00 I Geweldig resultaat van VenraysMannenkoor in Geleen Zondagochtend concert internationale danstoernooi in Venray ueoro OOISTE GORDIJNEN KOMEN VAN THOMASSEN INTERIEURVERZORGING, VENRAY ~zs° „Gééf om de natuur" vraagt kollektanten o Ons Oirlo 19!Deurne ^poeclverga3erïng P.v.d.A. Venray Ruilbeurs Venray Geslaagd Nieuws uit Overloon Open riktoernooi in Overloon ^NDFDINGS FNV Euterpe-nieuws Werkgroep Alleenstaanden Venray Pierotten nieuws Op maandagavond 21 novem ber a.s. gaat in Nederland een leger van zo'n 300.000 vrijwil ligers op stap om aan alle Ne derlandse gezinnen en andere „wooneenheden" een informa tie-envelop aan te bieden over de aktie „Gééf om de natuur". Op vrijdagavond 25 novem ber gaat dezelfde vrijwilliger weer op pa om op dezelfde adressen de gevulde envelop pe weer op te halen. Op deze avond zal de aktie op grootse wijze op de televisie worden begeleid. De bedoeling is in één avond vijftig miljoen gul den bijeen te brengen om het Wereld Natuur Fonds in staat te stellen een groot aantal pro- jekten. die verloren dreigen te gaan, te redden. In Venray is weer op pad om op dezelfde gemeester H.J. M. Defesche een comité gevormd, dat in de gemeente de aktie voorbereidt en uitvoert. Omdat nu eenmaal vele han den het werk licht maken gaat men er vanuit dat vele kcllektanten en kollektrices maar een bescheiden aantal woningen behoeft te bezoeken. Dus: hoe meer kollektanten en kollektrices. hce korter de rcute en hoe eerder klaar! Er hebben zich intussen al een paar honderd vrijwilligers opgegeven, maar het zijn er nóg niet genoeg. Vandaar, dat een beroep wordt gedaan op vrijwilligers (boven 16 jaar) om zich voor dit bijzonder goede doel be schikbaar te stellen. Men kan zich opgeven bij de heer A. G. J. Kuijken, direc teur Amrobank, Julianasingel 7a, tel. 04780-2441. SPAREN LENEN SEUR r eiJaat 31 ientrum eusveld doen gebruike- dit week- jaardencentrum handvaardig- De min of meer jt heden vrijdag ■|waarna de ex- 22.00 uur voor ■jèsteld. Zaterdag ^ran 10 uur v.m. gjj t het op deze liet alleen gaat •kjes, maar dat me keuze is op mdvaardigheid. s vergen al die noemen. We viseren: ga er geen spijt van MS Muziekconcours e van Muziek- ylen te Deurne, enoegen" uit ;MS|i in de ere-af- n een le prijs j! zij het hoog- lalde in de ere- le conc joegen' welke igent A. Schei- promoveerde e-afdeling jitslag van het aardig getoond de jury wer- Mljke deelnamen rs, zeer streng uitslagen wel- VE lende korpsen een 3e prijs; js en 18 korp- nag het optre- Ins Genoegen" d worden. Ter j, alsmede ter van de drum- welke op het Linne in de met lof der receptie wor- tvember a.s. in 'langstellenden jfeld aanwezig In aller ijl organiseert de Venray- se afdeling van de Partij van de Ar beid een korte ledenvergadering, voorafgaande aan de al eerder ge plande bestuursvergadering, over de aktuele politieke situatie rond een eventueel tweede kabinet Den Uvl. De ter plekke te kiezen afgevaardig de naar het extra congres van a.s. zaterdag zal vanavond te horen krij gen wat het standpunt van de afde ling Venray is. Vandaag, donderdag 3 november, zeven uur, in het Vormingscentrum aan de Bevrij dings weg. Zondag 6 november heeft er in de burggraaf, Statïonjsweg te Venray een ruilbeurs plaats. Iedereen is van harte welkom en kan zijn keus ma ken of zelf aanbieden alles wat te genwoordig wordt verzameld: mun ten, postzegels, sigarenbandjes, luci fersmerken, stickers, ansichtkaarten, ónderscheidingen enz. enz. De toe gang is nog gratis en