M UHXhVm mimlgan 'TERIMA KASIH' VAKATURE- BANK ÏÜWS TENTOON STELLING VENRAY 30 jaar geleden jr ^nray atletiek vereniging, Nederlandse Hartstichting Start Open School- groep Ysselsteyn Geslaagden igdzwemkompe- >0. Vertrek 12 u. L pers m. o. 12 jr. [aterlaat 11968-1969: jgens 1967: laat jes 1966: igens 1966: 1965: terlaat ins 1965: en |es 1964: as 1964: eisjes 1963: ngens 1963: vrü meisjes m ETITIE I m Venray toog I r Linne alwaar van deze plaats irtij moest ge- ij snel op een irdat J. Tiggel- besloot en W. oze stelling in kon - buigen, izij door een Coolen, maar loper aanval ion W. Jeuken, se, die ook won, anten brengen, .ereweer in een 8ien het zekere nemen en irlopige stand r en D. Hoek- j af. Eergtge- >ker verloren, ans heeft op de eindstand zullen het 'age-dtommissie ie waarschijn- ig komt. Jasse B: l%-6'/« 7-1 !uwe 2 pileen fout tegen ^aan de leiding. doordat R. ^Bggeloven ver- *van A. Kok te goed blijft ^fnise te houden lat laatstge- l tot een half «1 wist zijn halen door terwijl Kruiswijk. HAAK Vt-% Vf-% 0-1 1-0 35 34 34 30 0-1 1-0 0-1 0-1 2 2 1 1 1 1 2 1 2 1 2 0 2 0 altijd jeugd- et jeugdscha- 1. 6265 of kom dinsdagavond /«iter. g( IDGECLUB louden le- [eclub Ven- in van Me- ituurslid, te- van onze en Mevr. Venray gaan iur werd dhr. id gevonden i bestuurs- stellen. Hij uwen van de élan zien wij omst van on- meesteresse zal door het bestuur on derling worden vastgesteld. Nadat nog wat zakelijke punten en wedstrijden voor 't komende sei zoen werden besproken, werd de vergadering besloten. Er werd een gezelligheidsdrive gespeeld met leu ke prijsjes. De uitslag was als volgt: 1 Mevrouw Driessen/Heer Poels 2 Mevrouw Bergmans/Heer de Vos 3. Heren Leenen/van Berkel 4 Heren Bexkens/Clermonts 5 Mevrouw Stappers/Heer Labije 6 Mevrouw Hillenaar/Heer Bolwerk 7. Mevrouw Poels/Pastoor Pothof 8 Heren Simons/Spee 9. Heer en Mevrouw Verbove 10 Heer en Mevrouw Nollen 12 september werd begonnen met de viertallen streekkompetities. De stand op 10 oktober met nog twee wedstrijden te spelen is als volgt: le klasse D: 1 De Bok 3 77 punten 2 Bergen 1 59 punten 3 Venray 2 52 punten 4 Venray 3 46 punten 5 Venray 1 42 punten 6 De Bok 4 24 punten 2e klasse C: 1 Venray 5 2 Cuyk 5 3 Cuyk 2 4 De Bok 5 5 Bergen 2 6 De Bok 8 7 Bergen 4 2e klasse D: 1 Venray 4 2 Cuyk 4 3 Venray 6 4 De Bok 6 5 Cuyk 3 6 De Bok 7 7 Bergen 3 60 punten 55 punten 50 punten 44 punten 41 punten 26 punten 20 punten 74 punten 46 punten 45 punten 44 punten 39 punten 25 punten 24 punten aingmeester- 14 21 november beginnen we met de Damesparen compettie. Deze worden op maandagmiddag gespeeld. Zijn er nog dames die hieraan wil len deelnemen, geeft U zich dan alsnog op. Hebt U interesse in het bridgespel. U bent van harte welkom op onze clubavond. Kent U 't bridgespel nog niet, of niet meer ook dat is geen punt! Elders in dit blad kunt U le zen dat de Bridge-Club een bridge- cursus organiseert. Er is veel be langstelling voor. Mocht U alsnog denken dat U ook bridge wilt leren, doet het dan nu! U hebt nu de kans om in uw eigen omgeving bridge te leren. Het is bovendien de bedoeling het volgende jaar bridge-cursus voor gevorderden te geven. Ons advies: nu niet denken maar doen! Straks op de cursus mag U denken. Veel succes! Uitslagen zaterdag 8 okt.: Dames: Venlo Sport 1Lyceum 1 03 Velden 