f ROOY JUM Merselo Politierechter 0ij*u9»n r Katharsis 4JIKSNIEUWS MMira .e k, 0(f: TOURCLUB 0VERL00N iiS zware Dötsmg Val met jerrycan inbraken Venrayse Raaf weer in aktie Diefstal Vuurwapenwet Bedrijfsongeval Jeugdcentrum De Springplank Vrouwenkonfakt Veltum Damesgym Brukske Kindergym Brukske Peuterspeelzaal „Centrum" Kath. Vrouwengilde Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. Venrays Mannenkoor Klaverjasver. De Wiekslag PERIJ ST. ANNA terij St. Anna werd op r, een sdhietwedstrijd Daar het weer wat /as, mag het toch ge- De prijzen werden als len ek y VIERT HAAR IG BESTAAN U\ elf 'II ia; 3 jtaat volleybalvereni- jaar. In 1957 opge- volleybalenthou- jaam maar zeker uit- m bloeiende vereni- dan 200 leden. Voor aren is VC Rooy aan mmeren wat in grote L is aan de standaard nationale competitie k mee strijden. im speelt momenteel heren zijn al jaren egenstander in de 2e heuglijke feit in het 1 vereniging niet ge- te gaan heeft het ié een feestprogram- terdag 27 augustus is leden, terwijl zondag ir de jeugd tot 16 jaar D.C. Venray is het nieuwe seizoen begonnen met enkele oefenwedstrij den te spelen ter voorbereiding van het nieuwe speelseizoen dat in sep tember begint. Donderdag j.l. werd door een ze vental spelers deelgenomen aan een sneldamtoernooi in Asten. Enkele spelers van D.C. Venray boekten daarbij opmerkelijke resultaten. Th. Peek behaalde de derde prijs in de sterk bezette hoofdklasse afdeling en W. Wille wist de tweede prijs te bemachtigen in de eerste klasse. Afgelopen maandagavond werd in een thuiswesdtrijd aangetreden te gen een selectie van 12 spelers uit Rosmalen, die vorig jaar de derde plaats bereikte in de provinciale hoofdklasse van Noord Brabant. Tot ieders verbazing wisten de Venrayse spelers een 14-10 overwinning te be halen. Vooral de Venrayse reserve spelers weerden zich geducht. Ja cobs Zaal en Kennis wisten op de laagste borden de volle buit binnen te halen. Oök J. de Bijl M. Bakker boekten een overwinning, terwijl Wille, Adopai, Wester en Claessens remise maakten. Al met al een fraai resultaat wat beste doet hopen voor de aanstaan de bondscompetitie. A.s. maandag zijn er onderlinge trainingswedstrijden en worden de definitieve regelingen besproken voor bonds- en ranglijstcompetitie. s er een volledig pro- eld met als doel om Ij dagen van te maken >r naar wordt terug- n sluiten hun dag af ond in café Halfweg ft een spelmiddag in avnods een disco- "refcentrum". jle oud-leden van Rooy: ir. •t het niet meer be- in alle adressen heb- 1-leden een uitno- avond ontvangen, wij alle oud-leden eestavond wordt ge- Halfweg en begint a.s. zaterdag. Laten uderwetse VC Rooy- i. We tellen op jiü- De volièrevereniging ,,De Vogel vriend" houdt haar ledenvergade ring op dinsdag 30 aug. om 20.00 uur in zaal Volleberg. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Meebrengen Vogelboek (juli '77). 4. Pauze. 5. Ringen bestellen (omslag juli '77). 