GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting Tal van jeugdvoorzieningen in de investeringsnota opgenomen BEKENDMAKING GEEN SPREEKUUR Vuilnisophaaldienst tijdens de kermis BEKENDMAKING Openstelling gemeentehuis tijdens de kermis TOELICHTING Mededeling betreffende de reconstructie Zuid- en Oostsingel BEKENDMAKING LM „Ondanks het feit, dat in de afgelopen jaren een aantal pro jecten in het kader van het jeugd- en jongerenwerk kon wor den gerealiseerd, resteert nog een aantal projecten, waarvan realisering noodzakelijk is. Dit heeft te maken met enerzijds een lichte achterstand alhoewel deze geleidelijk aan wordt ingelopen anderzijds met nieuwe ontwikkelingen en initia tieven". Aldus sfaat te lezen in de toelichting op de inves teringsnota over de jaren 1977 tot eri met na 1980, waarover wij in de afgelopen weken uitvoerig hebben geschreven en waarover thans het laatste artikel verschijnt. In dit artikel zul len we het voornamelijk hebben over de jeugdvoorzieningen, welke in de nota zijn opgenomen. Wat 'betreft het uitvoeren van de hierna geplande voorzieningen mag worden gewezen op de slechte finan ciële situatie waardoor grote ondui delijkheid bestaat over de mogelijke provinciale en C.R.M.-subsidies. Evenwel, de meeste projecten zijn of worden voor een C.R.M.-subsidie aangemeld of zijn opgevoerd op de lijst van in aanmerking komende D.A.CW.-subsidies in het kader van de bestrijding van de werkloosheid. VERBOUW BOERDERIJ BRUKSKE Deze boerderij is momenteel in gebruik als tijdelijk wijkcentrum. Als zodanig biedt zij onderdak aan zowel activiteiten voor de jeugd als voor alle Andere wijkactiviteiten, hoewel voor dit laatste dikwijls naar andere voorzieningen elders moet worden uitgeweken. Voorlopig blijft de boerderij haar bestemming als jeugdonderkomen behouden. Hoe het ook zijop de in vesteringsstaat is een bedrag van f 450.000,opgenomen, te besteden in 1977 voor de verbouw van deze boerderij inclusief het renoveren van de huidige Stal. METHODISCH JEUGDWERK Het is een bekend gegeven, dat de huiidge accommodaties van enkele scoutingsgroepen in Venray aan ver vanging toe zijn. Het betreft hier de groepen „St. Petrus", „Sint Oda" en „Jeanne d'Arc". Na veel overleg met deze groepen is het sein voor uitvoering van een centrale accommodatie op groen ge zet. Op dit moment zijn de plannen in een gevorderd voorbereidings stadium, zodat verwacht mag wor den, dat realisatie in 1977 te gebeu ren staat. „DE SPRINGPLANK" De plannen om het oude politie bureau aan de Wilhelminastraat te verbouwen tot jeugdonderkomen van „De Springplank" zijn reeds gerui me tijd gereed, maar in verband met onvoorziene ontwikkelingen rond het nieuwe politiebureau, zijn de plan nen in de bekende ijskast gezet. Gelukkig, dat het "bestuur van de ze jeugdclub begrip heeft getoond voor deze vervelende situatie. Van gemeentezijde is toegezegd, dat voor lopig het huidige onderkomen bij de club in gebruik mag blijvën. JEUGDONDERKOMEN SMAKT-HOLTHEES Reeds diverse jaren wordt ge streefd naar een geschikte accommo datie voor de jeugd uit de beide ker nen Smakt en Holthees. Verschil lende plannen, waarvoor reeds door de raad een krediet werd gevoteerd, zullen om allerlei redenen geen doorgang kunnen vinden. Het grootste struikelblok op dit moment is het vinden van een juiste plaats voor het uitvoeren van het meest recente plan. Een oplossing lijkt voorlopig nog niet in zicht te komen, maar deson danks is op de lijst een bedrag voor investering in 1977 opgenomen. E.e.a. zal overigens tot stand moe ten komen op fifty-fifty basis met de gemeente Vierlingsbeek. JEUGDSOOS „DE BRAK" In verband met de plannen om de Oostsingel in de toekomst door te trekken, zal het huidige onderkomen van deze jongerensoos in de voor malige Landbouwschool dienen te verdwijnen. Het is nog onbekend waar het nieuwe onderkomen geplaatst zal worden. Vandaar, dat deze accom modatie als een pre-memoriepost op de investeringsnota is opgenomen. VERBETERINGEN EN AANPASSINGEN Regelmatig wordt de gemeente geconfronteerd met aanvragen om aanpassing van bestaande jeugdge- bouwen. De oorzaak hiervan is soms de onverwachte grote groei van jeugdverenigingen ofwel het veranderen van het programma van een dergelijke vereniging. De inves teringsnota geeft hiervoor een fi nanciële ruimte van 50.000, KINDERBOERDERIJ De wëns om een kinderboederij te realiseren dateert niet van vandaag of gisteren. Dit heeft o.m. te maken met het reeds meer verstedelijken van met name Venray-centrum. Vooral door de werkgroep „Groen en Recreatie" wordt aan de realise ring hiervan grote waarde gehecht. De gedachten gaan hierbij thans uit naar een te handhaven pand in het bestemmingsplan Landweert. Maar omdat hierover verder nog geen zinnig woord is te zeggen, staat hiervoor een p.m.