Expositie in Luciascliool Rabobank VERENIGINCSNIEIIWS (&mct iy's Mannenkoor rmonie 'Euterpe' ti gezamenlijk op N van de sweek -Fair cske nuis-aan-nuis- verkoop Receptie D.S.V. Verkoop gedeelte industrieterrein WintervakantieGenieten in Graubünden, Kep^dDèren kennen, De Canarisc inWestendo; Langlauf een zuideli Seefeld, W< of zon en strj Varen... Ze_^_ vakantie vier ten, Wandelen gen Parijs, nnen aan Skiën in insneeuw i,Vliegen, maar, Want eigen manier! Rikken in Leunen MIXO bouwmarkt PEEL EN MAAS ook üw krant jeugdnatuurwacht OJ.C. Puree POELS Meubelen van de Tsjechische Brixi. /achten belang- i verzocht tijdig in nwezig te zijn. 1977 wordt in de en met een oecu- enst op zondag 25 17.00 uur 's mid- ijst zullen pastoor ninee P. Pesulima e gemeente Cuyk- roorgaan. Als the- Geen oorlog is srking wordt ver- gdkoor en orkest i onder leiding Els. Dezeoecume- werd mede voor- iflcgroep „Samen- en-rooms katho- >T en leereatie Brukske de voorbereidin- uden fancy-fair in ske-Venray op za- Uende van deze omstreken zal ■venement en kun- comité wil ook erde instanties en itellen om zelfge- n het publiek ten den. voor het plaatsen m dan tijdig kon- anisatie. Gaal, Spinetstraat ucken, Moderato- ba gsnieuws oor 12 uur lij dit blad De Stichting Rechtswinkel Horst e.o. waaronder ook Venray res sorteert vestigde onze aandacht op een aantal klachten omtrent col portage te Venray. Met de genoemde stichting zijn wij van mening er goed aan te doen onze lezers voor te lichten omtrent de bescherming die de colportagewet biedt en daarmede ook te waarschuwen tegen oneer lijke praktijken. Colportage is huis aan huis-ver koop, uiteraard m.u.v. de groente man, de melkman, de bakker etc. Daarnaast is colportage ook de ver koop op koopparties of gratis bios coopvoorstellingen. 1. De colporteur is wettelijk ver plicht meteen aan z'n klanten te vertellen, dat hij een produkt komt verkopen of een dienst aan bieden. Hij mag dus geen smoes jes ophangen omtrent werkstu dent, enquêtes etc. Als U merkt dat een colporteur U misleid heeft over het doel van zijn komst,, of over de produkten die hij wou verkopen, kunt U daarover schriftelijk een klacht indienen bij het Ministerie van Economische Zaken, Bezuiden- 'houtseweg 30, Den Haag. Op de de enveloppe vermelden: colpor tagewet. 2. Er moet een koopakte worden opgemaakt. Als U van een col porteur iets wilt kopen en het totaalbedrag ervan is 75,of méér, dan moet deze colporteur met U samen een formulier (de koopakte) invullen en onderteke nen. De colporteur heeft deze bij zich. Zander die akte is in zo'n geval de koop ongeldig. Kijkt U na of in de koopakte staat: Het totaalbedrag van goederen die U wilt kopen (als U op af betaling koopt is dit bedrag het totaalbedrag van alle ter mijnen). De naam en adres van de col porteur. De handtekening van U en van de colporteur. de gekochte goederen moeten precies omschreven zijn. 3. D wet geeft U de mogelijkheid om uw koop ongedaan te maken, cok als U al getekend had. Hebt U iets gekocht van totaal 75, of meer, en U krijgt spijt daar van, dan kunt U het volgende doen: aan de kcopa'kte hoort een op- zeggingsbrief vast te zitten (the, om 11.30 uur wordt in de foyer van de Venrayse schouw- kader van de zondagochtendconcerten opgetreden door Mannenkoor en de Koninklijke Harmonie „Euterpe". Na ifzonderiyk te hebben opgetreden wordt tot slot een ge- icert gegeven. Het optreden van het koor en de harmo- rden gezien als een generale repetitie voor het concert dat en Harmonie de volgende zondag verzorgen in Ahrwei- irmheer van het koor burgemeester H. J. M. Defesche en van Oers zullen deze tweedaagse concertreis mee- EER ITENDCONCERT ïgochtendconcert frordt het volgen- (ehore gebracht. „Euterpe" o.l.v. Q{ dange, mars van 2» i Patrol van F. in Blue van F. 