ZONNEBLOEM VENRAY MAARTE EEN BOOTTOCHT VENRAY 30 jaar geleden jen Houtbond NKV in 't goud Succesvolle ruiter werd gehuldigd atie den gen van n rkers P OPROEP Wieler- zesdaagse in Merselo Brandbeveiligings verordening Bescherming horecabelangen Inbraken Diefstal kalveren Diefstal Vernielingen Door de duisternis ten val Wildstroperij Rijverbod Raaf was weer aktief Verdovende middelen Verkeers ongevallen Stoffelijke resten gevonden PEEL EN MAAS ook üw krant igina. ezoek gebracht r gouden leden Lenssen. Wij enssen veel lan- Hid. Zijn vader ,n had reeds als georganiseerd. ;end dat de zo- olgden. Als 15- U aangepakt wor- ver, die er ver- verlichting in sisjaren waren er metselaars Duitsland was Ie dagen waren ouden lid is er- list door de or gan aan de ver- iw. Vorst- en ien niet. Als er ■kt kon worden i tien gulden, ifonds, vakantie of bejaardenvoorzieningen waren, er niet. De eerste kinderbijslag was vanaf het derde kind een kwartje per werkdag. Toch heeft ook moeder Lenssen het nimmer als een pijn er varen de kontributie, hoe hard dat het geld ook nodig was, te betalen. Pie Lenssen is er trots op bouwvak ker te mogen zijn geweest in Ven- ray .Daarnaast is hij al meer dan 40 jaar belast met Herwonnen Levens kracht, een instelling die vooral voor de oorlog veel heeft kunnen doen aan de tuberculosebestrijding. DE FEESTVIERING Het feest wordt gevierd op don derdag 20 en vrijdag 21 oktober met een Limburgse koffietafel in zaal „In den Engel". Op zaterdagmiddag 22 oktober is het feest voor de jeugd van de leden. Allereerst een ster- tocht door het centrum waaraan di verse drum- en showbands hun me dewerking verlenen met daarna een grote ballonwedstrijd. Afsluiting traktatie aan de jeugd. Zondagmorgen om half tien plech tige Hoogmis in de Petrus Banden- kerk. Het kerkelijk zangkoor zal de plechtigheid opluisteren. Van 11 uur tot half twee receptie in zaal „In den Engel" waar de Bondsvoorzitter de jubilarissen zal huldigen. Op de foto, gemaakt bü het 25- jarig bestaan: zittend: J. Martens, Lei Maas t, Sjef Ponjée, Jacob de Bruyn, Jan Swinkels, Wim Peeters t, le rij staand: Fr. v. d. Heuvel f, Bertje v. d. Heuvel, Grad Arts t, Ti- nus Hendriks t, Albert Dekkers t, Nico Windt (hoofdbestuurder) f: 2e rij staand: Piet Lenssen (50 jaar lid), Toon Stevens 50 jaar lid-, Ttfs Rap pel t, Joh. Jansed t en Joh. Loonen (50 jaar lid). n dit blad ver- id de renovatie lingen in volle in verlopen dank zij de of geen stag eerste twee PjKdsingel kunnen ;sleutels van de 1 weer in ont- Jwil aan deze scheiden offi- m Venray zal (treffende wo- en 3a) de sleu- n de huurders, de genodigden de gerenoveer- rkzaamheden in :n te bekijken. iroi ert Rank Xerox telling „Kunst ers". De ten ch t in de grote voor de ove- gelijks vrij toe- I tie wordt echter opengesteld en tober 1977. aangelegde me- Xerox Venray édurende enkele j de grote kan- f Br zal een uit- hJü kunstzinnige n ideren zijn. Bij werk, olieverf- en pentekenin- ieden. duurt tot 29 ok- Jldfe sysl m OLLEGE ollege te Venray ingericht met it textiel, ïn laten hun tien; en het eni- ebben is dat zij *4 "erken. Hun op- ppunten zijn to- een maakt tex- ysfer kanten opge- of en ontleend otief" van de de ander maakt nauwkeuri- >te ruimtelijk- ttleend aan de appel, pad, ten uit Nijme- i de Graaf uit .anschap is (zeker de moeite ^[te worden; mis- verschei- [i het interessan- is alweer de king met üjks nodigt