2Lyceum 2 31 Heren: Lyceum 1Taveno 31 Lyoeum 2Oikos 13 Lyceum 3Oikos 2 31 Lyceum 4Venlo Sport 2 13 Lyceum 5Meterik 03 Programma zaterdag 15 okt.: Dames: Lyceum 1Velden 14.00 Lyceum 2-Flash 2 15.30 Heren: HBC—Lyceum 1 16.45 Velden 1Lyceum 2 17.00 Velden 2-Lyceum 3 18.30 AspargosLyceum 4 17.00 Velden 3Lyceum 5 15.30 Scheidsrechter zaterdag 15 okt.: H. v. Eek 13.30 u. H4c: VC Rooy 4 Olsredlem. R. Dupont: 17.00 u. H 2e div. VC Rooy—Odulphus (2e scheidsrechter). Lyceum 1Taveno 31 Met in ons achterhoofd de herin nering aan 't magere resultaat van de vorige wedstrijd, waren we voor deze ontmoeting toch wel wat ge spannen. Het begin van de eerste set bestand uit het voorzichtig af tasten van eikaars krachten, maar na een stand van 7-7 durfde Lyceum het aan om het tempo wat te ver hogen, hetgeen resulteerde in een setwinst met de cijfers 15-8. „Traditiegetrouw" keek Lyceum in de 2e set al snel tegen een achter stand aan die na een periode van wat beter spel nagenoeg weggewerkt werd (8-9), maar hierdoor werd Ta veno ook feller en langzaam maar zeker werd 't 10-15. De 3e set leek een herhaling te worden van de eerste set (via 7-6 naar 12-9), maar Taveno kwam sterk terug (13-12). Op dat moment was het lot ons goed gezind, want door 2 „dubieuze" beslissingen werd de eindstand 15-13. Ook in de 4e set waren beide teams aan elkaar gewaagd (9-9 12-12). Door enkele welgemikte plaatsballen en 'n waterdicht blok werd het 15-12, zodat onze eerste overwinning, op een zeer zeker niet zwakke tegen stander, een feit was. Lyceum 2Oikos 13 Ook deze week heeft Lyceum 2 de punten laten liggen, maar dit wil nog niet zeggen, dat er slecht ge speeld wordt. Integendeel het spel peil stijgt voortdurend en dit is me de te danken aan het geweldige pu bliek. Steeds meer mensen beginnen nu toch wel door te krijgen dat het tweede een goede partij volleybal speelt. We gaan in ieder geval zo door en de punten komen nog wel, vast en zeker. Let vooral eens op de verdediging! Ook op de bank zitten is wel eens de moeite waard, al du ren bijna 4 sets op diezelfde (straf) bank toch wel erg lang. Lyceum 3Oikos 2 31 Vorige week konden we al voor zichtig melden dat het derde zich in de lift bevond, en inderdaad heeft Oikos het moe ten ontgelden al hadden ze van te voren nog een grote mond. Voor twee weken hadden ze immers van ons gewonnen en waanden zich al winnaar ook, voordat we feitelijk waren begonnen maar van zoiets raken wij niet van de kook. Zo speelden we het spelletje dus gedegen en hielden zodoende Oikos onder de duim, zonder zelf tot grote hoogte te zijn gestegen, verdienden we deze overwinning toch ruim. Maar dit feit mag toch niet verhelen de feilen d'ie nog kleven aan ons spel maar daar zal de psychologie wel een rol bij spelen en dat weet onze Jan weer wel. In ieder geval hebben we de smaak te pakken van het zoet der overwinning wel te verstaan, want dan is het fijn even door te zakken en bij een pilsje alles even na te gaan. In ieder geval de eerste punten zijn binnen en de eerste rondjes betaald, en al we zo doorgaan met winnen hebben we het tweede zo achterhaald. Uitslagen heren: Midalgan Sp. 1Venlo Sport 1 49-43 Midalgan Sp. 2Patrick 2 76-33 Midalgan Sp. 3Patrick 3 43-48 Uitslagen Dames: Hoeohst 1Midalgan Sport 1 56-27 Midalgan SportVenlo Sport Tot de laatste min. van