NIEUWE WINKLER PR| ENCYCLOPE boekhandel vd munckh Aktiviteiten van het C.D.A. afd. Venray Op en avonden voor school-verlaters V enray Um 3 Uhr geht die Bank hoch mit eine Bombe Actueel - Rijk geïllustreerd - Direct compl grotestraat 28 venray telefooi^ De sfeervolle zaal Li nders-V ol leberg Vormings centrum long Volwassenen start kursus PEEL EN MAAS uw weekblad Renovatie bejaarden- woniningen Inbraak in St. Anna Hoofdagent aangereden Bromfietsers raakten elkaar Inbraak in Trefcentrum Speelveld en „speelstraat" in Venray-zuid 5 C Tijdens de ledenvergadering van het C.D.A. afdeling Venray is het nieuwe bestuur samengesteld als volgt: H. Philipsen, Ysselsteyn, voor zitter; A. Broeksteeg, Venray, vice- voorziter; H. van Valkengoed, Ven ray, secretaris; J. Jenniskens, Yssel steyn, penningmeester. Leden van 't bestuur: H. Rdaedts, Oostrum; Me vrouw van Bavel-van Nieuvvenho- ven, Leunen; G. Beterams, Venray; P. Geelen, Veulen, allen KVP; Mevr. Strijbos-Norhuis, Venray; J. de Beer beiden A.R. en G. Janssen, Venray CHU. In die vergadering werd ook de procedure van de kandidaatstelling voor dè Provinciale Staten in de nieuwe vorm gevolgd. Was het vroe ger zo dat middels de groslijstverkie zingen de kandidaten werden vast gesteld, de voordrach wordt nu door de ledenvergaderingen van de afde lingen vastgesteld. Die voordracht gaat naar het Statenkringbestuur. Dat Statenkringbestuur stelt aan de hand van de door de afdelingen ge wenste kandidaten de voordracht naar het Kringbestuur. Indien het dagelijks bestuur akkoord gaat met de voordracht, gaat deze naar het kringbestuur wat uiteindelijk beslist. Js het dagelijks bestuur niet ak koord, dan wordt het Statenkring bestuur daarvan in kennis gesteld. De afdeling Venray stelde de vol gende kandidaten voor Provinciale Staten op: 1 Mevr. Poels-Peters; 2 M. v. d. Sterren, 3. Chr. v. d. Broek, 4 G. Beterams, 5 Mevr. van Soest- Jansbeken, 6. H. Fasotte. WERKGROEP Dat er wel degelijk aktiviteiten aan de orde komen bij het CDA dat blijkt wel dat op iedere derde don derdag van de maand voor alle le den een bijeenkomst is welke door de werkgroep wordt voorbereid. Ge spreksleider is de heer Beer. Die bijeenkomsten worden gehouden in De Burggraaf, beginnen steeds om half negen en duren tot 10 uur. CDA AAN GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN Het is nog lang niet zeker dat het CDA aan de gemeenteraadsverkie zingen zal gaan deelnemen. Er zijn voorbereidende besprekingen tussen Samenwerking Venray en de Kerk- dorpenfraktie. Met deze besprekin gen is men nog in een pril stadium, zodat nog niet met zekerheid is aan te nemen dat dat werkelijk zo zal doorgaan. Ook wat betreft of Op bouw '70 op zal gaan in het CDA staat nog niet vast. Maar wel staat vast dat men pogingen wil doen, maar of dat een haalbare zaak is is ng niet te zeggen. Wij geloven dat het voorlopig beter is om maar geen veronderstellingen te gaan doen. Er zijn nog te veel tere punten. TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 1510 Het V.J.V.-Noordelïjk Limburg or ganiseert enkele open avonden voor schoolverlaters, o.a. in Venray op maandag 3 oktober voor mensen uit Venray en omgeving. Plaats en tijd: Venray, vormingscentrum Bevrij dingsweg 2a om 20.00 uur. Op de avonden die gehouden wor den is iedereen die in mei of juni van de LTS, MAVO of LHNO geko men is van harte welkom. Op deze manier wil het V.J.K.- Noordelij k Limburg deze mensen kennis laten maken met het vor mingscentrum. Er zal een film wn de Dikke en de Dunne gedraaid worden, getiteld: „Uit de brand, in de brand". Naast de film is er muziek en gelegenheid om te praten met oude klasgenoten. Vanzelfsprekend wordt er gezorgd voor koffie, frisdrank en bier. Tijdens de avond is het mogelijk om informatie over het V.J.V. en het programma voor schoolverlaters te krijgen. Men kan echter ook te recht met vragen over werk zoeken, werkloosheidsuitkering enz. De avond geeft geen verplichtingen voor deel name. De toegang is gratis. Voor mensen die rneer willen we ten: telefoon 04709-3298. Voor Venray en omgeving zullen de volgende