FILMNIECWS VAMOS A VER Kerkelijke diensten PEEL EN MAAS Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk Brukske 't Zonnelied Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Uitgebrande auto aangetroffen Poedel stak weg over EN MAAS: JTUS 1947 No. 35 n landhuis! En het noodwoning, noch r verstaan een van ed huizen die vlak emoederen in be tracht. Het land- het „Prontobeton" rdt gebouwd, ver een normale wo- eft het een grote n, een hal. Boven «rote slaapkamers, 'een garderobe. En n vliering, terwijl iilik weer beneden- Dg een kelderkast et huis is gedekt van Venray U dat de houders die hunne stieren uring wensen te IU van ter secretarie doen vóór 15 sep- ie datum worden er aangenomen. te Venray slaagde gehouden examen augustus j.l. voor h~ blijft aanhouden, het aanbod van and daarmede zal als de volgende n die geboren zijn r, een extra-rant- •s worden be- liggen ook weer ainnen slechts ho- jaar weer terug- gezellig druk en r^rak het niet. De werden gewon- d 1600 mtr. Ie J. d; volbloed paar- mtr. Ie H. Kroes, volbloedrennen Pai jssen, Maastricht; le A. Geenen, iraven A klasse ijzen, Echt; half- mtr. Ie J. Ploe- Iraven C klasse: irom, Den Hout; sse 3000 mtr. le volbloed rennen melissen, Maastricht; 3000 mtr. le stro is ten ge- ieèiormale droogte i de verwachting uderij ondervind e gevolgen. De provinciale voed- van machtiging ng van stro over 15 augustus 1947 streekbureaux iropbouw boerde- I tot twee dis- |pevestigd te Well ■par en te Roer- 5. Onder Well neentenMook- Ottersum, Ber rien, Horst, Seve- V Meerlo, Broek- ■ln Venray. De komen onder 30 are bos en in het Vlakwater oor krachtig op- idweer werd er- de Horstergrens randde maandag 0 ha. heide Ook orandweer assis- tember a.s. zal y 30 jaar gele enige malen in over het des van de Bouw :n foto uit die d lige bestuur. Sjef Martens, L srst; zittend: M. M. Kuepers bejaardcncentr :en, Jac. de B en Sjef Ponjée, i het nu 50-jarig Jond dat eind tt worden ko kend binnenkort gehouden, ter gelegenheid van het 3e Eeuwfeest van de Paters Fran ciscanen, waaraan, teneinde van hun sympathie en dankbaarheid voor het werk der Paters te doen blijken, al le verenigingen, organisaties e.d. uit de gehele gemeente verzocht wor den, deel te nemen. Aanmeldingen worden door het uitvoerend comité p.a. Kardinaal van Rossumstraat 6, gaarne schriftelijk ingewacht voor zondag 7 september a.s. Hier volgen enkele wedstrijden, die het eerste elftal van SW te spe len heeft in dit jaar: 14 september VenrayRKDEV28 september Se- venumVenray; 5 oktober Venray Montagnards; 12 oktober Witten- horstVenray; 19 oktober Venray Boxmeer; 26 oktober Mill-Venray. Het is jammer dat het met de trai ner dreigt mis te lopen, maar toch blijven we dinsdags komen, met eendrachtige samenwerking zullen wij die moeilijkheden ook wel weer te boven komen. Zoals boven te zien is, hebben we het in het begin zwaar te verantwoorden, dus trainen en nog eens trainen. Zondag komen drie elftallen in het veld in Venray en de wedstrijden kunnen een goed beeld geven van het kunnen van onze spelers. Jongens, doe je best! De be kendmaking voor de elftallen ge schiedt door het bulletin bij Schel len, clubhuis en bij Poels, Grote straat. Aanvang van de wedstrijden is 1 uur derde elftal; 3e uur eerste elftal en 5 uur voor tweede elftal. Denk aan de jaarlijkse Algemene vergadering van „Venray Vooruit" op dinsdag 2 september om 8 uur in de grote zaal van hote De Zwaan. Aller opkomst dringend gewenst. Het bestuur. Bouwvakarbeiders gelegenheid tot inleveren van 2 bonnen op woensdag 3 september van 7-8 uur bij J. Pon- jee, Beekweg 6c. Deze inlevering geldt als loon voor de Nat. Feestdag van 31 aungustus, welke op 1 sep tember gevierd wordt. Het bestuur. ZEER BELANGRIJKE FILM IN VENRAY 1900 NOVECENTO, is een mach tig filmepos