Pater Hub. Latten PIJPJE Politierechter Venray se vuilnisstorplaatsen gaan in de toekomst verdwijnen VENRAY 30 jaar geleden Huisvesting voor alleen staanden en bejaarden Natuurgebied blijft behouden Popfestival Boxmeer PEEL EN MAAS DRANK IN DE MAN Aanhouding Wij herinneren, de parochianen van de Petrus Bandenkerk, en zij die nauwer kontakt met pater Hub. Latten hadden, eraan, dat deze Franciscaan Venray gaat verlaten en a.s. zondag met een laatsta preek afscheid zal nemen. Een receptie gaat hij niet houden, doch zij die persoonlijk afscheid willen nemen, kunnen dat doen tijdens het „open huis" op kermis maandag. Als afscheidskadoo wordt hem vanwege de parochie e.a. een reis aangeboden naar India, waar hij zich kan oriënteren op de grote, nood die daar heerst. Het kamende jaar zal in de zes noord-limburgse deke naten de vastenaktie ten goede ko men aan de bevolking van India. Pater Latten is een van de grote pro motors voor de bundeling en ge richte doelstelling van deze vasten- akties. Uw bijdrage voor dit afscheids kadoo kunt U dit weekend depo neren in de kollektebus achter in de kerk. of overschrijven op giro 1667167 van het Dekenaal Centrum Venray. Zoals bekend is Pater Latten nu benoemd in een parochie te Delft. Als opvolger in de Petrus Banden parochie is inmiddels werkzaam Pa ter Ben van Bronkhorst o.f.m. Zoals reeds eerder gemeld, heeft de gemeente plannen om woningen voor bejaarden te bouwen aan de Antoniusstraat en ten oosten van de Hoge Beek. Voor alleenstaanden denkt men woningen te bouwen aan de Paters- straat. Voor beide groepen elk onge veer 40 wooneenheden. De commissie „voor ruimtelijke ordening werd deze week met deze voorstellen geconfronteerd. Alge meen was men van mening dat men beter de bejaarden in de Paters- straat kan vestigen, dan verder af van het centrum. Ten behoeve van de bejaardenservice dacht men wel aan woningbouw aan de Beuken laan, achter de Kruuze. Maar dat zal wel niet mogelijk zijn. omdat dat perceel een recreatieve funktie heeft bij de geriatrische inrichting. Ook woningbouw voor alleen staanden zag men nog zitten aan de Henri Dunantstraat en aan de nieu we weg tussen Kruisstraat en Lang straat. Beloofd werd bij de realisering van de woningen kontakt op te ne men met de werkgroepen van be jaarden en alleenstaanden. De heer Thijssen was pertinent tegen de bouw aan de Antonius straat, omdat op die manier het ge hele Gymnasiumterrein versnipperd wordt. BOERDERIJBOUW IN DE PEEL Verontrustende berichten als zou het unieke Venray se stukje Peel, gelegen „achter de kippekooien van Poels" aan de Beekweg te Vrede- peel, gaan verdwijnen, in het kader van de ruilverkaveling Overloon- Merselo, blijken uit de lucht gegre pen te zijn. Wel is juist dat aan de oostzijde van dit gebied twee boer derijen gebouwd worden. De laag gelegen weilanden daar worden met zand opgehoogd tot het vereiste peil. In dit verband is de toegangsweg voor het verkeer gesloten om de vrachtwagens die het zand aanvoe ren niet te hinderen. Op zich nog niet eens zo'n slechte maatregel om dat veel automobilisten graag door dit gebied rijden en daardoor scha de aan de wildstand kunnen veroor zaken. Voor voetgangers blijft ook nu het gebied vrij toegankelijk. Uw auto dient u dus te laten staan. De betreffende toegangsweg vormt de grens van het ruilverkavelings- gebied. Men behoeft daarom hele maal geen zorg te hebben dat dit restant Peel voor de toekomst ver loren gaat. Het is wel mogelijk dat deze weg t.z.t. over een bepaalde lengte zal warden verhard. Het Boxmeerse popfestival zondag 7 augustus gaat lopen als een trein. Men verwacht een record aantal be zoekers, niet alleen uit de regio maar uit het gehele land. Hieruit blijkt dat het algemeen als een bij zondere gebeurtenis wordt be schouwd, in de eerste plaats natuur lijk door een trekker als