GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Wijkvoorzieningen vergen groot bedrag in de in Vijf dagen geen bus in Brukske Tijdelijke afsluiting kruispunt Zuidsingel Brukske Lindenstraat COLLECTEKALENDER voor augustus BEKENDMAKING BEKENDMAKING BEKENDMAKING HINDERWET 1 i*i| In het afgelopen jaar is in verschillende kerkdorpen het een en ander gedaan aan het realiseren en optimaliseren van be staande gemeenschapshuizen. We behoeven slechts te den ken aan de gemeenschapsruimte in de nieuwe basisschool te Oirlo en de verbetering van het Oirlose Jeugd/gemeenschaps huis; de renovatie van het jeugdhuis in Heide tot jeugd/ge meenschapshuis en in Castenray de afwerking van de laatste fase verbetering parochiehuis. Niettegenstaande dat bestaat er nog een duidelijke achter stand met name in de Venrayse wijken Veltum en Brukske. Nu deze beide wijken praktisch geheel voltooid zijn, lijkt het het gemeentebestuur noodzakelijk om te komen tot het reali seren van definitieve wijkcentra. Gezien de afwijzende houding van het ministerie van C.R.M. ten opzichte van subsidiëring van wijkcentra in wijken van de ze grootte, wordt in de investeringsnota over de jaren 1977 t.m. na 1980 rekening gehouden met een groot gemeentelijk aandeel bij de uiteindelijke realisering van deze wijkcentra. De hoop is evenwel gevestigd op een D.A.C.W. subsidie. In Venrays nieuwste woonwijk Brukske nadert de afwerking van het centrumgedeelte haar voltooiing. De nadruk van de bouwactiviteiten kan daardoor worden verlegd naar het leefbaar maken en houden van de wijk. De aanwezigheid van de nodige sociaal/culturele voorzieningen is volgens het gemeentebestuur daar bij een niet te geringe voorwaarde. Mede omdat in de praktijk blijkt, dat het huidige voorlopige wijkcentrum veel te weinig ruimte en mogelijk heden biedt, wordt realisering van een nieuw onderkomen op korte ter mijn noodzakelijk geacht. In ver band met het feit, dat een werk groep ter voorbereiding hiervan reeds geruime tijd aktief is, acht het gemeentebestuur' de start van de werkzaamheden dn 1977 haalbaar. WIJKCENTRUM VELTUM Ook in de woonwijk Veltum is er sprake van een vergelijkbare situa tie met wijk Brukske. Mede door het werk van de werkgroep, die hier met de voorbereiding bezig is, is onlangs een voorlopig wijkcentrum In gebruik genomen. Volgens het ge meentebestuur staat het buiten kijf, dat gezien het karakter van dit wijkcenrum er snel een definitief wijkcentrum in Veltum zal moeten komen. Odk voor dit project wordt een mogelijke start van de werkzaam heden in 1977 haalbaar geacht. WIJKCENTRUM LAND WEERT In <^e periode van 1 t.m. 5 augustus a.s. zal in verband met het aanleggen van de nieuwe kruising het kruispunt Zuidsin- gel-Brukske-Lindenstraat voor alle verkeer worden afgesloten. Dat betekent vijf dagen ongerief voor de bewoners van Brukske omdat men deze woonwijk dan alleen nog maar via de Henri Dunantstraat per auto, fiets of brommer kan verlaten of inkomen. Bovendien zal Brukske die vijf dagen verstoken zijn van openbaar vervoer, omdat ook de bus de wijk niet in kan. Het gemeentebestuur is zich zeer wel bewust van het ongerief dat de Brukske-bewoners wordt aangedaan. Er zal alles aan worden gedaan om de last tot een minimum te be perken. Van de andere kant vraagt het gemeentebestuur alle begrip en medewerking van de bewoners tijdens de komende vijf moeilijke dagen. Vanaf de eerste opzet van het be stemmingsplan Landweert wordt re kening gehouden met het realiseren van sociaal/culturele voorzienïgnen. De situatie in andere wijken heeft duidelijk aangetoond, dat een wijk centrum een van die voorzieningen is. In dit stadium van voorbereiding van het bestemmingsplan is nog weinig concreets te zeggen, vandaar dat in de investeringsnota hiervoor een post pro memorie is opgenomen. GEMEENSCHAPSHUIS OOSTRUM In Oostrum bestaat reeds langer de noodzaak tot het uitbreiden van het huidige gemeenschapshuis. Mede door de plannen tot het rea liseren van een nieuwe kleuter/ba sisschool, kan binnen afzienbare tijd aan het grootste probleem het De oude (bestaande) Zuidsingel blijft open vanaf de Leunseweg tot aan dè Lindenstraat. Via de Linden- straat en de Eikenlaan kan men dan weer 'komen op de Oostsingel en vandaar op de Henri Dunantstraat. Om van de Henri Dunantstraat op het openblijvende gedeelte van de oude Zuidsingel te komen wordt moeilijker, omdat er die vijf dagen eenrichtingsverkeer wordt ingesteld voor de Lindenstraat en de Eiken laan. EENRICHTINGSVERKEER Het gedeelte van de Lindenstraat, ontbreken van vergaderruimte enigszins tegemoet worden gekomen. Met het oog hierop zullen twee semi-përmanente lokalen, gelegen op zeer korte afstand van het gemeen schapshuis, ter beschikking worden gesteld. Daarnaast blijft echter wel de noodzaak bestaan om het gemeen schapshuis uit te breiden o.a. door vergroting van de zaal. garderobe, keuken, etc. Als gemeentelijk aandeel is voor 1977 een uitgave van 110.000,op de investefiiisstaat opgenomen. 