VAMOSAVER 00 m Sluitingsuur horecabedrijven tijdens de kermis Verplaatsing markt ZWEMBAD OPEN TIJDENS DE KERMIS NAGEKOMEN KERKBERICHTEN Parochie Ysselsteyn Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS ook üw krant Venrays Mannenkoor Pierotten nieuws sr jeugdnatuurwacht SCHUTTERSN1EUWS Baneux Fiets tegen auto O.J.C. DE BRAK Drank in de man Drank in de vrouw Inbraak Branden in Venray Materiële schade Ongeval in speeltuin Tijdens de kermisdagen (zaterdag 6 t.m. woensdag 10 augustus a.s.) mogen de horecabedrijven (café's en bars) tot 02.00 uur geopend zijn. Zoals gebruikelijk zal de markt van kermismaandag 8 augustus a.s. verplaatst worden naar de Dr. Poels straat. Deze zal op die dag van 05.00 uur tot 14.30 uur voor het rij verkeer gesloten zijn. Gedurende de kermisdagen zal het gemeentelijk zwembad (binnen- zo wel buitenbad) geopend zijn op de tijden die gelden voor het buitenbad. Zondag 7 augustus 19e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 lsm. v. Martinus Wasmans; 10.00 gesticht jaarg. voor Louis Janssen en Anna Heiligers; 11.30 lsm. voor Wilhelmus Bollen. Maandag: 8.00 lsm. v. d. overl. fam. Peeters-van Tilburg. Dinsdag: 8.00 lsm. voor Jacob Arts. Woensdag: 8.00 lsm. voor de overl. fam. Marcellis-Deckers.- Donderdag: 8.00 lsm. voor Willem Spreeuwenberg. Vrijdag: 8.00 jaarg. voor Petrus v. Well; 14.30 H. Mis uit dankb. bij het 25-jarig huwelijk van Spreeuwen- berg-Koppens en Koppens-Spreeu- wenberg. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge- rardus v. d. Munckhof. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Henk Stiphout en Eugene Linders. Zondag: 8.30 John Michels en Wil ly Hendriks; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Richard Wismans en Henny Michels. Zondag 14 augustus .20e zondag door het jaary.. f Zondag: Hoogfeest van Maïla téfft Hemelopneming. 8.30 jaarg.voor. Piet Verheyen en Maria -* "Litjensr 10.00 gesticht jaarg. voor de overL fam. Philipsen-Groetelaars; 11.30 EL Mis voor Gerardus Deters en Maria Theunissen. Maandag: 8.00 leesmis voor de overl. fam. Arts-Jenniskens. Dinsdag: 8.00 maandd. voor Jan Jaspers. Woensdag: 8.00 lsm. voor Martin Hendriks. Donderdag: 8.00 lsm. voor de overl. fam. Vogels-Jeurissen. Vrijdag: 8.00 lsm. voor Petrus Claessens en Mathilde van Megen en hun dochter Maria. Zaterdag: 19.00 lsm. voor de overl. fam. van Well-Thoone. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 John Michels en Willy Hendriks. Zondag: 8.30 Richard Wismans en Henny Michels; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 Rob Linders en Wilbert Arts. Zaterdag 6 aug.: 19.00 Avonmis voor Wilhelmina Verstegen-Cuipers (namens de buurt). Zondag: 8.30 EL Mis te Holthees voor Antoon Linssen; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Geurts en voor Henrica Bastiaans-Huygen. Maandag: 8.45 H. Mis voor Pater Ludovicus Ritzen. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor gene zing van een ernstige zieke. Woensdag: 8.45 KL Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor ge nezing van een ernstige zieke. Vrijdag: 8.45 voor genezing van een ernstige zieke en voor fam. Mar- tens-Linders. Zaterdag 13 aug.: 19.00 uur Avond mis voor Wilhelmina Verstegen- Cuipers (namens de buurt). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees jaardienst voor ouders Linssen- Derks; 10.00 Hoogmis t.e.v. de H. Jo zef uit dankbaarheid (Jos Bonants). Maandag: 8.45 H. Mas voor Pater Ludovicus Ritzen. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid voor verkregen gunst. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef, voor Ludo vicus Ritzen. Donderdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Hei lig Hart en uit dankbaarheid. Let op! Gewijzigd repetitiepro* programma! Partij repetitie te 19.30 uur op: de donderdagen 4 en 18 aug. voor bari tons en op donderdag 11 aug. voor 2e tenoren. De koorrepetitie is zoals gebruikelijk telkens te 20.00 uur. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, teL 2697 of hotel Almonda, tel. 5777. Lourdescomité afd. Venray ER WORDT GEBELD De jaarlijkse kolportage met steun- kaarten om onvermogende zieken, gehandicapten of bejaarden, naar Lourdes te kunnen laten gaan, gaat weer van start. De steunkaarten zijn reeds bij de kolporteursCtrices) bezorgd en men kan dus weer aan het jaarlijkse kar wei beginnen. Op enkele kerkdorpen is men al volop aan het werk, terwijl in Ven- ray-kom de meeste medewerkers- sters na de kermis bij U aan zullen bellen. Wij vragen U vriendelijk: stel deze mensen niet teleur; zij ko men niet voor zichzelf maar voor de zieke medemens uit de gemeente Venray. U kunt ervan verzekerd zijn dat uw bijdrage rechtstreeks ten goede komt aan zieken uit uw eigen gemeente. In mei j.L konden wij 18 zieken gelukkig maken met een gra tis Lourdesreis; we zouden dit aan tal ncfg graag wat omhoog brengen, want de lijst van wachtenden is enorm groot. Zieken kunt u ook opgeven aan de Lourdes-medewerkers, maar zij kunnen geen enkele toezegging doen. Wel zal met de meesjprgente ge vallen direkt rekenüig worden ge houden. De repetities voor de Garde be- ginen pas 16 augustus aa. in plaats van 9 augustus. Repetitietijden: asp. 19.00 - 19.45 uur; junioren 19.30- 20.30 uur; senioren 20.15-21.30 uur. NOTICIAS RELIGIOSAS Porque se celebra aqui en Venray la semana próxima la feria estas no- ticias valen por DOS semanas. El domingo proximo a las once y CUARTO Misa con müsica y piatica en Castellano. Nuestro monaguillb Luis entrara por seis semanas en el hospital: que se mejore pronto! Des- pués de la Misa reunion en la casa del padre Juan. Desde el 14 de agos- to hasta el 11 de septiembre el padre Juan estara en los Estados Unidos para ensenar; el Padre Otgero estara en Madrid en el Capitulo General de la Orden; por eso en los domingos senalados no habra Misa dominical, pero SI habra reunión en la casa del Padre Juan todos los domingos, desde las once hasta las doce; les atendera a Vds el Sr D Juan Jacobs. También durante de la semana la casa del padre Juan estara abierta asi que en las horas de la oficina la secretaria puede atenderies a todos Vds. Hasta la vista el domingo pro ximo! NOTICIAS CULTURALES Después de la feria va a empezar con nuevo entusiasmo la escuela su- plementaria; la maestra Da Maria Teresa les informara a todos sobre la ensenanza biculturaL El jueves desde las tres hasta las seis en la oficina del padre Juan consultorio social por el Sr D Julian Linuesa de la Lis. En la oficina del Padre Juan esta una copia del Real Decreto del 2 de Junio que les ofrecera la opor- tunidad de comprar econmicamente pisos en Espana: Los emigrantes es- panoles tendran la consideration de beneficiarios de la vivenda social. Durante el tiempo que el emigrante espanol permanesca en el extranjero por razón de trabajo no estra obli- gado a ocupar personalmente la vi- vienda social que haya adquirido en Espana; el precio de los pisos es entre las 748.591 y 1.920.103 pesetas. Valen estos precios hasta septiem bre. Hasta la vista! BETALING ABONNEMENT In het 2-maandelijks blad ,De Jeugdnatuurwachter" van juli - aug. zit een acceptgiro-kaart, waarop vermeld staat dat voor 1 oktober 4.50 betaald moet worden. Maar deze kaart kunnen de leden, die het komende schooljaar zesde klassers zijn, gerust kapot scheuren. Het is namelijk de bedoeling, dat alle le den uit de zesde klas hun abonne mentsgeld op school betalen, zodat de leerkrachten en via hen het bestuur van de afdeling Venray het ledenbestand rechtstreeks zelf kunnen vaststellen. Uit het verleden is gebleken dat dit de meest effi ciënte manier is. Waarschijnlijk eind augustus zal het bestuur de betaling van het abonnementsgeld via de scholen af werken. Bij voorbaat zegt het be stuur dank aan de leerkrachten voor hun medewerking. Afgelopen maandagavond heeft alleen Robert van Vonderen, Pas toor