'fl iymfonische mars lodtenanny Folk- itters en Floren- 19.4! tók. aa» FT' vijfstemmige Po- ertje Palestrina; Béb- rg, bew. Antoon 3RI» Joe, negro spiri- NTR er; Jaschja spielt EER ichsChiantilied x Winkler - bew. vs begeleiding Jean n Venrays Man- ir hof stad: Jager- hütz van C. M. t Studenten uit •n van J. Of- oor uit de opera mod en Allegri •r uit de opera n v k ferhc A ïhüt ^fcer J 1 ngei NAAR AHRWEILER Het is intussen vaste prik gewor den, dat het Venrays Mannenkoor naar Ahrweiler gaat. Zaterdagmor gen 1 oktober vertrekt men naar Bonn om vandaar over de Rijn naar Remagen te varen. Vandaar gaat het verder met bussen naar Ahrweiler. Om acht uur 's avonds wordt een concert gegeven in de Burg-Kino. Het koor geeft o.m. de première van drie werken, die evenals de andere nummers begeleid worden door Jean van den Tillaert. Twee werken van het Duitse koor t.w. „der Geisbock" en „Frohsinn" worden samen met het koor van Ahrweiler ten gehore gebracht. Zondagmorgen om 11 uur wordt in de St. Laurentiuskathedraal van Ahrweiler door het Venrays Man nenkoor de eucharistieviering opge luisterd. Voor de Mis zal Jean v. d. Tillaert een orgelconcert ten gehore brengen. Zondagmiddag om 12 uur komt „Euterpe" in Ahrweiler aan. Dan wordt op het Marktplein een- open- luohtconcert gegeven, waarbij de zelfde nummers als tijdens het zon dagochtendconcert zullen worden uitgevoerd. Om half een 's nachts zal men weer terug zijn in Venray. zeggingsbrief (aangetekend) binnen 8 dagen na sluiting van de koop bij de colportage- firma is aangekomen. Daar mee is de koop van de baan. Mocht U de opzeggingsbrief kwijt zijn, kunt U zelf een aangetekend briefje sturen, waarin U laat we ten dat U afziet van de koop, zo als die overeengekomen is mid dels de koopakte. 4. U hoeft niet binnen die 8 dagen te betalen. Mocht U dit toch ge daan hebben en U wilt op boven vermelde manier de koop onge daan maken, kan dit via het op zeggingsbriefje waarbij U tevens het betaalde geld terugvordert. Wij adviseren U echter om niet binnen de termijn van 8 dagen te betalen. Mochten de goederen in de ter mijn van 8 dagen geleverd zijn en U wilt de 'koop ongedaan ma ken, dan kan de verkoper deze spullen komen ophalen, waarbij U geen enkele betalingsplicht hebt. 5. Het kan voorkomen dat U ineens spullen krijgt ttoegestuurd, die U niet besteld had. Als U écht niets besteld heeft, hoeft U toch niets te ebtaïen. Sterker nog: U hoeft ze ook niet terug te sturen. Maar U moet er wel zeker van zijn, dat U niet telefonisch iets besteld heeft, of een bestelbon- of coupon heeft in gevuld, want dan bent U wél verplicht te betalen Hebt U niets besteld, hoeft U op aanmaningen tot betaling etc. niet persé te rea geren. Wel zult U de toegestuur de spullen moeten bewaren, voor het geval de afzender ze op zou komen halen. Tot slot: Indien het bij de colportage om een bedrag van minder dan 75, gaat, dient U uiterst voorzichtig te zijn, daar U wettelijk weinig be scherming geboden wordt. Met vragen omtrent colportage kunt U zich altijd wenden tot de plaatselijke politie, de rechtswinkels, het buerau voor rechtshulp of het ministerie van Economische Zaken. Op het onlangs gehouden Bonds- concours van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen te Tienray was Drum- en Showband Venray zeer succesvol. Majoretten en tamboers wisten daar beiden een eerste prijs met promotie in de wacht te slepen. Het maandenlang avond aan avond repeteren werd ruimschoots goed gemaakt. Deze successen zijn tevens te wijten aan de enorme inzet van de instructrice mevr. F. van Rens-Hou- ben en instrukteur dhr. H. Martens. En zeker niet minder verdienstelijk is de bijdrage van de algeheel leider dhr. A. Koonings. Ook het D.S.V. spreekwoord luidt: „Een goed begin is het halve werk". En daarmede staat dan tevens de deur open voor de Limburgse kam pioenschappen te