,PRG Rabobank V A POELS Pater Jan Peeters als pastoor geïnstalleerd te Geysteren :oi nzing muur ir catie ïven- Jjd was ucces >t Straat bijeenkomst Brukske Peelwandeling Bridge-lessen Geslaagd Benoeming Gééf om de Natuur Drum- en Showband Venray recipieerde Shakey Sam Bluesband in Venray Hulp voor camping- gasten PEEL EN MAAS uw weekblad Meubelen Inbraken in auto's Verkoop industrieterrein Wintervakantie! Genieten in Graubiinden, Ke; De Canariscl inWestendo; Langlauf i een zuidelij Seefeld, W< of zon en str Varen... Ze< vakantie vier en kennen, Wandelen gen Parijs, nnenaan Skiën in n sneeuw «Vliegen, maar, Want eigen manier! curtVTOS Vechten jeugdnatuurwacht /AN •en) Ve LEI ,os RTR rste dingen, deed nadat ,lex „Jerusa- k) was ver- j f'H entehuis, was e muur langs eg. Niemand RAfom, want 20 ivas die muur èt. En zeg nu e openheid in 'ers< s moet zege- insc et toch zeker ,ot< hadden wij loor! lauwelijks met de ver reede gedeelte dige klooster of de muur n,,j terug. Niet 047®i ieder geval voorheen. uisteren n.l. te gebruiken ig zijn uit ze rond één costen. de oude ruikt en pt een nieu- zijn om nu iemand van de muur te zoals in al eens is ge- ;emeenteraad de muur te is ze te ge- muur voor de nray als ze ik hebben ge- at is een on- lerstelling iet de kop te- tunnen lopen. m vorige week gemaakt dat er de Picardiebar blijkt niet juist vechtpartij vóór er Potgieter (1808- |gf van het derde Kabaret Ivo de week in Venrays sj b (anken komt. II igramma wil het e bijdrage leve es over de aard eigentijds pro- e informatie en ris POLKEN IS MIJN van het Kabaret vijzigd gebleven. in Merselo de n-schietwedstrijd de jagersvereni- essi i. Yenray. ede opkomst van ie na-zomerweer idldeen groot succes. sol iden de strijd aan jle wisselbeker. fei n de winnaar omdat de Leunen 23 van liet treffen. De Mat. van Veg- moesten twee een tweede [unl n vegchel werd *nnfG. Martens der- kwam de heer 20 maal doel Zaterdagmiddag leek Geysteren wel een sprookje, zoals de Konink lijke St. Willibrordusgilde voor het decor zorgde, toen deze aloude gilde volgens traditie de pas geïnstalleerde Pastoor Jan Peeters met gilde-cere monie als gildepriester installeerde. Voordat het echter zover was, had den de gildebroeders hun nieuwe pastoor afgehaald aan de pastorie aan de Wanssumseweg en ter kerke begeleid. De St. Willibrorduskerk was tij dens de plechtige installatie te klein om niet alleen de parochianen te bevatten, maar ook om de vele Ven- rayse vrienden, confraters en hoog waardigheidsbekleders. Namens het kerkbestuur sprak de heer Wijers woorden van dank aan de bisschop om dat het weer moge lijk was geweest dat Geysteren een pastoor kon krijgen. De parochie te Geysteren is wel klein, maar het heeft een grote naam in het bisdom Roermond. Deken Theunissen van Venray sprak voordat hij tot de eigenlijke installatie overging, woorden van gelukwens. Hij vond het een voor recht in deze Heerlijkheid pastoor te mogen zijn, een heerlijkheid, ook van rust door het prachtige land schap. Het zal wel niet gemakkelijk zijn om in de sporen van mgr. P. Moors het pastoraat uit te oefenen, maar het is een uitdaging om temid den van de Geysterse gemeenschap Herder te mogen zijn; waar de men sen nog de bereidheid hebben te luisteren naar hun pastoor, maar waar ook nog de pastoor de herder is ,waar allen die hulp van node heb