het i of meerdere kunstenaars uit hun werk op rchool te exposeren, nl de voorgaande ja ren waren dat: Sabine Vess (batik), Wilmy Conen (weven), Ans Wortel (tekeningen), Otto Treumann (ont werpen), Escher (etsen), 9 Limburgse kunstenaars, cartoonisten uit Zuid- Amerika. De expositie is te bezichtigen op de werkdagen van 9.00 - 15.00 uur tot 15 Oktober 1977. AAN GOEDE AMATEUR-ARTIESTEN Het Nederlands Theater-Centrum „Comoedia" zoekt zeer goede ama teur-artiesten in alle mogelijke gen res, die bereid zijn om, geheel be langeloos, op te treden in zieken huizen, verpleeginrichtingen en be jaardencentra. Ook groepen zijn van harte welkom. Men moet wel aan de norm „zeer goed" voldoen en men ontvangt al leen een vergoeding in de vorm van een onkosten-declaratie. Het N.T.C. „Comoedia" werkt zelf ook geheel belangeloos. De in aanmerking komende arties ten worden wel in de gelegenheid gesteld om kosteloos begeleid te wor den om deel te^nemen aan talenten jachten, opnamen voor radio-t.v. en platenstudio's; en eventuele beroeps opleiding. Zij die met hun repertoire „hoger op" willen komen, hebben hier dus een goede kans en doen daarbij aan dankbaar sociaal- en cultureel werk. Melden: N.T.C. „Comoedia", tel. 04760-4851 van 9.00 - 19.00 uur. Bovenstaande is in de eerste plaats bedoeld voor Noord- en Midden- Limburg. Als een feitelijke afsluiting van de feestelijkheden rond de inge bruikname van het Jeugdhuis te Merselo zal een wielerzesdaagse op hometrainers worden gehouden. De ze zesdaagse zal door een deskun dige jury worden beoordeeld. Op zondagavond 9 oktober zal burgemeester H. Defesche van Ven ray om half acht het startschot ge ven in het voor die zes dagen om getoverde wielerpaleis zaal „Het An ker" (of gaat Venrays burgemeester niet de Merselose woordvoerder Tien Hoenselaar een rit op de hometrai ner ma keil?). Twaalf verenigingsploegen gaan op het stalen ros hun krachten me ten, terwijl 8 familieploegen om de eer gaan strijden. Dat Merselo tot veel in staat is, blijkt wel uit het feit dat er twee ploegen bestaan uit moeders met 4 dochters. Dat is nog niet alles, want ook de prominente- ploegen en -ritten mogen niet ver geten worden. Daaronder zijn ver schillende oud-inwoners van Merse lo. Om begrijpelijke redenen werd ons verzocht geen namen bekend te maken omdat anders het verrassings element verdwenen is. Er zal gereden worden op zondag, maandag en dinsdag. Woensdag is de rustdag om op krachten te ko men. Donderdag, vrijdag en zaterdag wordt de strijd weer voortgezet. Aanvang half acht. Alle ploegen worden gesponsord door bedrijven en firma's uit Merselo en daarbui ten. Gereden wordt op vier home trainers en het duo Manders-v. d. Heyden zorgen ervoor dat alles vol gens de reglementen zal verlopen. Er worden nu in Merselo niet alleen al weddenschappen afgesloten, maar ook worden al vette premies in het vooruitzicht gesteld. Hoofdzaak van het wielerspekta kel is: een laatste steentje voor de Merselose inbreng in de renovatie van het Jeugdhuis. Als wij het nog niet wisten dan kwamen wij er vrijdagavond wel achter, dat ook in ons Venray nog een zandwoestijn te vinden is en wel rond de manege „Vlakwater". En toch wisten vele honderden een weg te vinden in de duisternis rond die manege want van heinde en ver wa ren de vele paardensportliefhebbers gekomen om Huüb Janssen o.m. te huldigen wegens het behalen van het Europees