■verwachten de jonge kerken van ons m< w llijke diensten VAMOS A VER Zr.Jenniskens 25 jaar in de Missie Hartelijk dank 2 js viering iy Venray Parochie Paterskerk Kerk Brukske 't Zonnelied Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Vernielingen Venray en om- staat voor de l verband daar- 1 het hart. Wie Jan Peeters. Ik ;ay, op de Hiept. 1 bijna 18 jaar als missionaris rroegere Neder- Q a). Mijn hoofd- jo, midden in de ;ni itrale Bergland, ve Ik leef en werk e temidden van ar i, die nog met r ;tenen tijdperk an laar hebben nog bben nog bijna [as i lijf. Het enige v( »n hut met een i boomschors, en nen. O ja, en zij s i tuin met wat en ippelen). Dat is 7 s edsel. En daar- nog te weinig Je -rg rki r vorig (1976) in smaakte? Hon- mi ;r Die Papoea- ;en van de hon ger, maandenlang. Niet alleen vol wassenen, ook kinderen. Sommigen waren letterlijk bijna vel over been. Wat is dat verschrikkelijk om mee te maken. Wat was er gebeurd? Abnormaal veel tropische regen buien bleven maar komen, dag na dag. Veel batata's rotten weg, een groot deel zat vol wormen. Maanden lang was er bijna geen eten voor die mensen. Ik hielp hen met zakken vol rijst. Mensen van Venray en Ne derland gaven er geld voor. Prach tig, nog veel dank. Maardat be schiet er niet aan voor zo veel uit- gehongerden. Toen kwam ik op een idee. Rond Moanemani, een dag lopen van Mo- dio vandaan, is de grond anders. De regen richte daar niet zo'n schade aan. Daar waren batata's genoeg. Ik zei tot de mensen van Modfo: „Wel, ga daar heen. Vraag in Moanemani batata's. Die geven ze jullie zeker. Ze zijn wel van een andere groep, maar ook Papoea's." Weet U wat hun antwoord was. De mensen van Modio zeiden: „Nee. Dat doen we niet. Dan worden we van hen afhankelijk. Dat willen we niet.'' En.... ze gingen niet naar Moanemani, ofschoon ze bijna stier ven van honger. Ik dacht, wat is dal? Is dat hun persoonlijke trots? Ik weet het niet. Ik heb er dit in gezien. Zij willen niet vanuit de hoogte bedeeld worden als armen. Dan voelen zij zich minderwaardig. Zij willen gewaardeerd worden als volwaardige mensen die hun eigen boontjes kunnen doppen. Dit stand punt namen zij in ten opzichte van hun mede-Papoea's, laat staan ten opzichte van ons, voor hen verre, vreemde blanken. Is deze visie van mij juist? U mag ze bestrijden. Maar.ze stemt m.i. opvallend overeen met wat een man van de Philipijnen, Beni de los Re- jes, in 1973 in Gent zei bij de uit zending van een missionaris naar de Philippijnen. Me dunkt: over het hoofd van die missionaris heen zegt hij het tot mij, tot alle missionaris sen, ook tot U. Hij sprak aldus: (ik citeer uit zijn toespraak): .Als gij alleen verlangt om ons te helpen en niet onze vreugde wilt delen, dan geeft gij ons een minderwaardig heidsgevoel, dan vernedert gij ons. Als onze oogst mislukt en we heb ben honger, help ons met Uw gro tere kennis van landbouw en stel die ten dienste van ons. Maar als gij ons helpt, zorg dat het nooit éénzijdig is. Laat ons met alles wat we zijn en hebben, samenwerken -met U. We verlangen U niet als weldoeners, we ai a.s. is er om ran de Levens- ingsweg 2a een roor jongeren Voorganger: met een en- iwezigen. ver- brengen. 