de ruilbeurs duurt van 10 tot 13 uur. Tevens zal onze overledene. Broeder Bonitus worden herdacht; een vrijwillige gift wordt gevraagd voor een H. Mis voor de overledene. Te Utrecht slaagde voor het rijks diploma hoefsmid Geert Kengen uit Venray. Het feest van Allerheiligen wordt dit jaar gevierd op zondag 6 november. Op die dag heeft dan ook de stille tocht naar het kerkhof plaats. De fanfare „Vriendenkring" zal een en ander muzikaal opluiste ren. Allerzielen wordt gevierd cp maandag 7 november. De kollekte voor de missie af gelopen zondag in onze kerk ter ge legenheid van Missiezondag gehou den, heeft ruim 1.000,- opgebracht. Het zondagochtendconcert van a.s. zondag 6 novemhber wordt verzorgd door het Horster Mannenkoor en fanfare „St. Caecilia 7 America. 11.30 uur Horster Mannenkoor 0.1.v. Piet Tobben. 1. Odi et amo - Carl Orff 2. I want the Lord to be near - Haydn Morgan 3. Soave - Palestrina 4. Het feest van de mus M. Prick van Wely 5. Oud Drinkliedeken - J. Vermulst 6. Wenn mer Sonntags - Hans Lang 7. Oh, what a beautiful mornin' Richard Rodgers 1 12.00 uur Fanfare „St. Caecilia", 0.1.v. Leo Adams. 1. Regimentskinder, mars - Fucik-Mol 2. Lorenzo, Symph. gedicht - Th. Keighley 3. Fremerberg - M. Koenemann arr. J. W .Singerling 4. Play-time - R. Beck 5. Ambroos Barberien mars, R. Beck De avonduitslag van 21 oktober j.l. is als volgt: 1. B. Derks 162 p. 2. P. Teunisen 136 p. 3. H. Rooymans sr. 115 p. 4. J. Arts 110 p. 5. E. Rooymans 106 p. De volgende rikavond is-zaterdag 5 november in Hotel Deriet. Dé aan vang is gesteld op 8.30 uur. Eenieder die graag een avondje mee rikt wordt in de gelegenheid ge steld om mee te dingen naar de prachtige dagprijzen. Inschrijfgeld voor een avond is 4, Iedereen uit Overloon en omgeving is van harte welkom. tiber organise- carnavalsver- in de schouw- n inter na tio- voorselectie ampioenschap ciën van de ile Intercase irnavalistische U— -ierland heb- D Duitsland en «fren een enor me vlucht genomen. Het beste be wijs dat dit dansen vooral in zuide lijk Nederland leeft, zijn de resul taten van de Europese kampioen schappen die in maart j.l. in Offen bach werden gehouden, waar een groot deel van het prijzenpakket in dit deel van Nederland terecht kwam. Voor het toernooi op 13 no vember zijn ruim 90 aanmeldingen binnengekomen., De prestaties van de deelnemers en deelneemsters, dansmariechen, dansparen, dansgroepen en show groepen, welke onder te verdelen zijn in senioren en junioren, zullen worden gejureerd door en onder toe zicht van het I.I.G. De „Pierottengarde" uit Venray zal op dit toernooi met zes dansen in diverse categorieën meedingen, deze dag zullen de nieuwe uniformen van deze garde worden geshowd. Als u wat meer wilt weten, dan zou u het beste op zondag 13 no vember vanaf 13.30 uur een bezoek kunnen brengen aan de schouwburg van St. Anna. Er is met uw 'komst rekening gehouden. SCHUTTERIJ 'T ZANDAKKER GILDE ST. JAN VENRAY venrays gemengde zangvereniging Zaterdag 5 november zijn onze le den Mw. en Dhr. Minnema veertig jaar gehuwd. Om 15.00 uur mede werking Eucharistieviering in de Grote Kerk. Markt. Daarna receptie in Hotel De Burggraaf. Stationsweg. Zondag 6 november, 10.00 Eucha ristieviering t.g.v. het veertigjarig kloosterfeest van zuster Augusta (Hagenaars), in de kapel van het zie kenhuis. Alleen de heren zullen een gregoriaanse mis zingen. Eveneens vandaag, om 15.00 uur zal het gehele koor haar medewer king verlenen aan de- Allerzielenvie- ring cp de