ben, terecht kunnen. Nadat de gebruikelijke installatie- vragen waren beantwoord, kon de kersverse pastoor zijn parochianen toespreken. Hij deed dit met de me dedeling in alle bereidheid te willen werken voor die gemeenschap. Na de plechtige Eucharistieviering Dinsdag 4 oktober a.s. is er voor de bewoners van de Klarinetstraat, Marimbastraat en Luitstraat weer een zgn. „straatbijeenkomst" geor ganiseerd om 20.00 uur in de Fliere- fluit. De bedoeling van deze avond is de aanwezigen te informeren over de aktiviteiten van de wijkraad. Daar naast zal men de gelegenheid krij gen om ideeën, vragen en wensen naar voren te brengen. Tevens zal er een nieuwe film over de wijk het Brukske vertoond worden, vervaardigd door Jan Fer- mont en het buurtwerk Venray. waarin ook de dank aan Mgr. Gij sen tot uitdrukking werd gebracht, kon den de velen de nieuwe pastoor ge lukwensen waarna het Kon. St. Wil librordusgilde zijn nieuwe gildepries ter installeerde. Voor alle duidelijkheid willen wij nogmaals stellen dat pastoor Pee ters aalmoezenier van sociale zaken in Noordelijk Limburg blijft en dat de Spaanse gastarbeiders en hun ge zinnen hun Pa.dre Juan niet verlo ren hebben, want ook zijn werk voor die gastarbeiders en hun gezinnen blijft op de oude voet voortgaan. Er zullen ook in de toekomst evengoed Eudharisctievieringen voor hen in de St. Jozef kapel door Padre Juan worden gehouden, met daarna de wekelijkse ontmoetingen tijdens een kopje, koffie. Het comité Peelwandeling Griendts- veen organiseert ,i'n samenwerking met Staatsbosbeheer, wederom een wandeling door de Peel, met demon straties turfsteken en vertoning van dia's over Griendtsveen en de Peel van vroeger en nu. Vorig jaar trok deze wandeling ruim 2500 bezoe kers. De wandeling vindt plaats op zon dag 2 oktober a.s. Men kan kiezen uit 2 routes, t.w. 4 km en 8 km. De opbrengst is ten bate van de R.K. Kerk en de Griendtsveense ver enigingen. Men kan inschrijven tussen 10 uur en 15 uur in delkantine bij het voet balveld in de Lanvendellaan, waar. ook de wandelingen beginnen. Par keer gelegenheid is voldoende aan wezig. Teneinde het bridgen in Venray te bevorderen, is Bridge-Club Venray voornemens een bridge-cursus voor beginners te organiseren. Hiervoor zal een bridge-leraar worden aange trokken. Het zal U duidelijk zijn dat dit alleen kan doorgaan, als er voldoende deelnemers zijn. Om een inzicht te krijgen omtrent het aantal mensen dat deel wenst te nemen aan een dergelijke cursus, wordt u verzocht daar, liefst schrif telijk. kennis van te geven aan de secretaris dhr. J. Clermonts, De Hou ten Hoek 30 te Venray. tel. 1995. Bij voldoende deelneming ontvan gen alle aspiranten persoonlijk be- richt omtrent aanvang, plaats en tijd. Op de politieschool te Heerlen slaagde op 22 september mej. Ria Jans-Beken uit Venray voor agente van gemeentepolitie. Ze zal haar taak gaan verwezenlijken in Tilburg. ntpioenswedstrij - fog gehouden te llf artien Verschuu- rey-Fellow in het ar een zeer eer- is een bekroning pn konstant sei- 'binatie niet min- TUtingen behaalde en diverse hoge klasseringen. Een felicitatie waard. Te Meyel werden j.l. zaterdag springwedstrijden gehouden waar Ja nArts, eveneens lid van LRV. St. Isidorus Venray in de klasse zwaar de 3e plaats behaalde. „De Peeldravers" te Ysselsteyn weten te melden dat zij him lid-in- sructeur