SI praat met de vakman van de rabobank als het om verzekeringen gaat. Rabobank 9 GEMEENTEPRAAT wend 978 jijig ;len De winkel sluiting in Venray voor STREEK- SCHOUWBÜRG w Instelling van een adviesgroep Gemeenteraad vergadert dinsdag a.s. NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte. Bureau oorlichling sl Materiële schade bij botsingen Gebruik van kleurenfoto's op officiële documenten |>rganiseert ko- felcentrum Ven- jnenade een ak- larte Pieten aan fliek gratis kof- |eculaas zullen 1 kaartjes wor- ivoor een gratis licopter boven Ten worden ge- I december a.s. jn.m. vanaf het »E G WAI Kit ^Pr begin van de -'78 op den elf- d dan j.L zater- raadsbal plaats, ilsverenigingen aren hier ver- epunten op dit feld het aftre- n de installatie Geert, waar- eke belangstel- gebeurtenis- ■remonieel van het „aan- en er kregen. Het ft hart dat bij ie aktivïteiten lat" wordt. We tdviseren: geen werd op pret- j door de Pie- ïrayse Hofkoor ^gjhalers. ^Brereniging De ^Kske hebben de ■tot de vastel- ËH Door gebrek nodatie in de- st weer uitge- zaal Halfweg. 2 avond de le- svereniging De k. De belang- >nd had gerust maar ja, de waren dan I I n wel zeer de- ^•(ft-at betreft de nieuwe Prins, iteresse heeft drie dagen de kan zich opge- Ivie commissie. Uit imeldingen zal is maken, na- indidaten per- diverse Ven- aigingen hun de komende stellen ons ida regelmatig in, zodat ieder- ranneer er iets mocht blijken •heel compleet even een tele- Prinsenprokla- 'rinsenbal Ys- 1978: Prinsen- Prinsenbal |8: Prinsenbal :eptie 22 jaar Zittingsavond Jeugdvorsten- 78: Vorstenhal Circus Mok Prinsenbal Receptie van gen Castenray. Circus Mök Bonte Avond 8: Ziting Leu- Jeugdvorsten- Jeugdbal Veu- 3: Zitting Cas- j|78: Bejaarden- 18: Zitting Cas- Jeugdzitting Jeugdprinsen- Aide Wiever- 8: Circus Mök 8: Prinsenpro- kske). Prinsenbal 78Prinsenbal Aide Wiever- I: Oude cama- Castenray. Boerenbruiloft Receptie Prins Aide Wiever- Jeugdprinsen- Alde Wiever- Alde Wiever- 8: Vorstenhal Receptie Prins I: Aide Wiever- Alde Wiever- Hofbal Ven- Jeugdcarnaval 8: Prinsenpro- Op de kruising Helfrichstraat- Kempweg verleende de 56-jarige be stuurder van een personenauto B. G. uit Venray geen voorrang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door de 26-jarige H. Z. uit Venray. Daardoor ontstond een bot sing. Op de Oirloseweg nam de be stuurder van een personenauto, de 30-jarige J. de K. nabij de Pauw- weg de binnenbocht en kwam daar door in botsing met de tegemoet komende personenauto bestuurd door J. v. R. uit Meerlo-Wanssum. Op de Maasheseweg reden de personenauto's bestuurd door de 31- jarige A. W. uit Venray, de 23-jarige R. B. uit Venray en de 27-jarige L. B. uit Tilburg achter elkaar. Ter hoogte van de Nieuwhuisweg wilde de eerste bestuurder links indraaien. Hij gaf richting aan. de tweede be stuurder remde af en dat deed ook de derde, maar deze laatste auto ging bij het afremmen schuiven en botste tegen de tweede aan, deze schoof door en botste tegen de eer ste auto aan. Op de kruising Brukske-Handel- straat-Allegrostraat verleende de 24- jarige bestuurder van de personen auto F. W. uit Venray geen voor rang aan de van rechts komende personenauto bestuurd door de 28- jarige M. A. uit Venray, waardoor een botsing ontstond. De 25-jarige bestuurder van een personenauto, A. v. d. B. uit Box meer reed vanaf een afrit van de Deurneseweg in de richting van Venray-centrum, doch hij bemerkte te laat dat hij rechtdoor had moe ten rijden. Hij stopte en reed achter uit om