iNIGINGSNMWS 69 0J.C. DE BRAK Zondagochtend concert ed- en dkundige Inray e.o. ■nieuws d Venrays Mannenkoor Kath. Vrouwengilde St. Pe\^S Pierotten nieuws jeugdnatuurwacht Schutterij 't Zandakker Reünie Het Oude Brukske Wat is die F.N.V. eigenlijk? JEUGDWERK BRUKSKE WERKGROEP RECREATIE BRUKSKE L.K.I.B.afd. Venray Bondsconcertwed- strijden in Deurne Zon in de schoorsteen Rikken in Leunen Nieuws uit Overloon Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. oktober a.s. om ig in de foyer van itrum, Hensenius- Deze dia-lezing m |oor drs. G. Egelie, medewerker aan 't Sakituut van de Uni- cht. luidt: „Wegen en ant jsen en kapellen legen", velen van U bij en leerzame lezing en en, zijn hartelijk wel- ipname koorwer- inseweg, gezamen- ikoor. KV. Bijeenkomst twaalf in Prinsen- ars en rode 5) Prinsenhof. :kest. Generale re- iedpme harmoniewer- kilt V( tendconcert in de harmonie van nber: harmoniewerken Boschhuizen. thowband omgeving tT MET IZIEK ^jdrie jaar geleden, ifinitief met de ging die momen- liretten, majoret- at een flinke üit- Van het begin af ]ng geweest. Met it zeer veel geld ook gekomen tot in Instrumenten- Door milde ge- i> de rekening it dat nog vele jers, particulie re aan dit fonds v. penningmees- 1539.53.969. mende maanden worden georga- o.a. donateurs- St. Nicolaas- hoopt D.S.V. dan oj organiseren met hiervan hoopt ipfetischaf van het over te inen meisjes en ar zich als aspi- oor tgSc extra inlich- [savond op za- 17.00 tot 19.00 lokaal van het or door deze ver trokken zijn van _>leiding van de leiding van dhr. jk welkom, nt U met de in- tuur kennis ma- ïsen in de Vre- dank voor uw onze donateurs- instrukteur Bas irichtingssignaal ps op zondag 9 Deze week bereikten de diverse persberichten uit de Duitse bladen Venray over het suksesvolle optre den van Venrays Mannenkoor in Ahrweiler. Zeer uitgebreide artike len met foto's gaven 'n verslag van de concerten die aldaar door 't koor werden gegeven. Dat deze optredens buitengewoon in de smaak vielen be wezen de vete koppen boven deze artikelen met teksten als: „Hollands Mannenkoor uit Venray begeister- den" enz. Vooral 't optreden in de bomvolle St. Laurentius kathedraal bleek veel indruk te hebben gemaakt evenals 't feit dat alle nummers, zonder 't muziekpapiertje in handen, werden gebracht. Ook over 't optre den van Harmonie Euterpe werden lovende woorden geschreven. A.s. zondag 23 okt. gaat 't koor naar Geleen alwaar men de Zan- gersdagen, georganiseerd door de Federatie van Nederlandse Zangers bonden, met een drietal nummers gaat besluiten Onder leiding van di- rekteur Frans Verhofstad en met pianobegeleiding van dhr. Jean v.d. Tillaart worden gebracht Old black Joe; Andante uit de Poolse mis met als solist Wim Fleurkens en als slot stuk Evi Biam uit Ernani. Donderdag 20 okt. i.p.v. repetitie, verzamelen om 19.00 uur in de aula van 't gymnasiüm aan de Leunseweg vcor de opname van de L.P. door Euro Sound. Zaterdag 22 okt. is 't weer aantreden en wel om 17.00 uur in uniform bij de Vredeskerk alwaar ons koor aanwezig zal zijn bij de Eucharistieviering om 17.30 uur bij gelegenheid van het 25-jarig jubi leum als musicus van onze direkteur Frans Verhofstad. Om 20.00 uur deze avond weer verzamelen in Almonda alwaar 'n receptie wordt gehouden door de jubilaris. Zondag 23 okt. om 17.00 uur ver zamelen bij Almonda in uniform voor vertrek naar Geleen. Thuis komst is 12.00 u. - 00.30 uur. Donderdag 27 okt. om 19.30 extra repetitie voor le tenoren en om 20.00 uur voor 't gehele koor. Voor 't scholenzangfestival, geor ganiseerd door Venrays Mannenkoor hebben zich liefst 11 scholen aange meld. Het belooft dan ook op 20 no vember een geweldige happening te worden in de schouwburg. Hierop komen we de komende weken nog nader op terug. