Kerkel i jke d iensten VAMOS A VER JUM Merselo Grote Kerk Yenray Parochie Paterskerk Kerk Brukske 't Zonnelied Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Yredepeel Rectoraat Smakt Denk aan uw buren Venrays Mannenkoor Drank in de man laat je rijden! Geslaagde Wielerronde Overloon van 31 juli t.m. 6 augustus 1977 Achttiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Wim Driessen vwg. de buurt Sjeng Swaghoven. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. An na en Sjang Zeegers; 9.30 grego riaanse hoogmis, int. José Kremer- Vullinghs Toos Bouten vwg. de oude buurt; 11.00 nederlandse hoog mis, int. overl. ouders Basten-Bo- nants Dokter van den Homberg; 18.00 gelezen mis, int. ouders de la Roy-van den Akker vwg. buurtver St. Jozef. Maandag; 9.00 Gerard Gooren; 19.00 Peter Bisschops. Dinsdag: 9.00 broeder Plechelmus; 19.00 ouders Wismans Hein van Son en overl. fam. Woensdag: 9.00 Harrie Martens; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gos- sens Henricus Oudenhoven, echtg. en kinderen. Donderdag: 9.00 voor de gelovige zielen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.00 uur wordt de zie kencommunie rondgebracht. 9.00 u. Martin Litjens en Petronella Vosse- len als sticht. Jun van Hoof; 19.00 Gerardus Swinkels en overl. fam. Wim Driessen vwg. de buurt. Zaterdag: 9.00 Jos C. M. Neeteson overl. fam. Jacobs-Arts; 19.00 Hen ricus Wismans en Petronella Poels als sticht. Jan Schwachöfer St. Odastraat overl. fam. Voermans- Peeters en zoon Jozef. Huwelijk: Lea Creemers. Merselo en Jan v.d. Berg, Westerbeek. Crèche 11.00 uur: Hetty de Bruyn en Kitty van der Weiden. Akolieten: Zaterdag 30 juli: 19 uur Jacque line Clephas en Huub Janssen. Zondag 31 juli: 8 uur Wilma Mae- sen en Inge v. d. Zwaan; 9.30 Willy v. d. Vorle en Mary Pelzer; li uur T. Verbeek en W. Bistervels. Misdienaars: Zondag: 18 uur Mark Tijssen en Peter v. d. Zwaan. Maandag, dinsdag, woensdag: 9 u. Eric van Gerven en Loes Houben; 19 uur Mandy Frankefort en Marcel Hanen. Donderdag, vrijdag zaterdag: 9 u. Maurice Frankefort en Leon Nelis- sen. Vrijdag: 19 ur Marcel van Klink en LUian Stoffels. Zondag 31 juli: H. Missen 7.30, 9.00, 10.15 Hoogmis. 11.45, 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en onmiddellijk na de avondmis gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Ben Franssen en overl. fam. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Karei Hendriks; 10.15 Christina Halmans-Theelen; 11.45 Piet Stoks (v.w. buurtgenoten); 18.00 tot zekere intentie. Maandag: 8.00 voor vader en kin deren en cfcrerl. moeder; 19.00 Lam- bertus de Lauw en zoon Peter. Dinsdag: 8.00 Mathilde Wasser; 19.00 Wim van den Munckhof. Woensdag: 8.00 Constant Rojer; 19.00 Petronella Derks-Huismans. Donderdag: 8.00 t.e.v. de H. Geest; 19.00 Martien Janssen en Noud van Lin. Vrijdag: 8.00 Selida Virginia Rojer; 19.00 Gezinsmis; tot zekere intentie. Zaterdag: 8.00 Constant Rojer. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jeroen Comelis- sen en Peter Schoenmakers. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Jos Claessens; 9.00 Eric Arts en Geert Claes; 10.15 Henk Jansen en Johnny Smits; 11.45 Leo Jansen; 18.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenmakers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Alfons Pirlo, Gerard Schoenmakers; 19.00 Geert Claes, Jacques Smetsers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Johnny Philipsen, Edgar Jansen; 19.00 Eric Arts, Marcel Philipsen. Zaterdag 30 juli: Euch. viering om 19.00 u. Geen kindercrèche. Intentie: voor Pater Koenen, overleden zus en familie. Misdienaars: Frank Peters en Ivo van Ham. Kollektanten: Udo en Robert Engelke. Zondag 31 juli: Euch. viering om 11.00 uur. Kindercrèche. Intentie: voor Wim van den Munckhof en overleden familie. Misdienaars: Mar cel Bems en Louis Stoer. Collectan ten: Mark Pelzer en Jackie van Hel mond. Achtiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. moeder Gertruda van Hoof- Hoex. Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Johannes Smits; 9.00 leesmis voor Mevr. Kurijsen-v. d. Putten; 10.00 hoogmis voor overl. Helena Schob- ben-Frederiks. Nederlandse gezan gen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Paula van Huët-Bongers (fam. H.); 18.30 avond mis voor overl. ouders Vollenberg- Arts. Maandag: H. Alfonsa Maria di Li- guori, bisschop en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. Theodorus Luij- pers (Kaartclub); 19.00 avondmis voor overl. familie Aben-Baeten. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Antcon Derks; 19.00 avondmis voor overl. familie Emonts-Klaassen en weldoeners. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Annie Arts-Renkens; 19.00 avondmis voor overl. Martina Vervuurt-Evers en zoon Theo. Donderdag: H. Pastoor van Ars. 8.00 leesmis voor overl. familie Ma- dou-Klaassen; 19.00 avondmis voor overl. familie Custers-Cuppen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders Tijssen-Joosten; 19.00 avond mis voor overl. familie de Haart- Creemers. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Paula van Huët-Bongers (bejaarden ver.); 19.00 avondmis voor overl. Herman van Ass. Mededeling: Zondag, onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak hij de kerk (Whistlerstr. 3). Leidsters aanwezig. Akolieten- en Mis di e n aarsl ij s t voor de week van 31 juli: Zondag: 8.00 J. Ingenpas, E. Fran ken; 9.00 F. de la Roy, M. Cavis; 10.00 M. Dicker, J. v. d. Weiden, T. Aben; 11.30 T. Houwen, M. Barten; 18.30 H. Willemse, H. Litjens. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 C. Kellenaars, M. v. d. Heuvel; 19.00 B. Franssen, E. Willemse. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 A. Teffer, T. Achten; 19.00 R. Beer- kens, T. Urselman.' Zondagmorgen half tien viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert, dat wordt bediend door Ds. Heine. De eerste kollekte is bestemd voor de diakonie, de tweede voor de kerkvoogdij. Daarna gaat Ds. Heine om elf uur weer voor in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. Daar is de extra-kollekte bestemd voor het diakonaatsprojekt. Tijdens de kerkdienst in, Venray kinderoppas. 30 juli - 7 augustus Zaterdag 30 juli: 19.00 uur Wim Emons; uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 overl. fam. Janssen- Arts; 10 uur overl. fam. Derks- Ewals (Herenkoor). Maandag: 9 uur Theo Camps en Anna Verhoeven. Dinsdag: 9 uur overl. fam. Ver- heijen-Michels. Woensdag: 9 uur tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9 uur overl. fam. Ven- nekens-V erschuren. Vrijdag: 9 uur overl. fam. Loonen- van Rens. Zaterdag: 19 uur Pierre Vande- venne; Hubertus Linskens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag 30 juli: 19 uur Leon Derks- Frank Vandevenne. Zondag: 8.30 Antoine Janssen; 10 uur Marcel Derks, Jan Peeters. Maandag, dinsdag, woensdag: 9.00 Antoine Janssen, Marcel Derks. Donderdag, vrijdag: 9 uur Leon Derks, Jan Peeters. Zondag: 19.00 gez. H. Mis Gertru da Arts-Poels en overleden ouders Wennekers-Janssen. Zondag: 8.30 H. Mis st. overleden familie P. Duijkers-Poels; 10 uur Hoogmis maandd. Karei Hesen. Maandag: 19.00 gez. H. Mis st. An na Louisa Bos. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 19.00 gez. H. Mis st. Peters-Swinkels, Anna Bouten en Peter Lemmen. Donderdag: 19.00 H. Uur en gez. H. Mis st. Gerardus Friesen en Anna Kemmelings. Vrijdag: le vrijdag v. d. maand, toegewijd aan de verering H. Hart van Jezus. 