weer op de Deurneseweg te komen, maar zag te laat de perso nenauto bestuurd door de 54-jarige H. C. uit Venray die hem wilde in halen. Gevolg een botsing. Op de Kruitweg reed de 20-ja- rige bestuurder van een vrachtauto, J. H. uit Beugen, te dicht langs de op de parkeerplaats bij het Kooppark geparkeerd staande personenauto van mevr. S. uit Venray, waardoor die auto beschadigd werd. Op de kruising Langstraat Westsingel verleende de 27-jarige bestuurder van een personenauto E. P. uit Venray geen voorrang aan de bromfiets bestuurd door de 17-jarige J. S. uit Venray. De bromfietsbe stuurder liep bij de ontstane bot sing een beenfractuur op en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Het nemen van een binnenbocht was mede oorzaak dat op de hoek Ursulastraat-Hoge Beek een botsing plaatsvond tussen twee personen- auto s. De 40-jarige bestuurder U. Y. nam die binnenbocht en op dat mo ment kwam de personenauto, be-1 stuurd door de 67-jarige mej. A. J. uit Venray hem tegemoet. Het bleef bij materiële schade. Materiële schade viel ook te no teren toen, bij een moment van on oplettendheid, de 40-jarige bestuur der van een taxibusje, M. A. uit Venray, op de kruising bij de Paters kerk, tegen de achterzijde van een stoppende personenauto, bestuurd door de 40-jarige Venrayse mevr. E. T.-S. botste. Op de kruising KempwegHel- frichstraat verleende de 51-jarige bestuurder van een personenauto F. v. E. uit Venray geen voorrang aan de van rechts komende personen auto bestuurd door de 62-jarige me vrouw H., eveneens uit Venray. Door dat niet verlenen van voorrang ont stond een botsing met materiële schade, terwijl de auto van v. E. nog tegen een lichtmast botste. Die lichte mast kwam scheef te staan. Ons artikel in Peel en Maas van 4 november j.L, betreffende de on duidelijkheid in de sluitings- c.q. openstellingsuren van de Venrayse winkels, heeft nogal enige reakties opgeroepen. Vooral de konsument oftewel de klant was het met de strekking van ons artikel volkomen eens. Met diverse voorbeelden werd ons nog eens ten overvloede duide lijk gemaakt hoe dikwijls men aan een gesloten winkeldeur komt en dat niet alleen bij de gewone mid denstandszaken, maar ook bij de grootwinkelbedrijven. Op zich vindt men dat nog niet zo erg, maar men stelt er dan wel prijs op, dat op die winkeldeur staat aan gegeven op welke uren de zaak fei telijk epen is. Deze mededeling treft men praktisch nergens aan, en dat vindt men toch wel een kleine ser vice ten opzichte van de klanten, welke met zeer geringe kosten kan worden aangebracht. Overigens verwacht men het ko mende jaar, wanneer de nieuwe win kelsluitingswet van kracht wordt, weinig verandering in de situatie. Dit te meer omdat de meeste win kels nu al niet langer dan 52 uur per week open zijn 52 uur wordt het wettelijk maximum. Het winkelende publiek vindt het daarom erg belangrijk dat er nu reeds meer eenheid en vooral duide lijkheid komt in de uren van open stelling. KOOPAVONDEN Ten gerieve van onze lezers ver melden wij hier nog even de open stellingsuren gedurende de dagen voorafgaande aan St. Nicolaas, Kerstmis en Nieuwjaar. Op maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 november en op don derdag 1 en vrijdag 2 decerpber zijn de winkels geopend tot 21.00 uur. Dit is dus de gehele week voor het St. Nicolaasfeest. Koopavonden voor Kerstmis zijn er op woensdag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 december. Op de zaterdag 24 en 31 decem ber zullen de winkels in Venray om 