de wed strijd tegen Venlo Sport heeft een overwinning van de Midalgan Sport mannen aan het bekende zijden draadje gehangen. Venlo Sport dui delijk de mindere op papier, gaf dé deze avond zeer stroef spelende Mi dalgan ploeg, dan ook weinig kans om in haar ritme te komen. Slechts tweemaal kon de ploeg van coach Bertrands een voorsprong nemen van enkele punten op een zich zeer fel en met een geweldige inzet strij dende Venlo Sport. Toen met nog slechts een min. te gaan de stand wederom in het voor deel van Venlo Sport was doorge slagen 5 punten vond coach Bertrands, mede met het vooruit zicht de poppositie te moeten prijs geven, iets wat men zich met de top per van komende zaterdag tegen mede-koploper Super Shot niet kon permiteren, het raadzaam om het spreekwoord alles of niets uit de basketballkast tevoorschijn te halen. Een min. en 15 sec. wees het score bord aan, toen hij zijn mannen som meerde om van de zoneverdediging over te stappen op het man to man spel. Wat er bij het wegtikken van deze laatste minuut onder uiterste emotionele taferelen afspeelde, was voor velen dan ook pas duidelijk toen de eindsirene ging: 49-43 in het voordeel van Midalgan. Programma 15 okt. heren: Midalgan Sp. 1—^Super Shot 1 20.30 Wetteling Venlo Sport 1Midalgan Sp. 2 18.00 Super Shot 2Midalgan Sp. 3 16.30 Dames 15 okt. '77: Midalgan Sport 2Kimbria 3 19.00 Wetteling 16 oktober '77: Midalgan 4Bumpers 15.00 Servatius Topper voor Midalgan 1 Zaterdag a.s. speelt Midalgan Sp. in de Wetteling tegen het Tegelse Super-Shot. Daar beide ploegen na vier wedstrijden met de maximale punten aan kop staan zal het on getwijfeld een interessant treffen worden. Voeg bij het bovenstaande het feit dat zowel Super Shot als Midalgan Sport zich het afgelopen seizoen ver sterkt hebben met spelers van Venlo Sport wat toen uitkwam in de eer ste divisie zal het voor velen geen wonder heten dat er komende zater dag om 20.30 uur in sporthal De Wetteling genoten kan worden van een lekkere pot basketball. Toe gang tot deze wedstrijd is gratis. venray- regio UURLOOP TE WEERT Aan deze sterk bezette wedstrijd nam Jo Verlinden deel in de klasse veteranen. Ondanks de soms felle wind liep hij een uitstekende wed strijd en eindigde als vijfde met een afstand van maar liefst 16.515 meter in het uur. De tussentijd over de 10 engelse mijl (16.090 meter) was 58.44.0 min. VOLKSLAUF TE VIERSEN Aan deze Volkslauf over ruim 9 km. namen vier leden deel. In de klase L 1 (tot 31 jaar) eindigde Paul Coppus op een uitstekende 8e plaats in 33.05 min. Jan Bastiaans werd in deze klasse 36e in 37.30 min. In de klasse L. 2 (tot 41 jaar) wist Michel Billekens beslag te leggen op de 3e plaats in 32.08 min. Bert Billekens tenslotte stevende de klasse L. 3 (tot 46 jaar) af op een goede 5e plaats in 34.50 min. WEDSTRIJDAGENDA De geplande wedstrijd op 16 okt. te Son gaat niet door. Zondag 23 oktober: T.V. Toren- loop te Roermond. Deze wedstrijd vindt plaats op een niéuw parkoers nabij het industrieterrein aan de weg Roermond-Herkenbosch. Kleedgele genheid e.d. in het gebouw van de Westrrom bedrijven. Aanvang: trim- loop 12.00 uur; pupillen en junioren 12.45 uur; heren en veteranen ca. 15.30 uur. Veteranen aparte prijzen. Aanmelden voor deelname: tot en met 19 oktober bij W. Michiels tel. 04760-3223. Zondag 30 