van Bernardo Bertoluc- ci en is als zodanig uitvoerig be sproken in de landelijke pers. Vele critici zijn het er over eens, dat dit voor Europta de geweldigste film prestatie is geworden met een be tekenis die „gejaagd door de wind" voor Amerika heeft. De film is van uitzonderlijke leng te n.l. vijf en een half uur. Daarom wordt het schouwspel in twee delen uitgebracht. Elk deel kan door in leidende verklaring als afzonderlijke film gezien worden, zodat men niet persé de twee delen hoeft te zien als men verhinderd is. Ieder deel heeft filmisch en artistiek zoveel te bie den, dat iedere minuut die men aan deze film besteedt een geweldi ge investering is. 1900 is evenals BertoluccL's „Laat ste Tango in Parijs" een mijlpaal in de filmhistorie, 's Werelds beste acteurs en actrices werden samenge bracht zoals Robert de Niro, Donald Sutherland, Alida Valli, Burt Lan caster en duizenden andere. Een stuk Europese historie wordt op haast overweldigende wijze in beeld gebracht .De wereldoorlogen, de opkomst van het facisme in Ita lië, de reaktie daarop het socialis me en communisme. Dat alles zo virtuoos in beeld gebracht dat men terecht zegt. dat 1900 een monument van een film geworden is. Iedereen die de film ziet zal over weldigende indrukken opnemen en een aanbeveling is op zijn plaats. EEN BRUG TE VER blijft triom fen vieren, want de film wordt op nieuw een week verlengd. De sub sidie voor scholieren blijft ook deze week van kracht, zodat zij 3, reduktie op een plaats kunnen krij gen. De stroom van goede, grote en belangrijke films is hiermee nog lang niet ten einde, want er worden een aantal uitstekende films verwacht in de komende weken. Dat zijn, o.a.: SILVERSTREAK EXPRESSE een film van formaat om te gillen van het lachen. Eveneens om te schate ren is SILENT MOVIE (Stomme film gemaakt volgens 't procédé van de stomme film. Ook Nederlandse films zijn op komst. HET DEBUUT is een zeer sulksesvolle film met o.a. Gerard Cox, die veel publiek weet te trekken. Vooral de jeugd is bij zonder geïnteresseerd in dit echt- scheidings-verhaal. SOLDAAT VAN ORANJE is de kostbaarste Neder landse film (6 miljoen gulden) die ooit gemaakt is. Een zeer grote rol- De dame met. de vele voor. achternamen verscheen voor de rechter als iemand die nu eens pre cies zal vertellen, hoe het zit. Zij had haar dochter meegebracht. Die kreeg een plaatsje op de tribune om aan te horen hoe ma door haar op treden het recht zou imponeren. Er schijnen mensen te zijn, die dat pe dagogisch vinden. De dame moest terecht staan om dat ze na een aanrijding was door gereden zonder haar adres op te ge ven. Wie bij een ongeluk betrokken is, behoort zijn identiteit kenbaar te maken, indien er schade is aange richt. Dat behoort ook degene te doen, die aan de aanrijding overi gens geen schuld heeft. Anders zou de politie de zaak immers niet kun nen onderzoeken. De dame met het namen-areaal kon of wilde dat niet begrijpen. „Die man met die fiets was schuldig", zei de dame, „dus Dat „dus" stond de officier niet aan. Geduldig trachtte hij de ver dachte uit te leggen hoe en waarom die bepaling in de wet staat. Maar zij luisterde niet. Zij luisterde alleen naar zichzelf. „Bovendien was er weinig schade aan", beweerde zij. Maar de fiets had de gedaante van een krakeling aangenomen. Dat stond in andere termen in de stuk ken. „Die was zo recht te slaan", zei ze. „Ik heb verstand van fietsen. Mijn voorwiel stond er weliswaar op, maar met een hamer was het zaakje zo weer in orde geweest. De dochter, die zich ondertussen op de tribune had vermaakt met het verwerken van kauwgom, knikte in stemmend. Zij haalde de kleverige massa uit haar mond, hield, het als een viesgrauwe voile voor haar ge richt en stak haar tong er door.. Een in de rechtszaal zeer storende klap volgde. Want