16.00 uur gesloten zijn. Huurprijswijzigingen woningen van de woningbouwvereniging Door het vrij komen van een semi permanent kleuterlokaal aan de Beukenlaan kan het huisvestings probleem van de nieuwe wijkraad- Zuid worden opgelost. - Het houten gebouw -zal proviso risch werden opgeknapt, zodat dit •nog enkele jaren dienst kan doen. De wijkraad heeft zich bereid ver klaard zelf werkzaamheden uit te voeren zodat de gemeente zich kan beperken tot het beschikbaar stellen van materialen. De eerste inrichting komt evenwel voor rekening van de gemeente. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld een krediet van 8.200,- beschikbaar te stellen voor onder houd en eerste inrichting van dit lo kaal, waarmee de wijkraad Zuid dan voorlopig uit de brand is. Niet onvermeld mag blijven, dat dit gebouw beschikbaar is gekomen dank zij de welwillende medewer king van de Stichting Katholiek On derwijs Venray-Zuid. De jaarlijkse huurverhoging, die voortaan cp 1 juli ingaat, bedraagt vcor 1978 in het algemeen 7°/o. Géén huurverhoging krijgen de woningen waarvan de gemiddelde bewonings- datum op of na 1 april 1977 ligt. In het algemeen is dat ook het geval bij onvoldoende of slecht onderhoud van de woning. Kleven aan de wo ning zogenaamde nulpunten (dit zijn bijzondere in de rijksregeling ge noemde gebreken) dan is huurver hoging eveneens niet toegestaan. Voor complexen woningen waar van de gemiddelde bewoningsdatum ligt op of na 1 april 1972 of die na die datum ingrijpend zijn verbeterd, zal een verhoging plaatsvinden met het vaste percentage van 7%. Voor alle overige na 1929 gebouwde wo ningen van de woningbouwvereni ging zal in 1978 de huurprijs weder om moeten worden bepaald aan de hand van het woningwaarderings- stelsel, zoals dat ook vorig jaar (op een kleine correctie na) toepassing heeft gevonden. De waarderings methode dient om te kunnen be oordelen of de huurprijs van een woning ongeveer op een goed niveau ligt. De methode is zeker niet be doeld om daarmee de huurprijs van een woning exact te kunnen bepa len. Alleen de meest belangrijke fac toren voor het woongenot zijn erin MAANDAG 28 NOVEMBER PARIS CITE BALLET „CARMEN" IN VENRAY Deze uitvoering werd in Eindho ven en andere Nederlandse steden zeer enthousiast ontvangen door het publiek. Meer dan andere ballet voorstellingen is dit een werk. dat het grote publiek aanspreekt. In Eindhoven waren er dan ook staan de ovaties. Er zijn nog plaatsen be schikbaar. AMATEURTONEEL Zondag is er weer een AMATEUR- TONEEL-uitvoering: MARKUS DE WATERMAN is een vrolijk blijspel, dat door de toneelvereniging uit Oestrum Wordt uitgevoerd. Sinds er in de Venrayse schouwburg regel- w matig .amateurvoorstellingen woeden gegeven, wordt de uelangstelling steeds groter. De zaal .'zit soms bijna helemaal vol en dat ;betekent toch wel wat. Amateurtoneel wordt voor een gedeelte bezocht door mensen die normaal niet naar de schouwij- burg gaan en dat is dus al een winstpunt. Wanneer men eenmaal de omgeving gewend is, gaat men daar na veel gemakkelijker naar de an dere schouwburgvoorstellingen. Amateurtoneel is ook belangrijk, omdat mensen uit eigen streek zich nu kunnen ontplooien. Het feit dat ze zich in een goed geoutilleerd theater kunnen manifesteren is voor hen bijzonder gunstig. Wij hopen, dat het amateurtoneel nog meer be- langstlling krijgt dan reeds het ge val was en dat de zaal stampvol zal zijn. opgenomen. Zo zijn door de staats secretaris van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening