GEMEENTEPRAAT M Op 4 oktober wordt begonnen met de reconstructie van de Langeweg NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY lj:Lf Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting LIMBURG BEWE Week van de Nier Stichting Amnesty International Er wordt hard gewerkt aan de voorbereiding educatief-plan Gemeenteraad Bevolkingszaken Waarschuwing Routewijziging in Ysselsteyn vrouwelijke krac J "DE Wanneer alles volgens het plan verloopt, zal op dinsdag 4 oktober a.s. worden begonnen met de reconstructie van de Langeweg voor wat betreft het gedeelte tussen de Frans Michelsstraat en de Langstraat, inclusief de Pastoor Ruttenstraat. In een later stadium waarschijnlijk na april vol gend jaar wordt de Paterslaan en de Oude Oos- trumseweg onderhanden genomen, waarna een belangrijk gedeelte van de z.g. binnenring rond Venray-kom gereed zal komen. Zoals bekend bestaat deze binnenring uit de ver bindingen van de bovengenoemde straten met de Juiianasingel, de nog steeds omstreden noordtan gent (doorgetrokken Stationsweg) en Hoender straat. De buitenring zal bestaan uit het met elkaar verbinden van de vier singels (Noord-Oost-Zuid- en Westsingel). De aanleg van de binnenring (ook wel centrumring genoemd) is voor Venray van een zeer bijzondere betekenis, omdat het te reconstru eren wegenstelsel straks diverse 'taken moet gaan overnemen. De thans nog aanwezige doorgaande verbindingen binnen het centrum zullen in de toekomst komen :te vervallen. Alleen lussen zullen in dit centrum de auto de mogelijk heid geven om de verschillende in de onmiddellijke nabijheid van het centrum gelegen parkeerplaat sen te bereiken. KRUISPUNTEN Zoals gezegd zal in eerste instan tie de Frans Michelsstraat en de langstraat onderhanden worden ge nomen gedurende een periode van totaal 26 weken. Dat wil dus zeg gen als alles volgens de plannen verloopt dat begin april dit ge deelte klaar is, waarna verder kan worden nagegaan met het volgende gedeelte tot de Juiianasingel. In het gedeelte tussen de Frans Michelsstraat en de Langstraat lig gen eniige belangrijke kruispunten. Om het verkeer tussen Venray-west en het centrum v.v. niet te veel on gemak te veroorzaken zal er voor gezorgd worden, dat er steeds twee kruispunten te gebruiken zijn. Van daar, dat men fasegewijs naar de Langstraat zal toewerken. EERSTE GEDEELTE Op dinsdag 4 oktober beginnen de nutsbedrijven in het gedeelte tus sen de Frans Michelsstraat en de Merseloseweg met het opgraven en het verleggen van kabels en leidin gen, terwijl dan tevens de bestra ting er uit gaat. De belangrijkste operatie in deze fase zal zijn de reconstructie van het kruispunt Langeweg—Hoender- straat. Over het algemeen zal de Lange weg een halve meter breder wor den en derhalve een breedte van ze ven meter krijgen. Tussen de Dr. Poelsschool en de gymnastiekzaal komt een vluchtheu vel in het over de Langeweg aan te leggen zebrapad. Deze vluchtheuvel komt te liggen in het verlengde van een op de Langeweg aan te brengen wegmarkering ten behoeve van het afslaande verkeer. Ook aan de west zijde wordt in de Hoenderstraat een zebrapad aangelegd. Ter beveiliging van de oversteken de schoolkinderen wordt nabij de uitgang van de school een dranghek geplaatst waardoor wordt voorko men, dat de schooljeugd zonder meer de straat oversteekt. Tussen de Frans Michelsstraat en de Hoenderstraat wordt aan de west zijde van de Langeweg een trottoir aangelegd. PARKEREN In de nieuwe situatie moet het parkeren op de Langeweg zoveel mogelijk verminderd worden. Ter compensatie wordt aan de zijde van het gymnastieklokaal een par- keerstrook voor zes a zeven auto's aangelegd. Vervolgens wordt be gonnen aan de reconstructie van