het was klapkauwgom en die was, gezien de financiële om standigheden van de dame met de vele voor- en achternamen van uit stekende kwaliteit. Had zij een nieuwjaarsbom afge stoken, dan had het resultaat niet grootser kunnen zijn. De rechter, die net in het proces-verbaal zat te kij ken, schoot geschrokken rechtop. De deurwaarder keek dreigend en be straffend tegelijk. De parketwachter, die in de hoek bijna in slaap was gesukkeld, veerde in funktie, greep de jongedame bij de kraag en zette haar de gang op. „Is dat uw familie?" vroeg de of ficier. „Ja", antwoordde de verdachte met één woord. „O", zei de officier met één letter. Dat was het begin, van een onaan genaam onderhoud, waarvan de re sultaten de inmiddels gerezen twij fel aan de pedagogische kwaliteiten van de verdachte definitief bevestig den. De rechter bracht het gesprek weer op de overtreding. ,Ik heb niiet geweten, dat ik mijn adres moest opgeven", zei de ver dachte, elegant met haar tasje zwaaiend. „Dat neem ik u niet kwalijk", zei de rechter, „wat ik u kwalijk neon, is dat u het nu nog niet begrijpt." De officier eiste tweehonderd gul den boete of tien dagen hechtenis. „Tweehonderd gulden!" riep ver dachte, „voor die flauwe kul!" Met kordate passen stapte ze demonstra tief dé zaal uit. „Wilt u de uitspraak niet horen?" vroeg de politierechter. Maar dat wilde ze niet. Zodat ze buiten haar aanwezigheid conform de eis werd veroordeeld. ook üw krant bezetting is kenmerkend voor deze superfilm. Een bijzonder goede en amusante film is de Franse kome die COUSIN COUSINNE. Echt een gang naar de boisocop waard, zeker als men eens echt gezellig uit wil zijn. Filmliefhebbers die de laatste maanden toch al behoorlijk verwend rijn, kunnen dus de komende we ken weer volop aan hun trekken kamen. van 4 tot en met 10 september GEEN GEMEENSCHAPSVIERING Omdat de medewerkers aan de ge meenschapsviering het komend weekend doorbrengen in Horst om zich te bezinnen over het hoe en wat van het komende seizoen, is er a.s. zondag GEEN viering in de aula van de Levensschool. Wij hopen jullie allen weer te ont moeten op zondag 11 september om 10.30 uur. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int, overl. fam. v. d. Berg- Munninghof Gertruda Geurtjens- Vermazeren. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. An- toon Janssen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Gerardus Swinkels en overl. fam. Wilhelmus Janssen; 11.00 nederlandse hoogmis (kinder koor) int. Harrie van den Munck- hof dokter van de Homberg; 18.00 gelezen mis, int. Anna en Sjang Zee- gers. Maandag: 8.00 Anna van Hoorn; 9.00 tot zekere intentie (J.); 19.00 u. Elisabet Wismans-Geelen Henriët- te Janssen-Bongaerts vwg. de buurt. Dinsdag: 8.00 broeder Plechelmus; 9.00 Karei Sijbers en vader Jan Sij- bers; 19.00 Aard van de Zwaan en Martinus Litjens voor een overle den vader. Woensdag: 8.00 Tjeu Arts; 9.00 Harrie Martens Bernard Drenth; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gos- sens Arnoldina Aben-van de Mond. Donderdag: Feest van Maria Ge boorte. 8.00 tot zekere intentie; 9.00 Antoon van Osch Jan van Goch; 10.00 H. Mis bij de heropening van een zaak. Vrijda: 8.00 W. Broers, echtg. en overl. kinderen; 9.00 Wim Peters en overl. fam. Maria van Dijck-Duy- kers; 19.00 overl. fam. Ebberink- Henckens ouders de la Roy-van den Akker vwg. buurtver. St. Jozef. Zaterdag: 8.00 Anna van Hoorn; 9.00 Helena van de Berg vader en moeder Bouten en Huberla van Me- gen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. levende en overL familieleden van Goch-Stein Hu- bertus Sanders en zoon Jozef ou ders Coenen-Houtackers. Crèche 11.00 uur: Lidwien van Trier en Bema Broe ders. Bedevaart naar Oostrum Op zondag 11 september, de zon dag na het feest van Maria Geboor te gaat vanuit onze parochie weer de bedevaart naar de Mariakerk in Ooistrum, waar om 10.00 uur een plechtige hoogmis gevierd wordt. MIVA-kolIekte De kollekte voor de MIVA heeft opgebracht 1.125,Hartelijk dank. Akolieten: Zaterdag 3 september: 19 uur M. v. Pelt en R. Janssen. Zondag 4 sept.: 8 uur P. Janssen en Th. Janssen; 9.30 G. Hendricx en W. Maesen; 11 uur T. Verbeek en H. Janssen. Mlisdlienaars: Zondag: 18 uur N. Kronenberg en L. Nelissen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Mandy Frankefort en Marcel Jeu ken; 19 u. N. Kronenberg en P. Flin- cenberg. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8 u. H. Arts en G. Goumans. Donderdag en vrijdag: 19 u. B. Corrilius en M. v. Klink. Donderdag: 10 u. Eric van Gerven en Mariëlle van Hoof. Zondag 4 september: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 hoogmis gezon gen door de Zangers van St. Frans en 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Gertruda Ars- Toonen. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. fam. Stoks-Janssen; 10.15 Pe ter Philipsen; 11.45 gelovige zielen (offerbus); 18.00 voor een overl. Maandag: 8.00 Antoinetta Ram- melman-Elsevier; 19.00 Johanna Hu- berta Lamers. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Vermeu- len-Dijkmans-Boeren-v. Wees; 19.00 Wim van den Munckhof. Woensdag: 8.00 Eva Wil'helmina Rojer; 19.00 Karei Hendriks. Donderdag: 8.00 Mathilda Wasser; 19.00 Piet Clephas. Vrijdag: 8.00 Elisa Gregoria Palm; 19.00 gezinsmis, t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 voor een jarige. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jeroen Cornelissen en Peter Schoenmakers. Zondag: 7.30 R. Douwes en Jos Claessens; 9.00 Tony Scholten en Wim v. d. Heide; 10.15 Henk Jansen en Johnny Smits; 11.45 Leo Jansen en René van Hooren; 18.00 Peter Smelt en Hans Kerstjens. Maanlag, woensdag, vrijdag: 8.00 Geert CLaes en Edgar Jansen; 19.00 Willy v. d. Bekerom en Johnny Phi lipsen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenma kers; 19.00 Hans Kerstjens en Mar cel Philipsen. Zaterdag 3 sept.: Euch. viering om 19.00 u. Geen crèche. Intentie: fam. van Bree-Peters. Misdienaars: Aldo Kroon en Ivo van Ham. Kollektan- ten: Jos en Gerard ten Holder. Zondag 4 sept.: Euch. viering om 11.00 u. Kindercrèche aanwezig. In tentie: dhr. Teng Manders. Misdie naars: Marcel Berns en Louis Stoer; Kolllektanten: Erwin en Raimond Lücker. Voortaan 's woensdagsavonds om 19.00 Eucharistieviering, verzorgd door de paters en zusters van de Klarinetstraat. Iedereen is welkom. Drieëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Martina Vervuurt Evers en zoon Theo. Samen zingen we neder landse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Luijpers (v. d. kaartclub); 9.00 sleesmis voor overl. Jacque Emonts. Het kinderkoor „De Vredes- klokjes" zal in deze mis mooie lied jes zingen. Vooral ouders met kin deren nodigen wy voor deze mis uit. 10.00 plechtige hoogmis met als cele brant pater v. d. Weiden, missiona ris in Indonesië. Het kerkelijk zang koor zingt Natyn-Gregoriaanse ge zangen. Intentie: Jaardienst voor overl. Sjang Lenssen en familie; 11.30 leesmis 'voor overl. Harry Schrooten; 18.30 avondmis voor overl. Pierre Loonen (v. d. buurt). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Lucassen-Jansen; 19.00 uur avondmis v. overl. Willem Ouden hoven. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis voor overl. Hubert Emans (v. d. buurt). Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Linders en familie; 19.00 avondmis uit dankbaarheid (fam. v. D.). Donderdag: Feest van Maria Ge boorte. 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuijpers; 15.00 plechtige eucharistie viering uit dankbaarheid bij gele genheid van het 40-jarig huwelijks feest van de ouders Jeuken-Poels; 19.00 avondmis voor overl. fam. Ver stegen-Jacobs. Vrijdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid (K.)14.