interieurs frVoermansi •TIES STERK VERLAAGDE PRIJZEN N^asse v.ysseltstr. 9-i5 boxmeer - 08855^16!)/ maasziekenhuis B V KOOPAVONO v richting Aanrijdingen met materiële schade Bromfiets tegen fiets Diefstallen ebberink Jachtongeval PEEL EN MAAS ook üw krant Riktoernooi in Overloon Koffieconcert in Overloon Kynologen Club „de Maasdorpen" te Horst Bankstellen, slaapkamers, salontafels, eethoeken, fauteuils, tienerkamers, salon kasten en kleinmeube/en tegen Toonzaal-modellen nu met hoge korting Alles moet weg Er moet ruimte komen. We werken volop aan de aansluiting van de nieuwe meubelshowroom met de bestaande zaak, die binnenkort moet plaatsvinden Icend was rijkelijk =pties in onze ge- iheid van jubilea taties, terwijl voor it er al weer enkele m. H. GRASTE Jdcollege kreeg de leraar Duits, een en bij gelegenheid Jiibilum als docent. Si vrienden, be- ;rlingen gaven hier ien Zeker als een bij- g voor de jubilaris, ti U-: 'astoor W. Geerits ïedaille van dt St. ng, met de gouden iandigen, voor zijn rgarüst in de Vre- 0 =en te Venlo. de huisvriend tig De Huisvriend len Engel" een re- 1 v iheid van het 25- i deze vrijetijds- bij zonder werden de heren Jan Arts, wrzitter was: Leo 'til waarvan 20 jaar twee andere zil- W Voesten en Teng de regio Venray rende vereniging mgen, ook de zus- 't de omtrek kwa- >s aanbieden. Van irlandse Bond van Jan Arts een tangeboden. dit zilveren feest net een nationale 16 U iet ng band oostrum itfi ihapshuis te Oos- iet bestuur en de itll Harmonie Sub gelegenheid van ika prijs in de eer- rat omotie, op het p. tierde. Represen- ;e Oostrumse ge- ilsmede zeer vele drum- en show- n zeer verre om- hun geluk- Dat deze recep- iterd werd door mie. spreekt van zelf. En natuurlijk moest ook het Tamboerkorps de concoursnummers nog eens ten gehore brengen. Bij deze huldiging werd beslist niet ver geten de instructeur van het korps, de heer P. Pols, die de drumband op zo'n hoog peil wist te brengen. BOUW- EN HOUTBOND Tenslotte recipieert de afdeling Venray van de Bouw- en Houtbond NKV óp zondag 23 oktober bij ge legenheid van het 50-jarig bestaan in zaal In den Engel van 11.00 tot 13.30 uur. J. P. BARDOEL De heer J. P. Bardoel, conciërge aan de Katholieke Technische School te Venray, gaat zijn werkzaamheden met ingang van 1 november e.k. met eervol ontslag beëindigen, wegens het bereiken van de pensioen-ge rechtigde leeftijd. De heer Bardoel is ruim zestien jaar aan de school werkzaam ge weest. Ter gelegenheid hiervan zal hem een afscheidsreceptie worden aangeboden door het schoolbestuur. Deze receptie zal plaats hebben op vrijdag 28 oktober a.s. van 17.00 uur tot 18.30 uur. De bestuurder van een perso nenauto de 27-jarige W. F. uit Ven ray, verleende vanaf de Beethoven- straat geen vrije doorgang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door de 27-jarige J. C. uit Venray. Op de kruising Lovinekplein Jan PoelswegPuttenweg te Yssel- steyn verleende de 28-jarige be stuurster mevr. L. R.-C., komende vanaf het Lovinckplein geen voor rang aan de over de Jan Poelsweg rijdende vrachtauto met aanhang wagen bestuurd door de 25-jarige L. B. uit Helden. Deze bestuurder trachtte nog door krachtig te rem men een aanrijding te voorkomen, doch dit gelukte niet. De vrachtauto raakte de linkerachterzijde van de personenauto, waarop déze naar links schoot en in botsing kwam met een over dé Jan Poelsweg rij dende personenauto, bestuurd door de 30-jarige J. J. uit Someren. Bei de personenauto's waren zo zwaar beschadigd dat ze voor de sloop ge schikt waren. De 16-jarige bromfietser P. in Z. uit Grubbenvorst reed vanaf de Lichtenberg rechtsaf de Castenrav- seweg op. Door een te hoge snelheid kwam hij wat te ver naar links op de rijbaan waar de personenauto, bestuurd door de 31-jarige J. C. uit Horst naderde. Deze moest naar links uitwijken doch kon niet voor komen dat de rechterzijde van de auto nog in aanraking kwam met de bromfiets Op de Horstérweg reed een vrachtauto, bestuurd door de 29- jarige P. L. uit Maashees achteruit en kwam daarbij in botsing met een op het voetpad staande lichtmast. Deze werd beschadigd. De 59-jarige bestuurder var. een personenauto J. v. d. H. uit