het kruispunt Langeweg/Merselo- seweg. In een volgende aflevering zullen w« deze fase nader onder de loep nemen. De bewoners van het gedeelte, dat de komende 26 weken onder han den wordt genomen, zijn inmiddels tijdens een voorlichtingsavond op de hoogte gesteld van hetgeen te ge beuren staat MEDEWERKING Hierbij is duidelijk door de ge meente èn door de aannemer ge steld, dat geprobeerd zal worden zo veel mogelijk overlast aan aan- en omwonenden te voorkomen. Tevens is daarbij om medewerking' ven de bewonei-s. gevraagd. Wanneer zich onverhoopt moei lijkheden zullen voordoen, dan kan men zich het beste wenden tot de opzichter van de gemeente, de heer Arens, die 's morgens tussen 9.00 en 9.30 uur telefonisch te be reiken is onder nummer 3149 (di rectiekeet Vissers' Wegenbouw Oude Oostrumseweg/Oostsingel). In een later stadium zullen de be woners van de Paterslaan. .en- Oude Oostrumseweg worden geïnformeerd over de verdere reconstructie van deze binnenring. De gemeenxteraad heeft in zijn meivergadering besloten tot het opstellen van een educatief plan 1978 tot en met 1980 en het daarbij behorende programma voor 1978 in verband met de decentralisatie van het welzijnsbeleid. Als geheugensteuntje mag worden herinnerd aan het voor nemen van de minister van C.R.M. om het welzijnsbeleid in nieuwe banen te leiden. Hierdoor zal het welzijnsbeleid wor den gedecentraliseerd en van de rijksoverheid worden over geheveld naar het niveau van de gemeenten. Hiermee hoopt men te bereiken, dat een meer evenwichtige spreiding van het welzijnswerk wordt verkregen en dat duidelijk kan worden aangesloten op de behoeften, welke onder de verschillende bevolkingsgroepen leven. Er zullen zoals bekend rijksbijdrage-regelingen in het leven worden geroepen, waardoor de gemeentelijke overheid in staat wordt gesteld het welzijnswerk te betalen. Op 24 mei heeft de gemeenteraad er zich over uitgesproken, dat er in de gemeente Venray een educatieve planning moet komen. Omdat het opstellen van een edu catief plan voor de gemeente be paald geen gemakkelijke opgave is, heeft de gemeente een werkgroep gevormd. Deze zal het gemeentebe stuur enkele adviezen geven over de werkzaamheden, welke moeten wor den verricht om een dergelijk plan te kunnen opstellen. WERKGROEP Intussen is deze werkgroep sa mengesteld. Hierin hebben zitting: wethouder J. van Oers, voorzitter; leden: mevrouw Gooien de heer W. Janssen de heer J. Reintjes (raadslid) de heer G. Betera nis (raadslid) de heer J. Martens de heer J. Cuppen de heer C. Spigt de heer R. Zeelen (namens gemeente) de heer P. Vosbeek (idem) de heer H. Nuyten (idem) Als eerste globale opdrachten ziet deze werkgroep: a. inventarisatie, mondeling en schriftelijk; b. ontwerpen raamwerk voor edu catief plan; c. ontwerpen van doelstelling plus prioriteiten educatief plan, met name vanuit de visie van de ge meente; d. inspraakverordening in ontwerp gereed maken; e. subsidieverordening ontwerpen. Deze werkgroep is er van over tuigd, dat een van de belangrijkste zaken hierbij is te proberen de ver enigingen, organisaties en instellin gen, welke zich met educatief werk bezig houden, zoveel mogelijk in spraak te geven. Ook dèt is geen gemakkelijke op gave. Vandaar, dat op dit ogenblik nog niet precies kan worden aange geven wie, waarover en wanneer in spraakmogelijkheden dienen te wor den geboden. Daarbij komt, dat in de gemeente Venray reeds vele vor men van vormings- en ontwikke lingswerk bestaan. Daarom zal op de eerste plaats door de werkgroep worden geïnventariseerd. De werkgroep heeft de eerste stap op dit terrein gezet door alle moge lijke instellingen, organisaties en verenigingen! in de gelegenheid te stellen aan