00 30 jaar geleden Politierechter Gouden bruiloft in Venray VENRAY Poging diefstal auto Westsingel 54 - VENRAY - Tel. 04780-2851 Ongevallen in het verkeer Geraakt door windbuks-kogeltje Overspannen man aangehouden Diefstal bromfiets en helmen Inbraak in woning PEEL EN MAAS uw weekblad Op 12 augustus a.s. zal Venray weer een gouden bruidspaar in haar midden hebben: Vermeulen-van Ma- ris uit de Deken Thielenstraat. Om 11 uur zal op die dag in de St. Pe trus Bandenkerk een plechtige eucharistieviering worden opgedra gen, waar het gouden bruidspaar en familie zich naar zaal „In den En gel" zal begeven, waar de verdere dag zal worden doorgebracht. Van half zeven tot 8 uur zal men gelegenheid krijgen het gouden paar geluk te wensen. GOUDEN BRUIDEGOM ENGEL VERMEULEN (76) Het levensverhaal van de gouden bruidegom is wat getekend, door vele tegenslagen, en vele beroepen heeft hij moeten uitoefenen. Gebo ren in Tegelen, moest hij op vrij jeugdige leeftijd in Venray al met zijn vader naar de sigarenfabriek van de Gebr. Aerts. Hij doorliep daar de praktische school van het sigarenmaken en dat begon met het z.g. „poppen" maken. Na zijn dag taak, welke toen meer was dan de nu bekende 8-urige werkdag, moest men nog een pakje dekblad mee nemen en daar moest men dan 's avonds de „stelen" uithalen. Dat werd niet extra betaald, dat behoor de bij de opleiding. Na 4 jaar in praktische leer te zijn geweest, kon hij zich vakman noemen. Dat het vak goed geleerd was, kan het beste bewezen worden door het feit, dat de gouden bruidegom nu nóg best sigaren zou kunnen maken. Sigarenmaken werd in Venray toen nog gedaan, o.a. bij de firma Baas. Toen deze later van Venray naar Cuyk ging, kon hij mee, maar dat beviel hem niet. Hij heeft nog sigaren gemaakt in Eindhoven en Tegelen, maar in dat vak zat helaas geen toekomst meer. Hij ging even werken bij Staatsbosbeheer, maar toen 't daar slap werd was hij niet te beroerd om bij de SBB, een onder deel van de Staatsmijnen, te gaan werken. Daar beviel hij zo goed dat men hem voorman maakte. Omdat men de zon nooit zag in de donkere schacht, vond hij dat werk niet ideaal. Hij vond toen werk bij de aanleg van het Venrayse vliegveld. Ook daar werd hij voorwerker, spe ciaal belast met de drainage. Bij de aanleg van de waterleiding op vele plaatsen kon men de gouden bruidegom van nu graag gebruiken als voorwerker. Toen hij dat buiten werk moe was, solliciteerde hij bij Inalfa. Daar begon hij op 56-jarige leeftijd nog aan de band te werken. Ook daar ontdekte men dat Engel zeer secuur was en dat hij het beste op de service-afdeling van de olie- kachels kon worden geplaatst. Van het werken daar op het Venrayse metaalwarenbedrijf Inalfa is hij nog vol lof. Dit bedrijf is hem nog steeds niet vergeten en met Kerstmis wordt nog aan hem gedacht. DE GOUDEN BRUID MARIE VAN MARIS (73) is geboren en getogen in Venray en is met haar ouders van hot naar haar getrokken, omdat haar vader siga renmaker was en deze nog al eens van plaats verwisselde. Op 12-jarige leeftijd werd zij verhuurd aan een slager te Boxmeer. Marie was voor werken niet bang. Zelfs bij het slachten moest zij als meisje al mee helpen en een goede kracht was bij het worstmaken. Ze verdiende daar 15 gulden in de maand en dat was voor die dagen een heel groot be drag. Ondanks het hard werken heeft Marie het daar 6 jaar volge houden. Philips in Eindhoven werd haar volgende werkgever en ook daar viel Marie goed in de beoordeling, zo goed zelfs dat ze in aanmerking kwam om te worden uitgezonden naar Argentinië, maar ze kon Ven ray niet vergeten en Argentinië was te ver weg. Het gouden paar leerde elkaar kennen op de Langstraat onder moe ders paraplu. Marie was op weg om /efen pop voor