kursussen van start De kursus „wat niet weet" (een kursus algemene ontwikkeling) op dinsdag 4 oktober om 20.00 uur in het vormingcentrum Bevrijdingsweg 2a. De kursus „vrije tijd" (een kursus rond vrijetijdsbesteding) op woens dag 5 oktober in het vormingscen trum Bevrijdingsweg 2a. Eveneens wordt er een open avond gehouden voor schoolverlaters van 3 oktober om 2000 uur in het vor- LTS, LHNO en MAVO op maandag mingscentrum Bevrijdingsweg 2a. Voor mensen die belangstelling hebben is er nog steeds de mogelijk heid om zich op te geven of om die avonden te komen. Men kan zich opgeven of informe ren bij: V.J.V. Noordelijk Limburg, Schoolstraat 41, Horst, Tel. 04709- 3298. De renovatie van de 25 bejaarden woningen in Zuid verlopen voor spoedig. A.s. vrijdag zal burgemees ter H. Defesche de sleutel overhan digen aan de huurder van de eerste gerenoveerde bejaardenwoning. Onbevoegden hebben zich toegang weten te verschaffen tot paviljoen S van psychiatrisch centrum St. An na. Boekjes, breigarens en een aan tal broeken waren verdwenen. Daar naast waren twee ruiten vernield. De in Leunen woonachtige hoofd agent van Venrays politie M. J. ging zoals gewoonlijk per fiets naar huis over het rechts van de weg gelegen rijwielpad langs de Leunseweg. Ter hoogte van de afslag Leunseweg met de Deurneseweg kreeg hij geen voorrang van de personenauto, be stuurd door de Venlose mevr. V. De personenauto ramde de fiets en de in uniform geklede hoofdagent kwam te vallen maar werd niet zodanig ge wond dat medisch hulp nodig was, wel klaagde hij over pijn in zijn rug. De fiets werd behoorlijk beschadigd. Op het rijwielpad langs de Leun seweg ter hoogte van de Acacia straat haalde een nog onbekend ge bleven bestuurder van een brom fiets de voor hem rijdende bromfiets bestuurd door M. L. in. Maar bij dat inhalen raakte hij hem. De onbekend gebleven bromfietser reed gewoon door, terwijl de andere kwam te vallen maar geen noemenswaardig letsel opliep wel werd zijn brom fiets beschadigd. Naar de identiteit van de onbekende bromfietser stelt de politie een onderzoek in. Wederom heeft het Trefcentrum Noord West ongewenst bezoek ge had en nu verdwenen een pick-up met versterker en een bandrecorder. Het geheel had een waarde van 1800 gulden, terwijl daarnaast nog voor enkele honderden guldens breek- schade was aangericht. In zijn vergadering van 23 maart j.l. heeft het college van burge meester en wethouders besloten, dat het oude hockeyveld aan de Leunse weg voor de komende tien jaar als speelterrein kan worden gebruikt en dat het gedurende die periode niet voor bebouwing zal worden uitgege ven .tenzij bijzondere ontwikkelin gen er toe noodzaken tussentijds op dit besluit terug te komen. Naar aanleiding van deze beslis sing heeft de projectgroep „speel- voorzieningen" een defitief plan uit gewerkt in nauw overleg met de wijkraad-zuid, het bestuur van de scholen in zuid en de schoolhoofden. Dit plan houdt in, dat het oud© hockeyveld tot speelterrein wordt in gericht, waarbij is gedacht om een zodanige groenbeplanting met afras tering aan te leggen, dat het terrein een besloten karakter krijgt en dat geen oversteek mogelijk is van voet gangers en fietsers vanaf de Leun seweg. Er zal „trapveld" worden aange legd met een vangnet aan de zijde van de Beukenlaan. Dit veld is uiter aard ook voor andere sporten dan voetbal te gebruiken. Het veld komt ter beschikking van jeugd, scholen en volwassenen uit de buurt. Voor de kleine kinderen komen speelob- jecten waarbij naast enkele elemen ten voor bewegingsspel vooral is ge dacht aan mogelijkheden voor crea tief spel. Door de legging van de Berken straat is het mogelijk deze straat bij het speelterrein te betrekken en haar zoveel mogelijk het karakter van „speelstraat" te geven. Er is nog niet gekozen voor gehele afsluiting van deze straat. Gedacht wordt over het aanbrengen van verkeersdrempels of het plaatsen van enkele bloembak ken op de weg. Het bestaande speel veld tussen de Claraschool en de Franciscusschool zal worden her-in gericht. Afgezien is van het bestem men van dit terrein als