te geven: welke activiteiten zij nu reeds ontwikkelen op het gebied van het vormings- en ontwikkelings werk; welke activiteiten zij wensen voortgezet te zien; en welke nieuwe plannen of wensen er leven. Uiteraard zijn er naast deze drie hoofdvragen nog tal van andere ge gevens, die de moeite waard zijn om onderzocht te worden, nodig. ONDERZOEK Met het oog daarop heeft de werk groep een vragenlijst opgesteld, welke naar de ten gemeentehuize bekende verenigingen, instellingen en organisaties zullen worden ver zonden. Wgnneer alle gegevens zijn teruggekomen, kan de werkgroep successievelijk deze verder gebrui ken voor het zetten van volgende stappen welke zullen moeten leiden naar het opstellen van het educatief plan. In totaal zijn al zevenenvijftig van dergelijke instellingen binnen de ge meente geïnventariseerd. Een aantal hiervan zal schriftelijk worden be naderd, terwijl andere worden uit genodigd voor het geven van een mondelinge toelichting. Verenigingen, organisaties en in stellingen, die werkzaam zijn op het terrein van vormings- en ontwikke lingswerk, die binnen nu en drie we ken niet door de gemeente zijn be naderd schriftelijk dan wel monde- Dinsdag a.s. Op dinsdag 27 september a.s. 's avonds om zeven uur komt de ge meenteraad bijeen in de kantine van het gemeentehuis. Er zal een agenda waarop in totaal 28 punten 'voor komen, worden behandeld. De voornaamste agendapunten zijn: het beschikbaar stellen van een krediet van 51.600,voor de aan leg en inrichting van een tweetal speelterreinen nabij de Luciaschodl; het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van openbare werken rond het scholencomplex Oostsüngel/Henri Dunantstraat goedkeuring van de jaarreke ning van de bibliotheek 1976; subsidiëring van de Algemene Hulpdienst Venray; aanschaffen van een blusvoer- tuig en reddingsschaar ten behoeve van de brandweer; inrichting van het motorcross oefenterrein nabij het vliegveld „De Peel" aan de Bakelsedijk; het beschikbaar stellen van een krediet voor de aanleg van parkeer plaatsen c.a. langs het Molenpad; deelname door de gemeente aan Bedrijfsgeneeskundige Dienst; het beschikbaar stellen van een krediet van f 177.000,voor het aanschaffen van beregeningsinstal- laties voor de soprtparken op de kerkdorpen en de zonneweide van het zwembad; verkoop van twee strookjes grond aan de Lucasstraat en 'de Beeth ovenstraat aan de Woning- bouwvereniigng „Noord Limburg"; verkoop van een weggedeelte van 450 m2 in Merselo aan de heer J. H. A. Wiezer; verkoop van 2.000 m2 industrie terrein in „De Hulst" aan de heer C. B. van de Worp; idem van 1575 m2 industrieter rein in „De Hulst" aan aannemers en verhuurbedrijf van Rattingen b.v.; verkoop bouwgronden in het bestemmingsplan Veltum II aan Centraal Beheer Vastgoed b.v.; aan- en verkoop van grond van aan de heer W. M. M. Pouwels; pacht vrij) n>aker>, yfin gronden, aangekocht van mevr. ]yj. J. J. v. d. Munckhof-Goumans en de Erven Kerstpn; aankoop grond met opstallen in Castenray van de. heer J. T. Jacobs; verkoop strookje grond in het bestemmingsplan Veltum II aan de heer F. J. Scherpenzeel; beschikbaarstellen van een kre diet ten behoeve' van uitbreiding parkeerterrein nabij het St. Elisa beth-ziekenhuis verhoging reinigingsrechten 1978 van 52,naar 54,60; diverse onderwijszaken zoals: het verlenen van medewerking voor het aanleggen van een speelweide met aangepaste afrastering en de aanschaf van een schrijfmachine en handgrasmaaier t.b.v. de kleuter school „Pimpeloentje" te Leunen; uitbreiding van de eerste inrichting van de nieuwe basisschool in Yssel- steyn met gordijnen; verlenen van medewerking voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen, de eer