15-20 auustus: Collecteperiode van Ziekentriduum Venray (plaatselijke aktie). 28/8-10 september: Collecteperiode van Koningin "Wilhelminafonds. Alleen voor deze akties is een col lectevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. gelegen tussen de Zuidsingel en de Eikenlaan wordt afgesloten voor alle verkeer vanuit de richting Oude Oostrumseweg en gaande in de rich ting van de Zuidsingel (Brukske). Het gedeelte van de Eikenlaan, gelegen tussen de Lindenstraat en de Zuidsingel wordt afgesloten voor alle verkeer, komende vanuit de richting Zuidsingel en gaande in de richting van de Lindenstraat. PARKEERVERBODEN Terwille van de verkeersveiligheid in deze straten tijdens die vijf da- Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 20 juli 1977, nr. 1163 waarbij in verband met het houden van motorwegwedstrijden op de Ysselsteynseweg, de Heidseschool- weg en de Groeneweg de volgende verkeersmaatregelen zijn genomen: Voor zaterdag 20 augustus 1977 van 9.00 uur tot 17.00 uur en voor zondag 21 augustus 1977 van 10.00 uur tot 18.30 uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toelaten respectievelijk noodzakelijk maken: I. door plaatsing van borden II van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de volgende wegen c.qq. weggedeelten in beide richtingen te sluiten voor alle verkeer behalve voor voetgan gers: a. de Ysselsteynseweg, vanaf de Rouwkuilenweg tot aan de Heid- seweg; b. Volen; c. de Heidseschoolweg; d. de Groeneweg; e. de Rouwkuilenweg voor wat be treft het gedeelte tussen de Ys selsteynseweg en Deurneseweg; II. door plaatsing van borden 27 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de volgende wegen c.q. weggedeelten in beide richtingen te sluiten voor voetgangers: a. de Ysselsteynseweg, vanaf de Groeneweg tot aan de Heidse- weg; b. de Heidseschoolweg, vanaf de Heidseweg tot aan de Groene weg; gen wordt tijdelijk het parkeren ver boden: aan de oostzijde van de Linden straat voor wat betreft het ge deelte tussen de Zuidsingel en de Eikenlaan en aan de zuidzijde van de Eiken laan voor wat betreft het gedeel te tussen de Lindenstraat en de Zuidsingel. BUSHALTE VERVALT Een voor de bewoners van Bruks ke wel zeer vervelende omstandig heid is, dat ook de bussen van de Zuid-Ooster ,die de stadsdienst ver zorgen niet meer via het 'kruispunt Zuidsingel-Brukske-Lindenstraat in de woonwijk kunnen komen van 1 t.m. 5 augustus. Daarom komt de bushalte in Brukske tijdelijk te vervallen. Daar voor in de plaats voor deze vijf da gen een nieuwe bushalte aan de Pla taanstraat, hoek Acaciastraat. De bus rijdt dan vanaf de Leunse weg, via de Acaciastraat naar de halte in de Plataanstraat om dan via de Zuidsingel en de Leunseweg naar het centrum te rijden. Voor alle duidelijkheid nogmaals: vanaf 1 t.m. 5 augustus a.s. is de Henri Dunantstraat de enige toe gangsweg naar en uitvalsweg van Brukske. c. de Groeneweg, vanaf de Heidse schoolweg tot aan de Ysselsteyn seweg; III. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het R.W. met onderborden, het parkeren te ver bieden voor beide zijden inclusief de bermen van: a. de Ysselsteynseweg, voor wat be treft het gedeelte gelegen tussen de Litsenbergweg en de Rouw kuilenweg; b. de Rouwkuilenweg voor wat be treft het gedeelte tussen de Potte- venweg en de Ysselsteynseweg; ontheffing te verlenen van de on der I en II van dit besluit genoem de maatregelen aan hen die woon achtig zijn aan of van wie redelij kerwijs kan worden aangenomen dat zij noodzakelijk gebruik moeten maken van de wegen c.q. wegge deelten waarvoor de verkeersmaat regelen gelden, een en ander voor zover het gebruik maken van de ontheffing, gelet op de te houden wedstrijden, zonder gevaar kan ge schieden. De aandacht van belanghebben den wordt er cp gevestigd, dat tegen hun besluit beroep kan worden in gesteld binnen dertig dagen na de dag dat het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin in gediend moet worden. Venray, 21 juli. 1977 Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij hun besluit bekend van 20 juli 1977, nr. 1166 waarbij in verband met de uitvoe ring van werkzaamheden aan de Zuidsingel met ingang van 1 augus tus t.m. 5 augustus 1977 de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen zijn opgenomen: I. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens: a. het gedeelte van de Lindenstraat, gelegen tussen Zuidsingel en Eikenlaan, te sluiten voor alle verkeer komende vanuit de rich ting Oude Oostrumseweg en gaande in de richting van de Zuidsingel; b. het gedeelte van de Eikenlaan, gelegen tussen Lindenstraat en Zuidsingel, te sluiten voor alle verkeer komende vanuit de rich ting Zuidsingel en gaande in de richting van de Lindenstraat; II. door plaatsing van borden 49 het parkeren te verbieden: a. voor de oostzijde van de Linden straat, voor wat betreft het ge deelte gelegen tussen Zuidsingel en Eikenlaan; b. voor de zuidzijde van de Eiken laan, voor wat betreft het ge deelte gelegen tussen Linden straat en Zuidsingel. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit is gepu bliceerd beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray, 21 juli 1977 Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis htm besluit van 20 juli 1977, nr. 1162, waarbij, in verband met de jaarlijkse kermis in Venray-kom, de volgende verkeersmaatregel is ge nomen: I. voor het tijdvak van woensdag 3 augustus 1977 1800 uur tot en met donderdag 11 augustus 1977 18.00 uur, of zoveel korter of langer als de omstandigheden het toelaten dan wel noodzakelijk maken: 1. door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen behalve voetgangers: a. de Schoolstraat, voor het gedeel te gelegen tussen de naamloze weg vóór de schouwburg en het Hen seniusplein b. de rijbanen en de pleinen deel1 uitmakende van het Hensenius- plein; 2. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van' genoemd reglement het gedeelte van de Mer- seloseweg tussen Jan Hensenstraat en Kempweg te sluiten voor alle verkeer, behalve voetgangers, in de richting van het Henseniusplein; 3. door verwijderen van de on- derborderi, behorend bij bord 49 van bijlage II van genoemd reglement, op de Grote Markt een algeheel par keerverbod in te stellen; II. voor het tijdvak van zaterdag dag 10 augustus 1977, dagelijks van 6 augustus 1977 tot en met woens- 15.00 uur tot 24.00 uur, of zoveel korter of langer als de omstandig heden het toelaten dan wel nood zakelijk maken, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van eerder genoemd reglement te sluiten in bei de richtingen voor alle verkeer: a. de Hofstraat, voor het gedeelte gelegen tussen de Julianasingel en de Grote Markt; b. de Patersstraat; c. de Henseniusstraat; d. de Schoolstraat; e. de Grote Markt. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit beroep aantekenen bin nen dertig dagen na de dag, dat pu blicatie heeft plaatsgehad. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en bij de Commissaris van de Koningin ingediend. Venray, 21 juli 1977 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. M. Claassen. Timmermanns- weg 104, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Timmermannsweg 104, Ys selsteyn, kadastraal gemeente Ven ray sectie I nr. 110. Duitse Militaire Kerkhof, Tim mermannsweg, Ysselsteyn, om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en dn werking houden van een propaangasinstallatie voor huishoudelijk gebruik. Adres inrich ting: Timmermannsweg, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 2467. P. Martens, Albionstraat 32, Leunen, om vergunning tot het uit breiden van een handboogschiet baan annex een luchtbuksschiet baan. Adres inrichting: Albionstraat 32, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 825. A. Willemssen, Castenrayseweg la, Oirlo, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Casten rayseweg la, Oirlo, kadastraal ge meente Venray sectie R nr. 184. P. Dekkers, Paardekopweg 11, Ysselsteyn, om vergunning tot het uitbreiden van een rundveehouderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Paardekopweg 11, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray, sectie I nr. 206. H. Weys, Steegse Peelweg 51, Leunen, om vergunning tot het uit-; breiden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Steegse Peelweg 51. Leunen, kadastraal ge meente Venray sectie N nr. 358. J. Claes, Volen 1, Heide, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij en een rundveehouderij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Volen 1, Heide, kadastraal gemeente Venray sectie Nr. 204. J. Peeters, Lollebeekweg 32, Castenray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in' werking houden van een varkens fokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Lollebeekweg 32, Castenray, kadas traal gemeente Venray sectie P nr. 160. Th. Voesten, Rouwkuilenweg 16, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en een herstel- inrichting van grasmachines en pom pen waarbij electromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk ver mogen van meer dan 2 pk. Adres in richting: Rouwkuilen weg 16, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray, sectie M nr. 426. M. van de Winkel, Spurkt 12, Smakt, om vergunning tot het uit breiden van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Spurkt 12, Smakt, 'kadas traal gemeente Venray sectie A nr. 2318. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bexendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 17 augustus 1977 om 15 uur ten gemeentehuize, Maasheseweg 1, Venray. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen: b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 29 juli 1977 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vervolg Gemeentepraat volgende tekstpagina. pavanesjRA' brukske kVANESlR' nOSTRUMSEWE-' ^A-MBpy oostrumseweg ^MBÖSTRAAi KIOSK H.LEGE BRUKSKE BRANDWEERKAZERNE

Peel en Maas | 1977 | | pagina 7