wereldbe roemde Rick van der Linden met zijn groep Trace die n© een jaar in stilte aan allerlei projekten te heb ben gewerkt voor het eerst weer in de openbaarheid treedt. Maar er zijn nog veel meer top pers zoals de onverbiddelijke terug gekeerde Harry (Cuby) Muskee met een uitgelezen gezelschap muzikan ten. Ook Sido Martens 'is er. Zanger, instrumentalist, componist. Met zijn single Merlin's Melody en zijn elpee Land Water deed hij zich meteen kennen als een der belangrijkste so listen in de popmuziek. Verder zijn er bekende artisten als Michael Robinson uit Engeland, de Hobo String Band, Lucifer Vitesse, Water. En dan natuurlijk Kazimierz Lux. Sinds hij negen jaar geleden als zanger uit Oosterhout naar Amsterdam kwam is hij voort durend in de running gebleven. Niet te vergeten de hard rock groep Cosmo Monk uit Veldhoven. Het feest begint 's morgens om 11 uur en gaat door tot ongeveer 22 uur. Het terrein gaat om tien uur open. Er is bijna voortdurend mu ziek behoudens in de pauzes van maximum twintig minuten. Kaarten kosten in de voorverkoop tien gul den ,aan het terrein van het Sport park aan de Graafseweg 13.50. Dat geeft ook toegang tot de gezellige markt die er komt, enkele tientallen kramen met van alles, van eten en drinken tot kleding toe. „Preventie van alcoholmisbruik in het verkeer kan effectiever plaats vinden wanneer de overheid de z.g. „blaaspijpjes", die gebruikt worden ter bepaling van het alcohdlpromil- lage, besluit beschikbaar te stellen (eventueel gesubsidieerd) aan het publiek", aldus de heer P. J. A. Crie- laars die onlangs promoveerde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Een hele mond vol en dat voor een tandarts. Als ik het goed begrijp wil hij de drinkers onder ons alcoholtest- buisjes meegeven opdat zij voortij dig van de dwalingen huris weegs kunnen terugkeren. Niet zo'n gek idee want het aantal feestgangers wier dolle pret wegens drankmis bruik schoksgewijs onderkoeld werd, is volgens het CBS weer aan het toe nemen, ondanks de 1 novemberwet van 1974. Misschien wil de politie, die toch onze beste vriend is. wel als distri butie- en verkoopapparaat van blaaspijpjes optreden. Alcohol neemt als volksvijand een j vooraanstaande plaats in, moeilijk I te bestrijden omdat dezelfde materie tevens een huisvriend kan zijn. Dr. I Crielaars wil dus alcoholmisbruik voorkomen door het blaaspijpje uit j de politionele sfeer te halen. Ik stel i me voor dat een- rondje blaaspijp j een nieuw soort afsluitceremonieel kan worden. Zodra één der gasten j met schrik ontdekt hoe laat het al j is, springt de heer des huizer over- eind en roept: „Ho, ho, eerst nog even het blaaspijpje. Wie rijdt er te- j rug?" I Onenigheid tussen echtelieden is 1 onvermijdelijk. „Jij zou rijden en niet drinken, maar een ketellapper j was er niks bij". „Helemaal niet waar. Waar is de pijp? dan blazen we allebei. Zul je zien dat er niks aan de hand is, wantVolgt een opsomming van de genoten con- j sumpties. Leuk hoor! De hele kamer gonst van opwin- j ding. Ruzietjes worden naar gelang j de voorradige innerlijke beschaving op verschillende toonhoogten aan- j geslingerd of bijgelegd. Maar het j testbuisje houdt het laatste woord j want de verkleuring correspondeert feilloos met de hoeveelheid alcohol I in het bloed. Of andersom. Gast- heren met een subtiel gevoel voor taktische manoeuvres leggen zulke zulke blaaspijpjes in de nabije toe- j komst dan ook in het toilet. Een dure klus, want ze kosten meer dan vier gulden per stuk. Of je zou moeten afspreken dat „de gastheer beurt bij wie het buisje verkleurt". Dan krijgt mijnheer Crielaars mis schien toch nog zijn zin. OOK UW KRANT Vier raadscommissies hebben zich deze week in twee vergaderingen gebogen over de problematiek van de regionale afvalverwerking. Algemeen is het besef gegroeid, dat