^ovatie van bejaarden- |ngen in Zuid kost ca. miljoen gulden Venrays Gemeenteraad in langdurige vergadering Onkruid ontsiert Langeweg TOYOTA VERKOOP FABRIEKSPARTIJ VLOERBEDEKKING SERVICE TAPIJTEN B.V. Gemeente heeft de voortuintjes nodig Autocentrale Venray bv OVERLOON Hi Hi:::: II ZUSTERS een halve eeuw in Overloon Botsingen He te het aannemers- net het eerste re- woningbouw- ,imburg en wel koningen in plan Élvoningen aan de K 17 aan de Mei- at, en Beuken- en het zover was werkgroep re- malen met de jk en hemen maatre- gewisseld. •rste projekt .awvereniigng wa- vragen en ondui- in een gezamen- ïet de leden van huurders op het deze heeft uiter- oblemen voor de uk zij veel voor de meeste van lost. verheid welke dat projekt helft van de kos- ining neemt :ht kon worden eft gegeven, was nkomst belegd. eerlijk gesprek der van de wo- "1 de heer de y es klaar en dui- wat de mo- ri tijdens de re- ht kunnen wor- kamers van Het kele wisselwo- ïëten zelf hun aar kunnen daar- e i vbn o.a. leden en twee leerlin- 1ischool, die vöor ovatie ter be- 3 j ld. Iedere huur- L ikking over een 2,5 meter. Deze en afgesloten en de woning wor- i niet onmogelijk rs van de groep containers wor- le Eikenlaan en Vvan de Eiken- er moeten wor- woningbouwver- ter beschikking, die naar 'n wis- i de verhuiswa- J urders die hun verlaten en deze de overlast van geconfronteerd. die naar Het Schuttersveld gaan zal een bedrag van 8,40 per persoon per dag worden gevraagd. DE NUTSVOORZIENINGEN Het gas zal worden afgesloten, de meterstand zal worden opgenomen. Voor het water zal dezelfde proce dure gelden. Met het electrisch licht zal dezelfde gedragslijn worden ge volgd alleen dat de aannemer de verplichting heeft dat de diepvrie zer van stroom zal blijven worden voorzien. Op welke wijze, is een zaak van de aannemer. Met al die afsluitingen en opname van meterstanden hebben de huur ders geen bemoeienis. Bij de telefoon ligt het veel moei lijker. Als de telefoon tijdens de re novatie wordt afgesloten, worden de kosten in rekening gebracht en dat gaat een bedrag vergen van 45,hetgeen door de huurder zal moeten worden betaald. Wil de huurder op zijn tijdelijk adres zijn telefoon hebben dan zal de P.T.T. een bedrag van f 210,- in rekening brengen. Hier is de woningbouwver eniging bereid de helft van die kos ten voor haar rekening te nemen. Ook aan de PTT zal het tijdelijke adres worden doorgegeven, maar voor bepaalde abonnementen moet de huurder zelf zijn tijdelijke adres opgeven. De huurders worden ver zocht ook de brandverzekering van de verandering in kennis te stellen. Tijdens de renovatie kunnen de huurders bezoeken brengen aan hun woning en aan hun tuintje, maar doet moet wel tijdens de werkuren gebeuren. HERINRICHTINGS PREMIE De centrale overheid stelt een her inrichtingspremie van max. 3.000,- in het vooruitzicht en daarvan zul len dan de extra kosten als b.v. ver nieuwing van vloerbedekking, gor dijnen en zonwering worden betaald, alsook indien nodig vervanging van het behang. Eventueel ook de tijde lijke kosten als telefoon, pension- geld, vergoeding aan de familie etc. WAT WORDT GERENOVEERD Nodig en noodzakelijk was de ver vanging van de gehele voorgevel met de deur; verbetering van de douche en w.c.; vervanging van de aanrecht (of het zal lukken bij ieder een een hoekaanrecht te plaatsen, geloven wij niet, gezien de reakties). De vervanging van de aanrecht was volgens de deskundigen nodig om meer wooncomfort te geven in de keuken. Ook zullen de daken onder handen worden genomen. RENOVATIE-HUURVERHOGING De verbouwingskosten van deze bejaardenwoningen zullen in totaal ongeveer 1 miljoen gulden bedragen. De helft van dat bedrag zal worden gesubsidieerd, de andere helft zal in de vorm van huurverhoging wor den doorberekend. Dat komt er op neer, dat de nieuwe huurprijs 230,- per maand zal gaan