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda tel. 5777. Eerstvolgende Hofkoorrepetitie a.s. zondag 2 3ok. om 11.30 uur in Al monda. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zondag 23 oktober, 11.30 uur zon dagochtendconcert in de foyer van de Schouwburg, in samenwerking met Harmonie „Sub Matris Tutela" uit Oostrum. Wilt u uiterlijk een kwartier van tevoren aanwezig zijn? Maandag 24 oktober, 20.00 uur muziekcursus voor de leden, die zich hiervoor opgegeven hebben. Afmel dingen voor deze cursus uitsluitend bij: Mw. A. Luijpers-Rutten, de Hou ten Hoek 6, tel. 3554. Dinsdag 25 oktober, 19.30 uur re petitie voor de alten, om 20.00 uur voor het hele koor, in de Essel, Ur- sulastraat. Na de koffiepauze Alge mene ledenvergadering. Dinsdag 1 november, 20.00 uur re petitie in de Grote Kerk, Markt. Deze repetitie is erg belangrijk, zulks in verband met het veertigjarig hu welijksfeest van onze leden de heer en mevrouw Minnema; het veertig jarig kloosterfeest van ons lid Zuster Augusta (Hagenaars) en de mede werking aan de Allerzielenviering op 6 november op de begraafplaats Boschhuizen. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 6159. secr.: N. de Graaf-Wijnen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Maandag 24 okt. a.s. ledenavond om 20.00 uur in de foyer van de schouwburg. Op deze avond zal Har- riët Freezer voor ons een causerie houden, getiteld: „Mannen en vrou wen in hun rol". Studiedag ontwikkelingssamen werking. Donderdag 27 oktober a.s. organi seert de werkgroep voor ontwikke lingssamenwerking in Limburg, sa mengesteld uit leden van K.V.G. en N.C.V.B. (Ned. Christen-Vrouwen bond) een studiedag in de Oranjerie te Roermond van 9.30-16.00 uur. On derwerp: Wordt de koffie (te) duur betaald? Naar aanleiding van een film die wordt getoond, zal van ge dachten worden gewisseld over een onderwerp, dat ons allen raakt (n.l. ons dagelijks kopje koffie), maar dat ook belangrijk is voor mensen in de Derde Wereld. Het kan mogelijk ver duidelijken en ons meer bewust ma ken van onze persoonlijke mogelijk heden en onze invloed op de gang van zaken. De dag wordt begeleid door de heer Jos Zuidgeest, medewerker van S.O.S. Wereldhandel te Kerkrade en de heer U. Bruseker. medewerker van Consumenten Contact. U kunt zich voor deze dag opgeven tot uiterlijk 22 oktober a.s. bij me vrouw A. Bekkers-Jacobs, Nassau- plein 13, tel. 2068, met vermelding: cf U al dan niet aan de lunch wilt deelnemen. Dinsdag 1 november: Fietsen. Bij eenkomst om 13.30 u. bij de schouw burg. Donderdag 3 november: Discussie ochtend. Om 9.0 uur H. Mis in de Grote Kerk, waarna samenkomst in het zaaltje onder de kerk. Zaterdag 22 oktober a.s. zal het korps deelnemen aan een stertocht, georganiseerd ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Bouw en Houtbond van het NKV, K.B.B.H. De korpsleden worden om 13.30 uur verwacht aan de L.T.S. Ook willen bestuur en leden ieder een hartelijk dank zeggen voor de