haar nichtje te kopen, toen „Engel" vroeg of hij mee mocht onder de paraplu, dan werd hij niet nat. Van dat lopen onder de paraplu is het een verbintenis voor het leven geworden. HUN HUWELIJKSLEVEN werd niet met kinderen gezegend en ze waren beiden blij dat ze een nichtje hebben mogen groot bren gen. Op de Overloonseweg werd een winkeltje opgezet en als ze nu nog betaald zouden krijgen van hun rijk boek, het boek waar de pof klantjes in stonden, dan zouden ze rijk zijn. Er was weinig in kas en er werd weinig verdient. Het jammere was dat Marie geen zakenvrouw was en geen neen durfde te zeggen. Hun winkel was nog goed gevuld toen ze in 1944 door de Engelsen uit hun huis werden gezet. Later toen de winkel geplunderd was, moesten ze na de bevrijding nog 1500,aan hun leverancier betalen. Maar ieder heeft zijn geld gekregen. Na de oorlog werd een andere bron van inkomsten gevonden. De regie-arbeiders die Venray gingen herbouwen vroegen kosthuizen en Marie was een der eersten die rich daarvoor opgaf. Nu nog na 30 jaar bezoeken haar vroegere kostgangers haar nog en dat is het beste bewijs hoe goed zij daarvoor zorgde. Na de kostgangers werd het patiënten van het psychiatrisch centrum St. Anna die in haar een goede pleegmoeder vonden. Met trots vertelt rij dat ze een patiënt meer dan 20 jaar heeft gehad. Ziekten werden hun beiden niet bespaard en de gouden bruid werd 6 maal geopereerd en moest b.v. 65 x om de andere dag naar de dokter voor een spuitje. DUIVENMELKER ENGEL Eigenlijk zouden we hier moeten zeggen: diamanten duivenmelker Engel, want reeds 60 jaar speelt hij mee in die vrijetijdsbesteding en zijn naam was zelfs in de korte tijd dat hij in Eindhoven woonde een ge vreesde klank. De Limburger, zoals hij in Eindhoven bekend stond, speelde goed, zo goed zelfs dat de duivenmelkers daar wisten te ver tellen: als hij meespeelt heb je geen kans. In de eerste kasvlucht in 1928 verdiende hij daar 65 gulden, maar de volgende week verloor hij het ook weer. Maar als Engel in de duivensport zijn Marie niet had gehad, zou hij het ook niet al die tijd hebben vol gehouden. want Marie verzorgt me de de duiven en kijkt bij de zondag se vluchten zeker zo veel naar de hemel als Engel. Er zou nog veel te vertellen zijn ove rde tijd dat Engel voetbalde bij DAW (Den Arme Arbeider) of bij DSO bij de Hoop. Of over de 18 ja ren dat hij jachtakte had, en over zijn duivenkeuringen, hondendres- suur enz. Maar dat zou ons verhaal veel te lang maken. Bewondering hadden wij, toen hij vertelde dat zijn moeder in het zie kenhuis in Venlo werd verpleegd en dat Engel al die dagen na zijn werk per fiets daar op bezoek ging. Ven ray had toen nog geen ziekenhuis. Hij zorgde ook dat dat ziekenhuis iedere 14 dagen 65 gulden verpleeg- geld kreeg. Dat heeft een half jaar geduurd. In die dagen kende men geen ziekenfonds en geen bijstands wet. Zelf werd de gouden bruidegom ernstig riek en lag met een pleuri tis in Boxmeer, waar hij zelfs be diend is geworden. Uren kunnen beiden vertellen over hun lief en leed, maar ook hoe blij ze zijn omringd te worden door de goede zorgen van hun pleegkind die getrouwd is en vier kinderen heeft. Zij beschouwen die als hun klein kinderen. Van die vier zijn er al twee getrouwd en deze hebben twee kinderen: hun achterkleinkinderen. Deze zullen allen het feest meema ken. Een feest dat het gouden paar eens goed in de bloemetjes zal zetten, en waar ongetwijfeld ook zeer vele dui venmelkers acte de presence zullen geven. In de nacht van zaterdag op zon dag werd getracht de personenauto van J. R. uit Hillegom, welke ge parkeerd stond op de Overloonse weg te ontvreemden. Doordat de éigenaar voorzieningen tegen dief stal getroffen had bleef het bij een