Emotionele bijeenkomst over vestiging tijdelijk woonwagenkamp Zware mist eiste in Venray zijn tol reorganisatie DISC JOCKEY Citroën in Venray opheffing zuivelfabriek V J. THEUWS Aanstelling part time maatschap" pelijk werkster Geslaagd ebberink Geen Raad ebberink Martens X) VERF BEHANG 'W ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen TH. LANKVELD, arte Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Vercauteren en De Vocht Dr. DE VOCHT Henseniusstraat telefoon 1878 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uui 'smiddags van 17-18 uur WEEKEND- en NACHTDIENST VENRAYS APOTHEKEN van heden vrijdagavond 18 uur tot volgende week vrijdag: APOTHEEK ST. ODA hoek Schoolstraat-Passage ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mei. Z'. J. JANSSEN telefoon 04780 - 1269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende dé gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. CONSULTATIEBUREAU BRUKSKE Dependance Bachstraat, eveneens op afspraak, tel. 3859 of 1269. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgave hiervoor bij Het Groene Kruis Venray, telefoon 04780-1269 of bij mevr. van Herwaarden, Tuin straat 3 te Venray, telefoon 04780- 6085. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996 Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad a 1,50 per deelnemer per keer. AUTO-HULPDIENST Alarm nr. t>el. 04780 - 4571 GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Westsingel 5 Venray tel. 04780-6363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert,volgens afspraak Tussen de gemeenten Broekhui zen, Grubbenvorst, Horst, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Venray is onlangs een gemeenschappelijke re geling getroffen voor wat ge noemd wordt de regionale com missies als bedoeld in artikel 6j van de Wet op de bejaardenoorden. Deze commissie zal adviseren over de noodzaak tot het opnemen van be jaarden in bejaardenoorden- Het werk van deze commissie maakt het in principe mogelijk, dat bij de opname in bejaardenoorden selectiever te werk kan worden ge gaan. Omdat in deze commissie in ieder geval onder meer een maatschappe lijk werk(st)er zitting moet hebben, heeft het college van burgemeester en wet houders thans mevrouw L. G. Röthengatter-Pennings uit Grubben vorst als zodanig benoemd. Voro Venray heeft de heer G. Be- terams zitting in deze commissie als voorzitter. Waarnemend voorzitter is het gemeenteraadslid de beer H. van der Locht. Als secretaris van de commissie is de heer H. Heintjes (medewerker van het bureau wel zijnszaken van de Afdeling sociale zaken Venray) aangewezen. Binnenkort zal de indicatiecom missie worden geïnstalleerd. Te Utrecht slaagde voor het diplo ma E.E.G.-laborante mej. Truus Schrooten uit Venray. Het aanwijzen van een tijdelijke standplaats voor vier woonwagens aan de Broekweg door het college van b. en w. heeft een behoorlijke schrikreaktie teweeg gebracht by de bewoners van de Broekweg en de Overloonseweg. Een eerste gevolg was een beroepschrift aan de gemeensteraad van een groot aantal omwonenden, gevolgd door een lijst met handtekeningen van kinderen, di-e schreven bijzonder ver ontrust en bang te zijn nu er een woonwagenkampje tijdelijk aan de Broekweg wordt gesticht. Een groot aantal omwonenden kwam woensdagavond naar het gemeentehuis, niet alleen om te luisteren naar de informatie over de motieven, welke tot het besluit van b. en w. hebben geleid, maar zeker ook cm uiting te geven aan hun ge voelens. Dat het af en toe bijzonder emotioneel toeging, laat zich ge- makkelijk denken. Duidelijk werd door de burge meester gesetld. dat het hier ging om een tijdelijke vestiging van VIER woonwagens in afwachting van het gereedkomen van het defi nitieve woonwagenkamp aan de