Huub Janssen (europees kampioen) vrijdag 30 september een receptie aanbieden in de manege Vlakwater. Dit om iedereen in de gelegenheid te stellen de nieuwbak ken kampioen met zijn prestaties te feliciteren. De receptie is van 19.30 - 21.00 uur. In haar bestuursvergadering van 21 september j.l. heeft het Samen werkingsverband Gezondheidszorg Noord Limburg to voorzitter geko zen de heer L. M. M. Laurensse uit Venray. De heer Laurensse volgt hiermee de heer drs. J. C. de Bruine uit Venlo op, die vanaf de oprichting van het Samenwerkingsverband het voor zitterschap bekleedde, doch wegens drukke werkzaamheden dit niet lan ger kon continueren. In het Samenwerkingsverband Ge zondheidszorg Noord Limburg, waar voor binnenkort ook instellingen van de extramurale gezondheidszorg zullen worden uitgenodigd om toe te treden, nemen alle intramurale in stellingen voor gezondheidszorg in Noord Limburg deel. Eind november wordt in Nederland de aktie „Gééf om de Nauur" gehou den. Met deze landelijke fondsen wervende aktie hoopt het Wereld Natuur Fonds 50 miljoen gulden bij een te brengen. Van de opbrengst wordt 50% aan Nederlandse en 50% aan buitenlandse projekten besleed. Wat Limburg betreft behoort het Geuldal tot de grootste projekten. De voorbereiding van de aktie vraagt veel werk. De organisatie is nu zover, dat er in elke provincie provinciale komitees zijn geïnstal leerd. In Limburg is dr. J. Kremers, Commissaris der Koningin, ere-voor- zitter ban dit komitee. De volgende stap is nu het kom- pleteren van de plaatselijke aktie- komitees. die de plaatselijke organi satie van deze nationale aktie tot taak hebben, waarbij ze natuurlijk steun ontvangen van het landelijk aktiebureau en de publiciteitsmedia (pers, radio, t.v.). In het kader daarvan worden in vele plaatsen in het land voorlich tingsbijeenkomsten gehouden. In Limburg worden 5 plaatsen bezocht, o.a. Venray in de Schouwburg op maandag 3 okober 1977. Toegang gratis. Het programma luidt als volgt: 20.00-20.05 uur Welkomstwoora. 20.05-20.45 uur: Boeiende mee- schermen diashow, waarin achter grond zowel als methodiek van de aktie wordt duidelijk gemaakt. 20.45-21.00 uur; Pauze, met kopje koffie. Vanaf 21.00 uur: Gelegenheid tot het stellen van vragerreen diskussie. Wie nadere infoNhanc' wil of zich nu al als plaatselijk-medewerkr(st)er beschikbaar wil' stéllen,' kan kontakt opnemen met de koördinator van Limburg, drs. J. A. J. Janssen, De Ping 14 te Nuth, tel. 04447-2273, of met het landelijk aktiebureau, post bus 210 te Heerhugowaard, tel. 02207- 18277. In zaal „De Ruif" te Oirlo recipi eerde zaterdagavond de Drum- en Showband Venray, ter gelegenheid van het grootse succes dat deze band te Tienray had behaald. De succesvolle band mocht vele handen drukken van persoonlijkhe den en representanten uit Venray en ver daarbuiten. Kringvoorzitter Peeters uit Swol- gen van de Limburgsese Bond van Tambcerkorpsen wist het treffend te zeggen: „Het was geweldig". DSV heeft de harten veroverd, niet alleen in Venray maar ook ver daar buiten. Venray mag trots zijn, zo'n korps te bezitten. De majorettes o.l.v. mevr. van Rensch-Houben en de drumband o.l.v. Henk Martens hadden de grootste successen weten te behalen. Kringvoorzitter Peeters was overtuigd dat DSV nog veel meer van zich zal laten horen. Representanten waren er legio; waarbij