69 AGENDA poten" jkirgse are rijven Fietspad Overloon-Venray Veldeke Venray Openingstijden kantines en gemeenschaps huizen Zondagochtend concert Aanstelling ambulante jeugdwerkers Plaatsing glascontainers Werkgroep Educatief Plan Gemeenteraad Meerlo-Wanssum ïn-Zangfestival groot succes KIENEN ie ternen Maximum snelheid Bromfietsers gewond Geparkeerde auto beschadigd Honden op rijbaan Diefstallen Vernielingen Auto tegen boom Drank in bestuurders Vier gewonden bij botsing PEEL EN MAAS lektro 0HS b.v. 15 >or, dat j.l. zon- ser het scholen- lerde, kan op evenement achtte belang- oot aantal deel- :rd nog over- lekomst zou de l: ichouwburg wel te zijn. ten de kinderen r zingen en een Het verplichte loneerd door de terwijl de tekst isc 'an de heer Th. tas. Het verplichte nummer werd na het officiële programma nog eens samen gezongen met het Venrays Mannenkoor. De jury, bestaande uit de heren R. Berben, J. v. d. Tillaart, W. Buys, Fr. Verhofstad en A. Baltussen had den het niet gemakkelijk, maar kwa men uiteindelijk tot de volgende prijstoekenningen: le prijs Henseniusschool o.l.v. dhr. J. van Etten, met als vrij nummer 't Kczakkenlied in eigen compositie, (zie foto). 2e prijs Basisschool De Meent te Leunen o.l.v. dhr. Smits, met als vrij nummer: Daar was laatst een meisje loos. 3e prijs Petrus Bandenschool o.l.v. dhr. Stevens, met als vrij num mer La Villanella. Het Venrays Mannenkoor had voor de winnaars 3 prachtige bekers en neg een geldbedrag van 100, beschikbaar gesteld. Burgemeester Defesch reikte de eerste prijs uit, terwijl dhr. v. Dijck de huldiging van de tweede en der de prijswinnaars voor zijn rekening nam. WIJS zullen in de inen, om 8 uur, n besturen van sisonderwijs, en yq elkaar komen, le kleine kernen I, Heide, Veulen einde te onder in zal kunnen iderwijs in de ig te stellen. welke het Ven- ur naar de mi- i heeft, gestuurd leid van het col- cht van de mi- t omtrent het onderwijs, aan l dat een werk- samengesteld Ifcrdigers van de >en zitting zul- loeling dat de >rt zal samen- an de orde zal Pïjwe samenkomst. gemeentebestuur openbare nuts- imagas en Wa- pij Limburg) in te verstaan ge- te zijn met hun aansluiting van p de verschillen- nbare nutsbe- bereid te zijn eenheden standplaats voor in te richten de gemeenten luiten op de lei- herinnerd aan ksoverheid, dat door middel van entra te komen twoorde en zelf van de woonwa- huidige samenle- ngrijke rol speelt mogelijk weg- illen in benade- en woonwagen een méér indivi- inray stellen zich tt deze individue- een woonwagen ten te worden ge- Dit houdt in, trlijke bemeterïng ts dient te vinden bewoners. achtergrond van l vinden b. en w. irist, dat de Lam- ïutsbedrijven niet aan tot afzonder- n de woonwagens dringend beroep ltsbedrijven hun oonwagencentra te sluiten en te n. Tijdens het periodiek overleg, dat wordt gevoerd tussen de colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten Vierlingsbeek en Venray is de aanleg van het fiets pad tussen Venray en Overloon weer ter sprake gekomen. De gemeente Vierlingsbeek heeft het plan doorgestuurd naar de Pro vinciale Waterstaat van Noord Bra bant. Ofschoon dit fietspad niet voor komt op het Noordbrabantse fiets padenplan wil de Provinciale Water staat Noord Brabant de aanleg van het fietspad op Brabants gebied ver moedelijk er wel bij betrekken, wan neer Venray tot uitvoering van het gedeelte op haar grondgebied over gaat. Tijdens de bespreking is wel ge bleken, dat de bevolking van Over loon grote behoefte heeft aan dit fietspad. Het rijwielpadenplan voor Venray is momenteel in bewerking. Na ge reedkomen zal een exemplaar daar van worden doorgestuurd naar het gemeentebestuur van Vierlingsbeek. A.s. zaterdag 26 november wordt op het politiebureau, Wilhelmina- straat 15 te Venray een kijkdag voor fietsen gehouden. Men kan hier dan een kijkje komen nemen van 09.