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Gommans-Bakl ker; 15.00 plechtige eucharistievie ring uit dankbaarheid bij gelegen heid van het 25-jarig huwelijkefeest van de ouders van Osch-Clephas; 19.00 avondmis voor overl. Piet Wilmsen. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Frans Madou en Helena Vervoort; 19.00 avondmis voor overl. Leo Koopmans. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak by de kerk (Whistlerstr. 3). Leidsters aanwezig. 2. De kollekte van verleden zondag voor de MIVA heeft het mooie bedrag van 3.462,71 opge bracht. Daarvoor onze hartelyke dank. Akolieten- en Misdienaarslyst voor de week van 4 september: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, Ron v.d. Heuvel; 9.00 L. Schaeffers, T. Hou wen; 10.00 J. Jacobs. R. Beerkens, H. Kusters; 11.30 R. Slaghter, C. Lank- veld; 18.30 V. v. Kuijck, J. de Bruijn. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Marcel v. d. Heuvel, L. Janssen; 19.00 A. Millen, R. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 C. Kellenaars, J. Vervoort; 19.00 T. Urselman, F. Linskens. Zondagmorgen half tien kerkdienst in de aula van Den Hoebert, waarin voorgaat Ds. Heine. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. De extra-kolekte is bestemd voor de landelijke centrale voor gerefor meerd jeugdwerk. Nu de vakanti et ij d vrijwel voor bij is, wordt ook de belangstelling voor de kerkdiensten in Blitters- wijck minder, zodat besloten is daarmee op te houden. Dus a.s. zon dag ia Blitterswijck geen dienst. 3-11 september Zaterdag: 19 uur jaard. voor Wim Emons; Jan v. d. Berg (Jongeren koor). Zondag: 8.30 jaard. Reijnders- Coenen; 10 u. Gerrit Rozijn (Heren koor). Maandag: 9 uur Uit dankbaarheid. Dinsdag: 9 uur overl. fam. Venne- kens-Verschuren; 19 uur voor le vende en overl. leden van de Vrou wenbond N.K.V. Woensdag: 8 uur Pierre Van.de- venne. Donderdag: Feest van Maria Ge boorte - Patrones van onze kerk. 9 uur Toon van Cuyck en overl. ouders. Vrijdag: 9 uur Theo Camps en Anna Verhoeven. Zaterdag: 19 uur overl. fam. Hen driks-Geiuts; overl. fam. Moorrees- Peeters (Herenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19 uur Frank Clephas, Nico Versteegen, Pieter Verhagen, Davy Moorrees. Zondag: 8.30 Antenne Janssen, Marcel Derks, B. Oudenhoven. Ant. Pelzer; 10 uur Leon Derks, Frank Vandevenne, Alouis Martens, Fr. Drabbel s. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mndd. Joseph Baten en jaardienst Sofia Verdellen. Zondag: 8.30 H. Mis st. jaardienst v. d. Ven-Peters; 10.00 Hoogmis Si mon Claessens namens D.I.S. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Pastoor Weijers, kapelaan Kerstjens. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 19.00 Feest Maria Boodschap, H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Simon Claessens, namens vrienden en fa milie Maas. 23e zondag dtxft het jaar. Misdienaars: Peter en Roger Weys Johnny Reynders en Mark Donders; Hoogmis: William Steeghs en Jan Vollenberg. Zatredag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw. Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10.00 Leonard Classens-Hendriks- Voermans. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Maandag: 8.00 bijz. int. T. Dinsdag: 8.00 Martin Verhoeven- Geurts. Woensdag: 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: Feest van Maria Ge boorte. 