opvielen de vertegenwoor diging van de Industriële Club Ven ray, Venrays Mannenkoor, Schut tersgilde „Het Zandakker" en ver tegenwoordigingen van verschillen de dorps- en wijkraden. Hiermee werd wel bewezen dat DSV een niet meer weg te denken plaats heeft weten te veroveren in de Venrayse gemeenschap, en bewezen heeft die plaats waardig te zijn. Het viel ons wel op dat het Ven rayse gemeentebestuur versteik liet gaan om bij deze officiële gelegen heid dit suksesvolle korps geluk te wensen. Achteraf bleek dat B. en W. door een intern misverstand eerst maan dag in het bezit kwam van de uit nodiging. Schriftelijk werden toen alsnog gelukwensen aangeboden. De beschermvrouwe van DSV mevr. L. Stierman moest wegens fa milieomstandigheden verstek laten gaan. In haar plaats kwam de heer Borsje van Rank Xerox de geluk wensen aanbieden. Ook pastoor W. Geerits van de Vredeskerk kwam als geestelijk ad viseur zijn gelukwensen aanbieden. Een leuk intermezzo tijdens de re ceptie was het optreden van de mini- retjes. Voordat de receptie een aanvang nam had de Oirlose gemeenschap kenniskunn en maken met het op timale optreden van DSV tijdens een rondtocht door het dorp. Zaterdag 1 oktober zal in sociëteit Free Wheelin' te Venray de groep Shakey Sam Bluesband optreden. Voor de echte bluesliefhebber een avond die je niet mag missen. Shakey Sam is zonder meer een fenomeen. Er zijn wel meer jongens met een gitaar die een bluesje kun nen zingen, maar het betere werk is alleen voor een enkeling weggelegd en dan nog zelden een blanke. Shaky is een figuur, die met de onuitputte lijke blues even gemakkelijk om gaat, als een don juan met maagden. Hij heeft in z'n eentje het voor programma moeten vuLlen van het internationale bluesfestival in Am stelveen, met bijne duizend mensen in de zaal. Na de pauze kwamen bluesgreotheden als Koko Taylor en Jimmy Rodgers „Ik was bloody ner vous" zégt hij met een knap ameri- kaans accent. „Daags tevoren was ik aan het gewichtheffen geweest 2 keer 25 kilo en ik had een spierpijn. We hebben nog van dat spul gehaald en er op gesmeerd en branden dat het deedDe volgende dag bleek het niets geholpen te hebben". Maar hij sloeg er zich doorheen. Het lukte. Toen hij klaar was kreeg hij een daverend applaus en in de Volkskrant en Het Parool stonden goede kritieken. En, wat hij nog mooier vond, dé Amerikaanse blues mensen hadden waardering voor zijn optreden. Shakey Sam: „Ik vroeg hun om een handtekening, want dat vond ik wel aardig om die hebben, maar ze gaven hun hele adres en zeiden: „Kom maar eens aan. je speelt goed." Jimmy Rodgers vroeg mij of er soms neg meer mensen in de familie blues speelden." De band werd derde op het Jazzconcours n Laren. The Shakey Sam Bluesband is een garantie voor een avond goede mu ziek onder het motto: Geen halve pop, maar hele blues. Aanvang 9 uur. Entree 4, Zoals bekend komen de vaste campinggasten van Vlakwater per 1 oktober voor problemen te staan, wat betreft hun sta-caravan, i.v.m. de sluiting van deze camping. Het vervoer naar een andere camping zal veelal per dieplader dienen te geschieden, en dat brengt nogal wat kosten met zich mee. Blijkens een advertentie vorige week in dit blad is de directie van camping D'n Oude Barrier aan de Maasheseweg bereid, die stacara vans gratis te vervoeren, indien de betreffende campinggasten