12 t.m. 16 jaar ld om 7 uur in sschool aan de k ongerenviering :en en delen". ilijl k( Ve willen U als „partners" en „vrien den".... Eerbiedig crjs. Behandel ons als gelijken vóór ge preekt over liefde.Blijf ervan overtuigd, dat gij bij ons altijd welkom zijt. zeker als missionaris, of ontwikkelingshel per. als familie en vriend, als be zoeker. Maar behandel ons steeds als gelijke, als Uw broeders in dezelfde Gcdsfamilie(tot hier citaat). Dat is het! De bisschoppen van Nederland stelden: er is een nieuw missionair tijdperk aangebroken. De mensen in de ontwikkelingslanden, de jonge Kerken, willen niet behan deld worden als onze mindere, als de armen voor wie wij weldoener spelen. Dan voelen zij zich minder waardig. Zij willen gewaardeerd worden als onze partners en vrien den, als onze gelijken en broeder en zuster in dezelfde Godsfamilie. En is dat niet terecht? Zijn zij niet evenzeer mens als wij, geen haar minder? Geld en goed maken niet de mens. Uit jarenlange ervaring als missionaris moet ik getuigen: ik, „rijke blanke", heb veel van hen geleerd, als mens. Heus waar. Zij hebben me als mens rijker gemaakt, veel rijker. Is het dan niet terecht, als zij ons vragen: deel met ons. als medemens, als vriend, als christen? Is het niet - dat ,wat Jesus van Nazareth ons voordeed: Zijn hele leven deelde Hij met ons, tot de dood toe. En wat deen wij?? Durven wij dat ook te doen?? Durven wij te delen met die mensen in de ontwikkelings landen, in de jonge Kerken?? Of denken wij voornamelijk aan ons zelf?? Toch zei Jesus: „Wie zijn le ven verliest, zal het vinden". Hier aangekomen moet me nog iets van het hart. Momenteel ben ik met vakantie hier in Venray. Enke le maanden geleden kwam ik zo in een paar dagen vanuit die rimboe bij de Papoea's hier aan in de zoge naamde „consumptie-maatschappij". Duid het me niet euvel. Maar weet U wat ik ervoer? Dit ervoer ik: wat hebben ze hier toch ontzettend veel, en.wat hebben ze daar toch ont zettend weinig! Is dat de verhouding die God wilde? Is dat samen delen als broeders en zusters van de ene mensen-familie? Of.... roept God 't ons tee in die mensen daar in de ontwikkelingslanden: zó kan het niet. Zó mag het niet. Doe er wat aan. J. PEETERS o.f.m. Modio Irian Jaya - Indonesia. Vakantie-adres: Beekweg 53, Venray. Op de foto: pater Peeters met jeugdige Papoea's in een dorpsschool te Putapa, op twee uur lopen van zyn standplaats modio. 23 tof en met 29 oktober op erlandse hoog- i n -odewijk Aben hti :rl fam. Jan tin{ mis, int. An- i d rs; 9.30 grego- uit dankbaar- jubileum van ind N.K.V. oiq als jrd. Wil- eo Vermeulen, gmis, int. Zus Defen M. Hen sec it en Grada 00 gelezen mis, van Hoorn; rz0%ius; 19.00 Jan de n ekere intentie oul mjée-Huybers; J®11, ners-Drissen Idel 1 ia van Hoorn; ha° herstel; 19.00 uybers en Ar- fam. Bexkens. zekere intentie etDsch. 1 al|t. Mis; 9.00 tot a de kapel ^Jostejr: 25-jarig Beterams-Ver- Jans-Beken- ekere intentie; 'de°pn; 19.00 Wim overl. fam. nissiedag ut wereldmissie- r v iet teken staat e kerk verder" ikend de jaar- tkte voor de ssie. uur ny Hanen. I uur J. Cle- uur Godfried Hendricx en Kees v. d. Helm; 9.30 Roeland Dobbelaar en Inge v. d. Zwaan; 11 uur M. v. Pelt en G. de Groot. Misdienaars: Zondag: 18 uur Mariëlle van Hoof en Paul Flinsenberg. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Geert Goumans en Noud Hermans. Donderdag, zaterdag: 8 uur Leon Nelissen en Maurice Frankefort. Maandag, dinsdag: 19 uur Rudv Manders en Lilian Stoffels. Woensdag, vrijdag: 19 uur Mare Linskens en Hans Arts. Vrijdag: 14 uur (St. Jozefklooster) Paul Flinsenberg en Mandy Franke fort. Zondag 23 okt. Missie-zondag. H. Missen: 7.30, 9.00, 10.15 Hoogmis, 11.45 en 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededling: Zondag 23 okt. is Wereld-Missie dag. We zün d Missie goed gezind. We willen de Missie in landen waar niet zoveel middelen voorhanden zijn als hier helpen. De kollekte op zondag 23 okt. is helemaal bestemd voor het dagelijks onderhoud van de 250.000 missieposten, die zelf nauwe lijks enige middelen van bestaan hebben, en voor de opleiding van inlandse priesters, religieuzen en ka- techistcn. Brengen we een flink of fer mee naar de kerk. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 overl. ouders Lu- cassen-Maassen en P. Florentius; overl. fam. Swinkels-Emonts (v. d. buren). Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Teng Stevens; 10.15 Zr. Chrisogonia Jeukens; 11.45 overl. fam. Franssen- Graat; 18.00 voor een overl. Maandag: 8.00 overl. ouders Rae- makers-Pouwels; 19.00 overl. fam. Vermeulen-Dijkmans-Boeren-van Wees. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Spee- Linders; 19.00 Peter Antoon Coop- mans en overl. fam. Woensdag: 8.00 bij een 40-jarig Kloosterjubilé; 19.00 Jacques van Rhee. Donderdag: 8.00 Elisa Gregoria Palm; 19.00 Andreas Smedts. Vrijdag: 8.00 Matthieu Verheijen; 19.00 gezinsmis, Joh. Janssen en zoon Martien. Zaterdag: 8.00 Zr. Chysogonia Jeu kens. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Henk Jansen en Johnny Smits. Zondag: 7.30 Leo Jansen en René van Hooren; 9.00 Jeroen Cornelissen en Peter Schoenmakers; 10.15 Ricky Douwes en Jos Claessens; 11.45 Tony Scholten en Wim v. d. Heide; 18.00 Eric Arts en Pieter Hendriks. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Arnoud Verhaeg en Edgar Janssen; 19.00 Hans Kerstjens en Willy v. d. Bekerom. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Eric Arts en Pieter Hendriks; 19.00 Peter Smelt en Johnny Philipsen. Zaterdag 22 oktober: 19.00 uur Euch. viering. Geen kindercrèche. In tentie voor Arnold Gielens en Wiels- huis. Zondag 23 oktober: Om 11.00 Euch. viering waarvoor de kinderen uw speciale aandacht vragen, want ze zullen zelf het thema in lied en ak- tie uitbeelden. Het ligt in de bedoe ling van de liturgie-groep om zulk een gezinsviering ééns per maand voor de kinderen en hun ouders te gaan verzorgen. Het is onnodig te zeggen dat iedereen van harte wordt uitgenodigd. Kindercrèche voor de kleintjes. Intentie voor Dhr. Thuyls. Woensdag 26 okt. Euch. viering om 19.00 uur verzorgd door de zusters en pastores. Intentie voor Johanna Micihels-Wijnen en Peter Verstap pen. Dertigste zondag door het jaar: WERELDMISSIEDAG. Zaterdag: 17.30 Plechtige eucha ristieviering uit dankbaarheid voor de famiie Verhofstad-Timp met zang van het kerkelijk zangkoor en het Venrays Mannenkoor; 19.00 Jonge renmis bij gelegenheid van wereld- missiedag. Het jongerenkoor met be geleiding van het orkest zal in deze dienst moderne missieliederen zin gen, onder leiding van Jo van Els. Het thema van deze mis zal zijn: .Samen met de jonge kerken verder" Intentie: voor overl. ouders Piet Verheyen en Maria Litjens. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie Stevens-Pijpers; 9.00 leesmis voor overl. ouders Vollenberg-Aerts; 10.00 hoogmis voor overl. Wiel de la Roy en Anny v. d. Akker. Neder landse gezangen van missiezondag met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Maria van Ger- ven-Cuppen; 18.30 avondmis voor overl. Piet Arts (v. d. buurt). Maandag: 8.00 leesmis tot zekere inentie; 19.00 avondmis voor overl. familie Notermans-Litjens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. Piet Arts (fam. Moorrees). Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. familie van Dijk-Keurntjes; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Mar tens. Donderdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid en voor overl. Henk Bouw- mans; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer. Vrijdag: Feest van de H.H. Simon en Judas, apostelen. 