begraafplaats Boschhui zen. Maandag 7 november 20.00 uur muziekcursus voor de leden, die zich hiervoor opgegeven hebben. Afmel dingen voor deze cursus uitsluitend bij Mw. A. Luijpers-Rutten, de Hou ten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 8 november, 20.00 uur kienavend in zaal In den Engel, Poststraat voor de leden en introdu- cé's. De prijzen zijn door de leden zelf gemaakt of ter beschikking ge steld. De opbrengst is bestemd voor de lustrumviering. Zaterdag 12 november, 20.00 uur concert in Blitterswijck met enkele koren uit deze omgeving. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij; dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. Zaterdag 5 nov. zingen we om 19.00 liederen tijdens de avondmis. Boven bij het orgel. Woensdag 9 nov. om 19.45 uur partij-repetitie voor de alten en mezzc-sopranen. in de school „De Essel" aan de Ursulastraat. Om ongeveer 20,15 uur repetitie vcor het hele koor. Bij verhindering graag uw afmel ding aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309 of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. Zaterdag 19 nov. a.s. houden wij ons jaarlijks Caeciliafeest in Vlak water. Nadere informaties volgen nog. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo meisjes en jongens. Aller eerst willen we jullie mededelen dat we bezig zijn om te kijken-of-er-een. - mogelijke splitsing in kan zitten. Dit voor wat betreft de leeftijdsverschil len. Zo gauw we iets meer weten horen jullie van ons. We hopen na tuurlijk dat jullie begrijpen dat dit niet in eens kan. Voor zaterdag 5 november zijn we natuurlijk weer allemaal om 19.30 u. present in het trefcentrum. Want dan gaat het weer gebeuren. Een knaldisco met medewerking van de drive-in show STAGE-FRIGHT, die jullie inmiddels wel al kennen. Nou tot ziens zaterdag 5 nov. in het Tref centrum Ursulastraat 2, Venray. WAT ZIJN DE VOEDINGSBONDEN F.N.V. De Voedingsbonden F.N.V. vormen f de vereniging van werknemers in de I volgende sectoren n.l. bakkerij, sla- j, gerij, zuivel, landbouwwerktuigen j, 1 exploiterende ondernemingen, tuin- 1 11| bouw, sierteelt, vleesgrossiers, tabak, j horeca, pluimveehouderij, champig- nonteelt, veehouderij, K.I. en hove- }-[ niers. De vereniging Voedingsbon- i den F.N.V. telt momenteel 60.000 Ie- I den en is de federatie van de Voe- |i dingsbond N.V.V. en de Voedings- <1 j: bond N.K.V. Op 1 september 1976 11 besloten deze bonden samen verder f te gaan als Voedingsbonden F.N.V. Binnen 3 jaar willen zij komen tot een fusie. Die gaat dan Voedings- i bond F.N.V. heten. Geachte lezer, dit was hel weer; i. over 2 weken weer een stukje over j de Voedingsbonden F.N.V. openbare bibliotheek a i/gnray Schoolstraat 33 - Venray - Tel. 1970 Keuzelijst" aanwinsten jeugdbiblio theek: Dulieu, J. Paulus en Wawwa het olifantje. Seuss, Dr. Ik heb een gak in mijn zak. i Wilder, L. Ingals. Het huis aan het zil vermeer. Grahame, K. De wind in de wilgen. Havelte, S. van. De verborgen fon tein. Stowe, H. Beecher. De hut van oom Tom. Wickie (de Viking). Vandersteen, W. De kringwolken. Twaalf kinderén en een piknik. Stam, E. De vliegende paarse olifan ten. i Donderdag 3 november om 19.30 partijrepetitie voor 2e tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondag 6 november om 11.30 uur hofkoorrepelitie in Almonda. Donderdag 10 november om 19.30 partijrepetitie voor de baritons en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Zondagmorgen 20 nov. opluistering scholenzangfcstival in