Strijkersstraat 4 te Leunen, te lefonisch laten weten dat hij twee zonnebloemen had, die hoger zijn dan 3 meter. Eerlijk gezegd, hadden we meerdere telefoontjes verwacht. Vanwege de kermis verschijnt er volgende week géén Peel en Maas. Daarom hoeven jullie a.s. maandag ook niet te bellen. Op maandag 15 augustus kunnen de leden, die zon nebloemen hebben hoger dan 3 me ter, weer bellen naar de heer Poels (tel. 04780-1338), maar alleen tussen 6 en 7 uur 's avonds. Afgesproken! TENTOONSTELLING Ondanks de vakantie zijn alle be stuursleden erg druk bezig met de voorbereiding van onze lustrum tentoonstelling. Deze wordt gehou den van dinsdag 23 augustus tot en met donderdag 1 september in de foyer van de schouwburg. Alle basisscholen van de gemeen te Venray (op één na!) richten een stand in. Een aantal scholen werken samen aan een en dezelfde stand. Naast de 17 stands van de scholen komen er nog stands, die iongericht worden door instanties zoals: Fau nabeheer, Vogelbescherming, Na tuurhistorische Vereniging, enz. Kortom: een prachtig geheel! Het ligt in de bedoeling dat alle leerlingen van de 5e en 6e klassen deze tentoonstelling gaan bezoeken. Hiertoe is een schema opgesteld dat alle scholen ontvangen. Laten we het voorlopig hierbij laten. Over de tentoonstelling zal nog meer gepubliceerd worden! SCHUTTERIJ ST. ANNA Op zondag 31 juli werd onder gunstige weersomstandigheden de eindronde geschoten door de schut ters van schuterij St. Anna te Ven ray. Na een spannende wedstrijd werden de prijzen als volgt behaald: Groep A: le prijs KL Rongen 2e prijs J. Peters 3e prijs J. Willems Greep B: J.e prijs dr. J. Beckers 2e prijs J. Janssen 3e prijs G. Mulder De groep Dames: le prijs M. Linders 2e prijs A. Camps. De wisselbeker werd gewonnen door H. Rongen. O.L. VROUWE GILDE HOLTHEES Onze Lieve Vrouwe Gilde heeft met succes deelgenomen aan de vrije gildedag van de Kring van het Land van Cuyk. Deze was georganiseerd door het St. Anthonius Gilde van Aayen en had de weergoden mee. Er werden de volgende prijzen behaald. Door de keizer H. Ver- sleijen werd bij het schieten het keizerskrüis behaald. Ook werd de le korpsprijs op de klos door de schutters behaald. Voor het algemeen klassement werd de 4e prijs behaald. Drum- en Showband Venray en omgeving Vorige week kon men lezen van een te houden taptoe in september. Wij kunnen nu reeds vertellen dat er nog heel wat meer in Venray op stapel staat. Want zaterdag 27 aug. presenteren alle drumbands uit de gemeente Venray zich gratis in sporthal „De Wetteling" te Venray. De aanvang is gesteld op half zeven en de volgorde van optreden zal vooraf bij loting bepaald worden. Dit jaarlijks concert van de „Klub van 11" is voor iedereen toeganke lijk. Als klap op de vuurpijl presen teert zich de „Drum- en Showband Venray" dn geheel nieuwe unifor men en met een geheel eigen karak ter. Wij zijn niet op de Taptoe te zien, dus U mag dit niet missen. Woensdag 10 aug. geen repetitie in verband met de kermis. Woensdag 17 aug. om 19.45 uur cursus noten, enz. Om ongeveer 20.15 uur repetitie voor het hele koor tot 21.30 uur. Daarna nog partij repe titie voor de mezzo-sopranen en de alten. Als U verhinderd bent, wilt U zich dan afmelden bij Mevrouw v. d. Be- kerom, teL 3332, of bij Mevrouw Schrooten, tel. 3309. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING In verband met de kermis dinsdag 9 augustus geen repetitie. Zaterdag 13 augustus, 10.00 uur repetitie in de kapeil van St. Joseph, Overloonseweg. Om 11.00 uur mede werking Eucharistieviering t.g.v. een vijftigjarig kloosterfeest. Geen offi ciële kleding. Dinsdag 16 augustus, 19.30 uur re petitie voor de bassen; 20.00 uur voor het hele koor. Dinsdag 23 augustus, 19.30 uur re petitie voor de alten en tweede te noren; om 20.00 uur voor het hele koor. Tot en met deze repetities voorbe reiding op onze reis naar Frankrijk van 2 september tot en met 4 sep tember. Op 