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur. Iedereen die een fiets kwyt is, wordt verzocht aldaar een kijkje te komen nemen. Het bestuur van Veldeke-Venray nodigt u hiebij uit voor de dia lezing: De Limburgse Toer. De lezing zal worden verzorgd door dhr. H. Linskens op donderdag 1 december a.s. 's avonds om 8 uur in café ,,'t Hert" (hoek Grote Markt/ Marktstraat) te Venray. In de pauze is er een korte be spreking over het extra VeldelVen- ray nummer van volgend jaar, dat geheel gewijd zal zijn aan Venray. Leden en belangstellenden zijn van harte welkom. openbare bibliotheek LO venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten volwassei afdeling: Aranda, J. F. Luis Buhnel; een kri tische biografie. Australische binnenland, Het. (Time- Life boeken) Buchner, G. Lekker eten zonder vlees. Dagelijkse leven in Bijbeltijd. Hall, C. S., en V. J. Nordby. De psy chologie van Jung. Spelletjes uit de hele wereld; fijn om te maken en te spelen. Blake, J. en Joan Fisher. Maak eenshet grote Cantecleer werkboek. Wolf-Catz, H. Kleine geschiedenis van grote kastelen. World press photo 1977. Wijngaarde, N. M. Wat is trancen- dente meditatie. In het kader van het streven van b. en w. naar een evenwichtig be leid tussen horeca-bedrijfsleven en para-commerciële instellingen, heeft het college m- september j.l. een on derzoek laten instellen. De bedoe ling hiervan was na te gaan op wel ke tijden para-ccmmerciële instellin gen (kantines, jeugdsociëteiten en gemeenschapshuizen) geopend zijn, om tenslotte te kernen tot eenslui dende openingstijden voor deze pa- ra-commerciële instellingen. Gezien de binnengekomen reacties meent het college, dat ten aanzien van de sportveldenkantines de vol gende gedragslijn zou kunnen wor den gevolgd: openstelling één uur vóór, tijdens en twee uur na de ver- enigingsaktiviteit, zoals trainingen en wedstrijden. Als uiterste tijdstip pen zouden dan moeten gelden 19 u. op zaterdag en zondag en de overige dagen 24 uur. Volgens het college zouden deze openingstijden de verenigingen vol doende armslag bieden. Wat betreft de openingstijden van de jeugdsociëteiten zouden de vol gende openingstijden kunnen gel den: openstelling van de bar tijdens de sociëteitsaktiviteiten met als uiterste tijdstip op vrijdag en zater dag 01 uur en de overige dagen 24 uur. Gezien de ingekomen reac ties zouden de sociëteiten zich hier in kunnen vinden, meent het college. Zowel voor sportveldkantines als voor jeugdsociëteiten zou dan uiter aard toestemming voor een later sluitingsuur kunnen worden ver leend bij bijzondere aktiviteiten. Gebleken is, dat voor de categorie gemeenschapshuizen geen ontheffing van algemeen geldende tijden kan werden voorgeschreven omdat de openingstijden van die inrichtingen te zeer verschillend zijn. In de ontheffing, welke straks aan de gemeenschapshuizen zal moeten worden verleend, zal de beperking in openstelling moeten worden ge zocht in daartoe te formuleren voor waarden, zulks overeenkomstig de ministeriële ontheffingen. Het standpunt van b. en w. zal ter kennis worden gebracht van de be treffende para-commerciële instel- lingen. Wanneer de hierboven ge suggereerde openingstijden bij de verenigingen en stichtingen op be zwaren stuiten, kan dat bij het ge meentebestuur 'kenbaar worden ge maakt. Dan zal worden bekeken of tot herziening van de voorgestelde openingstijden moet worden overge gaan. Wordt hierover overeenstem ming bereikt, dan zal het onthef- fingsbeleid na wijziging van de Drank- en Horecaverordening al dus worden gehanteerd. Zondagochtend is er weer