punten vastge steld voor het aantal en de opper vlakte van vertrekken, de aanwe zigheid van een centrale verwar ming, een goede douche of badruim- te, het sanitair, de keuken, een bruikbare zolder, een berging, de aanwezigheid van een tuin en de woonvorm. Het komt voor dat de huurder onderhoud of verbeteringen uitvoert die eigenlijk voor rekening van de verhuurder zijn. Deze onver plicht uitgevoerde werkzaamheden behoren bij de berekening van het aantal punten uiteraard buiten be schouwing te blijven. Voor de ouder dom van de woning en voor extre me situaties in de directe woonom geving (bijvoorbeeld een onbeveilig de spoorwegovergang, een werkelijk dreigend ontploffingsgevaar) kan een puntenaftrek worden toegepast. Daar staat tegenover, dat voor wo ningen die een me.er dan gewone kwaliteit hebben (vergeleken met hetgeen gebruikelijk is voor woning wetwoningen van hetzelfde bouw jaar) daarvoor een puntenbij telling kan worden gegeven. Tenslotte wor den nog punten gegeven voor lig ging en woonomgeving. Gelet op plaatselijke verschillen heeft de staatssecretaris gemeend voor dit laatste aspect moeilijk zelf punten te kunnen geven. Wel wordt aanbe volen de ligging en de woonomge ving te beoordelen op een aantal door hem met name genoemde as pecten, waaruit dan een keuze kan worden gemaakt. Zo wordt onder meer genoemd de aanwezigheid van aankledingsgroen. openbaar ge- bruiksgreen, speelgelegenheid, scho len, winkels voor dagelijkse levens behoeften en halten voor het open baar vervoer. Voorts wordt door de staatssecretaris maatstaven gegeven hoe zijn zienswijze die aspecten re delijkerwijs dienen te worden be oordeeld. In de meeste gevallen is daarbij de loopafstand maatgevend. Hij stelt voor dat t.a.v. de waarde ring van legging en woonomgeving een door b. en w. in te stellen ad viesgroep een aanbeveling opstelt. Uiteraard zijn b. en w. van Venray mocht daarvoor interesse bestaan tot instelling van een dergelijke adviesgroep bereid. De belangrijk heid er van moet evenwel niet wor den overschat, omdat steeds sprake blijft van een advisering aan de wo ningbouwvereniging en derhalve niet van een bindend voorschrijven. Voorts is het zo dat ligging en woon omgeving slechts één van de aspec ten vormt waarop een huuraanpas- sing is De omvang van een eventuele huurverhoging zal er dus slechts in beperkte mate door worden beïn vloed. Het puntensysteem geeft de huurders wel de mogelijkheid de waardering van hun woning en de 1 huuraanpassing die daaruit voort vloeit te controleren. In de adviesgroep zullen in ieder geval zitting hebben vertegenwoor digers van de gemeente en de wo- ningbouvereniging. Hierbij wordt tevens aangetekend, dat de omvang van de taak van de adviesgroep fei telijk beperkt kan blijven tot de be oordeling in hoeverre de bij de huur verhoging per 1-4-1977 toegepaste puntenwaardering voor ligging en woonomgeving wijziging behoeft. De aanbevelingen van de adviesgroep slaan niet op afzonderlijke woningen maar op de maatstaven die verhuur der en huurder bij voorkeur zouden moeten hanteren bij een voorstel tot huurverhoging. Geïnteresseerde belangengroepen van huurders en verhuurders kun nen zich als gegadigde voor opna me in de adviesgroep, liefst tele fonisch, aanmelden tot 2 december 1977 by de gemeente Venray (tel. nr. 04780-3838 toestel 356). Ter algemene informatie wordt nog opgemerkt, dat een huurder die op goede gronden meent dat in zijn individuele geval een huurprijswij ziging door de woningbouwvereni