Pey-Echt op 26 en 27 november a.s. Het bestuur biedt ter gelegenheid van bovengenoemde successen, in- struktie en leden a.s. zaterdag 24 sep tember van 20.30 tot 22.00 uur een receptie aan in zaal „De Ruif" te Oirlo. Voor de muzikale omlijsting heeft de Venrayse Hofkapel zijn me dewerking toegezegd. Alvorens de receptie begint zal het gehele korps om kwart voor acht een rondgang door Oirlo maken. Voor de bouw van een bedrijfs ruimte van een vrachtwagenbedrijf heeft de heer C. B. van de Worp te Venray verzocht in aanmerking te mogen kernen voor de aankoop van een bouwterrein „De Hulst". Nu de commissie voor openbare werken en verkeer hiermee akkoord gaat zal aan de raad worden voor gesteld ca. 2000 m2 industrieterrein aan de heer van de Worp te ver kopen. In juni j.l. werd door de ge meenteraad ca. 4900 m2 industrie- grond in' het bestemmingsplan „De Hulst" verkocht aan Aannemers- en Verhuurbedrijf van Rattingen B.V. te Venray. Nu intussen een verka velingsplan voor dit complex is uit gewerkt, kan ook aan het verzoek van het bedrijf worden voldaan tot aankoop van een strook van ca. 1575 m2. Op zaterdag 24 september a.s. van 14.00 tot 17.00 uur en op zondag 25 september van 11.00 tot 13.00 uur zal Ln het handenarbeidlokaal van de Luciaschool aan de Kruitweg een expositie worden gehouden van de werkstukken die de 193 leerlingen van deze school hebben gemaakt, met als motief om een speelterrein voor de kleinere kindren in te rich ten. De zeven leerkrachten hebben het aan de fantasie van de kinderen overgelaten wat ze maakten, ze stel den alleen het materiaal, hout, kar ton .kurk enz. ter beschikking. Maar er is nog meer te zien op deze expositie, welke zal worden vervolmaakt door wat de leden van een uit 20 personen bestaande werk groep daaraan zal toevoegen. Het geheel wordt gecompleteerd met speeltoestellen zoals deze door de gemeentelijke dienst worden ge maakt. HOE IS MEN TOT DIT INITIATIEF GEKOMEN? De gemeente heeft via de Stich ting Samenlevingsopbouw de buurt gevraagd mee te denken over de aanleg van speelterreinen in de om geving van de buurt welke ruw weg begrensd wordt door de West singel - Merseloseweg - Langeweg en Kempweg. Deze buurt omvat zo ongeveer 250 gezinnen. De gemeen te dacht daarbij aan het terrein tus sen de school, de Westsingel en de Helfrichstraat. Reeds in juli ging via SSO een oproep aan de ouders en op de bij eenkomst in de Luciaschool waren veel buurtbewoners aanwezig. Una niem waren zij van mening dat er iets moest worden gedaan en er kon al direct een werkgroep van circa 20 personen worden gevormd. Er werd een enquête gehouden en er kwa men een onvoorstelbare hoeveelheid antwoorden binnen. Met een ongekende voortvarend heid heeft de werkgroep verder ge werkt. Er werd een inventarisatie gemaakt en een indeling gemaakt hoe men het beste de terreinen kon benutten. Met die gegevens werd er met de gemeente kontakt opgenomen en de commissie jeugd, sport en cultuur steunde unaniem het voorstel om 'n krediet van 51.600,beschikbaar te stellen voor de aanleg en inrich ting van een tweetal speelterreinen bij de Luciaschool. Juist in het kader van de leefbaar heid van de wijken is de aanwezig heid van geschikte speel- en recre- tiemogelijkheden, speoiaal voor de jeugd, een belangrijke zaak. De werkgroep van die wijk heeft nu een compleet plan uitgewerkt waarbij men er van is uitgegaan een zo groot mogelijke integratie van beider speelterreinen en het school plein, c.q. het schoolgebeuren te bereiken. Zo zullen de leerlingen van de basisschool gebruik kunnen ma ken van het sportveld en kan gedu rende de speeltijden gebruik worden gemaakt van de speeltoestellen op het speelterrein. Gestreefd werd dat, na de indeling van de speelterreinen, de mogelijk heid aanwezig is dat ongehinderd gespeeld kan worden door de ver