grote materiële steun bij de kollekte van verleden week zaterdag. Het is voor het bestuur en leden een sti mulans op de ingeslagen weg voort te gaan. Dinsdag 25 okt. '77 bijeenkomst ouders van de Senioren-Garde om 19.30 uur in Rapporten-kamer. (Hfd. geb. St. Servatius). Repetities dinsdag: Aspiranten: 19.00 - 19.45 uur; Junioren: 19.30 - 20.45 uur; Senioren: 20.30 - 21.30 uur.. Repetities woensdag: Junioren: 13.50 - 14.30 uur; Aspiranten: 14.30 - 15.00 uur; Senioren: 18.45 - 19.45 uur. Na een week genieten van een mooie herfstvakantie gaan a.s. woensdag 26 okt. 408 leerlingen uit de vijfde klassen van de 23 basis scholen in de gemeente Venray ge ïnstalleerd worden tot Jeugdnatuur- wachter. Om twee uur vindt de installatie plaats van de nieuwe leden uit de kerkdorpen en om drie uur voor de nieuwe leden uit Venray-kom. De officiële installatie zal verricht worden door wethouder van Oers. Tegelijk met de installatie starten we ook weer met de puzzelaktie. We dachten dat de puzzel niet al te moeilijk is en wensen allen er veel sukses mee. Onder bar slechte weersomstan digheden hebben wij op zondag 2 ok tober het clubkampioenschap ver schoten. Ondanks dit slechte weer waren de prestaties prima. Kampioen werd Piet Scheffers. Opmerkelijk is dat Mevrouw Schef- fers-Webers het presteerde om het reserve-kampioenschap te veroveren. De derde prijs was voor John Ste vens. Proficiat allemaal. Denk aan de stermars van de bouwbond a.s .zaterdag om 13.30 uur in het Gildehuis. Volgende ledenvergadering is op maandag 31 oktober a.s. De winterkompetitie is gestart. Woensdag 26 okt. a.s. om 19.45 uur partijrepetitie voor de mozzo-sopra- nen. Om ongeveer 20.15 uur wordt dan het gehele koor verwacht. Vrijdag 28 okt. zingen we om 15.00 uur in de Vredeskerk de plechtige mis voor ons medelid Mevr. Claes- sens, die haar zilveren huwelijks feest viert, 's Avonds om 18.30 uur zullen we de feestelingen een sere nade brengen in café Martens in Leunen; in uniform. Bij verhindering voor de repetitie uw afmelding graag aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309, of aan Mevrouw v. d. Bekerom. tel. 3332. CAPRICCIO Zondagmorgen 23 oktober: 11.30 gez. repetitie aansluitend le denvergadering. Maandagavond 24 oktober: 19.30 gez. repetitie. Donderdagavond 27 oktober: 19.00 gez. repetitie. BOJEMA Vrijdagavond 21 oktober: 19.00 gez. repetitie. Vrijdagavond 28 oktober: 19.00 gez. repetitie. SALTARFLLO Zaterdagavond 22 oktober: 19.00 gez. repetitie. Zaterdagavond 29 oktober: 19.00 gez. repetitie. Afmeldingen koor: Ralph Reynders 04780-1327; orkest: R. Cals 04786-209. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zatrdag 22 oktober is er weer een discoavond. Deze avond is nog steeds vcor ALLE Leeftijden, en niet zoals veel kinderen menen dat er zaterdag alleen toegang is voor kinderen van 12 jaar en ouder. Zo gauw we gaan wisselen van leeftijdsgroep, zal dit duidelijk bekend gemaakt worden in dit blad en bij de mededelingen bij het Trefcentrum. Oké tot zaterdag dan, maar dan ook allemaal weer in het Trefcen trum, Ursulastraat 2 te Venray. Toe gang voor alle leeftijden. 