een zon dagochtendconcert. Deze concerten die bijna wekelijks gehouden wor den trekken steeds veel belangstel ling. Deze week treden op de Echo Freunde uit Overloon, het OL. Vrou we Gilde uit Smakt-Holthees en de fanfare uit Rijkevoort. Op basis van een reeds eerder door b. en w. van Venray genomen principebeslissing over het aanstel len van enkele ambulante jeugdwer kers in de gemeente Venray en de regio-gemeenten, is hierover met de andere regio-gemeenten van gedach ten gewisseld. De voornaamste conclusie van dit gesprek was, dat de drie gemeen ten Venray, Horst en Bergen een zelfde standpunt innemen. Dit betekent: de aanstelling van twee ambulante jeugdwerkers, waar van 1 voor Venray en 1 voor Horst en Bergen. De subsidies en kosten worden ge lijkelijk verdeeld over deze drie ge meenten op basis van 40 uur-voor Venray en voor Horst en Bergen ieder 20 uur. Dit houdt in een full time kracht voor Venray terwijl Horst en Bergen ieder een half-time kracht krijgen. B. en w. zullen hierover het advies vragen van de bestuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongeren werk, waarna het in de bedoeling ligt een desbetreffend voorstel te deen aan de gemeenteraad in de decembervergadering. Het definitief gewerden standpunt van fa. en w. van Venray zal worden ingebracht tijdens het nieuwe intergemeente lijke overleg op 25 november a.s.. B. en w. hebben besloten binnen Venray-kom drie glascontainers te plaatsen. Een zal worden geplaatst bij het winkelcentrum Brukske, een in het winkelcentrum Veltum en een in Venray-centrum. De plaatsing zal werden verzorgd door Speciaal Transport Deurne b.v. Woensdag 16 november j.l. kwam de werkgroep, belast met de voor bereidingen voor het Educatief Plan, opnieuw bij elkaar. De bespreking werd voornamelijk gewijd aan een uitwisseling over de ervaringen met de eerste gesprekken, zoals die ge houden zijn in het kader van de in ventarisatie. Over het algemeen genomen, is men van mening, dat deze gesprek ken voor zowel de organisatie- of in stelling en de werkgroep zeer posi tieve gegevens opleveren. In dit verband is het b.v. de moei te waard te signaleren, dat de orga nisaties zelf er een aansporing in vinden om nog eens heel uitdrukke lijk zelf na te denken over datgene wat zij eigenlijk doen en willen be reiken en welke toekomstplannen men heeft. Bij een aantal organisaties bleek een zekere angst te bestaan cm de gevraagde gegevens zonder meer af te staan. Door de werkgroep was n.l. onvoldoende aangegeven wat er met deze gegevens gebeurt en wie ze on der ogen krijgt. De werkgroep wil in dit verband er nogmaals op wij- zen, dat de gegevens alleen onder ogen komen van de. werkgroep en dat over mogelijke conclusies en in terpretaties van de gegevens overleg zal worden gepleegd met de organi saties. Tenslotte werd door de werkgroep, mede op suggesties van derden, be sloten in het kader van de inven tarisatie naast alle reeds eerder ge noemde organisaties en instellingen, eveneens te benaderen: De biblio theek, het onderwijs en Ouderver enigingen en comité's. In eerste instantie zullen hiervoor de nodige kontakten gelegd worden met o.a. S.K.R. (scholenkontaktraad) en K.B.O. (overleg kleuter- en basis onderwijs). De volgende openbare vergadering van de werkgroep zal plaatsvinden op woensdag 14 december a.s. om 16.00 uur ten gemeentehuize. Het blijkt voor de politie nog steeds de moeite waard te zijn op de Put- tenweg te Ysselsteyn controles te houden voor de naleving van de ma ximum snelheid. 