze rubriek vermeld zien, dan dient men zelf die opgave aan onze zaak te verzorgen, of schriftelijk in te dienen. Er zijn aan de opname in deze rubriek geen kosten verbonden. Opgaven die 's woensdagsmorgens voor 10 uur in ons bezit zijn worden nog dezelfde week in ons blad ge publiceerd. Blijkt er voldoende belang stelling te bestaan, dan gaan we er mee door; zo niet, dan stoppen we er weer mee.

Peel en Maas | 1978 | | pagina 3