75 ponéskuip gouja S gloTiSmargarme smgr. resi frituurvet 2»; pakiKst ardila luiers 2^2^ pak 10pakjes tempo-zakdoe2»-l™ pageluierettes 4»35Ü buitoni toast kilo friso bloem nier unor ossestaartsoep pak UOOgram dreft uerkade beschuit 2kilo duo-bont pak bambix 5« 33311A i/ter raak siroop ^27a pak lange vingers V»35 oil karuan ceuitan 3* pak. bastogne koeken P pak klop-klop P slasaus golden uionder P rappel-aardbeien P liter tomaten, soep van garta Jp %l. barbadillo sherry p Onderwijsvoorzieningen in de investeringsnota Gehandicapte kinderen uit Venray op vakantie 'iterPles halvamel 4*233 ^109 M HINDERWET PEEL EN MAAS ook üw krant Werkgroep Sport Brukske Buurtvereniging St. jozef De Brak roodmerk vacuum 500 gr. ^superunie I kecel bak braad p corso camping-margarine üoogrm 3st.fa-toiletzeep sunsilk hairspray spuitbus vlido bierpui mosterd heinz ex ge tomaten- ketchup pak mé filters 1" 1^9 pak 3 4- rollen p0plê~1000toiletpapier^ 1 Boogram. garta- macaroni literkersemvijn liter Cinzano 4ö0gram compleh Hter ver nelI liter vloeibare zeep literblik ananas suikervrije riUella literfles ^r|19 -8T__ ji^98 400 gram Venlo Gennep Venray Grubbenvorst Panningen Horst VERVOLG GEMEENTEPRAAT Uit het gemeentelijk kapitaaluitgavenplan 1977 t.m. na 1980 valt te concluderen, dat in 1977 nog wel het een en ander op het gebied van het treffen van voorzieningen voor het onder wijs moet worden gedaan. We behoeven alleen maar te den ken aan de bouw van een definitieve kleuter- en basisschool voor het openbaar onderwijs in Veltum. Maar er staat méér in de investe ringsnota, zoals de stichting van een kleuterschool aan de Langeweg. Door de opheffing van de kleuter school aan de Eindstraat is de stich ting van een tweetal kleuterscholen noodzakelijk. Inmiddels is daarvan één kleuterschool gerealiseerd op de Dr .Poelsstraat bij de St. Petrus- Bandenschool. Ook de de Dr. Poels- school zal een kleuterschool worden gesticht. LANDWEER T In de periode 1978-1979 zal wor den overgegaan tot de stichting van een kleuterschool in het bestem mingsplan Landweert. Tevens zal er daar ruimte moeten zijn voor het bouwen van een basisschool. Naast onderwijsvoorzieningen is het noodzakelijk in Landweert te vens ruimte te scheppen voor de be oefening van sport. Vandaar dat ge dacht wordt aan de bouw van een gymzaal ten behoeve van het onder wijs in lichamelijke opvoeding. BASISSCHOOL DR. POELS In verband met de ontwikkelin gen welke op het gebied van het on derwijs gaande zijn en binnenkort hun wettelijke neerslag zullen krij gen in één wet op het kleuter- en basisonderwijs, verdient het aanbe veling kleuter- en basisschool in één gebouw te huisvesten. In verband daarmee èn het feit, dat het huidige gebouw aan de Dr. Poelsschooi niet meer voldoet aan onderwijskundige eisen, wordt mo menteel onderzocht of de Dr. Poels- school op een andere plaats moet worden gebouwd, waar tevens ruim te is voor de bouw van de hierboven bedoelde kleuterschool. (wordt vervolgd) Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Meerlo-Wanssum ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: C. W. J. Baron de Weichs de Wen- ne, Maasheseweg 4, Geysteren, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een mestopslagbassin. Adres inrichting: Oostrumseweg, Geyste ren, kadastraal Wanssum sectie D nr. 631. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een leder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 15 augustus 1977 om 10.00 uur in het gemeente huis te Meerlo. Beroepen tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden inge steld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 29 juli 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Zaterdag zijn 23 Venrayse gehandi capte kinderen teruggekeerd van 'n korte vakantie op boerderij De Nieu we Koningshoeve te Grashoek. Dat was dan voor de 5e keer dat deze kinderen middels de Oudervereni ging voor het Zorgenkind afd. Ven ray daar op kamp konden gaan. Boerderij De Nieuwe Koningshoe ve is eigendom van de familie Hoo- gendoom, en biedt per jaar zo'n 10 weken lang aan groepen gehandi capte kinderen onderdak voor een fijne vakantie. Met medewerking van allerlei ver enigingen en met steun van Het Zorgenkind is hun boerderij aange past aan het verblijf van deze kin deren. Bijna alle ruimten van de boerderij kunnen door de bezoeken de kinderen gebruikt worden. Zo zijn, de koeienboxen ingericht als toileten, de paardestal als keuken en de kalverstal als staf-hut. De algehele leiding van deze va kantietrip