het verwijderen van afvalstof fen een belangrijk aspect van de be strijding van de milieuverontreini ging vormt. Ongecontroleerd storten bijvoorbeeld op een belt wordt in de huidige opvattingen niet meer als een verantwoorde verwerkings methode gezien. De geweldige toename van de hoe veelheid afval en de veranderde sa menstelling daarvan hebben met zich meegebracht, dat de afvalver wijdering met de daaraan verbon den milieuhygiënische, planologische en financiële aspecten een steeds moeilijker te overzien probleem dreigt te worden. Om de provinciale en gemeente lijke overheid hierbij betere instru menten te geven dan de huidige wet telijke regelingen, wordt momenteel de Afvalstoffenwet voorbereid. Hier bij gaat men er primair van uit, dat afvalverwijdering milieuhygiënisch verantwoord moet gebeuren en se- cundair, dat het ontstaan van afval- stoffen beperkt moet worden. Tevens wordt ruime aandacht ge- schenken aan de mogelijkheid van J hergebruik en inzameling van af- valstoffen. In Noord-Limburg zijn reeds in 1970 initiatieven ondernomen om tot een regionale aanpak van de afval verwerking te komen. Hiertoe heb ben de gezamenlijke Noord-Lim burgse gemeenten zich in 1971 tot de Grontmij b.v. gericht om een ver antwoorde oplossing voor deze pro blematiek te zoeken. De Grontmy kwam met een voor stel om (nieuwe) stortplaatsen in te richten in een 4-tal gemeenten, waarender Venray met name Oos trum en Ysselsteyn. Technische eisen, opgesteld door het provinciaal bestuur ten behoeve van de drink watervoorziening, leverden niet te overwinnen bezwaren op tegen de voorstellen ter regionalisatie van de afvalverwerking (o.a. te Ysselsteyn en Oostrum). Na beoordeling in de provinciale werkgroep op grond van hydrolo gische, planologische en technische criteria bleken de lokaties Zwarte Plak huisvuil of grofvuil Wam- bach grof vuil op korte ter mijn de enige haalbare oplossing. Venrays gemeentebestuur onder schrijft de urgentie, dat op vrij korte termijn de afvalverwerking regio naal geregeld en operationeel dient te worden, waarbij de methode van gecontroleerd storten na afweging van zowel milieu-, technische als fi nanciële aspecten, momenteel de enige adequate en haalbare moge lijkheid is, doch meent bij de totale gang van zaken toch enige kantteke ningen te moeten plaatsen. Ten aanzien van de lokatie Zwar te Plak bijvoorbeeld bestaat nog geen enkel uitzicht omtrent de voor waarden die de gemeente Horst eventueel zal stellen. Ook ds het de afgelopen jaren niet gelukt het zogenaamde „postzegel tarief" nader uit te werken en te verfijnen postzegel tarief is een zodanige berekening van de trans portkosten, dat de deelnemende ge meenten per ton een gelijk tarief betalen, ongeacht de afstand naar de verwerkingsplaats. Zowel de opzet van de verwer kingskosten a'ls de planning van de afbouw van bestaande gemeentelijke stortplaatsen moeten nog nader in overleg worden uitgewerkt. Voor de aanpak van zaterdag- storten en het storten van kleinere hoeveelheden afval door plaatselijke landbouw- en tuindersbedrijven. een belangrijke zaak in landelijke ge meenten, bestaan nog geen vastom lijnde plannen. De noodzaak van eventueel te bouwen overslagplaatsen alsmede de hierop betrekking hebbende kosten behoeven nadere studie. Bij regionalisatie van de afvalver werking zullen de transportkosten zonder meer toenemen evenals waar schijnlijk de verwerkingskosten een en ander mede afhankelijk van de te verlenen service. Voor de gemeente Venray zullen de kosten bij regionalisatie die van thans wel licht enkele malen overtreffen. Hoewel in het licht van deze sum miere bemerkingen duidelijk moge blijken, hoe onvoldoende nog be paalde facetten van de regionale af valverwerking concrete uitwerking hebben gevonden, menen B. en W. niettemin te moeten voorstellen in te stemmen met