6. Rondvraag en sluiting. Ondanks de dreigende regenwol ken en het verstek laten gaan van onze zomerzon ,is de 4e bevrijdings- rit toch een zeer geslaagde tocht ge worden. Niet minder dan 257 deel nemers stonden afgelopen zondag aan het vertrek van deze goed ge organiseerde rit. Voor de leden van de T.K.O. is er op vrijdagavond 2 september een al gemene ledenvergadering. De aan vang is om 8.3 Ouur n café P. Smey- ers. Enkele programmapunten zijn o.a. opgave en bespreking van de dorpszeskamp en de N.W.B. club- kampioenschappen in Overloon. Wat U met uw geld doet is uw zaak. als U wat wilt aanschaffen en achteraf sparen kan dat. Wij lenen graag voor de aanschaf van uw auto. boot, meubels, koelkast, etc. Enige tarieven: 2000,- in handen, terugbetaling 24 x 101.56 3000,- in handen, terugbetaling 24 x 149,73 5000,- in handen, terugbetaling 24 x 174,21 10000,- in handen, terugbetaling 48 x 268,94 Wij zijn gespecialiseerd in overname goedlo pende kredieten. a rar ina rans van de kamp inancieringen Venray, Postbus 197, telefoon 04780-1818 r IC] ^nuEN MAAS: •llTUS 1947 - No. 34 uiterclub zal na een 7 jaren weer haar houden a.s. rtterrein aan de alle kanten heeft 'reven en nu blijkt, lèchrijvingen die van Hreft, niet alleen in li ook in kwaliteit, lil uit Limburg, we 1 ier zo bekende De- Brabant en België 'Tltijden om de wer- feen. Bedriegen de dan zal zondag ik getuige zijn van paardensport en Hing niet ontbre- va) viel in dienst nd op 17 augustus fheo Vervuurt uit eftijd van 22 jaar. zoals wij er de illen gelezen heb- het anders nu n betreft, een >ruari van dit id als hij was, Te Oostrum le r.k. voetbalver van de toneelver- 'tige dienst werd uur in de paro- op 27 augus- mensen zullen om je leven hier, en om je vroege land en ook voor je gedenken met h- 'rd gehouden exa- rgezel slaagden de P. Janssen alhier. Op het te Groningen gehouden examen voor kleermakersgezel B slaagde Engelbert Oudenhoven al hier. Op het te Utrecht gehouden kleer makers-examen slaagde voor gezel A onze dorpsgenoot de heer Victor van Mil. Door het Oranje comité werd het volgende programma opgesteld voor de Koninginnedag 31 augustus 1947. Des namiddags om 2 uur op het sportterrein aan de Leunseweg di verse kinderspelen, waaronder gro te vliegwedstrijden. Om 5 uur wie lerwedstrijd rond het Hensenius- plein. Aanmeldingen voor jongens uit de gemeente Venray, in de leef tijd van 14 - 18 jaar kunnen reeds geschieden bij G. Janssen, Hense- niusstraat. 's Avonds groot volkscon cert op de Grote Markt. Definitief programma volgt. Ieder die langs het Henseniusplein wandelt zal zich afvragen wat voor een gebouwtje wordt hier thans ge plaatst. Het is „Venray Vooruit" mo gen gejllukken om Venrays als 'in toegangspoort voor het Vreemdelin gen Verkeer voor Noord Limburg te maken. Door medewerking van het gemeentebestuur en 't Oorlogsmu seum te Overloon is op het Hense niusplein een aardig aantrekkelijk kantoortje geplaatst. Daar zal steeds een administratrice ten dienste staan om, zowel inwoners als de vreemde lingen, die Venray zullen bezoeken, met alle gewenste inlichtingen van dienst te zijn. Voortaan kan eenieder die op reis gaat, tijdig zonder storm loop op een loket, zijn spoorkaartje kopen op het Henseniusplein. Het kantoortje is voor Uw gerief ge plaatst ,maak er dankbaar gebruik van hetwelk voor Venray Vooruit de grootste genoegdoening zal zijn. Dank zij de steun van onze dorps genoten en de zeer gewaardeerde medewerking van de K.J.M.V. is de SANTOS-actie tijdens de kermis volledig geslaagd. Het rad van avon tuur heeft getoond nog steeds aan trekkelijk te zijn .Aan het hoofd bestuur werd 2100,afgedragen. Degenen die de gelukkige winnaar is geweest van het horloge, kan het Net over de grens van Venray op de provinciale weg Venray-Horst, onder Castenray, vond een botsing plaats tussen een volkswagen en een Mercedes. Bij de botsing, waarvan de oorzaak niet bekend is, werden beide auto's vrijwel totaal vernield. De