poging en moesten de daders de auto in de direkte omgeving laten staan. De schade bleef nu beperkt tot een vernielde bedrading. UIT: PEEL EN MAAS VAN 26 JULI 1947 No. 30 Zondag 27 juli zullen ongeveer vijfduizend leden van de H. Familie uit Nederland naar Maastricht ko men cm aldaar het eeuwfeest der Aartsbroederschap te vieren. Gees telijke en wereldlijke overheden hebben ha'ar volledige medewerking toegezegd, welke in de Limburgse hoofdstad zal plaats hebben, in plaats zoals oorspronkelijk de opzet was, Luik (België). Om 7 uur des morgens zal op de markt een plech tige openlucht-Mis opgedragen wor den, met toespraak van pater R. van Gessel, officieel afgevaardigde van Brazilië. Om 9 uur grote congres vergadering eveneens op de markt te Maastricht. De feestrede zal wor den uitgesproken door rector van de Burght. Na de congresvergadering vertrekken de congressisten per ex tra-treinen en autobussen naar Hoei in België, om een bezoek te brengen aan het graf van Belletable, de Stichter der H. Familie. Als gasten bij deze feestviering worden ver wacht de Bisschoppen van Luik en Roermond, een officiële afgevaardig de uit Suriname, alsmede België. Ook Venray zal hier in grote getale tegenwoordig zijn. Ten gerieve van degene die hun kermisprogramma nog moeten op maken, laten wij hier de inrichtin gen volgen, waarin en waaraan zij hun opgespaarde centen kwijt kun nen: Autoscooter van Hinzen; Stoom- carousel en Lunapark van L. Jan vier; Lachspiegel en Doolhof van Akkerman, Sittard; Schiettent, hen gelsport en lijntrektent van Timmer mans, Reuver; Bumper- en hopla- spelen en vliegtuigbomsport van Kooistra uit Bergen op Zoom; Vlooientheater van Brouwers, Bre da Luchtschommels, zweefmolen, kinderdraaimolen van Verstappen, Blerick; verder nog Hoofd van Jut; vis- en zuurkramen, fruitkramen, benevens diverse galanterieën- en snoepkramen. Voor de danslustigen komen nog de diverse danssalons A.s. zondag zal de laatste uitvoe ring plaats hebben van het open luchtspel „Oda, de Koningsdochter". Gezien de drukbezochte uitvoerin gen heeft de toneelgroep „Hioob" zich kunnen verheugen in grote be langstelling van plaatsen ver buiten Venray. Onder de toeschouwers be vonden zich gezelschappen uit Til burg, St. Oedenrode, Den Bosch, Lieshout, Helmond, Deurne, Bergen en Thorn. In de dagbladen versche nen dan ook zeer gunstige recenties. „Oda, de Koningsdochter" is, zoals de Volscourant schreef geen spel van vervelende betogen, zoete devotelijk- heden of dik-opgelegde demoralise ring, maar-een spel van liefde en gezonde sterke mensen uit de eerste tijden der christenheid, een spel vol spanning, hartstochten, conflicten en met een vlotte ontknoping een goed openluchtspel dat onze bewon dering en steun verdient." Gevonden: ijzeren duimstok, K. Hendriks, Hensendusstraat 17; mani cure en zwarte handschoenen. Ka zerne Langstraat 39. Werkschoenen zonder bon. (Ame rikaanse legerschoenen) met zware rubberzolen op lederen tussenzolen. Oersterk. Prijzen9,en 14, H. Janssen-Smeets, Langstraat. Wij zouden ook bij u graag een nieuwe rustieke eiken keuken komen inbouwen voor een scherpe prijs. Vrijdag 18 juli is te Den Haag door H.K.H. Prinses Juliana, aan ver pleegsters, die zich door buitenge wone moed en offervaardigheid on- descheden hebben de Florence Nigh- tingale-Medaille uitgereikt. Deze de coratie, die eens in de twee jaren verleend wordt, gold o.m. Zuster M. A. Bloem (posthum) die dodelijk ge troffen werd door granaatscherven bij een artilleriebeschieting van Venray, toen zij met kapelaan Olie slagers een landgenoot begroef. H.K.H. onderhield zich nog geruime tijd met de vader van wijlen Zuster Bloem, die namens zijn dochter deze zeldzame onderscheiding ontvangen mocht. Kapelaan Olieslagers en zus ter Bloem, werden door granaten ge troffen op de Smakterweg. Bij het te Eindhoven gehouden examen voor M.U.L.O.