5 september starten we weer met de muziékcursus. De repetities worden gehouden in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, teL 1221 of Mw. W. Manders-Weijers. Wilhel- minastraat 4, tel. 4001. De wijkraad van het Brukske roept alle belangstellenden op voor de eerste openbare wijkraadsvergade ring van het nieuwe seizoen, op maandag 8 augustus om 20.00 uur in dé „Wiekslag" onder het flatgebouw aan de Mozartstraat. Punten op de agenda zijn o.a.: Ontwikkelingen rondom het nieu we wijkcentrum. Aanvulling dagelijks bestuur van de wijkraad. openbare bibliotheek I Q VGnray Julianasingel 33 - Venray - Tel. 1970 Keuzelijst aanwinsten afdeling vol wassenen: Bergman, I. Van aangezicht tot aan gezicht. Cordelier, J. De dans ontsprongen; het levensverhaal van een jonge prostitué. Dayan, M. Mijn levensverhaal. Frisch, M. Gantenbein (psych) Gans, C. Reptielen in kleur. Geeraerts, J. Tien brieven rondom liefde en dood. Gij sen, Marnix. De kroeg van groot verdriet. Kahn, H. e.a. De volgende 200 jaar: senario voor de toekomst van Amerika en de wereld. Konsalik H. G. Liefde in Siberië. Piekalkiewicz J. Arnhem 1944. Foto boek. Op zaterdag 20 augustus a.s. is men in de gelegenheid om naar Ba neux te gaan. Van diverse kanten kwam het verzoek een dergelijke reis te organiseren naar deze Bel gische bedevaartplaats. Bij voldoende deelname wordt op 20 augustus a.s. om 9.00 uur 's mor gens vertrokken per touringcar en verwacht men 's avonds om 9.00 uur weer in Venray te zijn. De kosten bedragen 15,bij aanmelding te voldoen. Men kan zich vanaf heden opge ven bij mevr. Jean Renkien-van Rooy. Hoge Beek 7, tel. 3613 of dhr. L. Heidens, Nieuwlandstraat 28, tel. 2364. Opgave gaarne zo spoedig mo gelijk. Op de splitsing Noordsingel BeekwegWestsingel wilde de 14- jarige fietser H. K. vanaf de West singel de Noordsingel oversteken. De bestuurder van een personen auto die over de Noordsingel reed, de 34-jarige P. S. uit Venray, kon de overstekende fietser niet geheel ontwijken. De jongen werd gewond naar het ziekenhuis overgebracht, maar kon later naar huis worden vervoerd. A.s. zondag 7 augustus (met Ven- rayse kermis) speelt in het Venray- se open Jongerencentrum De Brak Herman Brood his Wild Romance. Herman Brood is een musicus die al heel wat jaren meegaat. In 1967 had hij zijn eerste professionele band. R B en lang haar bezorgde hem snel werk in duitse dancings. In 1970 wordt hij gevraagd om bij Cuby The Blizzards te komen. Hij speelt mee op de Lp.'s: Groeten uit Grolle, Trippin thru' a midnight blues en Live in Düsseldorp. Naar aardeding van deze Lp.'s wordt hij uitgeroepen tot de origineelste blus rock pianist op het kontinent. In 1973 vertrekt hij onverwachts naar Turkije en Israel en ziet een jaar lang geen piano. Een jaar later komt hij terug in Holland, waar hij In de nacht van vrijdag op za terdag moesten twee autobestuur ders ,een 38-jarige uit Cuyk en een 19-jarige uit Venray, nadat de be kende blaasproeven positief waren uitgevallen de bloedproef onder gaan. Aanzegging van procesverbaal volgde. Een 25-jarige autobestuurder uit Venray en een 19-jarige brom fietser die van plan waren om te gaan rijden kregen voor zich en an ders veiligheid een rijverbod opge legd wegens drankgebruik. Op vrijdagmiddag reed een 25- jarige dame uit Bergen met de auto van haar vriend, die zich op dat moment in een winkel bevond, ter wijl zij in de auto wachtte, plotse ling weg. De dame verkeerde onder zodanige invloed van alcohol, dat ze niet in staat kon worden geacht om de auto te pesturen. Ze reed de auto naar een parkeerplaats nabij de Ju lianasingel waar ze door de politie werd opgemerkt en aldaar werd aangehouden. Voor het ondergaan van de bekende proeven werd ze naar het bureau gebracht. Zij wei gerde echter alle medewerking om de door de wet vereiste proeven te ondergaan. Bij onderzoek bleek dat haar rijbewijs in juni jJ. was inge vorderd wegens het rijden