oktober: Sparrenbos- loop te Boxtel. Deze wedstrijd komt „Terima kasih" Indonesisch voor „Dank U", is de naam van een door enige Venrayse particulieren in het leven geroepen stichting. Deze stelt zich ten doel, het missie- en ontwik kelingswerk van pater Piet Hocde- maekers s.s.c.c. uit Venray financieel te steunen en te verlichten. Met pater Fons Claes uit België (eveneens congregatie van de paters van de Heilige Harten) is Piet werk zaam in een van de grootste paro chies ter wereld. De gehele Riau Archipel moet door deze twee priesters worden gerund. Uit godsdienstige verzorging, onder wijs en 't scheppen van kleine pro- jekten ter verbetering van de le vensstandaard bestaat hun bijna on mogelijke taak. Om U enig idee te geven van de omstandigheden waaronder zij hun taa kverrichten, menen wij, dat de nuchtere feiten alleen al voor zich zelf spreken. De Riau Archipel ligt ?n de zuid- Chinese zee ten zuiden van Singa pore op de evenaar en tussen Suma tra en West Borneo. ENORME PAROCHIE Hun parochiegebied is zo groot als heel West-Duitsland en bestaat uit 2000 eilanden, waarvan er 1000 bewoond zijn. De totale bevolking is 250.000 zie len, waarvan ca. S.500 katholieken. Verspredi over de eilanden zijn er 58 missiestaties, waarvan er een aantal niet meer dan een a tweemaal per jaar bezocht kunnen worden. De hoofdplaats, tevens zetel van de pa rochie is Tandjung Pinang op het eiland Bintam. Van daaruit worden de andere eilanden per 6 tons bootje van de missie bezocht. Om b.v. de vier hoofdstaties te bereiken moeten per boot afstanden van 80, 200, 400 en 650 km (dat is tot 80 uur varen) worden afgelegd. Hoofdvoedsel is rijst, welke wegens slechte bodemgesteldheid wordt in gevoerd. Er is eveneens gebrek aan groenten. Wat de gezondheidszorg betreft is 90% van de bevolking door worm ziekte aangetast, 70 tot 80% door T.B.C., terwijl malaria zeer veelvul dig voorkomt. De kindersterfte be draagt een op twee. Nog enige cij fers: Gemiddelde leeftijd 35 tot 45 jaar. Inkomens: onderwijzer 65 gul den per maand, Laagst betaalden (de overgrote meerderheid) 30 a 35 gul den per maand. Scholen: 30% volgt onderwijs, 60 a 70% analfa beten. Gemiddelde dagtemperatuur 37°, nachttemperatuur 28°. VLUCHTELINGEN Bij deze erbarmelijke omstandig heden komt bovendien nog dat deze parochie de laatste twee jaren ex tra wordt belast door groepen vluch telingen uit zuid Vietnam, meest 'katholieken. Op dit ogenblik zijn er rond 300 vluchtelingen verdeeld over twee kampen. Zij bezitten letterlijk niets meer. Noodzakelijke medische hulp kunnen ze niet betalen en zijn daarin afhankelijk van de missie. Voeding, wat rijst en kleding wordt officieel door de Indonesische rege ring verstrekt. In de wetenschap, dat dit niet de enige plek in de derde wereld is, waar de nood onbeschrijfelijk groot is, hebben wij gemeend ons te moe ten inzetten voor onze plaatsgenoot pater Piet Hoedemaekers, die onder zeer moeilijke omstandigheden, met Fons Claes, vecht voor dit onder ontwikkeld zeer arme gebied. Mocht U steun willen verlenen, dan, namens de minst bedeelden reeds „Tamida kasih" voor uw hulp. Het stichtingsbestuur is als volgt samengesteld: Drs. G. M. Beterams; II. J. G. Thijssen; M. M. Veldpaus; Drs. P. J. G. Schobben; Drs. P. Th. M. Jacobs. Rabobank rek. nr. 1739.13.024 Ven