kampioenschap lande lijke ruiters met zijn paard Kimbel. De manege was een grote feesthal en al ontbrak het succesvolle paard Kimbel en al 'kon af en toe het elec- triciteitsnet het niet aan, er heerste een gezellige sfeer welke nog ver hoogd werd toen de drumband en fanfare „De Peelklank" in maximale bezetting de hal binnentrok om Huub Janssen een muzikale geluk wens aan te bieden namens de be volking van Ysselsteyn. DE SUCCESSEN De heer Wim Verheyen, voor die avond opperstalmeester, bracht nog eens de successen van Huub met zijn paard Kimbel in herinnering. Dat waren achtereenvolgens op 11 april te Mechelen Limburgs kampioen; 24 april te Hoge Mierde kampioen van de N.C.B. In mei te Amsterdam 2e bij de Military, 4 september te Porrentury Zwitserland Europees kampioen en op 18 september le in de zware wedstrijden te Oranje woud. DE GELUKWENSEN President Harry Jennskens van de fanfare „de Peelklank" uit Yssel steyn bracht hulde namens de be volking van Ysselsteyn, temeer om dat Huub Janssen commandant was van de Landelijke rijvereniging „de Peeldraver" van Ysselsteyn. Hij ver klaarde, dat die bevolking trots is op de behaalde successen. Wethouder J. van Oers, in gezel schap van de wethouders J. Loonen en G. Schols, vond het een merk waardige belevenis om een Europees kampioen te mogen toespreken. Hij bood een fotoreportage aan van de recentelijk op het gemeentehuis ge houden ontvangst en een oorkonde welke blijvend herinnert aan de prestaties. De wethouder vroeg zich af welke enorme inspanning het moet hebben gekost om paard en ruiter zover te krijgen dat die pres taties konden worden behaald. De chef de mission, de Boy. sprak mede namens het gewest Limburg van „onze Huub Janssen" die de Nederlandse Hippische wereld ver steld had doen staan met zijn pres taties. Het werd volgens de chef de mission de hoogste tijd, dat ook de NKB maar eens Huub Janssen moest onderscheiden want de kosten van die onderscheiding wegen niet op te gen de goodwill, welke de kleine bescheiden Huub had weten te kwe ken. Het is een onmogelijke zaak om de ander sprekers nog te vermelden omdat deze eigenlijk hetzelfde ver telden. Het dankwoord van Huub Janssen aan het einde van het officiële ge deelte was mede namens zijn vrouw en verdere familie, dank aan allen welke die ontvangst in elkaar had den gezet en hij verklaarde op de zelfde weg voort te gaan en aan hem en aan Kimbel zou het niet liggen. We schreven het reeds op de re ceptie verscheen een ongekend aan tal persoonlijkheden uit de hippische sport en zelfs waren er representan ten van Oranjewoud. Na het officiële gedeelte vterd het feest voortgezet voor de leden van de ruiterclub en voor hen welke spe ciale banden hebben met de manege Vlakwater. De leden van de Venrayse Rabo bank hebben niet kunnen weten wel ke vreugde zij hebben gegeven aan meer dan 140 zieken, bejaarden en gehandicapten. Ter gelegenheid van de opening van de Rabobank aan de Merseloseweg was de feestgave des tijds een fors bedrag aan de juist op gerichte afdeling Venray van de Zonnebloem. Het aktieve bestuur o.l.v. Br. Mar- tino van de Maat wist bij rederij van Stiphout te Maastricht de boot, welke speciaal uitvaart met zieken en bejaarden, te krijgen. Het was de zevende vaart van „ce Maasvallei" met bejaarden en gehandicapten1 in dit jaar en voor kapitein Blom met zijn echtgenote mevr. Blom-Franssen de 100ste vaart met