bedragen. Wij vonden het tijdens de voorlichting te simpel gesteld dat degene, die a.o.w. ontvangen toch nooit meer dan 170 gulden per maand gaan betalen, ook deze bejaarden hadden daar hun zorg over. Coulante service is wel dat personeel van de woningbouw vereniging hun bij de invulling van de formulieren om huursubsidie be hulpzaam zal zijn. ONTRUIMING EN RENOVATIE In de week van 22 augustus wordt gestart bij het eerste complex aan de Zuidsingel, op 29 augustus het tweede complex aan de Zuidsingel, op 5 september het derde complex aan de Zuidsingel, op 12 september de woningen aan de Meidoornstraat, op 19 september de woningen aan de Eikenlaan, op 26 september de woningen aan de Lindenstraat en op 3 oktober de woningen aan de Beukenlaan. Op 10 oktober denkt de aannemer de eerste gerenoveerde woningen weer te kunnen opleveren voor de bewoners en dan zal iedere week een volgend blok aan de beurt zijn. Aannemer en woningbouwvereni ging hopen voor de winter in ieder geval alle bejaardenwoningen in Zuid te hebben gerenoveerd. KRITIEK Toch hadden verschillende huur ders nogal wat kritiek en die gold voornamelijk dat de renovatie een gevolg zou zijn van verwaarloosd onderhoud. Men vond het vreemd dat men nu huurverhoging zou moeten gaan betalen, terwijl er vol gens hun niets verbeterd moest wor den .alleen vervanging wegens slij tage. Men merkte op dat ook nieu we ramen en deuren waren ge plaatst in huurwoningen aan de Beuken- en Eikenlaan als vervan ging en dat de huurders daar geen huurverhoging voor moesten beta len. Ook de keuken behoefde niet te worden verbeterd, maar dat bleek voorschrift van de rijksoverheid te zijn. Men vond het een vreemde zaak dat de bejaarden woningen met 1 slaapkamer 230 gulden moest gaan betalen, terwijl de andere huurwo ningen op dezelfde straat met 4 slaapkamers maar 170,betaal den. Er werd ook nog gevraagd of een caravan tijdens de renovatie in de tuin of voor de bejaardenwoning kon worden geplaatst, maar daarover moest men het antwoord schuldig blijven. Maar het zou wel worden gevraagd. BEGRIP VAN BUURTBEWONERS De bijeenkomst ging uit elkaar na dat de huurders hun keuze hadden gemaakt voor de te gebruiken tegelè- voor w.c., douche en keuken. Maar eerst hadden de huurders nog twee afgevaardigden namens hen be noemd welke dan het klankbord zullen kunnen zijn tussen bouw- en werkteam van de renovatie Zuid en dat waren dan voor de Zuidsingel de heer van Teefelen en mevr. De- rickx voor de woningen rond de Eikenlaan. Zoals vorige week in „puntjes op de raad" reeds was vermeld had men vier uur nodig om zich door éen 33 punten tellende agenda te wors telen. Een langdurige geschiedenis, temeer omdat het gros van die agen dapunten ook reeds in diverse com missievergaderingen werd behan deld. Bij de aanvang van de verga dering herdacht de voorzitter de on langs overleden heer A. van Dijck, die jarenlang als wethouder de be langen van Venray heeft behartigd. Bij de ingekomen stukken en mededelingen was een onderdeel voor de heer van der Locht aanlei ding om te vragen hoe de stand van zaken was bij het realiseren van het Venrayse woonwagenkamp. Eenont- werp-kamp blijkt op papier te staan. Het ministerie van CRM moet daar zijn fiat aan geven en dan kan snel tot verwezenlijking worden overge gaan. De heer Konings vond het aan tal woningzoekendeii per 1 juni erg hoog (736) en was »blij dat er nu woningen voor bejaarden en alleen staanden gebouwd kunnen worden. Bij het agendapunt „conserve ring en restauratie buitengevels Vel- tumse Kapel" was het vooral de heer Den Brok die sterk aandrong om het niet alleen bij de buitengevels te laten, maar ook het inwendige on der handen te nemen. Hij verweet de gemeente te weinig aandacht te hebben voor subsidies die voor der gelijke renovaties gegeven worden. Desnoods moet de burgemeester zelf maar in Den Haag met de