ste inrichting van vier lokalen t.b.v. de basisschool Goninxhof en het be schikbaar stellen van gelden voor de invoering van de methode Wereld verkenning in de klassen 1 en 2 van de openbare basisschool „De Fliere- fluiit". De afd. bevolkingszaken was tot nu toe op donderdag van 16.00 tot 18.00 uur open; dit is nu veranderd in: van 16.00 tot 17.30 uur; uitslui tend voor het AFHALEN van be scheiden, zoals paspoorten, rijbewijs, etc. ling) doen er goed aan zich te mel den. Zij kunnen daarvoor terecht bij de heer R. Zeelen, afdeling II E (ge meentehuis, Maasheseweg 1) telefoon 3838, toestel 243. IJet blijkt, dat momenteel in Ven ray acquisiteurs actief zijn, die za kenmensen en industriëlen benade ren voor het plaatsen van adverten ties op door hen uit te geven stads plattegronden van Venray, adres boeken of te plaatsen advertentie borden met stadsplattegronden. Bij hun verkoopmethoden doen deze acquisiteurs het voorkomen als of zij werken in opdracht of min stens met medewerking, medeweten of goedkeuring van het gemeentebe stuur. Het tegendeel is echter waar. Op dit ogenblik heeft GEEN EN KEL BUREAU OF INSTELLING toestemming van het college van burgemeester en wethouders gekre gen voor het benaderen van aspi rant-adverteerders ten behoeve van een „in opdracht, medewerking of medeweten van de gemeente" te ma ken stadsplattegrond of adresboek. Onidat het zonder toestemming van de gemeente bijzonder moeilijk zal zijn een behoorlijke stadsplatte grond van Venray te vervaardigen of gegevens voor een adresboek te verzamelen, zal het voor deze bu reau's bijzonder moeilijk, zo niet on mogelijk zijn hun aan aspirant ad verteerders gedane toezeggingen waar te maken. Om moeilijkheden en daardoor wellicht teleurstellingen te voorko men wordt men geadviseerd aan dergelijke activiteiten geen mede werking te verlenen. Wanneer gewerkt wordt in op dracht of met toestemming van het gemeentebestuur van Venray, dan zal de acquisiteur een schriftelijke toestemming, ondertekend door het college van burgemeester en wet houders moeten kunnen tonen. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij hun besluit bekend van 21 septembzer 1977 waarbij in verband met verbou wingswerkzaamheden aan het pand Pa tersstraat 10 is besloten: met ingang van 21 september tot 31 oktober 1977 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoe ringswerkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is, door plaatsing van bord 51 met onderbord van bij- lage II van het Reglement, verkeers regels en verkeerstekens, het stil- staan te verbieden op de oostelijke weghelft van de Patersstraat voor het gedeelte tussen Patersstraat 13 en Patersstraat 17 op maandag tot en met zaterdag van 07.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tegen diït besluit beroep aantekenen bin nen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is. Het beroepschrift wordt aan H.M. de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris der Koningin. Venray, 21 september 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poéls, secretaris. V umisophaaldienst Op verzoek van de bewoners van de Moosdijk zal met ingang van maandag 4 oktober a.s. de Moosdijk, de Timmermannsweg en het gedeel te van de Paardekop tussen Moos dijk en Timmermannsweg worden aangesloten op de route van de vuil nisophaaldienst. De Moosdijkbewoners hebben hier om gevraagd nu de stortplaats in Ysselsteyn is gesloten. Deze routewijziging houdt in, dat alle panden aan bovengenoemde straten automatisch zijn aangesloten op de vuilnisophaaldienst. Men is daardoor verplicht het huisvuil in plastic zakken *s morgens om acht uur aan de straat te zetten. Uiter aard zullen de betrokkenen dan