ray; Ned. Credietbank rek. nr. 23.47.65.957 Venray. Ten name van .Stichting Terima kasih" Schoor 2, Castenray. Op de foto: Pater Piet Hoedemae kers, onderweg naar de eilanden zyn verslag typend op de boot. IN STREEKSCHOUWBURG VENRAY In de schouwburg exposeert mo menteel Hermien Boekhorst met olieverfschilderijen. Over haar werk zegt de schilderes zelf o.m.: De werkstukken, die U zult gaan zien, zijn géén landschappen of stil levens. Het is de realiteit van dit leven, dat voor de één wat moeilij ker is, dan voor de ander. Na een sluimerkuur in Venray in een psych. centrum, ben ik met dit werk begonnen, zonder enige dwang of wat dan ook, volkomen vrij heb ik dit werk kunnen opbouwen. Het is daarom zo jammer, dat, al leven wij in 1977, r zo vaak een verkeerde voorsctelling vanuit de maatschappij wordt gegeven. De terugkeer naar dié maatschappij,'is moeilijker dan menigeen denkt, door de vaak zo negatieve houding van de mensen die men dan weer ontmoet. Wét er in een psych. centrum wordt opge bouwd, wordt dan in een snel tempo weer afgebroken. Als de mensen die zouten kunnen begrijpen, dan zouden velen niet het gevoel hebben, aan de rand van de samenleving te wonen, er zou meer kontakt kunnen komen. Bekijkt u het werk en leest het als een boek. U zult het dan mis schien kunnen begrijpen en denken: zo was het. in dé plaats van de wedstrijd te Son. Opgeven tot en met 26 Oktober. Trainingen. Zaaltraining: elke woensdag in de gymzaal van St. Servatus aan de Oostsingel te Ven ray. Aanvang: 18.30 pupillen A en B; 19.30 jun. C en D; 20.30 jun. B en meisjes jun. A en dames; 21.30 heren en jongens jun. A. Voor de zaaltraining geldt de leef tijdsindeling op basis van de cate gorie-indeling voor 1978. Voor het deelnemen aan wedstrijden geldt tot 1 april 1978 de categorie-indeling van 1977. Bostraining: elke zaterdagmorgen, vertrek om 10.30 uur vanaf de ten- nishal De Schaapskooi. Trimmen: Elke zondagmorgen gra tis trimmen voor de liefhebbers. We vertrekken om precies 9.00 uur. Op 16 oktober vanaf de Cooperbaan in de bossen bij de ballonzuil en op 23 en 30 oktober vanaf de hoofdingang van Rank Xerox aan de Maashese- weg. Voor nadere inlichtingen: Piet Loomans, tel. 5384 UIT PEEL EN MAAS: VAN 11 OKTOBER 1947 No. 41 Herdenking van de Bevrijding van Venray. Zaterdag 18 oktober v.m. 8 uur Plechtige H. Mis in de Paters kerk, opgedragen voor alle oorlogs slachtoffers. Zondag 19 oktober: 7.30 uur herdenkingsavond in Huize St. Servatius. Spreker: de welbekende Pater Victor Apeldoorn, uit Rotter dam. Muzikale omlijsting door kin derkoor. Toegankelijk voor iedereen. Entreeprijs 50 cent. Kaartverkoop vanaf woensdag 15 oktober in het Verkeersbureau van Venray Vooruit en zo mogelijk nog 's avonds aan de zaal. Men gelieve er rekening mee te houden dat precies om half acht wordt begonnen. Het Ministerie van Wederopbouw en Volkshuisvesting maakt bekend, dat het SUB-BUREAU HORST van de Commissie van de Wederopbouw is komen te ressorteren onder het Streekbureau Venray. Met ingang van 26 oktober zal de lucifersprijs met enkele centen wor den verlaagd. De nieuwe prijzen gel den alleen voor withouten onge kleurde lucifers. De duurdere rode lucifers, welke slechts ter camoufla ge van slecht hout werden gekleurd, zullen niet meer in de handel ko men. Na 26 oktober zal de handel nog 