dit schip. DE VAART Dankzij de zorg van de afdeling Venray van het Rode Kruis, kon vlot worden ingescheept aan de stuw bij Sambeek en na geschut te heb ben ging hel via de Maas in de rich ting Nijmegen. Na het Maas Waal kanaal door gevaren te zijn in de richting van Weurt kwam men ver volgens via de Waal in de Rijn. In de buurt van Mill'ingen werd ge keerd en de terugtocht aanvaard. Vooral het schutten was een bele venis apart. Gedurende de tocht vie len de vele vriendelijke wenken vanaf de oevers van de rivieren en kanalen op. Aan boord van dit ziekenschip heerste een prettige en ongedwon gen sfeer en deze werd mede ver hoogd door de „trekbuul" van de heer Bekkers uit Groesbeek. Voor vele zieken .jeqgehandicaplen was de reis een. belevenis apart; vooral voor degenen diie in hun eigen kringetje leven en niet buiten hun deur komen. Wij geloven dat vele zieken uitzien naar de dag waarop de Zonnebloem weer zo'n tocht kan organiseren. Zeker is dat de zieken en bejaar den vol lof waren over de organi satie waarbij me ere kan worden vermeld het werk van de secretares se Zr. Jenniskens, mevr. Goemans als hoofd van de huishoudelijke dienst, de hoofdverpleegkundige Zr. Ulrika, de kokkin van die dag Zr. Bemadette en de 40 helpsters en hel pers. Aan boord bevond zich ook dokter Lankveld maar hij hoefde niet in aktie te komen die dag maW wij ge loven wel dat menige huisarts is ge raadpleegd want dat er die dag met dat vele lekkers gezondigd is tegen de dieetvoorschriften twijfelen wij niet. Pastoor de Ceuster van Oostrum was voor die dag de geestelijke leids man maar ook voor hem was het zo als hij zei, „datgene te mogen erva ren, in deze tijd klaar te staan om anderen te helpen." Pastoor de Ceus ter bracht namens de zieken en ge handicapten een woord van dank aan allen die de „cruise" hadden mogelijk gemaakt. Ook werden woorden van dank uitgesproken door een der opvaren de zieken. De afdeling Venray van de Zonne bloem heeft bewezen tot grote da den in staat te zijn en wij wensen haar toe, dat ze ook dit jaar op de een of andere wijze weer een gift zullen krijgen waardoor het volgend jaar weer mogelijk zal zijn voor een grote groep Venrayse zieken en ge handicapten een dagtrip te maken. De inwerkingtreding van de Brand beveiligingsverordening zal met in gang van 1 november a.s. worden afgekondigd. Deze verordening ia reeds in januari 1975 door de raad vastgesteld, maar het inwerkingtre den daarvan is zo lang uitgesteld als gevolg van de uit de verordening voortvloeiende werkzaamheden. Uit stel wordt niet langer wenselijk ge acht, mede met het oog op de thans buiten bereik liggende aanwendings^ mogelijkheden, zoals bijv. het af kondigen van rookverbod in bossen. Met de inwerkingtreding van deze verordennig die ook geschiedt ter- wille van de landelijk beoogde uni formiteit wordt tevens de brand preventie, zoals deze al in praktijk wordt gebracht, geformaliseerd. Bovendien is het van belang, dat thans inrichtingen onder de verorde ning komen te vallen, welke er voorheen niet onder vielen of onge moeid konden worden gelaten. Het college is overigens wel van plan de overgangsbepalingen soepel te han teren. Burgemeester en wethouders zijn van plan een evenwichtig beleid te gaan voeren ten opzichte van de be langen van het horecaleven ener zijds en die van de z.g. para-com merciële instellingen met een soci aal-cultureel of recreatieve