fF \z «tie ning ergen ixrote nas]-vangst in onze gemeente Bouwen op de kerkdorpen i&sgp ■■■y r«E& «ÏÏS, Yenrays politiechef vierde zilveren feest n,:: Verkeers ongevallen vier personen gearresteerd Overname bomen in de Jacobspeel JEllGD- M0T0CR0SS- WEDSTRIJD TE VENRAÏ Nat. kolllekte voor geestelijk gehandicapten Tentoonstelling jeugdboeken Speelgoed- voorlichting exposme speel terrein omgeving St. Luciaschool Inbraken, diefstallen en vernieling Bedrijfsongeval '«sknmKedeitad: S?fe^eeri„p)rmaf, ^^'agen. Si NMB-girospamn irselo riteit bij gelegen- g van het Jeugd- en als laatste po- i loodjes van de elkaar te krijgen n zaal 't Anker op home-trai- eester Defesche f; loste, na lo ten te hebben organisatoren, ijds, om mid- home-trainer "penen, ging hij innerde hij zich pijn nadat hij in lijk evenement eopend. 00 «ft het de eerste De eerste cou- start noteerden \i nelheden. Er zijn ;e coureurs heb- met daarnaast nten-ritten. Gro- er voor de z.g. welke zondag aml'ie Muysers, familie Michels ndag streden de laag 8 tegen de Dtdorp 34. Dins- iels, Straat 1 te- ■s; en donderdag egen de familie sdag was de ge- deze inspannen- nnen dus vrijdag Merselo terecht, de finales ex- aanvang is tel- p zaterdagavond de loterij. promoveert de Laagheidseweg) Iteit te Utrecht unde en natuur- ict proefschrift: erential Scan- Membrane Re- werd verricht n Laboratorium M. van Deene y en t jeaiager. t.an it de volgende en bekend lied: iburg waar be- llein de Züder- is .Want door le Limburgers :ske Nederland heropende de Iin de Grote- h verbouwde is ruim ver- n veranderde it is er nu ook sage. Doet de leinere etalage gezicht een iet interieur is gewijzigd en heeft deze haar men mag ■m'fverkelijke ver in het Ven- ireken. Onze atste „inruim- maken, moest een nog niet winkel. Maar erste verkoop- helemaal in de Woensdag vierde met een z.g. open huis de korpschef van Venrays po litie, de hoofdinspecteur G. H. de Bruijn, het feit dat hij 25 jaar in overheidsdienst werkzaam was. Op zijn verzoek hebben wij voor af geen ruchtbaarheid gegeven aan deze mijlpaal, maar wij menen vol doende gronden te heben om achter af toch aandacht te schenken aan dit feest. Venlonaar van geboorte, kwam hij, na het vervullen van zijn militaire dienstplicht bij het Korps Mariniers, terecht als inspecteur bij de gemeen tepolitie te Rotterdam. Na bijna 8 jaar daar op verschillende afdelin gen te hebben gewerkt, werd hij op 1 maart 1964 benoemd tot inspecteur korpschef te Oldenzaal. Toen Venray zijn gemeentepolitie kreeg en daar een korpschef moest worden benoemd nam de heer De Bruijn zijn kans waar om weer naar het Limburgse te gaan. Hij werd be noemd en trof juist het korps in opbouw aan. De heer De Bruijn politieman in hart en nieren, weet op onopvallen de wijze leiding te geven aan het ruim 50 man tellend politiekorps van Venray. Graag hadden wij nu zijn visie willen geven over 8 jaar Venrays politiechef, maar wij krij gen daar eerst later de gelegenheid voor. Het bereiken van deze mijl paal vindt de heer De Bruijn niet de geschikte gelegenheid. Daarom wilde 'hij ook geen ruchtbaarheid en geen officiële huldiging door Ven rays burgemeester. Om toch niet helemaal dat feit onopgemerkt voorbij te laten gaan, stond zijn huis aan de Vogezenlaan woensdagmiddag open, om ieder die dat wilde toe hde gelegenheid te geven hem geluk te wensen. Dat hebben niet alleen de leden ,van zijn korps gedaan, maar ook velen daar buiten. Op de kruising Noordsingel-West