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 14.00 pl. huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Direks- Swinkels; 15.00 plechtige eucharis tieviering uit dankbaarheid bij ge legenheid van het 25-jarig huwe lijksfeest van de ouders Claessens- Vollenberg; 19.00 avondmis voor overl. familie Driessen-Klaassen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. familie; 17.00 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Jacobs-Stensen; 19.00 avondmis voor overl. familie Rou- vroye-Ritzen. Mededelingen: 1. Dit weekend: zaterdag 22 en zon dag 23 oktober wordt de „Wereld missiedag" gehouden. Het thema is: Samen met de jonge kerken verder. In alle H.H. Missen komt zuster Jenneskens, die werkt in één van deze jonge kerken, n.l. in Zaire, ons iets vertellen over haar werk. Geef de missie wat u missen kunt tijdens de kollekte aan de kerkdeur na alle H.H. Mis sen van a.s. zaterdagavond en zondag. U kunt ook en girokaart (post giro 1045000) cf betaalcheque in leveren op de kollekteschaal of in de kisten achter in de kerk of en aan de zij-ingang. 2. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bjj de kerk (Whistlerstr. 3). Leidsters: Karin en M. José Leen- aerts. Akolieten- en Misdienaarsljjst voor de week van 23 okt. Zondag: 8.00 E. Franken, O. Ingen- pas; 9.00 R. Slaghter S. Fijneman; 10.00 M. Dicker, T. Aben, M. Barten; 11.30 B. Franssen, F. de Groot; 18.30 H. Willemse, H. Litjens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 M. Cavis, A. Schwachöfer; 19.00 J. de Bruijn, E. v. Meijel. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 T. v. Achten, A. Millen; 19.00 C. Lankveld, V. v. Kuijck. Zondagmorgen half tien gaat in de aula van Den Hoebert voor Mej. A. M. C. Balke uit Eindhoven. Kinderkerk en -oppas. De eerste kollekte is bestemd voor het diakonaatsprojekt, de tweede voor diakonie en kerkvoogdij. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. 22 - 30 Oktober Zaterdag: 19 uur overl. ouders Kessel^-Nissen (Dameskoor). Zondag: 8.30 Harry Achten van wege oud-collega's; 10 uur jaard. Teodoor Houba en Maria Henssen (Herenkoor). Maandag: 9 uur Gerard Hendrickx en overl. familie. Dinsdag: 9 uur tot zekere inten tie. Woensdag: 9 uur tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9 uur Mia Zegers. Vrijdag: 9 uur gest. jaard. Lam- berdinia Derks. Zaterdag: 19 uur Wim Emons; Harry Achten vanwege de buurt (Jongerenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19 uur Nico Versteegen, Jan Peeters, Hans Mulder, Antoine Pelzer. Zondag: 8.30 Antoine Janssen, Marcel Derks, Marcel Linskens, Mar cel Janssen; 10 uur Leon Derks, Frank Vandevenne, Frank Clephas, Eric Jeuken. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 gez. H. Mis st. Leonard Geurts en Wilhelmina Spreeuwenberg en tot intentie van de leden Rabobank. Zondag: 8.30 H. Mis Teng Steeghs namens familie Steeghs; 10 u. Hoog mis jaardienst Wim Steeghs. Maandag: 19.00 gez. H. Mis st. Ma ria Gertruda v. d. Sterren. Dinsdag: 8.00 H. Mis Th. van Ar- sen namens bejaarden; 19.00 Maria- lof en Rozenkrans. Wcensdag: 19.00 H. Mis mevr. Rut ten-Jackels. Donderdag: 14.00 pl. Huwelijks hoogmis bruidspaar Zegers-Classens; 19.00 H Mis Peter van Rhee. Vrijdag: 15.00 pl. H. Mis b.g.v. 25- jarig huwelijksfeest v. d. Berg-Scha- miné; 19.00 gez. H. Mis Teng Clas sens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Teng Steeghs namens de hele buurt; Si mon Classens namens Mavo Meer- lo en overleden ouders Claessens- Nelissen. Wereldmissiedag. Misdienaars: William Steeghs en Jan Vollenberg; Peter en Rogier Weys. Hoogmis: Eric Thielen en René Duykers. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed; 19.00 tot int. van de leden van de Rabobank. Zondag: 8.00 Truus Smits-Janssen; 10.00 Jacobus Wismans-Cleven. Vandaag wereldmissiedag. Kollek te voor de missie. Maandag: 8.00 Ant. Steeghs en ouders. Dinsdag: 8.00 Jan Reynders. Wcensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8.CO Jan Willems. Vrijdag: Feest H. Apostelen Simcn en Judas. 8.00 Matthias Dinghs-Arts. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed; 19.00 Harrie van Kuyck. Wereldmissiedag. Dit weekend is er kollekte voor de Missie. Zaterdag: 19.00 lsm. voor fam. Willems-v. d. Munckhof en broer Jan; 10.00 hgm. als ja ard. voor fam. Jacobs; 11.15 lsm. als jrd. v. Martin van Dijck. Maandag: 7.30 weekd. v. Dora Emons. Dinsdag: 7.30 lsm. voor Nella en Dora Emons. Woensdag: 7.30 lsm. v. Nella en Dora Emons; 18.30 lsm. 'voor Ine Janssen; 19.00 lsm. t.e.v. H. Anto- nius uit dankbaarheid (V.); 19.30 u. weekd. v. Jan Reintjes. Donderdag: 7.30 lsm. voor Nella en Dora Emons; 18.30 uit dankbaarheid (L.); 19.00 lsm. voor Jan v. Cuijck, echtgenote en overl. kinderen; 19.30 lsm. v. Jan Reintjes (vand. de buurt). Vrijdag: 7.30 lsm. v. Nella en Dora Emons; 18.30 lsm. v. overl. ouders Croijmans-Michels; 19.00 lsm. voor een overledene (B.); 19.30 lsm. v. Jan Reintjes (vanw. kaartclub Over- broek). Zaterdag: 7.30 lsm. v. Nella en Do- ra Emons; 19.00 lsm. als jrd. v. Ja- coba Goumans-Peeters. Misdienaars: 7.30 Tj. Jcnriiskens; 18.30 R. Ccrnelissen; 19.00 Th. van Kempen; 19.30 W. v. Meijel; 11.15 P. Verstappen en G. Voermans. Gedoopt: Josten Cindy en Clas sens Linda. Huwelyksafk.: Bert Linders (Ven ray) en Kitty Beckers; Jos Lucassen en Martha de Mulder (Venray). 30e zondag door het jaar. Wereld missiedag. Zondag: 8.30 lsm. v. zekere inten tie: 10.00 Hoogmis, jaarg. v. Peter Joh. Philipsen; 11.30 jaarg. v. Jean- na v. d. Berg-Swinkels. Maandag: 8.00 weekdienst v. Ma ria Vergeldt-Burgers. Dinsdag: 8.00 lsm. v. Wilhelm Spreeuwenberg. Woensdag: 8.00 lsm. v. Maria Ver geldt-Burgers be9t. d.d. bejaarden vereniging. Donderdag: 8.0 lsm. v. Louis, Har ry en Jacob Arts. Vrijdag: 8.00 maandd. v. Maria Vergeldt-Burgers. Zaterdag: 14.00 huw. mis voor het bruidspaar van Mierlo-van Haperen; 19.00 H. Mis uit dankb. voor de fam. Michels-Huys. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 John Michels en Willy Hendriks. Zondag: 8.30 Richard Wismans en Henny Michels; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Rob Linders en Wil- bert Arts. 30e zondag door het jaar. 23 okt. Wereldmissiedag - bijzondere kollek te voor de missie. Zaterdag: 19.00 Hoogmis v. Johan na Noyen-Arts. Zondag: 8.30 H. Mis voor onze missionarissen in het kader van Wereldmissiedag. 10.00 Hoogmis v. Piet Arts en overl. fam.; 11.30 H. Mis voor Petronella van Meyel-Dirckx. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Ma ria Cath. Muysers-Steeghs. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Antonius Arts en Mechelina Smits. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders van Rijs wij ck-Klaas- sen. Donderdag: 8.00 best. jgt. voor To Flinsenberg-Gooren en overl. ouders Flinsenberg-Peeters. Vrijdag: 8.30 gez. H. Mis voor Bernard Gielen te verzorgen door de schoolkinderen. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot int. fam. Muysers-Peters. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: P. Jacobs, P. Kessels; 10.00 I. v. Helden, M. Michels; 11.30 J. Hendriks, P. v. d. Pas. Kollektanten: zaterdag v. Cuijck - Emonts; zondag: 8.30 v. Cuijck - Hendrix; 10.00 M. v. Hoof - Eïwals; II.30 J. v. Hoof - Arts. Zaterdag 22 okt. 19.30 avondmis t.i.v. fam. Huijs-v. Enckevort. Zondag: 10 u. hoogmis v. d. ver breiding van het R.K. Geloof. Kol lekte t.g.v. Wereldmissiedag. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. d. overledenen van fam. Pcels-Duijkers. Dinsdag: v. d. overledenen van fam. Muijsers-v. d. Sterren. Woensdag: t.i.v. fam. Claessens- v. d. Weijer. Donderdag: v. d. overledenen van fam. v. Helvoirt-v. d. Weijer. Vrijdag: t.i.v. fam. Willems-Maas- sen en Coba Gooren. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie- lerust van Geert Classens. Znodag 23 okt.: Wereldmissiedag- In alle H. Missen bijz. kollekte voor de Missie. Zaterdagavond om 7 u. Hgm. voor overl. fam. Leyssen-Verhoeven- Ewals. Zpndag: 8.30 lsm. overl. fam. Drabbels-Klaassen-van Meijel; 10 u. Hgm. tot bijz. intentie fam. M.; 11.30 6e zeswekendienst zal. Jan van den Aker. Maandag: 8 uur lsm. voor levende en overl. fam. de Lauw-Verheyen. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van O.L. Vrouw behoudenis der Kran- ken voor genezing zieke. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van H. Hart van Jezus genezing zieken. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. van Staveren-R. Zaterdag: 8 uur Hgm. voor zal. Jan Leyssen. Akolieten voor 23 okt.: G. van der Ligt A. Weys, L. Hendriks. Misdienaars door de week: Fleur- kens, Jacobs; 11.30 Timmermans, v. Dengen. 30e zendag door het jaar, Wereld missiedag, 23 okt. 1977. Zendag: 8 uur H. Mis voor Maria van Dijck-Duijkers; 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Wilhelmus Voesten. Akolieten: Toon Loonen en Henk Michels. Schaalkollekte voor de Missie. Misdienaars van de week: Jos Heesen en Maurice Janssen. Maandag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en overleden familieleden Derikx-Voesten. Dinsdag: 8 uur H. Mis tot int. van de famlie Voesten-Gielen. Woensdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid t.e.v. O.L. Vrouw Moeder Maria. Donderdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Vrijdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 8 uur H. Mis voor Maria Michels-Hubers en overleden moe ders Michels-van Dijck. Zaterdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand 19.30 Avondmis tot int. van een 80- jarige. Zaterdag 22 okt.: 19.00 Jongeren viering met jeugdkoor en orkest. Thema: „Er valt veel liefs te zeg gen, beste zeurkous". Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Helm Coppis, fam. Versleyen- Stoffels en overl. fam. Janssen-Pou- wels; 10.00 Hoogmis voor de wereld missie en tot int. van pastoor Assel- bergs. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. Woensdag: 8,45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef tot int. van Gerardus Arts. Donderdag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor over ledenen. NOICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de las Misiones. A las once y cuarto Misa con cantos y platica en espanol. Después de la Misa reunion en la salita del convento de las monjas donde estan a su disposición los dia- rios y revistas de la semana pasada. Que se mej oren pronto nuestros en- fermos. Hasta> la vista el domingo proximo! NOTICIAS CULTURALES El .jueves proximo, desde las dos y media hasta las cinco v media, ccnsultorio social por el Sr D Julian Martinez de la LIS en su local pro visional en Wilhelminastraat. El sabado, el dia 22: reunion de todos los Espanoles de Venray a las 4 en la aula de la escuela en Ursulastraat 1; a las seis y media pelicula espa- nola: entrada dos florines. La Fede- ración de Futbal Espanol en Rotter dam ha invitado a todos los clubs de futbal espanoles a partieipar en la primera copa de Espana en