bestuurder van de Mercedes moest met vrij ernstige verwondin gen naar het Venlose ziekenhuis worden vervoerd, terwijl de be stuurder van de Volkswagen een enkelbreuk opliep. Hoewel Venrays politie snel ter plaatse was, bleek het ongeluk enkele meters buiten de gemeentegrenzen te hebben plaats gevonden, waardoor het onderzoek door de collega's van de rijkspolitie ter hand werd genomen. De Venray se ambulance was eveneens snel ter plaatse. Een 17-jarige Turkse jongeman reed per brommer over de kruising LeunsewegZuidsingel. In de hand droeg hij een jerrycan met melk. Met zijn andere hand bestuurde hij zijn bromfiets. Dat was kennelijk niet voldoende, want hij kwam te vallen en liep daarbij dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Door aannemersbedrijf P. werd aangifte gedaan dat ingebroken was in zijn werkkeet staande nabij Zwart Water. Bij het ingesteld onderzoek bleek dat van een tractor de accu's en een kraan waren ontvreemd en dat van een vrachtauto een rij ruit was vernield. Door een raam aan de achter zijde van een woning op de Laag- heidseweg open te schuiven hebben onbevoegden zich toegang weten te verschaffen tot die woning. Kasten en laden waren doorzocht. Vermist wordt een potje met kleingeld ten bedrage van rond 50,Tevens wordt een luchtbuks vermist. Mej. H. L. uit Venray deed aan gifte van diefstal van haar dames fiets, geplaatst voor een snackbar in de Grotestraat. Terzake die diefstal hield de politie de bekende 28-jarige Venrayer L. v. B. aan, beter bekend aan het worden als de „Venrayse raaf". Hij bekende die diefstal, maar gaf tevens toe diefstal van een por temonnee gepleegd te hebben in Boxmeer. Fiets en portemonnee wer den aan de eigenaren terug gege ven. Aan de „raaf" werd mededeling gedaan dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, waarna hij huis waarts is gezonden. P. uit Venray deed aangifte van diefstal van twee struiken welke voor zijn woning op de Markt had den gestaan. Waarde van iedere struik 150,—. Terzake het voorhanden hebben van een verboden alarmpistool werd procesverbaal opgemaakt tegen de 16-jarige P. K. uit Venray. Het alarmpistool werd in beslag geno men. Op de terreinen van Rank Xerox had een bedrijfsongeval plaats. Bij werkzaamheden aan een luchtfilter viel de 33-jarige onderhoudsmon teur J. v. L. van een stellage. Bij de val liep de monteur hoofdverwon dingen op. Hij moest naar het zie kenhuis worden vervoerd. garantiebewijs afhalen op Stations weg 10. De voorzitter van de Raad van Ar beid te Venlo brengt ter kennis van belanghebbenden dat de formulie ren van aanvraag om uitkering krachtens de Noodwet Ouderdoms voorziening van 25 augustus af ver krijgbaar zijn. Belanghebbenden kunnen zich vervoegen ter gemeen tesecretarie, alwaar op verzoek ook hulp wordt verleend bij de invul ling der aanvragen. Het is nodig het trouwboekje en de distributiekaarten mede te brengen, evenals alle stukken, waaruit het bezit van ver mogen of het genot van inkomen van aanvrager en zijn echtgenote blijkt. Morgen zondag 24 augustus, des avonds om 8 uur zal fanfare „St. Oda" uit Merselo een volksconcert geven op de Grote Markt. De sirene gooide deze week weer zijn jankend geluid over het dorp. Ditmaal was het voor Peelplan Zuid waar 5 ha. veen in vlammen opgin gen .Donderdagavond vloog de heide bij de Rouwikuilen in brand en ook daar waren het 5 ha. die aan de brand ten offer vielen. Tenslotte werd nog eenmaal uitgerukt