deelname aan de regionale vuilverwerking. Zoals gezegd, vier raadscommis sies hebben zich deze week over de ze problemen gebogen. De heer Thijssen vond het maar een raar zaakje. Men gaat hier maar zitten beslissen dat het vuil naar America moet, terwijl de gemeente Horst er nog geen enkel standpunt over heeft ingenomen. Dat vond trouwens de heer Koonings ook niet juist ten opzichte van de bewoners van America, die helemaal geen in spraak hebben gehad. Hij vroeg of het niet mogelijk was dat de VAM hier in de regio een vestiging ver wezenlijkt, dan komen er ook weer wat arbeidsplaatsen. Dat bleek in derdaad niet onmogelijk, maar voor de rest kon men er ook niets van zeggen. De heer Jenniskens meende dat Venray nog voldoende slechte grond had waar gestort zou kunnen wor den, tot in lengte van jaren. Geble ken is, volgens spreker, dat overal waar gestort is geworden, na de af bouw de zaak veel fraaier is gewor den. Blijft men in Venray storten, dan kan men de zaak ook goedkoper houden. Voor degene die het interesseert: dn de gemeente Venray wordt jaar lijks 14.000 ton huisvuil en 16.000 ton grof vuil gestort. Over het algemeen waren de com missieleden het er over eens dat plaatselijk de mogelijkheid moet blijven bestaan om de z.g. zaterdag- storters hun vuil kwijt te laten ra ken. Of dat nu op een kleine stort plaats of in een container gebeurt, doet niets ter zake. En daarmee gaat de gemeente dan in principe akkoord met het vuil storten in America. Wanneer en hoe. dat zal uiteindelijk wel blijken als de gehele zaak op poten is ge zet. UIT PEEL EN MAAS: VAN 2 AUGUSTUS 1947 No. 31 Prof. Dr. J. M. J. A. Hanssen be noemd tot coadjutor in 't Bisdom Roermond. Deze benoeming heeft voor onze gemeente, nog meer dan voor de rest van Limburg, wel een bijzondere klank, want de nieuwe Bisschop ontving zijn H. Doopsel in de oude St. Petrus Banden te Ven ray. Hij werd geboren te Oostrum. Zijn moeder overleed in 1917 en was een dochter uit de oude Oostrumse familie Loonen. Zijn prille jeugd heeft hij in Oostrum doorgebracht, totdat het gezin Hanssen naar Broekhuizenvorst vertrok, waar zijn vader nu nog woont. In 1930 werd Mgr. Hanssen priester gewijd en in 1934 volgde zijn benoeming tot Pro fessor aan het Groot Seminarie, na dat hij te Rome tot doctor in de bei de Rechten was gepromoveerd. We mogen er trots op zijn dat Prof. Dr. Hanssen, Venrayer van geboorte tot deze hoge functie is geroepen, waar door Venray, naast zijn twee Bis schopszonen Mgr. Verriet en Mgr. Goumans. de nieuwe toekomstige Bisschop van ons diocees onder zijn talrijke priesterzonen tellen kan. Op vrijdag 15 augustus a.s. wordt een bijeenkorpst -gehouden -van de leden der G.O.I.W.N. van de drie Zuidelijke Provinciën in het Open luchttheater bij Drikus Willems te Venray. Als sprekers zullen optre den Ir. Voorhoeve, voorzitter G.O.I.W. Nederland, Prof. Dr. van Rooy van Wychen en J. H Scheps, lid van de Tweede Kamer der Sta ten Generaal. Muzikale omlijsting geschiedt door de fanfare „St. Ca- tharina" uit Leunen, het Gemengd Koor en Vray's Mannenkoor. Aan het gymnasium van de Ur- sulinen te Eijsden, slaagde voor het einddiploma, onze dorpsgenote mej. Bertha Kleuskens uit Leunen. Met ingang van 1 juli j.l. is de heer J. Ruygh, benoemd tot hoofd bewaarder bij Justitie. De heer J .Ruygh is reeds meer dan vijf jaar gedetacheerd in de strafgevangenis „Kamp Venray" te Ysselsteyn. I Zondag j.l. had het jaarlijkse ko- ningschieten plaats van de hand boogschutterij St, Anthonius Half- j weg. Het was een spannende strijd i waaruit als eerste H. van Meyel met 196 punten in de 50 pijlen te voor schijn kwam. Na afloop werd de ko ning door de voorzitter gedecoreerd met 't koningskruis, waarna een ge zellige feestavond volgde en de Harmonie van Oostrum de koning nog een serenade bracht. Ondanks de vele geruchten