zich bij deze camping laten inschrijven voor het seizoen 1978. Bovendien zullen in de maanden september en okto ber geen aansluitkosten voor electro en water in rekening worden ge bracht. De electrische installatie van cam ping D'n Oude Barrie die voor heen niet geheel aan de voorschrif ten voldeed is inmiddels in orde gebracht en de mogelijkheid tot uit breiding van het aantal staanplaat sen is daarmee verzekerd. Inmiddels waren ook andere cam pingplaatsen bereid de Venrayse gas ten over te nemen en voor de kosten van het vervoer op te komen. Daarmee is dan de verhuiskwestie voor vele campinggasten gelukkig opgelost. Was U al bij in Horst In de Allegrostraat werd ingebro ken in een viertal geparkeerde auto's Ten nadele van L. werd een huis sleutel en gereedschapskoffer uit de auto gehaald. T ennadele van C. een tas maar deze werd later 'elders .teruggevon den. Ten nadele van K. verdwenen uit zijn auto zijn betaalpas. Uit de in de Etudestraat gepar keerde auto van het garagebedrijf v. d. V. werd een kentekenbewijs en een serviceboekje gestolen. Ten behoeve van de bouw van een garagebedrijf zijn burgemeester en wethouders bereid ca. 2200 m2 grond, gelegen in het bestemmingsplan „De Hulst", te verkopen aan Garagebe drijf Gubbels te Grashoek. Met nadruk wordt gesteld, dat het uitoefenen van detailhandel op de te verkopen kavel ten strengste verbo den is. MET LIBELLE-TRIPS NAAR: AMSTERDAM: 3 dagen en 2 nachten American- of Victoria-hotel, incl. treinretour 2e klasse. 111,per persoon, inclusief ontbijt. BRUSSEL: 3 dagen en 2 nachten in het luxe Brussel- Europa hotel, inclusief treinretour 2e klas, 153,per persoon inclusief ontbijt. CARNARISCHE EILANDEN: Arke reizen Hotel Park San Antonio, Tenerife. 15 dagen vanaf 895,p.p. halfpension. Carnavalsperiode 1978: snelle reservering gewenst geld en goede raad Brillant-ringen Diverse klassieke zetting en zoals solitair-, rivière- en entourage. Ook vele originele fantasie-modellen. U kiest uit een grandioze kóllektie JUWELIER Grotestraat 16 Venray Terzaken het vechten op de open bare weg te Venray werd in de naoht van zaterdag op zondag een jongeman uit Deume aangehouden. Politiemannen zagen hem' enkele klappen uitdelen aan een persoon die zich vervoglens in een auto be gaf. Deze persoon heeft nog geen. aangifte terzake mishandeLing ge daan. Tegen de Deumenaar werd procesverbaal opgemaakt. Einde zonnebloemaktie 1977 Nadat jullie op maandag 12sept. j.l. voor de laatste keer de hoogte van jullie zonne- bloemen konden doorgeven, hebben een aantal mensen op 58 plaatsen, verspreid over.i de gemeente Venray, de nametingen verricht. Hieronder vermelden we dan ook de einduit slag van de zonnebloemaktie van dit jaar. Over het geheel genomen zijn de zonne bloemen dit jaar kleiner(!) gebleven dan het vorig jaar, toen Toos Peeters uit de Pr. Bernhardstraat er een had van bijna 6 meter. Dit jaar is de hoogste iets meer dan 5 meter. Maar hoe dan ook: het bestuur hoopt dat alle leden - ook de niet-prijswinnaars - veel plezier aan deze aktie hebben beleefd. En def« f prijswinnaars wensen we van harte proficiat! Bij de.driestammers zijn dat: I. Robert v. Vonderen, Past. Strijkersslr. 