singel was onvoldoende opletten oor zaak dat toep. een der bestuurders van een personenauto stopte om voorrang te verlenen de andere dat te laat zag. Bij die botsing was be trokken de personenauto's bestuurd door de 20-j arige J. de H. uit Ge- mert en de 42-jarige M. A. te Ven-, ray. Het gevolg was materiële scha de. Deze was er ook op de Venlose- weg toen de bestuurder van een vrachtauto, de 29-jarige W. v. R. uit Putten van de vluchtstrook de weg op wilde rijden, op het moment dat hij werd ingehaald door de perso nenauto, bestuurd door de 44-jarige A. R. uit Venray. De Venlose politie hield dinsdag 4 personen aan, welke in het bezit waren van ongeveer 400 gr. hasj. Uit het door de Venlose politie inge steld onderzoek kwam aan het licht dat deze verdovende middelen in Venray waren gekocht. De Venlose politie nam daarom kontakt op met de Venrayse politie en al spoedig wist men waar de hasj verhandeld was geworden. Dat bleek in de voor malige boerderij van Goumans (de stroopfabriek) aan de Akkerweg te zijn. Met enkele politiewagens, be mand met een achttal agenten, werd een verrasingsinval gedaan. Op dat moment waren in de voormalige boerderij aanwezig drie mannen en een vrouw, in leeftijd variërend van 19 tot 22 jaar. Bij de daarop volgen de huiszoeking kwam een partij van ongeveer 400 gram hasj naar boven. Het viertal werd overgebracht naar De vroegere eigenaar van de Ja cobspeel heeft indertijd bij een ruil verkaveling het plantreoht op de bermen langs de wegen bedongen. Als gevolg daarvan berustte de zorg vcor de werkzaamheden ter beper king van klachten ook bij hem. Intussen is de grond in de Jacobs peel in ander hander overgegaan, evenals de op de bermen aanwezige bomen en de zorg voor het nodige onderhoud. Omdat bij de gemeente regelmatig klachten binnenkomen over die bo men in verband met slecht uitzicht bij de uitritten, te laag hangende takken voor vrachtwagens en over last door rupsen, is het gemeentebe stuur bereid de bomen van de hui dige eigenaren over te nemen en hen daardoor van het onderhoud te ontlasten. De vijf eigenaren wordt gevraagd of zij bereid zijn de bomen aan de gemeente over te dragen. A.S. ZATERDAG 15 OKTOBER Wij hebben al enkele malen mel ding gemaakt van de Venrayse mini- brommers, speciaal met hun optre den in het t.v.-programma „Stuif es in". Maar ook de Motor Cross Club Venray heeft een jeugdafdeling die er zijn mag. Jongens van 7 tot 16 jaar rijden er op omgebouwde brom fietsen en cross-motoren dat het een lieve lust is om hen bezig te zien. A.s. zaterdag, 15 oktober, kan men hen gaan bewonderen. Dan wordt er om 1 uur op het terrein bij „Nieuw Spraeland" aan de Wanssumseweg een jeugdcross georganiseerd. Aan sluitend tevens de wedstrijden om het clubkampioenschap van M.C.C. Venray voor de startbewijshouders van deze vereniging. De toegang tot deze wedstrijden is gratis. het Venrlayse poliitebureau en al daar ingesloten. Later is het viertal, mede in overleg met de officier van justitie op vrije voeten gesteld. De afdeling verdovende middelen van de recherche is reeds maanden bezig met het oprollen van een be paalde groep personen, die in onze gemeente als handelaar' of dealer op treedt. Het kwam als een verrassing dat nu een, naar Venrayse maatsta ven, grote hoeveelheid van die ver dovende middelen kon worden vei lig gesteld. Het onderzoek in deze zaak gaat nog verder en zal voor lopig nog niet zijn afgesloten. Het viertal was geruime tijd werk loos en kreeg wekelijkse uitkering via de bijstandswet. Omwonenden van de boerderij Akkerweg 2 keken helemaal niet verbaasd tegen het massale optre den van de politie. Zij hadden dit al veel eerder verwacht. Voor de buurt bewoners zou het een goede zaak zijn als die pand eindelijk gesloopt zal kunnen worden, want volgens hen kan er in die kommune niets goeds gebeuren. Dat ze gelijk heb ben gekregen dat blijkt wel uit de vangst van 400 gr. hasj. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Vertraging in de postbezorging was er de oorzaak van dat wij te laat de mededeling ontvingen, om in ons vorige nummer de nationale kollekte voor geestelijke gehandi capten aan te kondigen. Terecht meent de Oudervereniging voor het Zoragenkind, afdeling Ven ray, die deze kollekte in onze ge meente verzorgt, dat daardoor deze kollekte wellicht niet dat resultaat zal hebben, wat men er van mocht verwachten. Wij voldoen dan ook gaarne aan hun verzoek om alsnog uw aandacht op deze kollekte te vestigen, welke "tc%cn met zaterdag gehouden wordt.^* s We hebben in Venray een zeer aktieve oudervereniging, die veel aktiviteiten onderneemt voor meer levensvreugde van onze gehandicap ten en tot steun van him ouders. Door de steeds stijgende kosten is deze vereniging aangewezen op de hulp van allen om deze aktiviteiten te kunnen blijven voortzetten. 45% van de netto-opbrengst blijft in ons eigen rayon, om te besteden voor deze mensen uit eigen om '"evïng. 55% gaat naar de landelijke ver eniging, voor de verschillende natio nale voorzienignen op het gebied van de zwakzinnigenzorg. En mocht u deze kollekte gepas seerd hebben, maar alsnog een bij drage willen geven, dan kunt u een overschrijving verzorgen op reke ning 1539.92.918 van de Rabobank te Ysselsteyn, ten name van Nationale Kollekte Geestelijk Gehandicapten. V Uil LUI I ZUlium .vergunning i Venray politie bekeurde enkele personen terzake het venten zonder vergunning. Het is met dit. venten dikwijls een onduidelijke zaak. Er zijn geen ventvergunningen nodig als de betrokken colporteur in het bezit is van een z.g kontrakt oolpor- tagevergunnin.g, afgegeven door de Kamer van Koophandel, voor arti kelen in de wet op het colportage- wezen vermeld. Voor al het andere is een ventvergunning afgegeven in de gemeente waar gecolporteerd wordt. Wij willen er nog eens op wijzen dat het in onze gemeente verboden is te venten of te colporteren, voor welk liefdadig doel dan ook, als dat niet middels de maandelijkse ka lender in ons weekblad wordt ver meld. Van 24 oktober tot 12 november wordt er in de jeugdbibliotheek (Schoolstraat 32, Venray) een ten toonstelling over jeugdboeken ge houden. Dit naar aanleiding van de Kinderboekenweek (19 - 29 oktober), de start van het nieuwe schooljaar en de komende feestdagen. De tentoonstelling geeft een over zicht van het huidige aanbod van jeugdboeken: informatieve boeken, leesboeken, prentenboeken enz. Bo vendien wordt aandacht besteed aan literatuur over jeugdboeken, lezen, documentatiecentra op scholen, kort om diverse facetten van het jeugd boek. De tentoonstelling is aan te beve len bij iedereen die belang stelt in jeugdboeken: onderwijzend perso neel, ouders, studenten. Een overzicht van het tentoonge stelde materiaal zal verkrijgbaar zijn. De openingstijden vallen samen met de openingstijden van de jeugd bibliotheek. Voor groep is het tevens mogelijk de tentoonstelling 's morgens te be zoeken, na afspraak. Op verzoek