Spurkterweg. De vier gezinnen, die nu naar Venray willen komen, vluchten als het ware uit „In de Römer" te Venlo, waar de toestand nagenoeg onhoudbaar is geworden omdat daar 94 gezinnen wonen op een ruimte, welke bestemd is voor 72 gezinnen. De angst van de omwo nenden dat „tijdelijk" een rekbaar begrip is, kon ten dele door de bur gemeester worden weggenomen dooi de mededeling, dat het hooguit een. jaar kon duren. De heer P. Vosbeek, als gemeenteambtenaar zeer nauw betrokken bij alles wat met het woonwagenkamp te maken heeft kon zeker stellen, dat in juli, hooguit augustus het defintieve kamp aan de Spurkterdijk klaar zou zijn. Op de vraag wie er komen wonen werd geantwoord dat het vier ge zinnen zijn t.w. een gezin met vier grote kinderen, 1 gezin met 2 kin deren van 4 en 6 jaar, een gezin met 2 kinderen van 2 en 4 jaar en een echtpaar waar binnenkort de eerste op komst is. Een van de woonwagenbewoners is zonder werk. Een ander is markt koopman (schoenen), terwijl er twee werkzaam zijn in de sloophandel. Met nadruk werd gezegd, dat bei den' de opslag houden in Venlo, om dat ncch ana de Broekweg, noch aan de Spurkterweg opslag van mate rialen is toegestaan. De bezwaren van de omwonenden konden tenslotte als volgt wordèn samengevat: de buurt vreest deva luatie van de omgeving, waarvan gezegd werd, dat deze toch al niet zo gunstig bekend staat. Waardeda ling van de eigendommen zou daar door het gevolg zijn. De burgemeester probeerde veelal tevergeefs de bezwaren welke men heeft tegen woonwagen bewoners weg te nemen. Van de zijde van de omwonenden werd als alternatief gesteld het aan wijzen van een plaats op het voor malige recreatieoord Vlakwater, om- Woensdagmorgen omstreeks 9.15 uur heeft zich in dichte mist een kettingbotsing voorgedaan op de Wanssumseweg, waarby een Ven- rayer als dcdelyk slachtoffer te be treuren valt. Een personenauto, bestuurd door mevr. A. Th. (38) uit Well reed van uit de richting Wanssum in richting Venray. Zij sorteerde links voor ten einde nabij Hcogzand linksaf te rij den. Terwijl zij stilstond met de auto naderde achter haar uit de richting Wanssum, een autobus, v.an de Zuid Ooster. zonder passagiers, bestuurd door G. Pelzer uit Venray, oud 46 jaar. De autobusbestuurder bemerkte de stilstaande personen auto te laat, draaide het stuur wel iswaar nog naar links, doch kon niet voorkomen dat de bus met de linker achterzijde van de auto in aanraking kwam Hierdoor kwam de bus tot stilstand op het linker weg gedeelte. Op dat moment naderde uit de richting Venray een cement- wagen bestuurd dcor J. v.d. P. uit Maastricht. DeZe kwam frontaal in botsing met de autobus. De bus werd geheel vernield en de chauf feur wercLuit de bus geslingerd. Hij kwam onder de voèrzijde van de cementwagen terecht, die op zijn beurt rechts van de weg in de sloot raakte. De buschauffeur werd hier bij gedood. Achter de cementwagen reed een personenauto, eveneens in richting Wanssum, bestuurd door B. uit Horst, en weer daarachter een twee de cenmentwagen, bestuurd door G. K. uit Horst, oud 28 jaar. Deze ce mentwagen kwam in botsing met de voor hem rijdende personenauto, welke daarop in de sloot terecht kwam. Behalve de vernielde bus, werd ook de eerste cementwagen geheel vernield. De bestuurster van de voorgesorteerde personen auto en de bestuurder van de eerste cementwa gen werden gewond overgebracht naar het Venrayse ziekenhuis. Mid dels takelwagens zijn de zwaar be schadigde voertuigen van de weg verwijderd. Het doorgaande verkeer bleef tot ongeveer half twee ge stremd. Eveneens op de Wanssumseweg, vond omstreek 10 uur die morgen een botsing plaats waarbij drie per sonenauto's betrokken waren. Een der bestuurders liep dusdanige ver wondingen op dat hij naar het Ven rayse