ook worden aangeslagen in de reinigings rechten a 54,60 per jaar. Door middel van een circulaire zullen de belanghebbenden op de hoogte worden gesteld van de nieu we regeling. Bij de afdeling financiën van de hoofdafdeling welziji financieel beheer kan worden geplaatst: (part-time) Zij zal belast wordqn met de bediening van de boekhoi waarop de financiële administratie van de gemeente werkt. De funktie vergt een grote mate van nauwkei een hoog werktempo. Typevaardigheid is Kandidaten met een opleiding op MAVO/LEAO-nivea d ervaring in de bediening van boekhoudkundige appilch nieten de voorkeur. Het betreft een funktie voor halve dagen, waarbij in vrije keuze bestaat uit de voor- of namiddi eti1 Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en bedraagt maximaal 897,bruto per maa/ Sollicitaties, binnen 10 dagen na het verschijnen va in te zenden aan het kollege van Burgemeester en Postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding var turenummer PZ - 123. GROTE FAMILIE WANDEL ORIËNTATIE TOCHT 24 SEPT. SPORTHAL DE WETTELING| START: tussen 13.30 en 14.30. V00R0PGAVE MOGELIJK OP DE VOLGENDE ADRESSEN: -Nieuwlandstr. 22 Venray -Past. v. Gaetstr 59 11 -Vercoulenstr. 4 Merselo -Trynesstr. 4 Leunen -Spinetstr. 17 Venray -Kerkpad I KINDEREN ALLEEN ONDER BEGELEIDING VAN IEMAND BOVEN DE 16 JAARliül GROEPEN VAN 5^6 pers. TOU 2OKT. IN SF AANVANG 10, INSCHRI JVlMytj, LICHTINGEN^ Bü Bij de badmi sporthal "de,r dinsdag 21 woensdag 1 luit ia 1 ni Gemeentehui seer. SP0R1 maasheseweg afd. II E tel. 3838 Scert Bij< We LANDELIJKE KOLLEKTE VAN 26 SEPT. t.m. 2 OKT. WIST U dat er in Nederland ruim 1200 chro nische niierpatienten zijn, die al leen dankzij de kunsltnier nog leven? dat zij 2 of 3x per week geduren de 6 tot 8 uur een dialyse-be handeling aan de kunstnier moe ten ondergaan? dat slechts 10% van deze patiënten de behandeling THUIS onder gaat en de overigen steeds weer, week in week uit, naar een ZIE KENHUIS moeten? dat de meesten (soms jarenlang) met spanning wachten op het moment dat er een DONORNIER voor transplantatie beschikbaar komt? dat zij na een geslaagde transplan tatie weer een vrij normaal le ven kunnen leiden? dat er in 1976 slechts 179 transplan taties zijn verridht? dat dit er per jaar eigenlijk 400 zou den moeten zijn. omdat er ieder jaar weer 300 a 400 chronische nierpatliëniten bijkomen? dat deze alleen in leven kunnen blij ven als er voldoende dialyse plaatsen zijn of wanneer zij voor een transplantatie in aanmer king komen? De Nier Stichting Nederland heeft in haar 10-jarig bestaan, dankzij de offervaardigheid van de Neder landse bevolking, al bijna 20 mil joen gulden aan subsidies kunnen verstrekken voor: uitbreiding van het aantal dialyse plaatsen; uitbreiding van de opleidingsmo gelijkheden tot thuisdiaiyse; uitbreiding van transplantatie- mogelijkheden medisch-wetensahappelijk onder zoek; sociale- en financiële hulp aan nierpatiënten. De Nier Stichting Nederland ont vangt geen subsidie van het Rijk; om haar aktiviteiten te kunnen voortzetten is uw financiële hulp onontbeerlijk. Mogen wij weer op U rekenen? WERKGROEP VENRAY Iedereen is welkom op de schrijf- avond van de werkgroep Venray van Amnesty International op: woensdagavond 28 september van- msc af 8.30 uur in d non Amnesty Inte voor gevangene'^; ning gevangen iets gezegd heb arte toestanden in hi^m richt Amnesty Filippijnen, waf Marcos in 1972 kondigde, veel zijn en nu nog tieke gevangene lippijnen afcfcie op worden er op i 24.0 avonden georga lijk brieven te voorbeeldbrief) cos met een ve van de situatie :en iden Geheel vrijbl volj komen op 28 i schrijven of i ert werk van Amu te winnen. nen nog. anu

Peel en Maas | 1977 | | pagina 8