ging onjuist is vastgesteld de gele genheid heeft daartegen bezwaar te maken. De raad van de gemeente Venray komt op dinsdag 29 november, 's avonds om zeven uur in openbare vergadering bijeen in de kantine van het gemeente huis. Er zal een vrij lijvige agenda, waarop achtentwintig voorstellen voorkomen, worden afgewerkt. Het ligt echter wel in de lijn der verwachtingen, dat een groot aantal voorstellen als hamerstuk zullen wor den aanvaard. Zo mag afgaande op de discussie hierover in de commissie voor openbare werken en verkeer verwacht worden, dat het beschikbaarstellen van een krediet van 300.000,voor de renovatie en aanpassingen van verschillende ruimten in het Cud-Lyceum aan de Leunseweg, wel de nodige ge sprekstof zal opleveren. De renovatie en aanpassingen van de ruimten hebben betrekking op het gedeelte van het gebouw, dat grenst aan het gedeelte, dat vroe ger in gebruik was by de gemeen te (thans verhuurd aan de Scho lengemeenschap Marianum) en de St. Antoniusstraat. De bedoeling is, dat na de reno vatie en de aanpasingen de volgen de verenigingen en instanties voor de duur van zes jaar gegarandeerd on derdak zullen hebben: opvang en cursussen werklozen; bedrijfsgeneeskundige dienst; judoclub Venray; fotoclub Venray; schaakclub Venray; tafeltennisclub Venray; volksdansclub; harmonie Euterpe; drum- en showband Venray; Limburgse Immigratie Stichting. ODERDAK WIJKRAAD-ZUID Aan de raad zal een krediet van 8.2000,worden gevraagd voor onderhoud en eerste inrichting van het voormalige kleuterlokaal aan de Beukenlaan ten behoeve van de Wijkraad-Zuid. Door de positieve opstelling van het schoolbestuur naar de wijkraad is besloten dit vrijgekomen lokaal aan de wijkraad beschikbaar te stel len. de bank voor iedereen De wijkraad zal zelf met door de pemeente beschikbaar te stellen ma teriaal voor de aanpassingen en de opknapbeurt zorgen, waardoor de kosten aanmerkelijk kunnen worden gedrukt. In het gevraagde krediet is een bedrag van 4000,begre pen voor het aanschaffen van stoe len en tafels om het gebouw dien stig te maken voor het houden van vergaderingen en wijkbijeenkomsten. SUBSIDIE FANFARE CASTENRAY B. en W. stellen de raad voor aan de fanfare in oprichting Castenray een subsidie te geven van 5.625,—. Als argumentatie voert het college aan. dat een fanfare voor de bevol king van Castenray van culturele waarde is en omdat van die kleine gemeenschap moeilijk kan worden gevergd het tekort voor haar reke ning te nemen. Overigens heeft het college van b. en w. er alle waardering voor dat de gemeenschap door allerlei akties het tekort tot een minimum heeft .kunnen terugbrengen. EENMALIG SUBSIDIE V.J.V. Voorgesteld wordt een eenmalig subidie van 4.040,in het negatief vermogen van het Vormingscentrum Jong Volwassenen te Horst/Venray toe te kennen. In een gezamenlijk overleg tussen de gemeenten Horst, Venray, Bergen en Sevenum is de bereidheid uitge sproken gezamenlijk een bijdrage te leveren in het opheffen van het ne gatief vermogen Als overwegingen worden aangevoerd, dat het huidige VJV-instituut slechts voor een ge ring gedeelte debet is aan de moei lijke financiële situatie; het negatief vermogen een onhoudbare last is voor dit instituut en verwacht mag worden, dat de toekomstige exploi tatie sluitend zal zijn. VERHOGINGEN Dan zijn er voorstellen tot verho ging van de plaatselijke belastingen en tarieven alsmede tot aanpassing van de tarieven van de gemeentelij ke sportaccommodaties. Over het algemeen kan worden gesteld, dat alle