doel stelling anderzijds. Om dat te bereiken zullen burge meester en wethouders de Drank en Horecaverordening onder meer zodanig wijzigen, dat de verstrek king van alcoholhoudende drank in een door een vereniging of stichting geëxploiteerd cafébedrijf ondanks de Drank- en Horecaverordening slechts geoorloofd is op grond van een door het college verleende regu lerende ontheffing, ongeacht of de beheerder in het bezit is van een vakbekwaamheidsdiploma danwel van vrijstelling. Met die ontheffing wordt beoogd, dat de para-commerciële instellin gen zich beperken tot c.q. houden aan een met hun doelstelling (so ciaal-cultureel of recreatief) over eenkomende exploitatie van 't café bedrijf. Teneinde een inricht te krijgen in de huidige gang van zaken hebben burgemeester en wethouders de pa ra-commerciële instellingen in de gemeente een aantal vragen doen toekomen. Onbevoegden hebben zich toe gang weten te verschaffen tot de winkel en woonhuis van de fam. V. aan de Mgr. Hanssenstraat te Oos trum. Ontvreemd werden kassa, spaar- en telefoonpotje. Kassa, zowel spaar- als telefconpotje werden in de buurt leeg teruggevonden. Het totale bedrag wat ontvreemd werd was 3350,In het woongedeelte werd nog een damesportemonnee meegenomen met 30 D.M. inhoud. Ten nadele van H. B. werd in de garage aan de Pavanestraat ont vreemd een gereedschapskist. Er waren geen sporen van braak. Ver moedelijk is de dader in een onbe waakt ogenblik binnengekomen. Een achterruit van de woning van de fam. K. aan de Julianas ;ngel was ingeslagen. Er wordt niets vei- mist. De daders zijn vermoedelijk gestoord geworden. In de dependance van Maria- num aan de Leunseweg werd ten na dele van de padvinderij ontvreemd een luchtdrukgeweer. Met dit 'ucht- drukgeweer waren verschillende lampen kapot geschoten. Via een raam werd toegang verkregen tot de wening van de fam. W. v. d. H. aan de Vogezenlaan. Ont vreemd werden een antiek geweer en radio-tuner. Vermoedelijk zijn de daders gestoord en gevlucht, want een geldkist werd gedeeltelijk open gebroken aangetroffen. Twee kalveren resp. 7 en 10 da gen oud werden ten nadele van J. v. R. uit Overloon uit een stal aan de Overloonseweg gestolen. Toegang tot de stal werd verkregen door ver breking van een ruit. De waarde van de kalveren bedraagt 1200, Terzake meerdere gepleegde dief stallen van kleine materialen hield de politie de 16-jarige M. A. uit Ven ray aan. De goederen werden in be slag genomen. Na verhor en opma king van procesverbaal werd hij huiswaarts gezonden. Met een trottoirtegel werden en kele ruiten ingegooid in de basis school te Leunen. Een ruit van de geladen vrachtauto van de firma B. uit Venray was eveneens ingegooid. Er werd niets vermist. Door de duisternis misleid kwam op de Veulenseweg de fietser J. v. K. ten val en belandde in de berm van de weg. Hij liep dusdanig letsel op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. In de weilanden nabij de Ballon zuil werd in verband met wildstro perij staande gehouden de 49-jarige v. S. uit Overloon. Op de plaats werd een enkelloops jachtgeweer ge vonden wat was weggegooid door een tweede nog onbekend gebleven persoon, die wist te ontsnappen. Wiild werd niet gevonden, wel een lichtbak die met het jachtgeweer in beslag werd genomen. Procesverbaal werd opgemaakt en na verhoor is de wildstroper huiswaarts gezonden. De snorfietsbestuurder L. P. uit