Holanda; antes del 7 de enero 1978 debe ser enviado un formulario a la dirccción: FFER, P/a Juan Manuel Gallo, Wiekstraat 6-b, Rotterdam. Hasta la vista! Dit jaar herdenkt Zuster Jennis- kens het feit dat zij 25 jaar geleden naar Zaire vertrok cm daar te gaan werken als vroedvrouw en zieken- verzorgster In deze 25 jaar heeft zij zeer veie kinderen op de wereld mogen hel pen maar zij heeft tevens gezorgd dat er intussen ook inlandse zusters met haar dit werk opgevat hebben. De Werkgroep Wereldkerk heeft gemeend haar een feestgave 'voor haar missie te moeten geven en heeft hiervoor een rekening bij de Rabo bank geopend. De Zuster is momenteel op vakan tie in Venray en bij haar terugkeer naar Zaire zouden wij haar gaarne deze overhandigen. Het rekening nr. bij de Rabobank is: 17.39.08.918. Wij rekenen op U. Mala wie (Afrika) sptember 1977 Aan de bewoners van Venray. Begin september ontvingen wij in Mangochi - Malawie Afrika het be richt, dat het geld. feestgeschenk van de bewoners van Venray naar aanleiding van het honderd-jarig verblijf van de Zusters van het St. Josephklooster in Venray, goed was aangekomen. Heel veel dank er voor. 8000 gulden is geen kleinigheid en er zijn heel wat kleine bedragen en on baatzuchtigheid voor nodig om zo'n groot bedrag bij elkaar te brengen. Gezien dit cadeau moet het feest wel mooi zijn geweest. Allen die er toe hebben bijgedragen, wensen wij Gods zegen. Wij zullen die som goed besteden. Vooreerst voor ons zieken- husi en medicamenten, dan voor melkpoeder voor arme kinderen, schoolgeld voor behoeftige studen ten en voor de opleiding van inheem se religieuzen. Er zijn werkelijk goe de inheemse meisjes, maar geen geld voor haar opleiding. Daarom zijn wij altijd blij als de Voorzienigheid ons met de noodza kelijke „Mammon" verzorgt. Deze keer bent U Gods „handlanger" en Zijn Voorzienigheid voor ons. Heel veel dank! Woorden zijn meestal te zwak om uit te drukken wat wij gaarne zouden willen zeggen. Wij hebben zo goed als geen in komsten tn toch gaat alles verder. Dit is wel een bewijs van Gods Va derzorg en wij kunnen alleen maar zeggen: „Hij zorgt goed voor ons." Namens alle Zusters, w.g. Zr. BERNARDE Magochi - Malawi, AFRIKA Wederom werd met een trot toirtegel een ruit van de Franciscus- school aan de Eikenlaan vernield. De schade bedraagt rond 200, Een op de parkeerplaats bij de Henseniusstraat geparkeerde perso nenauto van de 42-jarige I A te Venray werd behoorlijk beschadigd aangetroffen. Het linker voor- en achterportier was ingedeukt, ver moedelijk door trappen. Ergerlijke vernielingen waren gepleegd in de houten barak achter het Soosgebouw aan de Hoender straat Er waren 8 glasruiten ver nield en 18 T.L. buizen. In het ge bouw was alles overhoop gehaald terwijl op de vloer verf was rondge strooid. Vermoed wordt dat het van dalisme op 2 avonden achter elkaar is gebeurd. De juiste schade kon nog niet worden medegedeeld, maar zal verschillende honderden guldens be dragen. Tijdens het parkeren in de avonduren op de Langstraat werd de linkerbuitenspiegel van de per sonenauto van de 22-jarige P. B. uit Venray vernield. De bestuurder van een perso nenauto J. J. uit Venray had op de parkeerplaats bij het Kennedyplein zijn auto geparkeerd. Bij terugkomst ontdekte hij dat zijn auto bescha digd was. Er werd geen visitekaart je van de veroorzaker aangetrof fen. Op de Wilhelminastraat merk te de eigenaar van een geparkeerde auto dat deze tijdens het parkeren beschadigd was geworden. Linker- voorspatbord en richtingwijzer wa ren beschadigd. Geen spoor van de dader.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11