Nog vele kapitaalswerken uit te voeren VENRAY GOED ONDER DAK" MET AMAK Aantrekkelijke attrakties op Venrays kermis TAPTOE VENRAY POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Gelegenheid maakt de dief VENRAY Kopij voor Peel en Maas In de komende vijf maanden in Venray Eerste bewoonster Schuttersveld overleden 50 jaar voetbal in Oirlo St. Pe\^S Meubelen Orgelconcert VRIJDAG 29 JULI 1977 No. 30 ACHT EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VÖOR-At UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) U kunt het vrijwel elke week in de kranten lezen, het aantal inbraken eh diefstallen blijft toenemen. Niet in de laatste plaats door afwezig heid van bewoners tijdens hun va kantie. In vele gevallen worden de dieven niet gevonden, en blijft de buit dikwijls de. moeite van het meenemen waa.rd even spoorloos. Maar even zoveel keren blijkt dat de afwezigen, de huisbewoners dus, hun deuren figuurlijk op een kier zetten en waardevolle dingen gewoon te grabbel laten rondslingeren. Daar mee dief en diefjesmaat de gelegen heid geven hun slag te slaan. Dat dit niet alleen in de vakantie periode gebeurt, is bekend. Ook ge woon door het jaar heen worden er met de regelmaat van de klok dief stallen en inbraken gepleegd. Uw woning volledig „inbraak-vrij" ma ken kan natuurlijk niet. Maar heel wat ellende zou achterwege blijven wanneer een minimum aan voor zorgsmaatregelen werd genomen. Praktisch elke woning-voordeur bevat een slot waar een gewone in breker zijn krachten niet op bot viert. Deze Lips-sloten of hoe ze ook mogen heten, zijn vrijwel inbraak- vrij. Bovendien wordt zo'n voordeur dikwijls nog eens extra beveiligd door een schuif slot je. Heel anders is het veelal gesteld met de z.g. ach terdeur. Een doodgewoon slot moet daar de veiligheid bieden, terwijl een inbreker er dikwijls geen moeite mee heeft. Maar ook w.c. raampjes, tuin- of terrasdeuren kunnen in veel gevallen slechts een kleine hinder paal zijn voor degenen die uw huis met een ongewenst bezoek willen vereren. Bovendien heeft een inbre ker aan de achterzijde van uw wo ning meer armslag omdat hij niet gestoord wordt door voorbijgangers. Zeker nog als u duidelijk blijk geeft afwezig te zijn door gesloten over gordijnen of zonweringen. Naast een gewoon slot op de achterdeuren nog een schuifslot aanbrengen is geen overdadige luxe. Een ook vaak voorkomende dief stal is het stelen van wasgoed, dat buiten te drogen hangt. Ook hier maakt de gelegenheid te dief, wan neer men die 's nachts buiten laat hangen. Onafgesloten fietsen, brom mers en auto's zijn eveneens een graag geziene buit. Daar helpt alleen een goed slot U bent dat ook nog verplicht. Zoals gezegd, geheel inbraak-vrij is praktisch niet mogelijk. Maar het de heren dieven moeilijk maken kan men wel. Dat eist enige zorg en op lettendheid uwerzijds, want het is ook hier beter voorkomen dan ge nezen. UmtVy HOEK MARKT-GROTESTRAAT TEL. 04780-6427 J Wy willen reeds nu de inzenden van sportberichten, vlerenigings- nieuws en kerkberichten attenderen op de bedrijfsvakantie van ons be drijf i» de Venrayse kermisweek. Zoals te doen gebruikelijk zal Peel en Maas in die week (12 augustus) niet verschijnen. Wij stellen genoem de inzenders gaarne in de gelegen heid om in onze krant van vrijdag 5 augustus hun mededelingen te doen voor twee weken. Men moet dan echter zorgen dat die berichten uiterlijk dinsdagmiddag 12 uur in ons bezit zijn. De aandachtige lezer van ons weekblad, en met name van de ru briek „Gemeentepraat", heeft voor en na kennis kunnen nemen van de gemeentelijke plannen, zoals die on dergebracht zijn in de z.g. investe ringsnota. In feite is