19.00 gez. H. Mis Mart. Rongen en Gertruda Heidens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mnd. Joseph Baten. Achttiende zondag door het jaar. Misdienaars: Peter en Roger Weys: Johnny Reynders en Mark Donders; Hoogmis: William Steeghs en Jan Vollenberg. Zaterdag: 19.00 overl. fam. (P.). Zondag: 8.00 Truus. Smits-Janssen; 10.00 Jos Geerets. Maandag: 8.00 Josephina Seykens- Collin. Dinsdag; 8.00 overl. fam. Verhoe ven-Hoeben. Woensdag; 8.00 Gezinsmis int. of feraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. Tie- len-Tielen-Smits. Vrijdag: Eerste vrijdag. H. Hart. 8.00 ter ere van O.L. Vrouw. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Reyn ders-W ey s-Heldens. Achtiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm, als jrd. voor Gerard Willemse. Zondag: 8'.00 lsm. v. Antoon van Cuijck; 10.00 hgm. v. Eduard Assel- berghs en echtgenote; 11.15 lsm. als jrd. voor Gerard Jenniskens-Vis- sers. Maandag: 7.30 lsm. voor fam. Loo- nen-van Rens; 18.30 lsm. voor overl. fam. Peeters-Martens; 19.00 lsm. v. Hendrik Philipsen; 19.30 weekd. v. Antoon van Dijck. Dinsdag: 7.30 lsm. voor overl. fam. Claessens-Gussen; 18.30 maandd. v. Petronella Emons; 19.00 maandd. v. Herman v. Leipsig; 19.30 lsm. v. An toon van Dijck (vanw. de buurt). Woensdag: 7.30 gest. jrd. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loo- nen; 18.30 maandd. v. Leo Cox en overl. fam.; 19.00 maandd. v. Chris Gooren en echtgenote; 19.30 maandd. v. Johanna Litjens-Keijsers. Donderdag: 7.30 lsm. v. Gertruda Claessens-Gussen, echtgenote overl. kinderen;-18.30 lsm. v. Antoon van Dijck (vanw. kaartclub); 19.00 lsm. v. overl. fam. Gommans-Kus- ters; 19.30 maandd. v. Teng Man- ders. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. Jozef Croijmans, echtge note en Martin Croijmans; 1830 maandd. v. Jan Loenen-Lemmen; 19.00 lsm. v. Elly Loonen en Elly van Berlo; 19.30 lsm. voor Jozef Litjens (vanw. fam. Lucassen). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Johanna v. Kempen-Lochtens. Misdienaars: 7.30 Th. v. Kempen; 18.30 R. Cornelissen; 19.00 W. van Meijel; 19.30 Tj. Jenniskens. Akolieten: 8.00 K. Theunis; 10.00 A. Rientjes, P. Verstappen, R. en H. Cornelissen; 11.15 G. Voermans en H. van Rhee. Zondag 31 juli 18e zondag door 't jaar. Zaterdagavond: 7 uur Hgm. zal. Hein van Son en overl. fam. Zondag: 8.30 lsm. overL fam. Tak- ken-Nabuurs; 10 uur Hgm. zal Peter Joh. Ewals, echtg. en fam.; 11.30 voor geestelijk en tijdelijk welzijn paro chie. Maandag: tot bijz. intentie. Dinsdag: tot bijz. intentie. Woensdag: tot bijz. intentie. Donderdagavond om 7 uur lsm. overl. fam. Heldens-v. Neerven. Vrijdag: eerste vrijdag van[ de maand, toegewijd aan H. Hart van Jezus. Om 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur H. Mis voor Priesterroepingen; 's avonds om 7 uur Hgm. overl. fam. Fleurkens. Akolieten voor 31 juli: M. Clas sens, Sj. Classens en P. Weys. Achttiende zondag door het jaar, 31 juli 1977. Zondag: H. Mis t.b.i.; 10 uur Hoog mis voor het rectoraat. Akolieten: Jan Janssen van de Heidseweg en Peter Spee. Misdienaars van de week: Edward Gielens en Geert Koonings. Maandag: H. Alfonsus Maria de Liguori, bisschop en kerkleraar. 8 u. H. Mis voor de overleden ouders En- gelbertus Michels en Josephine Kersten. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Lowie van Osch en Cato Rambags. Woensdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid t.b.i. van de familie Camps. Donderdag: H. Pastoor van Ars. 8 uur H. Mis voor de overleden fa milieleden Fleuren-Ewals. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis t.z.i.; 14.00 plech tige Huwelijkshoogmis voor het bruidspaar Martha Peeters en Wim Verhees. Zaterdag: Gedaanteverandering van de Heer. 8 uur H. Mis; 19.30 il Avondmis voor de overleden vader Sef Janssen v.w. de buurt. 