voor vals alarm. Hebt U het juiste adres van Uw zoon of man. waar hij in Indië ver toeft, al opgegeven bij kapelaan Key- sers, Maasheseweg? is de vraag van het Indië-Actiecomité van de KAB. Nog niet? Doe het dan vandaag nog, wij wachten er op. Wie weet de juis te adressen van jongens in Indië die geen ouders meer hebben? Geef ons die ook op, opdat wij daar dan ook onze speciale aandacht aan kunnen schenken. Ook kan men adressen opgeven bij W. Selder, Wilhelmina- straat 15. Wacht niet, doe het dade lijk. Waarschuwing: Verbod van roken, ter voorkoming van bos-, heide-, gras- en veenbranden. De Burge meester van Venray herinnert de in gezetten aan het bepaalde bij arti kel 429 sub 4 van het wetboek van strafrecht .Het is verboden te roken in alle bossen, veen, turf- en heide- Vrijdag 26 aug. (heden) hebben we voor het laatst Discobal in ons oud- JUM-gebouw. Kom de laatste keer nog eens genieten van de sfeer die er hangt. Volgende week kunen we dan fris beginnen in ons nieuw gebouw. Na afloop kun je nog je handtekening zetten op de muren. Zaterdag 27 aug. is JUM zoals ge woonlijk geopend van 8-12 uur. We zijn dan voor het laatst in ons oud- JUM-gebouw. Komt dus allen. Op zondag 4 september hebben we een POPAVOND met de groepen Decenium, Slingerlandband en Noud Ans en Sikkens. Aanvang half acht in het jeugdhuis. Entree 4,— Dit had een buitengewoon slechte film kunnen worden, te beginnen bij het ogenblik waarop Sientje haar liefde bekende tot het moment, waarop haar vader door de politie rechter werd vrijgesproken. De pa van Sientje, overigens een eerzaam slager, had sinds jaar en dag verschil van mening met de kruidenier. Het feit dat de kruide nier ook boterhambeleg verkocht was daaraan niet vreemd. „Haal uw vleeswaren bij de slager!" placht de pa van Sientje uit te roepen, telkens wanneer de kruidenier in zijn omge ving vertoefde. Op een dag kwam Sientje thuis, en zij zag er bleek en zorgelijk uit. „Wat is er aan de hand, Sientje?" vroeg haar vader. Want ook slagers hebben hartelijke momenten. Sien tje barstte in snikken uit. En pas na lang aandringen van vaders kant was zij er toe te bewegen de ware oorzaak van haar bleekheid en van haar zorgen te bekennen: zij was verlliefd geworden op de zoon van de kruidenier; erger nog, zij had de jeugdige kruidenier die dag haar ja woord gegeven! De slager, dit horende, stiet een kreet uit zoals slechts zelden uit een menselijke keel naar voren is geko men. Hij stond met een bebloed schort voor het hakblok, een mals stukje kalfsvlees uit te benen. In zijn opwinding gunde de man zich geen tijd het bloederig schort weg te werpen, noch legde hij het lange slagersmes van zich. Integendeel, op gele klompjes rende hij de straat over naar de woning van de kruide nier. nageoogd door de verbaasde dorpelingen, want buitenaf pleegt men niet zo'n haast te maken. De kruideniersvrouw stond in haar mini-supermarkje vakken te vullen toen de bebloede slager met opgeheven mes binnenstormde. „Waar is je man!" brulde de sla ger. „In de badkamer", antwoordde de kruiidenierse. Mayonaisepotten klets ten stuk op de grond want het drong tot haar door, dat zij daarmee het lot van haar man bezegeld had, die zo aanstonds bloot en zieltogend in de badkamer zqu worden gevonden, met het slagersmes in het kruide- n'iersvlees. Met nog een grote pot mayonaise in de hand draafde ze naar de politie. De slager was ondertussen de trap opgestormd. Hij wierp de