vuist op tafel gaan slaan. Het bleek echter dat de post van Monumentenzorg voor de eerstkomende vier jaren is uitgeput. Daar valt dus absoluut niets te halen. Een kleine kans is er misschien op een DACW-subsidïe. -M- Ir. Magis, wonende te Helmond, en lid van de welstandscommissie Venray had te kennen gegeven zijn funktie als zodanig te willen neer leggen. De gemeente wilde dit ont slag op de meest eervolle wijze ver lenen, maar dat behoefde niet vol- igerns' de heer Thijssen. Aangezien hij alleen die mening was toegedaan, gebeurde het, zoals was voorgesteld. De heer Magis is inmiddels benoemd in de welstandscommissie Venlo. Het beëindigen van de erfpacht overeenkomst tussen gemeente en Stichting Recreatieoord Vlakwater, alsmede de overname van de gebou wen, werken en beplantingen, ont lokte een langdurige discussie. Te vergeefs echter, want het stond in feite al voorop vast dat de raad in meerderheid het voorstel van de ge meente zou accepteren. Terecht merket de heer van Valkengoed op dat de voorzitter met evenveel en thousiasme dit voorstel tot opheffing verdedigde, als destijds zijn voor ganger pleitte voor het verwezen lijken van de camping. Vooral de heer Thijssen was een warme pleit bezorger voor het instandhouden van deze Venrayse camping. Hij daagde de nu nog zittende acht g emeente- raadsleden, die destijds voor de bouw van de camping waren, uit, ook nu kleur te bekennen. Of was men van mening dat men het toen verkeerd gedaan hadHoe het ook zij, het was vechten voor een verloren zaak. Wel bleven er de problemen en vragen wat er met dat campingterrein gaat gebeuren, en wat voor financiële konsekwenties de invulling van dat gebied gaan brengen. Vragen waarop geen zinnig antwoord te geven was. Voor en na zullen hierover voorstellen aan de raad worden ingediend, maar dat behoeft niet van vadaag op morgen. ■Opmerkelijk was wel dat vrijwel alle raadsleden van de kerkdorpen voor opheffing stemden. Alleen de heer Achten voegde zich bij de 6 tegen stemmers. De aankoop van grond met wo ning van de heer Stoks aan de Leun- seweg, vestigde weer even de aan dacht op de zeer slechte kruising Leunseweg-Zuidsingel. Het pand Stoks heeft men nodig om straks (eind volgend jaar) een verkeersvei lige kruising te kunnen maken. In tussen blijft men nog wachten op het pand Beerkens/van Leuken. De bewoonster daarvan kan. nog geen aangepaste woning vinden en blijft daarom zolang ter plekke wonen. Dat betekent dat men zich op dit kruispunt zolang ook moet behelpen. Gemeentelijke medewerking werd o.m. gevraagd voor de aan schaf van 2 separatiewanden ten be hoeve van de gemeenschapsruimte in De Foekepot-basisschool in het Brukske. Die aanvraag was geen probleem, maar wel de daaraan verbonden vraag om aanpassing van de verlichting in die ruimte. Volgens wethouder mevr. Rutten-Tielen was die verlichting prima in orde maar volgens mevr. Poels-Peters deugde er geen bliksem van. Over en weer kwam men uiteindelijk tot een ak koord. Men zal die verlichting ter plaatse gaan bekijken en er dan in een volgende vergadering definitief een beslissing over nemen. De heer Achten bepleitte voor de aanschaf van gordijnen etc. voor de nieuwe basisschool te Oostrum de inschakeling van de plaatselijke win keliers. De gemeente kan bij derge lijke aankopen geen enkele dwang op de schoolbesturen uitoefenen. Het is al mooi dat deze aankopen in' Venray zijn gedaan en dat zijn toch ook plaatselijke winkeliers. Mevr. Poels-Peters had ont dekt dat de gemeente een speel- en parkeerterrein nabij het jeugd- en gemeenschapshuis „De Gelderkoel" te Heide, gaat aanleggen op grond die helemaal niet van de gemeente is. Dat behoefde volgens de voorzit ter cok niet. Als de eigenaar met die aanleg akkoord gaat, zijn er voor de gemeente geen problemen. Vanwege het vertrek van de heer Craanen, ambtenaar van de burgerlijke