30 dagen gelegenheid hebben de voorraden tegen oude prijs uit te verkopen. Met ingang van 26 novem ber echter zal ook de dan eventueel aanwezige oude vooraad tegen de nieuwe prijzen moeten worden ver kocht. Door het Groene Kruis zal bij de uitreiking van distributiebonnen voor de 13e periode aan de hoofden van gezinnen een stukje huishoud zeep verstrekt worden tegen de prijs van 15 cent. Op de kerkdorpen zal de zeep eveneens verkrijgbaar zijn op de gewone zitdagen van de Dis- tributiedienst. Inname van Amateurstabak voor fermentatie te Venray op maandag 13 oktober van 2 tot 2.30 uur bij Boe- renbondsgébouw. Belangrijk is dat de vrachtkosten eerst bij aflevering in rekening gebracht zullen worden en aanmerkelijk minder zullen zijn dan vorige seizoenen. Terugzending geschiedt rechtstreeks door A. v. d. Biggelaar en Co N.V. Dezer dagen kwamen wij tot de ontdekking ,dat door een misver stand onzerzijds de collecte op brengst van de Ned. Hartstichting niet bekend werd gemaakt. Het is elk jaar weer een fijne ge waarwording te zien hoeveel mensen in Venray de Ned. Hartstichting een warm hart toedragen. Nog fijner is het te ervaren met hoeveel enthou siasme honderden dames en heren spontaan hun vrije tijd beschikbaar stellen om aan deze geldinzameling mee te helpen. En het resultaat mocht er dit jaar zijn! Geweldig was de opbrengst, waarvoor heel veel dank aan de gevers als aan de collectanten/trices. Namens het Bstuur afd. Venray, H. L. P. Poels-Peters, voorz. Oostrum Oirlo Castenray Leunen Veulen Heide Ysselsteyn Vredepeel Smakt Merselo Instellingen en bedrijven Venray centrum 779,41 553,71 388,— 402,06 226,05 218,71 336,94 125,— 67,32 631,01 1853,72 7135,68 12717,61 Dinsdag 11 oktober ging in Yssel- van start. Ze kwam daar bijeen in 'n steyn de vijfde Open School-groep ruimte van de nieuwe basisschool aldaar. Voorlopig zal het gaan om één bijeenkomst-per week op dins-» dagavond. De deelnemers(sters), 6 mannen en 12 vrouwen, zijn afkomstg uit Ys selsteyn en Merselo. Na uitvoerige voorgesprekken hebben ze besloten het introductieprogramma van de Open School te gaan volgen tot Kerstmis. Dat bestaat uit onderlinge kennismaking, kennismaking met 't leermateriaal, en met het leerplan. „Scholing" is het onderwerp dat de eerste tijd centraal zal staan. Radio- en t.v.-programma's, net deze week gestart, kunnen onder steunend wenken. Met name zijn dat de programma's „Werken met het thema", „Leren hoe doe je dat?" en „Polderstraat", iedere week in okto- ber-november terugkerend. Het is de bedoeling dat de deel nemers tegen Kerstmis dan een de finitieve keuze maken, wat betreft de Open School .Uiteindelijk duurt het hele experiment tot juni 1979. Eerder dit jaar startten groepen in Venray, Horst en Meerlo, terwijl in Lottum op 11 oktober een groep deelnemers eveneens voor het eerst bij elkaar kwam om mee te doen aan het Open School-experiment. Aan de vorming van andere groe pen wordt verder gewerkt. Door on- team is daarbij wel vertraging op- derbezetting van het begeleiders- gelopen. Mgr. Hanssen gewijd tot Bisschop. Mgr. Lemmens wijdde Zijn jeugdige Helper en Opvolger. Zo is dan een zoon van Limburg, een zoon van on ze gemeente tot bisschop gewijd, die eens Roermonds zesde bisschop wor den zal. Het was een feest waarbij het gehele Nederlandse Episcopaat