van diverse Noord- Limburgse groeperingen organiseert het regionaal jeugdcentrum in de maanden oktober en november voor lichtingsbijeenkomsten over speel goed. Gedurende deze periode zullen medewerkers van het r.j.c. in nauwe samenwerking met plaatselijke ouderkomiteës, kommissies en jeugd organisaties informatie geven over speelgoed: waarom en wat? Naast tentoonstellingen in Horst en Sevenum gaat het r.j.c. ook met informatiemateriaal de boer op via drive-in speelgoed-shows; o.m. op maandag 24 oktober in Ysselsteyn in Jeugdgebouw de Koel; op woensdag 26 oktober in Castenray in het Ge meenschapshuis en op dinsdag 1 no vember in Veulen in de basisschool. Middels deze mobiele tentoonstel lingen brengt het r.j.c. een keuze uit haar voorlichtingspakket De organisatoren van de voorlich tingsbijeenkomsten hopen op deze wijze het publiek inzicht te geven in de zin van het kinderspel en wat daar allemaal voor nodig is. Dit me de met het oog op de voor de deur staande feestdagen, waarop nog al tijd veel speelgoed gekocht wordt. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij het r.j.c., Bergweg 4, Ven ray. GFaarne willen wij onder deze naam dank zeggen voor het vele werk dat zij de afgelopen tijd voor ons gedaan hebben. Vooral die men sen die in de anonimiteit bleven, maar toch veel werk verzetten en veel goeds deden, zoals b.v. het on derwijzend personeel van de Lucia school ,de kinderen van deze school, het S.S.O. Door hun medewerking werd onze expositie een sukses. Graag willen we de namen be kend maken van de winnaars van de werkstukjes tijdens de expositie ten toongesteld, die door de kinderen van de Lucia school gemaakt zijn. De keuze was bijzonder moeilijk omdat er zoveel goede en mooie werkstuk jes bij waren. Zelfs gaan er werk stukjes naar de mobiele tentoonstel ling. De winnaar zijn: Coert van klas 1; Frans en Michael van klas 4; Loek, Walter, Jan, Michil en San- dor van klas 5/6, Ook is er een naam voor dat speel terrein gekomen. Er is gekozen voor de naam „Het Kruishof je', bedacht door Theo Urselman van klas 6. Een kleine attentie wacht jullie nog. Allen proficiat! Het bestuur is ook al gekozen. Het ziet er volgt uit: Voorzitter: dhr. Manders, Door manstraat 7; vice-voorzitter: dhr. v. Duivenvoorde, Kruit weg 43; sekreta- ris: dhr. Pijpker, Churchillstraat 12; penningmeester: dhr. Lamberts, Doormanstraat 15; technische zaken: dhr. Hendriks, Helfrichstraat 9. vuige uurveigdueimg van ue werkgroep is op maandagavond 17 oktober om 19.30 uur in de Lucia school. Alle buurtbewoners zijn na tuurlijk ook van harte welkom op deze vergadering waarop we de ver dere aktiviteiten nader bespreken. In het afgelopen weekend werd ingebroken in de Franciscusschool. l| De daders bleken door een klapraam in de school te zijn gekomen. Ont- 1 vreemd werd een filmprojektor. een 1 bandrecorder, 6 pakken koffie en 1 kleingeld ten bedrage van f 16.40. 1 Verder nog een electrisch tafelorgel- 1 tje in koffer. Nabij het station van de NS te Oostrum werd van een aldaar ge stalde bromfiets een met slot beves- 1 tigde helm weggenomen. Ten nadele van de scholieren de dames M. D. en M. H. beiden uit Overloon, werd van de op de speel plaats gestalde bromfiets de helm weggenomen. In de nacht van zondag op maan dag werd een waarschuwingsüamp geplaatst door de wegenbouw nabij de Fr. Michelsstraat vernield en de accu weggenomen. Tijdens werkzaamheden bij het aannemingsbedrijf J. P. A. Nelisscn, kwam een 