deur van de badkamer open, waar de kruide nier net rechtop onder de douche stond. „Man!" riep de slager, maar verder kwam hij niet. De kruidenier die toch al niet zo'n sterk hart had, draaide van schrik de koudwater kraan geheel open. De schrik van de slager, het bebloeide schort, het lange mes en de guille scheut koud water bleken te veel voor hem. Hij begon enigszins wazig te kijken, ver toonde een blauwig-paarse kleur en zeeg ineen. Het tafereel van de zieltogende kruidenier werkte er aanstekelijk toe bij de slager te kalmeren. Hij legde het mes neer en de kruide nier op de divan in de kamer. Toen cp zijn hulpgeroep de kruiden/iers vrouw niet kwam opdagen zij was immers naar de postcommandant gehold greep de slager dekens en begon de blauwe kruidenier enthou siast te wrijven en riep ondertussen luidkeels: ,Help! Help!" Dit hulpge roep drong door tot de toeschieten de politieman, die door de kruide niersvrouw was gewaarschuwd. „Ge lukkig, hij leeft nog!" snikte de vrouw, om vervolgens flauw te val len terwijl ze de grote pot mayo naise in de armen gekneld hield. De wachtmeester gunde zich geen tijd daar nader op in te gaan. Hij trok zijn wapen, wierp de kamer deur open en zag daar de slager, die de blote kruidenier stond op te poet sen met een wollen deken. Toen tenslotte iedereen weer tot bewust zijn was gekomen schreef de politieman het proces-verbaal. „Be dreiging" had de kruidenier gezegd. En dat stond ook op de dagvaarding. Maar tijdens de zitting zei de krui denier dat hij het toch niet zo zeker wist. En de slager zei dat hij alleen maar eens kwam praten. Zo werd de slager vrijgesproken. De jongelui zijn ondertussen toch verloofd. gronden en tot op een afstand van tien meter hiervan; op alle daardoor, daarin, daarlangs of daarbij gelegen wegen, voetpaden of openplaatsen of terrein. Dit besluit is op de wijze bedoeld in artikel 203 der gemeen tewet, dezelfde dag afgekondigd en onmiddellijk in werking getreden. Aan dit besluit zal zeer streng de hand worden gehouden en bij ovei> treding onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Het door de T.C.V. gehouden ten nistoernooi mag in alle opzichten geslaagd genoemd worden. Vooral de wedstrijden van de laatste twee da gen waren bijzonder spannend en fraai, ondanks de tropische hitte. De prijzen werden uitgereikt in Hotel Gitzeis, met een toepasselijk woord van Dr. Ruyten. Daarna werd plaats genomen aan een gezellige versierde tafel, waaraan de verdere avonden, mede, dank zij M. Martens, in fees telijke stemmig werd doorgebracht. Het waren dus drie dagen van goe de sportbeoefening, met een passend slot. Nu de vakanties weer achter de rug zijn, gaat ook De Springplank weer beginnen. Het programma dat we op vrijdag 2 sept. en zaterdag 3 sept willen starten zal o.a. oriëntatietochten, binnen- en buitenspelen, vrijetijds- spelen, biljarten, tafeltennis, drop pings enz. bevatten. Zaterdagsavond worden er ook disco- en dansavon den georganiseerd. Op de vrijdag en zaterdagavonden is er voldoende leiding aanwezig om er voor te zor gen dat julie je zo goed mogelijk amuseren. Er wordt gewerkt in 2 groepen, een greep van 9 tm 12 jaar die op de vrijdagavond van 19 tot 21 uur bij eenkomen, en een groep van 13 tm 15 jaar die op zaterdagavond bijeen komen van 19 tot 21 uur. Ondanks alle kostenstijgingen is de kontributie toch laag kunnen blijven, nl. 22,50 per halfjaar. Een bedrag waarvoor je zeker niet weg behoeft te blijven. Wees er dus snel bij en kom je op 2 of 3 sept. aan melden bij ons clubgebouw achter het politieburo. Voor deze avonden zoeken wij ook nog enkele sympathieke dames en heren vanaf 18 jaar die de leiding op deze avonden Willen versterken. Voor inlichtingen kunt u terecht bij G. Willems, Luitstraat 40, Venray, telefoon 04780 - 5565 of op de club avonden. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 30 augustus om 19.30 uur repetitie voor de sopranen en eerste tenoren, om 20 uur voor het gehele koor. Tot en met deze repetities voor bereiding op onze reis naar Frank rijk, van 2 tot en met 4 september. Op 5 sept. starten we weer met de muziekcursus. De repetities worden gehouden in de Essel. Ursulastraat. Indien u vertiinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 1221 of bij mevr. Luypers-Rutten, De Houten Hoek 6 telefoon 3554. <v VKV is weer gestart met een we kelijkse koffie-ochtend. Iedereen is van harte welkom elke dinsdag van 10 tot 11 uur in het voorlopige wijk centrum Veltum, Gratenstraat 6. Wij zoeken nog enkele dames die als gast vrouwe willen assisteren op deze ochtenden. In het seizoen 77-78 organiseren wij naast ontspannende en informa tieve avonden, de volgende kursus- sen: frans voor gevorderden tim meren batilkken, spinnen, weven boetseren 't maken van wand kleden en poppen yoga zelf verdediging. Ook zal er weer een gespreksgroep worden gevormd. Wilt u meer weten over onze akti- viteiten of zich aanmelden voor een cursus, dan kunt u inlichtingen be komen op onze wekelijkse koffie ochtend of kontakt opnemen met Ria Hendriks telef. 5457; Joke v. Heumen tel. 3813; Pauline Streef- land tel. 4116. Op donderdag 1 september starten we weer met de damesgym in het Vormingscentrum aan de Bevrij- dingsweg, om 19.30 uur tot 20.30 u. en om 21 tot 22 uur. Op dinsdag 6 september starten we van 20 tot 21 uur (gymzaal 2) en weer in de gymnalen in 't Brukske van 21 tot 22 uur in gymzaal 1. We gaan weer hard werken maar zullen de gezelligheid niet verge ten. Nieuwe leden kunnen zich aan- Vivald'istraat 5 tel. 4159. Woensdag 7 september zullen we starten met de kindergym. Kinde ren in de leeftijd van 4 tot 6 jaar zullen gymmen op woensdag vanaf 13.30 tot 15.30 uur. Kinderen ouder dan 6 jaar op donderdag van 16.30 tot 17.30 uur, afhankelijk van het aantal deelnemertjes. Dit alles in de gymzalen van het Brukske, tegen over het winkelcentrum. Opgave is mogelijk bij mevr. T. Horstermans, Vivaldistraat 5 telef. 4159. In een openbare vergadering van de peuterspeelzaal „Centrum" van 22 maart j.l. werd door de ouders een nieuw bestuur gekozen. Op 25 mei j.l. is het oude bestuur afge treden. Het nieuwe bestuur bestaat uit de volgende personen: Mevr. A. Bistervels, Akkerweg 39, tel. 4238, voorzitster; Mevr. L. Zegers, Dr. Poelsstraat 14, tel. 4746, sekretaresse; Mevr. G. Truyen, Tuinstraat 18, tel. 3193, penningmeesteresse; Mevr. I. de Vocht, Henseniusstraat 13a, tel. 1878, Kontaktpersoon Regio nale Werkgroep; Mevr. M. Vercauteren, Dr. Poels straat 3, tel. 4005; Mevr. J. Derks, Stationsweg 30. Handenarbeid en Spelklub Vanaf maandag 12 september wil len wij weer starten met de kinder- kTubs. De aanmeldingsformulieren zijn uitgereikt op de scholen in Vel tum .Alle kinderen die niet op deze scholen zitten en toch interesse heb ben voor een bepaalde klub kunnen zich opgeven bij Mevr. Terbeek, Ro- chusstraat 26, tel. 2839. Alle kinderen die vorig jaar inge schreven