schillende leeftijdsgroepen. Getracht is verder de recreatieve mogelijkheden ook door volwassenen te laten gebruiken. Nu de werkgroep op zich heeft ge nomen de speelobjeoten samen met de bewoners op te bouwen, uit te voeren en te onderhouden, is een belangrijke kostenbesparing bereikt. NOGMAALS DE EXPOSITIE Tijdens de expositie, de tijden zijn hierboven aangegeven, zullen leden van de werkgroep aanwezig zijn om uitleg te geven, ook wat betreft de maquette. Er zullen dia's vertoond worden betrekking hebbende op al datgene wat met speelmogelijkhe- den te maken heeft. Tijdens de bijeenkomst van de werkgroep maandagavond werd nog eens alles duidelijk besproken. Niet alleen wat betreft de expositie, maar vooral ook de nieuwe enquête welke nu gehouden wordt en welke een definitief beeld zal gaan geven aan de toekomst. Want de werkgroep wil verder gaan en zal niet rusten voor hun ideaal bereikt zal zijn en dat is: hun buurt een veilige buurt te ma- struktie, schilder-, metselwerk of ken, waar het goed leven en wonen is. Zo speelt men met de gedachte aan woonstraten of wel woonerven. In die enquête wordt verder ge vraagd of er zandbakken moeten komen, klimrekken, schommels, wip pen, huisjes, draaimolentjes, zit bank, glijbaantje, klimtoren of wat ze zelf denken dat nodig is. Maar de werkgroep vraagt meer, ook om buurtbewoner? die de han den uit de mouwen willen steken voor timmerwerkzaamheden, kon- Naar Scandinavië met Thor-Line WINTERSPORTREIZEN 7 DAGEN FILISTAD - ZWEDEN: Esso Motor-Hotell op basis van halfpension, met gratis langlauf-uitrusting (ter waarde van 220) en skiles, vanaf 555,per persoon. LONG-WEEKEND-TRIP GÖTEBURG inclusief overtocht per luxe cruise-schip Hotel „Opalen of Europa", inclusief ontbijt vanaf 225,per persoon. geld en goede raad spanuieimeu nen. Zelfs werd er gedacht om de gezinnen van onze gastarbeiders ook te betrekken bij het wijkgebeuren. Er zal een tolk voor de Spaanse gastarbeiders met een enquetrice meegaan, datzelfde wil men ook doen met gastarbeiders van andere nationaliteiten. U ziet aan alles heeft deze werkgroep gedacht en dat geeft hoop voor de toekomst en tot lering van anderen. Voor ons staat het vast dat in dien de gemeenteraad dinsdag zijn goedkeuring zal geven om het be drag beschikbaar te stellen, dat dan onmiddellijk het sein op groen zal staan en dat er gewerkt zal worden. Tijdens de expositie, zaterdag en zondag, kan men ervaren wat met eendrachtige samenwerking te be reiken is. De eerste rikavond van het nieu we seizoen is a.s. maandag 26 sep tember om 20.00 uur in café Mar tens te Leunen. Willen de deelne mers zo vriendelijk zijn en op tijd komen? De organisatie is zoals gewoonlijk weer in handen van S.V. Leunen. De rikwedstrijden worden gehouden van eind september tot april en dan om de andere week op maandagavond. Elke volgende rikwedstrijd wordt in dit blad bekend gemaakt. Ieder een van harte welkom. Sedert half augustus heeft de Mi- xo Bouwmarkt een derde vestiging geopend, t.w. in onze gemeente aan de Zuidsingel. Wij zijn in dit nieuwe bedrijf een kijkje gaan nemen. Deze vestiging is groot 800 m2 be bouwd en 600 m2 open opslagruimte en richt zich met een zeer uitgebreid assortiment op de vakman (aanne mer), klusjesman en de doe het zei- ver. Vrijwel alle materialen, in de ruimste zin van het woord, die voor de bouw, verbouw, renovatie of ver fraaiing van een huis nodig zijn, lig— bij bij Mixo onder één dak. Het op maat zagen van materialen en het eventueel thuis bezorgen van die materialen behoort bij Mixo tot. de gebruikelijke service. Bij het be drijf is een parkeerplaats gecreëerd, waarop zo'n 50 auto's terecht kun nen. Voor Venray betekent deze vesti ging een interessant uitbreiding van het winkelbestand voor alle bouwers, klussers en doe het zeivers. Onze foto toont een klein gedeelte