43 bestuurders zul len het bekende "briefje thuis krij gen. Snelheden werden gemeten van 61 tot 88 km per uur. Op de Castenrayseweg te Oirlo kwam de 20-jarige bromfietser L. door onverklaarbare oorzaak te val len en liep bij die val dusdanige ver wondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. H. V. had zijn personenauto ge parkeerd op en parkeerplaats aan de Jan Hensenstraat. Toen hij 'bij de auto terug kwam ontdekte hij dat zijn rechter portier gedeukt was en de auto op verschillende plaatsen bekrast werd. De veroorzaker heeft geen visitekaartje achtergelaten. De politie tracht de dader te achterha- kienen kienen kienen A S. MAANDAG CJ\0 in zaal „In den Engel" POSTSTRAAT 1-3 VENRAY Prachtige prijzen: 20 kleine ronden en 20 hoofd ronden en dan niet le vergeten het bekende Links en Rechts Hel geheel komt zoals altijd ten goede van de Judo Vereniging Venray en de Zangers van St Frans. De aanvang is zoals altijd precies om 19.45 uur. TOT MAANDAG IN ZAAL IN DEN ENGEL I I I Zeg het voort Zeg het voort In de nacht van vrijdag op za terdag stak plotseling een bouvier de Deurneseweg over, juist voor de Brabantse grens, op het moment dat de personenauto, bestuurd door de 30-jarige H. H. uit Deurne naderde en de hond niet meer kon ontwijken. De hond werd bij de botsing gedood, de auto liep zware schade op. De eigenaar W. kon worden achter haald. Op de Overloonseweg stak plot seling een Mechelse Herder de weg over, juist op het moment dat de personenauto, bestuurd door de 22- jarige J. A. uit Venray naderde. De ze kon de hond niet meer ontwijken. De hond liep na de botsing jankend weg en bleek gewond te zijn aan kop en poten. De auto liep zware schade op. De politie kon ook deze eigenaar achterhalen en het bleek de Venray er W. te zijn. De bouvier, naar later bleek van de Venrayer J. M., liep plotse ling de Wanssumseweg op. De be stuurder van de personenauto, de 22- jarige J. H. uit Horst, kon de hond niet meer ontwijken. Bij de botsing werd de hond gedood en liep de auto enkele deuken op. De 20-jarige mej. G. v. R. uit Eindhoven deed aangifte dat haar suède jasje uit een bar te Venray was gestolen. K. op de Stationsweg kwam tot de ontdekking dat van zijn bij de woning geparkeerde personenauto het reservewiel was ontvreemd. In de nacht van zondag op maandag vernielden onbekenden een winkelruit van de winkel v/h Sjang Zeegers in de Schoolstraat. In het weekend werd op het St. Ceciliapad van een woning, die ver bouwd wordt, een aantal planken en palen omver gegooid en vernield. Aannemer'v. d. V. zit met de schade. De politie tracht de daders op te sporen. In de nacht van zondag op maan dag geraakte, volgens de verklaring van de 26-jarige bestuurder van een personenauto, op de Merseloseweg de door hem bestuurde auto door onverklaarbare oorzaak in een slip en kwam tegen een boom tot stil stand. De bestuurder werd bij die botsing licht gewond, terwijl de auto zware schade opliep. In de Wilhelminastraat werd door een personenauto een verkeers bord geramd. Zonder zijn identiteit bekend te maken reed de bestuurder weg. Venrays politie wist hem ech ter te achterhalen. Het bleek een 24- jarige Venrayer te zijn. De bestuur der scheen onder invloed van alco hol te verkeren. Hij moest en blaas- en bloedproef ondergaan. Blaas- en bloedproeven moes ten ook ondergaan een 37-jarige autobestuurder uit Venray en een 24-jarige uit Sevenum. Alcoholge bruik werd door de politie gecon stateerd. De 31-jarige bestuurder van een personenauto M. H. wilde met zijn auto vanaf de Poststraat de Juliana singel cprijden en verleende geen voorrang aan de personenauto be stuurd door de 24-jarige H. R. uit Horst. Daardoor ontstond een bot sing, welke beperkt bleef tot mate riële schade, maar de politie stelde vast dat eerstgenoemde bestuurder onder invloed van alcohol verkeerde. De blaas- en bloedproef moest hij ondergaan, terwijl hem procesver baal werd aangezegd. In