4- Leunen, 14.82; 2. Ilona Jansen, Groene Hart 1, 13.75; 3. Jacintha Janssen, Brugpas 7 Veulen, 12.80; 4. Huub Derks, Oude' Oostrumseweg 31, 11.82; 5. Marcel v.d. Heuvel, Langeweg 20, 11.66; 6. Peter v.d. Putten, Serenadestraat 59, 11.64; 7. Ron Wilmsen, Bergweg 1, 11.62; 8. Leo Swin- kels, Heuvelstraat 17, 11.56; 9. Harrie Jans- sen, Heidse Schoolweg 7 Heide, 11.50; 10. Jos Drabbels, Meerselsepeel 2 Ysselsteyn, II.45; 11. José Michels, Daland 8a Merselo, J 11.15; 12. Paul Versleijen, Castenrayseweg 140irlo, 11.14; 13. MarioSwinkels, Hoofd straat 29 Oirlo, 11.09; 14. Johnny Philipsen, Pr. Bernhardstraat 7, 11.08; 15. Dorry Smits, Pr. Bernhardstraat 30a, 11.07; 16., Carla Volleberg, Ursulastraat 38, 11.00; 17. Berend Kees, Spinetstraat 27, 10.79; - 18. Martin Verschuren, Henseniusstraat 17, 10.74; 19. Mariet Janssen, Albionstraat 43, Leunen, 10.65; 20. Rob Luypers, Houten- Hoek 6, 10.57; 21. Edwin Kainama, Hel-, frichstraat 5, 10.52; 22. Gemma Marsman, Beekweg 98 Vredepeel, 10.47; 23. Peter- Paul Bonants, Helfrichstraat 15, 10.43; 24. Maria v.d. Ven, Jan Poelsweg4. Ysselsteyn, 10.41; 25. Carli Philipsen, Roland 2 Casten- ray, 10.13; 26. Henk Volleberg, Klein-Oirlo 1 Castenray, 10.12; 27. John Lucassen, Houten-Hoek 26, 9.40; 28. Anita v. Stave ren, Jaegerhofweg 1 Veulen, 9.02. En bij de êénstammers zijn de prijswinnaars: 1. Miriam Peeters, Deurneseweg 20, 5.01; 2. Henri Peelers, Overloonseweg 5^, 4.68; 3. Jolanda Reijnders, Hoenderstraat 95a, 4.58; 4. Huub Stevens, Veltumse Kleffen 115, 4.39; 5. Monique Hoedemaeckers, Gussenstraat 1 Leunen, 4.30; 6. Karin v. Raay, Deurneseweg 90 Heide, 4.28; 7. John v. Gaal, Gerbrandystraat 10, 4.27; 7. Arian v. Soest, Past. v.d. Gaetstr. 57,4.27; 10. Pe ter Smits, Montgomerystraat 11, 4.24; 11. Marcel Barents, Ravelstraat 50, 4.22; 11. Johnny v. Bers, Overloonseweg 61, 4.22; 11. Marian v. Rijt, Makkenhof 5, 4.22; 14. Mark v. Berlo, Hemonystraat 3, 4.15; 15. Rudi Michels, Volen 7 Heide, 4.13; 16. Martin Michels, Meerselsepeel 10 Yssel steyn, 4.10; 17. Annemiek Emonts, v. Me- genstraat 9 Leunen, 3.97; 19. Robert Arts, Kerkweg 1 Ysselsteyn, 3.92; 20. Frank Jans- Beken, St. Odastraat 3, 3.90; 20. Gerrie Peeters, Pr. Bernhardstraat 42, 3.90; 22. Jo- han v. Dongen, Jaegerhofweg 10 Veulen, 3.82; 23. Nelly Bouten, Beekweg 44a, 3.80; 24. Ellen Gerrits, Stadionsweg 42, 3.67; 24. Harrie Philipsen, Verdistraat 32, 3.67; 24. Alie Slangen, Kemkensberg 4 Yssel steyn, 3.67; 27. Wilbert Arts, Kerkweg 1 Ysselsteyn, 3.65; 28. Esther de Bruin. Past. v.d. Gaetstr. 35, 3.62; 29. Irene Litjens, Ysselsteynseweg 50 Ysselsteyn, 3.51; 30. Jacco Smits. Pr. Bernhardstraat 30a, 3.50. Prijsuitreiking De prijsuitreiking vindt a.s. zaterdag I ok tober plaats om 10.00 uur aan de Acacia straat (bijeenkomen bij de ingang van de brandweerkazerne). De prijzen in de vorm van heesters en coniferen hebben jullie al op de tentoonstelling kunnen zien. Aan het eind van deze geslaagde zonne bloemaktie past het een groot aantal mensen te bedanken: alle leden, die met veel enthou siasme hebben deelgenomen, de heer Poels die vele maandagavonden jullie telefoontjes aangenomen heeft, de redaktie van Peel en Maas voor het steeds vermelden van de tussenstanden en veröerde "opmeters" en tenslotte de verschillende kwekers en bloe misten, die de prijzen ter beschikking hebben gesteld. Aan allen zegt het bestuur, van harte dank voor het werk aan de zonnebloemaktie van dit lustrumjaar besteed!

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3