onder in vloed en toen een ongeval te heb ben veroorzaakt. Haar vriend had de autosleutels meegenomen naar de winkel, doch een reservesleutel bleek in de auto aanwezig te zijn. De jongedame kreeg aanzegging dat tegen haar procesverbaal zal wor den opgemaakt, wegens het rijden onder invloed, het weigeren van de proeven en het rijden terwijl haar rijbewijs is ingevorderd. In de nacht van 28 op 29 juli werd door verbreking van een deur, toe gang verschaft tot het gebouw van het ingenieursbureau N. aan de Sta tionsweg. Het gebouw werd kenne lijk doorzicht, maar zover is kun nen worden nagegaan, wordt er niets vermist. Zaterdagavond omstreeks negen uur ontdekte de eigenaar van de boerderij Linskens, Castenrayseweg te Oirlo, dat in de schuur van zijn boerderij brand was ontstaan. Hij trachtte eerst zelf met een poeder blusser het vuur te blussen. In be ginsel dacht hij sukses te hebben, maar plotseling laaiden de vlammen weer op. De brandweer gelukte het in de „goot" belandt en de mist in dreigt te gaan. Als de VARA televisie in 1974 een „Blizzards reünie" houdt gaat het weer de goede kant op met Brood. Hij komt weer in de belangstelling en maakt een solo l.p. Hij krijgt vooral steun van de VPRO radio. In 1975 richt hij samen met Herman van Boeyen de gfroep „Vitesse" op, en er wordt een uitstekende Lp. ge maakt. Herman Brood his Wild Roman ces bestaan nu zo'n acht maanden en him eerste Lp. is intussen uitge komen en is erg goed verkocht. Het is van de meest sensationele Lp.'s die er dit jaar uitgekomen zijn. De groep bestaat verder uit: Kees Meerman, drums; Gerrit Veen, bas; Ferdie Karmel, gitaar; en twee fan tastische dames, die zang en dans en goede vibraties bijdragen. Het optreden begint om 21.00 u. wel het woongedeelte te behouden alsmede een vrijstaand varkensbe drijf. De eigenaar wist nog een per sonenauto en een tractor uit de schuur te halen, maar het daarin aanwezige stro en enkele landbouw werktuigen gingen verloren, terwijl ook het grootste gedeelte van de schuur als verloren moet worden beschouwd. Omtrent de oorzaak van de brand tasten de deskundigen in het duister. Van de hoogte van de scha de is nog niets bekend. Burgemees ter mr. Defesche van Venray en de korpschef van Venrays politie wa ren ter plaatse aanwezig Het ver keer moest enkele uren op de door gangsweg Oirlo-Castenray worden omgeleid. Terwijl Venrays brandweer met het blussen in Oirlo bezig was, ontdekte de eigenaar K. dat het naast zijn woning aan de Stations weg staande schuurtje door onver klaarbare oorzaak in brand was ge raakt. Hij wist het vuur zonder dat de brandweer in aktie behoefde te komen te blussen. Er bleken een tiental plastic zakken in brand te zijn geraakt. De schade bleef gering. Op de Castenrayseweg te Oirlo wilde de 38-jarige F. J., bestuurder van een personenauto, vanaf een uitrit de weg oprijden en kwam daarbij in botsing met de over die weg rijdende personenauto bestuurd door de 50-jarige J. C. uit Venray. De 34-jarige bestuurster van een personenauto, mevr. v. L.-S. uit Venray, vergat bij het uitstappen de automatische versnelling vrij te zet ten. De auto reed langzaam verder, reed een boompje en paal omver en kwam vervolgens tegen de woning van V. tot stilstand. De vensterbank van die woning werd beschadigd, terwijl verder alleen het spartbord van de auto beschadigd werd. Een 5-jarige jongen, uit Rotter dam afkomstig, op vakantie verblij vende in Venray, was tegen de hoge glijbaan opgeklommen in de speel tuin Vlakwater. Op een hoogte van ca. 6 meter verloor hij zijn even wicht maar kon zich nog vastgrij pen. Zijn oudere broer begaf zich naar boven, doch op het moment dat hij bij zijn broetje kwam, moest deze loslaten en viel naar beneden. De jongen werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar bij onderzoek bleek dat hij een gebroken pols aan de val had overgehouden.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 13