van het interieur van d«êfc nieuwe zaak. MEER VERENIGINGSNIEUWS VINDT U ELDERS IN DIT BLAD AKTIE ZONNEBLOEMEN Helaas hebben we door omstan digheden de zonnebloemen nog niet allemaal kunnen opmeten vóór af gelopen dinsdagmorgen, zodat we de einduitslag ook nog niet kunnen bekend maken, maar dat gebeurt volgende week beslist wel. We ho pen dat jul'lie daar begrip voor heb ben. Wel hebben we al de datum van de prijsuitreiking vastgesteld. De prijsuitreiking van de zonnebloem- aktie 1977 vindt plaats op zaterdag morgen 1 oktober om 10 uur vlak bij de brandweerkazerne aan de Acacia straat zijweg van de Leunseweg!). Iedereen die aan de zonnebloem wedstrijd heeft deelgenomen en mo gelijk tot de prijswinnaar behoort, moet dus volgende week in Peel en Maas kijken en op zaterdagmorgen naar de Acaciastraat komen om de prijs in ontvangst te nemen. TELE AC- CURSUS: „BEDREIGDE LANDSCHAPEN'' Dcor de beslomeringen vanwege de tentoonstelling en de voorlich tingswagen van Staatsbosbeheer zijn we vergeten iedereen er op attent te maken dat Teleac momenteel een erg mooie en belangrijke serie uit zendingen brengt onder de titel: „BEDREIGDE LANDSCHAPPEN". Deze serie van totaal 13 program ma's wordt uitgezonden op dinsdag, steeds om 18.15 uur. Op zondag, ook weer om 18.15 uur, wordt elke les herhaald. Alle programam's worden in kleur uitgezonden via Nederland 1. Misschien hebben velen de pro gramma's over Zuid-Limburg en de Maasvallei in Noord- en Midden- Limburg gemist. De volgende inte ressante onderwerpen komen nog aan de orde: De grote rivieren; de Brabantse Kempen; Beken en essen- landschap; Sporen van de Ijstijd; Het hoge veen; Het lage veen; De duinstrook; De Wadden, De Delta, De voormalige Zuiderzee en De droogmakerij en. Speciaal vcor de leerkrachten zou den wij deze televisieprogramma's willen aanbevelen, maar ook de Jeugdnatuurwachtleden kunnen van deze serie programma's hele wat op steken! INSTALLATIE NIEUWE LEDEN De nieuwe leden uit de vijfde klas van het basisonderwijs zullen op woensdag 26 oktober als Jeugd natuurwachter geïnstalleerd worden. Helaas duurt dat nog even, maar de nieuwe leden ontvangen allen een oorkonde die geschreven moet wor den en een stempelboekje waarin je naam getypt moet worden, en dat werk vergt enige tijd, vooral omdat er weer vele nieuwe leden zijn. Maar op 26 oktober worden jullie in de schouwburg geïnstalleerd. Dus nieuwe leden, nog even geduld! O.J.C. Puree organiseert in ver band met het le lustrum van 23 sep tember t.m. 2 oktober 1977 de vol gende festiviteiten: Vrydag 23 september: 20.00 uur Officiële opening m.m.v. een dansorke9t. Zaterdag 24 september: 20.00 ur WALTER DE BUCK EN FANFARE. 6,—. Zondag 25 september: 12.00 uur Matinee m.m.v. een blaas kapel; 20.00 uur GAY AND TERRY WOODS (ex Steeley Span) 5, met in het voorprogramma JAAP v. BEUSEKOM. Dinsdag 27 september: 14.00 uur Bejaardenmiddag m.m.v. een buutreedner. Woensdag 28 september: lO.oo uur Poppentheater „JOYCE" (kleuterschool); 14.00 uur Cabaret HAAK EN SHERRY (lagere school); 20.00 uur Cabaret MOUSTACHE. 2J>0. Vrtfdag 30 september: 19.00-22.30 uur Discotheek A Go Go (12 - 16 jaar); 22.30 uur iDsco- theek A Go Go voor iedereen bo-. ven 16 jaar. Zaterdag 1 oktober: 20.00 uur Rock concert m.m.v. TONI MACARONI AND HIS SWINGING DEVILS. 4,—. Zondag 2 oktober: 12.00 uur Matinee mm.v. THE LITT LE EARTH BAND; 20.00 uur SWEET D'BUSTER. 7,50. Een weekkaart kost 20, Deze zijn verkrijgbaar bij OJC Pu ree, Albionstraat 26, Leunen-Venray iedere avond na 7 uur. Iedereen is van bartel welkom jong, oud, klein en groot. Was U al bij in Horst Trouwringen Voegloos gesmeed uit 14 karaats extra gehard goud. TopkwaliteitGratis fraaie gravering. U kiest uit onze grandioze kollektie met méér dan 100 modellen. JUWELIER

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3