'el. 1970 Op. openbare bibliotheek venray Julianasingel 33 - Tel. 1970 Aanwinsten volwassenen afdeling: Braunberg, R. Vlucht 773. (av) Driskell, D. C. Two centuries of black American art. Helman, Albert. Facetten van de Surinaamse samenleving. Herbet, J. Dodelijke nevel, (sf) Jansen, J. H. Transistorhandboek. Dl. 2. Konsalik, H. G. Vakantie in St. Tro- pez. (av) Noordbrabant. (Kijk op Nederland). Oltmans, W. L. Een reportage over de Kennedy-moordenaars. Roy van Zuydewijn, N. de. Leven met antiek. Zuid-Afrika; de opstand van de on- gewensten. Alle mensen die op het oude Brukske hebben gewoond, en geen uitnodiging hebben ontvangen voor de reünie op 19 nov. a.s. en toch in teresse hebben om te komen worden vriendelijk verzocht kontakt op te nemenmet: Harry Jeuken, Oude Oos trumseweg 24, tel. 2046. Lourdescomité ajd. Venray Moe, maar voldaan keerden dins dag j.l. de pelgrims terug uit Lour- des. Niet alleen de kinderen uit onze gemeente, maar ook volwassenen. Lourdes had op allen een geweldige indruk gemaakt en zij hopen dan ook t.z.t. nog eens terug te kunnen gaan. Met vreugde zullen zij nog vaak te rug denken aan de mooie dagen die zij daar mochten beleven. Hartelijk dank nogmaals aan al diegenen die het mogelijk maakten dat voor het eerst kinderen uit onze gemeente een kinderbedevaart kon den meemaken. -Met uw hulp pro beren we hier zeker een traditie van te maken. Maar we zijn intussen al weer en kele maanden bezig met de voorbe reiding van de bedevaart in mei van het volgend jaar. Het gaat wel met onderbrekingen omdat we andere kcllekten e.d. volgens de gemeente lijke kollektekalender niet in de weg willen staan. D,e kollekte vcor Het Zorgenkind is voorbij, zodat we weer verder kunnen gaan met de aanbie ding van Lourdes-kaarten. Omdat de greep medewerkers(sters) vrij klein is duurt het telkenjare enkele maanden voor deze mensen „afge werkt" zijn. Steun hen door een kaart te kopen. U helpt hiermee zie ken uit uw eigen gemeente. Maar U kunt ook storten op onze bankrekening bij de Rabobank te Venray, nr. 1739.06.958 t.n.v. Lour descomité afd. Venray. En.... wilt U Lourdes dicht bij huis hebben, neem dan kontakt op vcor een dia-avond met dhr. H. Theeuwen, van Megenstraat 15, Leu nen, tel. 1107. Er zijn nog avonden vrij. U kunt keuze maken uit een avondvullende serie of een pauze programma. U hebt het misschien wel eens ge lezen: „de machtige F.N.Vver reweg de grootste vakbewegings concentratie in Nederland. Maar hoe zit dat nu precies? De Federatie Nederlandse Vakbe weging is nog piepjong. Zij is ter wereld gekomen op 1 januari 1976 en bestaat uit twee vakverbonden (ook wel vakcentrales genoemd) namelijk het N.K.V. en N.V.V. Dat zijn zelf ook weer een soort federaties: zij zijn de centrales van een groot aan tal vakbonden. Deze vakbonden waarvan de F.N.V. er in totaal 24 overkoepelt, variëren van zeer groot (200.000 leden) tot klein (1000 leden). Onder die 24 neemt één vakorgani satie een bijzondere plaats in dat is de Nederlandse Vereniging van Jour nalisten, die niet bij het N.V.V. of N.K.V. hcort, maar rechtstreeks bij de F.N.V. is aangesloten. Machtig? De grootste vakbewegingsorganisa tie? Jazeker: het totale aantal leden bedraagt ruim een miljoen. Wat wil de F.N.V.? Waarom is men lid van een F.N.V. bond? Als werknemer heeft men in goede en kwade tijden behoefte aan samen gebundelde kracht die het resultaat is van organisatie. Ter bescherming en verdediging van belangen: men denke aan (gratis) rechtskundige hulp bij o.a. ongevallen, verzeke ringskwesties, huur- en koopkwes ties, arbeidskwesties enz. enz., aan onderhandelingen