dat dit jaar geen kermis zou zijn, wegens de de gebeurtenissen in Indië, staan we toch weer aan de vooravond van dat grootse blijde gemeenschaps feest ,de kermis". Deze dagen zijn ieder van harte gegund. Maar laten wij in deze dagen speciaal eens denken aan onze jongens in Indië, die hun zware plicht daar te ver vullen hebben en wier hart ook in deze dagen nog wel extra naar Ven ray trekken zal. Laten wij denken aan de vele vaders, moeders, vrou wen en verloofden, die nu in deze dagen, die toch speciaal een familie feest zijn, nog meer dan anders hun jongen of vader missen. De tijden zijn ernstig voor ons Vaderland. Wij wensen allen blijde en goede ker misdagen toe. Door de Provinciaal der P.P. Min derbroeders te Weert, is benoemd tot rector van het Gymnasium Ima- culatae Conceptionis te Venray, pa ter drs. Burchhart van Someren, thans leraar te Venray als opvolger van pater de Beaufort, welke als hoogleraar aan de Universiteit te Nijmegen is benoemd. Maandagmorgen om 11 uur zal de vereniging „Venray Vooruit" de eer ste bank aanbieden aan het Ge meentebestuur van Venray. Zoals bekend i's de wens geuit dat op en kele mooie plekjes rustbanken wor den geplaatst, waar het wandelende publiek even uitblazen kan en een rustig zitje heeft, om van het na tuurschoon te genieten. Deze eerste bank is geplaatst bij het St. Oda- kapelletje en het ligt in de bedoe ling dat er meerdere zullen volgen, verspreid over de gehele gemeente. Voor het Practijkdiploma Boek houden van de Nederl. Associatie slaagden uit Venray: P. Beerkens, J. Wetterhahn. J. Kusters, H. Ste vens en Joh. Schaeffers Venray en H. Hendriks, Veulen. Voor de herbouw en uitbreiding der r.k. Kerk te Castenray, onder leiding van Architect Franssen te Roermond, is deze week de aanbe steding gehouden .De uitslag is als volgt: fa. Peelen en zn. Horst 136.200, fa. Engelen, Tegelen 135.850, fa. Nelissen, Haarlem 135.135, fa. Gerats en zn. Blerick 133.350, fa. Thunnissen Heemstede 132.485,- fam. Haegensen Martens Horst 124.365,— Gebr. Verstraelen, Venray 121.994, Tijdens het onweer dat vorige week vrijdag boven de gemeente Venray woedde, brak brand uit bij J. Slangen op het Veulen. Door spoe dig ingrijpen bleef het woonhuis gespaard. De schuur werd een prooi der vlammen. Voor het diploma huishoudschool, slaagde te Boxmeer mej. Jo van Rooy uit Oostrum. Voor het examen 2-jarige huis houdschool, gehouden op 26 juli te Posterholt, slaagden de dames: Bet sy Claessens uit Leunen en Truus van Meyel uit Venray. Op het te Maastricht gehouden examen voor coupeuse, slaagden de dames: Mia Clephas, Riek Kunzler en Regien Fleurkens te Venray; Mia van Els, Wanssum en Tony Strijbos, Castenray. Indië-aktie K.A.B. met medewer king van alle standsorganisaties. Steunt de jongens in Indië, door een milde gift bij de collecte gedurende de kermisdagen. Te koop: prima suikerperen 25 ct. per kg. M. Lenssen, Bruikske. Dofiderdagavond sprak Jan Mae- nen voor de Kath. Arbeiders Bewe ging en Industrie in 't Luxor Thea ter, dat ondanks de hitte, zeer druk bezocht werd. Deze bijeenkomst werd o.a. bij gewoon door: Kapelaan Kuepers, geestelijk adviseur; de he ren wethouders; de heer Vorst ge meentesecretaris; de heer Bartels, Directeur van het Gewest. Arbeids bureau; bestuur van „Venray Voor uit" en de afgevaardigden der ar beiders in de Gemeenteraad. Na een korte inleiding door de voorzitter sprak de heer J. Maenen over: E.V.C. contra K.A.B. en het werk van de K.A.B.: Industrialisatie en over meisjesarbeid. Spreker heeft deze avond nog eens duidelijk ge maakt wat de Kath. Arbeidersbewe ging was. is en worden zal, haar taak in het verleden nu en in de toekomst. Hij heeft dit nog eens na drukkelijk uitgestippeld en daar naast ook enkele behartenswaardige wenken gegeven, niet alleen aan de arbeiders, maar ook aan de verant