Venray kreeg een rijverbod opge legd terzake geconstateerd drankge bruik. De autobestuurder J. H. uit Venray kreeg een rijverbod opge legd terzake het onder invloed van alcohol besturen van zijn auto. Te vens kreeg hij procesverbaal terzake het rijden zonder rijbewijs. Niet lang heeft de bekende Ven rayse „raaf', de 26-jarige L. v. B. de in het restaurant van de Zuid Ooster gestolen 105 gulden bij zich gehad. De politie hield hem aan, hij beken de en het geld is aan de benadeelde ter hand gesteld. Terzake het in bezit hebben van verdovende middelen hasj) werden naar het politiebureau overgebracht de 22-jarige A. E., de 25-jarige C. B., de 24-jarige E. S. en de 20-jarige E. H., allen uit Santpoort. Tegen de eerste werd procesverbaal opge maakt. De personenauto van W. B. ge parkeerd staande voor de woning aan de van MoptfOrtstraat werd be schadigd aangetroffen. De veroorza ker liet geen visitekaartje achter. Op de Leunseweg reden de personenauto's bestuurd door J. M. en M. J. achter elkaar. M. moest af remmen voor een andere auto. J. be merkte dit afremmen te laat en bots te tegen zijn voorligger. Het bleef bij materiële schade. - Op de Maasheseweg stak plot seling een hond de weg over en de bestuurder van een personenauto J. J. uit Venray kon de hond, waarvan de eigenaar niet bekend is niet meer ontwijken. Het bleef bij materiële schade aan de auto. Op de Eikenhofweg kwamen een landbouwvoertuig, bestuurd door M. R. en de personenauto, bestuurd door M. S. elkaar tegemoet. Gezien de breedte van het landbouwvoer tuig kwam dit over het midden van de weg. S. raakte daardoor de lin kerkant van het landbouwvoertuig. Het bleef bij matériële schade. Op de kruising Wet. Reintjes- straat-Mr. de Hacnstraat verleende de bestuurder van de personenauto J. v. d. M. geen voorrang aan de be stuurder van de personenauto be stuurd door G. M. Bij de botsing al leen materiële schade. Materiële schade was er ook toen de bestuurder van een perso nenauto, H. B. uit Duisburg, stopte voor de verkeerslichteninstallatie op de Jan Poelsweg. De achter hem rij dende personenauto bestuurd F. Z. uit Süchteln remde ook af, doch schoof over het natte wegdek door en botste tegen de voor hem stop pende auto. Op de Stationsweg wilde de 56- jarige bestuurder van een personen auto C. J. uit Venray een inrit in draaien, maar bemerkte niet dat naast hem een bromfiets, bestuurd door de 16-jarige W. S. uit Venray, reed. De bromfiets kwam nu in bot sing met de auto maar het bleef ge lukkig bij materiële schade. Op de Leunseweg wilde de 57- jarige bestuurder van een personen auto, G v.d. V.. de poort van de houthandel a.d. Leunseweg inrijden, juist op het moment dat de 14-jarige fietser P. V. uit Holthees de poort wilde uitrijden. Bij de botsing bleef het bij riakschade aan de auto. De f ietster F. v. d. K. uit Ven ray wilde vanaf de Julianasingel de Pr. Bernhardstraat in fietsen, maar ze liet de doorgang niet vrij voor de over de Julianasingel rijdende brom fiets bestuurd door S. v. d. P. uit Maashees. Ook bij deze botsing bleef het bij materiële schade. Na nu eerst bekend is geworden zijn in februari bij Overloon de stof felijke resten gevonden van twee in de tweede wereldoorlog gesneuvelde Amerikaanse soldaten. Het heeft meer dan een half jaar geduurd eer ze met zekerheid waren geïdentifi ceerd. Het gaat om de soldaat Geor ge Renda. De naam van de tweede soldaat