voor betere ar beidsvoorwaarden, uitoefenen van invloed op regering en parlement ten behceve van tal van zaken die de positie van de werknemers (of meer in het algemeen de zwakkeren in on ze samenleving) raken. De F.N.V. wil niet alleen de ma teriële en de immateriële belangen van de individuele werknemers be hartigen, zij wil ook streven naar veranderingen in de maatschappij. Daarbij is het doel „een democra tische samenleving die zich ken merkt door welzijn voor allen, recht vaardige verdeling van arbeid, wel vaart en macht, spreiding van ken nis en door een gezamenlijk verant woordelijkheid voor de handhaving van de vrede." Zo staat het in de statuten. Daarin staat ook te lezen dat de F.N.V. uit gaat van de democratische beginse len en van de grondrechten, neerge legd in de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. De F.N.V. erkent de betekenis die geloof en levensovertuiging hebben als bron van inspiratie voor vakbewegings- aktiviteiten. De F.N.V. geeft twee bladen uit n.l. „de Vakbondskrant van Nederland" en „Bondgenoot". Op de „Vakbondskrant" kan ieder een zich abonneren, „Bondgenoot" is uitsluitend voor kaderleden van het N.V.V. en N.K.V. Tesamen hebben zij een oplage van (thans) 60.000 ex. Geachte lezer, hier wou ik het bij laten voor deze keer. Over twee we ken komt er een stuk over de Voe dingsbonden F.N.V. die ook boven staande opgesteld hebben. Voor meer informatie kunt u zich vervoe gen bij het secretariaat van de Voe dingsbonden F.N.V., Ravelstraat 2, Venray. Voor alle kinderen van het Bruks ke. die op de basisschiol zitten is het jeudwerk weer begonnen met de ge zellige hobbyavonden en middagen. Velen weten nog van voorgaande jaren hoe enthousiast de kinderen hebben gewerkt en er zijn dan ook vele leuke werkstukken gemaakt zo als met St. Nicolaas en Kerstmis. We hebben weer een heel programma samengesteld zoals sport, spel en toneel en tevens het werken met hout, klei. papier, gips en allerlei andere materialen. De avonden en middagen worden gehouden in het. Brukske centrum in de oude boerderij en de kosten zijn 1,per avond c.q. middag in clusief materiaal. De indeling is als volgt: le en 2e klas van de basisschool cp woensdagmiddag 13.30 uur tot 14.45 uur, te beginnen op woensdag 26 oktober. Inlichtingen en opgaaf bij mevr. van Baggum, tel. 5880. 3e en 4e klas van de basisschool op maandagavond van 19.00 tot 20.15 uur, te beginnen op maandag 24 okt. Inl. en cpgaaf mevr. Raijmakers, lel. 3687. 5e en 6e klas van de basisschool op donderdagavond van 19.00 tot 20.15 uur vanaf 27 oktober. Inlichtingen en informatie mevr. Brouwers, tel. 5256. Alle kinderen zijn welkom dus kom maar eens kijken en meedoen. Tot kijk in de boerderij. De werkgroep Recreatie Brukske organiseert veer iedere belangstel lende van Venray e.o. elke donder dagavond een toep- en klavei jas- avend in taverne „De Openhaard" in het winkelcentrum van Brukske. De eerste avond is goed geslaagd en men hoopt dat nog meer liefheb bers zullen velgen, zodat men ze ker de eigen wijkbewoners el kaar beter leert kennen in een ge zellige sfeer. Iedereen is elke donderdagavond welkom en de deelname bedraagt 2,per persoon. A.s. zondag 23 okt.. speelt de reggae- groep „DE RUMBONES" in open jongerencentrum „De Brak" aan de Stationsweg 51 te Venray. DE RUMBONES is een reggae- band, bestaande uit zeven musici, waarvan