die investe ringsnota een „plan de campagne" van wat de gemeente de eerste vijf jaren zoal gaat doen aan openbare werken. De belangrijkheid of meer of mindere noodzaak bepaalde het jaartal waarin* elk van die tientallen projekten uitgevoerd gaat worden. Vanzelfsprekend is die lijst voor uitbreiding vatbaar, want er zijn nu eenmaal dingen die men niet kan vooruitzien. Anderzijds is het ook mogelijk dat door gebrek aan geld het niet of niet tijdig afkomen van subsidies het een of andere projekt naar een volgend jaar ver schoven moet worden. Nu is het natuurlijk heel interes sant om wekelijks in de rubriek „Gemeentepraat" het een en ander uit die investeringsnota voorgescho teld te krijgen. Maar door de veel heid van onderwerpen en de vrij lange tijdspanne waarin een en ander verwezenlijks gaat worden, wordt de zaak er niet duidelijker op. Ondui delijk in die zin dat u beslist niet zult kunnen zeggen wanneer dat en dat gaat gebeuren. Wij hebben daar om de plannen van de gemeente, die dit jaar nog verwezenlijkt moeten worden of waar men beslist dit jaar nog mee moet beginnen, eens op een rijtje gezet. Ergens zijn we zelf ge schrokken van het grote aantal pro jekten welke binnen de kortste ke ren op uitvoering wachten. Dit te meer, als we bedenken dat er van 1977 nog nog slechts 5 maanden res ten. Er zal hard aangepakt moeten worden wil dat allemaal klaar ko men. Op de eerste plaats de nieuwe Oost- en Zuidsingel, met aansluitin gen op het Brukske en de Henri Dunantstraat. Men is hieraan volop bezig. In dit verband vestigen wij nog graag uw aandacht op de mede deling in „Gemeentepraat" van deze week, betreffende tijdelijke verkeers maatregelen die verband houden met genoemde aansluitingen. Dan begint men an augustus aan de grote karwei Smakterweg en Bosweg, waar een nieuwe riolering komt, trottoirs worden aangelegd en wat er zoal bijhoort. Een karwei van ruim een jaar werken. Ook de St. Antoniusstraat en de Kruisstraat worden eindelijk onder handen genomen. In beide straten komen nieuwe rioleringen, trottoirs, verlichting enz. enz. Hoe lang men daarover werk heeft, staat nergens vermeld, maar we vermoeden wel dat we daar de winter mee ingaan. Een karwei, maar daarom niet minder noodzakelijk, is de recon structie van de Hoenderstraat, tus sen Westsingel en GemmadaL Het zeer slechte wegdek wordt vervan gen en trottoirs zullen het de bewo ners mogelijk maken droogvoets thuis te komen. Blijven we bij de straten- en we genaanleg, dan kunnen we daar ook de reconstructie van de Timmer- mannsweg in Ysselsteyn noemen. Het gedeelte van deze weg, tussen de Paardekopweg en de kom van Yssel steyn moet aangepast worden aan de verkeerssituatie die ontstaat wan neer de verkeerslichten daar ge plaatst worden. En die verkeerslich ten moeten er ook dit jaar nog ko men. In Qostrum denkt men dit jaar nog de reconstructie van de Mgr. Hanssenstraat te kunnen verwezen lijken. Met name hier de doortrek king van het trottoir over de spoor weg. In Oostrum heeft men trouwens nog meer op te knappen. Het ge meenschapshuis moet uitgebreid worden en' er moet een dorpsplein komen. Of men ook nog dit jaar de parkeerstrook aan de Wester Thien- weg onder handen neemt, is nog éven een vraag. Behalve in Oostrum, staan er voor Merselo en Heide ook ieder een dorsplein op het programma. Dan zijn er nog voorzieningen die getroffen moeten worden ten behoe ve van de sport. Op diverse kerk dorpen komen verharde parkeer plaatsen nabij de sportvelden. In Leunen moet het kleedlokaal bij het plaatselijk sportveld uitgebreid wor den. In Venray zelf moeten aan het sportpark De Wieën voorzieningen getroffen worden voor de