van de Venrayse kinde ren berust bij mevrouw Peeters uit Ysselsteyn geassisteerd door mej. Carla Derks. Trouwens Ysselsteyn draagt 't Zorgenkind een warm hart toe. Zo bracht woensdag de pony club uit Ysselsteyn een bezoek aan deze kinderen en stelden hen in de gelegenheid een ritje te maken. Donderdagavond kwam de Boere- kapel uit Ysselsteyn onder leiding van de heer van 't Hoff er een ge zellige muzikale uitvoering geven. Tot slot vervaardigde mevrouw Merckx uit Ysselsteyn voor elk van de kinderen een knuffel teddybeer waar ze allemaal reuze mee in hun schik waren. Het vereist telken jare van de organisatie veel moeite de kinderen zowel binnens- als buitenshuis bezig te houden. De aktiviteitenvan de kinderen stonden dit jaar in het te ken van. de Bereboot, een bekende t.v.-serie voor de jeugd. De gehele verblijfsruimte was dan ook ver sierd met tekeningen van deze serie. Op de dag van hun vertrek wer den de ouders die hun kinderen kwamen afhalen nog verrast op een toneelstukje dat zij tijdens hun ver blijf in Grashoek ingestudeerd had den. De Werkgroep Sport van de wijk raad Brukske gaat, als alles lukt, in september starten met twee aktivi teiten. A: de sport-instuiven; hieronder wordt verstaan het geven van gele genheid tot sportief bewegen onder leiding van sport- en spelleiders zon der direkt kompetitie-element. Spor tief bezig zijn en elkaar ontmoeten staan bij deze aktiviteit voorop. Als tijd denkt men aan de zater dagmorgen van 10-1 uur, eenmaal per 14 dagen in de sportzalen bij het winkelcentrum de KIOSK. Bij deze aktiviteit gaat het er vooral om de mensen te bereiken van 17 jaar en ouder die door hun werk of anders zins niet aan sportbeoefening toeko men. Er is een open aanbod van al lerlei sport- en spelmogelijkheden en de deelnemers kunnen zelf bepalen wat er tijdens de instuifmorgens gaat gebeuren. B: de gerichte sportgroepen; hier onder wordt verstaan het in groeps verband beoefenen van een bepaal de sport, b.v. volleybal, basketball, e.d., onder leiding van sport- en spel leiders. Bij deze aktiviteit is reke ning gehouden met de mogelijkheid om eventueel kompetitie te gaan spelen. Wat de leeftijd van de deel nemers betreft denkt men bij deze groep aan dezelfde leef tij ds-kate- gorie als voor de sportinstuiven en wij denken aan 1 avond per week per soort sport als tijd waarop dit kan gebeuren. Voor de praktische uitvoering van deze aktiviteiten heeft de werkgroep Sport dringend behoefte aan men sen uit het BRUKSKE die bereid zijn een stukje van het organisatori sche werk op zich te nemen. Als u daar zin in heeft, kimt u zich aan melden bij de leden van de Werk groep: Dhr. T. Schleepers, Verdistr. 44; Dhr. W. Smits, Bachstraat 37; Dhr. B. van Elswijk, Cellostraat 35. Het ligt in de bedoeling in augus tus met de mensen die zich melden een vergadering te beleggen om ver der met elkaar over deze zaak van gedachten te wisselen. De werkgroep Sport rekent op u! A.s. zaterdag 30 juli organiseert buurtvereniging St. Jozef, weer het jaarlijkse uitstapje voor de jeugd van haar leden. Ditmaal gaat de reis naar Ouwehands Dierenpark in Rhenen, waar de jeugd zich een hele dag tegoed kan doen aan het bezich tigen van de vele soorten dieren, maar zich bovendien kan uitleven in de grote speeltuin. De bus vertrekt 's morgens om acht uur vanaf Th. Arts, Noordsin gel 15. Men wordt verzocht ook op tijd aanwezig te zijn. Dat dit jaarlijks terugkerend uit stapje voor de jeugd al zovele jaren kan worden georganiseerd, is te dan ken aan de geweldige inzet van ve len, maar ook aan diegenen die hier voor een financieel steentje bijdra gen. Hopenlijk zijn de weergoden ons goed gezind, want de jeugd kijkt reikhalzend naar deze trip uit. VRIJDAG 29 JULI OPTREDEN VAN: JOHN OTWAY en WILD WILLY BARRETT Dit sensationele Engelse duo be gint de laatste tijd behoorlijk op gang te maken in Engeland. Daar werd intussen ook de eerste l.p. op genomen, o.Lv. niemand minder dan Pete Townsend van de WHO. Deze l.p. werd in Engeland juichend ont vangen, en ook zeer goed beoordeeld door de muziekkrant „Oor". Live schijnen de heren er een ge weldige show van te maken. De mu ziek doet vooral denken aan Lou Reed. De Nederlandse toemee van John Otway en Wild Willy Barrett start heden vrijdag met een optre den in „De Brak", aanvang 21.00 uur. «li Summers 2*9 ^2sr|98 1 250 gr g. glorie chocolade pasta MARKT jan finders Zuidsingel 18 Zandstraat 61 Stationsweg 39 Kloosterstraat 15 Steenstraat 30 Kloosterhof

Peel en Maas | 1977 | | pagina 9