aanwezig was, onze katholieke Mi nisters, het Provinciaal bestuur, af gevaardigden van alle standsorgani- saties en van Venray de Hoogeer w. Heer Deken en de Heer Burgemees ter. Op de feestdag van de H. Rozen krans werd de jeugdige professor van het Groot-Seminarie, door hand oplegging van Mgr. Lemmens, Mgr. Huibers en Mgr. Mutsaers, bisschop. Emals aan het slot Mgr. Lemmens het Te Deum inzet, dan schrijdt door de nood-kathedraal de Coadjutor, zijn helper en eens zijn plaatsver vanger, bekleed met mijter en staf, de tekenen van de nieuwe waardig heid, die deze zoon van Noord Lim burg ontvangen mocht. In Zijn eer ste bisschoppelijke zegen cmsiuit hij dat rijke goede land waarvan hij eens het hoogste geestelijke gezag uitoefenen zal onder het devies: „Vinei in Bonomalum", overwin het kwade door het goede. Na afloop van de plechtigheid was er een drukke receptie, waarbij Mgr. Hanssen vele geschenken in ont vangst moest nemen, 's Avonds brachten diverse muziekgezelschap pen serenades. Mgr. Hanssen zal ko mende week te Broekhuizenvorst een Pontificale Hoogmis opdragen, terwijl het eveneens mogelijk is, dat hij op de herdenkingsdag van Ven- rays bevrijding hier in de gemeente een Pontificale Requemmis zal op dragen. Zondag j.l. hield de plaatselijke handboogschutterij „De Batavieren" Castenray haar jaarlijkse koning- schieten. De titel werd behaald door de heer M. Emonts met 132 punten in 32 schoten. Op woensdag 15 oktober a.s. zal de Directrice van de Landbouwhuis- houdschool alhier, mej. W. Sangers, de dag herdenken, dat zij gedurende 25 jaren bij dit onderwijs in Venray werkzaam was. 's Morgens om 9 uur zal in de Paterskerk uit dankbaar heid een H. Mis worden opgedragen, waarna om half elf receptie wordt gehouden in het Bondsgebouw te Leunen. Vele oud-leerlingen uit ge heel Noord-Limburg zullen deze ge legenheid aangrijpen om bij hun oud-lerares en directrice van hun dankbaarheid en erkentelijkheid te getuigen, voor alles wat mej. San gers voor de vrouwelijke jeugd heeft gepresteerd. Moge Veniay nog vele jaren gebruik kunnen maken van de talenten en werkkracht van deze ju- bilaresse! 't Bestuur van De Piëlhaas ver- zuukt al degene, die dichterlek bloed hebbe, dit ieq, _de kortste kiëre te laote werfce vut de neej Vastelaoves- In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige e verzorgende be roepen „Den Hoebert'' sl'.agden op 24 en 25 augustus voor het eind examen der opleiding ziekenverzor ging de volgende Kandidaten: Verpleegtehuis „Berkele neem" te Horst: Tiny Chrisiiaens, Gerda Jacobs, Gerrie Janssen, Mieke v. 'lensch. Geriatrisch verpleegtehuis „De Krtiuze" te Venray: Ma rij van Aerie, Tiny Arts-v. d. Wijst, Kitty Gouunans. Marian lieij- n.an-Strous, Murgo Looncn, Jeanet- te Op-Heij, Elly Staaks. Psychiatrisch cen tum St. Anna te Venray: Rob Arts, Mar Christians, Mar tha Clephas, -.V'- Janssen, Willie Kleusker.s, Jan Kuijpers, Maria Phi- lipsen, Lia Visser. Psychiatrisch centrum St. Serva tius te Venray: Ria Baltussen, Diny van Els, Theo Franssen, Henny Jans-Beken, Gertie Koenen, Irene Paas-Bohdanowisz, Petra Pluk, Lia Reijnders. In het opleidingsinstituut voor verpleegkundige en verzorgende be roepen „Den Hoebert" slaagden op 29, 30 en 31 augustus en 1 en 2 sep tember 1977 voor het eindexamen der B opleiding de volgende