ziekenhuis moest worden ver voerd. Omstreeks het zelfde tijdstip had op diezelfde Wanssumseweg 'n bot sing plaats tussen een personenauto bestuurd door de 28 jarige H.J. uit Siebengewald en een vrachtwagen bestuurd door de 30-jarige P.B. uit Heythuizen.. Een half uur later, weer op Wans sumseweg een botsing tussen een truck met oplegger, bestuurd door de 24-jarige F.K. uit Lith, en een personenauto bestuurd door de 27- jarige mej. M.A. uit Meerlo-Wans- sum. Deze laatste stond in een par keerhaven stil, maar doordat de tr. met oplegger in een slip raakte ont stond de botsing. Op dat autowrak reed de personenauto bestuurd door de 42-jarige M.H. uit Ottersum. De oorzaak was, dat deze bestuurder inplaats van de juiste koers te hou den, teveel aandacht had voor het autowrak. Verder botsingen op die mistige woensdag hadden o.m. plaats op de Ripseweg. De 50-jarige bestuurder W.J. uit Baarlo wilde de voor hem rijdende auto inhalen. Dit lukte niet en bij het weer invoegen raakte hij de voor hem rijdende auto. Op de Noordsingel kruising Maas- heseweg botsten de personen-autos bestuurd door de 62 jarige P.M. uit Blitterswijk en de 30 jarige A.H. uit Amsterdam. Op de Merseloseweg had eveneens een botsing plaats. De -personen auto van mevr. A.S.-v. E. uit Ven ray stond geparkeerd nabij de Cloc- kerkt. Bij het wegrijden bemerkte zij niet dat haar auto werd inge haald door de personen auto be stuurd door de 71 jarige Venray J. R. Ook bij deze botsing bleeft het alleen bij zware materiële schade. Op de foto de vernielde autobus van de Zuid Ooster, bij welk onge luk G. Pelzer het leven verloor. dat daar reeds nutsvoorzieningen aanwezig zijn. Men vond het geld weggooien om voor een half jaar nutsvoorzieningen aan de Broekweg aan te leggen. Geantwoord werd dat die al aanwezig zijn; dat de Stichting Vlakwater wel is geliquideerd, doch dat het desbetreffende raadsbesluit nog niet door Maastricht is goedge keurd. De buurt vroeg tenslotte duide lijke garanties, wanneer toch de staanplaatsen aan de Broekweg ko men. Hetgeen deze avond door de om wonenden naar voren werden ge bracht is, zoals de burgemeester zei, voldoende voor een nadere studie over de vraag of toch niet naar een andere tijdelijke plaats zou moeten worden uitgezien. EERSTE NOORD-LIMBURGSE KAMPIOENSCHAPPEN Afgelopen vrijdag had in Discotheek De Aide Head, aan de Langstraat alhier, de halve finale plaats voor eerste Noord Limburgse Discjookey kampioenschappen. Zoals verwacht mocht worden, was hiervoor grote belangstelling. De uitslag was: 1 H. Huys, Maasbree 205 p. 2 E. Jones. Vierlingsbeek 191 p. 3 A. Schuurmans. Venray 178 p. 4 R. Kolle, Weert 169 p. '5 G. Beeren, Venlo 164 p. De finale wordt vrijdag a.s. gehou den in Nautilus te Venlo. Hiervoor is iedereen uitgenodigd, die op een of andere manier heeft meegewerkt aan het oi-ganiseren van deze d.j.- kampicenschappen. Tevens zijn er vele genodigde gasten op deze finale avond aanwezig. Zo'n 140 blijven er over voor het publiek. Men kan re serveren door d.irekt een briefje te schrijven naar Stichting Disco-amu sementen, Venlo, postbus 830. Als speciale gasten zullen op deze finaleavond de Blue Diamonds aan wezig zijn. Er is voor een ware prijzenregen- gezorgd. Daarnaast is er een pers prijs. De prijzen voor de. finalisten zijn naar keuze: een 8-daagse reis naar Mallorca; een 8-daagse reis n. Ibiza; een 5-daagse reis naar Enge land (met en zonder reisgeld, 2x); draagbare televisie; complete stereo installatie en 'n cassete-recorder. tijd. noodwinkel Schoolstraat Met ingang van 31 oktober a.s. start van Gorp B.V. in Venray met een nieuw automobielbedrijf. Het is gevestigd in het pand aan de Hors- terweg 10a te Leunen. Het pand, voorheen Groentehal en Panklaar- bedrijf Hcuben B V. werd