er vier deel uitmaakten van de voormalige groepen C.C.C. Inc. en de Slumberland Band. Geïnspireerd door de muziek van ..TOOTS THE MAYTALS" kwam men op het idee om een reggaetour- nee te organiseren, waarin de mu ziek van Frederick „Toots" Hibbert een grote plaats zou innmen. Een maand geleden is er enthou siast gerepeteerd en het resultaat is een programma van twee sets met ongeveer 25 prachtige liedjes van Toots. Jimmy Cliff, Peter Tosh, U. Roy en een drietal eigen nummers. De RUMBONES zijn op toernée van 13 oktober t.m. 13 november. Voor Reggae liefhebbers vast erg leuk. omdat deze muziek hier ver moedelijk wel nooit LIFE te horen zal zijn. Voor niet reggae liefhebbers een ideale gelegenheid om van gedach ten te veranderen. Gedurende het optreden bestaat er volop gelegen heid tot dansen! Het optreden in de Brak begint om plm. 21.00 uur. Vrijdag 14 okt. j.l. werd in zaal C. Veerhuis een voorlichtingsavond over Maatschappelijk werk gegeven. Een viertal medewerkers van het R.I.M. ofwel Regionaal Instituut voor Maatschappelijke Dienstverlening Noordelijk Limburg, gaven een uit eenzetting. In kleine groepjes werd met hen gepraat over „wat is maatschappe lijk werk in Venray, weet u wat dat is?" Uit de gesprekken kwam duide lijk naar voren dat velen nog on voldoend op de hoogte zijn bij welke problemen maatschappelijk werk hulp zou kunnen bieden. Ook werd geconstateerd dat er voor velen nog een z.g. drempel vrees bestaat. De mogelijkheid werd besproken een spreekuur eenmaal in de maand voor de leden van onze bond te houden, zodat bij eventuele problemen maatschappelijk werk hierbij kan helpen. Om ±11 uur werd aan deze leer zame avond onder dank aan de me- fewerkers van het R.I.M. een einde gemaakt. In het kader van haar 50-jarig be staan organiseert fanfare „St. Willi- brordus" uit Neerkant de najaars concoursen voor harmonie- en fan farekorpsen in „Het Vierspan" te Deurne. De Bond van Muziekgezelschap pen in het bisdom 's-Hertogenbosch, onder wiens auspiciën deze wedstrij den zullen plaatsvinden, heeft hier voor een jury team aangewezen, be staande uit de heren P. v. Bruggen uit Assen; J. Claessens te Tilburg en K. Kokelaar uit Hoorn. Zij zullen in een tijdsbestek van drie dagen, 32 korpsen beoordelen. Uit deze regio nemen aan deze concoursen deel: Oploo, Swolgen, Holthees, Maashees, Oirlo en Tienray. De wedstrijden zullen plaatsvin den op 23, 29 en 30 oktober a.s. De aanvangstijden zijn op zaterdag te 16.30 uur en op zondag 13.00 uur. Het was in 1947 dat Alex vï Wayenburg via de radio in zijn pr gramma radio-ziekenbezoek", de g- dachte lanceerde om gezonden e« St. Nicolaaspakketje te laten sturc naar zieken, gehandicapten en hul] behoevende bejaarden. Dit initiatii sloeg zo goed aan. dat in de loop d< jaren het aantal deelnemers steec weer groeide. Het vorig jaar werde er zo'n 65.000 pakketjes verstuurd. De afdeling Venray van „De Zor nebloem" wil deze aktie ook in Ver ray stimuleren. Bij de aktie „Zon in de schoor j steen" gaat het niet om dure kado'; Integendeel! Het draait om het ms j ken van een gezellig pakje, complex met rijmelarijtjes of briefjes. Hoe u aan het adres van ieman kunt komen? Wel: alnaargelang d provincie, waarin u woont, schrijf men een kort briefje waarin staat „Wil een pakje maken. Graag adres. Daaronder schrijft u in blokletter uw naam en volledig acires. He