de foyer van de schouwburg. Aanvang 11.30 uur Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niesenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Voor de achtste maal in successie gaat Fotoclub Venray begin decem ber weer van start met de inmiddels bekende fotocursus. De cursus is be doeld voor die mensen, welke nog niet zo erg thuis zijn in de fotogra fie, maar toch wel interesse hebben. De taaie theorie is dan ook zoveel mogelijk buiten beschouwing gela ten, terwijl de praktijk de boventoon voert. Aan de hand van voorbeelden en oefeningen worden de leerlingen in een halfjaar tijds de fotografie bij gebracht. De startdatum is bepaald op don derdag 8 december, daarna om de 14 dagen tot begin juni. dus aan sluitend op de zomervakanties. Iedereen die thuis wil geraken in de boeiende wereld van de fotogra fie kan zich nu reeds telefonisch op geven (2594 of 4282) bij de cui^sus- leiding. Op een speciale propaganda-avond eind november wordt de aanwezigen meegedeeld hoe één en ander gaat plaatsvinden. Op de op 21, 22 en 23 okt. j.l. ge houden zangersdagen te Geleen, ge organiseerd door de federatie van Ned. Zangersbonden afd. Limburg, heeft het Venrays Mannenkoor het gepresteerd om in de hoogste A afd. een geweldige score te behalen. De jury .bestaande uit Anton Krelage en Jan de Hoog beloonde het 90 man sterke koor met liefst 30x de aller hoogste kwalificatie „zeer goed" en 6x goed over de totaal 36 onderdelen van de drie gezongen nummer. Een geweldig resultaat en een mooie be loning ook voor de direkteur dhr. Frans Verhofstad. Anton Krelage schreef o.m. in zijn juryrapport: „De prachtige klank in uw koor moet u zien te behouden" Vrijdag 4 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie' voor de tenoren en bassen. Zondag 6 nov.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk in uniform i.v.m. Allerheiligen. Maandag 7 nov.: 18.30-19.00 Repetitie voor de so pranen en alten. 19,00-19.45 Repetitie voor alle le den. Dinsdag 8 nov.: 18.30-19.15 Repetitie voor de sopra nen. 19.15-19.45 Repetitie voor extra prestaties. Woensdag 9 nov.: 18.30 Spelavond. Waarschijnlijk filmavond over Japan. Vrijdag 11 nov.: 18.30 Repetitie voor de sopranen en alten. 19.15 Repetitie voor de tenoren en bassen. Afmeldingen uitsluitend bij Dhr. Buys, tel. 1091 tussen 18.00 en 18.15 u. Donderdag 3 nov. a.s.: 19.00 plaatopname harmoniewer- ken in aula van v.m. gym. aan de Leunseweg. Zondag 6 nov. a.s.: dodenherdenking begraafplaats Boschhuizen. Bijeenkomst kwart vóór drie aldaar. Wit hemd met zwarte vlinderdas. Dinsdag 8 nov. a.s.: 20.30 uur bestuursvergadering. Donderdag 10 nov.: 19.00 leerlingen Prinsenhof. 20.00 harmonieorkest Prinsenhof. Zondag 20 nov.: Intocht St. Nicolaas. Kontaktavonden alleenstaanden Woensdag 9 november a.s. wordt er door de werkgroep alleenstaan den Venray weer 'n thema/kontakt- avond georganiseerd. Tijdens deze bijeenkomst zal er een demonstratie worden gegeven over boetseren. U zult o.a. zien hoe potten gedraaid worden. Als het u wat lijkt kunt u zelf ook met de klei aan het draaien gaan! Daar naast hebben we ook nog iemand bereid gevonden die een demonstra tie makrameën gaat geven. Vooral nu de lange avonden weer gearri veerd zijn is het wel zinvol dat u zich dan hiermee kunt gaan bezig houden. Op deze avond is er natuurlijk ook weer koffie, drank, muziek, kortom een gezellige sfeer. Er is alle gelegenheid om te pra ten met aanwezigen of met de mede werkers van de werkgroep alleen