atletiek. De handbalsport vraagt accommoda ties. Er moet een vierde kleedlokaal komen en een edrde hockeyveld. Daarnaast moeten er ook voor klei ne zaalsporten aanvullende voorzie ningen gemaakt worden. De visvijver aan de Wanssumse- weg wordt eveneens onder handen genomen om zijn naam en funktie waar te maken. In Veltum moet een nieuwe kleu ter- en basisschool gebouwd worden. En tot slot wil men dit jaar nog starten met de bouw van een nieuw wijkcentrum in Brukske. Zo moge lijk zou men daarmee ook in Veltum nog willen beginnen. Zoals u ziet, een hele waslijst. En dan praten we maar niet over de miljoenen die dit alles gaat kosten. We garanderen ook niet dat deze opsomming helemaal up-to-date is we schreven het immers al: de investeringsnota is voor uitbreiding vatbaar. Maar we vragen ons wel even af, of dat allemaal wel te ver wezenlijken is in de vijf maanden die ons dit jaar nog resten. Laten we hopen van wel. Venray kan er alleen maar beter van worden. Maandag jJ. is in de ouderdom van 87 jaar overleden mevrouw A. M. van Houdt-Behet. Zij was de eer ste bewoonster van Het Schutters veld, die op 6 februari 1969, na het gereedkomen van dit bejaardencen trum, er haar intrek nam, als wedu we van P. G. van Houdt. De begrafenis heeft donderdag plaats gehad. In de periode van 10 t.m. 21 aug. gaat Oirlo weer feest vieren, in het .kader van het 50-jarig bestaan van de de voetbalvereniging DIS. Een uitvoerig programma is daarvoor al samengesteld. Wij komen daarop in. ons volgend nummer nader terug. Wel willen wij nu reeds de aan dacht vestigen op de regionale jeugd- jubileumtoemooien welke DIS orga niseert. Er zullen 33 voetbalvereni gingen met zo'n 900 jeugdige voet ballers aan deelnemen. Dat begint nu a.s. zaterdag 30 juli al op het plaatselijk sportpark. MAKELAARSKANTOOR PATERSSTRAAT 16 VENRAY (04780) 3456 Binnenkort is het weer zover. Dan zal Venray zich weer volop kunnen overgeven aan het kermisvermaak nadat men in de verschillende kerkdorpen al een voorproefje heeft gehad van wat Venray nog wacht. Zoals te doen gebruikelijk worden de kermis- attrakties weer opgesteld op de Grote Markt en het Henseniusplein met een uitloper op het terrein van en voor de voormalige Gou den Leeuw. Na afweging van verschillende aspecten als ruimte, stroomvoorziening, attraktiviteit, variatie in het kermispatroon en combinatie met andere attrakles is besloten de vier grootste ver makelijkheden een plaats te geven achter het standbeeld van Hen- senius, vóór de lindeboom bij café Hulsman en op het parkeerter rein van de voormalige Gouden Leeuw. Zoals gewoonlijk zullen weer di verse gok- en eetkramen op de beide marktterreinen worden opgesteld. Daarnaast is de gemeente er in ge slaagd bij de verpachting enkele voor Venray imponerende attrakties te kontrakteren, zowel voor de Grote Markt als voor het Henseniusplein en omgeving. GROTE MARKT: Johan Stuij uit Sliedrecht komt met zijn autoscooter die zal domi neren in het kennisbeeld van de Grote Markt. Vergelijkbaar met de attraktie van vorig jaar is de nieuwe Babysport van Jan Lütjens jr. uit Nuth. De in richting heeft in ieder geval een voor kinderen veilige opstap. Attraktief is ook de kindervlieg- tuigmolen van A. Por uit Garmer- wolde (G.); een attraktie, die ook vorig jaar en in 1975 in Venray heeft gestaan en toen veel aftrek had. Verder komen op de Groté Markt het lijntrekspel van A. Hinzen (Roer mond), Flipper-bumperspel van M. Janvier (Breda) geen onbekende voor Venray pinda-pope om, nou- gat-suikerkraam (fa. J. Camps uit Horst), viskraam (J. Otten uit Ge- mert) en een ijskraam. ROND HENSENIUSPLEIN: 't Henseniusplein wordt opgevuld met