schooltuin. Wat betreft uitvoering en beheer is een aantal afspraken gemaakt met de wijkraad en de scholen. Zo zal de schooljeugd worden ingeschakeld bij de beplanting en zal de wijkraad zorgen voor een groep bewoners, die beheer en onderhoud zal verzorgen. Zij zullen tevens worden ingescha keld bij het opstellen van de s peel - werktuigen. Over deze plannen zal het college advies vragen aan de commissie voor openbare werken en verkeer en de bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk. Dat was de inhoud van een tele fonisch melding welke de 19-jarige Gonnie Douma om half drie vrijdag middag kreeg op de Rabobank te Ysselsteyn. De stem was van een mannelijk persoon, dat was het enig ste wat deze telefoniste kon vast stellen. Dat telefoontje gaf zij on middellijk door aan de directeur van de Rabobank de heer A. Tielen en deze nam kontakt op met de politie te Venray. Al geloofde geen van de perso neelsleden dat er een bom geplaatst was, tcch verliet men het bankge bouw. Het Venrayse politieapparaat trad in werking en alle beschikbare politiemensen werden ingezet. We gen werden afgezet en Venrays brandweer stond klaar om in te grij pen. Er is bij de politie een draaiboek voor dergelijke meldingen. Om het bankgebouw te betreden moeten ook de deskundigen met hun apparatuur wachten tot één uur na het in de melding opgegeven tijdstip. Omdat het een „Duits" telefoontje was, moest er ook nog rekening gehou den worden met het tijdsverschil. Maar om vijf uur konden de bom- verkenners aan hêt werk, nauwkeu rig werd eerst de omgeving van de bank onderzocht en ook de daar ge parkeerde auto's werden niet over geslagen. Nadat het gehele bankgebouw mi nutieus was onderzocht, kon om streeks zes uur het sein gegeven worden „bank is veilig en kan weer voor het publiek woeden openge steld." Later werd nog de rijkspolitie in Ysselsteyn. in de provincie Utrecht, in kennis gesteld van de bommel ding in het Venrayse Ysselsteyn en dat daar niets gevonden was. Het zou niet onmogelijk zijn dat de mel der zich in het Ysselsteyn vergist had. In het Utrechtse IJsselstein vond men het niet nodig verdere maatregelen te nemen, wel om goed uit te kijken. Maar ook daar is geen bom tot ontploffing gekomen. Het is in ieder geval een misselij ke streek geweest om een dergelijke melding te doen. Los er van, dat het gehele politie- en brandweerappa raat in aktie moest komen, zaait een dergelijke melding ook veel bezorgd heid Wij waren ter plekke en heb ben met voldoening gekonstateerd met welke voorzichtigheid en des kundigheid de Venrayse politie ook deze klus wist op te knappen met een kalmte welke geruststellend was. ROMANTIC ST>UC INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.6 Venray 04780-S510 NV Provinciale Limburgse Elektricileits-Maatschappij Prins Blsschojsing.l 2 postrekening 13£75£3 postbus 1222 banken Maaslucht ALGEMENE BANX NEOESLAtJO Musukbt, "ik r.r. S7.61.47.43S telefoon04364£333 BAB03ANKMiastiicM.i2k.nr. I3.13.83Ü3 ss van de aansluiting (m Jl-04-77 31-12-76 Jl-04-77 31-12-76 32-10-76 31-12-76 1049 260 454 104 d 92150 453 astrecht over jan 77-apr77 totaalbedrag BTW p voorschotten berekende BTW rekening gebrachte voorschotten 85,00 51 Ocj t x 170,00 C voorafrekening over MEI.77 EN JU N77 I! y 5.708,8', ne R be :al cel1eve binnen 3 cagen te betalen 15.780.51 zie toelichting op ommezijde oe afgifte van 0e jaarafrekennota i van mei' tct jul i hierducr krygt u in juli uiteraard Een agent van Venrayse gemeente politie kreeg bovenstaande compu ternota aangeboden van de PLEM. We wisten niet dat politiemensen zo veel eleektriciteit verbruikten, of zou het gehele Brukske op zijn meter zijn aangesloten? De afd. boekhouding van de PLEM kon hem geen reden van die hoge aanslag geven, maar die rekening is tot op heden niet hersteld, ook niet S e he Z L,fcc oorafrekennotj ntr de betaald. s door aanl00pm0ei geen Trouwens co fouten waa een geval beki die op zdjn bairse kreeg bijgeschi1 zelfde was als,r Hij mocht zid M jonair noemen, fout hersteld. 1.1 NIEUWE WINKLER PRIN ENCYCLOPEDI >k v

Peel en Maas | 1977 | | pagina 10