tarieven worden verhoogd met de door de minister toegestane 5°/o met afrondingen naar boven tot op een dubbeltje, behou dens wanneer op een kwartje kan worden afgerond. OVERIGE AGEND. De agenda vermeldt verder de volgende voorstellen: het aangaan van vaste geldlenin gen voor het jaar 1978 tot een maximum-bedrag van 10.000.000 het geven van een algemene machtiging aan b. en w. tot het opnemen van tijdelijk kasgeld ge durende 1978 eveneens tot een bedrag van 10.000.000, het verlenen van medewerking vcor het treffen van een voor ziening T.b.v. de aansluiting van een klei-oven in de Hensenius- schcol; nadere vaststelling van de ex ploitatievergoeding over het jaar 1975 t.b.v. de basisschool Vrede- peel; het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van de me thode wereldverkenning in de leerjaren 1 en 2 van de Lucia- school; idem voor het aanschaffen van een schrijfmachine voor de kleu terschool 't Hummelke te Oirlo; voorlopige vaststelling van de be dragen als bedoeld in art. 47 van de kleuter onderwijswet; het beschikbaarstellen van een krediet van 29.000,t.b.v. aan passingen en onderhoud incl. eer ste Inrichting van de oude kleu terschool in Oostrum tot peuter speelzaal en jeugdonderkomen; wijziging rechtspositieregeling gemeentepersoneel vaststelling gemeentelijke lozings verordening riolering; onbewoonbaarverklaring woning Straat 8 Merselo; straatnaamgeving (doortrekking Venloseweg. singels ringweg om het centrum, Vredepeel) benoeming van de heer A. v .cL Wal te Den Helder tot ambtenaar van de burgerlijke stand; verkoop perceel landbouwgrond aan de heer A. Donders te Yssel steyn; verkoop industriegrond in „De Hulst" aan Verhoeven Aanne mingsbedrijf; verkoop bouwgrond aan de Lit- senbergweg in het bestemmings plan Ysselsteyn aan de heren M. de Wit te Venray, P. J. Jaspers te Ysselsteyn en P. H M. Arts te Venray; het nemen van een voorberei- dingsbesluit noordelijk gedeelte bestemmingsplan „De Wieën". Om alle misverstanden over het gebruik van kleuren-pasfoto's op officiële documenten zij er op gewezen, dat het niet is toe gestaan kleuren-pasfoto's te ge bruiken voor paspoorten en rij bewijzen. Hiervoor worden ten gemeentehuize alleen zwart-wit pasfoto's aangenomen. Alleen voor algemene legitima tiebewijzen en voor PAS 65 kun nen kleuren-pasfoto's worden gebruikt. Uit onlangs gevoerd overleg met de ministeries van binnenlandse za ken. buitenlandse zaken en justitie is gebleken, dat de beide laatstge noemde ministeries het gebruik van kleuren-pasfoto's als identificatie middel afwijzen. In de paspoortinstructie 1972 is met nadruk vastgelegd, dat het ge bruik van kleurenfoto's voor pas poorten NIET is toegestaan. Kleu renfoto's, zo wordt gesteld, zijn in regel minder scherp, terwijl de houdbaarheid van de kleuren op den lange duur twijfelachtig wordt ge acht. Ook de politie gebruikt voor iden tificatiedoeleinden uitsluitend zwart wit foto's. Bij de afdeling Bevolkingszaken ten gemeentehuize worden derhalve géén kleurenfoto's meer geaccep teerd voor rijbewijzen en paspoorten. Diplomazwemmen in overdekt zwembad Op zaterdag 17 december as. wordt in het gemeentelijk overdekt zwembad gelegenheid gegeven om het zwemdiploma A en/of B te halen. Men kan hiervoor tussen 11.00 en 13.00 uur terecht. Voor het proef- zwemmen moet men zich opgeven bij het instructiepersoneel. Kosten voor deelname 6,per persoon. Gedurende de tijd van het diplo ma-zwemmen is er geen vrij zwem men.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3