Deurne verleende komen'!e vanaf het Lo vinckplein geen voorrang aan de over de Kerkweg van rechts komen de landbouwtractor bestuurd door de 38-jarige A. J. uit Ysselsteyn. De 36-jarige bestuurster J. D. uit Venray reed over de Julianasin- gel en was voornemens rechtsaf de Pr. Bernhardstraat in te rijden. Toen zij afremde werd haar auto van achteren aangereden door een bromfietser. De bestuurder van die bromfiets kwam te vallen, doch toen de bestuurster uitstapte om te kij ken wat er precies was gebeurd, sprong deze bestuurder weer snel op zijn bromfiets en reed weg, zon der zijn identiteit bekend te hebben gemaakt. De autobestuurster zit met de schade. Op de Maa.-hese weg reed de personenauto, bestuurd door de 24- jarige J. M. uit Vortum-Mullem. Ter hoogte van de Industrieweg remde de bestuurder af om die straat in te rijden. De achter hem rijdende per sonenauto, bestuurc door de 23-ja- rige W. C uit Vierlingsbeek be merkte dat te laat en was zijn voor ganger zo dicht genaderd dat afrem men geen effect meer had. Het ge volg was een z.g. kop-sraart botsing. Op de kruising Veltumse Klef- fenWestsingel liet de 59-jarige bestuurder van een personenauto G. v. d. W. uit Venray de doorgang niet vrij aan de personenauto, be stuurd door de 38-jarige N. v. T. uit Venray. Op het rijwielpad langs de Putten weg wiilde de bromfietser, de 19- jarige H. v. d. V. een voor hem rij dende fietser inhalen. Maar bij dat inhalen kwam de bromfiets in aan raking met de fiets. De berijdster van die fiets, de 52-jarige mevr. H. P. uit Leunen kwam te vallen en liep dusdanige verwondingen op dat zij naar het ziekenhuis moest wor den vervoerd. Ook de bromfietsbe stuurder kwam te vallen, maar liep geen noemenswaardig letsel op. O. uit de Ouveitureslraat deed aangifte van diefstal van e-.-n foto camera uit de bij zijn wening ge parkeerde auto. De waarde van de camera bedraagt f 250, In de avond van 6 oklober tus sen 6 en 8 uur v/erd ingebroken in de woning van de fam. T. aan de Etudestraat. Ontvreemd werden een radio-pick-up Combinatie cassette recorder, een ring, fles whisky, 2 spaarbankboekjes. Waarde van de goederen 1600, Op 5 oktober te omstreeks half elf werd door een onbekend jeugdig persoon uit de bromfietstalling van het Boschveldcollege een blauwe bromfietshelm ontvreemd len nadele van de 18-jarige J. Ph. uit Venray. De dader welke zelf een witte brom fietshelm op had, droeg een gele jack. Hij is als duopassagier op de bromfiets van een ander vertrokken. Geen van beiden is tot op heden kunnen worden acnterhaald. „U bent de bezitter van dit schiet tuig?" vroeg de politierechter aan do sloom uitziende jongeman in de wit te trui met paarse vlekken. „Ik ben niet de bezitter van dat wapen", klonk het bits terug. „Maar u bent toch wel bezéten van dat schiettuig!" „Ik héb wel iets bezeten, maar dat is me afgepakt." „Ah, u had het in uw bezit voor het in beslag genomen werdEn is dat dit apparaat?" „Nee, edelachtbare. Dat was iets anders." „Bekijkt u dit voorwerp dan eens goed. Is dit niet het vuurwapen dat u in eigendom had?" „Ik had helemaal niks in eigen dom. Ik had een keer een klapper pistool geleend van m'n kleine broer tje en die hebben ze me afgepikt. Dit ding ken ik niet." „Volgens de verbalisant heeft hij dit vuurwapen in uw auto aangetrof fen en heeft de getuige verklaard, dat u hem daarmee bedreigd hebt Wilt u dat nog ontkennen?" „Jawel edelachtbare. Dat moet ik wel ontkennen, want dat verhaal deugt niet .Ten eerste heb ik geen auto, dus kan niemand daar iets in vinden. En ten tweede had ik geen vuurwapen, dus kon die politie dat ook niet van me afnemen." „U reed toch in een auto, toen die agent u aanhield. Toen had u dit blaffertje bij u in die auto." „Dat was mijn auto helemaal niet. Dus ben ik niet verantwoordelijk voor alles wat de eigenaar van die auto in zijn wagen achterliet. D'r lag ook geld in en dat was ook niet van mij." „Nee, dat klopt. Dat was gestolen geld. Maar de man van wie u dat geld afgenomen had, verklaart dui delijk dat u hem dit schietding on der zijn neus hield. Anders had u dat geld niet gekregen." „Dat kan ik niet geweest zijn, want ik had allenig een