in twee maanden tijd omgetoverd tot een autobedrijf, waarin alle quick ser vice, onderhoud en reparaties kun nen worden uitgevoerd. Ook wat be treft onderdelen voorziening is alles in deze tijd geregeld kunnen wor den. De aanpasing van showroom en benzinestation zal no* wel enige tijd van voorbereiding en realisering vergen. Uiteraard is toch verkoop en inruil van automobielen mogelijk. Reeds zeer velen uit Venray en omgeving hebben reeds kennis ge maakt met een van de Van Gorp- bedrijven te Venlo of Helmond. In de regionale pers heeft men het al kunnen lezen: door een nieuwe organisatie-struktuur van de Cam- pina Zuivelbedrijven worden er in de drie zuidelijke provincies een aantal „mel.k"-fabrjeken gesloten, waaronder oök Venray. De situatie is zo, dat er in een tijdsbestek van 4 jaren, van de -24 huidige bedrijven er nog slechts vijf overblijven, waarvan dan nog enke le geheel nieuw te bouwen fabrie ken. De overblijvers zijn Zevenberg sehcek. Veghel, Bergeyk, Tilburg en Rijkevcort. Wel staan o.m. op het programma een nieuw te bouwen kaasfabriek in Horst en nieuwe be drijven cf uitbreiding in Schinnen en Weert. Venray staat op het programma als een der eerste bedrijven die in de periode 1978-1979 gaan verdwij nen. Dat heeft natuurlijk de nodige konsekwenties voor het op deze fa briek werkzame personeel. Er deden al allerlei geruchten de ronde, maar die bleken bij informatie niet waar te zijn. Zeker is dat in Venray slechts een depot overblijft, van waaruit o.m. de bestellers bevoorraad gaan worden. De bestellers blijven in loondienst bij Campina. Dus in feite verandert er vcor hen niets. Het is zelfs mogelijk dat het assortiment, van verkoopprodukten nog wordt uitgebreid. Willen ze zelfstandige slijter worden, dan kan dat en krijgt men alle steun en medewerking van Campina. Maar cok dat was in het verleden al mogelijk. Iets anders is het natuurlijk voor het technisch personeel. Nu is het zo, dat het personeel niet allemaal in Venray woont. Vcor verschillende van hen zal het dan ook geen pro blemen opleveren om b.v. in Horst of Rijkevoort te gaan werken. De pendel-afstand kan dan zelfs korter zijn. Hetzelfde is in feite het geval met het administratief personeel. Ook zij kunnen vermoedelijk in Horst of Rijkevoort een nieuwe baan vinden. Vcor hen echter die daar niet in slagen of zich te zeer met Venray verbonden voelen om elders te gaan werken, zal zonder meer een up-to-date afvloeiingsrege ling gecreëerd worden. De vakbon den zijn n.l. ock ten nauwste betrok ken bij deze wijziging van de orga nisatie-struktuur. Uiteraard zal het depot dat in Venray overblijft ook een zeer kleine administratieve be zetting moeten hebben. Rijst natuurlijk de vraag waarom men in Horst een nieuwe fabriek (kaas) gaat bouwen, terwijl hier een geheel fabriekscomplex aanwezig is. De economen die deze organisatie- struktuur op poten hebben gesteld zijn echter van mening dat een ultra moderne nieuwe fabriek econo mischer kan werken dan een ver bouwde zuivelfabriek. Ook het ver voer van melk en melkprodukten heeft hierin een belangrijke rol ge speeld. De situatie is op het ogenblik al zc, dat in Venray alleen boter ge maakt wordt. De ondermelk gaat dan naar Veghel, dat is 95% van de Venrayse melkproduktie, terwijl ook aan Venlo een kwantum melk gele-, verd wordt. Men heeft dus min of meer geredeneerd, dat als men al 95% van de aangevoerde melk weg brengt net zo goed 100% kan weg brengen. Ook voor de boeren/melkveehou ders verandert er in feite niets. De melk wordt cok in de tcékomst aan huis opgehaald. Men voorziet zelfs een geldelijk voordeel voor hen van l'/z ct. per geleverde liter dit van wege het meer economischer beleid. Dat betekent bij een jaarproduktie van 80.000.000 liter, d.ie hier in