stand alhier, moest in zijn funktie een nieuw persoon be noemd worden. B. en W. stelden voor mej. H. M. Aarts uit Vierlingsbeek als zodanig te benoemen. De raad had met een stem tegen geen bezwa ren. Mej. Aarts is reeds op de afde ling bevolkingszaken werkzaam. Het laatste agendapunt waar over men in deze vergadering uit voerig ging discussiëren, was de re gionale afvalverwerking Noord Lim burg. Zoals bekend willen de Noord Limburgse gemeenten hun huisvuil en andere afvalstoffen gecontroleerd gaan storten op de Zwarte Plak in Horst-America en in de Wambach- groeve te Tegelen. Opmerkelijk in deze is het feit dat de gemeente Horst hierover nog geen enkele be slissing genomen heeft, en dat vond ook Mevr. Poels-Peters maar een raar zaakje. Trouwens er was ook nog niet bekend wat dit allemaal zal gaan kosten. Men sprak al van veel vouden van het huidige tarief. En dat zal Jan Publiek dan toch wel weer moeten opbrengen. Een groot probleem vormt ook de mogelijkheid of onmogelijkheid om op zaterdag te storten. Nu wordt van deze gelegen heid druk gebruik gemaakt maar dat zal straks wellicht niet meer kun nen. Men pleitte dan ook sterk voor het instellen van kleine verzamel plaatsen, waar ten alle tijde gestort kan worden, en van waaruit men het vuilnis weer kan overladen voor de stortplaats in America. Ook kwam opnieuw naar voren dat er in Ven ray nog slechte plekken genoeg zijn om een stortplaats in te richten, maar daarvoor is men te zeer af hankelijk van provinciale vergun ningen. Wat er moet gaan gebeuren als de Zwarte Plak vol raakt, wist ook niemand te vertellen. Mogelijk dat men in de toekomst de VAM in kan schakelen. Een klein gedeelte van het vuilnis kan dan tot compost verwerkt worden en door sortering zullen materialen vrij komen voor hergebruik. Maar ook dan zal er nog een groot percentage vuil gestort moeten worden, omdat men het niet kan gebruiken of verwerken. En waar die stort moet gaan komen weet men niet. Dat zal de geschiede nis wel leren. In ieder geval stemde de raad er nu mee in de afvalver werking toe te vertrouwen aan het Gewest Noord Limburg en t.z.t. al het door of vanwege de gemeente ingezamelde huisvuil en ander afval ter bestemde plaatse aan te bieden. Thans is er in Venray een uitstekende gelegenheid om aan al uw tapijtwen- sen tegemoet te komen. Service Tapij ten b.v. Oss-Rosmalen komt 2 dagen naar Venray om U van deze gran dioze gelegenheid te laten profiteren. Service Tapijten b.v. wist zich te ver zekeren van een grandioze hoeveel heid wollen en nylontapijt van uitste kende kwaliteit in meer dan 300 des sins, welke thans tegen fabrieksprij zen aan de consument worden aange boden. Ondanks de zeer lage prijzen volledige fabrieksgarantie van 3 tot 5 jaar. Hier enkele voorbeelden en prijzen uit het Service Tapijten b.v. assortiment. Nylon vilttegels 40 x 40 zelfklevend 0.89. Dikke hoogpolige tapijttegels, los te leggen, per stuk 6.90. Vinyl op vilt 200 cm breed 8.95. Nylon vilt 2 meter breed, per str. meter 9.50 o.a. nylon tapijt in 3 modieuze tinten 4 m breed vanaf 29.50 p. str .m. Pr. fraai gedes sineerd origineel Engels bloemtapijt, kamerbreed, vanaf 59,- per m. 100% wollen berber 400 cm breed vanaf 99,- per str. m. Zuiver wollen hoogpolig tapijt speciale prijs 139,- p. m. 400 cm br. Prachtig nylon tapijt in 3 kleuren 4O0 cm breed voor 24.50 per meter. Verder huiskamertapijten va. 34.90, 39.90. 