woordelijke instanties ter plaatse. Zondagmiddag omstreeks half zes reed een 21-jarige v. B. uit O ver- loon met een opvallende hoge snel heid met zijn personenauto over de Julianasingel. Bij controle bleek de jongeman onder invloed van alcohol te verkeren en werd overgebracht naar het politiebureau. De blaas- proef bleek nadelig uit te vallen, zodat de bloedproef noodzakelijk bleek. Omdat hij in militaire dienst is, werd hij overgegeven aan de Kon. Marechaussee, brigade Venray voor het opmaken van procesver baal. In de nacht van zondag op maandag werd aan een 20-jarige jongeman uit Venray een rijverbod opgelegd als bestuurder van een personenauto. De 28-jarige L. v. B. uit Venray werd weer eens aangehouden ter zake diefstal van kleine goederen, persoonlijk eigendom van een meis je, verblijvende in de Hoenderstraat. De waarde van het gestolene was 50,Tevens bekende hij nog een diefstal van circa 60,te hebben gepleegd in de „Brak" aan de Sta tionsweg. Na bekentenis en aanzeg ging dat procesverbaal zal worden opgemaakt, werd hij heengezonden. „Zo'n vergeetachtige sukkel heb ik nog nooit gezien", zuchtte de po litierechter vertwijfeld, toen hij het springerige mannetje voor de groe ne tafel veroordeelde wegens mis handeling van een mannetje dat daarna niet meer kon springen. „Honderd vijf tig gulden boete. En als u die vergeet te betalen, kunt u een paar weken de cel in." Het was allemaal begonnen met een boek met een erotische titel. Dat was deze verdacht van kort formaat al maandenlang vergeten terug te brengen. Toen hij het eindelijk bij het opruimen van een stapel pape rassen terug vond. was hij vergeten van wie hij het geleend had. Maar er kwam een briefkaart van de eigenaresse en toen besloot hij haar eigendom diezelfde ochtend aan haar adres te bezorgen. „Ik had m'n dag niet", verklaar de het beweeglijke figuurtje. „Eerst was ik vergeten, waar ik het boek klaargelegd had. Toen ik het vond ontdekte ik dat ik vergeten was me te scheren. Na het scheren reed ik weg, maar toen was ik haar adres vergeten .Ik moest met de auto te rug om die briefkaart te zoeken. Daar werd ik zenuwachtig van. Toen ik eindelijk die briefkaart met het adres had en het boek ook, bleef ik halverwege steken." „Had u toen de auto vergeten?" „Nee, hij wou niet verder. Ik was vergeten te tanken." „Vertel nou maar eerlijk, dat u uw hoofd vergeten was." „Nee, dat zit vast gelukkig, anders had ik dat al meer vergeten." „Na het tanken kreeg ik al ruzie met de pompbediende." „Jaja, dat lees ik in de stukken. U had vergeten te betalen." „Toen was ik helemaal kriebelig, want die vent schold me uit en ik bedoelde het helemaal niet zo Als ik daar nog aan denk!" „Wat zei die pompbediende dan?" „Tja, wat zei dieDat ben ik vergeten." „Afijn, toen kwam ik bij dat meis je en toen was was ik eerst d'r naam Vergeten. En dflr briefkaart kon ik zo gauw niet meer vinden, zodat ik heb lopen zoeken in die flat. En toen ze opendeed en ik zei dat ik ietö terug kwam brengen, had ik vergeten dat verrekte boek mee te nemen uit de auto. Dus ik zei iets over de titel en over de in houd." „Hé, die had u vergeten?" „Nee, want 't was best een opwin dend boek. En dat vond zij ook wel, geloof ik." „Waar kreeg ik dan ruzie over?" „Met haar kreeg ik geen ruzie, liet me heel vriendelijk binnen. Zonder dat boek nog wel, maar al leen vanwege de inhoud, begrijpt „En ik lees in de dagvaarding, dat u slaande ruzie kreeg en dat u vanwege een paar woorden, die iemand anders zei, er zo op losge slagen hebt, dat die persoon met een kaakfractuur in het ziekenhuis be landde. „Jawel, toen heb ik mezelf even vergeten. Maar dat komt eigenlijk, omdat ik wat anders vergeten had." „Wat had u dan nog meer verge ten?" „Ik was vergeten, dat ze getrouwd was, edelachtbare."

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5