de volgende kermisatrakties: in eetwaren: de nougat-suikerkraam van Camps uit Horst; de viskraam van J. Otten uit Gcmert; een ijswa- gen; pinda-popcorn; suikerspin en een gebakkraam. Aan echte kermisattrakties zijn er te vinden de bekende schiettent van L. Dimgemans uit Haelen, die reeds vele jaren in Venray komt; een kin derdraaimolen van J. P. van Reeken uit Helmond. Hier is sprake van een nieuwe exploitant met een mooie in richting met orgel. Als tweede kindervermaakzaak komt de kinderautorijschool van L. C. Verheijen weer terug in Venray. Verder kan men genieten van de bekende holly-cranes, bulldozer- schuif spel, rotariospel een nieuw gokspel voor Venray en het beken de klokkenspel. GROTE ATTRAKTIES: Achter het standbeeld van Hense- nius komt een groae vermaakzaak, die het beeld van de kermis in die hoek attraktief doet zijn. Voor de lindeboom bij café Huls man komt H. J. de Vries uit Lochem met zijn Turbo-star. Deze atraktie is een nieuwe versie van de Turbo-jet, waarmee de heer de Vries de afge lopen twee jaar in Venray heeft ge staan. Het klapstuk van de Venrayse ker mis is zonder meer de Go Kartbaan van Jo Kunkels uit Keipen. Het is een skelterbaan met wagens, die op mengsmering lopen. Het is een voor Venray nieuwe en machtige attrak tie. waarvan de plaatsing alleen mo gelijk is aan de kant van de Leeuw straat. En natuurlijk ontbreekt op deze kermis de heer G L. Reemer-Janvier niet met zijn Lunapark. Deze attrak tie is geprojekteerd op het terrein van de Gouden Leeuw naast café Hulsman. TARIEVEN: Voor specifieke kinderattracties worden de tarieven beschermd. Zo mogen de kinderdraaimolen en de babysport niet hoger draaien dan 40 cent per rit. Verder de kinderautorijschool en de kindervliegtuigmolen niet hoger dan 50 cent, terwijl de spelprijs van het lijntrekspel eveneens ten hoog ste 50 cent mag bedragen. Stianatra Vanray BV, Stationtwa* 11, tal.047«0-443t UW^AKi Makalaars in onroaranda goederen Wij «»r»Ofi|tn voo* u: koop an verkoop - Kuur an varttuur taxatiaa bouwpcojaklanontwikkakng - hypotheken verzekeringen - beheer le ZATERDAG IN SEPTEMBER Zoals de laatste jaren gebruikelijk wordt aan het eind van de zomer een Taptoe in Venray georganiseerd door het Jachthoorn- en Trompet- tenkorps St. Petrus Banden. Deze Taptoe zal dit jaar plaats hebben op zaterdag 3 september en zal om klokslag 21.00 uur beginnen. Het terrein van de Taptoe Venray is de Markt vóór het „Oude Raadhuis". De toegangsprijs bedraagt f 3, voor kinderen tot 13 jaar 1.50, terwijl bejaarden op vertoon van de 65+ kaart vrije entree hebben. Bij slecht weer zal de Taptoe wor den gehouden in de sporthal „De Wetteling" te Venray. Aan de Taptoe Venray zullen dit jaar 5 (korpsen meewerken. In volg orde van opkomst zullen dit zijn: Stella Duce, Drum- en Brassband uit Venlo; Kon. Harmonie Euterpe uit Venray; Jachthoorn- en Trompetten- korps St. Petrus Banden uit Venray; Drumband, Show- Klaroenenkorps „Molenberg" uit Heerlen; Elvi-bandl uit Steenbergen (N.Br.). Né de finale, waarin alle korpsen hun partij zullen blazen, volgt er in de schouwburg nog een gezellig sa menzijn waartoe iedereen wordt uit genodigd. Was U al bij in Horst Frank Speller, professor in de mu ziek. aan de universiteit van Austin in Texas, zal in het kader van een concertreis door Europa onder andere Zwitserland, Frankrijk (Pa rijs), Nederland (Amsterdam, Maas tricht) op donderdag 11 augustus a.s. om 20.15 uur een orgelconcert geven in de dekenale kerk van Sint Petrus' Banden te Venray. Wij hopen volgende week in een uitgebreid artikel hierop nader in te gaan. boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1977 | | pagina 1