klapperpis tool." „U bent herkend bij de confron tatie en dat pistool ook .Dus bent u 't wel geweest, en dat schiettuig is er ook bij geweest, zelfs in uw vin gers, en 't geld is ook aanwezig ge weest en teruggevonden met dat vuurwapen in de door u bestuurde autoWou u nou nog ontken nen?" „Ja, dat wou ik. Die man zal ge schrokken zijn en „Dat is nogal wiedes, dat zo'n man zich dood schrikt als die een revol ver op zich gericht ziet!" „Ik wil maar zeggen, dat-ie in z'n schrik niet zo precies gekeken zal hebben hoe dat wapen eruit zag. En als 'm dan later zo'n vuurwapen als dit getoond wordt, zegt-ie al gauw: ja, dat was 't. En van een beetje geld kun je ook niet precies zeggen van wie 't is. Iedereen heeft geld, maar niemand schrijft z'n naam er op en de nummers waren ook niet genoteerd. „Het was toevallig wel ongeveer hetzelfde bedrag!" „O, dus als u honderd pop mist en meneer de officier heeft toevallig vijfennegentig gulden in z'n porte feuille, dan heeft de officier uw cen ten gepikt!" Mooie manier van be wijzen tegenwoordig!" De getuigen werden binnen ge roepen. De bestolen winkelier hield bij hoog en bij laag vol, dat hij het getoonde vuurwapen onder de neus geduwd kreeg met de kreet: „Je geld of ik maak een koffiezeefje van je!" En hij wees ook de verdachte als de dader aan. De verbalisant hield vol, dat hij dit pistool en geen ander uit de auto gehaald had waarin deze verdachte reed, plus nog zo'n zes honderd gulden. Iets minder dan het bedrag dat de winkelier miste. Een klapperpistool of ander speelgoed had hij niet gevonden. De officier sprak van een gewe tenloos sujet, dat al moer op zijn kerfstok had en blijkbaar onver beterlijk op het slechte pad voort ging. Wegens bedreiging en roof en tevens wegens de onbeschaamde houding van verdachte eiste hij een jaar onvoorwaardelijk, met vernieti ging van het vuurwapen. „Nou veroordelen jullie de ver keerde en vernietig je een ander z'n pistool en pikje je een ander z'n geld. Da's nou gerechtigheid!" zei 4e knaap. „Dan moet je ons maar eens aan wijzen wie de goede is, en opkomen met de eigenaar van dit vuurwapen. En het bleef een jaar. tijd. noodwinkel Schoolstraat Zaterdag jl is tijdens een patrij zenjacht in Oirlo, door tot nog toe onopgeloste oorzaak, de jager Cus- ters door een schot hagel van zijn collega B. in het gezicht getroffen. Het slachtoffer werd overgebracht naar het Venrayse ziekenhuis, waar hij op dit moment nog verpleegd wordt. Naar de juiste toedracht van dit ja gersongeval wordt nog een onder zoek ingesteld. Buurtvereniging „De Vierhoom' organiseert een meerdaags riktoer nooi in Hotel Beukema op de vol gende avonden: 15 okt., 21 okt., f en 18 nov. Rikkers die deelnemen aan het toernooi en mee willen din gen naar de prachtige prijzen moe ten minimaal drie avonden kaarten. Deelnemers die alle avonden rikken, kiezen voor de klassering van hun drie beste avondprestaties. Naast het toernooi kan men ook per avond rik ken en meedingen naar de avond- prijs. Het inschrijfgeld voor een enkele avond is 4,—; voor het hele toer nooi 10,Toernooideelnemers kunnen inschrijven op de eerste twee avonden van 20.00-20.30 uur. Op dezelfde tijd kan men alle avon den inschrijven voor een wedstrijd- deelname. Fanfare De Vriendenkring houdt a.s. zondag 16 oktober een koffie concert in het Gemeenschapshuis, aanvang 11.30 uur. Op 16 okt. a.s. starten wij met de gehoorzaamheidsoefeningen. Bijeen komst ca. 9.45 uur v.m. bij dhr. Arts bouwshop, Hoogriebroekseweg 7 te Oirlo. Deze oefeningen zijn voor le den gratis. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij mevr. Janssen, Lor- baan 10, Veulen-Venray, tel. 04780- 1531. Daar wij nog geen lichtagregaat hebben ,zijn wij genoodzaakt de ge hoorzaamheidsoefeningen zolang op zondagmorgen te houden. Misschien zijn er wel onder de lezers, die een agregaat te koop. te huur of zelfs als schenking voor onze nieuwe ver eniging hebben. Deze kunnen zich wenden tot onze voorzitter dhr. I. de Vreede, Tongerlosepad 10, Maasbree, tel. 04765-2197. KORTING Vri] parkeren achter ,,'t Boelhuys" en op parkeerterrein „de pomp" t.o. de zaak.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9