kon nog niet worden vrijge geven omdat de familie nog niet kon worden opgespoord. De gravendienst van het Nederlandse leger heeft ver der bij Mook het stoffelijk overschot gevonden van een Amerikaanse sol daat en van hem kon de naam nog niet worden vrijgegeven. Die vondst werd gedaan door personeel van Rijkswaterstaat welke aan de Maas graafwerkzaamheden verrichtte. Tijdens graafwerkzaamheden door V. aan de Beek te Merselo wer den o.a. opgegraven een oude mili taire schoen, met daarin nog mense lijke resten. Vermoed wordt dat het de stoffelijke resten zijn van een ge sneuvelde soldaat, waarvan de iden titeit nog niet kon worden vastge steld. Het graven is stopgezet en zal verder worden verricht door perso neel van de Gravendienst van het Nederlandse leger. Nader vernemen wij dat het on derzoek door de Gravendienst niets naders aan het licht heeft gebracht omtrent deze vondst aan de Beek te Merselo. Volgens buurtbewoners wa ren bij terugkeer van de evacuatie ter plaatse drie graven geweest waarvan de stoffelijke overschotten later naar elders werden overge bracht. UIT PEEL EN MAAS: VAN 4 OKTOBER 1947 No. 40 Aan Zijn Doorluchtige Excellentie Mgr. Dr. J. M. J. A. Hanssen Bisschop - Coadjutor van Roermond bij zijn Bisschopswijding. Oostrum verheugt zich thans, land van edele zonen, ook Venray, moe der van dat land, gelukkig oord, waaruit zo'n groot man sproot, een vreugde voor Limburg. Vroom, verstandig, bescheiden en beschroomd, werd hij in eenvoud grootgebracht en met zijn gelukkige aanleg gaf hij zich aan de studie der wetenschappen. Zonder moeite stak hij uit boven zijn mede-leerlingen; maar toch een voudig en bescheiden als hij was, beminden hem leraren en leerlingen. Hoog is 't ideaal, dat hij nastreeft: Priester zijn van God. En na schit terend volbrachte studies werd hij tot die hoge waardigheid toegelaten. Maar nog hoger gaat zijn weg: hij wordt naar Rome gezonden, om de St. Apollinaris-Universiteit te bezoe ken ,waar hij met onderscheiding Doctor werd in beide rechten. Als Doctor in 't vaderland terug gekeerd, werd hij Professor van 't Groot Seminarie, om rijn leerlingen voor te gaan in vroomheid en te on derwijzen het Kerkelijk Recht. Geen wonder, dat hij om zijn rij ke verdiensten gekozen werd, om Vader-Bisschop bij te staan, die door de grote arbeidslast gebroken en door de jammerlijke oorlogsjaren verzwakt is. Gegroet dus, hoogwaardige, hoog vereerde Herder. Wees. als opvolger van Vader, zelf een goede Vader! Gymnastiekvereniging „St. Chris- toffel laat de inwoners van Venray weten, de enorme tegenslag die deze vereniging te incasseren kreeg en voelt zich verplicht dit langs deze weg in kennis te stellen van het doodvonnis dat op 24 september over deze vereniging is uitgesproken. Sinds maart van dit jaar ging onze vereniging in vliegende vaart cres cendo .Het aantal leden steeg van 16 tot 56 een gevolg van het feit dat de Eerw. Zusters Ursulinen zo bereid willig waren hun zaal aan de Maas heseweg beschikbaar te stellen. Op 29 juni werd hier het Kring- feest georganiseerd, terwijl het suc ces dat we behaalden op Koningin- nefeest, nog vers in het geheugen ligt. Op 22 september werd de dames afdeling opgericht en ons ledental steeg tot 70. Op 1 oktober is het 25 jaar geleden dat St. Christoffel werd opgericht. Dit jubileum zal feestelijk herdacht worden en de dames afd. geïnstalleerd worden. In november