8.00 overl. fam. Verhoeven- Hoeben. Vrijdag: 8.00 Maria Strijbos. Zaterdag: 19.00 int. fam. v. d. Ster- ren-Jenniskens. Drieentwinstigste zondag door het jaar, 4 sept. 1977. Vandaag eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Helpt door uw bydra- ge de financieën van uw kerk ge zond te houden! Zaterdag: 19.00 maandd. voor Jo hanna van Kempen-Lochtens. Zen dag: 8.00 lsm. voor Piet Gie- zen,-echtgenote en dochter; 10.00 u. hgm. voor Antoon van Dijck (vanw LLTB afd. Leunen); 11.15 lsm. als jrd. vcor Jan van Meijel. Maandag: 19.00 lsm. voor overl. fam. Hendrikx-Leenders. Dinsdag: 19.00 leesmis voor An toon van Osoh. Woensdag: 19.00 lsm. voor Gerrit Bouten. Donderdag: Feest van O.L. Vrouw Geboorte. 19.00 lsm. tot bijz. inten tie (J.). Vrijdag: 19.00 lsm. voor Leo Cox. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Henri Lit jens en echtgenote. Misdienaars: 19.00 Al Janssen; za 2 9 19.00 Al en Jan Janssen. Akolieten: 8.00 P. Verstappen; 10.00 J. Voermans T. van Hees, W. Loenen en H. Manders; 11.15 Th. Bouten en Th. Loenen. Huwelyksaf.: Math Stevens (Ven ray) en Bep Beckers; Jos Gommans en Lidy Bakker (Venray). 23e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 H. Mis voor Antoon Pouwels en echtgenote; 10.00 Hoog mis, jaarg. voor Johanna Maria v.d. Weyer-Martens, Catharina v. d. Weyer en zuster Gemma; 11.30 H. Mis uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 lsm. v.d. overl. fam. Bus-Meulendij ks. Dinsdag: 8.00 lsm. uit dankb. ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand en de H. Gerardus. Woensdag: 8.00 lsm. voor Maria van Soest-Swinkels, overl. ouders Smedts-Dinghs en dochter Elisa beth. Donderdag: 8.00 maandd. voor Jan Jaspers. Vrijdag: 8.00 lsm. v. Peter Joh. Philipsen. Zaterdag: 19.00 jaarg. voor Maria van Soest-Swinkels. Misdienaars: zaterdag 19.00 Robert van Ass en Michel van Vegchel. Zondag: 8.30 Robert Stevens en Franci v. d. Hof; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Henk Stiphout en Eugene Linders. 23ste zondag door het jaar. 4 sept. Eerste zondag van de maand - bij zondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overt, fam. van Rijswijck-Custers. Zondag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis voor Joop Bal- tussen v.w. de Oude Prinsen; 11.30 H. Mis voor Antoon Verhaag en overl. fam. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor An tonius Poels en Maria van Helden. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis tot int. van Jacobus Verlinden. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. Poels-Poels. Donderdag: 8.00 gest. jgt. voor Cornelis Hoedemakers en Johanna Tacken. Vrijdag: 8.30 gest H. Mis voor Ma ria v. d. Heuvel, overl. ouders en kinderen, te verzorgen, door de schoolkinderen. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Pas toor Adrianus de Bot. Msidienaars: zondga 8.30 en door de week: M. Kessels, Tw. Stiphout; 10.00 J. Eyssen, T. Engels; 11.30 P. Jacobs, J. Noyen. Kollektanten: zaterdag v. Cuijck- Arts; zondag: 8.30 v. Cuijck, Emonts; 10.00 Hendrix, M. v. Hoof; 11.30 u. Ewals, J. v. Hoof. Zaterdag 3 sept. '77: 19.30 avond mis voor de rielerust van T. Botden. Maandelijkse bijzondere kollekte. Zondag: 10 u. hoogmis voor pries ter- en kloosterroepingen. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: tot int. van fam. Na- buurs-v. d. Broek. Dinsdag: v. d. rielerust van Simon van Vegchel. Woensdag: v. d. rielerust van A. Weerts. Donderdag: MARIA GEBOORTE: v. d. rielerust van The a van Bakel- Peters. Vrijdag: voor overleden ouders Poels-Geurts en dochter. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de rielerust van G. Janssen. Zondag 4 sept 23e zondag door 't jaar Deze week wordt 't ziekentriduum gehouden. Wij vragen in de kermis dagen iets om de onkosten van 't ziekentriduum te bestrijden. Zaterdagavond om 7 uur gest. jgt. voor zal. Rector J. Geurts. Zondag: 8.30 lsm. voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie; 10 uur Hgm. voor zal. Tina Groete- laars-Stroeken en zoon Theo; 11.30 lsm. voor Joh. Geurts. Maandag: 9 uur lsm. tot bijz. in tentie ter ere van de H. Antonius v. Padua, fam. A. Dinsdag: 9 u. lsm. voor zal. Mien- tje Jenneskens. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Joh. Hendriks. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Simon Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker; fam. van den Aker-van de Velden. Zaterdag: 7 uur Hgm. overl. fam. Koenen-Janssen. Akolieten voor 4 sept.: Hans Ru nen, Alb. Weys en Peter Fleurkens. 23e zondag door het jaar, 4 sept Zondag: 8 uur H. Mis voor Betje Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Rik Gie- lens en Bert van Well. Kerkdeur- kollekte voor de MIVA. Misdienaars van de week: Wim Manders en Patrick Vollenberg. Maandag: 8 uur H. Mis. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Jan Janssen en Wim Derikx. Woensdag: 8 uur H. Mis. Donderdag: Maria Geboorte. 8 u. H. Mis voor Annie Janssen-v. Osch. Vrijdag: 8 uur H. Mis. Zaterdag: 8 uur H. Mis; 19.30 uur Avondmis voor de overleden ouders Poels-Michels. Ztaerdag 3 sept.: 19.00 Avondvie- ring voor Wil'helmina Verstegen- Kui pers (namens de buurt) en voor Pater Ludovicus Ritzen (namens de voetbalclub). Zondag: 9.30 H. Mis te Holthees voor Gerardus Bastiaans; 10.00 uur Hoogmis voor overl. ouders Geurts en uit dankbaarheid. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel t.e.v. de H. Jozef tot int. van Theo van Soest. Donderdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Maria. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo tampoco ha- bra Misa con dominical espanola! En cambio de todos es sabido que la casa del Padre Juan esta abierte de 11 a 12 el domingo para tornar el café acostumbrado y leer la prensa que se encuentra a disposición de todos. Er Sr. Jacobs y la secretaria del P. Juan estaran a su disposición. NOTICIAS CULTURAL El asistente social Julian Martinez sigue estando a su disposición, en su oficina en la casa del P. Juan, todos los jueves de la 14'30 a las 17 horas, para cualquier classe de consulta. La maestra y el asistente social van a redactar una carta de protes ts al ayuntamiento por su actitud tan pasica en relacción con las clases para ninos espanoles. Esta carta ira firmada por la comisión de padres y en caso d eque no reaccionen ante la carta se organizara una demonstra tion para protestar püblicamente por esta actitud. El dia 3 de septiembre habra una reunion con todas las cursillistas que qui eren tornar parte en un curso de costura. en la casa del P. Juaa a las 3 de la tarde. Se ruega a todas las interesadas que estén presentes este dia y alii recibiran information mas detallada. El mismo dia 3 a las 7 de la tarde la junta directiva del centro espanol organiza, como todos los primeros sabados de mes, una tarde de bingo, en la que entraran^n juego valiosos premios. El LIS organiza un curso de capa- citación social para todos aquellos que entienden y hablan hien el ho- landés. Los interesados que se pon- gan en contacto con el asistente so cial para informaties de las parti- cularidades del curso y de los for- mularios de inscription. Feliz fin de semana a todos los espanoles. In de bossen langs de Midden- Peelweg werd een totaal uitgebran de auto aangertoffen, een volkswa gen. De politie kon geen kenteken nummer ontdekken, terwijl even eens geen chassisnummer te achter hal enwas. Er heeft zich nog geen eigenaar gemeld. De politie wil gaar- na achter de identiteit van de eige naar komen. Het is niet onmogelijk dat de auto gestolen is en daar met opzet in brand is gestoken. Een poedel van J. R. uit Oostrum stak plotseling de rijbaan van de Deur nesweeg over en werd aange reden door een juist passerende auto besuturd door de 29-jarige J. H. uit Lottum. De hond werd bij de botsing gedood terwijl de auto licht werd beschadigd.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9