-diploma slaagde mej. Olga Zwitserlood al hier. Morgen zondag 27 juli om half acht zal de pasbekroonde Harmonie van Oostrum op de Grote Markt een volksconcert geven. De kapperbediende J. Goumans al hier behaalde te Helmond het diplo ma „Kappersgezel" In café Sanders aan de Eindstraat werd, onder leiding van mej. Stol man uit Heerlen, en het bestuur der R.K. Werkliedenvereniging een Ar- beidsvrouwenorganisatie opgericht. Deze heeft ten doel, alle arbeiders vrouwen wier man lid is van de Werkliedenvereniging, te organise ren. Op deze vergadering hebben zich verschillende vrouwen opgege ven en tot nu toe is het ledental tot ruim 100 gestegen. Dit is nog maar een begin, in de eerstvolgende veer tien dagen zullen enkele leden de vrouwen komen bezoeken om hen aan te sporen zich aan te sluiten. Op de eerstvolgende vergadering zal een defintief bestuur gekozen wor den en kapelaan Kuepers als Gees telijk Adviseur worden geïnstal leerd, welke nu reeds zijn volle me dewerking geeft. Ik heb nooit geweten dat Venray zo muzikaal is, voor j .1. dinsdag toen Limburgs Thuisfront van de diver se verenigingen een grammofoon plaat opnam voor onze jongens in Indië. Hier volgen ze: Harmonie Oostrum; Kerkkoor van St. Petrus- Banden; Gemengd Koor; Venrays Mannenkoor; Venrays Harmonie; Knapenkoor St. Petrus Banden; Zangvereniging 't Heidebloempje; toneelclub Hioob en tot slot Engel- bert Oudenhoven, brachten ieder twee stukken ten gehore, een muzi kale revue dus, Venrayse verenigin gen op de plaat gaan naar Indië. Wie had ooit gedacht dat daar on der de palmen Flora Floerts en Scheie Maan, hun onzin zouden ver tellen en zeer zeker zullen onze jon gens van Venray het refrein" van 't opgenomen lied even hard meezin gen als de zaal j.l. dinsdag: „Dan ziede van 't goei Raods bloed, want dan riede net als ikke." De officiële uitslag van de gehou den schietwedstrijden om het kam pioenschap van Nederland, werd de handboogschutterij „St. Anna" van Venray 7e met 570 punten. Lands kampioen werd: Alpenjagers te Overhoven-Sittard. Op de St. Jozeflaan te Smakt wilde de 36-jarige bestuurder van een personenauto M. S. uit Holthees, linksaf een inrit oprijden, juist op het moment dat een tegenligger ge naderd was. Gevolg was een botsing met de personenauto, bestuurd door de 25-jarige H. G. uit Vierlingsbeek. Materiële schade. De 25-jarige bromfietser H. C. uit Venray reed op de Oude Oos- trumseweg met zijn bromfiets tegen de acshterzij de van een stilstaande autobus. De jongeman werd gewond overgebracht naar het ziekenhuis. Bij onderzoek aldaar bleken de ver wondingen mee te vallen en kon hij naar 'huis worden vervoerd. Brom fiets werd zwaar, autobus licht be schadigd. Op de Oirloseweg geraakte de 20-jarige bromfietser J. L. uit Oirlo me tzijn bromfiets van de weg en belandde in de wegberm. Daarbij liep h ij verwondingen op en werd naar het ziekenhuis vervoerd. Bij onderzoek aldaar bleken ook deze verwondingen mee te vallen en kon hij naar huis worden overgebracht. Op de kruising Esdoornstraat— Zuidsingel kwam de 58-jarige fiet ser E. A. uit Venray ten val en liep dusdanige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd en aldaar opgenomen. Op de kruising Mgr. Hanssen- straat-Valkenkampstraat te Oostrum veleende de 57-jarige bestuurder van een personenauto C. K. uit Oostrum geen voorrang aan de 21-jarige bromfietser M. L. uit Geysteren. De bromfietser werd gewond per ambu lance overgebracht naar het zieken huis maar hij kon, na aldaar onder zocht te zijn, naar huis worden ver voerd. Op 20 juli te omstreeks 8 uur 's avonds werd een 17-jarig