de nacht van zondag op maandag trof de politie een be stuurder van een personenauto aan die onder invloed van alcohol zijn auto bestuurde. Pijpje blazen en bloedproef volgden, plus aanzegging dat procesverbaal zal worden opge maakt. Een 23-jarige bestuurder van een bromfiets kreeg een rijverbod opgelegd omdat ook deze niet geheel alcoholvrij bleek te zijn. De 60-jarige bestuurder van een personenauto P. V. uit Velden ver gat bij de afrit van de Deurneseweg naar de Venloseweg voorrang te verlenen aan het verkeer op de Ven loseweg. De 30-jarige bestuurder van een personenauto P. D. uit Maashees, welke over die weg reed kon een botsing niet meer voorkomen. Bij de botsing liepen de bestuurder uit Velden en zijn naast hem zittende 65-jarige zusters dusdanige verwon dingen op dat ze in het Venrayse ziekenhuis moesten worden opgeno men. De bestuurder uit Maashees en zijn echtgenote konden, na in het zie kenhuis behandeld te zijn, naar huis werden vervoerd. Beide auto's wer den zwaar beschadigd. UW WEEKBLAD Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wansum noteerden wij de volgende punten: -8- De St. Leonarduskapel blijkt geen aanslag ingevolge de riolerings verordening te hebben ontvangen. Het blijkt een simpele misser te zijn van de administratie, zo werd na een ingesteld onderzoek medegedeeld. -8- Het voorstel om beschikbaar stelling van een krediet van 51.000 voor het aanbrengen van diverse verbeteringen van het opslagterrein voor openbare werken, werd na een kleine schorsing van de vergadering zonder hoofdelijke stemming aange nomen. -8- De Jongensclub Geys teren ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. T. MARTENS telefoon 04780 - 1269 kreeg de gevraagde startsubsidie van 25"/o zijnde een bedrag van 1528,-. -8- Al waren er verschillende raadsleden die moeite hadden met het voorstel om subsidie te verlenen in de vervoers- en reiskosten van verenigingen; uiteindelijk haalde het voorstel ongeschonden de eindstreep. Dat is met name van belang voor de ruitersport omdat deze vereni ging nu eenmaal veel te maken heeft met vervoerskosten, maar ook voorziet deze verordening in een subsidie als b.v. een voetbalclub, of een fanfare, harmonie of dergelijke, moet spelen om het landskampioen schap. Als een vereniging deelneemt aan het jaarlijkse défilé bij de ver jaardag van H.M. de Koningin of representatief namens de gemeente optreedt tijdens culturele uitwisse ling in het buitenland, ook dan voor ziet deze verordening in een gelde lijke bijdrage. -8- Voor 1978 zal de gemeente Meerlo-Wanssum een bedrag van 2,90 per inwoner betalen voor de stichting onderwijs begeleidings dienst Noord Limburg. <8- De aanstelling van een logo pediste is nog niet mogelijk. De noodzaak is echter duidelijk aanwe- zig, omdat circa 10"/o van de leer plichtige "kinderen verbetering van spraakgebrekken behoeven. -8- Er wordt te weinig gebruik ge maakt van de schooltandartsen dienst. Slechts 9"/'o van het in aan merking komende aantal kinderen wordt door deze dienst'behandeld en dat vond de voorzitter maar een trieste zaak. wachten. -8- Het bestemmingsplan Swolger- heide is nu al drie jaar bij Gedepu teerde Staten in behandeling Dat bewijst toch wel de trage gang van zaken. Maar over „enkele" maanden mag men toch de goedkeuring ver- -8- Het college onderkende de angst van de bewoners aan de Poststraat. Binnenkort zal men met verkeers- voorstellen komen, zodat deze straat geen racebaan wordt. -8- Uitbreiding van het centrale antennesysteem zal bekeken worden. -8- Verbetering van de trottoirs in Blitterswijck heeft de aandacht van de wethouder van openbare werken. VENRAY - SCHOOLSTRAAT 30 - TELEFOON 04780-5666

Peel en Maas | 1977 | | pagina 15