49.90 enz. Te veel fabrieksaan- biedingen om hier te vermelden. Ook berbertapijt van 400 cm breed 72.50 p.m. Deze sublieme verkoop van fabrieks- partij vloerbedekking vindt plaats op Vrijdag 26 augustus van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur in zaal „In den Engel", Poststraat 1, Venray. Reserveringen en levering op latere termijn mogelijk, betaling geschiedt na aflevering. Kom vrijdag en zaterdag en profiteer van dit unieke aanbod. Kruisstraat, gem. Rosmalen Tel. 04192-4098 Hoofdshowroom 1800 m2. Kantoor Oss Thorbeckestraat 89 Tel. 04120-22008 Eind vorig jaar kreeg een aantal bewoners van de Langeweg, tussen de Kemp weg en de Kruitweg, van de gemeente te horen dat zij vóór 1 februari 1977 een strook grond, die zij van de gemeente in gebruik hadden gekregen, moesten ontrui men terwille van een verbreding van de straat. Sindsdien is er nog nliets gebeurd, ook niet aan het on derhoud zoals bijgaande foto be wijst. Kennelijk veroorzaakt door een weinig elegante aanpak van de gemeente hebben de bewoners wei nig animo om de braakliggende grond een beetje bij te houden. Het ongenoegen bij de bewoners is ont staan mede als gevolg van een ver wijt dat door de gemeente aan de bewoners gericht was over het feit dat de strook gemeentegrond „we derrechtelijk" onwetig) in 1972 in gebruik zou. zijn genomen. En dit wordt als een onjuiste beschul diging van de hand gewezen met name omdat destijds veel overleg, zij het mondeling, met de gemeente over deze kwestie is gevoerd en tot een regeling kon worden gekomen. Daarnaast is men niet erg tevre den over het uitblijven van ook maar de geringste informatie over het toe en wanneer de zaak aange pakt gaat worden. Hoe het verder ook in elkaar mag steken, een feit is dat de Langeweg er niet bepaald op z'n fraaist uitziet. Naar wij van de zijde van de ge meente vernemen is de minder fraaie aanblik van deze tuinen niet helemaal de schuld van de gemeen te. In de wetenschap, dat de grond toch ontruimd moest worden zijn er aanwonenden geweest, die de strook meteen maar als „puinplaatsje" heb ben gebruikt. Feit is echter, dat nog dit jaar be- De gewijzigde Hi-Ace serie: grote laadruimte, beter toegankelijk doordat de toegangen tot de laadruimte (schuifdeuren aan beide kanten plus enorme achterklep) hoger zijn, een lage tilhoogte en een sterke motor. Kortom: de koploper in doelmatigheid. En wat voor de bestelwagen geldt, geldt natuurlijk ook voor de andere modellen. Verder natuurlijk ook alle gewenste informatie over de overige Toyota-modellen. MAAKT UW KEUS WEL HEEL EENVOUDIG VENRAYSEWEG 7 TELEFOON 04788 - 289 - 704 Prijzen incl. BTW (Hi-Ace excl.BTW)af depot Spijkenisse. Wijzigingen in prijs en uitvoering voorbehouden Vol jaar garantie ongeacht het aantal kilometers. x" .xf I OPENINGSTIJDEN: VRIJDAG 10 - 21 u.; ZATERDAG 10 - 18 u. gonnen zal worden met de recon structie van de Langeweg. Het is altijd al de bedoeling geweest van de gemeente om ruim te voren een informatieve avond te beleggen, waarop de aanwonenden uitvoerig worden geïnformeerd over hetgeen te gebeuren staat. Hoewel een juis te datum nog niet bekend is, is het vrijwel zeker, dat deze volgende maand wordt georganiseerd. De Zusters van de Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart zullen op zondag 4 september a.s. de dag herdenken dat zij 50 jaar geleden zich. in Overloon hebben gevestigd. Ter gelegenheid hiervan zal een plechtige H. Mis worden opgedragen op die dag. In Overloon is een huis-aan-huis- kollekte gehouden voor een jubi- leumegschenk. De 32-jarïge bestuurder van een personenauto reed over de Post straat in de richting van de Juliana- singel. Bij het optrekken moest hij plotseling weer afremmen voor na derend verkeer. De achter hem rij dende personenauto van de 21-jarige P. E. uit Meerlo-Wanssum bemerkte dat plotseling afremmen te laat. Hij botste tegen de stoppende auto op. De personenauto bestuurd door de 50-jarige L. V. uit Venray reed over de Leunseweg. Bij de kruising met de Accaciastraat wilde de be stuurder linksaf en gaf daartoe rich ting aan. Hij moest echter stoppen en dat had de achter hem rijdende bestuurder, de 29-jarige H. E. uit Venray te laat bemerkt. Bij de ont stane botsingen bleef het bij mate riële schade.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3