meisje die voor een flat aan de Veltumse Kleffen met een badmintonspel be zig was, vermoedelijk vanuit een flat, beschoten met een windbuks. Een kogeltje raakte haar arm, een ander kogeltje haar hals. Gelukkig bleef het bij kleine wondjes. De politie kon bij het ingestelde onder zoek de dader nog niet achterhalen, ook niet van welke flat of etage ge schoten werd. De politie verzoekt getuigen, want men is er van over tuigd, dat er getuigen zijn geweest, dat deze zich met de politie in verbinding zullen stellen. Het blijft een misselijke, maar ook een gevaar lijke streek. Daarbij komt ook nog dat het niet de eerste keer is dat spelende kin deren met kogeltjes uit een wind buks beschoten zijn. Het is echter te hopen dat, mede dank zij aanwijzin gen van getuigen, het de politie zal gelukken de dader te achterhalen. Op de avond van 21 juli verliet een 32-jarige man in overspannen toestand de echtelijke woning, ter wijl later bleek dat hij een geladen revolver bij zich had. Het gelukte de politie niet de man op straat aan te houden wel later in zijn woning waar hij inmiddels was terugge keerd. De betreffende revolver had de man niet meer bij zich. Zoals hij verklaarde had hij die verstopt en op rijn aanwijzing werd deze terug gevonden. Voor zijn en anders vei ligheid werd de man overgebracht naar het politiebureau en bracht daar de nacht door. De volgende morgen bleek hij voldoende gekal meerd te zijn dat hij in vrijheid kon worden gesteld. Procesverbaal ter zake de overtreding van de vuur- wapenwet werd aangezegd. In de schuur van de woning van de fam. K. aan de Veltumse Kleffen werd ingebroken. Ontvreemd werd een 2 jaar oude bromfiets merk „Fantic Schopper" verzekeringsnum mer NXR 235 en twee bromfietshel men, kleur wit en geel. Omdat de eigenaar niet tegen diefstal verze kerd is, betekent dat een behoorlijke strop, tenzij de politie aanwijzingen krijgt welke tot opsporing zullen leiden. Bloemenverzorgers van een op va kantie zijnde familie aan de Etude straat ontdekten dat onbevoegden zich toegang hadden weten te ver schaffen tot de woning. Er zijn ver moedelijk juwelen ontvreemd, maar omdat de bewoners nog niet konden worden gehoord, kon de waarde nog niet exact worden vastgesteld. Ver der was een plank uit de muur ge trokken en was nog met eieren in de keuken gegooid. De politie noem de het een misselijke streek. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo jongens en meisjes. Ondanks de vakantie, die jullie hopelijk nog veel mooi weer mag brengen, gaan we gewoon weer door met onze disco-avonden. Jullie mogen rustig je vakantie-viriend of vriendin mee brengen hoor. Voor de presentatie zal gezorgd worden door Bram en Sam. De jeugdleiding is, zoals ge woonlijk, weer aanwezig om alles te verzrgen en op te ruim en Toon zal, als beheerder zijnde, toezicht hou den vanaf een afstandje, om zonodig mee te helpen. Dus zaterdag is weer iedereen pre sent om 19.30 uur, want dan begint de Disco tot 22.00 uur. Tot zaterdag 30 juli in het tref centrum aan de Ursulastraat. openbare bibliotheek LO venray Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1979 Keuzelijst aanwinsten jeugdbiblio theek: Goudhaartje en de drie beren. Hall, L. Maak me niet kapot. Hassrick, R. B. De wereld van in dianen. Henszen Veenland, H. Braziliaanse expeditie. Ligthart J. en H. Scheepstra. Het boek van Pirn en Mien. Prochazka, J. Leve de republiek; ik, Juliana en het einde van de oor log. Scapa. De grote reis met Opa en Bennie Blauw. Svennaas. E. Spelen met lapjes; ap plicatie, collage, patchwork. Töpffer, R. Reizen en avonturen van mijnheer Prikkebeen. White, A. De geschiedenis van ge steenten en mineralen. „U bent gekanteld?" vroeg de po litierechter aan de