kandi daten: Psychiatrisch centrum St. Anna: Riet Beerten, Ellen v. d. Broek, Louise de Bruijn, Richard Brükx, Ans Coenen, Maria Cornelissen. Henny Fleurkens, José Gieben- Claassen; Angela van Haaren, Gon- ny Jacobs. Frits Knoben, Nelly van Lierop-v. d. Boogaert, Ans Lode- wijks, Maria Rühl, Miep Schellen- op de Laak, Willem Theuns, Jos Thielen, Jan van Diesen. Psychiatrisch centrum St. Serva tius: Jack Blenckers, Ria Bouten, Tiny Bovee-Bouten, Ger Claessens, Leo van Els, Jos van Enckevort, Jos Ernst, Theo Creijn, Ger Heijman, Ton van Hoof, Frieda Jans, Peter Janssen, Harry Kessels. Francine v. Knippenberg, Kees Krook, Theo Nel lissen, Frans van Ooi, Ben Rutten, Wim Schoeber, Harry Schoeren, Tonny Schraven. Lin Strous, André Veugen. Gewestelijk Arbeidsbureau Venray In de vakaturebank van het Ge westelijk Arbeidsbureau Venray staan nog ruim 600 open plaatsen aangeboden, waarvan bijna de helft in het rayon zelf. Hier volgt een greep uit de vaka- tures: - in de bouwsektor en aanverwan te sektoren: metselaars, (leerling) stucadoor, tegelzetter, handlangers, opper lieden, machinaal houtbewerker, timmerlieden, betontimmerlieden, (leerling) dakdekker, meubelma ker, woninginrichter/stoffeerder, uitvoerder, constructeur weg- en waterbouw, projektleider, grond werkers, schilder/spuiter, bouw kundig calculator, kassenbouwer. - in de metaalsektor: automonteur (leerling, le of 2e) slijper/polijster, draaiers, frezers, boorders, walser, plaatbankwer ker, fijnbankwerker, maohinebe- dienden, montagemedewerkers, plaat/constructiewerker, indus- trielakspuiter, gereedschap-stem- pelmaker, gereedschapmaker, galvaniseur, werktuigbouwkundig constructeur, leerling kabelmon teur, (halfwas) c.v.-monteur, elek- tro-onderhoudsmonteur, elec- triciën, loodgieter/keukenmon teur, meewerkend assistent be drijfsleider. in de dienstensektor: direktiesekretaresse, administra tieve krachten, part-time typiste, bedrijfs econoom, commercieel medewerk(st)er, medewerker jeugd- en jongerenwerk, wel- zijnsambtenaar, medewerker bur gerlijke stand/militaiie zaken, bureauchef ABW, bureauchef RWW/WWV, juridisch medewer ker, vertegenwoordiger/inspek- teur, leerling meubeiverkoper, cassière, winkelbedienden, kok, ikeqkenassistene, leerling bakker, docent(e) tekenen, verpleegkun digen A en B, logopediste, tour- autobuschauffeur, part-time auto buschauffeur, chauffeurs natio naal en internationaal, heftruck chauffeur. overigen: huishoudelijke hulpen, glazen wassers, schoonmakev/rnaakster, magazij nbedienden, afwerk(st)er. dameskapster, bloembinder, trac torchauffeur, pluimveeverzorger, champignonplukster, los arbei ders landbouw. De vakatures worden snel bezet! Een vakature van vandaag kan mor gen reeds vervuld rijn. Kom U daar om zelf op de hoogte stellen van de inhoud van het vakaturebestand. De vakaturebank is geopend, iede re werkdag 's morgens van 08.15 tot 12.30 uur en s middags van 13.45 tot 17.00 uur. liedjes. Asteblief duudelek schrieve en vur donderdagmerge 10 novem ber ien geslote awelop bej den drukker ienlevere. Op de uerey* Vas- telaoveszitting van de Ylaod van Elf zal 't publiek 't neej liedje anwieze. Vooruit now, allemaol an de geng! Zurgt dat we dit jaor nog béter vur den dag komme! Blief wakker Piël haas!

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7