stonden, moeten dit weer opnieuw doen in verband met de samenstelling van de leeftijden van de klubs. De donderdaggroep is bestemd voor de leeftijd van 10 - 14 jaar en wordt dit jaar een spellengroep (ta feltennis, sjoelen, tafelbiljart e.d.). Voor de kinderen die zijn opge geven géldt dat ze vanaf 12 septem ber a.s. verwacht worden, op de klub waarvoor ze zich ingeschreven heb ben. U krijgt hierover geen extra bericht meer. Alle bijzonderheden over de klubs zullen regelmatig in dit blad vemeld worden. Het Jongerenkoor „Capriccio" Maandag 29 augustus: 19.00 sopra nen en alten; 19.45 tenoren en bas sen. Donderdag 1 september: 19.00 ge zamenlijke repetitie. Znodagimorgen 4 september: 11.15 gezamenlijke repetitie. Het Jongerenorkest „Bojema" Vrijdagavond 26 augustus: 19.00 gezamenlijke repetitie. Vrijdagavond 2 september: 19.00 Partij repetitie blokfluiten-sopraan. „Saltarello" Zaterdagavond 3 september: 19.00 gezamenlijke repetitie. Maandagavond 29 augustus verga dering Koorbestuur en ouderadvies raad om 20.30 uur bij de fam. Jans sen. Afmelden: Koor: R. Reijnders tel. 04780-1327. Orkest: R. Cals, tel. 04786-209. Vrijdag 26 aug. 19 tot 20 uur re petitie voor sopranen en alten. 19.15 tot 21 uur repetitie voor de te noren en bassen. Maandag 29 august. 18.30 tot 19 u. stemvorming voor de sopranen en alten; 19 tot 19.45 uur repertoire repetitie. Dinsdag 30 aug. 18.30 tot 19.30 uur repetitie voor de junioren sopranen, 19.30 tot 20 uur repetitie voor de senioren sopranen. Donderdag 2 sept. 18.30 tot 19.30 repetitie voor de jun. alten; 19.30 - 20 uur repetitie voor de sen. alten. Vrijdag 3 sept. 19 tot 20 uur repe titie voor sopranen en alten; 19.15 tot 21 uur repetitie voor de tenoren en bassen. De repetities voor de sopranen en alten in Blitterswijck worden gere geld door dhr. Wijnhoven. N.B. Willen de ouders die mee helpen aan de pendeldienst tussen Blitterswijck en Venray v.v. er re kening mee houden dat de jongens in Blitterswijck op de maandagen voortaan afgehaald worden om 18.10 uur. secr.: N. de Graaf-Wjjnen Mastbos 2, Venray Tel. 04780-2879 Maandag 29 aug. a.s. starten wij het nieuwe seizoen met een eucha ristieviering in de kapel van het St. Jozefklooster Overloonseweg 2 Ven ray.' Aanvang 19.30 uur. Evenals verleden jaar is het thema van het Katholieke Vrouwengilde dit jaar „Gerechtigheid". Wij willen probe ren niet alleen in deze eucharistie viering aan dit zo belangrijke the ma aandacht te besteden, maar dit zoveel mogelijk bij al onze aktivi- teiten in het komende jaar te laten doorklinken. Na afloop van de Eucharistieviering samenkomst in de foyer van de schouwburg, waar u een kopje kof fie met saucijze-broodje wordt aan geboden. Verder op deze avond kennisma king met onze provinciale voorzit ster mevr. F. Leunissen-Bindels. Zij zal een praatje houden, waarin zij zal proberen een antwoord te geven op de vraag Waarom een provinci aal bestuur? Mevr. Leunissen wordt begeleid door mevr. H. Kéiren-Hermans, ook provinciaal bestuurslid. Zij zal het e.e.a. vertellen over doelstelling, de werkwijze en mogelijkheden van 't Melania-Gilde. In dit verband zal zij ook even ingaan op de V.L.O.O.