18e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 lsm. v. Peter Joh. Philipsen; 10.00 H. Mis voor zekere intentie; 11.30 H. Mis voor Jacobus Janssen. Maandag: 8.00 lsm. voor Piet Ver- heyen en Maria Litjens. Dinsdag: 8.00 lsm. voor Willem Vollenberg. Woensdag: 8.00 lsm. voor Marinus van Dijck. Donderdag: 8.00 lsm. voor Frans Horrevoets best. door de fam. Voogd. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis t.e.v. H. Hart van Jesus voor de overl. fam. Ver stappen-Vervoort. Zaterdag: 19.00 gesticht jaarg. v. Gerardus Vergeldt. Misdienaars: zaterdag Robert Ste vens en Franci v. d. Hof; zondag: 8.30 Henk Stiphout en Eugene Lin- ders; 10.00 Peter en Leo van Soest; 11.30 John Michels en Willy Hen driks. 18e zondag door het jaar. 31 juli. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Antoon Egelmeers. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. ouders; 10.00 Hoogmis voor Peter Gerardus Michels en Petronella Poels; 1.30 H. Mis voor de paro chie. Maandag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Michels-Rongen. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Eg- bertus Beckers en Petronella Klaas- sen. Woensdag: 800 gez. H. Mis ter ere van O.L. Vrouw vw. Lourdesliefde- werk. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor Wiel de Rijck en E.Z. Thadea Ver- linden. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis ter ere van H. Hart voor hen die geofferd heb ben. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Johannes Muysers. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: M. Kessels, Tw. Stiphout; ,10.00 J. Eyssen, A. Engels; 11.30 P. Jacobs, J. Noyen. Kollektanten: zaterdag v. Cuijck - Emonts; zondag 8.30 v. Cijck - Hen- drix; 10.00 M. v. Hoof - Ewals; 11.30 J. v. Hoof - Arts. Zaterdag 30 juli: 19.30 avondmis tot int. van fam. Bol-Joosen. Zondag: 10 u. Hoogmis tot int. van fam. Huijs-van Enckevort. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: t.b.i. Dinsdag: v. d. zielerust van G. Janssen. Woensdag: v. d. zielerust van Jac. Lucassen. Donderdag: v. (L zielerust van G. Janssen namens buurt. Vrijdag: EERSTE VRIJDAG. 8 u. H. Mis t.e.v. H. Hart; voor de ziele rust van Maria Hakvoort en Thea van Bakel. Zaterdag: 19.30 avondmis voor de zielerust van T. Botden. Zaterdag 30 juli: 19.00 Avondvie ring voor genezing van een ernstige zieke. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor fam. Smits-Zegers, Frans Bo- nants en Wilhelmina Wetterhahn; 10 uur Hoogmis voor de overleden ou ders Philipsen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. Berden. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef en tot inten tie van Pater Ludovicus Ritzen. Donderdag: 8.45 H. Mis voor overl. fam. Goossens. Vrijdag: 8.45 H. Mis in de Jozef kapel t.e.v. het Heilig Hart. Eerste vrijdag Ziekenkommunie. Huwelijk: Frans van der Heyden en Riek van óerven. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de la hambre: a las once y CUARTO Misa en nuestra capilla, Overloon- seweg 2, por el descanso etemo de Carmen Wasadua Hermoso, en el sesgundo aniversario de su falleci- miento, de la parte de sus hij os en Tegelen. La colecta es para ayudar a aquellos que sufren hambre en nuestro tiempo de abundancia. El hambre es hoy una de los problemas mas graves y urentes de la humani- dad. Es una calamidad social, efecto y causa de la miseria en que viven 1.500 millones de seres humanos en el mundo. Después de la Misa reu nion en la casa del padre Juan. NOTICIAS CULTURALES La Embajada en La Haya edita una hoja informativa sobre posibili- dades de comprar economicamente un p'iso en Espana. Lean muy bien la hoja sobre 'Ir a la Escuela en Ho- landa'; esta hoja existe en la oficina dei padre Juan lenguas también en la lengua de su amigo portugués, italiano, turco etc. Las personas que no tengan permiso definitiva de tra- ba jo, tienen que solicitarlo todos los anos por mediación de formularios e speciales a tal fin. Es