38-jarige werknemer met een knipponsmachine bekneld aan zijn vinger. Hij had kennelijk zijn vinger op de verkeerde plaats en ponste zodoende zijn vinger in plaats van het stukje ijzer. Na in het zie kenhuis behandeld te zijn kon hij huiswaarts worden gezonden. Zowel tijdens de laatst gehouden raadsvergadering als bij de onlangs in Oirlo gehouden bijeenkomst met de bevolking, heeft wethouder Loo- nen betoogd, het een onjuiste zaak te vinden dat door de provincie de autochtone woningbehoefte aan een bepaald cijfer wordt vastgepind. In min of meer ongenuanceerde kran- tenberichen komen de uitlatingen van de wethouder naar voren alsof hij zijn eigen mening en niet die van het gehele college verkondigt. Om een goed begrip te krijgen van hetgeen speelt rond het bouwen op de kerkdorpen, dient de gehele gang van zaken nog eens op een rijtje te worden gezet. Door de gemeente worden bestem mingsplannen gemaakt, waarin plaats is voor een bepaald aantal woningen. Deze plannen moeten door gedeputeerde staten worden goedgekeurd. Dit college houdt in de eerste plaats in de gaten de OMVANG van het aantal woningen, dat gebouwd KAN worden en deze omvang wordt getoetst aan het beleid van de rege ring én. van de provincie. Het be stemmingsplan geldt voor een aan tal jaren en de provincie bekijkt dus of de omvang van dit plan reëel is. Zowel door de regering als door het rijk wordt gesteld, dat een klein kern alleen door de gewone natuurlijke groei mag uitbreiden (autochtone groei). Dat wil zeggen, dat op de kleine kernen alleen maar mag worden gebouwd voor mensen, die in die kern geboren en getogen zijn. De gemeente Venray echter gaat iets verder en heeft in haar „Spreidingsmodel woonkernen Ven ray" gesteld, dat op de kleine ker nen ook mensen mogen wonen die daar een maatschappelijke of econo mische fun'ktie hebben. De door de gemeente op te stellen bestemmingsplannen houden dan ook rekening met de in het sprei dingsmodel opgenomen prognose-cij- fers voor de jaren waarvoor het be stemmingsplan geldt. Het provinciaal bestuur is akkoord gegaan met de omvang van de be stemmingsplannen mits de gemeente hierin een bepaalde fasering aan brengt. Per periode mag derhalve maar een bepaald aantal woningen worden gebouwd. Wanneer een fase van het bestem mingsplan eerder volgebouwd zou zijn, kan de gemeente niet rekenen op een provinciale toestemming voor het aanvatten van een volgende fa se voor de daarvoor gestelde termijn tenzy z(j keihard kan aantonen, dat het plan eerder vol moest worden gebouwd. Dus is het gemeentebestuur ge bonden aan de bouw van bepaalde aantallen per periode. Het college van burgemeester en wethouders van Venray stelt zich op het standpunt, dat er ruimte moet zijn binnen de richtnormen van be stemmingsplannen en spreidingsmó- del om in de werkelijke autochon-e behoefte te kunnen voldoen. Doet deze behoefte zich voor. dan zal het college van burgemeester en wethouders ook van de toezichthou dende instantie (o.a. gedeputeerde staten) hiervoor de ruimte moeten krijgen. In voorkomende gevallen zal het college in Maastricht alles in het werk stellen om dit te berei ken. En DAT is wat wethouder Loo- nen zowel in de raadsvergadering als op de dorpsvergadering in Oirlo be toogd heeft. D<" NMB intro, iua, pen.Neem de stap. l^v-rddifda",'5°" in boven IoooTih s,a;" '"^vas/ Alleen ^keUjk Dhr./mevr./mej Adres D('Pen voor mij een ,B"in,spaarrekening.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3