briefje kan men vervolgens (dus af hankelijk van de provincie waa men woont) zenden aan b.v.: Pro vincie Limburg: De Zonnebloem ti Heerlen; Provincie Noord-Brabant De Zonnebloem te Breda. Attentie: Er dient een ongefran- keerde postzegel van 55' ct. bij ge; sloten te worden. Bedankt! Na lf november kan men een adres-for mulier, waarop de naam van eer zieke, gehandicapte of hulpbehoe vende bejaarde staat ingevuld. Te vens krijgt men bijzonderheden om trent leeftijd, geslacht, enz., zodal bij de samenstelling van het pak ketje hiermee rekening kan worden gehouden. le prijs dhr. M. Claessens 51Q 2e prijs mevr. Simons 482 3e prijs dhr. Verhoeven 461 4e prijs dhr. G. Holtackers 445 Middelprijs dhr. W. Janssen 407 De volgende rikavond is a.s^ maandag 24 oktober om 8 uur in café P. Martens in Leunen. DROPPING Op vrijdag 28 oktober organiseert ae buurtvereniging „De Pritter" een dropping voor de leden. Aanvang: 1P.30 uur. Men kan zich opgeven bij M. Willems en J. Wilmsen, Fr. van Beynenstraat resp. 12 en 11 Over loon. NIERSTICHTING NEDERLAND De kollekte van de nierstichting heeft in onze parochie 1420,85 op gebracht. RIK TOERNOOI Voor het j.l. zaterdag gestarte rik- tcernooi kan men op vrijdag 21 okt. nog inschrijven van 20.00 tot 20.30 u. in Hotel Beukema. Rikkers die alleen mee willen dingen naar de dagprij zen op dezelfde tijd inschrijven. Na de eerste avond is de heer Custers uit Oirlo leider in het algemeen klassement met 165 punten. Tevens veroverde hij de dagprijs. Uit de verdere stand blijkt dat het toernooi nog geheel open is en dat zelfs nieuwkomers nog een goede kans maken op de hoofdprijs. Zondag 23 oktober a.s. is het weer zover. Venrays Gemengde Zangver eniging zal dan in samenwerking met Harmonie „Sub Matris Tutela" uit Oostrum concerteren in de foyer van de schouwburg te Venray. Als eerste zal om 11.30 uur optre den Venrays Gemengde Zangvereni ging, onder de bekwame leiding van haar dirigent Rob Berben. De piano begeleiding wordt verzorgd door Jo- ma Hollaardt, studente aan het con servatorium te Tilburg. Het koor zal u een titental nummers ten gehore brengen, waarvan negen, die nog niet eerder werden uitgevoerd. De leden hebben de afgelopen maand hard gerepeteerd om u een fijn pro gramma te kunnen bieden, dat er als volgt uit zal zien: Lasciate mi mo- rire van Monteverdi; Locus iste van Bruckner; Adoramus, Sancta Maria en Jubilate van Mozart; Die Eh re Gottes en Ein Jager van Beethoven; Parce Domine van Gascogne; Kwe ken van de Nobel; Der Kuckuck van Tsjaikowsky. Na de pauze zal Harmonie „Sub Matris Tutela", onder leiding van' haar dirt gent de heer P. Poels, wer ken uitvoeren als: Olimpica van Or- somando; Four contrasts for wind van Trevor Ford; Rhapsodie fran- Saise vna Henk van Lijnschoten; Marathon mars van Joh. Wichers; Country en Western van H. L. Wal ters; Come back tot Sorrento van E.. de Curtis, Trombone-solo W. Pluk; Veteranen Mars van Joh. Wichers. Het behoeft geen betoog, dat u naar hartelust kunt genieten van dit instrumentale gedeelte van het con cert. In Venray en wijde omgeving staan zij bekend als een harmonieuze groep van mensen, die ten alle tijde klaar staan hun muzikale bijdrage te kunnen leveren. In 1978 hoopt de harmonie haar 60-jarig bestaansfeest te vieren. Komt u eens luisteren. De toegang is gratis.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9