aconsejable que cuando se desea solicitar el per miso definitivo, se haga constar cla- ramente en los mencionados formu larios, porque de no hacerlo asx se corre el riesgo de tener que esperar un ano mas. A aquellos que tal vez circulan sin haber pagado su im- puesto de circulación sirva este aviso: es casi imposible que la poli- cia no coja a aquellos que circulan sin haber pagado su impuesto. El ano pasado se impusieron 450.000 multas por no haber pagado dicho impuesto. Hasta la vista el domingo proximo en la casa del padre Juan! Vele mensen, die in de voorbije heerlijke zonnige avonden in hun tuintjes zaten te genieten, na vaak een drukke werkdag, werden in de avonduren gestoord omdat anderen hun radio zo hard hadden staan dat de lust om te genieten hun verging. Het regende tijdens de ware zomer avonden bij de politie klachten, en vele malen moesten de politiemen sen him overredingskracht gebruiken om de rustverstoorders in te laten zien dat de muziek te hard stond. De afdeling openbare orde en veiligheid is diverse malen op pad geweest om het geluidsvolume te meten en het bleek dan dikwwijls dat het maxi mum toelaatbare volume met 100% overschreden werd. De laatste jaren zijn ook in Ven ray erg in zwang gekomen de z.g. tuinfeesten en geslaagdenavondjes. Ook het barbequen is iedereen van harte gegund, maar waarom moet dan de muziek zo hard staan. Het is in Venray nog net niet zo ver ge komen dat verbaliserend moest wor den opgetreden, maar wel kregen diverse mensen de boodschap dat bij herhaling een procesverbaal zou worden opgemaakt. Wij hebben ons, nu de warmtegolf voorbij is, gewend tot de gemeente politie en een woordvoerder daar van bevestigde ons dat met het da len van de temperatuur, de klachten zijn verdwenen. Of men bang is voor herhaling? Dat weet men nooit van tevoren. Het hangt van diverse factoren af, bleek dan dikwijls dat het maxi- warme zomeravonden en een uur langer licht nodig de mensen uit buiten te gaan zitten, en de ramen open te gooien. Dat dan de radio harder gezet wordt om hem buiten ook te horen is begrijpelijk. Maar men vergeet dan dat buurman daar last van heeft of kleine kinderen niet kunnen slapen. Zijn de meeste klachten gerecht vaardigd? Jazeker, de meesten hadden gelijk dat ze ons belden, er was, zo is uit de onderzoeken gebleken, wel dege lijk sprake van geluidsoverlast. Wat kon de politie doen? De mensen er op attenderen dat ze in overtreding zijn en wij moeten zeggen dat wij daar sukses mee heb ben gehad. Wij zijn geen twee keer naar dezelfde plaats behoeven te gaan. Is het soms een kwestie van pes terij? Nee, het is gewoon een kwestie van niet bij nadenken. De mensen zijn vrij, hebben vakantie en het is nog te vroeg om naar bed te gaan en vergeet niet dat de jeugd graag vanuit him kamers hun muziekappa- ratuur zo hard mogelijk zet. Het gebeurt ook wel dat de ouders zelf al ingrijpen. Hinderlijk is ook als men op bal- cons van flats de muziek hard zet, daar heeft men tientallen meters plezier" van. Het is niet zo dat de overlast alleen maar in bepaalde woongemeenschappen wordt veroor zaakt. Het kwam voor in Venray- kom, evenals in de verschillende wijken. Wat is de beste oplossing? Het minder goede weer en vooral een regenbuitje 's avonds doet won deren, dan houdt men de muziek wel binnenskamers. Een beetje be grip voor de buren is in feite alles, om geluidshinder te voorkomen. Donderdag 28 juli worden de re petities weer hervat. Deze keer geen voorrepetitie, dus aanvang voor 't gehele koor om 20.00 uur in Almon- da. Ondanks ledenstop kunnen nog enkele tenoren die lid willen wor den van Venrays Mannenkoor ach op deze repetitie melden. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of Hotel Almonda, tel. 5777. Woensdag 3 aug. a.s. om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Woensdag 10 aug. geen repetitie i.v.m. de kermis. Bij verhindering graag uw afmel ding uitsluitend bij Mevr. Schroo- ten, tel. 3309, of bij Mevr. v. d. Be- kerom, tel. 3332. In de nacht "Van 20 op 21 juli moest een 28-jarige autobestuurder uit Holthees ervaren dat Venrays politie aktief blijft tegen het onder invloed van alcohol besturen van een auto. In dezelfde nacht onder vond dat ook een 29-jarige autobe stuurder uit Venray. Vrijdagnacht een 29-jarige be stuurder J. P. uit Venray; in de nacht van zaterdag de 19-jarige L. v. E. uit Overloon. Al deze bestuur ders moesten de blaas- en bloed proeven ondergaan. Daarnaast kreeg een 44-jarige autobestuurder uit Venlo, de 25-jarige, L. v. E. uit Overloon, de 32-jarige G. R. uit Ven ray en de 25-jarige L. S. uit Horst een rijverbod. De blaasproef viel de tweede keer voor hen gunstig uit, zodat de bloedproef achterwege kon blijven. Het blijkt nog altijd een dringen de zaak te zijn dat controle wordt uitgeoefend op alcoholgebruik, want het aantal processenverbaal is nog steeds stijgende. De cijfers alleen gevallen waarin procesverbaal werd opgemaakt van onderstaande ta bel, wijzen dat uit: 1976 1977 Januari 5 8 Februari (carnaval) 16 9 Maart 6 5 April 4 16 Mei 7 17 Juni 6 17 Juli 10 20 Totaal 54 92 Als men de uitspraken van de po litierechter terzake het rijden onder invloed van alcohol, de laatste maan den bekijkt, dan zou men veel kun nen verdienen als men zich na een glaasje op, laat rijden! De procureurs-generaal in Neder land hebben in hun laatste bespre king bepaald dat de rechters een ander vervolgingsbeleid zullen gaan toepassen .Er zal in vele gevallen, naast een hogere boete en het intrek- van het rijbewijs, ook onvoorwaar delijke vrijheidsstraffen worden op gelegd. Onder ideale weersomstandighe den had zaterdag j.l. de 9e wieler ronde van Overloon plaats. De pu blieke belangstelling was minder groot als andere jaren, toen de ron des op zondag werden gehouden. Om 16.15 uur werd de opening verricht door de heer A. Janssen, voorzitter van het wielercomité Overloon, welke ook het startschot loste, voor een groot aantal junioren, dat aan de start verschenen was. Het parcours was 1500 m. lang en er moesten 60 km gereden worden. Er werd hard gereden en gestreden om de eerste plaats, die tenslotte werd opgeëist door M. v. Dijk uit Some ren; 2e werd R. v. IJzendoom uit Tiel; 3e P. Stein uit Wierden. Dan volgden de veteranen die om 17.45 uur van start gingen over een afstand van 40 km. Hier werd nr. 1 H. Veenendaal uit Nieuwe-Gein; 2e B. Boom. Enter; 3e A. Hoek, Rotter dam. Hierna was er een pauze tot 20.00 uur om iedereen in de gelegenheid te stellen een H. Mis bij te wonen- Om precies 20.00 uur werd het startschot gelost voor de amateurs, die 80 km moesten afleggen. Hier ontbrandde al spoedig een felle strijd; uit de grote groep maakte zich een 5-tal renners los, die bijna de gehele rit aan kop bleven. De volgende renners wisten te zegevier ren: le H. Lunenberg, Loosbroek; 2e H. Botterhuis, Sambeek; 3e P. v. d. Kruys, Helmond; 4e H. Koot, Eind hoven en 5e werd R. van Dijk uit Someren, terwijl tot de strijdlustig- ste renner werd uitgeroepen G. Bie- ring, Uden. De Museumbokaal werd aan de winnaar van de amateurs. H. Lunen berg, uitgereikt door de heer H. van Daal .sekretaris van het Oorlogs museum. De overige prijzen werden uitgereikt door pastoor Derkinderen, wegens verhindering van burge meester van Heusden. Op vrijdag 29 juli gaan we het bos in om bosspelen te gaan doen. Iedereen van 12-15 jaar is welkom. Het begint om 7 uur en eindigt om 10 uur. Op zaterdagavond 30 juli is er een grote Rock and Roll avond voor iedereen vanaf 15 jaar. We beginnen om 8 uur en eindigen om 12 uur. Tot vrijdag of zaterdag. De leiding van JUM.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 5