onfortuinlijke automobilist in 't beige gestreepte pak. i „Ja edele achtenswaardige, 't was een dubbeltje op z'n kant." „Ik denk meer een autootje op z'n kant. Hoe kwam dat allemaal?" „Het spreekwoord zegt dat 't on geluk aanbrengt als een zwarte kat je pad kruist, edeleachtenswaardige. Nou ja, en toen kwam er plotseling zo'n zwart kreng voor m'n wielen. Dus ik gooide m'n stuur om." „U gooide nog veel méér om. Eerst een verkeersgeleider van een vlucht heuvel, daarna een waarschuwings teken, dan die lantaarnpaal en tot slot dat 'tuinhek en uw eigen auto. Had u niet met een gewone bocht om die poes heen kunnen rijden?" „Ik probeerde een gewone bocht te maken." „Hm. Dan hoop ik maar dat ik u nooit tegenkom als u een gewone bocht maakt." „Maar de zaak is uit de hand ge lopen. „Ja, daar hebt u een handje van, gezien uw strafblad." „Maar dat ligt toch voor de hand, edele achtenswaardige! Je wilt zo'n dier niet doodrijden, dus je gooit je stuur om en gaat op je rem staan." „Uit de gevolgen krijg ik meer de indiruk, dat u uw rem omgooide en op uw stuur ging staan Want bij een normale uitwijkmanoeuvre draai je het stuur maar een paar graden en dan draai je het direct weer terug." „Dat kón niet, edele achtWant die poes kwam van die vluchtheuvel en ik moest dus óók nog om die vluchtheuvel heen! Dat deed me kantelen." „En u bent er dwars overheen ge reden. En dan nog links van de an dere rijbaan terecht gekomen en de stoep op gegaan en door dat tuinhek heen gestoten. Dat hek deed de auto pas kantelen." „Daar wi ik m'n handen van af houden." „Dan had u uw auto daar vanaf moeten houden. Nou riten we met de brokken. U wilde ook de schade niet vergoeden." „Ik wil de schade wel vergoeden, maar ik héb al zoveel schade aan m'n auto. Ik kan niet alles betalen. Laat de gemeente ook wat betalen. Die hebben daar zó stom die vlucht heuvel aangelegd dat je geeneens kan uitwijken." „Die schade is voor uw verant woording. De gemeente heeft de boel niet vernield. Bent u niet ver zekerd?" „Ik was behoorlijk verzekerd, maar de verzekering heeft de polis vorige keer opgezegd" „Ja, u was een erg onvoordelige klant voor de verzekeringsmaat schappij. U -had acht aanrijdingen in twee maandenEn allemaal met eigen schuld!" „En nou red ik een poes 't leven en nou zal 't me nog weer gevange nisstraf kosten! Mag ik soms niet uitwijken?" „U mag uitwijken als dat kan. Maar dan moet u ook weer terug keren in uw route, dus op uw eigen rijbaan en niet doorrazen naar links en overal doorhéén rammen." De getuigen bevestigden, dat ver dachte roekeloos reed en vermoe delijk met te hoge snelheid 't kruis punt overstak. De officier eiste daar op wegens het in gevaar brengen van het verkeer en gezien het straf blad van deze weggebruiker 500, boete of drie weken en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. ,Als ik de schade moet betalen, blijft er geen geld over voor een boete", klaagde de onfortuinlijke automobilist. „Hebt u dan liever gevangenis straf?" informeerde de politierech ter. „Nee, ik heb liever een nieuwe auto." De officier interrumpeerde: „Dit tekent de mentaliteit van deze fi guur. Hij moest inzien dat hij de schade kan vergoeden door zijn auto te verkopen en dat hij er verstan diger aan doet, niet meer in een auto te gaan rijden." De politierechter knikte wijs en vonniste met een week ónvoorwaar- delijk en een week voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar, waarin de gehele schade moet zijn vergoed, alsmede een jaar ontzeg ging van de rijbevoegdheid. „Dan gaat u maar een jaar lópen. Dat is voordeliger voor u en veiliger voor de andere weggebruikers." „Ik weet wel, dat ik nooit meer opzij ga...." bromde deze kante laar.

Peel en Maas | 1977 | | pagina 3