a.s. zal aan alle Venrayers een revue worden gepresenteerd ter herden king van ons 25-jarig bestaan, maar op 24 september ontvangen wij het ontsetllende bericht van de Eerw. Zusters, dat de zaal niet meer voor ons beschikbaar te stellenen wat nu gezongen?? Dit is dus het einde van al onze illusies, tevens het einde van onze vereniging, want ner gens is een zaal te vinden. ST. CHRISTOFFEL EXIT??? Het feest op 11 oktober gaat door, dan is het met tranen in de ogen, de revue gaat door, en dit alles zal te vens het officieel afscheid zijn, want verder bestaan, zonder zaal, is niet mogelijk. Wij doen een dringend be roep op allen die menen ons hierin te kunnen helpen. Het bestuur en de vele leden zijn U bij voorbaat op recht dankbaar. Op de zondag j.l. gehouden hand boogschutterswedstrijd tussen Kring XI en XII (Venray en Venlo) wist Venray de zege te behalen met 3144 tegen 3104 punten. Het ligt in het voornemen van de Minister van Oorlog het afwikke lingsbureau Militair Gezag 1 januari 1948 op te heffen. Een ei voor allen. Op 9 oktober a^s. zal voor alle leeftijdsgroepen één ei bekend worden gemaakt. Op het Bondsconcours van de schuttersbond Venray en omstreken dat zondag op het schuttersterrein van P. van Rhee te Bergen werd ge houden, behaalde Venray de 4e prijs bij het schieten vaste paal. Door het Groene Kruis zal bij de uitreiking van de distributiebonkaar ten voor de 13e periode aan hoof den van gezinnen een stukje huis houdzeep verstrekt worden tegen de prijs van 15 cent. Op de kerkdorpen zal de zeep eveneens verkrijgbaar zijn op de gewone zitdagen van de Distributiedienst. Wanneer straks Uw zoon terug keert uit Indië. wil dan de kleine moeite doen en geef dit even door aan iemand van het Thuisfront. Heus we kunnen niet alles weten. U moet ons daarmee helpen. Daardoor maakt U ons werk lichter en pretti ger. Zo doen wij ook nogmaals een verzoek aan hen, diie het adres van hun zoon in Indië nog niet hebben opgegeven, die alsnog te doen. Helpt onze jongens overzee een prettig Kerstfeest viering! U kunt dit door het kopen van één of meer zegels a f 5,per pakket. Uw naam - en adres wordt als afzender op een pakket vermeld. Zegels zijn dagelijks verkrijgbaar aan het Reisbureau van V.V.V. op 't Henseniusplein. Te ruil aangeboden 6 postduiven voor duivenvoer. H. Vermeulen, Merselosewege M 69. De Venrayse vereniging St. Isido- rus organiseerde zondag een Cross country nabij het St. Odakapelletje. Hoofdprijs: „De Jaeger Wisselbe ker". Vorig jaar werd deze gewon nen door G. Janssen uit Velden. Dit jaar kwam de beker in het bezit van A. Boom Venray op Jenny, in 3 min. 30 sec.; 2e G. Baeten, Venray; 3e J. van den Munckhof, Venray; 4e G. Baeten. Venray; 5e P. Heynen, Vel den; 6e Huisman, Overloon; 7e J. Bistervels, Venray. Deze prijswin naars reden allen dit zeer moeilijke parcours foutloos. Te koop wasmachine zonder mo tor. Gebr. Clephas, Patersstraat 7. Venray Paardenmarkt donderdag 9 oktober. Jaarmarkt itiaandag 6 ok tober. Burgemeester en Wethouders der gemeente Venray brengen ter alge mene kennis dat op woensdag 8 ok tober 1947 des namiddags 2 uur bij de ballonzuil ter plaatse tegen kon tante betaling (zonder berekening van opcenten) zullen worden ver kocht: 200 slagen boerengeriefhout (waaronder veel wei de pal en), 20 sla gen hout (dennen), 6 stapelmeter brandhout

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3