staanden. ,..Qck de informatiestand over ver enigingsleven hulpverlening, vrije tijdsbesteding enz. is weer aanwezig. Toegang voor ieder. De aktiviteiten- van W.A.V. zijn vooral bestemd voor diegenen die alleenstaand zijn, of anderszins in formatie of kontakt willen. In prin cipe kan iedereen van de diensten van W.A.V. gebruik maken! De demonstratie makrameën en boetseren zullen u zeker aanspreken en daarom verwacht de werkgroep dat u in grote getale zult komen. Het begint om 20.00 uur en het is weer in het trefcentrum Noord West aan de Ursulastraat in Venray. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrüdag 4 november: 19.00 viool 1 en 2 en celli; 19.30 het hele orkest. Vrjjdag 11 november: Geen repetitie. „SALTARELLO" Zaterdag 5 november: 19.45 repetitie Grote Kerk. Zondag 6 november: 19.30 inspelen Grote Kerk, daarna viering. DEMONSTRATIEGROEP VOLKSDANSEN !r Zaterdag 12 november: 20.00 uur Volksdansen in lokaal 216. Afmelden koor: P. Reynders, tel. j'. 1327; orkest: P. Falco 5855. en over 't slotnummer Evi Biam: „Hiermede kunt U in de scala gaan staan!" Ook jurylid Jan de Hoog was vol lof en onderstreepte in zijn jury rapport de tekst „erg mooi mannen koor". De gezongen nummers waren Old Black Joe; Andankte uit de Pol- ni Messe met als solist dhr. Wim Fleurkens en als slotstuk het met veel verve gebrachte openingskoor uit Ernani. Evi Biam met pianobe geleiding van dhr. Jean v. d. Tillaart. De voorzitter van het Zangersver bond kon in zijn slotrede niet na laten speciaal het Venrays Mannen koor te complimenteren met de in het oog springende discipline en het zingen zonder muziekpartijen. Al met al een enorme stimulans voor 't koor. Gezien de opdracht van de leden vergadering heeft het dagelijks be stuur in een onderhoud met Me vrouw Defesche gesproken over het schutterijwezen en in het bijzonder over onze vereniging, de aktiviteiten in de afgelopen 2 jaar en de verdere uitbouw van onze schutterij. Tijdens dit gesprek bleek Mevrouw Defesche uitzonderlijk goed op de hoogte te zijn van het wel en wee van 'het stuk folklore wat wij trachten uit te dragen. Zij was erg geïnteresseerd in ens bezig zijn en zij toonde zich vereerd met ons verzoek om ons als Beschermvrouwe behulpzaam te zijn en te begeleiden. Nadat enige pun ten in relatie tot de plaatselijke overheid waren doorgesproken, heeft Mevrouw Defesche de funktie van Beschermvrouwe spontaan aan vaard. Ook hier dank aan u Me vrouw. In onze ledenvergadering zal om trent installatie enz. van gedachten gewisseld worden en er dient een programma te worden uitgewerkt. Een en ander kan wellicht in combi natie met de installatie van onze honoraire leden. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zaterdag 5 november: 19.45 repetitie Grote Kerk. Zondag 6 november: 10.30 uur inzingen Grote Kerk, I daarna viering. Maandag 7 november: Geen repetitie. Donderdag 10 november: 19.00 uur gezamenlijke repetitie. Zaterdag 5 november '77: Senio ren om 13.30 uur aanwezig zijn in „Den Kerkdijk" i.v.m. loting Garde- toernooi. Denk vetder aan woensdag 9 nov. dan is het Minitoernooi. Repetities dinsdag: Aspiranten: 19.00 - 19.45 uur; Junioren: 19.30 - 20.45 uur; Senioren: 20.30 - 21.30 uur. Repetities woensdag: Junioren: 13.50 - 14.30 uur Aspiranten: 14.30 - 15.00 uur; Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Maandag 7 november a.s. maande- 'lijkse ledenvergadering in het gilde- huis. aanvang 20.30 uur.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3