-post genoteerd. JEUGDVOORZIENING LANDWEERT Ook voor het nu reeds onderken de belang van een jeugdvoorziening in het bestemmingsplan Landweert, zal van het begin af rekening ge houden worden met het doen van een uitgave op lange termijn. Voor lopig moet men het doen met een pro-memorie post. ALGEMENE PROJECTEN Er wordt gestreefd naar restaura tie van de uit 1625 daterende Vel- tumse kapel, terwijl het bovendien de bedoeling is deze kapel een func tie te geven o.a. in het culturele le ven van Venray. De plannen hier voor zijn onlangs weer actueel ge worden door het aanvragen van een advies over de voorgenomen conser vering van de kapel aan de commis sie voor openbare werken en ver keer. Gedacht wordt voorts aan de bouw van een multifunctioneel ge bouw voor huisvesting o.a. van de bibliotheek en de vrije academie. Hierbij wordt tevens bekeken of ook andere instellingen op cultureel ge bied hierin kunnen worden gehuis vest. Tenslotte de voorziening en in richting van museumruimte. Over het realiseren van deze langgekoes terde wens is het laatste woord nog lang niet gesproken. Op de investe ringsstaat is hiervoor evenwel een pro-memoriepost opgenomen. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij Koninklijk Besluit, d.d. 20 juli 1977, no. 14. is goedgekeurd de VER ORDENING KEURLONEN VEN RAY 1977, vastgesteld bij besluit, d.d. 31 mei 1977, no. 861, van de raad dezer gemeente. De verordening treedt in werking op 1 augustus 1977 en ligt voor een ieder ter inzage op kamer 119 van het gemeentehuis. Venray, 1 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Op kermis-woensdag 10 augustus, houden Burgemeester Defesche en wethouder mevr. Rutten-Tielen geen spreekuur. Ook het consultatiebureau voor rechtsbijstand gaat op die dag niet door. Op maandag, dinsdag en woens dag in de kermisweek zal het huis vuil op de gebruikelijke wijze en op de normaal daarvoor geldende tij den worden opgehaald. Ook de vuilnisstortplaats in het Venrays Broek is tijdens de kermis dagen normaal geopend. Burgemeester en wethouders der gemeente Venray maken bekend, dat ter voldoening aan artikel 6, lid 3, van de Grondwaterverordening voor de provincie Limburg, ter secretarie van hun gemeente, vanaf 8 augus tus 1977 gedurende dertig dagen voor eenieder ter inzage wordt gelegd een aanvraag met de daarbij behorende bescheiden van Demonte B.V., Post bus 85 te Weert d.d. 25 mei 1977 om vergunning, als bedoeld in artikel 4, lid 1, van aangehaalde verorde ning, voor het tot stand brengen van een inrichting voor het onttrekken Van water aan de bodem op perce len, kadastraal bekend gemeente Venray, sectie A, nos. 1503, 1504, 1505, *1765, 2076 en 2257 plaatselijk bekend Smakterweg t.b.v. de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstal latie. Gedurende de termijn van ter- inzagelegging kunnen belanghebben den schriftelijk bezwaren indienen tégen het verlenen van de gevraag de vergunning bij Burgemeester en Wethouders der gemeente, binnen welke het onroerend goed, waarop de bezwaren betrekking hebben, is gelegen. Venray, 1 augustus 1977. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Tijdens de kermisdagen zullen al le gemeentelijke kantoren op de ge bruikelijke uren van 9.00 tot 12.00 geopend zijn. Vanaf 12.30 uur zal het gemeentehuis telefonisch niet meer bereikbaar zijn. Nog enkele gemeentelijke berich ten op volgende tekstpagina. De getroffen tijdelijke ver keersmaatregelen lopen al enigszins vooruit op de nog te treffen definitieve verkeers maatregelen. Bijzondere aandacht ver dient de situatie nabij de krui sing Oude Oostrumseweg Oostsingel (oude tracé). De ge wijzigde voorrrangsxegel zal met extra waarschuwingsbor den worden aangegeven. Ook de situatie op de Zuid singel ter hoogte van de Pla taanstraat ondervindt een be langrijke wijziging. Daar zal het verkeer van de oude Zuid singel geleid worden naar de nieuwe Zuidsingel .Met extra bebakening (geleidingshekken etc.) zal het een en ander wor den aangeduid. (Brom)fietsverkeer op het oude tracé in de richting van de Leunseweg zal mogelijk blijven. singel-Oostsingel aangelegde pfid, aan te wijzen als verplicht fietspad in oostelijke respectievelijk noorde lijke richting; VI. het nieuwe tracé van de Zuid singel-Oostsingel, vanaf de Leunse weg tot de Stationsweg, door plaat sing van borden 6 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens aan te wijzen als voorrangsweg en borden 9 van ge noemd reglement te plaatsen op de aansluitende wegen; VIL door plaatsing van borden 23 het nieuwe tracé van de Zuidsingel- Oostsingel in beide richtingen ge sloten te verklaren voor fietsen, met dien verstande, dat dit verbod voor de westelijke rijbaan van de Oost singel nabij de aansluiting op de Sta tionsweg ingaat vanaf het verbin dingspad ter hoogte van perceel nr. 4; VIII. het oude tracé van de Zuid singel, door plaatsing van borden 59 aan te wijzen als verplicht fietspad voor wat betreft het gedeelte tussen de Eikenlaan en de Lindenstraat in de richting van de Lindenstraat. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commis saris van de Koningin. Venray, 2 augustus 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Daar de Zuid-Oostsingel in de toe- j komst onderdeel uitmaakt van de zogenaamde 2e ring rond Venray- kom is mede uit veiligheidsoverwe- gingen gekozen voor een scheiding tussen fiets/bromfiets en overig ver- 1 keer. Zoals op de tekening is te zien wordt naast de nieuwe hoofdrijbaan ook een nieuw rijwielpad aangelegd, j terwijl de huidige Zuid- en Oost- j singel de functie van rijwielpad c.q. woonstraat gaat vervullen. E.e.a. betekent dat noch fietsers noch bromfietsers gebruik mogen maken van de nieuwe hoofdrijbaan. Aan de hand van de tekening zal j tevens duidelijk zijn, dat niet elke I zijstraat van de huidige Zuid- en j Oostsingel een doorverbinding krijgt j met de nieuwe hoofdrijbaan. Voor i bewoners in de directe omgeving kan dit betekenen dat men zowel met auto, als met de fiets/bromfiets van andere rijrichtingen gebruik moet gaan maken. Eveneens vindt men op de teke- ning aangegeven de geprojecteerde i aansluitingen waar men als voet ganger, dan wel metde fiets/brom- fiets de nieuwe hoofdrijbaan het beste kan oversteken. Door middel van verkeersborden zullen de nodige verboden, geboden en aanwijzigingen worden aangege ven. Hieromtrent zal binnenkort nog nadere informatie worden verstrekt. Vanaf 6 aug. zal reeds een groot gedeelte van de nieuwe .rijbaan wor den opengesteld en naar wij ver wachten zal e.e.a. rond 1 sept. a.s. in zijn nieuwe vorm kunnen gaan functioneren. Alleen het laatste ge deelte van de Zuidsingel nabij de kruising Leunseweg blijft voorlopig ongewijzigd. De komende weken zullen dan ook op de huidige Zuid-Oostsingel di verse werkzaamheden plaatsvinden hetgeen ongetwijfeld enige overlast met zich mee zal brengen, waarvoor wij begrip vragen. Wij hopen met het vorenstaande voldoende informatie te hebben ge geven en rekenen op uw aller mede werking. Om de veranderingen die met deze reconstructie tot stand worden gebracht zo soepel mogelijk te laten verlopen. Burgemeester en wethouders van Venray, namens dezen het hoofd van gemeentewerken ir. W. Grootjans Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend, dat in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de Oostsingel de volgende tijdelijke verkeersmaat regel is genomen, waarbij besloten is: Met ingang van 6 augustus tot en met 23 augustus of zoveel langer of korter als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in beide richtingen af te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgan gers: a. Het oude tracé van de Oostsin gel voor het gedeelte gelegen tus sen de Stationsweg en perceel nr. 4; b. Het oude tracé van de Oostsin gel voor het gedeelte tussen Nassauplein en Prins Bemhard- straat; II. door het plaatsen van borden 12 en 14: het oude tracé van de Zuidsingel voor het gedeelte gele gen tussen de Esdoornstraat en de Kastanjestraat ter hoogte van de flats nr. 43 t.m. 71, in de richting van de Leunseweg voor alle verkeer behalve voetgangers af te sluiten. Door plaatsing van een onderbord (brom)fietsers in de richting van de Leunseweg toe te laten; III. door het plaatsen van borden 6 op de Oude Oostrumseweg en bor den 9 op het oude tracé van de Oost singel-Zuidsingel de Oude' Oostrum seweg als voorrangsweg aan te wij zen t.o.v. het oude tracé van de Oostsingel-Zuidsingel IV. door plaatsing van borden 49 op het nieuwe tracé van de Zuidsin gel-Oostsingel, vanaf de Leunseweg tot aan de Stationsweg het parkeren voor beide zijden van de weg te verbieden; V. door plaatsing van borden 59 het ten zuiden respectievelijk ten oosten van het nieuwe tracé Zuid NIEUWE VERKEERSSITUATIE ZUIDSINGEL OOSTSINGEL NIEUWE HOOFORUBAAN (geen fietsers toegestoon) WOONSTRATEN (voor oil* verkeèr) FIETSPAD OVERSTEEKPLAATS (voor fietsers en of voetg.) B.R BRUKSKE

Peel en Maas | 1977 | | pagina 11