Ven ray aangevoerd werden toch een net bedrag van 1.200.000, De overblijvende fabrieken van Campina werden stérk gespeciali seerd. Dat wil zeggen dat er voor de voorziening van melk en melk produkten in de drie zuidelijke pro vincies overblijven: 2 ccnsumptie- melkbedrijven, t.w. Tilburg en Schinnen; 3 kaasbedrijven, n.l. Rij- hcek en Weert; tenslotte nog het kevcort, Tilburg en Horst; 3 boter- bedrijven, t.w. Veghel, Zevenbergse- ccndersbedrijf in Bergeyk waar ook cp beperkte schaal nog beter zal werden bereid. Dat zijn dan in het kort weerge geven de plannen van Campina. Thans is het woord aan alle groepe ringen, die uit hoofde van hun funk- tie en/of betrokkenheid met het toe komstige Campina-gebeuren te ma ken hebben. Dat zijn op de eerste plaats de bestuurderen en de hoofd- direktie. en vervolgens de vakbon- den, de onde' cernstuurgroe alsmede het Zij zullen duid den op de vraa voerbaar en a kunnen zelfs e~ voors tellen. Burgemeeste nen, dat het turele Raad in; niet zinvol is. Aan de comni cultuur en recr vraagd of zij Bij de begrot voorgaande zocht na stelling van eei Venray zinvol Om hierin een gen heeft het laten informerei wijze van een Bij het projc van zaken in gemeenten tegei de huidige situ burgemeester ei conclusie gekon ontwikkelingen ray op allerlei turele zaken de Culturele Raad zinvol maken, vreesd, dae doi een dergelijke overlappingen van andere gei formatie bleek, Culturele Raad moet worden do ticulier initiatie begroti ide jar« j te gaa van epi In de gemeei aanwijzingen, d tiatief behoefte turele Raad, tei liere zijde ook zake zijn ontwi Het colëge m dat de ontplooi i eventueel in t( i Raad .minimaal 'HARTELIJK DANK aan Iedereen die door felicitaties en cadeaus ons huwelijksfeest tot/een on- vergetelijkeNjag hebben gemaakt. Sraar -Vulling: Gerrie Vullings^pers Voor het onderhouden en spitten van TUINEN Tegels leggen n pr Te bevragen Past. v.d. Gaetstraat 42 ^lieve geen geld goederen of te i mijn géwezen/Vrouw E.G. Duynhvgver-Slaats daar deje nietxdoor mij worderf betaald N.W>/Duynmaypr Fpgotstraat 59 Venray Iflet wie kan ik iedgro-dSg mee^naar HelnTond rijden JJgJjotrterrfiSek. 22 tel. 1847 -Voor alle soortejy'Bloem- boilen, ViooltipS; Primula's en Meiblq^rrfpjes^ kunt V terecht J. vair/den Beuken Krëkel- kamp^i Wanssum tel. 629 VEEHOUDERS laaKgl Uw Vee door GroenincjsesïFaal 25 GrqpntfTgen of teT>-Q4788-379 ANTIEK TE KOOP 4 originele puntgave an tieke Brabantse stoelen Te bevr.: Patersstraat 35' Venray (tel. 1043) Vrijdags van 18.30-20.0 y&s Zaterdags van 10.00-12.00/U. Deze week zeer speciale aanbieding in bedstelien 80/190 99,-, 90/190 f 109 120/190 149,-, 130/190 169,- 140/190 f 189,- 140/200 199,- pantynylons en tOO maillots en mousse maillots en steunpantys en elastieke kousen en kniekousen in Venray bij tijdelijk Schoolstraat 8 I Schoolstraat 30 telefoon 5666 10 jaar garantie HOJA Zelfbediening Kloosterstraat 30 t.o. de kerk St. Jozéfparochie Deurne Voor uw tuin ,35 Heesters, bomen, rozen. Erica's, coniferen, vasre planten, turf, potgrond; compost, koemest, etc. J. WEIJS Sierteeltkwekerij „Oostrum" Stationsweg 175, Oostrum tel. 04780-1656 Voor ALLERHEILIGEN Potchrysbqten, Gr afwerk Violen, Ka)hftrf>lanten en Snijbloeme J. Petere^Meerlosewfeg^H Oirlg^ell. 04787-360 TE HUUR tfo te Merselo een fraai vf*" bouwde BOERDERL de periode van 1 Jj huur, gedeeltelijk gestof feerd en grotendeels ge meubileerd. Geheel v/lje ligging. Huurprijs n.o.t.k. Makelaarskantoor W.A.O. van Soest, Paterslaan 2, Venray. 04780-3636 GLASSERVICE TELEFOON 1523 - VENRAY BESTEL.. TIJDIG Potchrysanten «for Allerhelllgep^^^ W. Janssen Horstenfreg^lO Leunen-tel. 1984 opg bro< grol teTO KAS^ Helfri GR OUI WA KEI Dalan foon vanir- „De I Recrë n

Peel en Maas | 1977 | | pagina 14