- kursussen. Na de pauze zal onze voorzitster, mevr. T. de Vries - Steeghs u het jaarprogramma voorleggen en is er gelegenheid voor 't afwikkelen van allerlei huishoudelijke zaken; zoals aanmelden voor de diverse aktivi- terten, betalen van contributie enz. Donderdag 2 5aug. om 19.30 uu extra repetitie voor le tenoren e j om 20.00 uur voor 't eghele koor. Maandag 29 aug. om 20.00 uur be stuursvergadering in Almonda. La den die deze vergadering willen be zoeken 'kunnen dit a.s. donderda even opgeven. Donderdag 1 sept. om 19.30 uu extra repetitie voor 2e tenoren ei om 20.00 uur voor 't koor. Zondag 25 sept. gezamenlijk zon dagochtendconcert met Harmoni Euterpe in de schouwburg. Aanvan, 11.30 uur. Zaterdag 1 en zondag 2 okt. con certreis naar Ahrweiler (Did.). Zondag 23 okt. deelname aan Zan gersdagen te Geleen. Van Venrays Mannenkoor en Har monie Euterpe wordt een plaatopna me gemaakt door Eurosound. Da turn is nog niet bekend, doch ver- mogelijk in oktober. Binnenkort zal er een vergaderini worden belegd voor 't Hafkoor Ideeën en liedjes omtrent 't nieuwe camavalsrepertoire worden gaarne in ontvangst genomen door sekreta- ris Wim Smits. Afmeldingen uitsluitend bij dhr H. Gommans, Niessenstraat 7, teL 2687 of Hotel. Almonda, tel. 5777. Woensdag 31 aug. a.s. om 19.45 uur cursus noten, enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor tot 21.30 uur. Daarna part ij repetitie voor de mez zo-sopranen en de alten. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding uitsluitend aan Mevrouw Schrooten, tel. 3309 of aan Mevrouw v. d. Bekerom, tel. 3332. A.s. zaterdag 27 augustus aal fn jongerencentrum Free Wheelin te Venray de groep Katharsis optreden. In de afgelopen vier jaren van hun bestaan heeft Katharsis een ge heel eigen repertoir opgebouwd, waarvan het genre niet onder één noemer samengevat kan worden. Ze maken gebruik van verschillende muziekstijlen zoals funk, rock, blues en raggae. Dat betekent dus niet alleen swingmuziek, maar ook luis- termuziek. Iedereen kan dus aan zijn trekken komen. In ieder geval krij gen de nummers door gebruikmaking van o.a. synthesizer en strings een eigen kleur. De man-bezetting is als volgt: Boudewïjn Akkerman: toetsinstru menten; Hafts Jacobs: gitaar en zang; Pïm van der Beek: basgitaar; Theo de Wildt: drums en zang. Aanvang 9 uur en de entree be draagt 4, Jeugdklup Afgelopen week is er weer gestart met de wekelijkse klupavonden, de een klup is begonnen met de pro gramma-voorbereiding om zodoende deze week met de kinderen te be ginnen, terwijl er ook al een klup is di direct met de kinderen gestart is. Voor de mensen uit de wijk Noord-West volgt hier nog een op roep: Gevraagd door de kinderen van 5 tot 7 jaar voor de woensdag middag 4 of 5 mensen die op deze middag die kinderen een beetje be zig willen houden. Inlichtingen: W. Kunzler, Bevrijdingsweg 34 Venray, tel. 04780-4909. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Nu de meeste de vakantie achter de rug hebben en weer aan het schooljaar begonnen zijn, beginnen wij oök weer aan een nieuw disco seizoen. We hebben in de vakantie doo rgedraaid en zullen proberen weer wat nieuws te verzinnen. Voor belangstellenden is er zaterdag weer disco van 19.30 tot 22.00 uur. Dit al les natuurlijk in het Trefcentrum aan de Ursulastraat 2 te Venray. Tot ziens zaterdag 27 augustus. Beheerder en jeugdleiders. Start medio september met de competitie in het Brukske. Nieuwe leden zijn van harte welkom en kunnen zich opgeven bij de volgen de adressen: J. Wolf, Sambastraat 9, tel. 5644; P. Henzen, Vivaldistraat 25, tel. 5833; C. Bouwmans, Vivaldistraat 35, tel. 4701. Alle leden krijgen nog persoonlijk bericht.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9